Odwiedzin 37804707
Dziś 1031
Piątek 26 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Paszporty do kontroli

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorPaszporty do kontroli
prometeusz


Wpisów: 500
Od: 2010-09-03
2013-03-04 23:03
Najpierw kontrole i indagowanie o celowość podróży na granicach, potem paszporty na granicach, na końcu wizyty w Twoim domu.

http://wiadomosci.wp.pl/ma rtykul.html?wid=15384066&

Czy nie uważacie, ze coś jest nie tak?
  Profil uzytkownika: prometeusz     
prometeusz


Wpisów: 500
Od: 2010-09-03
2013-03-04 23:04
Paszporty na granicach i na przystankach. Jeden pies
  Profil uzytkownika: prometeusz     
tomaszek


Wpisów: 236
Od: 2007-03-01
2013-03-05 08:18
To wcale nie sa nowe praktyki. Trwaja przynajmniej od 10 lat. Nie jestem im przeciwny.
  Profil uzytkownika: tomaszek     
stas


Wpisów: 458
Od: 2006-01-05
2013-03-05 10:23
Ten polski tekst, do ktorego link podales, jest dziwnie (malo rzetelnie) napisany. Ostatnio szwedzkie gazety rozpisywaly sie o tym szeroko wiec sugeruje tam poczytac jesli interesuje Ciebie ta tematyka.

"Czy nie uważacie, ze coś jest nie tak?"

Nie, ja nie uwazam, ze cos jest nie tak.
  Profil uzytkownika: stas     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2013-03-05 10:42
http://www.poloniainfo.se/ forum/temat.php?temat=42861
  Profil uzytkownika: kajetan     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2013-03-05 11:11
A prawnie jak to jest?
Maja prawo wylegitymowac kogos ot tak sobie czy nie?
  Profil uzytkownika: maggie     
stas


Wpisów: 458
Od: 2006-01-05
2013-03-05 11:15
No wiesz, zawsze moga powiedziec, ze podejrzanie (w ich ocenie) sie zachowywalas wiec mieli prawo do kontroli.
  Profil uzytkownika: stas     
Aby sorell


Wpisów: 11327
Od: 2010-04-16
2013-03-05 13:19
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: Aby sorell     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2013-03-05 13:54
"A prawnie jak to jest?
Maja prawo wylegitymowac kogos ot tak sobie czy nie?"


Nie. Musza podejrzewac przestepstwo.
  Profil uzytkownika: kajetan     
sylwianna


Wpisów: 394
Od: 2007-07-24
2013-03-05 15:39
nigdy nie mialam kontaktu ze szwedzka policja, skoro nie maja prawa mnie wylegitymowac ot tak sobie, to czy ewentualnie moge odmowic, zapytac sie o powod ? hmmm
Okej, jestem tu legalnie, nie obawiam sie policyjnej kontroli, ale jesli powodem mogloby byc uzywanie jezyka innego niz szwedzki, to to mi sie bardzo nie podoba.
  Profil uzytkownika: sylwianna     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2013-03-05 15:44
tzn
nie maja prawa legitymowac tylko z powodu innego wygladu ale zawsze maja prawo legitymowac
np

bo jest sie podobnym do kogos kogo poszukuja
to mi sie zdazylo w Norwegi
potem mnie przeprosili
  Profil uzytkownika: darsim     
eliasz


Wpisów: 77
Od: 2013-01-22
2013-03-05 16:12
ja mialem na starym mieszkaniu taki przypadek ze mieszkajac na parterze z tarase razem z moja pania czesto w lecie przesiadywalismy jak bylem w domu to nowa sasiadka zadzwonila po polis ze cytuje mowimy w dziwnym jezyku i palimy cos co dziwnie pachnie wiec przyjechali zaszli nas od strony tarasu i co polskie papierosy i pieczaca sie kasznka i kielbaska od roleskiego skonczylo sie na przegladzie mieszkania pouczeniu dla nas a sasiadka przyslala kwiaty na klamke tak ze prawo zawsze maja a jak to wytlomacza zalezy od nich.
  Profil uzytkownika: eliasz     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2013-03-05 16:19
"nigdy nie mialam kontaktu ze szwedzka policja, skoro nie maja prawa mnie wylegitymowac ot tak sobie, to czy ewentualnie moge odmowic, zapytac sie o powod ?"

Leif GW Persson mowil w TV, ze mozesz odmowic. Wiec chyba mozesz.
  Profil uzytkownika: kajetan     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2013-03-05 17:51
uwarzan ze kazdy powinien byc przeciwko ,dlatego ze to nie stan wojenny 1981 tylko szwecja 2013,jak pozwalaja na takie cos to moze niedlugo bedzie jak w polsce w 1981.sa metody inne na wylapywanie obcokrajowcow ktorzy nielegalnie przebywaja lub pracuja na czarno
  Profil uzytkownika: black sabbath     
gregg


Wpisów: 181
Od: 2012-11-19
2013-03-05 19:49
Dobrze, niech kontroluja. Jedna znajoma w srodku dnia jechala metrem i banda cyganow ja mierzyla wzrokiem, nidgy nie wiesz co wymysla, zwroccie na to uwage ile sie tych zebrzacych przybledow tu pojawilo ostatnio. Bezpieczenstwo ponad poprawnosc.
  Profil uzytkownika: gregg     
prometeusz


Wpisów: 500
Od: 2010-09-03
2013-03-05 20:10
Nalezy na problem spojrzec z perspektywy turysty.
Byl taki film o facecie poddanym do kontroli w stanach.
Nie mial kasy i uznali go za wloczege.
Aresztowali.
Chlop sie wkurzyl i narobil niezlego syfu. Chyba 5 czesci filmu az nakrecili...

Szkoda, by jakis turysta opuszczajacy hotel bez kasy i dokumentow zachowal sie jak slawetny rambo wlasnie.

Finalnie pragne dodac, ze nie sledze prasy szwedzkiej, bo w totalitaryzmie juz nie mieszkam.
Zreszta dziwie sie, ze po tym co przeszedlem tam, nie zachowalem sie jak rambo.

I na koncu piszac.
Kiedys zakladalem temat na temat kontroli na granicach.
Pragne dodac i napisac tym, ktorym to tez wydawalo sie normalnie, ze wygralem w KE i Szwecja zostala powaznie ukarana za lamanie przepisow Schengen.
I co... I nic. Nadal odpowiadac trzeba na pytania na granicy.

Lamane sa w Szwecji wszelkie prawa. Ale kasa i skalki z woda wszystko rekompensuja
  Profil uzytkownika: prometeusz     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2013-03-05 20:13
"Dobrze, niech kontroluja. Jedna znajoma w srodku dnia jechala metrem i banda cyganow ja mierzyla wzrokiem"

Szwedzi tez ponoc na niektorych Polakow wybaluszaja oczy....wywalic dziadostwo ze Szwecji...bo?
  Profil uzytkownika: Ronj@     
eliasz


Wpisów: 77
Od: 2013-01-22
2013-03-05 22:24
A tu i tak jest lepiej jak w zapyzialej ojczyznie gdzie nigdy nie bylo przyjezdnych obcych z biedniejszych krajow oprocz cyganow starsi od vw 3 pamietaja i my polacy najbardziej jestesmy przeciw obcym wedlug mnie to tylko islamistow powinno sie izolowac z reszta mozna sie dogadac a z nimi nie nie.A policja jak najbardziej niech kontrolujebo inaczej to bylby straszny baizel w koncu za to im placimy a to ze czasem naciagaja prawo wolnosci i swobody na swoje potrzeby lub ze zwyklej glopoty to juz inny temat
  Profil uzytkownika: eliasz     
eliasz


Wpisów: 77
Od: 2013-01-22
2013-03-05 22:29
Darsim,,,,,,,,,, pare mialem spotkan z policja i nigdy mnie nie przeprosili choc jestem bardzo elokwetny i dobrze znajduje sie w danej sytuacji
  Profil uzytkownika: eliasz     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2013-03-05 22:48
"A policja jak najbardziej niech kontrolujebo inaczej to bylby straszny baizel w koncu za to im placimy"

Ja osobiscie place im za cos innego niz ty.
Obchodza mnie przestepstwa...handel ludzmi, gwalty, rozboje, kradzieze, wlamania, pobicia...ja za to im place...
nie za kontrolowanie...Polakow?
  Profil uzytkownika: Ronj@     
eliasz


Wpisów: 77
Od: 2013-01-22
2013-03-05 23:01
Nie oszukujmy sie ale to wlasnie nasi rodacy my wy polcy popelniamy tutaj najwiecej przestepstw, wykroczen,jestesmy zmora spoldzielni i prywatnych najemcow wiec trzemu sie dziwic ze na celowniku jestesmy skoro sami sobie robimy najwieksza krzywde.Ja do remontu mojego domu napewno nie wezme naszych wole czechow,zajzyj na najnowsze ogloszenia nawet prostytucja staje sie legalna jakos tak sympatycznie glowa boli.
Borusja gora szaktar do domu a real viva.
  Profil uzytkownika: eliasz     
prometeusz


Wpisów: 500
Od: 2010-09-03
2013-03-06 08:15
Skoro eliaszu podobaja Ci sie profilaktyczne kontrole na podstawie wygladu nosa, oczu, koloru skory, czy jezyka i skoro nie podobaja Ci sie sytuacje okradania, gwaltow, rozbojow czy morderstw, to moze lepiej wszystkich pozamykac profilaktycznie.

I nie zgrywaj cwaniaka, co ledwo co oposcil ojczyzne i teraz polacy sa fe i zli, a Ty tutaj taki szwedzki Pan, bo gwarantuje Tobie, ze szwedzki system szybko zweryfikuje Twoje spojrzenie.
I nie bluznij na Polske tam, piszac jaki tutaj u nas syf i jak tu zle.
Ja jakbym mial syf w swoim domu, dzieci brudne i nie umyte i chora matke, ktora mnie urodzila, to raczej staralbym sie to zmienic, a nie wyjezdzac do innej baby, zostawiajac to wszystko a w nowym domu w ktorym daja banana za to bys pracowal w zawodzie w ktorym nikt z domownikow nie chce pracowac.
Na dodatek dumny jestes, ze robisz to co w kazdym kraju uznawane jest za efekt nieuctwa i psioczysz na swoj dom, zamiast na swoja niezdarnosc i mozliwosc osiagniecia sukcesu w kraju ktory nadal przyciaga tysiace inwestorow chcacych stworzyc cos, co od lat jest tam u Ciebie i w tych krajach do ktorych sie ucieka, a tu wlasnie czeka na stworzenie. A czas ucieka.

Nos paszport, czy to ID ichnie. Z duma za 5 lat schowaj gleboko polski dowod w portfelu gleboko, bys mogl wozic sie posiadaniem dolumentu z kraju, z ktorego inteligencja tego kraju wlasnie ucieka i ktory w swiecie uznawany jest za raj dla trockistow.
Nos, bo musisz go moc ukazac, jak bedziesz chcial pogadac w swoim ojczystym jezyku. Z duma czyn to.
Pytanie co nastepne? Przydzial mieszkan wedlug lokalizacji i narodowosci?
Ups... Getta juz sa przeciez. I metro juz nie jezdzi. Straz tylko pojawia sie w asyscie policji...
  Profil uzytkownika: prometeusz     
thiara


Wpisów: 411
Od: 2004-09-21
2013-03-06 08:24
Prometeuszu, madrze napisane...
  Profil uzytkownika: thiara     
Aby sorell


Wpisów: 11327
Od: 2010-04-16
2013-03-06 14:02
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: Aby sorell     
Ulf


Wpisów: 278
Od: 2013-02-21
2013-03-06 14:12
Na dodatek dumny jestes, ze robisz to co w kazdym kraju uznawane jest za efekt nieuctwa i psioczysz na swoj dom, zamiast na swoja niezdarnosc i mozliwosc osiagniecia sukcesu w kraju ktory nadal przyciaga tysiace inwestorow chcacych stworzyc cos, co od lat jest tam u Ciebie i w tych krajach do ktorych sie ucieka, a tu wlasnie czeka na stworzenie. A czas ucieka"
-a skad wiesz czym on sie zajmuje? Moze robi to co robil w Polsce tyle ze przytula wiecej nominalow?tylko glupi wybierze prace na tych samych warunkach za kilkakrotnie nizsza pensje. Jest szansa zarobic wiecej za ten sam wysilek,to chyba sie korzysta z niej?e porownania do rodziny sa z palca wyssane..bezsensownie.Prometeusz,co ty w tej Szwecji robisz skoro w Polsce moglbys stworzyc to "cos"...szkoda marnowac talentu bierz sie za tworzenie
  Profil uzytkownika: Ulf     
gregg


Wpisów: 181
Od: 2012-11-19
2013-03-06 19:01
Prometeuszu, a co Ty tutaj robisz? I z jakiego powodu wyjechales z Polski? Moze to Ty jestes tu dluzej niz Eliasz i zapomniales jak tam bylo? Ja sie tu przenioslem bo mialem dosc tamtego S Y F U. Nie wszystko tu jest idealne, ale mi zyje sie o wiele lepiej.
  Profil uzytkownika: gregg     
gregg


Wpisów: 181
Od: 2012-11-19
2013-03-06 19:03
Ulf, dokladnie! Dopelniles to co ja chcialem powiedziec Prometeuszowi.
  Profil uzytkownika: gregg     
prometeusz


Wpisów: 500
Od: 2010-09-03
2013-03-06 20:04
Widzę, że koledzy i koleżanki? mają problem z czytaniem.
Napisałem wyraźnie:

@Finalnie pragne dodac, ze nie sledze prasy szwedzkiej, bo w totalitaryzmie juz nie mieszkam.@

Nie mieszkam w Szwecji! Jak mieszkałem to nie psioczyłem na Polskę, bo kasa zasłoniła mi oczy.
Nie uważałem się lepszym, bo opuściłem ojczyznę, bo tam nie mogłem sobie dać rady i po załapaniu paru groszy nie zaczynałem uważać się za lepszego i innych rodaków odrazu nazywałem polaczkami, wackami i wiesiami.

staram się mieć szacunek do ojczyzny, która mnie wychowała i którą chcę zmieniać- a nie uciekać.
I walczę, gdy jestem poniżany za granicą.

Czy wy naprawdę wierzycie, że w Szwecji przyjmuje się was bo jesteście tacy fajni?
Czy dlatego, że oni mają w tym swój interes i nie chce im się pracować w budowlance i innych zawodach niszowych?

Rozumiem opuszczać kraj i być dumnym z siebie, ojczyzny i swojej zaradności za granicą.

Nie rozumiem kompleksów i uważania się za kogoś lepszego od polaczków w kraju i psioczenia na ojczyznę- zwłaszcza, jak się z niej uciekło.
Oczywiście dla rodziny i chęci polepszenia życia- to rozumiem, bo jest to bardzo ważne.

Ale proponuję, też mieć otwarte oczy na swoją nową ojczyznę i na jej błędy. Zacznijcie zmieniać nową ojczyznę chociaż i nie twierdzić, że kontrole ludzi na przystankach są czymś dobrym.
Trzeba odróżnić pewne podstawy.

"Akceptowali nawet najjaskrawsze wypaczenia rzeczywistości, zbyt mało interesowali się aktualnymi wydarzeniami, by zdawać sobie sprawę z grozy sytuacji"

  Profil uzytkownika: prometeusz     
gregg


Wpisów: 181
Od: 2012-11-19
2013-03-06 20:18
Ta, a twoja nowa ojczyzna jest idealna i tam juz nie bedziesz musial wlaczyc o swoje prawa, to tylko kwestia czasu
  Profil uzytkownika: gregg     
gregg


Wpisów: 181
Od: 2012-11-19
2013-03-06 20:21
A co do Wieskow i Wackow to ta wypowiedzia naraziles sie paru osobom...
  Profil uzytkownika: gregg     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2013-03-06 20:24
"Ta, a twoja nowa ojczyzna jest idealna i tam juz nie bedziesz musial wlaczyc o swoje prawa"

W Polsce moze walczyc o prawa,bo jest u siebie. Tobie,co zachlystuje sie rajem ,bo styka nominalow od 25 do 25 ,pozostaje zadowolic sie tym,ze tubylcy Cie toleruja.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
eliasz


Wpisów: 77
Od: 2013-01-22
2013-03-06 20:58
PROMETEUSZ kolego sympatyczny sadac po twoich wpisach jestem tu dluzej od ciebie a obywatelem swiata juz ponad 18 lat wienc nie chrzan glopot przypusciles atak personalny na mnie majac znikome pojecie o tym co piszsz nie chce mi sie z toba gadac bo za ;madry jestes:nastepny madry wypisuje o moim belkocie sadzac po ilosci wpisow samotnik, nieudacznik albo bezrobotny bemeryt ktory z powodu braku wyksztalcenie filozofuje i zachodzi w glowe dlaczego WIEKSZOSC NASZYCH RODAKOW TO ZLODZIEJE OSZUSCI I KO::: niestety nie udawajmy ze tak jest smutne co? a TY madralo kiedy pomogles rodakowi bez interesownie popatrz w lustro i odpowiedz sobie sam bo ja nadal to robie pomagam bardzo duzo BEZINTERESOWNIE choc jak madze pisza przytrulilbym nominaly niezle
  Profil uzytkownika: eliasz     
eliasz


Wpisów: 77
Od: 2013-01-22
2013-03-06 21:01
Joland jesli to do mnie pijesz to zapewniam cie ze nominalow nie przytulam od 25 do 25 sam dupe ruszylem i swoj los mam w swoich rekach co w polskiej ojczyznie wciaz jes nie mozliwe ellller?
  Profil uzytkownika: eliasz     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2013-03-06 21:08
Skad ja moge wiedziec czy jest mozliwe ,czy nie ,skoro poszedlem na latwizne i wypalilem z Polski wrotki?

Moi przyjaciele bidy nie klepia w Polsce . Do Szwecji przyjezdzaja na ryby.Na stale,to w bance im sie nie miesci,by tu zamieszkac.Mowia,ze jedna komune juz przezyli.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
prometeusz


Wpisów: 500
Od: 2010-09-03
2013-03-06 21:20
Joland

Ja się poddaję i nie chcę już wchodzić w tę dyskusję z kolegą eliaszem, który twierdzi, że jakiś atak personalny napuszczam na niego.
Wiem jedno- to samo co Ty chyba - dajmy chłopu czas, by zweryfikował swoje myślenie na temat tego raju na ziemi...
W końcu i ja i Ty, mieszkamy/liśmy tutaj krócej niż on

W końcu to kraj, w którym, jak uważa wielu, żyje się świetnie, a manna płynie z nieba.
To państwo, które charakteryzuje się bardzo wysokim udziałem wydatków socjalnych (ok. 30% PKB) w budżecie.

A Polska, to nic nie znaczące gówno, jak jego obywatele, których można kontrolować na przystankach właśnie w Szwecji.

Pozostaje mi tylko życzyć eliaszowi, by nie wpadł w machinę tego trockistego systemu, który reguluje mu kiedy może sobie kupić wino z okazji rocznicy ślubu z jego wspaniałą żoną...
  Profil uzytkownika: prometeusz     
mikolajf
Stockholm


Wpisów: 402
Od: 2008-09-27
2013-03-06 22:06
Policja szwedzka moze kontrolowac kazdego niezaleznie od tego czy jest to stacja kolejowa, autostrada czy jacht na morzu. Kontrola nielegalnie przebywajacych na terytorium kraju (niezaleznie od obywatelstwa) to jedna z funkcji policji. Zatrzymuja tam gdzie jest latwo ustalic tozsamosc czyli wszedzie albo np w tunnelbanie. Zatrzymuje sie osoby wygladajace podejrzanie, ale to tylko jedno z kryteriow. Sa jeszcze inne. Ja wcale nie chce zeby na terytorium kraju przebywali terorysci typu Taimoura Abdulawahaba, ktory zdetonowal bombe w tlumie ludzi w Sztokholmie. Ani tez ludzi z wielokrotnym nakazem deportacji, ktorzy po raz n-ty nie respektuja ani prawa ani wyrokow sadowych.
  Profil uzytkownika: mikolajf     
gregg


Wpisów: 181
Od: 2012-11-19
2013-03-07 17:11
Joland, jak zapomniales polska rzeczywistosc to odpal wrotki z powrotem a masz duza szanse ze wrocisz tu z podkulonym ogonem. Znam osobiscie ludzi ktorzy tak samo sie wypowiadali jak to beda z powrotem u siebie itd a teraz wracaja, cos chyba jest na rzeczy, nie?
  Profil uzytkownika: gregg     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2013-03-07 17:56
"Joland, jak zapomniales polska rzeczywistosc to odpal wrotki z powrotem a masz duza szanse ze wrocisz tu z podkulonym ogonem."

Myslisz,ze jakbym nie byl nieudacznikiem to bym tu przyjechal?
Gdzie Ty mnie wysylasz,skoro uwilem sobie tutaj gmiazdko i niczego mi nie brakuje?
Do Polski wyrwe kujawiaka w pierwszy dzien po przejsciu na emeryture. Kupie jakas pizzerie nad morzem i bede krecic pizze.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
Forum -> Życie w Szwecji -> Paszporty do kontroli
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Dam Pracę (Värmdö )
Praca (Södertälje)
Praca od zaraz (Uddevalla)
firma sprzątającą poszukuje pracownika od zaraz (Sztokholm)
Dołącz do grona fachowców remontujących łazienki (Täby)
Pracownik återvinningscentral (Sztokholm)
Praca- sprzątanie (Tyresö )
Praca dla operatora koparki (Stockholm)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 9 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony