Odwiedzin 37835134
Dziś 1557
Niedziela 5 maja 2024

 
 

Forum: Na każdy temat - sciganie nielegalnych imigrantow

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autorsciganie nielegalnych imigrantow
Ulf


Wpisów: 278
Od: 2013-02-21
2013-02-25 18:37
Ostatnio podniosla sie wrzawa gdy okazalo sie ze policja zaczela w tunnelbana polowanie na nielegalnych imigrantow(papperslösa) pod przykrywka kontroli gapowiczow,ktorzy przeskakuja przez bramki bynie placicza przejazd. Ponoc najczesciej zatrzymywano osoby o konkretnym wygladzie, wygladajacych zatem na obcokrajowcow. Celem akcji ma byc ponoc zwiekszenie ilosci deportacji osob przebywajacych w Szwecji nielegalnie. Krytycy,uwazaja ze to "kopanie lezacego",a wiec osob juz bedacych na dnie drabiny spolecznej..
Jakt på papperslösa:
http://www.dn.se/sthlm/pol itiker-stoppa-jakten-pa-papperslosa
  Profil uzytkownika: Ulf     
criss
Madrid-Stockholm


Wpisów: 402
Od: 2012-02-15
2013-02-25 18:56
...valkomen in EU......w Hiszpani dzieki krytyce opini publicznej...takie lapanki zaniechano z jeszcze zanim weszlismy do UE...jestem ciekawy jak zareaguja Szwedzi???... A tutaj zbieraja sie na manifestecje bracia z Ameryki Lacinskiej i nie tylko...

http://www.facebook.com/ev ents/511031058939437/511832108859332/?not if_t=plan_mall_activity
  Profil uzytkownika: criss     
criss
Madrid-Stockholm


Wpisów: 402
Od: 2012-02-15
2013-02-25 19:06
http://www.metro.se/nyhete r/9-av-10-i-polisens-id-jakt-har-ratt-att -vistas-har/EVHmby!PMA3fueKtO7g2/

..."bidragi" sie koncza, w Krolestwie...
  Profil uzytkownika: criss     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2013-02-25 20:50
to troche pachnie RPA czy Niemcami nazistowskimi gdzie legitymowano ludzi tylko z powodu wygladu

we Francji podobnie robili nie wiem jak teraz
  Profil uzytkownika: darsim     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2013-02-25 21:42
"..."bidragi" sie koncza, w Krolestwie..."

Z bidrogami, to akurat mam malo wspolnego, ale jak Darsim slusznie zauwazyl, z panstwem policyjnym, juz jak najbardziej !

Swoja droga, ciekawe ilu obywateli EU, przebywa tu "na czarno" ?

pzdr,
  Profil uzytkownika: bolek1970     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16836
Od: 2000-09-01
2013-02-25 22:38
To jest w ogole ciekawe. Z jednej strony nie wolno im tu byc a z drugiej strony nie ma byc wolno ich wydalac. To po co zabraniac im tu byc? Partia Centern chciala zaproponowac "fri invandring" to zostali wysmiani, ale egzekwowanie ograniczonego invandringu to tez zle.
  Profil uzytkownika: kajetan     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2013-02-26 11:33
wydaje mi sie ze dopuki nie popelnia zadbego przestepstwa nie powinno ich sie zatrzymywac ani kegitymiwac tylko z powodu wygladu

tak byloby najlogiczniej
z druguej strony sam pobyt nielegalny jest przestepstwem
ale tego nie mozna podrjrzewac tylko na podstawie wygladu
jezeli nie ma innych pidstaw do zatrzymania legitymowania nje piwinni tego robic

policja soacerujaca w pociagach i zatrzymujaca ludzi na podstawie wygladu zle sie kojarzy

  Profil uzytkownika: darsim     
Badboy


Wpisów: 23049
Od: 2004-06-10
2013-02-26 21:16
z jednej strony dla przebywających nielegalnie powinny być co jakiś czas amnestie, tak jak w USA czy kiedyś w Hiszpanii, pozwalające im zalegalizować pobyt, ale z drugiej strony nie można stawiać spraw na głowie, że policja nie ma już prawa komuś dokumentów sprawdzić... bo to rasizm, parę tygodni temu jechałem pociągiem z Warszawy do Berlina, do przedziału weszli niemieccy pogranicznicy i porosili o paszport faceta wyglądającego na Hindusa/Pakistańczyka, ten wyskoczył na nich z mordą, że dlaczego nie żądają paszportu od żadnego białego, że to z powodu koloru skóry, bla, bla,bla, ale do kur... nędzy tak się składa, że na tej trasie w 99% podróżują obywatele krajów, którzy nie potrzebują wizy, 99% z nich jest biała, więc niech się jeden z drugim nie dziwi i nie ma co z tego jakiegoś dramatu robić
  Profil uzytkownika: Badboy     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16836
Od: 2000-09-01
2013-02-27 11:02
Szwedzi na pewno zrobia amnestie, w prima aprillis. to zalatwi wiele spraw.

Problemem w Szwecji (wg wiadomosci w TV wczoraj) nie jest to, ze zatrzymuja ludzi, tylko ze zatrzymuja bezpodstawnie, czego nie moga robic. Nie moga skontrolowac komus dokumentu na podstawie wygladu. Moga skontrolowac na innej podstawie (jakies inne przewinienie czy podejrzenie) i wtedy sprawdzic czy ma pobyt czy nie. Tutaj 90% zatrzymanych do kontroli mialo legalny pobyt, co bylo uwazane za troche wysoki margines bledu.

Znowu byly glosy, ze jakby tak naprawde chcieli deportowac, to poszliby tam, gdzie ci ludzie sie chowaja, do kosciolow, schronisk, sledziliby osoby, ktore wiadomo, ze ukrywaja uchodzcow, itd. Ale tego nie robia, bo to by bylo polityczne samobojstwo, wiec chodza po stacjach metra i zatrzymuja przypadkowo napotkanych brunetow.
  Profil uzytkownika: kajetan     
Forum -> Na każdy temat -> sciganie nielegalnych imigrantow
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Mycie okien (Stockholm )
Praca w kawiarni (Hammarby Sjöstad ,NACKA)
Sprzatanie Sztokholm (Sztokholm)
Sprzątanie (Stockholm )
Praca dodatkowa mycie okien (Stockholm )
Praca od zaraz (Stockholm)
Praca w firmie sprzatajacej w Sztokholmie (Stockholm)
Praca od zaraz Stolarz (Stockholm )
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 30 gości
oraz 0 użytkowników.


Dzis palạ koran w Skärholmen
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony