Odwiedzin 37853847
Dziś 444
Sobota 11 maja 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Operator koparki

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorOperator koparki
Operator


Wpisów: 17
Od: 2018-02-09
2018-02-09 19:36
Witam
Posiadam polskie uprawnienia na koparki jednonaczyniowe,czy w Szwecji będa one akceptowane ? Czy muszę robić nowe uprawnienia wq szwedzkich norm i przepisow ?
  Profil uzytkownika: Operator     
Operator


Wpisów: 17
Od: 2018-02-09
2018-02-09 19:37
Będe bardzo wdzięczny za informacje.
  Profil uzytkownika: Operator     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2018-02-09 20:06
zapomnij o koparce bo tej pracy niedostaniesz,chyba ze polska firma dostanie kontrakt to moze oni ciebie zatrudnia
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Operator


Wpisów: 17
Od: 2018-02-09
2018-02-09 20:17
Dlaczego mam nie dostac pracy jako operator,bo co ?
  Profil uzytkownika: Operator     
Tumpi


Wpisów: 781
Od: 2008-01-06
2018-02-09 20:56
To sie nazywa Hjullastare i to sa takie wielkie traktory na kolkach. Je widac wszedzie praktycznie. Na budowach, na drogach, przy odsniezaniu, itd. Maszyna jest ta sama, ale tzw. agregat czyli dostawka i warunki w jakich pracujesz - to wymaga roznych zezwolen. Ja mam np Hjullastare Godshantering, czyli laduje swoja ciezarowke i przyczepe takim hjullastare z widlami wielkimi. Moje uprawnienia pozwalaja mi uzywac widel tylko do ladunkow i tylko przy UZYWANIU LADUNKOW, choc moge zmienic koncowke na inna i odniezac. ALE JESLI CHCE UZYWAC Hjullastare na budowie musze miec kurs Hjullastare Hjullastare C2 Industriell hantering. Moj kurs trwal moze ok tygodnia, TEN trwa ok 1,5 roku. Tam uczysz sie wykresow, pomiarow, operowania w roznych srodowiskach, itd. Kosztuje duzo wiecej.

Maszyna jest ta sama. Widluy moge wywalic i zalozyc koparke, moge zalozyc mlot, rozne najrozniejsze rzeczy i robic na budowie, ale to wymaga wiekszych zezwolen.
  Profil uzytkownika: Tumpi     
Tumpi


Wpisów: 781
Od: 2008-01-06
2018-02-09 21:01
Czy beda akceptowalne ? nie wiem, ale np chlopaki mieli jakies trucki z polski i wieksze firmy juz nie dopuscily do operowania na magazynach i wymagaly cos co nazywa sie TYA. Takie mieli wew. regulaminy.

Pojawia sie wiele polskich papierow, polskich uprawnien ale tak jak mi tlumaczyli kiedys instruktorzy - wiele wiekszych powaznych firm wymaga uprawien stad, tutaj chodzi nie tylko o ubezpieczycieli i co oni wymagaja, ale chodzi o standardy, sa troche inne i z tego wzgledu te firmy wymagaja uprawnien ktore robione sa w Szwecji - zakonczone egzaminem panstwowym i tym samym zaakceptowane przez urzedy - ktore dopuszczaja cie do ruchu.
  Profil uzytkownika: Tumpi     
Tumpi


Wpisów: 781
Od: 2008-01-06
2018-02-09 21:07
Tutaj masz duzo skal, duzo wysokosci, ja nie raz widze jak oni czesto podpychaja sie tymi lyzkami aby nie poleciec ...dobry operator koparki ktory kuma po szwedzku, jest naprawde dobry i wie o co chodzi - mozesz tutaj zarobic naprawde nie zla kase.
  Profil uzytkownika: Tumpi     
Tumpi


Wpisów: 781
Od: 2008-01-06
2018-02-09 21:08
Nie wiem czy wystarczajaco odpowiedzialem na twoje pytanie. Musialem wtracic swoich pare groszy po za tematem. Mysle ze cos wlozylem do tego tematu. Moja propozycja to probuj i walcz, a noz sie uda.
  Profil uzytkownika: Tumpi     
Operator


Wpisów: 17
Od: 2018-02-09
2018-02-09 21:14
Tak ty mówisz o Hjullastare, a mi konkretnie chodzi o grävmaskin.
Pytam,bo własnie rózne wersje słysze.Mam kumpla co ostatnio robil kurs na dzwig w Polsce i tutaj przyjeli go
z otwartymi rękami.Mam zamiar zmienic fuche,a uprawnienia zrobilem zanim wyjechalem do Szwecji i szkoda troche becelować znowu za kurs i nie wiadomo jak z czasem.
  Profil uzytkownika: Operator     
Operator


Wpisów: 17
Od: 2018-02-09
2018-02-09 21:16
Dzieki Tumpi za rady
  Profil uzytkownika: Operator     
Tumpi


Wpisów: 781
Od: 2008-01-06
2018-02-09 21:47
Probuj Probuj, w koncu jest EU i te uprawnienia mozna tak mysle ze latwo sprawdzic. Swoja droga papier to nie wszystko, wiesz mi ze sa ludzie z naprawde imponujacymi papierami - i oni nie nadaja sie do niczego, zwyczajnie nie sa stworzeni do tego zawodu. Czlowiek sie liczy.
  Profil uzytkownika: Tumpi     
Tumpi


Wpisów: 781
Od: 2008-01-06
2018-02-09 21:52
Tez kiedys myslalem o gasienicach, ale ta praca wymaga naprawde duzej cierpliwosci, odwaznego myslenia i pelnego profesjonalizmu. Takie kursy to nie problem, ale dla mnie byly by to np. czeste wyjazdy np. delegacje tygodniowe ( co jest mi nie na reke ) no i ta monotonia + cierpliwosc, to trzeba lubic. Mam troche inne pomysly na swoja kariere zawodowa.
  Profil uzytkownika: Tumpi     
Operator


Wpisów: 17
Od: 2018-02-09
2018-02-09 22:04
No to nic na siłe w takim razie Tumpi skoro nie czujesz sie dobrze na gąsienicach.Ja jeszcze nie wiem czy sie nadaje hehe kurs mam,ale czy to mi pisane okaże się
  Profil uzytkownika: Operator     
Patryk87


Wpisów: 14
Od: 2017-12-18
2018-02-10 21:42
Jak nikt nie poręczy za Ciebie to raczej nie znajdziesz pracy w tym zawodzie... do tego doświadczenie prawie zerowe... Tylko znajomości Cię ratują. A umiesz coś oprócz tego?
  Profil uzytkownika: Patryk87     
arczii


Wpisów: 1
Od: 2018-02-16
2018-02-16 15:18
powiem ci, że ja robiłem uprawnienia na HDS w http://www.oszomega.pl/pl/ szkolenia/operator-zurawia-przenosnego-hd s/2 i są one honorowane w całej UE
  Profil uzytkownika: arczii     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2018-02-16 16:55
honorowane to sa ale dostac prace nie jest proste,jezyk to podstawa ,na budowie nie musisz umiec jezyka ale jak obslugujesz maszyne ,koparke czy dzwig to jezyk jest podstawa,przewaznie te prace sa zarezerwowane przez firmy budowlane ktore sa glownym wykonawca ,reszta lopata ,paca ,szlifowanie to wschod
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Forum -> Życie w Szwecji -> Operator koparki
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Mechanik samochodowy. Meca Verkstad (Gnesta)
Praca w Danii (Handen)
Pilnie potrzebuje stolarzy. (Göteborg)
Prace Budowlane Sztokholm (Sztokholm)
Dam prace przy sprzataniu Uddevalla i okolice (Uddevalla)
Ogolnobudowlanca (malmö)
Plytkarz (solna)
Firma sprzatajaca w Staffanstorp (Staffanstorp)
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 6 gości
oraz 0 użytkowników.


Dzis palạ koran w Skärholmen
Podatek od dochodów w Polsce
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony