Odwiedzin 33903081
Dziś 225
Czwartek 23 września 2021

Forum: Na każdy temat - Moze nastepny pomnik glupoty ?

Pokaż wpisy
AutorMoze nastepny pomnik glupoty ?
alwa12

Wpisów: 10625
Od: 2015-08-26
2021-03-11 23:30
Tym razem chodzi o Szwecje.

A dokladnie o ostatnie wydarzenia w Vetlandzie.

A blizej o komentarze mediow glownego nurtu, ktore juz
dzisiaj nikogo nie dziwia, a... jednak dalej szokuja.

Wszyscy wiedza co sie stalo, wiec nie bede sie rozpisywac tylko przytocze link i powiem ze mialam to wlasnie napisac, co ta mloda kobieta mowi, poprostu wyjela mi to z ust :

https://youtube.com/watch? v=dm2NRZdo760&feture=share

Dodam tylko ze ten "czlowiek" dlatego rzucil sie z nozem na ludzi, bo Socjal odmowil mu pieniedzy na
bilet do Afganistanu by odwiedzic rodzicow.
On dostal pozwolenie na pobyt w Szwecji jako ensamkommande barn po wprowadzeniu przez Rzad szwedzki
prawa o gimnasieutbildning.
No i w miedzyczasie byl notowany w rejestrach policyjnych m.imm. za posiadanie i uzywanie narkotykow

Statystyki ktore przeprowadzono na tych "uczniach"
pokazuja ze na 10-ciu, tylko 2 jakos sie uczy i chce cos robic, reszta to pasywni biorcy bidragow.

Czyli z 9000 luda ca. 700 osob chce cos robic, reszta
czyli ca.8.300 luda nic nie robi, jest sfrustrowana
i tylko czas pokaze kiedy wyjda na ulice jak nie dostana biletow do rodzinnego kraju, z ktorego uciekli
bo podobno byli tam zagrozeni i uciekajac unikneki
smierci, co Mirationverket podwazyl i odmowil prawa pobytu- stad byl ten strajk i stad Rzad szwedzki
wpadl na pomysl ustanowienia prawa gimnazjalnego, co
pozwolilo tym "samotnym dzieciom" na pozostanie
w Szwecji i branie bidragow i na bezkarnosc.

Ja ich nie krytykuje, krytykuje szwedzkich politykow
ktorzy podejeli i nadal podejmuja takie durne decyzje
narazajac obywateli Szwecji ekonomicznie i fizyczne
i narazajac na spaczenie psychiczne i kryminalne tych przybywajacyych do naszego kraju.

A najbardziej wnerwiaja mnie media glownego nurtu,
ktore usilnie probuja robic kisiel w glowie normalnym
obywatelom, malo tego, te media wrecz mowia ze za to co sie stalo odpowiedzialnosc ponosza zwykli obywatele,
bo sa rasistami

Nie mam pojecia jak jeszcze daleko ta durnota i ta bezczelnosc mediow i politykow zajdzie.

To nie jest z mojej strony zaden rasizm i nie jest
to zadna szczujnia, poprostu jeszcze nie zglupialam
i wyrazam swoje zdanie w demokratycznym i wolnym kraju
...podobno...

Jaka krzywde wyrzadza sie tym ludziom, dajac wszystko
na talerzu i nie zadajac nic w zamian ???

Jaka krzywde wyrzadza sie obywatelom szwedzkim, ze nie wspomne o tych zaatakowanych i ich rodzinach ???

Jaka krzywde wyrzadzaja media i ta pseudopoprawnosc ???

Bo dziwne, a raczej nie dziwne, ze na naszym Forum nie bylo zadnego wpisu na ten temat.
Juz nawet my, Polacynabralismy wody w usta i chylimy karki....
Czego nauczymy nasze dzieci takim postepowaniem ???

Niwolnictwa, tylko niewolnictwa i konformizmu !!!

Pozdrawiam Wszystkich czytajacych ten tekst

A do napisania tego tekstu m.inn. przyczynil sie takze Kon Pikowany, ktoremu juz nie wystarcza "Polityka
w Szwecji" i musi tu jako tuba propagandy rozprzestrzeniac swoja akcje przeciw Polsce.

Wolno jemu, wolno mnie

Ponoc mamy wolnosc i demokracje ...czy jak ???

Profil uzytkownika: alwa12     
kawaler

Wpisów: 11028
Od: 2008-10-01
2021-03-12 07:19
Wiekszosc tych gimnazjalistów przybylo z Iranu, gdzie mieszka 3 miliony afganczyków. Byly reportaze o afganczykach którzy udali sie do Szwecji, wtedy wielu spakowalo walizki i obralo kurs na Szwecje.
Co sie takiego straszne stalo wtedy w Afganistanie i Iranie?

Profil uzytkownika: kawaler     
EnWrotka
Stockholm

Wpisów: 4791
Od: 2011-05-25
2021-03-12 08:10
"Co sie takiego straszne stalo wtedy w Afganistanie i Iranie?"

Pewnie to samo wydarzyło się tam co w Polsce i dlatego tysiące Polaków wyjechało do Anglii.
Ostatnio czytałam, że jakiś młody Polak zgwałcił i zamordował w Anglii dziewczynę. Dostał dożywotni wikt i opierunek angielskich podatników.

W Szwecji tez jestescie emigrantami jak Ci z Afganistanu czy Iraku.
Nie wiem czemu Polacy myslą , że są tutaj przybyszami lepszej kategorii.
  Profil uzytkownika: EnWrotka     
EnWrotka
Stockholm

2021-03-12 08:12
Apropo wpisu Alwy .
Dawno temu Juliusz Slowacki pisał,że "chodzi mi o to, aby język giętki, powiedział wszystko, co pomyśli głowa…” chyba nie wiedział, że kiedyś będzie internet i będzie można pisać wszystko co sie z głowy chce wywalić.

Ale przy matematyce nie można powiedzieć swojego zdania bo matematyka jest stała .
Więc skoro Alwa pisze ze na "10 tylko 2 się uczy.. czyli z 9000 tylko 700osob " to jest to głupota.

Bo skoro z 10 uczy się 20% to nie może się rownać ,że z 9000 jest 700 bo to by było 0,078%
alwa12

2021-03-12 08:38
Nic.

Pamietasz jak komentowalismy ten artykul ?

Redaktorzy Expressen pojechali do Iranu zrobic wywiad
o tym jak zyje sie Afganczykom w Iranie.

Pelny dostep do szkol i sluzby zdrowia, zapomogi dla
bezrobotnych, dostepna praca dla chetnych, nikt nie
koczuje na ulicach czy pod mostami itd.

Jak Rosjanie weszli do Afganistanu, zaczela sie wielka migracja tego narodu wlasnie do Iranu.

Z chwila przybycia i przybywania tych ludzi wzrost gwaltow na perskich kobietach kobietach skoczyl w gore o kilkaset % i gwalcicielami byli wlasnie
Afganczycy, gwalcili takze male dzieci i mordowali.
To byla plaga w Iranie. Potem nastapila rewolucja
i latami twal chaos socjalny i nie tylko.
Za rzadow Komeiniego nikogo to nie obchodzilo, bo ten rzad byl zajety mordowaniem poprzedniej arystokracji
czyli lekarzy, pielegniarek, nauczycieli, adwokatow
ekonomistow itd.
Prawie nie poswiecano czasu na cos takiego jak gwalty
na kobietach. Kobieta miala siedziec w domu. a na ulice
isc w towarzystwie kuzynek czy kuzynow, meza itd.

Naplywowa spolecznosc afganska nie miala kiedy i jak
sie unormalnic i tak jest do dzis w wiekszosci, bo
Iranczycy seperuja sie od nich, nazywajac ich baad
co znaczy parszywy.

Ten Afganczyk z Vetland przyjechal z Afganistanu,
co nie zmienia postaci rzeczy, ze nie byl zagrozony
w strefie w ktorej mieszkal, wlasnie dlatego dostal
odmowe pobytu w Szwecji- nie bylo podstaw.

Ja jestem ciekawa gdzie podziala sie ta wojowniczka
afganska, ktora niby kierowala calym tym strajkiem
ktora jest przewodniczaca wspolnoty (?) afganskiej
ktora za wyklad w bibliotece przez godzine brala tysiace koron, ktora bedac na wizycie w Iranie, z ktorego zwiala do Szwecji niby przed smiercia i na tej wizycie dala swoj paszport drugej afgance by ta pojechala do Europy starac sie o azyl.
Turecka straz graniczna wychwycila szwindel z paszportem i odeslala ta kobiete spowrotem do Iranu.

Afera wybuchla w Szwecji, ale szybko to uciszono.

Wiec gdzie ona jest ? jakos nie natrafilam w mediach
na jej wypowiedz o tym szalencu.

Czy taki stosunek szwedzkich politykow i szwedzkich mediow prowadzi do zlagodzwenia i wyrobienia w ludziach z roznych kultur wzajemnego szacunku wzajemnej akceptacji ?

Czy raczej do rasizmu ???

Spoleczenstwo czuje sie lekcewazone nonszalancja
ze strony rzadzacych, czuje sie zagrozone i zdeptane

Wystarczy poczytac komentarze na YT, i na innych internetowych stronach, by poznac odpowiedz.

EnWrotka
Stockholm

2021-03-12 09:04
No nie da się ukryć, że Alwa na forum od lat sieje rasizm.
Dać kurze grzęde to rozsypie ziarna nienawiści.

Juz czytam ,że jak Afganczyk to gwałciciel....
pewnie będzie cdn

Kiedys tez taki jeden na H mówił, że należy bać się innej rady i tak powstała IIw.św .

Ale nie dziwie się, że mówią iż kazdy Polak to pijak.
alwa12

2021-03-12 09:12
Wrotka w moim wpisie nie ma nic o poczuciu Polakow
jako lepszej kategorii nad Afganczykami.

Nie porownuj polskiej emigracji jako calosc z bandytami
obojetnie jakiej nacji.

Jesli tak odczuwasz/pojmujesz moj wpis, to swiadczy
to o Twoich kompleksach, lub o sklonowaniu z Pikowanym.

Wszedzie gdzie tylko pojawia sie krytyka na palace problemy w Szwecji, zjawiasz sie natychmiast i cytujesz
wyrawane z tekstu zdanie i robisz z tego glowny problem
omijajac kwintasencje poruszanego problemu.

Aby tylko odwrocic uwage na ten problem i przeniesc go
na boczny tor.

To jest staly Twoj schemat ktory stosujesz od lat.

Nie masz odwagi stawic czola problemowi i podjac dyskusje obalajac fakty.

Widocznie te fakty za bardzo Cie kluja w oczy, dlaczego
to nie wiem i nie chce wiedziec- Twoja sprawa.

Co do matematyki masz racje, piszac szybko, pomylilam sie w liczeniu, ale w drugej czesci juz raczej nie.

Zycze zdrowia, bo jak ktos jest tak zaklamany to niech raczej cicho siedzi i zmiast wypisywac bzdury typu
ze w Afganistanie stalo sie to samo co w Polsce, to
niech przynajmniej dba o swoje zdrowie, bo na rozum za pozno.

alwa12

2021-03-12 09:18
No teraz pojechalas z tym Hitlerem jak Alik.

W moim wpisie nie ma nic z nienawisci czy rasizmu.
alwa12

2021-03-12 09:28
Chcialam ten temat poruszyc w dziale Polityka w Szwecji,

Niemniej po coraz wiekszej ilosci wpisow Pikowanego
niemal w kazdym temacie, gdzie wszystko sprowadza do polityki w Polsce, obojetnie jak zaczal sie temat,
postanowilam poruszyc ten problem na otwartym Forum.

Tak dla zasady, jesli jemu wolno wpieprzac sie wszedzie
choc ma do tego przeznaczony dzial, to i mnie wolno
od wielkiego dzwonu.

Ty zas Wrotka wywracasz wszystko szyworot na wyworot
i zaiste robisz to specjalnie- dziekuje, ale ja tego
nie kupuje.

Jak ja jestem rasistka, to kim Ty sama jestes ?

Bije komuna, ta stara z PRL-u i ta nowa nabyta
na szwedzkiej emigracji.

Nie cytuj Slowackiego, tylko sie doksztalc z historii.
EnWrotka
Stockholm

2021-03-12 09:38
Określanie całego narodu jako bandytów jest rasizmem.
Forum jest ogólnodostępne i nie życzę sobie, żeby mnie jako forumowiczki tego forum wciagano do tej narodowej nagonki.
Jestem przeciwna tego typu wpisom.

Temat zaczął się od jednego emigranta, który dostał ataku szału bo jak czytam nie mógł sie widzieć z rodzicami.
To był człowiek któremu szajba odbiła z tęsknoty, samotności i traktowania go przez niektorych jak niepotrzebne bydlo ale wrocic nie pozwolą .
A rozciągnęło się jak zwykle dalej na arabopochodnych bo jest okazja ....

Nie życzę sobie ,zebys Alwo w swoim pijackim zwidzie nienawiści do mnie wypisywała w każdym temacie prywatne uwagi na mój temat i jakiegoś innego forumowicza nie związane z tematem .
Jeśli taka nienawisc na forum widnieje
do Polaków to nie dziwi mnie Twoja nienawisc do żadnej narodowości.
Jestes po prostu złym ,głupim,niedouczonym człowiekiem i absolutnie nie radzisz sobie z tym, ze ktoś może mieć inne zdanie.
Stosowana przez Ciebie metoda, że najlepszą obroną swojego zdania jest atak już się opaczyła i nie robi wrażenie.

ture1

Wpisów: 20
Od: 2021-02-24
2021-03-12 10:06
Jestem tu nowy, na forum. Zastanawia mnie jednak dlaczego Moderator nie reaguje na wpisy alwy.
  Profil uzytkownika: ture1     
kawaler

2021-03-12 11:01
Konwencja w sprawie uchodzców 1951 dotyczyla europejskich uchodzców wojennych, od 1967 dotyczy to calego swiata ale wtedy raz ze byla zelazna kurtyna i niewielu z udawalo sie uciec na zachód a dwa ze muzulmanskie kraje morza sródziemnego mialy swoich dyktatorów, którzy pilnowali granic i po cichu byli oplacani by granice byly szczelne.

No i przyszla arabska wiosna która zmiotla dyktatorów i zamiast tego nastapila anarchia i wojny domowe, nikt juz nie pilnowal granic,

ta sytuacja moze sie powtórzyc, na bliskim wschodzie i afryce sa dzisiatki milionów ludzi którzy uciekaja od biedy i wojen wiec albo trzeba zmienic prawo albo ucywilizowac migracje zeby nie zarabiali przemytnicy i uchodzcy nie toneli w morzu.

Wyczarterowac kilka statków pasazerskich od Viking Line typu Cinderella która normalnie zabiera 2500 pasazerów ale moze zabrac i drugie tyle bez samochodów i z duzo mniejsza iloscia personelu i niech kursuja na trasie Malmö-Somalia , Sztokholm- Libia, lub odbieraja uchodzców w Turcji i dowoza ich do portu w Atenach i stamtad ekologicznie pociagami do Szwecji.

ture1

2021-03-12 12:41
Moje pytanie dotyczy takze wpisow KAWALERA.
Moderator?
Do Alwy12. W Afganistanie toczy sie wojna. Dlatego uchodzcy. W Iranie brutalna dyktatura fanatykow islamu. Dlatego uchodzcy.
kawaler

2021-03-12 15:26
czy nie za bardzo sie szarogesisz?
masz mniej wpisów niz palców jednej reki i juz chcesz wprowadzac swoje porzadki?
black sabbath

Wpisów: 8073
Od: 2012-06-16
2021-03-12 15:47
ture 1 ma 100%racji ,alwa tez ,nielatwo rozwiazac ten problem emigracja a koszty,wiekszosc polakow nieprzepracowala w tym kraju zeby miec 100%emerytury i zyja na bidrogach,rozchodza sie na papierze tylko po to zeby dostac dodatek do mieszkania itd,problem jaki istnieje to ze niema prostych prac bo koszty produkcji sa duze,pamietam ze podobnie jak alwa myslalem jak w latach 80 przyjezdzali z iranu bez papierow,dzisiaj to jest jedna z tych emigracji co sie powiodlo polacy tez sa w tej grupie,ja niemam rozwiazania na temat tego wszystkiego a to ze niektorych bym wywalil z tego kraju to prawda,
  Profil uzytkownika: black sabbath     
kawaler

2021-03-12 17:30
moze dlatego nie wyrobili sobie pelnej szwedzkiej emerytury bo w przeciwienstwie do brodatych dzieci przyjechali do Szwecji w doroslym wieku?
Uwe
Alandy

Wpisów: 15896
Od: 2003-03-12
2021-03-12 19:45
Pandemia uwypukliła wiele szwedzkich problemów, również jako "moralnego mocarstwa", rzekomej otwartości na egzotyczną imigrację czy też dyżurnej poprawności politycznej. Polecam wczorajszy reportaż o Szwecji "bez makijażu", południowo tyrolskiego moderatora niemieckiej dwójki. Dużo szczerych wypowiedzi m.in. Andersa Tegnella, innych prominentów, no i zwykłych ludzi. Świetny obraz obecnej Szwecji, niestety (dla wielu) po niemiecku:
https://www.zdf.de/gesells chaft/markus-lanz/markus-lanz--schweden-u ngeschminkt-vom-11-maerz-2021-100.html
  Profil uzytkownika: Uwe     
gregg

Wpisów: 109
Od: 2012-11-19
2021-03-13 17:07
Alwa, zgadzam sie z Toba w 100%. Nie przejmuj sie atakami ludzi ktorzy maja trudnosc ze zrozumieniem tego co czytaja. Rzeczywistosc zapuka i do ich drzwi, wczesniej czy pozniej.
  Profil uzytkownika: gregg     
black sabbath

2021-03-13 17:36
Owe taki reportaż można zrobić o åland wszyscy tam chcą mieć dostęp do wszystkiego te sama prawa co w eu ,ale ich nie ruszaj bo święte,polacy są tacy sami ,w latach 80i 90 chcieli żeby zachód ich wykupił i zrobil porządek teraz narzekają ze nic swojego nie maja,,,,emigracja ma efekt dopiero po 30-40 latach, jeszcze raz znam może 3-4 polskich emerytów co wyrobili sobie szwedzka emeryturę reszta na bi rogach ,jak to się mówi po polsku ???? podwójna moralność????,jest 100 razy gorsza od poprawnej
EnWrotka
Stockholm

2021-03-13 17:37

Ależ ja tez sie Gregg zgadzam z Alwą w 100% ,że ona się bawi w prowokacje bo nie znosi innego forumowicza o nicku Pikowany Koń i dlatego sieje zamęt na forum ,żeby mu zrobic na złość.
Ja nie mam trudności ze zrozumieniem dlaczego Alwa pisze nawołując do nienawiści.

Co sądzisz Gregg o poniższych wpisach tylko z tego tematu gdy wspomina Pikowanego Konia???
Zgadzasz się z tym ,żeby wykorzystywać jakiegos emigranta do prywatnych celów zemsty??
Czy tak powinna wyglądać dyskusja na jakiś temat obrabiając dupe innego forumowicza, który nawet w temacie słowa nie napisał a wszędzie w różnych tematach jest prowokowany?

"do napisania tego tekstu m.inn. przyczynil sie takze Kon Pikowany, ktoremu juz nie wystarcza "Polityka
w Szwecji" i musi tu jako tuba propagandy rozprzestrzeniac swoja akcje przeciw Polsce."
"Niemniej po coraz wiekszej ilosci wpisow Pikowanego
niemal w kazdym temacie, gdzie wszystko sprowadza do polityki w Polsce, obojetnie jak zaczal sie temat,
postanowilam poruszyc ten problem na otwartym Forum."

alwa12

2021-03-15 05:57

Pozwol Wrotka, ze skomentuje :

--------------------------------------- ----------------------------------------- ----------------------------------------- ----------------------------------------- ----------------------------------------- ----------------------------------------- ----------------------------------------- ----------------------------------------- ----------------------------------------- ----------------------------------------- ----------------------------------------- ----------------------------------------- ----------------------------------------- ---------------------------------------
alwa12

2021-03-15 06:01
Uwe, sluszna uwaga, ze pandemia uwypuklila problemy,
ktore juz przed pandemia puchly w swoich granicach.

Szkoda ze ten link jest po niemiecku.
alwa12

2021-03-15 06:17
Kawaler, madre spostrzezenia, arabska wiosna uwidocznila apogeum glupoty zachodnich politykow.

Pamietam co mowil Kaddafi wtedy kiedy juz byl zmuszony
do ukrawania sie, otoz on kpil z tej nagonki na niego
i powiedzial ze jego scigaja bo sie boja zamachow,
ale ze po jego smierci Europa zginie i to bez walki ze strony Arabow, ze muzulmanie wejda do niej w milionowych ilosciach, z czasem wprowadza szariat i zadepcza Europe.

Niedlugo po tej wypwiedzi zginal, a jego przepowiednia
sie sprawdza, musial duzo wczesniej posiasc ta wiedze.
alwa12

2021-03-15 06:28
Black, no masz racje z tym ze efekty emigracji widac
po 30/40 latach.

Niemniej dzis zyjemy duzo szybciej i niestety czesto
te pierwsze zle efekty widac po 3/4 latach.

Mozna sie mylic i podejmowac zla decyzje majac intencje
czynienia ogolnego dobra, niemniej szkopol jest w tym
by wczesnie dojrzec bledy i wprowadzic poprawki, tez
dla ogolnego dobra obywateli.
Nie tylko majac na uwadze dobro rodowitych obywateli danego panstwa, ale takze dobro mniejszosci emigranckich.

EnWrotka
Stockholm

2021-03-15 06:38
No jak zwykle Alwo ,pozwalasz sobie.
Dużo znaków ,mało treści.

Ale między wierszami czytam ,że tyle wciągnęłaś i piszesz pod kreską.

Swietna promocja dilerko.Ale nie jestem na głodzie.
alwa12

2021-03-15 06:39
Gregg, dziekuje zapewniam ze sie nie przejmuje.

Gdyby mi to samo napisal np. Uwe, czy Kawaler,
to bym sie zastanowila, przeanalizowala swoje
wypowiedzi i podjela dyskusje, tyle ze Oni potrafia czytac i wylapac sens, ale taka zdolnosc zalezy
od poziomu IQ.

alwa12

2021-03-15 07:06
ture1, sprawdz na jakich terenach w Afganistanie
sa konflikty.

W Iranie bardzo zelzalo w porownaniu z latami zaraz po rewolucji 1979, co nie znaczy ze jest dobrze, ale
mozna juz tam pojechac turystycznie i nie trzeba chodzic
w czerni od stop do glow.
Persowie to bardzo dumny narod, ktory przez tysiaclecia
byl najezdzany i likwidowany i mimo tego nie wyparl sie swojego jezyka i swojej tozsamosci, podobnie jak my
Polacy.
Ich historia jest jeszcze bardziej krwawa niz polska.
alwa12

2021-03-15 08:14
ture1, skad ja znam to znamienne : "Moderator ?"
alwa12

2021-03-15 08:23
Greggm w poprzednim wpisie tylko pierwsze zdanie
skierowane jest osobiscie do Ciebie, wiem ze masz wysokie IQ.

Specjalnie wyjasniam, zeby znow ktos ew. nie wykrzywil
i nie bil pieniackiej piany, ze np.: Ci uwlaczam
Bartender
▁ ▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █

Wpisów: 2637
Od: 2017-03-11
2021-03-15 11:46
Eee tam, Moderator. Wal Alik prosto do Ambasadora, jak zwykle
  Profil uzytkownika: Bartender     
ture1

2021-03-15 14:16
?
ture1

2021-03-15 19:09
Obajtek nietykalny ?
O fortunie prezesa Orlenu politycy Prawa i Sprawiedliwości nie chcą rozmawiać. – Czy to nie jest moment, żeby prokuratura przyjrzała się wątpliwościom? – , bo wszystko wygląda to tak, jakby Daniel Obajtek był nietykalny w obozie władzy. – Bardzo dobrze zarządza jedną z największych spółek skarbu państwa – rzuca w biegu przyboczny prezesa PiS Waldemar Andzel. Zarzuty opozycji puszcza mimo uszu. Według niego Koalicja Obywatelska "chyba nie ma dowodów”. Opozycja tropi nieruchomości prezesa Orlenu. Posłowie pokazali posiadłość w małopolskich Łężkowicach, która krążyła po rodzinie. Wartość "pałacu" oszacowali na pięć milionów złotych. Jego dzieje są ciekawe. W 2011 roku Daniel Obajtek kupił łąkę i przepisał ją na brata, leśniczego. Według opozycji ten w dwa lata wybudował na niej okazały dom z basenem. Choć zarabiał jedynie 7 tysięcy brutto. Potem Bartłomiej oddał Danielowi posiadłość, gdy prokuratura Ziobry wycofała przeciwko niemu akt oskarżenia.

alwa12

2021-03-15 20:27
Twoj wpis jest nie na temat, pomyliles sie ? czy tak
specjalnie chcesz wykoslawiac temat ?

alwa12

2021-03-16 00:16
A co powiecie na to, ze Sabuni z Liberalnej Partii
chce poprzec SD i Jimmi Åkessona ?

Juz SD nie jest dla niej i czlonkow tej partii
rasistowska ???

Jak ryzykuja ze przy nastepnych wyborach sie nie
utrzymaja, to nagle i SD jest dobra.

Osobiscie uwazam ze jest to prostytucja polityczna-
niestety, zawsze na koncu chodzi o kase a nie o idee.

Jak sie nie dostana, to gdzie oni pojda ?

No, zawsze moga do Norwegii... banany obierac
alwa12

2021-03-16 00:21
I tak to jest z tym gloszeniem rasizmu i opluwaniem
innych- zawsze jakies ukryte denko, jedna na skale
krajowa, inne na skale forumowa
ture1

2021-03-16 06:44
Na "forum" PI nie ma antysemityzmu i rasizmu. Jest alwa12 przy WSZYSTKICH dyskusjach. Alfa i omega. Konkret, czasem odniecony bardzo napojami.
alwa12

2021-03-16 13:34
I mimo tych "odnieconych" napojow potrafie wyrazac sie
w danych tematach na temat.

Moze takze zacznij sie "odniecac" napojami, to wtedy
uda Ci sie cos napisac na temat, bo jak narazie
kwekasz bez sensu, wiec alfa i omega nie jestes

W jednym masz racje, ani antysemityzmu, ani rasizmu
nie ma na tym Forum.

A wogole, to skad przypalatal Ci sie antysemityzm ???

Jakies zwidy na trzezwo ???
ture1

2021-03-16 15:26
Rasizm. A także kłamstwa. Bełkot.
ALWA12:
"Z chwila przybycia i przybywania tych ludzi wzrost gwaltow na perskich kobietach kobietach skoczyl w gore o kilkaset % i gwalcicielami byli wlasnie
Afganczycy, gwalcili takze male dzieci i mordowali."
alwa12

2021-03-16 21:31
To sa fakty opisane przez Iranczykow/Persow gdzie
powolywali sie na swoje krajowe statystyki-cale lata
osiemdziesiate, dziewiedziesiate i poczatki lat
dwutysiecznych. Potem nie sledzilam.
Natomiast obecni gwalciciele to synowie tych poprzednich gwalcicieli.

Siegnij do zrodel zamiast siac terorie spiskowe
przeciw alwie.

Juz kiedys zapluwales sie jak tu napisano o basenach i burdelach dla jencow obozow koncentracyjnych.

Badboy sie zlitowal nad Twoim niedouczeniem i podal
Ci linki gdzie mozna bylo sprawdzic ze to prawda.

Wtedy zamknales swoj klapacz, bo zabraklo Ci argumentow.

Ja Ci linkow nie podam, nie mam az tak rozwinietego
wspolczucia dla idiotow jak Bad, sam sobie poszukaj,
to sie troche doksztalcisz zamiast sie osmieszac.

Jest juz prawie wiosna, nakarm swoje ptaszki-
zrobisz dobry uczynek.
alwa12

2021-03-16 21:51
A tak notabene, to kiepsko ksztalcisz swoich "uczniow"

Nie wytrzymuja presji i prawdy
ture1

2021-03-17 06:55
Nie ma rasizmu i antysemityzmu na forum/poloniainfo. Są Alwa12, Kawaler, Kajetan. and co.
kawaler

2021-03-17 07:42
Migracja wsród mlodych uchodzców w duzym stopniu motywowana jest biologicznie, chodzi o seks,
ture1

2021-03-17 09:07
Kawaler nie lubi seksu? To podobnie jak Jarosław. Kot wystarcza.
kawaler

2021-03-17 12:05
Gdy amerykanscy zolnierze wrócili z Wietnamu to tez gwalcili i mordowali.
alwa12

2021-03-17 14:44
ture1 Twoje ataki na mnie, Kawalera i Kajetana och & mozna podciagnac pod fobie, bo raz ze sa bezpodstawne,
a dwa ze od lat permametne. Taka dlugoletnia fobia
przeksztalca sie w rasizm, tu w Twoim przypadku w
rasizm przeciw Polakom.

Co do antysemityzmu, to tu na Forum go nie ma, ale
ogolnie w Szwecji antysemityzm rozrasta sie szybko.

Tu masz link :

https://www.expressen.se/d ebatt/malmos-judiska-elever-ar-inte-langr e-sakra/

Moze nazwij Expressen i debatorow ze sa rasistami
bo podjeli temat antysemityzmu ze strony emigrantow
muslimskich wobec zydowskich dzieci, zydowskiej
mlodziezy i zydowskich nauczycieli.

A tu masz drugi link, na ten sam temat :

https://www.youtube.com/wa tch?v=CWkpPt5eY7M

Przestan nas tu obrazac i plugawic to Forum w tak
prymitywny, klamliwy i oblesny sposob.

Poza tym znow, juz nawet nie zlicze ktory z koleii
raz naruszasz regulamin tego Forum swoimi klamliwymi
personalnymi prowokacjami wobec nas Forumowiczow
i Polakow.

Twoje zachowanie to hets mot folkgrupp !
ture1

2021-03-17 15:03
"Hets mot folkgrupp" ? Oj.
alwa12

2021-03-17 15:05
A tu krotkie podsumowanie tego co w linkach powyzej :

https://www.youtube.com/wa tch?v=jEtnctCaTDU

alwa12

2021-03-17 15:16
Tak, to jest z Twojej strony hets mot folkgrupp !

Grupa to juz dwoje ludzi, Ty wymieniasz w swoich
klamliwych oszczerstwach mnie, Kawalera, Kajetana
z kompania, czyli liczna grupe polskich Forumowiczow.

Polskich !

Twoje klamliwe oszczerstwa dotycza grupy Polakow, wiec
jest to hets mot folkgrupp.

Poza tym uzywasz wielu Nickow, co jest zabronione
regulaminem tego Forum !

kawaler

2021-03-17 16:28
Wogóle na Poloniainfo nie ma tematów o Zydach, organizacjach zydowskich czy panstwie Izrael które od czasów Palmego ta poprawna politycznie Szwecja krytykuje i jednoznacznie popiera Palestynczyków.

ture1

2021-03-17 16:35
Nie ma tematów?
"Forum: Na każdy temat - Dobra wiadomość! Żydzi polecieli na księżyc."
etc, etc.
"Hets mot folkgrupp?" Krytyka rasizmu i antysemityzmu to nie to, to "Hets mot Idioter", bez względu na narodowość.
alwa12

2021-03-17 17:04
Krytyka rasizmu i antysemityzmu to jedno.

Bezpodstawne zarzucanie wymienianym osobom
z imienia, a tu na Forum z Nickow tegoz
rasizmu i antysemityzmu, jest juz prowokacja
i podchodzi pod hets mot folkgrupp.

ture1 nie rznij idioty cytujac stary link.

Kajetan juz dawno temu zrobil z tym raz na
zawsze porzadek.

Dawno Cie tu nie bylo, teraz przeczytales temat,
widzisz ze jest polityczny, wiec znow widzisz
okazje do swoich brudnych prowokacji.

Niestety, tu w tym temacie nie ma nic z rasizmu
ani z antysemityzmu o ktorym kwiczales wyzej.

Nawet nie padlo takie slowo jak antysemityzm, czy Zyd.

Pierwszy uzyles w tym temacie slowa antysemityzm
w kontekscie obrazania nas i oskarzania nas o tenze.
Czyli mnie, Kawalera i Kajetana o.&

Dopiero potem czyli dzis wkleilam 3nlinki dotyczace
antysemityzmu w Szwecji.

Uwazasz ze to z mojej strony byl rasizm i antysemityzm
czy wrecz na odwrot ?

Kajetan wogole tu nic nie napisal, a jednak przypinasz mu bezczelnie etykiete rasisty i antysemity.

Z takimi oskarzeniami zwroc sie do prawdziwych
antysemitow, tych z podanych przeze mnie linkow.

Miej odwage, zamiast tu znowu pluc ty ....
no nie ma nawet nazwy na takich macicieli jak ty.

alwa12

2021-03-17 17:17
ture1 well Alexy, janek1234567, semper, frajer...
no naprawde nie idzie wyliczyc wszystkich Twoich Nickow
bo przyslowiowego atramentu by zabraklo.

Za kazdym razem kiedy sie tu zjawiasz, naruszasz
regulamin tego Forum.

Ze jeszcze Kajetan ma do Ciebie cierpliwosc ?

Powinienes mu na kolanch dziekowac ze Cie dawno
temu nie zbanowal na amen.

Jestem ciekawa czy jestes tak bezczelny, ze caly czas
korzystasz z jednego operatora, czy masz ich kilku
i dlatego masz mozliwosc dzialania pod roznymi nickami

Jesli to ostatnie to kiedys juz Ci pisalam zebys
uwazal na kable

Ty nawet nie potrafisz dobrac sobie normalnego nicka
jak zobaczylam te ture1 to z mety wiedzialam
ze to Ty

Lepiej zrobisz kontynuujac pisanie swoich pamietnikow
bo przynajmniej masz popyt na nie w Warszawie

alwa12

2021-03-17 17:25
Temat tego tematu to pomnik glupoty...

Ty juz go sam sobie wystawiles i to na wstepie
ponownej swojej "dzialalnosci" - mina aplåder
black sabbath

2021-03-17 18:17
Alwa ja bym wam oboje wybudowal pomnik glupoty ,,,,piszcie na temat a nie o czyms innym
alwa12

2021-03-17 19:17
To znaczy ?

Czy chodzi Ci ze bronie sie i nie tylko przed falszywymi oszczerstwami i temat zbacza z glownego toru ?

Czy raczej chodzi Ci o glowny watek tego tematu,
w ktorym poruszam problem indolencji politykow
w stosunku do kryminalistow i wlasnie do rasizmu
a takze na koncu antysemitzmu w Szwecji.

Nie mowienie o tym, nie naglasnianie tego rodzi
rasizm, uwierz mi.
Niczego nie zalatwi sie pozytywnie zamiatajac
problemy pod dywan.

My polscy emigranci z przed 1990r najbardziej powinnismy to rozumiec, z jakiegos powodu
porzucilismy Ojczyzne, prawda ???

Wtedy tez we wlasnym kraju nie moglismy nic powiedziec
nie moglismy nic zdzialac na lepsze, bo byla cenzura
szykany, wilcze bilety, a nawet wiezienie.

W dodatku ja pamietam nagonke na Zydow przez komuszy
rzad PRL-u i do czego to doprowadzalo.

Wiec nie pisz mi o pomniku glupoty.

Wladze nie moga zamykac oczu na takie problemy,
nie moga tolerowac rosnacego bantytyzmu wsrod
naplywowej ludnosci, ktora w statystykach kryminalnych
osiagnela 60% a w statystykach gwaltow o wiele wiecej.

Ignorowanie tego przez wladze prowadzi prosta droga
do rasizmu.

Tu sie dzieje naprawde zle.

Ja na przyklad nie chce by moje wnuki, jak mnie juz
nie bedzie i jak one podrosna, zaczely patrzec krzywo na innych ludzi z innych kultur.

Temu co sie tu dzieje nalezy sie przeciwstawiac,
a nie zmykac oczy, wlaczyc TV z jakims rozrywkowym
programem i udawac ze nic sie nie dzieje.

Ktos kogos, zgwalcil, ktos kogos pobil, okradl, zabil
podlozyl ladunki wybuchowe, na drugi dzien to samo,
mijaja miesiace i kazdego dnia to samo....
....przyzwyczailismy sie, nawet przestalismy sie dziwic
ot taka codziennosc, lepiej obejrzec cos wesolego...

Tylko gdzie to nas zaprowadzi ??? nas i nasze dzieci,
wnuki i wogole ten kraj ???

Black, wazasz ze tak myslac wystawiam sobie pomnik
glupoty ???

W takim razie wole byc ta "glupia" niz zaprzec sie
mojego sumienia.

alwa12

2021-03-17 19:21
Masz teraz na temat, tak jak chciales.
ture1

2021-03-18 07:07
Kawaler. "Nie ma o Zydach na poloniainfo"?????
Fantasmagoria

Wpisów: 500
Od: 2015-04-17
2018-12-11 12:51
"Każdy kto miał okazję być w Nowym Jorku widział ortodoksyjnego pejsatego żyda w płaszczu i żydówkę w kalesonach z perukom na głowie i gromady dzieci w oknach z kratami na Willamsburgu. Żydzi ortodoksyjni tworzą własną komunę i getto mają swoją policję . Była głośna sprawa zabojstwa ortodoksyjnego chłopca przez dorosłego pejsatego pobożnego inaczej żyda na willamsburgu wlasnie są wśród ortodoksów również pedofile tak jak wśród księży. Problem w tym że pobożny inaczej ksiądz zostanie osadzony przez państwową policję . Ortodoksyjny żyd nie może donieść na żyda do gojów więc wykrywalność takich spraw jest bardzo niska a problem jest się rozwija i będzie rozwijać. Frajer powie że nie i jak śmiem o tym pisać o żydzie nic złego nie wolno.. haha"
black sabbath

2021-03-18 15:10
ture 1. ty chyba sam jestes pedofilen ,glupkiem spod ciemnej gwiazdy,idiota do potegi ,najwiekszym baranem na hali........opanuj sie cmoku i pisz na temat ,a o zydach w NY malo wiesz i zaloz inny temat to tobie glupku odpisze ,
alwa12

2021-03-18 15:23
Uwazajcie, to jest kolejna prowokacja.

ture1 od lat usilnie stara sie zniszczyc to Forum.

Pisal donosy do polskiej Ambasady

Pisal donosy na Kajetana do jego pracy

Na swoim blogu oczernial Polakow tasm z cytujac wpisy
ktore najpierw montowal z urywkow zdan i udowadnial
ze jestesmy antysemitami- odwalal taka robote
jak w glebokim PRL-u SB robilo z montowaniem tasm
z przesluchan politycznych wiezniow co pomagalo do osadzania w wiezieniu niewinnych ludzi.

Nie podejmujcie z nim zadnych dyskusji- on znowu
chce nabruzdzic nam, Kajetanowi i calej Poloniinfo.

Dziekuje
black sabbath

2021-03-18 15:31
on jest tym pomnikiem glupoty,,,idiota
alwa12

2021-03-18 15:59
Black, to nie jest idiota, to bardzo niebezpieczny
czlowiek, przeszkolony w PRL-u i nienawidzacy
Polakow, co nie raz tu na Forum pokazal swoimi
wzgardliwymi wpisami o ciezko pracujacych ludziach
w PRL-u za przyslowiowa kromke chleba ze smalcem,
gdy sam w tym czasie korzystal ze sklepow
za zoltymi zaslonami- wszyscy wiedza kto wtedy
mogl korzystac z takich przywilejow.

To jednoczesnie frustrat emigracyjny, ktoremu nagle
urawly sie komusze przywileje i musial opuscic Polske.

Niestety jego nienawisc przeszla na zwyklych Polakow
a nie na tamten ludowy rzad, ktory zmusil cala rodzine
do opuszczenia Polski.

Niestety falsz i niecne intrygi wpojone w czasach dla niego zlotego PRL-u, utrwalily sie u niego do poznej
starosci-to co w mlodosci zasiano nie zawsze udaje
sie wykorzenic- w tym przypadku trafilo na zyzna glebe.

I tak szczuje przez cale swoje zycie- inaczej nie umie.

Anna ZM

Wpisów: 334
Od: 2011-10-25
2021-03-18 20:22
Ja pamiętam czasy cenzury w Polsce, kiedy władza oczywiście komunistyczna decydowała co obywatel może czytać, co oglądać, czego słuchac a nawet dokąd podróżować. Strach było nawet mówić nieodpopwiednio z obawy o donosicieli. Z tego powodu wyjechałam z Polski. W Szwecji wprawdzie jest wolnośc podróży, ale już niekoniecznie słowa. Spotkałam się wiele razy w pracy z próbami cenzurowania, uciszania moich wypowiedzi. Na przykład, kiedy po powrocie z Kenii i Tanzanii oświadczyłam , że nigdy więcej nie wpłacę ani 1 korony na pomoc Afryce, usłyszałam trwożne pytanie: „... Anna, vågar du säga så..? Następnie dostałam krótki wykład o równości wszystkich ludzi. Zaznaczam, że umotywowałam moje postanowienie oparte na obejrzeniu sytuacji z bliska i rozmowach z mieszkańcami tamtych krajów.
Innym razem, pracując ochotniczo w SFI, powiedziałam dwóm uczennicom również z Afryki, że mam nadzieję iż ich rodziny nie otrzymają zezwolenia na przyjazd do Szwecji, ponieważ są one leniwe i w ciągu 2 lat ani nie nauczyły się prostego języka szwedzkiego, ani nie poszły do pracy a ja nie mam zamiaru ich utrzymywać z moich podatków. Wówczas koleżanka Szwedka siedząca z boku wyszeptała: „... Anna, så få man inte säga”. Oczywiście odpowiedziałam, że mogę, bo sama jestem imigrantką i nigdy nie żyłam na czyjś koszt.
Wystarczy przeglądnąć szwedzką prasę. Zdecydowana większość dziennikarzy ma przekonania lewicowe, więc szkoda nawe czytać. Już wymówiłam prenumeratę GP właśnie z tego powodu.
Cieszę się, że niektórzy ludzie piszą otwarcie o różnych sprawach. Ja kiedyś w latach 90-tych rozmawiałam na temat imigrantów wykorzystujących Szwecję z jednym z polityków szwedzkich, który prowadził wykłady w Göteborgu. Pamiętam co mi odpowiedział „... Anna masz rację. My o tym dyskutujemy w kuluarach parlamentu w Sztokholmie, ale nikt nie może tego powiedzieć oficjalnie, bo oznaczałoby to koniec jego kariery politycznej...”
Przykre jest, że nadal niektórzy Polacy próbują uciszać innych w imię poprawności politycznej.

P.S. Co do korzystania przez Polaków w Szwecji z zasiłków, to mam inne doświadczenia. Ja należę do tej emigracji z lat 80-tych. Wiele lat pracowałam jako konsultant techniczny/projektant w biurze samochodów osobowych w dziale transmisji w Volvo. Przy ostatnim własnym projekcie Volvo pracowało nas 5-ciu polskich konsultantów a główny konstruktor Grzegorz Janiszewski był autorem wielu rozwiązan, które Volvo opatentowało i jedyny z tytułem doktora nauk technicznych. Dodam, że cały dział liczył około 50-ciu osób. Miałam też wielu znajomych pracujących w fabrykach, sklepach, restauracjach, szpitalach itd i nikt nie korzystał z zasiłków. Później pracowałam jako tłumacz kontaktowy i byłam wiele razy w urzędzie socjalnym, ale tam klientami byli polscy cyganie. Pamiętam tylko 2 Polki. Obie w podobnej sytuacji. Wyszły za mąż za Szwedów i zostały przez nich dosłownie „wyrzucone na ulicę” razem z dziećmi, bez środków do życia.
  Profil uzytkownika: Anna ZM     
EnWrotka
Stockholm

2021-03-18 21:24
Punkt widzenia zależy od doświadczenia.

Afryka liczy ponad 50 krajów.
Pobyt w zaledwie dwóch krajach afrykańskich i rozmowa nawet z 1000 Afrykańczyków nie pokazuje jak żyje 1 200 000 000 ludzi zamieszkałych ten kontynent.

W sumie jak ktos daje 1 korone na Afryke to wiadomo , że tylko pół korony trafia do ludzi .
Ale za te pół korony jakies dziecko zjadłoby obiad.
Jak jedna osoba nie da korony to przecież nic się nie stanie gdy jeden dzień nie zje.
Gorzej jak nie ma posiłku kilka dni.

Jest tam około 150000 wolontariuszu.
Można jechac i pomagać.Nie potrzeba dawać kasy , można dać coś innego.

alwa12

2021-03-18 22:23
I znow P.Wrotka wylapala jedno zdanie robiac problem
Afryki, datkow, chociaz we wpisie AnnyZ ten przyklad
tyczy sie chorej poprawnosci szwedzkiej.

A tak jesli chodzi o dotacje pieniezne i dary dla
Afryki, to tylko jakis jeden promil trafia do
potrzebujacych.

Prawie wszystko trafia do oddzialow gerilli, lub
do skorumpowanych wladcow rzadowych, czyli ostatnich
leniuchow afrykanskich siedzacych po wioskach i wiekszych osadach,

Ta pomoca napedzamy i karmimy oddzialy tzw. "powstancze" ktore od dziesiecioleci morduja ludnosc cywilna, kobiety, dzieci, starcow, jak popadlo.

Jest to ciezki problem ktory stale narasta i jak do tej
pory zadne ONZ i inne organizacje nie potrafia tego
rozwiazac.

Takze glupia to krytyka i pouczanie AnnyZ o moralnosci.

Znow wywalasz temat do gory nogami- robisz to celowo
i to od lat.

alwa12

2021-03-18 22:31
Poza tym placimy podatki i zaraz nam je jeszcze podniosa
bo trzeba utrzymac Hiszpanow za 6-cio godzinny dzien
pracy- nie mam nic przeciwko Hiszpanom , chetnie sie
do tego doloze, zamiast dotowac nacpanych liscmi miray
wioskowych bonzow w Afryce, czy innych "powstancow" - zwyroli i mordercow.
alwa12

2021-03-18 22:52
AnnaZ, poruszylas bardzo dobrze problem poprawnosci
na terenach zakladow pracy- to jest duza bolaczka
szwedzkiego srodowiska.
Dopoli Szwedzi z tego nie wyrosna, doputy politycy
beda mieli ten kraj w lapach.
Socjaldemokracja dziesiatkam lat urobila to spoleczenstwo
i dzisiaj bez obawy o swoje stolki moga przeprowadzac
najdurmiejsze swoje matactwa i w zywe oczy lgac
temu spoleczenstwu.
Im w tej grze nie potrzeba armatek wodnych, gazu czy
broni, bo wiedza ze nikt na ulice nie odwazy sie wyjsc
i protestowac.
Taki jeden przyklad z mojej pracy : kiedys skrytykowalam
glosno posuniecie politykow , potem jedna z moich
kolezanek wzela mnie na bok i mowi :
Jesli juz cos krytukujesz to pilnuj zeby mowic to do jednej osoby, bo jak mowisz cos w obecnosci dwoch,
czy trzech osob, to one chociaz tak samo mysla jak ty,
boja sie ze ktoras z nich z poleci do szefa zz donosem
tylko dlatego ze ta druga tez slyszala i tez sie boi
o to samo i ew. tez poleci do szefa.
jesli mowisz to do jednej osoby, to wrazie donosu
ord står mot ord.
Wiele razy to obserwowalam.

Druga kula u nogi jest syndrom sztokholmski- im bardziej cie bija i poniewieraja tym bardzie bedziesz bronic bijacego i poniewieranego.

Ten piekny kraj stacza sie po rowni pochylej na
wlasne zyczenie i to jest bardzo smutne i przerazajace
alwa12

2021-03-18 22:55
*poniewierajacego*
EnWrotka
Stockholm

2021-03-18 23:10
A mnie w pracy nikt nie upomina jak coś mówię
alwa12

2021-03-18 23:11
Jeszcze wroce do tych donosow, to sa w sumie dobrzy
ludzie, ale rpbia to z bojazni zeby samemu nie byc
podkablowanym.

Tak stlamszone spoleczenstwo bylo tylko w ZSRR i NRD

W Polsce tez ten problem wystepowal, ale nie az w takim nadmiarze jesli chodzi o normalne, przecietne
stanowiska pracy.
Natomiast w PZPR, SB, WSW czy szeregach partyjnych
w zakladach pracy czy organizacjach typu ZMP, bylo to
chlebem powszednim. To wlasnie z takich srodowisk
pochodzi nasz ture1 i do tej pory mu nie przeszlo
mimo ze to emeryt.

Jemu nawet niedawno czorta pogonili warszawscy tzw.lewicowcy ci co popieraja PO, choc sie do nich umizgiwal.
alwa12

2021-03-18 23:14
jak ktoz caly czas zapierdala aski daski da to nie
tylko ze nie upomna, ale jeszcze poglaszcza po glowce,
a co tak naprawde o Tobie w srodku mysla to nie chcesz wiedziec.
alwa12

2021-03-18 23:29
Szwed to bardzo skomplikowana natura.
Zastraszony, przydeptany, przyuczony do niemal balwochwalstwa najgorszych przekretow z gory lub
przynajmniej wyszukiwania dobra w kazdym lgarstwie,
ale tak gleboko w srodku to bardzo dumna osoba,
myslaca bardzo analitycznie.

Kazda poprawnosc ze strony emigranta wzbudza w nim
odruch wymiotny, tym bardziej ze widzi w takiej osobie siebie samego,
I o ile to samo u drugiego Szweda bedzie mniej raziz tego
pierwszego Szweda, o tyle takie zachowanie ze strony
emigranta bedzie przyslowiowego Szweda wzdrygac
obrzydzeniem.
EnWrotka
Stockholm

2021-03-18 23:40
Tyle słów wypisać ,żeby nie dać korony na Afrykę .
No podziwiam Alwo rozrzutność.
alwa12

2021-03-18 23:57
No co ja Wrotko poradze,ze niektorym to trzeba lopata
do glowy
EnWrotka
Stockholm

2021-03-19 07:22
No tak.
Ja rozumiem,że musisz wywalić łopatą całe gówno na pole,żeby Ci potem lepiej rosło.
Miłego zbierania plonów
kawaler

2021-03-19 12:19
Alwa ma racje, dobrze opisala mentalnosc Szwedów, niby to indywidualistyczne spoleczenstwo bo szybko staja sie samodzielni, calkowite przeciwienstwo do np. Wlochów którzy mieszkaja u mamy do 30-40 roku zycia.

Ale z drugiej strony zamiast rodziny Szwed chce przynalezec do grupy, jest to jakis förening i miejsce pracy. Bo w Szwecji bardzo latwo podpasc... i wtedy taki "dziwak" poddawany jest ostracyzmowi i mobbingowany.
Podpasc mozna na milion sposobów, dlatego trzeba sie pilnowac jak w ksiazce Orwella.
black sabbath

2021-03-19 15:20
Szwed to bardzo skomplikowana natura.
Zastraszony, przydeptany, przyuczony do niemal balwochwalstwa najgorszych przekretow z gory lub
przynajmniej wyszukiwania dobra w kazdym lgarstwie,
ale tak gleboko w srodku to bardzo dumna osoba,
myslaca bardzo analitycznie.
Alwa mylisz sie i to grubo, szwedom zawsze zazdroscilem ze jesli cos powie to pomysli,nietylko posluchac debat w tv az zazdroscic ze kazde zdanie ma kropke i nasteny mowi, my jestesmy tak prosto z mostu a potem zalujemu ze wogole zaczzelismy,
ture1

2021-03-19 17:39
Alwa12. Ja pochodze ze srodowiska inteligenckiego, Ty z nizin spolecznych. Widac to po pogladach, rasizm, antysemityzm i wulgarnym jezyku.
To tyle, na razie.
alwa12

2021-03-19 18:19
Wiem ze pochodzisz z bardzo inteligenckiej rodziny,
uwielbiam ksiazki Twojej Babci.

Zamiast imputowac mi niziny i antysemityzm, wypowiedz
sie na temat Organizacji Mlodych Socjaldemokratow
ktorzy to na 1 maja ida w pochodach i spiewali piesni
antysemickie.

Moze wystap w obronie poniewieranych i bitych przez muzulmanow uczniow zydowskich w szkolach, a ???

Inteligenckie pochodzenie nie zawsze uwalnia
z tchurzostwa a tym bardziej checi do falszu
i zamilowania do plugawych intryg
alwa12

2021-03-19 18:56
Przepraszam, nie "muzulmanow" ale muslimskiej rasistowskiej mlodziezy w szkolach.

W Polsce tez mamy od wiekow Muzulmanow, ktorzy porzadnie wychowuja swoje nowe pololenia.
W Szwecji tez mamy Muzulmanow, ktorzy sa bardzo
porzadnymi ludzmi- dzis tak przestraszonymi naplywem
chuliganstwa z ich wlasnej religii, ktorzy zasmiecaja
ich wizerunek.

Czy Ty to wogole umiesz pojac, czy tylko udajesz ?

Zasmiecanie tego wizerunku powoduje oddolne odruchy
rasizmu, naprawde tego nie rozumiesz ?

A indolencja wladz i zamykanie oczu na te problemy
powoduje ze ten rasizm jeszcze sie powieksza.

Nie rozumiesz tego ??? czy udajesz ???

I wygodniej Tobie i takiej Wrotce rzucac w moja strone kalumnie ze jestem rasistka.

Tylko dlatego ze umiem nazwac problem po imieniu.

Problem z rosnacym bandytyzmem w czesci szeregow
naplywowej ludnosci z krajow muzulmanskich.

alwa12

2021-03-19 19:03
Myslac w ten sposob, Oboje powinnisce wystosowac list
do szwedzkich instytucji statystycznych podajacych
wysoki procentowo poziom kryminalnosci w srodowiskach
muslimskich i oskarzyc ich o rasizm , dziekuje
alwa12

2021-03-19 19:06
Black, Ty piszesz o kodach prowadzenia rozmow przez
Szwedow, a ja co m.inn. jest powodem tych kodow.
EnWrotka
Stockholm

2021-03-19 19:26
"I wygodniej Tobie i takiej Wrotce rzucac w moja strone kalumnie ze jestem rasistka.
Tylko dlatego ze umiem nazwac problem po imieniu."

Ale ja nie twierdzę ,że stosujesz dyskryminację,rasizm z wygody ale na podstawie tego co piszesz od 5 lat na forum.
Masz jakiś problem z definicją tych słów więc ja nie widzę sensu z Tobą dyskutować.
Tak twierdzę i zdania jak na razie nie zmieniam.

A jakie imię ma ten Twój problem Alwo?

black sabbath

2021-03-19 19:32
Alwa12. Ja pochodze ze srodowiska inteligenckiego

gdybys pochodzil to powinienes pisac na temat????
EnWrotka
Stockholm

2021-03-19 19:54
No to BlackS napisze cos w temacie"pomnik głupoty" do Alwy.
(używaj ptaszków cudsyslowia)ok???

Alwa wspomnialas na forum w ostatnich tygodniach kilka razy o Aleksym i jeb pojawił się nowy nick Ture1.
Następnie donioslas w temacie, że Ture1 był donosicielem za czasow PZPR i jeb Ture1 napisał skargę na poloniiinfo w dziale dla moderatorów.

Ty Alwo poprostu lubisz sobie popitolic o tych "sprawach" a że stałym forumowiczom wiecznie włazisz w tyłek więc z nimi nie podyskutujesz to stworzyłaś nowego Aleksego vel Ture1.
Bo wiedziałaś, że w grupie raźniej Ci będzie po nim " jechać "( znam historie tego forumowicza)

Ja nie tworzę wokół siebie na forum kółka wzajemnej adoracji więc mogę napisać swoje zdanie
A ,że jest ono inne niż Twoje to wywołuje w Tobie nieprzeciętna agresję i jakis dziwny strach.
Dlatego olewam juz co piszesz i o kim piszesz.
Musi Ci wystarczyć tylko Ture1 do wywalania swojej agresji .
Proszę więc nie wypowiadaj mojego nicka bo jak coś napisze to i tak gówno zrozumiesz.

pati_sko

Wpisów: 8635
Od: 2006-05-15
2021-03-19 19:56
Zaczelam sobie czytac ten temat.
Nie wszytskie wpisy, nie jestem az taka masochistka

Pozwole sobie skomentowac wpis Anny z dnia 2021-03-18 o godzinie 20:22.

O nie mowieniu w Szwecji o wszystkim vo by sie chcialo na podstawie watku afrikanskiego.
O Polakach, ktorzy nie korzystaja z socjali w Szwecji.

Jestem duuuzo krocej w Szwecji niz Anna.
Mlodsza jestem, stad taka duza roznica
Ale mam i ja swoje obserwacje.

Pierwsze- oczywiscie, ze nie powinno sie mowic o wszystkim co ślina na język przyniesie.
Powiedzenie komus:

"Innym razem, pracując ochotniczo w SFI, powiedziałam dwóm uczennicom również z Afryki, że mam nadzieję iż ich rodziny nie otrzymają zezwolenia na przyjazd do Szwecji, ponieważ są one leniwe i w ciągu 2 lat ani nie nauczyły się prostego języka szwedzkiego, ani nie poszły do pracy a ja nie mam zamiaru ich utrzymywać z moich podatków. "

Serio ???

" Wówczas koleżanka Szwedka siedząca z boku wyszeptała: „... Anna, så få man inte säga”. Oczywiście odpowiedziałam, że mogę, bo sama jestem imigrantką i nigdy nie żyłam na czyjś koszt."

Dobrze wychowany człowiek nie powie w taki sposob, nikomu.

Nie ma to nic wspolnego z ograniczeniem wolnosci slowa i wypowiedzi.

Mnie jeszcze nikt nigdzie nie uciszał, i nie mowil, ze czegos nie wypada mowic - a poruszamy czasem kontrowersyjne tematy, i nie zawsze wygodne politycznie.
Ale kur*a, ja siary nie robie

Po drugie.
Wklejam tylko koncowke wypowiedzi:

"Później pracowałam jako tłumacz kontaktowy i byłam wiele razy w urzędzie socjalnym, ale tam klientami byli polscy cyganie. Pamiętam tylko 2 Polki. Obie w podobnej sytuacji. Wyszły za mąż za Szwedów i zostały przez nich dosłownie „wyrzucone na ulicę” razem z dziećmi, bez środków do życia"

Wiesz, jezeli Ty nie bylas wzywana do kazdej sprawy, to nic nie znaczy

Ja nie pracuje jako tlumacz, ani nawet nie przebywam z Polakami na codzien.

O tym, ze sa Polacy, ktorzy biora socjal dowiedzialam sie jzu praktycznie na samym poczatku pobytu w Szwecji.
Polacy z emigracji lat 80.
Tak, tak nie dowiedzialam sie to z gluchego telefonu, tylko od jednego polskiego obywatela, ktory sam bral socjal.

Mlodsza emigracja tez nie lepsza.

Choc moj number 1 sa "wieczni studenci".

Tak, tak jest duzo Polakow pracujacych. W roznych zawodach, na roznych stanowiskach.

Jedno nie wyklucza drugiego.

Nie wiem, czy jeszcze bede komentowac ten watek, bo jeszcze w szoku jestem po tym "afrykanskim watku".

Profil uzytkownika: pati_sko     
JaNikt

Wpisów: 764
Od: 2016-04-16
2021-03-19 20:37
Ktos mi może wyjasnic o czm jest ten temat?
  Profil uzytkownika: JaNikt     
alwa12

2021-03-19 20:48
Wrotka, Twoj problem jest taki ze nie umiesz zaakceptowac
krytyki na swoje wpisy i wtedy na sile rozpoczynasz
swoja prywatna wojenke, majac gdzies wszystkich Forumowiczow i to ze zasmiecasz tematy w ten sposob.

Jakis miesiac temu odwazylam sie na zwrocenie Ci uwagi
w temacie o sedziach gdzie napisalam ze nie musisz mi rozkladac na czesci pierwsze tego co Kajetan napisal do mnie, bo umiem czytac i ze jesli zadaje pytanie,
a robie to rzadko, to spodziewam sie konkretnej odpowiedzi a nie zasmiecania tematu.

Potem zwrocilam Ci uwage w temacie "pielegniarka"
gdzie chora na cancer dziewczyna potrzebowala porady,
a Ty sugerowalas ze w Szwecji mozna robic sobie
takie zastrzyki nawet u kosmetyczki, pisalas
to do chorej kobiety nie znajacej jezyka i tego kraju.

I od tej pory robisz po kazdym moim wpisie jazde .

Zostalam wyzwana przez Ciebie od chamek
od rasistow, od dilerek ...i od wazeliniar
i to tylko dlatego ze mialam racje i ze osmielilam
sie wreszcie zwrocic Ci 2 razy uwage.

Malo tego, pisalas zebym sie do Ciebie nie odzywala
nie komentowala bo Ty juz nie chcesz komentowac moich wpisow...ale jednak robisz to stale i ganiasz za mna
jak rozwscieczona tesciowa.

To wlasnie takie postepowanie dzieli nas Polakow

Taka nieumiejetnosc przyjecia konstruktywnej krytyki
robi z nas Polakow debili i to na wlasne zyczenie.

alwa12

2021-03-19 20:49
JaNikt, temat jest o glupocie
alwa12

2021-03-19 20:54
Kajetan, zamknij ten temat i wywal na smietnik,
bo jak sie juz poraz enty okazuje, my Polacy,
przynajmniej jakas czesc nie umie dyskutowac
w normalny sposob, zawsze ktos musi dac upust
swoim fobiom, lub swojej prywatnej czkawce.
EnWrotka
Stockholm

2021-03-20 09:54
Do śmietnika to usuwają tematy tylko wtedy jak ktos puści reklamę.
Ale zgadzam się z Alwą, że jak w temacie ktoś cwaniakował i żal mu było parę koron to można to podciągnąć pod śmieci .
black sabbath

2021-03-20 13:08
Ktos mi może wyjasnic o czm jest ten temat?

o pomniku głupoty
Anna ZM

Wpisów: 334
Od: 2011-10-25
2021-03-20 21:43
Chcę uzupełnić i umotywować moją wcześniejszą wypowiedź. Napisałam, zgodnie z prawdą, że nikt z moich znajomych „..nie korzystał z zasiłków..” Młodsi czytelnicy tego forum może nie wiedzą w jaki sposób znaleli sie Polacy w Szwecji w latach 70 i 80 .
Dostanie paszportu turystycznego jednorazowego, bo trzeba go było oddać po powrocie, było bardzo trudne. Dwoje wykształconych ludzi, małżeństwo, nie mogli uzyskać paszportu jednocześnie. Zawsze jedno musiało pozostać w Polsce jako gwarant powrotu współmałżonka. Ludzie zdobywali zaproszenia, wykupywali wycieczki statkiem, płacili ogromne łapówki na milicji za taki dokument. Ja sama będąc już w Szwecji napisałam takie zaproszenie koledze, który miał przepłaconego milicjanta i dzięki temu uciekł z żoną i dzieckiem do Niemiec. Czasem cała rodzina składała się na taką łapówkę. W latach 80-tych, kiedy zamknięto granice polskie ludzie ucielkali często z narażeniem życia. Przylatywali samolotami do opryskiwania pól aby uniknąć radarów, przypływali kutrami, żagłówkami i.t.d. O tym opowiada n.p. film „Ostatni prom”.
Po przyjeździe czekał proces otrzymania pozwolenia na pobyt. Nie było to łatwe. Aby uzyskać azyl polityczny trzea było mieć naprawdę dobre podstawy dlatego wielu zawierało fałszywe małżeństwa. Było to drogie. Cena około średniej półrocznej szwedzkiej pensji. Najczęściej najpierw trzeba było wpłacić połowę a resztę w ratach przez 2 lata. Dlaczego przez 2 lata? Bo tyle trwało zanim urząd migracyjny wydał prawo stałego pobytu. Do tego czasu trzeba się było stawiać co 6 miesięcy na policję wraz z małżonkiem i obydwie osoby, każda osobno, były poddawane długim niekiedy poniżającym przesłuchaniom. Mogli n.p. zapytać w czym sypia twój mąż. Chodziło o to by ustalić, czy małżeństwo jest prawdziwe.
Czy ktoś uważa, że ci ludzie po tym wszystkim zadowolili się zasiłkiem socjalnym, że po to uciekali z Polski? Nikt nie wiedział, kiedy lub czy w ogóle będzie mógł odwiedzić Polskę, zobaczyć rodziców. Ja nie mogłam tego zrobić przez 5 lat. Przez pierwsze 3 lata spotykałam się z mężem w NRD. Oczywiście byli ludzie, których stan wojenny zastał w Szwecji a którzy nie planowali emigracji. Otrzymali za darmo, to co inni opłacili dużymi wyrzeczeniami, t.zn. zezwolenie na pobyt stały a nawet obietnicę pomocy przy ściągnięciu rodziny. Wielu wróciło do Polski, ale niektórzy zostali za namową krewnych lub znajomych. To z ich grupy wywodzą się przeważnie ci niezadowoleni, narzekający, żyjący na zasiłkach lub stypendiach.
Jeśli coś przychodzi komuś zbyt łatwo, to tego nie docenia.
Co do Afryki, to rozumiem, że ci co tam nie byli opierają swoją opinię na reportażach robionych przez politycznie poprawnych dziennikarzy a także reklamach organizacji charytatywnych pokazujących głodujące dzieci w telewizji. Tylko, że te programy ukazują się już od conajmniej 40 lat.
Koncert Live Aid Boba Geldolfa odbył się w 1985 roku! Przy takiej pomocy z całego świata, przez tyle lat powinno się tam już coś zmienić a tak nie jest.
A tych kobiet z SFI nie obraziłam. To raczej one wyraziły się negatywnie o mnie i wszystkich innych kobietach, które nie zakrywają włosów. Uznały nas za gorsze, potępione i skazane na piekło. Chciały mi też przynieść Koran, abym się nawróciła. Sytuacja była taka, że zapytałam, dlaczego nie uczą się szwedzkiego ani nie szukają pracy. Na to one odpowiedziały, że nie mogą , bo czekają na swoje dzieci, które zostały pod opieką ojca i jego pozostałych żon. Mogę dodać, że te kobiety były bardzo niezadowolone z warunków w Szwecji, bo jak twierdziły miały wygodniejsze życie w swoim kraju n.p. nie musiały gotowac i jeździły taksówkami. Zwykle na początku rozmowy pytałam każdego ucznia jak dostał się do Szwecji. Wielu odpowiadało, że kupili fałszywe paszporty za które zapłacili około 7000-9000 dolarów. Nie byli więc bardzo biedni. Myślę, że prawdziwi uchodźcy nadal czekają w obozach na swoją kolej. Niestety ich miejsca zajęli ekonomicznie silniejsi emigranci.
  Profil uzytkownika: Anna ZM     
black sabbath

2021-03-21 08:51
dodam ze niełatwo było dostać szwedzki paszport, raz to trzeba było zrezygnować z polskiego ktoś w Polsce latał z obiegówka/chyba tak to się nazywało/ każdya pieczątką kosztowała 150 kr a instytucji w cholerę( biedny ten co to musiał zrobić) końcowa suma 5000-6000 kr żeby zzeknac się polskiego paszportu bo szwedzkiego się nie dostało,a bez tego było niemożliwe odwiedzić polski, dzisiejsza emigracja ma na tyle dobrze ze szwedzkiego nie muszą szlifować i maja prace funkcjonuje,w latach 80 było zadanie umiejętności szwedzkiego nawet jak praca była,Ann Z opisała w idealny sposób taki jak ja to widziałem,sam tłumaczyłem na policji dla Polaków co prosili o azyl,
pati_sko

2021-03-21 09:49
Tradycyjnie - "za naszych czasow bylo lepiej, ale ze wszystkim ciezko. Nie to co dzisiaj."

Ludzie, emigracja z lat 80 tez ciagnela socjal.
Nawet jesli to nie byli znajomi Anny.

Burackie bylo to zachowanie na sfi.
Mozesz sie z tym nie zgadzac.
Nawet znajac juz cala historie (z Twojego punktu widzenia). Mawet teraz juz bez zbednych emocji z przemysleniem napisana-
nie zmienia sie moja ocena.

Religijny* bełkot probujacy nawrocic niewiernego wbrew jego woli jest tragiczne.

*mam na mysli kazda religie
pati_sko

2021-03-21 09:52
Oczywiscie, oczywiscie - pati nie jestem wyrocznią.

Jesli pati uwaza, ze ktos zachowal sie buracko, nie musi sie ten ktos z tym zgadzac.

EnWrotka
Stockholm

2021-03-21 10:33
Pomimo wspomnień Anny i BS sprzed 40lat, które nawet ciekawie się czyta nie zgadzam się z Anną ,że w Afryce nie ma biedy na podstawie jakiegoś durnego
przykladu, że koncert sprzed 35 lat powinien tą biedę wtedy zatrzymać .

I to ,że Anna miała pecha, że te dziewczyny z Afryki chciały ją nawracać koranem choć Afrykańczycy w większości są chrześcijanami nie upoważnia do "nawracania ideii "pomocy w Afryce.

Na necie np są wspomnienia medyków,którzy tam byli .
Bo na kilkadziesiąt tysięcy ludzi jest tam jeden lekarz.
Są też świeże wieści Nowickiego jak tam jest
https://wiadomosci.onet.pl /tylko-w-onecie/lukasz-nowicki-za-20-lat- swiata-ktory-znamy-i-lubimy-juz-nie-bedzi e/0wty49f
black sabbath

2021-03-21 10:35
Ludzie, emigracja z lat 80 tez ciagnela socjal.
Nawet jesli to nie byli znajomi Anny.

więcej niż się wydaje ,czekanie na pozwolenie trwało 2 lata ,dlatego ze większości Polaków ta przyjemność się nie należała,dlatego pierwsza odpowiedz była negatywna w 90%,odwołanie i za mniej więcej rok dostawało się pozwolenie na zasadzie humanitarnym, do tego czasu socjala płaciła za mieszkanie i za przetrwanie do pozytywnej decyzji,,Anna fajnie pisze ale tutaj pisze nieprawdę co do jej towarzystwa niebiorącego socjalu ,jestem pewny w tym co pisze w 99%,znam dobrze wykształconych co tego korzystali ,w tamtych czasach polski lekarz z polska legitymacja niedostal pracy w swoim zawodzie ,musiał zdawać egzamin na nowo ,niemówiący o innych zawodach,socjala była jedynym środkiem do przeżycia,duzo z tych wykształconych ??? pracowała w przemyśle,,,,
EnWrotka
Stockholm

2021-03-21 10:37
A nawiązując do pierwszego wpisu w temacie i wnioskach dalszych piszących.

Nie zgadzam się z pierdzieleniem na forum ,że jak ktoś kto przeszedł trudy, żeby tu przybyć jest lepszym emigrantem niż ten ktoremu łatwiej poszło.

Przestepstwa w Szwecji dokonują wszystkie narodowości.
Ale w oczy Polakom rażą tylko te które popelniają Ci z innym kolorem skóry.
Jak Polak czy Słowian cos zrobi to usprawiedliwia sie tym ,że im Szwecja nie pomaga tak jak tym" innej wiary."
black sabbath

2021-03-21 11:20
w pewnym okresie w latach 80 przebywalem w niemczech ,wszystko co zle to turek,,,,tylko turek ,lata trwaly zeby ta plame mozna bylo wymazac,w pracy wszyscy mowia bo polak zrobil jesli zle ,czasami zlapie sie za jezyk i mowi ze litwin,,tak potrwa i jak z turkami w niemczech tak samo z polakami zniknie to pojecie
alwa12

2021-03-21 22:39
Wszyscy po trochu macie racje.

Sa Polacy kryminalisci, wtedy i dzis, takze inni
Europejczycy, tego nie da sie zaprzeczyc.

Jak takze tego,ze nikt z nich i wtedy i diss nie ganial
i nie gania gromadnie stadami z bronia w reku po ulicach.

Ich podrastajace dzieci nie gwalcily w szkolach dziewczyn nie okradaly masowo mlodszych, nie ponizali ich wymagajac lizania swoich butow, nie porywali mlodszych, ktorzy nie chcieli zaplacic okupu , do lasu i tam torturoawali, nie bylo nagminnego handlu narkotykami na terenie szkoly, nie napadali na nauczycieli, nie napadali na staruszkow, nie mordowali,
nie przykladali nozy do pasazerow w autobusach itd.

A jak jeden z drugim dostal dwoje to ich kryminalni
rodzice nie lecieli do szkoly i nie bili nauczyciela.

Nie gwalcili swoich nauczycielek i nie macali.

Po ulicach mozna bylo chodzic spokonie do rana,
W szkolach lekcje odbywaly sie jak normalne lekcje.

Mlodziez, ta mlodsza mogla spokojnie chodzic na dyskoteki szkolne ktore trwaly do godz. 00.00
i spokojnie rowerem wracac do domow.

Kryminalisci polscy czy europejscy nie podpalali
nagminnie iles tam samochodow naraz, nie robili
barykad by stale nie wpuszczac policji, strazy
pozarnej, czy pogotowia ratunkowego rzucajac
na takie pojazdy z mostow kamienie , bo ci polscy
czy europejscy kryminalisci nie tworzyli i nie
tworza gett.

Co niektorzy, albo sa tak mlodzi stazem w Szwecji
ze nie wiedza jak kiedys bylo tu normalnie...

albo pala glupa, mimo ze wiedza ze to nie tylko
problem Szwecji, ze to problem w calej Europie
ktory sie zaczal na olbrzymia skale wraz z naplywem
ludnosci z srodkowego wschodu i Afryki.

W takiej duzej wielomilionowej migracji wiadomo
ze duzy odsetek to kryminalisci wykorzystujacy
mozliwosc spieprzenia do krajow gdiz prawo jest
prawem i nie kara smiercia czy torturami za morderstwa
rozboj i gwalty.

Jesli ktos tego nie rozumie, to nie wiem czym mysli,
a jesli ktos rzuca kalumnie typu ze piszac o tym
jestem rasistka, to albo ma wytarty mozg, albo
jest w prymitywny sposob zawziety, tu akurat na mnie.

alwa12

2021-03-21 23:45
Zadjcie sobie pytanie, kiedy w Szwecji rozpoczeto
budowanie pokoi-schronow dla personelu szpitali
i ile to kosztuje.

No kurna, jak tu mieszkam 36 lat, to byli polscy,
rosyjscy, azjatyccy, europejscy i cyganscy kryminalisci
i na budowe takich polojow- schronow nigdy nie bylo
zapotrzebowania az do momentu tej ostatniej emigracji.

Czy to wina tej emigracji ? NIE !

To wina politykow calej Europy, ze bimbali i mieli
w ciemnej pomrocznej i ta naplywowa ludnosc uciekajaca
od wojeni od koszmarnej nedzy i stalych meszkancow
swoich krajow.

Nie wprowadzono kontroli dokumentow, choc wiedzieli
ze w calym srodkowym wschodzie takie lewe dokumenty
mozna kupic za kilkaset dolarow.

Nie wprowadzono z mety deportacji jak czesc z tej
ludnosci okazala sie grov kryminalna. dalej prowadzono
ta jakze okrutna w skutkach polityke emigracyjna.

najbardziej skrzywdzono tych co naprawde uciekali od
wojen i nedzy na granicy smierci glodowej.

Prawdziwi uciekinierzy do tej zalegaja do dzis obozy
dla uciekinierow w Turcji, iraku,w Afryce, bo nie maja
pieniedzy dla przemytnikow i tam gloduja i mra od
chorob i robactwa.

Miliardy euro poszly na ta emigracje, na zagwarantowanie zycia, na naprawianie szkod stalych
zamachow, czy to na duza skale czy na ta mniejsza
jak palenie samochodow czy inna demolka, na utrzymanie
wiezien mozna wymieniac bez konca.

Ilu pacjentow nie dostalo sie z zawalem serca, czy z inna choroba, bo akuten jest zawalone gangami
poranionymi w bojkach- tego nigdy wczesniej nie bylo.

Te miliardy, starczylyby na obalenie wszelkich
bojowek w Afryce , ktore toreryzuja tamtejsza ludnosc,
na zalozenie ciagow wodnych, bo to jeden z najwiekszych
problemow tego kontynentu i wreszcie na podniesienie
sluzby zdrowia w tych rejonach.

Tam ida od stulecia horendalne sumu, al tylko maly
procent trafia do potrzebujacych.

Pytam sie czemu ? czemy rzadam bogatych krajow, ONZ
i innych olbrzymich kolosow organizacyjnych nie zalezy
i nie zalezalo by rozwiazac problem Afryki ?

Im nie zalezy, swiat czerpie kase z tego balaganu
i z ciagle trwajacych wojen na tych terenach.

Najwiekszym bledem bylo wytyczenie granic Afryki.

Nie patrzono na to ze ta spolecznosc funkcjonuje
w klanach i ze klany zawsze wojowaly ze soba o wladze

Podzielono ten kontynent prawie wszedzie rownymi liniami i w kazdym panstwie mieszka po kilka klanow
sobie wrogich, cale plemiona i rodziny zostaly
rozdzielone. To byl noz w plecy dla Afryki bo po
otrzmaniu wolnosci zaczely sie tam rzezie, ktore
trwaja do dzis.
W ten sposob zaburzono, a raczej uniemozliwiono krajom
afrykanskim rozwoj, skazano ich na wieczna wojne
miedzy klanami w danym panstwie i miedzy panstwami.

Czt wiecie ze w somalii sa trzy rodzaje waluty, chociaz
to jedno panstwo ?

Ten caly tragiczny cyrk w Afryce zrobil bialy czlowiek.

Dzis ten tragiczny w skutkach dla wszystkich cyrk
z masowa emigracja tez zrobil bialy czlowiek.

EnWrotka
Stockholm

2021-03-21 23:57
Jednak Twoje słowa Alwa to tylko do śmietnika sie nadają.
A co niby ma zrobić polonia.Wyjsc na przeciw i tez im palić auta ?

To zamiast pisać na forum lataj po mieście i oznacz ludzi którzy dopuszczają się przestępstw które wymieniłaś.
Tylko się nie pomyl i każdego arabopochodnego nie oznacz bo wojna murowana.

Moje dziecko jakos nigdy nie narzekało ze w szkole ktoś mu kaze buty lizac i ze bylo porywane do lasu .
A ja spokojnie biegam wieczorem i jakoś nikt za mną gromadką nie lata z bronią a jedynie inni biegający.
Jeżdżę metrem ,autobusem i jedyne co czasem mi przykładają to czytniki do sprawdzenia czy mam bilet.

Ale może Ty wiesz lepiej co się dzieje na ulicach a ja jestem
ślepa.
A może jesteś chora z nienawiści i wyleczyć Cię może tylko potwierdzenie ,że masz rację,iż jest tak źle, że żyć się nie da w Szwecji.

Masz jakiś plan czy tylko lubisz sobie piepierdzielic ciągle o tym samym ?!

Dobra... to daj cynk gdzie i kiedy to wyjdę z pilniczkiem do paznokci i zapalniczką na ulicę i pomszczę, że kiedyś komus jakies auto spalili.
Jak nam sie nie uda spalić to chociaż porysujemy lakier na bmw.
Jest jakaś lista gdzie zbierasz zapisy?
Bo we dwie tak głupio napadać.Zawsze w kupie raźniej.
Pozdrawiam.

alwa12

2021-03-22 00:08
Z tymi granicami chodzi mi o to, ze wytyczono je
blednie, powinno sie wytyczyc granice w sposob naturalny
dla danej ludnosci zamieszkujacej dane tereny.
To pozwoliloby na budowanie i rozwoj danego kraju,
ograniczyloby to wojny, ale bialy czlowiek specjalnie
tak podzielil by miec z wojen korzysci.

Dzis mamy w Europie rozwijajacy sie chaos i tez biali
na samej gorze czerpia i beda czerpac z tego korzysci
a szarym ludziom czapka w ucho.

Ile dziesiatkow tysiecy mlodych dziewczat, dzieci
i kobiet w Europie. ktore ulegly bestialskim
gwaltom, nie bedzie juz nigdy mogla zbudowac sobie normalnego zycia ?

To jeden z przykladow ceny ktora placimy, ceny "myslenia" politykow, ktorzy maja obowiazek troszczyc
sie o swoje spoleczenstwo...troszcza sie ???

Ile matek i ojcow ma koszmar do konca zycia, ze nie
obronili swoich dzieci ???
alwa12

2021-03-22 00:33
Wrotka, ja pisze o caloksztalcie problemu, a nie tego
co widze na odleglosc mojego nosa.

Ciesze sie ze u Ciebie spokojnie, u mnie raczej tez,
ale juz nie tak jak wtedy gdy moje dzieci i wnuki chodzily do szkoly.

Pisanie i pytanie czy Polonia ma wyjsc i palic samochody
swiadczy jeszcze raz dobitnie o tym jak wrednie
przekrecasz wpisy.
Bo az taka glupia to nie jestes by nie zauwazyc, ze
porownalam czasy Szwecji gdzie byli polscy i europejscy
kryminalisci i tego cyrku nie bylo, do czasow gdzie
Szwecja i Europa otrzymala jako duzy bonus do tej
masowej emigracji, kryminalistow ze Srodkowego Wschodu i Afryki.

Albo jak strus trzymasz glowe w piasku i wolisz nie
widziec problemu, albo zyjesz dniem nie interesujac
sie tym co sie dookola dzieje- ja to rozumiem.

Niemniej, nawet jak widzisz swiat inaczej niz ja,
jest to bardzo wredne zarzucac mi rasizm i polowac
na mnie gloszac ze moge sobie wyjsc na ulice i
stemlowac ludzi, lub nawolywac do podpalania.

Wejzyj w siebie i zobacz jakie koltunskie reakcje
Toba kieruja- nie zazdroszcze Ci, bo jak dojdziesz
do moich lat to jest obawa ze bedziesz bardzo
upierdliwa dla otoczenia.

Swiat i ludzi trzeba poznawac z roznych stron, zanim
sie powie ze ktos jest rasista.

Ty masz takie osady jak tesciowa z kawalow, ktora juz
z gory osadzila ze jej synowa to ble.

nie zazdroszcze

pati_sko

2021-03-22 06:53
No tak. W Szwecji mozna zwalic wszystko na tych "arabow" i innych niefajnych emigrantow.

A w takiej Polsce? Pobili - bo mial tecze, nieodpowiedni szalik, cokolwiek.
Zgwałcili - za krotka spodniczka/ maz zone moze ile chce kiedy chce.
Pedofilia w kosciolach - bo dzieci same sie pchaja do ksiedza.

Zabojstwa - bo w Polsce byla wojna, i wszystko mozna podpiac pod to.
Tez mozna podpiac, a bo w Polsce "cienzko" (choc tutaj zalezy jak wicher wieje- jak trzeba to w Polsce tak "cienszko ze wszystkim" a jak trzeba "to wszystko jest i to lepsze niz zagranicam".

A napewno te wszystkie zle rzeczy co sie w Polsce dzieja, to albo polscy cyganie, jacys inni farbowani Polacy.

A i gdybym mieszkala w Polsce i ch*ja by mnie interesowalo co tam sie dzieje w Szwecji, to bym moze i Ci Alwa uwierzyla.
Ze tu taka "sondoma i gomora".
Z meczetami lataja i gwalca 24 na godzine.

Ba! Nawet Polacy mieszkajacy w Szwecji po kilka lat znajda sie co by Ci uwierzyli. Bo o Szwecji wiedza tyle co towarzysz z pracy czy od imprezy opowie. Szedzkiego jezyka sie tyle nauczyl, ze wystarczy w sklepie zrobic zakupy.
Takiemu to nawet sie wydaje ze pizza i kebab to szwedzkie potrawy.

Tak, wiem czytam, ogladam. Emigranci w Szwecji tez robia paskudne rzeczy.

W Polsce bylo ostatnio glosno o Polaku, ktory zostal zatrzymany za probe zabojstwa.
Bo zostal nakryty na kradnieciu damskich majtek z pralni.

Czy przeczytalam/zobaczylam o tym gdzies na stronie szwedzkiej.
No nie. Moze byla jakas wzmianka. Ale to nie byl chwytliwy temat. Europejczyk.

Polityka antyemigrancka w Szwecji hula, jak propaganda w Polszy.

I tak nalezy glosno sprzwciwiac sie hulihanom, gwalcicielom, mordercom, zlodziejom.

Ale to trzeba umiec.
Inaczej wychodzi rasistowskie buractwo.

JaNikt

2021-03-22 08:49

O czym jest ten temat?
pati_sko

2021-03-22 09:09
W dalszym ciagu o nastepnyn pomniku glupoty.

JaNikt

2021-03-22 09:16
I co jest tym pomnikiem głupoty, bo nie łapie.
pati_sko

2021-03-22 09:23
Nie wiem. Nie powiem Panu.

Ja tu tylko reaguje na pewne burackie zachowania.

EnWrotka
Stockholm

2021-03-22 09:32
"Czt wiecie ze w somalii sa trzy rodzaje waluty, chociaz
to jedno panstwo ?
Ten caly tragiczny cyrk w Afryce zrobil bialy czlowiek."

Ja sie zastanawiałam czemu Alwa obok rzezi ludzi wspomniała o potrójnej walucie.
Dzisiaj mnie olśniło .
Odrywałam metkę z nowej bluzki kupionej w Szwecji i już wiem do czego zdolny jest człowiek. Na metce była cena podana w 7 walutach.
Pewnie spojrzałam na Euro i taka tania mi się wydawała.
W koronach bardzo przepłacilam.

Mnie sie teraz wydaje , że temat jest o cenie jaką Szwedzi płacą za to,żeby emigrantom było lepiej.
JaNikt

2021-03-22 09:40
To może zadam inaczej pytanie:

O czym konkretnie jest ten temat?

CO TO JEST TEN POMNIK GŁUPOTY I DLACZEGO NASTEPNY?
EnWrotka
Stockholm

2021-03-22 10:49
No akurat pytanie co jest pomnikiem głupoty jest łatwe.
Pikowany załozył taki temat i nazwał tak wybudowanie za 1mld zł i rozbiórkę elektrowni w Ostrołęce.

Alwa wyjaśniła w 1 poście motyw powstania tego tematu.
W skrócie chodziło jej o jakis rodzaj mściwości, że on załozył temat o politykach polskich to ona zaklada o politykach szwedzkich.

Więc temat jest o wszystkich bezcennych głupotach i wg mnie bohaterem tego tematu jest emigrant.
Są tez opisy afrykanskiej przyrody i kilka życiorysów ludzi sprzed 40lat.
Jest też kilka akcji dramatycznych kiedy autorka jak w Mjak miłość Kożuchowska chce zginąć w kartonach.
Po tym jak sądzi,że jest pielegniarką chyba trafia na oddział upioryczny.
Ogólnie mnie temat nie nudził bo akcja nie jest monotonna jednowątkowa.

Trzeba czekać zakończenia.
Może sie okazać że Alwa znalazła drugą elektrownie i będzie ją rozbierać.

kawaler

2021-03-22 12:44
Szwecja zmaknela dobrze dzialajace elektrownie jadrowe i teraz importuje "brudny" prad z Niemiec i Polski. Nastepne elektrownie w kolejce do zmakniecia w Szwecji.
Rezimowa telewizja apelowala do szwedów pare tygodni temu zeby nie odkurzali bo jest niski stopien zasilania.
alwa12

2021-03-22 14:14
Oj,Kawaler, uwazaj, bo okrzykna Cie rasista, a w najlepszym razie tylko burakiem
alwa12

2021-03-22 14:30
Jestem ciekawa dlaczego mimo podanego linku o debacie
w Expressen na temat dyskryminacji werbalnej i
fizycznym mobbingu wobec zydowskiej mlodziezy
w szkolach, nikt z zarzucajacych mi rasizm, nie
ustosunkowal sie do tego palacego i ochydnego problemu

No coz, prawda w oczy kole, latwiej ja pominac, udawac
ze nic sie nie dzieje i dalej powtazac ramse ze alwa
to rasistka.

Ot taka strusia polityka...zycze zdrowka.

Pati Twoja komentarz o metkach z roznymi cenami mnie
obalil.

Jednak wyjasnie : w Szwecji sa metki z cenami roznej
waluty, ale placisz tylko w koronach..

A jesli chodzi o Somalie to jest to jeden kraj, ale
w roznych regionach placisz rozna waluta, bo niby
jeden kraj, ale jest podzielony i w kazdym z trzech
rejonow panuje inna wladza, ktora toczy wojny miedzy
soba- moj opis tyczyl durnego podzialu granic Afryki

Wiec Twoja odpowiedz na ten problem ze mamy tu metki
z roznymi cenami walut ma sie tak jak noc do dnia.

No ale niech Ci bedzie ze jestem burakiem i tak musze
podziekowac ze nie zrobilas ze mnie rasistki
pati_sko

2021-03-22 15:35
pati nic nie napisala o metkach.
alwa12

2021-03-22 16:46
Pati, o tych metkach bylo do Wrotki- sory.
alwa12

2021-03-22 17:05
Pati napisala :

"I tak nalezy glosno sprzeciwiac sie hulihanom,
gwalcicielom, mordercom, zlodziejom.

Ale trzeba umiec.
Inaczej wychodzi rasistowskie buractwo."

Pati, czyli jak sie sprzeciwiac glosno ???

Ja wlasnie sprzeciwiam sie glosno i w bardzo spokojny
sposob opisuje ten problem, bez zadnych wulgarnych
czy tylko dosadnych okreslen.

Mimo to z miejsca zostalam okrzyczana rasistka
i antysemitka, a przez Ciebie buractwem i to
rasistowskim- jednak uzylas tego slowa.

Wyjasnij jak sprzeciwiac sie temu glosno ???

Czy tak jak sugeruje Wrotka, bym wyszla na ulice
i stemplowala ludzi ??? co jest absurdem samym
w sobie i o takie absurdy Cie nie podejrzewam.

Polaz gdzie w moich wpisach jest cos nie tak w tonie
do zawartej tresci.

Rozumiem ze sama tresc moze sie nie podobac bo jest
niewygodna, ale tam nie znajdziesz tonu buractwa
czy rasizmu- to sa na spokojnie wyliczane fakty.

Oswiec mnie jak glosno sie sprzeciwiac nie nazywajac
gdzie problem tkwi i kto stoi za tym problemem ?

alwa12

2021-03-22 17:10
A moze masz na mysli powrot do kredek i do znakow
"stop", ktore sie nie sprawdzily i u nas i w calej
Europie ?
alwa12

2021-03-22 17:22
A moze rozmowy policji z hersztami gangow o innej
kulturze religijnej niz europejska, i zapraszanie
ich przez policje na pizze, czy klekanie policji
na ulicach przed gangami w akcji i ich przepraszanie,
co to wszystko wzielo w leb ?

I jeszcze bardziej rozzuchwalilo te gangi i w dodatku
jeszcze bardziej osmieszylo Szwecje na arenie swiatowej
pati_sko

2021-03-22 18:09
Alwa, pamietasz ten watek o "grubych Polkach".
Probowalam Ci wyjasnic co widze zlego w Twoim temacie.
Wiele zdan napisalam. A Ty nawet nie sprobowalas zobaczyc tematu z innej perspektywy.
Nie widzialas w swoich wpisach nic zlego.

i nie zobaczysz. bo nie chcesz.

z cala sympatia do Ciebie, no nie chce mi sie tego przechodzic ponownie.

pokazywac to, co ja widze, a Ty nie
rozkladac na czynniki pierwsze...noł tenkju

alwa12

2021-03-22 18:39
Pati, owszem pamietam ten wpis.

I zgadzam sie ze tytul moglbyc odebrany jako buractwo
z mojej strony, bo wymienilam nazwe miasta, a w tersci
powolalam sie na konkretne zdjecia z imprezy.

Moja wina, bylam bardzo zbulwersowana wygladem mlodych
osob, co zaznaczylam ze chodzi mi tylko o te osoby
i w ferworze mojej bulwersacji zapomnialam sie.

Niemniej moj blad byl ewidentny.

Popelniainie bledow jeszcze nie swiadczy o tym
ze ktos jest rasista czy antysemita.

Kazdy kiedys popelnia bledy, Ty tez i Wrotka chocby
przypomne Wasza jazde po Kanadolce gdzie na niewinny
Jej wpis, uslyszala od Was ze jest kotleciara i wiele
innych inwektywow i zreszta nie jeden raz z Waszej strony jesli o nia chodzi.

Czy to z Was robi w moich oczach rasistki czy antysemitki ? Nie, ale juz buraczek sie klania.

Chodzi o to zeby na nastepny raz sie zastanowic i wyrazac sie brdziej oglednie, co ja po tamtym wpisie
o "tlustych..." staram sie robic, bo dalo mi to duzo
do myslenia.

Nie zawsze mi wychodzi, ale jak poruszam temat polityczny, dotyczacy ludzi i ich tragedii to nie
mam sobie nic do zarzucenia.

JaNikt

2021-03-22 19:48
Do Wrotka,

Juz prawie zrozumiałem temat, oczywiście po Twoim wprowadzeniu, ale widze,ze autorka dalej pisze o czyms dla mnie niezrozumiałym, to sa jakieś zale, kajanie się,wspominki z przeszłości, itd.
Moze w tym temacie jest jakies drugie dno? I jakas baba podrywa chłopa? albo odwrotnie?
EnWrotka
Stockholm

2021-03-22 21:11
Do Janikt.
Pewnie autorka zrobiła przerwę na samoreklamę. Myslę ,że cdn tematu nastąpi i dno się ujawni.

Ale racja ,że możesz nie rozumieć ostatnich wpisów.
Dla mnie to akurat łatwe do zrozumienia bo mnie wymieniła w tych żalach.

Wymyśla prowokacyjne kłamstwa ale miała pecha bo ja w temacie "Tłuste polki" nie brałam udziału
To jest właśnie DNO Alwy w każdym temacie.

https://www.poloniainfo.se /forum/temat.php?temat=54742
alwa12

2021-03-22 22:14
Wymienilam Twoj Nick w jazdach na Kanadolke,
mialam do tego prawo po nieustannych Twoich
obelgach w moja strone.

Niesmakowalo, co ? ....kij ma dwa konce...

Dlugo tak bedziesz mataczyc ?

I to wlasnie jest Twoje dno.

JaNikt

2021-03-22 22:44
A nie prosciej jest sie wymieniac pogladami a nie nickami?
Po co te personalne wycieczki?

Czy ktos sobie wyobraza zeby szwedzi na szwedzkim forum obrazali sie wzajemnie?
alwa12

2021-03-22 23:13
Swieta racja JaNikt, oczywiscie ze prosciej.

Tylko nie kazdy to potrafi, choc na wstepie dyskusji
wlasnie o to samo prosilam by dyskutowac a nie
wyzywac z mety od rasistow, jak temat nie przypasowal
i jak sie ma prywatne zale.

Malostkowosc bardzo przeszkadza w zyciu- dobrze o tym
pamietac.
alwa12

2021-03-22 23:23
Na tym koncze moj udzial w tym temacie.

To co mialam do powiezenia na tematy polityczne,
juz wyrazilam.

I to co mialam do powiedzenia prywatnie, tez napisalam.

Jak ktos ma watpliwosci czy wyrazalam sie w rasistowski
sposob, niech jeszcze raz przesledzi moje wpisy.

Komu pomnik glupoty ?...tylko przyszlosc odpowie

a gluptaki sami sobie go wystawia

pati_sko

2021-03-23 06:42
"Czy ktos sobie wyobraza zeby szwedzi na szwedzkim forum obrazali sie wzajemnie?"

a na flashback nie jada czasem po sobie?

pati_sko

2021-03-23 06:43
przeciez to nie tylko polska specjalnosc: jechanie po rozmowcy za brak argumemtow czy dojebka za bledy w pisowni.
pati_sko

2021-03-23 06:47

"I zgadzam sie ze tytul moglbyc odebrany jako buractwo
z mojej strony, bo wymienilam nazwe miasta, a w tersci
powolalam sie na konkretne zdjecia z imprezy."

nie tylko o tytul, nie tylko o konkretne osoby ze zdjec.

caloksztalt. tytul.tresc. argumenty.

ale juz wystarczy odgrzewania tego kotleta
JaNikt

2021-03-23 06:51
"to nie tylko polska specjalnosc:"

Pewnie,że nie tylko polska,
ale polska przede wszystkim. Po tym poznasz Polaka,że nie rozwiązuje problemu, tylko innemu skacze do gardła.

W tym temacie było już o wszystkim a na końcu dojebka nickowa, dobrze,że jeszcze rodzin i pochodzenia nie wymieniają.

Obrzydliwe to jest.
pati_sko

2021-03-23 07:33
tak, masz racje.

EnWrotka
Stockholm

2021-03-23 08:53
Dojebka do rodzin była juz w 1 wpisie:
"dziwne, ze na naszym Forum nie bylo zadnego wpisu na ten temat.
Juz nawet my, Polacynabralismy wody w usta i chylimy karki....
Czego nauczymy nasze dzieci takim postepowaniem ???"

Wiec od 1 wpisu nie mam wątpliwości, że temat miał na celu szerzenie rasizmu ,nakazywanie co powinno sie na forum pisać, zniewaga ,że tego rasizmu na forum sie nie robi.

Temat się rozmył bo autorce chodziło o to ,żeby komus dojebać. Nie chodziło konkretnie o emigrantów ale wyładowanie agresji na kimkolwiek .

Myślę, że nadal w polskich domach nie bedzie się przypinać na lodówce karteczek z bieżącymi informacjami znalezionymi w kronikach kryminalnych ,które popełnili tylko emigranci.

A wychowywanie w duchu narodowym nie polega ,że dziecku przed wyjściem do szkoły będziemy mówić " nie kupuj kebaba bo mogą nam auto spalić " .

Ja dziś przypinam karteczkę " taka to była bajka,że z kaczki dziwaczki zrobił się zająć .Więc na obiad tylko buraczki Al Alwa."

stanislawski

Wpisów: 7
Od: 2021-03-22
2021-03-23 19:43
Obrzydliwe wpisy Alwa12!
  Profil uzytkownika: stanislawski     
PisowskiePomiotło

Wpisów: 233
Od: 2015-11-10
2021-03-24 05:48
Obrzydliwe,ochydne i prostackie.
  Profil uzytkownika: PisowskiePomiotło     
alwa12

2021-04-01 21:36
https.//samntytt.se/sankt-straf-for-forne dring-och-tortyr-pa-kyrkogard/

Dlaczego gazeta DN podajac ta wiadomosc ukrywa kim
sa ci bestialscy bandyci ???

Czyzby nasza forumowa "zlota mysl" byla prawa reka
pana Wolodarskiego ???

a mialam sie nie odzywac
black sabbath

2021-04-01 21:56
Dlaczego gazeta DN podajac ta wiadomosc ukrywa kim
sa ci bestialscy bandyci ???
dlatego żeby niebyło nocy kryształowej, dwa trzy przypadki robią ze cale narody płacą cenę
alwa12

2021-04-01 21:59
https://samnytt.se/sankt-s traff-for-fornedringsran-och-tortyr-pa-ky rkogard/

teraz sie otwiera

Mowienie prawdy wzbudza zaufanie spoleczenstwa.

Ukrywanie prawdy budzi nieufnosc, ktora po wielu
takich przypadkach, przechodzacych w codzienna rutyne
i zupelne zaklamanie, czesto rodzi bunt u normalnego odbiorcy i jakze czesto jest pozywka dla budzenia
sie rasizmu, z czego korzystaja takie wytryski na
podobienstwo malych hitlerkow.

Jak co niekorzy tego nie rozumieja i uwazaja ze jestem
rasistka, to albo ich palcem robiono, albo byli
latami poddani lasowaniu mozgow- tak na podobienstwo
powojennego pokolenia NRD, gdzie Stasi zbierala obfite
zbiory.

Juz sie nie odzywam.
alwa12

2021-04-01 22:24
Black, 2, 3 przypadki ???

Spojrz na statystyk BRÅ

To jest zalew.......bantytyzmu !!!

I to sie dzieja codziennie, tak w duzych miastach,
jak i w malych dziurach.

Gwalty w Szwecji w 2020 roku troche sie zmniejszyly,
wychodzi wedlug statystyk BRÅ 121 gwaltow na 1 tydzien.

Ale dwa, trzy razy tyle zgloszen o gwalt, jest wycofywana
ze wzgledu ze ofiara gwaltu jest zastraszana.

Wiec te 121 gwaltow tygodniowo to tylko te gwalty
ktore zostaly w registrze Policji.

A potem mamy rozboje, kradzieze, napady z bronia w reku
pobicia, zmuszanie do narkotykow..itd...itp...

Black, czy do takiej Szwecji przyjechales ???

Bo ja jak tu przyjechalam, to przez 20 lat drzwi
nie zamykalam gdy wypadlo mi jechac p zakupy czy
do Stolicy...

I gdzie jest tamta Szzwecja ???

Czy piszac to otwarcie robi ze mnie rasistke ???

Bo ja uwazam, ze chowanie glowy w piasek i nie nazywanie problemu po imieniu tylko ulatwia prawdziwym rasistom manipulowanie ludzmi i przejemowanie wladzy.

To sie bardzo zle skonczy- i wlasnie za to obwiniam
partie Socjaldemokratow, Miljöpartiet, Vänsterpartiet,
Moderater osv.

Oni nie sa glupkami zeby tego problemu nie widziec,
ale u nich dawno morale spadlo do zera, nawet nie
pojmuja znaczenia tego pojecia, liczy sie tylko kasa,
aby sie nachapac jak najwiecej.

Na tym cierpia Szwedzi, i my zasymilowani emigranci,
takze z roznych kultur religijnych, ktorzy tu sie
zasymilowali.
black sabbath

2021-04-02 07:57
Spojrz na statystyk BRÅ

jak to do kupy zbierzesz,,,10 Polaków ,15 Afgańczyków 20 z Somalii itd reszta może jest bardzo w porządku,znam osobiście 3 z Afganistanu .dwóch miało skończony uniwersytet z Moskwy ,nowocześnie myślący i z daleka od talibanow,ten trzeci to ztych ensam...... bez zawodu potrafi zarobić 50000 na miesiąc w hemtjänsten ,śmiesznie dużo ale pracuje 24 ?? g na dobę bo zawsze ktoś chory,widzialem na własne oczy lönespecif......słyszałem ze jest ich pare takich, ale tez muszę się zgodzić ze z tych najgorszych to wywalić na zbyty pysk
alwa12

2021-04-22 01:57
Dunska statsminister Mette Fredriksen (S) oglosila
ze emigranci, ktorzy popelnia przestepstwo nie dostana
dunskiego obywatelstwa, a jesli bedzie recydywa,
to czeka ich deportacja.

Ci ktorzy maja juz obywatelstwo i popelnia przestepstwo
zaslugujace na kare wiezienia, beda mieli odebrane
dunskie paszporty, czyli obywatelstwo i natychmiast
odsylani do krajow pochodzenia.

(wlasnie o tym pisalam wyzej)

Tym ktorzy nie maja dokumentow policja ma prawo odbierac
telefony, zegarki, drogie kurtki osv.

Dunczycy sa pelni podziwu i wdziecznosc dla swojej
Pani minister za to ze moze wreszcie bedzie spokojniej
w miejscach publicznych i za to ze zaczyna dbac o
swoje spoleczenstwo.

Szwedzi, jedni pytaj dlaczego szwedzcy politycy
nie biora przykladu z dunskiej Socjaldemokratki,
a drudzy biadola, ze za chwile ci wydalani zasila
szeregi kryminalistow w Szwecji- bo tu najblizej
i Szwecja zawsze öppnar sina armar.

No coz, bedzie problem jesli to nie jest chwyt
przedwyborczy i rzeczywiscie beda masowe deportacje.
alwa12

2021-04-22 02:18
No nic, podobno sie ubogacamy, a bedziemy sie jeszcze
bardziej ubogacac

Annie Lööf (C) poprosila o podwyzszenie krnego prawa
w stosunku do przstepstw popelnianych na kobietach
Chodzi o napasci, pobicia, zastraszania, gwaltow
i mordow na kobietach, ktore to przestepstwa bardzo
sie nasilily w ostanim czasie.

Tyle ze ta sama Annie Lööf rok temu gdy padla taka propozycja w trakcie debaty, odmowila kategorycznie
i nie dala glosu za taka ustawa.

Moze dzis juz zaczela sie bac w miejscach publicznych ?

Miala byc debata w TV na ten temat i pewnie byla
wczoraj czy przedwczoraj, ale nie mialam sily juz
tego ogladac.

Moze ktos z Was to ogladal i napisze kilka slow
jak poszlo ?
kawaler

2021-04-22 11:09
Ostatnio Centern mial zla prase i dlatego chca sie wybic na populistycznym temacie.

Kilku ich pbolityków uprawialo seks z maloletnimi za pieniadze, byly tez gwalty a ich konkubini byli skazani za gwalty na dzieciach.
gregg

Wpisów: 109
Od: 2012-11-19
2021-04-22 17:13
Bardzo sluszny krok dunczykow. W ten sposob szybko moznaby odzielic emigracje ktora chce tu normalnie zyc od zwyklych bandytow. I nie byloby juz argumentu ze przestepca ma szwedzkie obywatelstwo i nie mozna go deportowac, pod warunkiem jednak zeby nie rozdawac im szwedzkich paszportow "od reki".
  Profil uzytkownika: gregg     
kawaler

2021-04-22 19:32
Zeby prokurator domagal sie wydalenia trzeba popelenic bardzo ciezkie przestepstwa a i tak ciezko o w wydalenie jezeli dany osobnik ma tzw. anknytning , ma rodzine w Szwecji, lub mieszka wiele lat lub w jego kraju za np. gwalt czy morderstwo groza mu tortury lub kara smierci
alwa12

2021-04-22 21:39
Center zla passe ma juz od dluzszego czasu, sprawa
pedofilii to akurat ostatnio wyplynela, a Center
juz od kilku lat zachowuje sie jak dziecko we mgle.

Co do powiazan rodzinnych, do w Dani bandyci tez maja
takie powiazania.

Natomiast od ogloszenai do wykonania dluga droga.

W Dani krotsza, bo przyjeli o wiele mniej ludzi.
w 2015 Danie przyjela 20.000 nachodzcow i oczywiscie
uchodzcow, a Szwecja na pierwszy gwizdek w 2015 roku
przyjela 160.000 luda.

Tu w Szwecji przede wszystkim jest problem,ze politycy
nie chca nawet poruszyc sprawy odbierania obywatelstwa
nawet dla przedwyborczej zmylki, nie mowiac by
wprowadzic prawo : bandytom stop i wypad.

Teraz chca podniesc wyroki za rozboj na kobietach

A co z dziecmi, z dziewczynkami i chlopcami ?

A co z mezczyznami ?

Gorszy sort ? bardziej odporny na bol i psychiczne
zastraszanie i znecanie sie ???

A moze trudniej zamordowac faceta ? no kurna !!!

Podniesc kary??? na ile na rok dluzej ???

Czemu nie wydalic ???

problem jest ogromny bo niby troche wydalaja, ale raz
ze nie ma odpowiedniej ilosci policji i strazy,
nie ma wystarczajacej ilosci pomieszczen do przetrzymywania deportowanych do czasu wyjazdu,
a dwa ze wydaleni wracaja spowrotem i to po kilka razy

I tu politycy nie widza rozwiazanie bo ci bandyci
i tak wracaja do Szwecji i zyja w szarej strefie
i wylapac jest ich bardzo trudno, raczej sprawa
przypadkowej kontroli.

Dlatego politycy nie chca finansowc zwiekszenaia
policji, strazy i pomieszczen bo uwazaja ze to sa
topione pieniadze.

No kurna, a uszczelnianie granic i 100% kontrola ???

Mowia ze nie maja srodkow... toz to by kosztowalo
w przyszlosci o wiele mniej niz sprawy sadowe, kuratorzy, wiezienia, odszkodowania.

nie wiem czy wszyscy wiedza, ale jak jest zasadzone
odszkodowanie, a kryminalista nie jest wyplacalny
to kto to placi ??? My podatnicy !!!

Ile same odszkodowania juz przez te ostatnie 5 lat
kosztowaly ???

Pieniadze z podatkow zamiast isc na np. vård ida
do ofiar, a kryminalisci po wyjsciu z pierdla
ida po socjal, bo po co maja sie uczyc i pracowac
gdy socjal placi, a na dolce vita zarobia z rozbojow
i handlu narkotykami.

Ten rzad, a raczej nierzad robi wszystko by zniszczyc
spoleczenstwo, moze to jakas zemsta, moze ich
przodkowie byli pacjentami SISR , chociaz ten instytut
zalozyli takze Socjaldemokraci
alwa12

2021-04-22 22:12
Dlaczego spekuluje ze rzad chce zniszczyc spoleczenstwo ?
Ano dlatego, ze jesli rzad tlumaczy sie brakiem pieniedzy i odmawia w czasie pandemii wyposarzenia
domow starcow w tlen, jezeli obniza racje obiadowe
w szkolach i w domach starcow, jezeli zatrudnia
sile robocza bez znajomosci jezyka szwedzkiego bo
taniej wychodzi i nagle wyciaga 150 miliardow koron
by oplacic 4 dniowy tydzien pracy Hiszpanom, to
psia krew ma pieniadze.

Nie mowiac ze w Hiszpani czas przejscia na emeryture to wiek 50 lat, a tymczasem tu w Szwecji zmusza sie ludzi do pracy do 70 lat.

Mozna Hiszpanie tlumaczyc klimatem, ale w Szwecji tez mamy zabojczy klimat, tam goraco, a tu zimno i wilgotno

Rozumialabym 50 miliardow gdyby 100 miliardow przezna-
-czono na palace potrzeby panstwa szwedzkiego.

Dlatego zaczynam domniemywac ze jest to celowa utylizacja narodu szwedzkiego.

Mamy zyc w ciaglym stale sie powiekszajacym zagrozeniu, mamy placic i mamy zdychac, bo vård nie wyrabia sie
na dzien dzisiejszy i z personelem i z pieniedzmi.

Za to mamy radio w arabskim jezyku co tez kosztuje
dodatkowe nie male pieniadze i komu to sluzy ???

Mowiacy po arabsku tym bardziej nie beda sie uczyc
j. szwedzkiego, bo po co ???

Kiedys wymagano asymilacji ze strony emigranta, dzis
mieszkancy szwedzcy i dawno zasymilowani emigranci
musza pomalu zasymilowac sie z przybyszami, z ich
"kultura" kryminalna i pomalu z ich jezykiem.

Ciekawa jestem czy dozyje tego jak S.Lö...n z mownicy
bedzie szprechac po arabsku ?

Wiem ze przejaskrawiam, ale z pedofilem afganskim
sie fotografowal dla prasy czyli dla ogolu, wiec
nie wiadomo co mu jeszcze odbije .

alwa12

2021-04-22 22:20
Troche go tu skrzywdzilam, zapomnialam ze on zawsze
na debatach zapewnia ze . "vi är igång"
alwa12

2021-04-27 23:54
BRÅ podsumowal kryminalna przestepczosc w Szwecji
za rok 2020.

Zgadnijcie ile im wyszlo ?

Tych grov brott, czyli mordow, napadow z bronia w reku,
gwaltow, podrzucaniu ladunkow wybuchowych, znecaniu sie
torturowaniu, etc....no ile ?

1 milion 570 tysiacy....tylko za jeden rok.

Mowi Wam to cos ???...czy nadal pewna ilosc tutaj
na Forum bedzie oskarzac mnie o rasizm ???
i pierdolic ze u nich na dzielnicy jest spokojnie

Chialam wkleic link, ale mi sie nie otwieral.

Wiadomosci wyzej podane znajdziecie w statystykach
BRÅ. lub w Expressen z przed kilku dni.

Musi byc naprawde zle, jesli nawet gadzinowka typu
Expressen to podala, nawet stalo to na stronie msn

Jak wpiszecie w wyszukiwarke :

så många brott anmeldes i region väst under 2020

to znajdziecie.

Väst to tylko 2 regiony na poludniu Szwecji, ale za to
jaka statystyka

To sie noz w kieszeni sam otwiera.

Dzis rozmawialam z Syryjczykiem, ktory przyjechal tu
5 lat temu z rodzina, a rzczej przyszedl na piechote

Pracuje jako kierowca, dobrze mowi po szwedzku i powie
dzial mi ze nie spodziewal sie takiej degrengolady
w panstwie o ktorym sie uczyl ze jest silne i
demokratyczne i ze zastanawia sie nad powrotem do Syrii
tyle ze nie wiadomo czy te wolne tereny, zaraz nie beda
znow terenem wojennym.
Powiedzial ze uciekajac tu nie spodziewal sie ze
Szwecja jest tak bezsilna, skorumpowana i zamykajaca
oczy na wzrost kryminalnosci i ze usilnie dopomaga
temu wzrostowi.....mowil ze jest ogolnie znane
w krajach Srodkowego Wschodu ze ich panstwa wypuscily
z wiezien na wolnosc grov kryryminalistow z dlugimi
wyrokami, jesli podejma emigracje.
I ze to wszystko walilo i wali do Francji, Niemiec
i Szwecji w pierwszym rzedzie.

(to o czy pisalam juz dawno temu...i nawet tu na
Forum byly przytaczane linki)

Ot taka mala opinia od niedawnego uchodzcy- pewnie
tez w oczach niektorych, jest rasista

alwa12

2021-04-27 23:57
*så många brott anmäldes...."ä" a nie "e"
black sabbath

2021-04-28 05:36
bRÅ. Na ich statystyke trzeba wziasc dobra przymiarke
alwa12

2021-04-28 20:49
Czyli jaka ?

W dol, czy w gore ?

Nie wierzysz w szwdzkich specjalistow od statystyk ?

Jesli nawet klamia, to na 100% zanizaja, bo co by im
przyszlo z zawyzania ???

Za zawyzanie dostaliby po lapach i poszli na zielona trawke.
alwa12

2021-04-28 21:31
Oliczylami wychodzi ponad 30.152 ..brott tygodniowo,

a dziennie ponad 4.307.

Jan Ove Malmberg podal w swoim raporcie ze w roku 2019
na dzien 12 kwietnia :

60 kommun/gmin nie mialo zadnych polisstation, a

83 polisstation byly nieczynne w czasie sommartid.

W tym przypadku sommartid jest liczony miedzy

21 czerwca do 23 wrzesnia.

Liczac razem w czasie lata (3mies) 123 polisstation
w Szwecji nie byly czynne.

Jak jest teraz, nie znalazlam, ale po tym co widac
to jest jeszcze gorzej.

Nie nalezy zapominac ze 2020 rok przyniosl pandemie
i w zwiazku z tym ograniczenie poruszania sie na zewnatrz przecietnych podatnikow- czyli zakladajac teoretycznie musialo sie tez zmniejszyc procentowe zagrozenie szarego podatnika ze strony bandytow.

albo wzmogla sie sila=bestialstwo i oczywiscie liczba bandyckich napadow

Ja pikole

alwa12

2021-04-28 21:38
Miedzy 1994 rokiem a 2006 roku w Szwecji zamknieto
100 polisstationer w celach oszczednosciowych.

Jak to szlo po 2006 mozna sie tylo domyslac po wzroscie liczby brott z roku na rok i spirali bestialstwa
oscylujacej caly czas w gore.
pati_sko

2021-04-28 21:58
"Tych grov brott, czyli mordow, napadow z bronia w reku,
gwaltow, podrzucaniu ladunkow wybuchowych, znecaniu sie
torturowaniu, etc....no ile ?

1 milion 570 tysiacy....tylko za jeden rok"

1,57 miliona czyli o 1% wiecej w porownaniu z 2019.

statisyka z "kriminalstatistik. 2020. anmälda brott"
i co mozna w nich m.in zobaczyc kontra to co Alwa napisala

w 2020 zmniejszyla sie liczba napadow na ludzi z bronia w reku. 590 napadow, czyli 10% mniej w porownaniu z rokiem 2019.
napad na sklepy z bronia w reku natomiast zwielszyla. o 12 %.

liczba zabojstw sie zwiekszyla, ale to w innych statystykach podaja.*

w 2020 zostalo zgloszonych 9360 przypadkow gwaltu, czyli wzrost o 9%.
zgloszenia gwaltow na kobietach i jak na mezczyznach bez wiekszych zmian.
niestety powiekszyla sie liczba gwaltow na dzieciach.
33% zgloszen gwaltow na kobietach dotyczy tzw gwaltu w domu. 17% w przypadu mezczyzn.

w 2020 wzrosla najbardziej liczba skadegörelsebrott i narkotikabrott.

patrzac na liczby to najwieksza czescia zgloszonych przestepstw stanowia kradzieze (liczba kradziezy sie zmniejszyla w porownaniu z 2019).

o wybuchach nic. pewno tez inne statystyki.**

* statystyka pt "kriminalstatisik. 2020. konstaterade fall av dödlig våld" mowi ze w 2020 odnotowano 124 przypadki dödligt våld. czyli o 13 przypadkow wiecej niz w 2019.
124 przypadki, czyli najwieksza liczba od 2002 (w 2002 zaczeto robic mätning).

48 przypadkow to zabojstwo z uzyciem broni. czyli o 3 zabojstwa wiecej niz w 2019.

69% dödligt våld -na terenie Sztokholmu.
z uzyciem broni tez Sztokholm.

** nie chce mi sie wiecej szukac statystyk
chcialam tylko pokazac jak latwo mozna manipulowac statysykami nie podajac konkretow
pati_sko

2021-04-28 22:09
Samtliga brott 1 570 000 (+1%)
Brott mot person 299 000 (+2%)
Stöld- och tillgreppsbrott 421 000 (−3 %)
Bedrägeribrott 218 000 (-11 %)
Skadegörelsebrott 234 000 (+14 %)
Trafikbrott 84 400 (−1 %)
Narkotikabrott 124 000 (+10 %)
Övriga brott 186 000 (+8)
pati_sko

2021-04-28 22:15
na 99% nie pomieszalam cyfr

niby mam podzielna uwage, ale na wszelki wypadek wole napisac, ze jest mala szansa, ze sie jeblam gdzies z cyferka

statystyki latwo dostepne. mozna soboe sprawdzic.
no chyba, ze sie woli wierzyc na slowo Alwie

pati_sko

2021-04-28 22:29
"Miedzy 1994 rokiem a 2006 roku w Szwecji zamknieto
100 polisstationer w celach oszczednosciowych."

info z 2020 roku ze strony polisen.

"Myndigheten har vuxit med drygt 4 300 polisanställda sedan den 31 december 2015. Den 31 maj 2020 uppgick antalet polisanställda till 32 582, varav 20 404 är poliser och 12 178 är civilanställda."

nie wiem ile tam polistationer zlikwidowali, ale w linku ponizej mozna sobie prawie swiezutenkie info poczytac(z 26 stycznia 2021):

"Enligt Polismyndighetens senaste årsstatistik från den 31 december 2020 har myndigheten totalt 33 726 anställda. Det är en rekordstor ökning med 5 463 nya polisanställda jämfört med starten på den stora polissatsningen 2016"

https://www.regeringen.se/ artiklar/2021/01/ny-statistik-visar-pa-re kordnivaer-av-antalet-polisanstallda/

pati_sko

2021-04-28 22:32
tak, tak wciaz niby za malo policjantow.

tak pisza w internetach
alwa12

2021-05-01 05:52
"niby mam podzielna uwage..." hihihi, bo moja uwaga
akurat sie rozmnozyla i to w miliony

Dzieki za korekte i to tak dokladna
black sabbath

2021-05-01 08:38
Alwa problem jest tez ze im sie starszym jest tym bardziej negatywnie reaguje sie na taka sytuacja,raporty z mediow robia tez swoje ,z tym brå to tak jest jakby twoje dziecko w szkole zapytane ile mama na nie krzyczy ,,,,,dziecko odpowie --caly czas_ a na uczyciel napisze miedzy 50 a 70 razy dziennie?????
alwa12

2021-05-01 17:59
Andzia ciagle szuka i szuka i znalezc nie moze
alwa12

2021-05-01 18:08
Black, problem nie jest w tym ze z wiekiem widzi
sie wszystko negatywnie, problem jest w tym ze
po ilus tam latach pobytu w raju do ktorego sie
przyjechalo nie chce sie dostrzegac zmian, tych
na gorsze i wygodniej tkwic w bubli wlasnych
wyobrazen i odczuc z przed lat.

Natomiast z wiekiem czasami popelnia sie bledy chocby
w liczeniu jak ja tu wyzej.

alwa12

2021-05-01 18:27
Pati swoja korekta poprawila mi troche humor, ale tylko
troche, bo taka statystyka brott w kregach imigranckich wogole nie powinna istniec...co najmniej od 2 lat.

Problem bestialstwa ktore stale sie powieksza, narasta !
a rzad dalej gowno z tym robi.

Bandyci dalej dostaja male wyroki, albo wcale, dalej
sa biorcami bidragow, dalej trzymaja sie rozbojow,,
po wyjsciu z wiezien,dalej zatrzymuja swoje obywatelstwa i dalej nas "ubogacaja.

To nie moj wiek powoduje negatywne spojrzenie, tylko
to co widze.
A widze kompletna indolencje rzadu i nie tylko ja.

Czasami spekuluje w swoich przemysleniach czy ta tak
jaskrawa indolencja politykow jest specjalnie przez
nich przemyslana po to by dopuscic rasistow do wladzy.

Czy mam racja, czy nie mam, to najblizsze lata nie
beda wesole- to juz za daleko zaszlo.

alwa12

2021-05-01 18:40
Poczytaj sobie wypowiedzi Szwedow na forach takich
jak Samnytt, Fria tider, YT pod programami na temat
negatywnych skutkow imigracji.

Nienawisc w wypowiedziach na temat polityki szwedzkiego
rzadu stale wzrasta, nienawisc i nie zadowolenie.

Jak myslisz, czy szwedzki rzad o tym nie wie ???

Bardzo dobrze wie, i to od lat, wiec czemu ma to gdzies?

Czy chca nam tu sprawic drugi Berlin 1933 ???

Calkiem mozliwe.
alwa12

2021-05-27 07:01
Tak sobie tu napisze dla tych co ciagle sie dziwia
mojej krytyce .

Otoz wlasnie wyszlo na swiatlo dzienne ze ten afganski
zamachowiec z Vetlandy, ktory podzgal nozem 7 mezczyzn
w bialy dzien na ulicy jest urodzony w 1988 roku,
czyli ma 33 lata.

Najpierw staral sie o azyl w Norwegi i okazal afganski
paszport ze swoimi danymi i z data urodz. oczywiscie.

Norwegia nie dala mu azylu bo nie bylo powodu do tegoz.

Dostal wypad i zamiast wracac przyjechal do Szwecji
i wystapil o azyl podajac ze urodzil sie w 1999r
paszportu juz nie okazal. dostal odmowe ale staral sie
ponownie i zalapal sie na gimnazjalne prawo, ktore
wprowadzono niemal w jedna noc.
Ciekawe ze jak o inne ustawy chodzi, czy o poprawki do ustaw, to zabiera to kilka lat zanim cos zdecyduja.

Wracajac do naszego brodatego dziecka, to Migrationverket nie sprawdzil danych w bazie i teraz
mozemy tylko podziekowac za niedolestwo tego urzedu,
a najbardziej ofiaty i ich rodziny.

Ile zgwalconych przez tych "gimnazialistow" dziewczat
i kobiet moze takze podziekowac za "omtanke" rzadowi
i za niefrasobliwosc urzedow.

Annie Lööf chce przedluzyc to prawo- beda nastepne
ofiary i nastepni "wdzieczni"

Smacznej kawy o poranku.

alwa12

2021-05-27 07:16
Pewnie urzedasy z Migrationverket lenili sie by cyknac
zdjecie i wpuscic do bazy- dali odmowe a facet i tak
zostal.
Gdyby nie takie bledy, co juz staje sie rutyna, i wogole nie egzekwowanie prawa, kulejacego prawa z winy rzadu,
to nie doszloby do tej tragedii i do wielu innych takze.

Demokracja od tylu i na raka.

Za nasze pieniadze, pieniadze z ciezko tyrajacego
podatnika, ktory jak musi mec operacje czy inny zabieg
to czeka miesiacami a nawet latami, chyba ze wczsniej
wyzionie ducha w kolejce na akuten.
Podatnikow, ktorzy katami czekaja na mieszkanie, slono
placac w tym czasie za wynajm, a w tym czasie
nasze slodkie wieloletnie socjalbiorcy dostaja
mieszkania poza kolejnoscia- taka to uroda szwedzkiej
socjaldemokracji--od tylu i na raka.
black sabbath

2021-05-27 16:03
Alwa jak zwykle przewrazliwiona,wiedzial ze go wywala wiec woli byc w szwedzkiej ciupie niz wracac do domu,w latach 70 mowilo sie w polsce ,,,zamienie 4 pokojowe mieszkanie w warszawie na wiezienie w kanadzie,,,,,,,,
alwa12

2021-05-27 23:13
To jeszcze idz i poglaskaj go po glowce, a moze zrob
zbioeke na nowy telefon jak pojdzie siedziec, o ile
pojdzie.

Mam nadzieja ze chociaz jego wydala...o ile jakies
mlode feministki z Center lub Miljö nie podniosa
wrzasku w obronie praw "czlowieka"
pati_sko

2021-06-01 18:44
Alwa, taka chetna do podawania liczb zabojstw, rozbojow przez emigrantow.

a teraz gdy, jedno morderstwo za drugim...cisza.

czy moze nie komentujesz poczynań gangow?
black sabbath

2021-06-01 19:28
a w tym czasie
nasze slodkie wieloletnie socjalbiorcy dostaja
mieszkania poza kolejnoscia- taka to uroda szwedzkiej
socjaldemokracji--od tylu i na raka.

mogbym tobie podac setki takich przykladow z polakami tutaj mieszkajacy
alwa12

2021-06-01 20:52
Ostatnio w ciazy nie jestem, wiec jeszcze nie wzieto
mnie na celownik, a moze dlatego ze mam koci chod- nie
wiem, ale zyje...nie komentuje, bo trenuje...na strzelnicy, pang,pang,pang
alwa12

2021-06-01 21:00
A tak na powaznie, to co tu qurwa komentowac ?

Tego co sie dzieje juz nie da rady w jakikolwiek
sposob komentowac- syf, kila i mogila.
alwa12

2021-06-01 21:22
Black, piszac o Polakach dostajacych mieszkania, masz
na mysli polskich azylantow z lat 60 do 88, czy
Polakow emigrujacych od lat 90 do teraz za praca ?

Pierwsza grupa, owszem dostawala mieszkania i socjal
czesto przez jakis czas oplacal czynsz- dopoki nie
dostali prawa pobytu na stale i znalezli prace.

Tylko wtedy nikt w mieszkaniowych kolejkach nie musial stac, poza Sztokholmem, wiec to nie uderzalo w innych.

Drugiej grupie socjal nie dawal mieszkan, bo raz ze w tym czasie zaczelely sie problemy z mieszkaniami a dwa, ze Polacy prawie odrazu dostawali prace i wynajmowali
z drugiej reki, lub placili np.Vonnie I pod stolem za
staly kontrakt, lub wracali spowrotem, a jak nie
wracali to ladowali pod mostem.

Zadna z tych grup nigdy nie byla uprzywilejowana
w sposob, ktory by krzywdzil oczekujacych na mieszkania
tak jak to sie teraz dzieje.

pozwole sobie Ciebie zacytowac : chyba zyjemy w roznych
Szwecjach

alwa12

2021-06-16 22:37
Black, jakos nie moge sie doczekac Twojej opinii
w kwestii wyzej poruszonej i to przez Ciebie...ale
idac za ciosem, czyli ktorys raz z rzedu o pomniku
glupoty.

Robie to tylko dlatego, ze w ktoryms Twoim wpisie zarzucales mi, ze nie mam pojecia w jakim dobrobycie zyje w Szweji i ze pewnie jestem biorca bidragow...hihihi

Mozliwe ze wlasnie Ty niedlugo bedzesz sie utrzymywac z bidragow do emerytury, jak Ci zabiora rente pension, czyli to co wypracowales latami.

Czego oczywiscie Ci nie zycze.

Rzad ma wiele pomyslow jak obciazyc podatnilow nowymi skattami, bo juz ich polityla imigracykna pod kontem
ekonomicznym peka w szwach- zacznij zbierac butelki
lub wyprowadzac psy sasiadow

Rzad ma m.inn. w planach odebrac rentepension emerytom i tych biednych dotowac bidragami.

To wiadomosc z wczoraj, obliczylam sobie i mimo ew. zabrania moich wypracowanych pieniedzy nie bede zalezna od bidragow, ale wiele osob straci potencjalnie duze sumy i to wlasnych ciezko latami zapracowanych pieniedzy.

Rzad takze chce podwyzszyc skatt na tjänspension
i w przyszlosci uzaleznic powszedniego zjadacza chleba
od folkpension- tej z pomaranczowej koperty
Tej, ktora jest gwarantowana wszystkim "uchodzcom"
w momencie przekroczenia szwedzkiej granicy.

Nie podaje linkow, ale jak ktos ma troche w glowie- sam znajdzie.

Ja nie mam prawie nic z tej pomaranczowej koperty
jakies 168kr, chociaz ponad 30 lat placilam skatt
na to i uwazalam ze to jest sluszne, ze to sie nalezy biednym samotnym ludziom w domach starcow.

Dzis te pieniadze ida na kryminela skegbarn i na inne
durne pomyslu.
Domy starcow nie maja pieniedzy na utrzymanie jakosci
jedzenia, nie maja na pieluchy osv
Szpitale nie maja na zatrudnienie odpowiedniego
personelu..osv..
Moglabym cytowac bez konca, ale Ty Black zacznij
zbierac w materac, bo po oszczednosci i po privat
pensionsparande tez chca wyciagnac reke

Ja narazie nie narzekam, bo znajac komune z Polski nigdy nie zawierzylam szwdzkiemu systemowi i sie zabezpieczylam, ale Ty Black swoimi wpisami
przyprawiasz mnie o gesia skorke- zacznij myslec o sobie, bo zaraz bedzie za pozno.

To taki maly opis szwedzkiego paradisu

pati_sko

2021-06-17 13:01
"Ja nie mam prawie nic z tej pomaranczowej koperty
jakies 168kr, chociaz ponad 30 lat placilam skatt"

168? na dzien czy na godzine?

bo ja nie wiem czy ja patrze w moja pomaranczowa koperte, to sie zastanawiam czy ja na dobra patrze koperte. i czy wogole dobrze patrze.
a jak dobrze patrze, czy mam sie martwic czy cieszyc patrzac na te liczby.

cyfer nie bede podawac. nie mam potrzeby.
black sabbath

2021-06-17 17:13
znam takie osoby jak ty ze od samego początku jak tylko przyjechali to zawsze narzekali kompletnie na wszystko, chyba jak jechali do polski na urlop to nie narzekali, w dwóch szwejcach ???? napewno ty pesymistycznie nastawiona ja pozytywnie,przewaznie takie zachowanie świadczy o własnych problemach,
alwa12

2021-07-14 05:28
Zajrzalam tu z ciekawosci, czy kts cos nowego napisal
i zobaczylam Twoj wpis, Pati.

Pati, to co widzisz teraz w pomaranczowej kopercie,
ma sie tak jak dzien do nocy, jesli chodzi o wyplate
tych sum w przyszlosci jak dojdzziesz do wieku
emerytalnego.

Na dzis to wyglada tak, ze im wyzsza emeryture sobie
wypracujesz swoja praca i swoimi zarobkami (tjänstepension), tym mniej dostaniesz z pomaranczowej koperty.
Pisze na dzis, bo co bedzie za 3, 5, 10 lat to wielka
niewiadoma, rzadowi brakuje pieniedzy i dlatego chca
oblozyc tjänstepension jeszcze wyzszymi podatkami,
a rentepension wogole zlikwidowac i wszystkich
uzaleznic os pomaranczowej koperty-bo ta koperta
jest niczym innym jak bidragiem.

Wszyscy pracujacy placa podatki na folkpension-pomaranczowa koperta i te pieniadze ida wcalosci
dla tych co nigdy nie pracowali, np rzesze kobiet
ktore byly przy mezu i prowadzly dom- nieodlegle
to czasy gdzy tak Szwecja wygladala- dzis to sa staruszki czy panie w starszym wieku.
Zalozenie bylo bardzo sluszne, bo prowadzenie domu
i wychowywanie dzieci to tez praca.

Nie wszyscy mieli mozliwosc pracy na pelny etat
czy to mezczyzni czy kobiety i dzis sa zasilani
z pomaranczowej koperty, tyle ze przez dziesiatki lat
balans byl utrzymywany i kazdemu starczylo.
Natomiast w Szwecji dzis wzrasta ilosc ludnosci
starej i ludnosci ktora nie rokuje dobrze na rynku
pracy, i nie zdazy wypracowac sobie emerytur.

Do rzeczy : Pati najlepiej zrobisz dzwoniac do
Pensionmyndigheten i spokojnie porozmawiasz,
to Ci wszystko wytlumacza.

Jak dostalam pierwsza wyplate emerytalna, to zadzwonilam i spytalamgdzie reszta moich pieniedzy

Facet sie rozesmial i powiedzial ze za duzo i za dobrze
pracowalam, bo to nie jest tak ze dostaje sie i jedno
i drugie w calosci.
ja mu na to, to po co co roku marnowaliscie tyle papieru i robiliscie mi apetyt, hihi, a on , ze to
obliczane jest statystycznie, bo np. moglam stracic prace na wiele lat, uledz wypadkowi itp.

Takze moja rada Pati, to zacznij inwestowac w ziemie
lub we wlasnosciowe mieszkanie, bo jestes mloda
kobieta na rynku pracy i hoho jeszcze do emerytury,
a czasy, jak do niej dojdziesz beda napewno o wiele
trudniejsze niz dzis.

Nie licz tego co masz w pomaranczowej kopercie.

Chcesz liczyc, licz na siebie.

Ja nie oszczedzalam na privat pension, bo niedowierzalam systemowi i bardzo dobrze zrobilam,
dzis tez to chca opodatkowac- prywatne pieniadze
odkladane na stare lata i opodatkowane.

Ja wsadzilam forse w ziemie, wzielam pozyczke w banku
iles lat temu i bardzo mi sie oplacilo, bo wtedy
kosztowalo to malo, a dzis jest to gruba forsa, ktora
daje forse.
Doradzam Ci rozgladanie sie za jakims torpem z kawalkiem ziemi- na odludziu, ale blisko miasta
czy miasteczka- w ciagu 5/ 7 lat cena w gore pojdzie
4 krotnie. Warto wziasc pozyczke, splacac i czekac
i albo sprzedac, albo wynajac.

Artysci, szczegolnie malarze, pisarze szukaja takich miejsc by tworzyc i dobrze placa.

My latami mielismy Niemcow-mysliwych, teraz pandemia i to upadlo, wiec wynajmujemy malarce i jakos sie kreci
Przy tym wszyscy korzystamy z sadu i ogrodu, wiec
jedynym kupowanym owocem sa cytrusy, a z warzyw... kapusta

Powodzenia i zadzwon do PM.

alwa12

2021-07-14 05:50
Mozliwe ze ktos sie usmieje z tych warzyw i owocow,
ale moja rodzina w Szwecji liczy 14 osob, wiec
rocznie to sa zaoszczedzone dziesiatki tysiecy koron
bo owoce i warzywa w spozyciu sa najdrozsze.

Wpierw jest tjänstepension, potem rentepension, potem privatpension, jak ktos odklada, a dopiero na koncu resztki z pomaranczowej koperty.

alwa12

2021-07-19 17:27
Takie krotkie, ale bardzo trafne i rzeczowe podsumowanie

https://www.youtube.com/wa tch?v=pFoSCsUOnXc

Polecam czytanie komentarzy pod linkiem.
Brzmia smutno, lecz to nie dziwi.

I nich ktos mi tu wyjedzie z inwektywami pod moim
adresem o rasizmie ....

Nic na to nie poradze ze ci bandyci pochodza z krajow
o skrajnie odmiennej religii, chociaz ich postepki
maja sie jak dzien do nocy jesli chodzi o ich
wlasna religie.

Te lotry sa odwazne do kobiet, starcow i dzieci,
i tylko wtedy jak sa w kupie z bronia w reku.

Gardze nimi i brzydze sie nimi i ich "wyczynami"

Gardze politykami, ktorzy latami dopuscili i dopuszczaja do takiego zwyrodnienia i rospasania tfu!!!

Te bandziory to najgorsza zbieranina ze smietnikow we wlasnych krajach- najgorsza odmiana holoty !!!

Tylko przynosza wstyd i hanbe swoim krajanom, tfu !!!

alwa12

2021-08-24 01:02
Dzieje sie coraz "lepiej"- strach wlaczac TV, czy
otwierac prase, brrr..

No ale tu cos do smichu, choc moze nie lzejszego kalibru, cytuje po szwedzku by nie pozbawic kwintasencji czarnego humoru :

Miljöpartijet,czyli Märta Stenevi przy akompaniamencie parlamentarzystek Eu Alice Bah i Emmy Hult, chce wprowadzic, cytuje :
"vill införa ett tredje juridisk kön"-tosa jej wlasne
slowa.

Tu nie chodzi o ludzi ktorzy rodza sie z defektami plciowymi i w okresie puberteten maja problemy z plcia i wola byc chlopcem czy dziewczynka.
To saduze tragedie i dzieci i rodzicow i tych ludzi
nalezy rozumiec i traktowac z szacunkiem, bo oni nie sa winni swoim anomaliom. i oczywiscie maja prawo do zmiany plci w pelni prawa.

Natomiast Märta Stenewi walczy o mentalene opowiedzenie sieza swoja plcia w imieniu prawa.
Czyli jesli mi sie cos odwidzi lub dopadnie mnie
poczatkowy Alhzaimer i mimo braku kutasika miedzynogami i mimo ze urodzilam dzieci, zachce mi sie nagle byc chlopem, to jesli Märta Stenevi
doprowadzi do tego zetakie prawo wejdzie w zycie,...

bede mogla isc i rwac panienki, zaciagac je do lozka
...tylko czym bede je zadowalac...jak nie mam siurka?

i vice versa, facet nie ma cipki...

Niemniej mimo tak idiotycznych czasow i tak skurwialych zakusow babskich politykow na pokazanie
swojej madrosci i wladzy..usmialam sie do lez, jak
czytalam komentarze na jednym z forum. oto fragment:

Janne63 pyta :

"Och om jag vill vara en älg...
Har jag rätt att vara det då ??? "

TotalLiberal odpowiada :

"Nej, enbart "goda" vanföreställningar erkäns av staten"

Janne63 :

"Shit.
Tänkte söka hornbidrag"

smialam sie do lez...a potem lzy same poplynely
ale juz nie ze smiechu.

Qvo Vadis Domine ???
pati_sko

2021-08-24 11:14
"To saduze tragedie i dzieci i rodzicow i tych ludzi
nalezy rozumiec i traktowac z szacunkiem, bo oni nie sa winni swoim anomaliom"

anomaliom?

czy ja dobrze czytam?
violina
Gbg

Wpisów: 1952
Od: 2007-03-01
2021-08-24 12:19
Wyjasnienie dla zdziwionych
Anomalia to odchylenie od wartosci typowej lub sredniej.
To pojecie jest uzywane w wielu dziedzinach i miedzy innymi anomaliami znajduje sie ANOMALIA FIZYCZNA
Alva uzyla slowa zupelnie prawidlowo
  Profil uzytkownika: violina     
pati_sko

2021-08-24 17:00
black sabbath

2021-08-24 17:14
facet nie ma cipki...

ma
alwa12

2021-08-24 22:23
Violinka
alwa12

2021-08-24 22:26
Black napisal :

"facet nie ma cipki

ma "

ma, ma ..... jak mu cipka da
pati_sko

2021-08-25 12:41
az tacy buraccy jestescie?

szok, rozpacz,niedowierzanie
alwa12

2021-08-25 19:49
E tam, zaraz buraccy, jeszcze maly zart nikogo nie skrzywdzil, tym bardziej ze ogolny

Toz nie profanujemy obiektow sakralnych, nie obnosimy
obrazu Matki Boskiej w teczowych kolorach, nie
chodzimy polnago w paradach pride z doczepionymi
organami plciowymi w olbrzymich wymiarach ku zgorszeniu
dzieci i wogole przechodniow...

niezly zart tynfa wart

pati_sko

2021-08-25 21:10
ok 60 lat temu powstal obraz "Maryja w Teczy"

"
Obraz powstał w 1961 r. i został namalowany przez brata Felicissimusa Marię Sztyka. Do tworzenia zachęcał go sam o. Maksymilian Maria Kolbe – mówi o. Jan Maciejowski, franciszkanin, proboszcz parafii św. Antoniego."

no ale obraz namalowany przez brata a pokolorowanie aureolki w kolorach tęczy - no roznica skandaliczna

a i te ukryte tecze w starych religijnych obrazkach i obrazach to arcydzielo.
a taka przemalowana aureolka. no szkok. skandal. jebie po oczach i odczuciach religijnych.

o obrazie Maryi w teczy

https://kultura.wiara.pl/d oc/1019172.Maryja-w-teczy

alwa12

2021-08-26 01:13
Pati, Pati, to aureola nadprzyrodzonej jasnosci Bozej.

To nie ta tecza...zreszta sprobuj wymalowac Muchematowi
aureole teczy, taka jaka lgtb wciska na sile w obrazy
Matki Boskiej i wystaw to na publiczny widok.

Jak myslisz, co sie stanie ?...bedziesz musiala
szukac gömd ställe, zmienic PN, a i tak po jakims czasie Cie dopadna i zabija.

Nie obraza sie uczuc religijnych, obojetnie jakiej religii.

Wystawienie Muchameta jako psa bylo bardzo ciezka
zbrodnia, tak jak ciezka zbrodnia jest malowanie
teczy lgtb w obrazach chrzescianskich Swietych.

Sa pewne granice, ktorych nie mozna przekraczac.

A Ci co je przekraczaja powinni znalezc sie w wiezieniach i nie dlatego ze Swieci sie obraza,
ale dlatego ze wywoluja wrogie reakcje i napuszczaja
do nienawisci i zatargow politycznych.

Durna, skolowana mlodziez idzie jak na lep, by wyladowac swoje agresje, bunt, a wielkie organizacje
korzystaja na tym, a raczej wykorzystuja ludzi do siania zamentu w naszym i innych panstwach.

256 plci...no kon by sie usmial i to nam wciskaja
i tak chca wychowywac mlode pokolenia dzieci

W wieku 4 lat- masturbacja

W wieku 6 lat- zadowolenie z orgazmu

mam dalej pisac ?

Toz to cale lgtb to nic innego jak wykonywanie zalozen Marxa i Engelsa by zniszczyc wartosci rodzinne, poczucie dumy z panstwa, czyli zniszczyc poczucie przynaleznosci panstwowej, ale juz bez
uzycia ich nazwisk, bo zostali okrzyknieci komunistycznymi wrogami ludzkosci, wiez ich plany wykonyje sie po cichu bez uzywania ich nazwisk, tylko ich ideologie wprowadza sie w zycie.

pati_sko

2021-08-26 05:49
standardowo
sprowadzanie tematu na sciezke innego wyzwania

a dwa "To nie ta tecza...zreszta sprobuj wymalowac"

skoro obraz sam duchowny tak zatytulowal, to co Tobie ocenaic.

pati_sko

2021-08-26 06:30
a i przeciez sąd uznał Maryje z tęczą (tę z aurolą, nie tą z obrazu brata) za nieobrazająca.

pati_sko

2021-08-26 06:35
a przy okazji tej sytuacji z tęczową aureolką, niewierni przypomnieli katolikom o ilości obrazów i obrazkòw z tęczą w tle.

https://www.google.com/sea rch?q=obrazy+religijne++z+tecza&prmd=isnv &source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjm8 YnB7M3yAhXyQ_EDHXSfBGQQ_AUoAXoECAIQAQ&biw =412&bih=718&dpr=2.63

tak, tak symbol tęczy tak się niektórym wjebał w psychę, że nawet slynnej tęczy zesłanej przez Boga jako znak dla Noego budzi zgorszenie

I pokazało rowniez, jak polscy katolicy przestrzegaja przykazan, i innych takich.
pati_sko

2021-08-26 06:48
a co do płci, to gdyby to ode mnie zależało to bym wprowadziła taka rubryczke:
"ch*j ci do tego"

stereotypy co do wygladu, fryzur, ubierania sie przypisane do plci sa tak wkurzajace.

chlopczyk, dziecko, dlugie wlosy, ładna buzia - przez obcych nazywana dziewczynka.
no bo po pierwsze dlugie wlosy u chlopczyka ? no taki ladny jak dziewczynka. bo chlopcy sa brzydole czy co???

dziewczynka, dziecko, krotkie wlosy - oj jaki ladny chlopczyk.
tak duzo biega ta dziewczynka, to co z niej wyrosnie.
a gdy juz sie pojawia wyrazne plciowe znaki rozpoznawcze, a wlos wciaz krotki, i spodnie odziane - nic nie pomaga. ograniczone ludzie dalej stereotypowo. krotkie wlosy - chlop, albo cos nie tak z ta dziewucha. to sie do niczego nie nadaje.

i co z tego, ze dziecko jest hetero, jak i tak debile pierdo* la swoje.

wiec pomysl sobie jedna z druga, co moze poczuc dziecko, dorosly - ktory nazywany jest anomalia.

przypomnij sobie przykazanie milosci, i na podstawie jego wyraz teraz swoje odczucia.

nie jestem wierzaca, a wciaz pamietam te przykazanie.
i mimo, ze nie dotyczy mnie, bo to nie moja religia - pamietam o nim.

alwa12

2021-09-08 23:19
10 miesiecy pompowania podatkowych pieniedzy
w Öskarhamn na kurs prawa jazdy dla kobiet mowiacych
w arabskim jezyku, by przygotowa je do zawodu i przyblizyc rynek pracy i wzielo w leb, zadna nie zdala
egzaminu na prawo jazdy. tylko 3 z nich zaliczyly
teorie, ale i tak nie zdaly z jazdy. kurs trwal 10 miesiecy, by dobrze przygotowac jezykowo i zawodowo.

Zadna z nich nie ma pracy, siedza dalej w domach na bidragach- bo po co sie uczyc jak panstwo da za darmoche, a na lyx malzonek podpieprzy w sklepach a i dorastajace dzieci tez sie same zaopatrza w smartfony, kurteczki, byty, ktore zedra w szkole z mlodszych uczniow.

https://www.youtube.com/wa tch?v=0LHD_U-z2ZY

Tyle ze te pieniadze to kropla w morzu topionych
pieniedzy na rozne projekty, czy na fejk asystenckie
firmy dla chorych- tam sa miesiecznie mielone miljony z naszych skatow.

Tu chodzi o podejscie tych ludzi do rynku pracy
i o glupote politykow wierzacych ze w tej kulturze
kobietom nagle meska czesc familji pozwoli pracowac.

tyle lat ich maja i jeszcze tego nie pojeli chociaz
jak dla mnie to dawno pojeli i na tych fejkach kreca wlasne lody...a najwiekszy pomnik glupoty wystawiam
glosujacym.

alwa12

2021-09-08 23:38
Troche ironicznej prawdy do smiechu :

https://www.youtube.com/wa tch?v=kce7q1vKUmc
alwa12

2021-09-09 00:05
A co do tego zawodu kierowcy taksowek, to czyzby
politycy nie wiedzieli ze muzulmankom nie wolno
przebywac sam na sam w towarzystwie obcych mezczyzn ???

A czesto takze w towarzystwie obcych kobiet o innym
wyznaniu ???

Musieli by stworzyc rozowe taksowki tylko dla kobiet
i tylko dla muzulmanek- tak jak w Emiratach.

No ale nasi politycy maja uszy i oczy zamknete na taka
wiedze, mimo ze w swoich szeregach partyjnych,
we wladzach komunalnych i samym rzadzie maja muzulmanow
ew_sa

Wpisów: 194
Od: 2012-11-29
2021-09-10 12:15
Swiat by Alwa!
Psychiatra pilnie potrzebny!
Do milego wytrzezwienia
  Profil uzytkownika: ew_sa     
alwa12

2021-09-10 17:32
Faktom trudno zaprzeczyc.

Projekt z taksowkami spalil na panewce -

-fakt nie do obalenia.

Muzulmanskie kobiety, te niewyzwolone i te ktore maja nie wyzwolonych mezow, a ktorych jest wiekszosc, nie moga przebywac sam na sam w towarzystwie obcych
mezczyzn - tylko w towarzystwie swojego meza, braci, kuzynow i zenskiej rodziny -

-fakt nie do obalenia.

Jak maja pracowac na taxi ?

Maja sie wozic z opiekunem/opiekunka ???

- czysty absurd a takze glupolskie
myslenie politykow -

-fakt nie do obalenia

Dlaczego Emiraty wprowadzily rozowe taksowki tylko dla kobiet ?

Z tych samych powodow jak wyzej -

-fakt nie do obalenia.

Piszesz ze mam wytrzezwiec, no chyba zartujesz.

To raczej Ty zmien berecik bo ten co masz na glowce przyslania Ci
piekne oczęta, pozdrawiam
alwa12

2021-09-16 03:07
Przeprowadzilam maly wywiad wsrod znanej mi meskiej spolecznosci kierowcow autobusow i taksowek, zadajac
jedno i to samo pytanie :

Czy chcialbys lub pozwolilbys zonie, siostrze, corce
zatrudnic sie jako kierowca taksowki :

Turek, kierowca autobusu :

"E, nie, na taksowce nigdy, moja zona tez jest kierowca
autobusu i pracujemy w tej samej firmie, ale na taxi
nigdy- to niebezpieczne."

Serb, kierowca taksowki :

"Nigdy, ja swoja zone kocham, hahaha, co za glupie
pytanie"

Irakczyk, kierowca autobusu :

"A po co, moja zona pracuje w Socjalu i ma sie dobrze
to niebezpieczna praca dla mezczyszn, a co dopiero dla kobiety "

Bosniak- kierowca taksowki :

"Znam cie tak dlugo i dziwie sie ze zadajesz takie
pytanie, ja szanuje moja zone i nigdy nie pozwolilbym
by sie narazala, zreszta zona pracuje w szpitalu,
zarabia lepiej niz ja, wiec skad pomysl z taksowka"

Szwed- kierowca taksowki :

"Nigdy, kiedys nawet chciala, ale stwierdzilismy
ze to ryzykowne dla kobiety, szczegolnie noca,
a dzis to nawet sobie nie wyobrazam by jakas kobieta
mogla spokojnie pracowac w tym zawodzie-zle czasy"

Kroatka- dawna kierowczyni taksowki :

"Rok temu przekwalifikowalam sie, bo zaczelam sie bac
nocnych jazd- mialam okropne przejscia z pasazerami,
a jazdy tylko w dzien, raz ze tez juz niebezpieczne
a dwa, za malo zarabialam.-podjelam prace na 86%
noce w domu starcow, raz ze bezpiecznie, dwa ze
mam duze umgenge socjalne, trzy, lepiej zarabiam"

Tyle ode mnie, zaznaczam ze wszyscy to wyzwoleni
ludzie, ich zony nie chodza zakutane w chusty,
wrecz przeciwnie, latem miniowa, szorty, top,
na plazy w bikini, do meczetow nie chodza.

Wiec co dopiero mowic o tych niewyzwolonych ktorzy
nie pozwalaj swoim zonom na kontakty z nieznajomymi.

Takze Ew_sa nie wysylaj mnie do psychiatry,
to raczej politykom jest potrzebne.
Forum -> Na każdy temat -> Moze nastepny pomnik glupoty ?
Pokaż wpisy

Zatrudnię monterów sufitów (VENDELSÖ)
Firma sprzątająca (Södertälje )
Zatrudnie 2 osoby do prac wykonczeniowych (MALMÖ)
fachowiec (stkhlm)
Elektryk (Stockholm)
Firma sprzatajaca (Helsingborg / Ängelholm)
Looking for concrete and carpenters workers. (stockholm)
Zatrudnie piekarza (Sztokholm)
Więcej

Straszny dom na Djurgården.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Pałac Rosersberg – zwiedzanie.
Kościół św. Klemensa i Panteleimona w Ochrydzie.
Wielojęzyczność dwulatki - podsumowanie drugiego roku naszej wielojęzycznej rodziny
Polska Mama Za Granicą
Seria rymowanych książek dla najmłodszych "Krok po kroku" - recenzja
Polska Mama Za Granicą
Seria 'Kicia Kocia' - recenzja
Polska Mama Za Granicą
Sigtuna - najstarsze miasto Szwecji [zdjęcia]
Szwecjoblog - blog o Szwecji

Odwiedza nas 6 gości
oraz 0 użytkowników.

Wszystkie szczepionki przeciwko Covid-19 są bezpieczne i dokładnie przetestowane https://t.co/E5sUOUcFxS
Wszyscy, którzy ukończyli 18 lat, otrzymają propozycję szczepionki przeciwko COVID-19. https://t.co/wfDf3ZvTwb
2020-02-16 All Inclusive - przedstawienie teatralne https://t.co/ab0UqTsjrU
2020-02-16 All Inclusive - przedstawienie teatralne https://t.co/aqbzjleF5Z
Michał Wiśniewski i Classic w Göteborgu - relacja https://t.co/9sIesWFphe
Wiecej
Koncesja dla TVN- Przyznana!!!!!
Szczepienia i pracodawcy
SVT wybrala sie pod granice z Bialorusia
Öppna skolplattformen
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia

© Copyright 2000-2021 PoloniaInfoNa górę strony