Odwiedzin 37794002
Dziś 1037
Wtorek 23 kwietnia 2024

 
 

Forum: Sprawy polonijne - Nowa Gazeta Polska

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorNowa Gazeta Polska
ALEKSY


Wpisów: 730
Od: 2009-12-06
2009-12-23 00:35
Bardzo dobre pismo! Gratulacje. Specjalnie zainteresowal mnie wywiad z prostytutka, rodaczka. Jej mysli , no wogole fajny tekscik.Szkoda ze to juz raz bylo ale na swieta lekturka w sam raz. Pod choinke. Prosimy wiecej, moze wywiad z polskim sutenerem?
  Profil uzytkownika: ALEKSY     
hansklos


Wpisów: 40
Od: 2008-03-20
2009-12-24 00:53
tak a najlepiej z jakims homofobem pedofilem co szuka nowej drogi w zyciu?
  Profil uzytkownika: hansklos     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2009-12-25 21:39
Faktycznie, ciekawy wywiad. Dzięki za podpowiedź.

Jest dostępny w PDF, str. 14-15:
http://www.polonica.se/ngp 225.pdf
  Profil uzytkownika: mabr     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16834
Od: 2000-09-01
2009-12-25 22:00
Ten wywiad ma juz pare lat. Ciekawe byloby poczytac o losach tej dziewczyny teraz. W wywiadzie mowi, ze bedzie to robic tylko jakis czas, zanim nie znajdzie pracy gdzie jej nie oszukuja. Ciekawe, czy sie sprawdzilo.
  Profil uzytkownika: kajetan     
ALEKSY


Wpisów: 730
Od: 2009-12-06
2009-12-28 20:36
Kiedys byly trzy, co najmniej polskie pisma w Sztokholmie,niestety zostala tylko NGP.Niestety bo jest to gazeta slaba. 90% powierzchni to reklamy. Reszta artykuly glownie Nowakowskiego pod roznymi pseudo, Gasowskiego historyczne, czesto nieprawdziwa interpretacja i Szmilichowskiego , ktory jest grafomanem nieopisanym.Polacy zasluguja na lepsze pismo...
  Profil uzytkownika: ALEKSY     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16834
Od: 2000-09-01
2009-12-29 00:06
Wiecej nawet bylo gazet http://www.poloniainfo.se/ organizacje/media.php

Ale ja wiem, czy one takie dobre byly? Zalezy co kto lubi.
  Profil uzytkownika: kajetan     
Facet46
Szlachta nie pracuje


Wpisów: 4638
Od: 2009-03-25
2009-12-29 00:16
Kajetanie, moze Aleksy zacznie tworzyc jakis tytul

Bywam ekscentryczny, moze bym cos wydal???
Aleksy, masz droge otwarta - czekam na Twoje artykuly;
mail w profilu.
  Profil uzytkownika: Facet46     
ALEKSY


Wpisów: 730
Od: 2009-12-06
2009-12-29 07:39
Nie mam , tak jak Nowakowski REKLAM aby prowadzic pismo. Mailu nie podaje, bo juz sobie wyobrazam agresywne komentarze. Tak, jak sie patrzy na WP tp widac co to byly za media. NGP jest bezbarwna ale nie agresywna.
  Profil uzytkownika: ALEKSY     
ALEKSY


Wpisów: 730
Od: 2009-12-06
2010-01-11 14:59
Nowy numer NGP i znow swieto. Wobec tego ze NGP nie placi honorariow autorskich autorzy jacy sa tacy sa. Glownie pan Nowakowski piszacy pod swoim nazwiskiem albo NGP albo wogole bez podpisu. Poza tym plejada gwiazd, Szmilichowski, metafizyczny i transcydentalny, trudno zrozumiec o co chodzi, Moszkowicz/George 10!/, ze byl w kawiarni i Urbanski ze byl w Polsce. Tylko co z tego? Jest propozycja aby NGP rozdawana pod kosciolkiem i w sklepach miesnych drukowac na bardziej szorstkim papierze, lepszy do celow higienicznych.
50 % gazety to reklamy. chyba rekord swiatowy.
  Profil uzytkownika: ALEKSY     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16834
Od: 2000-09-01
2010-01-11 18:04
"Nie mam , tak jak Nowakowski REKLAM aby prowadzic pismo."

I tu jest pies pogrzebany. Nowakowskiemu te reklamy z nieba przeciez tez nie spadaja. Zeby prowadzic jakakolwiek dzialalnosc trzeba miec pieniadze. Trzeba miec ich chociaz tyle, zeby pokryc wydatki. Zdobycie funduszy na prowadzenie pisma, przez tyle lat, w dodatku generowanie tych funduszy samemu, nie korzystanie z zapomog i bidragow, to nie lada wyczyn.

Nowakowski z Nowa Gazeta Polska zanizyl strasznie ceny reklam na polonijnym rynku i postawil na tanie reklamy w duzych ilosciach, stajac sie defacto miejscem, w ktorym Polacy w Sztokholmie sie reklamuja. Konkurencje jasny szlag trail, najpierw metaforycznie, a w koncu doslownie.

Nowa Gazeta Polska istnieje dalej, poniewaz potrafi sie utrzymac i jest na tyle interesujaca dla czytelnikow, ze jednak ja czytaja. Inne gazety padly, bo nie potrafily sie utrzymac. Nie byly wiec interesujace dla wystarczajacej rzeszy placacych prenumeratorow, ani dla wystarczajcej ilosci reklamodawcow. Wg rynkowej definicji byly wiec gorsze.

Jest jeszcze inny aspekt tej sprawy. Mianowicie wartosc reklamy samej w sobie dla czytelnika. Jestem pewien, ze spora czesc czytelnikow Nowej Gazety Polskiej nie bierze jej przede wszystkim z powodu artykulow, tylko wlasnie z powodu reklam. Zeby sie dowiedziec gdzie jest polski sklep, fryzjer, kosmetyczka, itd.

Podsumowujac, nie uwazam, ze NGP jest zla. Odwrotnie, uwazam, ze jest bardzo dobrze prowadzona, majac na uwadze, ze robi to tylko jedna osoba! A co do tresci, to rozne sa smaki. Jednym sie podoba, innym nie. Wiele tekstow Nowaksowskiego jest bardzo ciekawych, choc moze Pulitzera nie dostana.
  Profil uzytkownika: kajetan     
krisbz
Stockholm


Wpisów: 706
Od: 2000-11-12
2010-01-11 19:19
dokladnie Kajetan
  Profil uzytkownika: krisbz     
ALEKSY


Wpisów: 730
Od: 2009-12-06
2010-01-12 12:09
Nowakowski nie prowadzi NGP sam! Pisze u niego wiele osob, a ze Nowakowski nie placi honorariow autorskich swiadczy o nim nie za bardzo dobrze. Bo przeciez reklamy przynosza mu znaczne dochody. Czy NGP jest ciekawa? Dla mnie nie, nie ma artykulow politycznych ani kulturalnych sa tylko jakies wspominki Gasowskiego, Szmilichowski transcydentalnie i metnie, no dobre to to nie jest. Tak jak nie jest dobre ani Metro ani CITY, ktore sa gazetami zamieszczajacymi krotkie wiadomosci a nie powazne artykuly.Robic gazete z reklamami sklepow miesnych i fryzjerow to jedno a robic dobra gazete to co innego. Gdyby NGP kosztowal chocby 5 koron jutro juz by jej nie bylo.
  Profil uzytkownika: ALEKSY     
Danielus81
stockholm


Wpisów: 2874
Od: 2008-03-25
2010-01-12 12:14
Alexy najwyrazniej ta gazeta nie jest dla ciebie Jak mnie sie cos nie podoba tro nie czytam.

Mniej wiecej tak to wyglada.

http://www.poloniainfo.se/ forum/temat.php?temat=30339

Mnie sie nowa NGP podoba i fajnie ze moge znajesc to co chce. Artykuly moge sobie pocztytac na innych portalach, albo na PI.
  Profil uzytkownika: Danielus81     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2010-01-12 12:40
Aleksy, widzę że robisz się specjalistą od narzekania na działalność polonijną. Przeszkadza Ci działalność NGP, przeszkadza Kongres Polaków...

A Sam co organizujesz dla Polonii tzn. czym się zajmujesz, prócz oczerniania tych, którzy faktycznie coś robią?
  Profil uzytkownika: mabr     
j23


Wpisów: 3544
Od: 2000-09-15
2010-01-12 13:15
specjalista od narzekania

Ten sam typ narzekaczy wystepuje przy okazji dzialalnosci polskiej szkoly w Sztokholmie, polskiego harcerstwa itd.
Nie twierdze, ze sa to instytucje bez wad, duzo mozna ulepszyc, ale najbardziej krytykuja je zawsze ci, ktorzy nic konkretnego w zamian nie maja do zaoferowania. Potrafia tylko przyjsc na zebranie i macic/krzyczec/rozp...rzac .

A co do NGP to tez uwazam, ze jest calkiem dobra w kategorii gazet bezplatnych.

Gdyby byla platna to i wymagania bylyby inne, wyzsze. A tak to trzeba ja traktowac bardziej jako ulotke reklamowa plus kilkanascie minut do czytania w kazdym numerze - to i tak jest dobrze, egzepmparz METRA tez mozna przeczytac "od deski do deski" w kilkanascie minut i jakos nikt tego nie krytykuje .
  Profil uzytkownika: j23     
ALEKSY


Wpisów: 730
Od: 2009-12-06
2010-01-12 15:48
Trzeba rozumiec co sie czyta i pisze. Nie jest oczernianiem krytyka Kongresu Polakow w Szwecji. Organizacja jest "martwa", nikt nie wie czym sie zajmuja i sa to te same osoby co i w Radzie Uchodztwa i w Zwiazkach Kombatanckich czy w Archiwum Emigracji.A takze te same osoby ktore stoja za publikacjami w NGP . "Dzialalnosc "polega glownie na celebrowaniu bez konca Katynia, wieczorynek na temat Marszalka Pilsudskiego, czy Swieta Niepodleglosci. Jest rok 2010! Te sprawy juz nikogo nie podniecaja. Nie mozna tez caly czas bazowac na tym ze to my wykonczylismy komunizm i tym podobny belkocik.
NGP nie porusza zadnych istotnych spraw dnia dzisiejszego, jest umiejetnie cenzurowana co pozwala oczywiscie na dobre stosunki z Ambasada i konsulatem RP.Przykladem wywiady z panami Konsulam I z Ambasadorem, jakby zywcem wyjete z propagandy, nie PRL owskiej ale pro PIS owskiej
  Profil uzytkownika: ALEKSY     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16834
Od: 2000-09-01
2010-01-12 16:27
"Nowakowski nie prowadzi NGP sam! Pisze u niego wiele osob, a ze Nowakowski nie placi honorariow autorskich swiadczy o nim nie za bardzo dobrze."

Kilka wpisow wyzej pisales, ze pisze Nowakowski pod kilkoma pseudonimami, Szmilichowski i Moszkowicz. Zdecyduj sie. Poza tym, przez "prowadzenie" nie mam na mysli pisania, tylko prowadzenie, czyli kontakty z drukarnia, kontakty z dystrybutorami, gromadzenie funduszy (kontakty z reklamodwacami, kazdym jednym z osobna) ukladanie strategii, zadbanie o zlozenie numeru do druku co dwa tygodnie, prowadzenie strony internetowej itd. itp.

"Bo przeciez reklamy przynosza mu znaczne dochody."

Nie mam wgladu w ekonomie NGP. Mozliwe, ze przynosza mu znaczne dochody, nie mam zielonego pojecia. Mozna to w prosty sposob oszacowac. Na stronie internowej NGP jest oficjalny cennik reklam do pobrania. Mozna policzyc wszystkie reklamy i zobaczyc ile sa warte wg cennika. Potem, jako ze w takich czasopismach stosowane sa znizki za umieszczenie reklamy na dluzszy czas, a czasem tez darmowe reklamy w zamian za wspolprace, itd, nalezy podzielic ta sume na pol. Od tego co zostalo nalezy odliczyc wszystkie koszta takie jak druk, dystrybucja, itd. i wyjda te dochody. Myslisz, ze one sa "znaczne"? Powtarzam, nie mam pojecia ile NGP zarabia na reklamach, wydaje mi sie jednak, ze to oszacowanie byloby dosc trafne.

"Czy NGP jest ciekawa? Dla mnie nie, nie ma artykulow politycznych ani kulturalnych [...]"

Nie powiem, ze sledze jakos uwaznie NGP, ale przypominam sobie sporo wywiadow z politykami polskimi w Szwecji w czasach wyborow, niedawno calkiem byl artykul o Sverigedemokraterna i ewentualnym ich dojsciu do wladzy. Rowniez o znalezionej w Skokloster polskiej koledzie (co chyba do kultury zaliczyc mozna), wielkie zale do Instytutu polskiego, ktore sie ciagna i ciagna itd. itp. Moim zdaniem calkiem sporo artykulow zarowno politycznych jak i kulturalnych, zarowno o polityce i kulturze szwedzkiej jak i polonijnej. Zwazajac na to, ze ja NGP czytam sporadycznie, to podejrzanie duzo udalo mi sie zapamietac.

"Gdyby NGP kosztowal chocby 5 koron jutro juz by jej nie bylo."

To sie tyczy wiekszoci gazet z malym nakladem. Nawet jakby kosztowala 50öre, to by jej nie bylo. Bo nie cena by ja zabila, tylko dodatkowa trudnosc zwiazana z administracja pobierania zaplaty. A zeby mogla sie utrzymac z samej tylko ceny (nie z reklam ani bidragow) i jeszcze oplacajac honoraria autorskie za "dobre" artykuly, to musialaby pewnie kosztowac jakies 50-100kr za numer. A tego, nie oszukujmy sie, nikt nie zaplaci, niezaleznie jakie dobre artykuly by tam nie byly.

Na koniec pozwole sobie zadac pytanie; Jezeli NGP jest taka zla, to co bylo dobre? I najwazniejsze, co ty masz do zaproponowania ciekawszego niz NGP?
  Profil uzytkownika: kajetan     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2010-01-12 16:43
> Nie jest oczernianiem krytyka Kongresu Polakow

Krytyka nie, ale "trzeba rozumieć co się pisze",
a Ty zarzucasz malwersacje Kongresowi i Nowakowskiemu- a tego już krytyką nazwać nie można.

Nic o nich nie wiem, więc ich nie bronię,
zwracam tylko uwagę że te zarzuty świadczą
więcej o Tobie, niż o nich.
  Profil uzytkownika: mabr     
rysownik
Rutka Tartak


Wpisów: 569
Od: 2008-09-10
2010-01-12 17:25
I najwazniejsze, co ty masz do zaproponowania ciekawszego niz NGP?

nic!!! (prócz szczekania)

Kolejny znalazł się krytykant jakich to wielu tutaj. Typowe. Samemu nic nie dać jednak rzadania i oczekiwania miec wielkie!
  Profil uzytkownika: rysownik     
ALEKSY


Wpisów: 730
Od: 2009-12-06
2010-01-12 18:20
Kajetan jako redaktor portalu nie powinienes uczestniczyc w dyskusji! W dalszym ciagu twierdze ze nieplacenie honorariow za prace /jest nia takze pisanie, chyba to rozumiesz/ jest naganne moralnie. Jest wykorzystywaniem innych! I wykorzystywaniem w wypadku NGP ludzi zyjacych z zasilkow, chorych itd. Nie posluze sie tu nazwiskami, bo nie chce im robic przykrosci. Jesli nie jest sie w stanie placic za artykuly to mozna zajac sie jakas inna dziedzina. Co proponuje? Dobra gazete, o okreslonej barwie politycznej, piszaca o sprawach polskich i sprawach Polakow w Szwecji a nie o II Wojnie Swiatowej/sto razy/, polskich okretach podwodnych/sto razy/, Polskim Komitecie Pomocy/sto razy/, Instytucie Polskim /sto razy/
Zalew takich tanich reklamowek jak NGP, Metro, City obniza jakosc prasy i oglupia ludzi. A jesli chodzi o NGP to chyba nie sadzisz ze Nowakowski prowadzi gazete na granicy bankructwa, tak ze go nie stac na placenie za "dobre" artykuly. I czy naprawde uwazasz ze lepsze zle artykuly niz dobre, tylko aby tanio? I jeszcze jedno, czy sam placisz za materialy dostarczane?
  Profil uzytkownika: ALEKSY     
rysownik
Rutka Tartak


Wpisów: 569
Od: 2008-09-10
2010-01-12 18:27
Co proponuje? Dobra gazetę, o określonej barwie politycznej, pisząca o sprawach polskich i sprawach Polaków w Szwecji (...)

hör hård!!!

Czekam na pierwszy nr !!!

  Profil uzytkownika: rysownik     
ALEKSY


Wpisów: 730
Od: 2009-12-06
2010-01-12 19:06
Jakie wiadomosci z Polski moglbym przeczytac w polonijnych massmediach a nie przeczytalem :o nekrobiznesie/dowiedzialem sie ze szwedzkiego filmu/, smierci poslanki Blidy za rzadow Kaczynskich /dowiedzialem sie z GW/, o udziale Polakow w masakrze w Afganistanie /GW/ .Moglbym przeczytac dlaczego Polska nie kupila szczepionki przeciw grypie i dlaczego Polske opuscilo 2 miljony ludzi aby zdobyc pieniadze na zycie.Ale oczywiscie sa to tematy drazliwe i o nich w NGP nie przeczytam. Przeczytam o tym ze uzyskalismy niepodleglosc i ze Sowietow juz nie ma a takze ze powodzi sie nam swietnie na emigracji. Poprawnie politycznie.
  Profil uzytkownika: ALEKSY     
Facet46
Szlachta nie pracuje


Wpisów: 4638
Od: 2009-03-25
2010-01-12 20:36
a cos Ty sie tak tej grypy przyssal?
poczytaj, jaki to przekret:

http://fakty.interia.pl/pr asa/news/pandemia-swinskiej-grypy-byla-fa lszywa,1422955
  Profil uzytkownika: Facet46     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2010-01-12 21:39
> W dalszym ciagu twierdze ze nieplacenie honorariow za
> prace /jest nia takze pisanie, chyba to rozumiesz/
> jest naganne moralnie. Jest wykorzystywaniem innych!


Mylisz się. Parokrotnie moje teksty tam wydrukowano bez honorarium a ja wcale nie czuję się tym w żaden sposób wykorzystany



A Ty wydrukujesz i mi zapłacisz? Gdzie wysłać?
Ale jeśli nie, to przestań jęczeć dla samego jęczenia.
Bądź konstruktywny i sam coś zrób.
  Profil uzytkownika: mabr     
ALEKSY


Wpisów: 730
Od: 2009-12-06
2010-01-21 08:30
[Wpis wykasowany przez Moderatora. Zanim napiszesz, przeczytaj regulamin]
  Profil uzytkownika: ALEKSY     
dzch


Wpisów: 4287
Od: 2010-01-18
2010-01-21 09:20
Aleksy, polecam artykul "Seniorzy maja 10 lat" w NGP.

W klubie Seniora "mozna otrzymac pomoc w róznych sprawach zyciowych i socjalnych. A to jest niezwykle
wazne dla najstarszego pokolenia emigrantów"
,
na pewno mozna wymienic doswiadczenia na temat niestrawnosci i innych dolegliwosci wieku podeszlego.
  Profil uzytkownika: dzch     
ALEKSY


Wpisów: 730
Od: 2009-12-06
2010-01-22 14:19
No fajnie ale gdy ja cos pisze to wykasowywane przez Moderatora, ajak ktos mowi ze ja "szczekam" to nie jest atak personalny? "Polecam dalej "NGP!
  Profil uzytkownika: ALEKSY     
ALEKSY


Wpisów: 730
Od: 2009-12-06
2010-01-22 14:39
[Wpis wykasowany przez Moderatora. Atak personalny]
  Profil uzytkownika: ALEKSY     
frajer


Wpisów: 602
Od: 2010-01-25
2010-01-25 20:01
Ale niepododal mi sie artykul o kradziezy w Oswiecimiu! Przeciez to lekcewazenie powagi zagadnienia i neonazizmu. Brrrr.
  Profil uzytkownika: frajer     
frajer


Wpisów: 602
Od: 2010-01-25
2010-01-27 22:14
Polecam artykul pana Szmilichowskiego w NGP. Pan Szmilichowski jest polskim pisarzem, nagrodzonym orderem przez Prezydenta Kaczynskiego, jednym slowem, postac wybitna.Produkuje sie glownie w Konsulacie w Sundbybergu.Pycha.
  Profil uzytkownika: frajer     
ALEKSY


Wpisów: 730
Od: 2009-12-06
2010-01-29 08:34
W najnowszym numerze NGP pan Szmilichowski /Smutni ludzie smutnych czasow/ zarzuca mi ze go krytykuje i ze krytykuje NGP. Nie wiedzialem ze jest to naganne. Pan S. nie odpowiada na konkretne zarzuty oczywiscie, tylko nie podoba mu sie krytyka.Porownuje swoja osobe do wybitnej aktorki, Haliny Mikolajskiej, dzialaczki Solidarnosci, przesladowanej prtzez SB! Ale ja nie jestem SB i niczym panu Szmilichowskiemu nie groze! Krytykuje NGP i Kongres a takze skrajna prawice zgrupowano wokol Kongresu Polakow w Szwecji. Mam do tego prawo a jak ktos czuje sie tym obrazozny lub zagrozony to zawsze jest droga prawna, SÄPO itd.
Nota bene pan S. bardzo brutalnie rozprawia siw z ludzmi na lamach NGP. E¤pitety UB-bek, sluzyl KGB, komunista,radziecki itd sa codziennoscia w jego r5adosnej tworczosci.
  Profil uzytkownika: ALEKSY     
frajer


Wpisów: 602
Od: 2010-01-25
2010-01-29 17:10
Nie pekaj ALEKSY, trzymam z toba. Od paru lat pan Szmil. peroruje w NGP. Wie wszystko i wypowiada sie na wszystkie tematy.Teraz mowi ze nie bierze udzialu w zyciu Polonii. Oby? A wieczorki poezji u pana Konsula? A order od Prezydenta? To za darmo? Bierut byl agentem KGB, Berling nie zaslugiwal na stopien generala, I i II Armii WP wogole nie bylo? Przeciez to bardzo polityczne poglady /rodem z IPN/ I kto to mowi? Pan ktory gral w zespole rockowym a w Szwecji zmywal talerze w restauracji Commerce na Kungsgatan. Nieduzo.
  Profil uzytkownika: frajer     
monilka
Finlandia


Wpisów: 6493
Od: 2003-06-02
2010-01-29 18:24
Aleksy/Frajer prosze abys zaprzestal na lamach naszego forum walki plus wyglaszania opinii i informacji, ktore moga podpadac pod pomowienie.

Jezeli masz jakies zarzuty do konkretnych osob - skontaktuj sie z nimi i zalatw sprawe poza naszym portalem.
Nie zajmujemy niczyjej strony - ale nie zyczymy sobie tutaj jednostronnych opinii, pomowien mozliwe, ze krzywdzacych i nieprawdziwych. Sprawdzac wiarygonosci tych informacji nie bedziemy. Prosimy abys zakonczyl ten temat o ile masz wypowiadac sie na temat osob prywatnych.
  Profil uzytkownika: monilka     
frajer


Wpisów: 602
Od: 2010-01-25
2010-02-01 09:29
Definitywnie koncze ten temat, pani Moniko. Jest bardzo trudno polemizowac, czy krytykowac bez uzywania nazwisk osob! Poza tym wydaje mi sie ze jesli krytykowalem to mialem konkretne zarzuty. a na mnie leje sie stek wyzwisk, bez zadnych argumentow, jak powazej. Dziwne to wasze forum, nie jestem pewny czy warto uczestniczyc? Niestety ,jak juz pisalem do pisania jest jedna, monopolistyczna gazeta i tam oczywiscie okreslone poglady.
  Profil uzytkownika: frajer     
onika


Wpisów: 70
Od: 2001-08-05
2010-02-08 23:01
"Jakie wiadomosci z Polski moglbym przeczytac w polonijnych massmediach a nie przeczytalem :o nekrobiznesie/dowiedzialem sie ze szwedzkiego filmu/, smierci poslanki Blidy za rzadow Kaczynskich /dowiedzialem sie z GW/, o udziale Polakow w masakrze w Afganistanie /GW/ .Moglbym przeczytac dlaczego Polska nie kupila szczepionki przeciw grypie i dlaczego Polske opuscilo 2 miljony ludzi aby zdobyc pieniadze na zycie.Ale oczywiscie sa to tematy drazliwe i o nich w NGP nie przeczytam. Przeczytam o tym ze uzyskalismy niepodleglosc i ze Sowietow juz nie ma a takze ze powodzi sie nam swietnie na emigracji. Poprawnie politycznie".

Ja nie wim zbyt wiele o tych polskich awanturach o wszystko i na kazdy temat, ale jedno na co pozwalam sobie zwrocic uwage pana Aleksa, to sa slowa niezyjacego juz mojego dziadziusia, kiedy bedac mala dziewczynka skrytykowalam rysunek mojej kolezanki:
dziadzus mi wtedy powiedzial:

-nie krytykuj, tylko sama narysuj.... wiekszy, piekniejszy, bardziej kolorowy.

I taka dewiza przyswieca mi przez cale zycie. Jesli uwazam, ze cos jest nie dobrze uczynione i mnie to razi, to albo odchodze i nie dokladam do tego zadnej uwagi, albo robie cos lepszego.
Stad tez moje troche zabarwione babskim ciekawstwem pytanie do pana (Aleksandra?)...dlaczego nie powola pan jakiejs gazety i nie pokaze tem z zawzietoscia krytykowanym osobom, ze mozna..sprawniej, lepiej...no nie wiem...uczciwiej?
W innym wypadku (tak mi sie wydaje) sam pozbawia sie pan prawa do krytyki ludzi za tym stojacych.
Czym innym jest zajecie stanowiska na temat poruszonego w gazetowym artykule tematu, a co innego obcesowy atak na ludzi cos tam robiacych.
Bedac daleko od checi obrazenia kogokolwiek...pozdrawiam,
Onika.
  Profil uzytkownika: onika     
frajer


Wpisów: 602
Od: 2010-01-25
2010-02-10 20:20
Pani ONIKO, niestety nie moge dalej prowadzic dyskusji na temat NGP poniewaz moderatorzy wzywaja mnie do zaprzestania dyskusji. Nie wiem jak prowdzi sie dyskusje nie atakujac ludzi, ktorzy pisza, bezosobowo?
Nota bene, dziadzius nie mial racji. Mozna krytykowac, nie umiejac samemu! Gdy nie podoba mi sie ksiazka nie musze umiec napisac lepszej.
  Profil uzytkownika: frajer     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16834
Od: 2000-09-01
2010-02-11 00:41
Mozesz pisac o NGP, nie mozesz pisac o prywatnych sprawach prywatnych osob.
  Profil uzytkownika: kajetan     
frajer


Wpisów: 602
Od: 2010-01-25
2010-02-12 08:28
To fajnie Kajetan. Chodzi mi glownie o to ze NGP jest jedyna polska gazeta teraz w Sztokholmie. I wedlug mnie bardzo tendencyjna,bardzo prawicowa. Czesto nie zgadzam sie z ich pogladami i nie bardzo moge gdziekolwiek z nimi polemizowac. Jestem nowym forumowiczem i rzeczywiscie pewno zaatakowalem osobiscie autorow NGP. Zaluje, ale tak niezrecznie wypadlo.
  Profil uzytkownika: frajer     
dzch


Wpisów: 4287
Od: 2010-01-18
2010-02-12 09:09
Jezeli chcesz wplynac na Gazeta to do niej napisz, czemu nas przesladujesz swoim medzeniem. Skarga na forum ze jakas gazeta jest prawicowa jest idiotyczny i komiczny. Wiekszosc gazet na swiecie pisze subiektywnie podobnie jak kazdy czlowiek.
  Profil uzytkownika: dzch     
frajer


Wpisów: 602
Od: 2010-01-25
2010-02-12 12:47
Panie dzch, nikogo nie przesladuje i prosze o uzywanie przyzwoitych slow. Nie jest pan u siebie w domu ani pod budka z piwem. Jak i na jakim forum krytykuje NGP to moja sprawa. komiczny jestes pan, ktory nie majac co do roboty lata po wszystkich wypowiedziach i czepia sie. Prosze o konkrety, ja staram sie ich uzywac, gdy kogos krytukuja, za co i po co? Jak pan spbie zreszta wyobraza, pisze pan do skrajnego prawicowca i staje sie on komunista????
  Profil uzytkownika: frajer     
dzch


Wpisów: 4287
Od: 2010-01-18
2010-02-12 13:14
Moze podaj przyklady tego "bluzgania"
Frajerku czy naprawde nie widzisz ze twoj wpis, skarga jest bardzo glupi?
  Profil uzytkownika: dzch     
Danielus81
stockholm


Wpisów: 2874
Od: 2008-03-25
2010-02-12 15:38
A ja mam wrazenie ze Frajer vel Alexy to byly pracownik NGP.

Czy to czasem nie Ciebie pan Nowakowski zdemaskowal w jednym wydaniu NGP ?? i teraz sie mscisz???
  Profil uzytkownika: Danielus81     
frajer


Wpisów: 602
Od: 2010-01-25
2010-02-13 08:38
Panie Danielus. Po pierwsze NGP nie ma zadnych "pracownikow". Pracownicy otrzymuja zaplate za swoja prace. Tam sa tylko wolontariusze, ktorzy robia gratis. Po drugie , nigdy i nigdzie sie nie ukrywalem, na forum dyskutujemy anonimowo, Pan tez. Nie mszcze sie, opisalem tylko srodowisko grupujace sie wokol NGP i Kongresu Polakow. Walczylem, walcze i bede walczyl z faszystami, antysemitami i narodowcami. Wszystkimi dostepnymi mi srodkami.Takze pod pseudonimami.
  Profil uzytkownika: frajer     
frajer


Wpisów: 602
Od: 2010-01-25
2010-02-13 08:40
do Pana "dzch"! "Mendzenie" uwazam za obrazliwe. Widocznie wychowalismy sie w roznych srodowiskach.
  Profil uzytkownika: frajer     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2010-02-13 08:48
[Wpis wykasowany przez Moderatora. Atak personalny]
  Profil uzytkownika: JOLAND     
Danielus81
stockholm


Wpisów: 2874
Od: 2008-03-25
2010-02-13 08:55
Nowakowski powinien cie oskarzyc o nekanie i przesladowanie, na tle rasistowskim.
  Profil uzytkownika: Danielus81     
dzch


Wpisów: 4287
Od: 2010-01-18
2010-02-13 09:19
Walczylem, walcze i bede walczyl..
To bardzo ambitna deklaracja ale na razie nas tylko pare razy rozsmieszyles a twoje komiczne wpisy powinienes kierowac do twoich przeciwnikow, narodowcow na ich forach a nie tutaj gdzie nikt nie traktuje cie powaznie.
  Profil uzytkownika: dzch     
Oxen
Let's Rock Baby


Wpisów: 5717
Od: 2004-10-27
2010-02-13 19:09
Szanowny Panie "Frajer"...
Czy byloby mozliwe jakies spotkanie pana zemna, bysmy mogli gdzies w swojskiej, acz niekrepujcej atmosferze porozmawiac, wypic "brudzia", przejsc na "ty" i sprobowac rozwiazac wspolnie te jakze palace Pana problemy?!
Czekam na propozycje...
Bye...
:{
  Profil uzytkownika: Oxen     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16834
Od: 2000-09-01
2010-02-13 19:42
"a twoje komiczne wpisy powinienes kierowac do twoich przeciwnikow, narodowcow na ich forach a nie tutaj gdzie nikt nie traktuje cie powaznie."

Wbrew pozorom sprawa nie placenia za pisane teksty, oraz z drugiej strony niechec "spoleczenstwa" do placenia za czytanie takich tekstow to bardzo powazna sprawa w dzisiejszych czasach. Nie tylko dotyczaca NGP.
  Profil uzytkownika: kajetan     
dzch


Wpisów: 4287
Od: 2010-01-18
2010-02-13 20:25
Sprawy placenia i nie placenia sa powazne ale dotycza nie tylko NGP a skargi ze jakas gazeta jest "bardzo prawicowa" na pewno nie sa powazne.
  Profil uzytkownika: dzch     
frajer


Wpisów: 602
Od: 2010-01-25
2010-02-16 09:32
Jak nikt nie traktuje mnie powaznie to po co odpisujesz"dzch"? Przez prawicowosc rozumiem nie tylko poglady, ale takze to ze nagina sie do nich prawde, historie, po prostu wciska glupote. Przyklady: wedlug NGP Armia Polska w ZSRR wogole nie istniala!/a liczyla ona 400 000 zolnierzy/.Nie wie albo nie chce wiedziec o tym autor artykulu pt"Jakie wyzwolenie" Tablica nad obozem zaglady w Oswiecimiu jest "szyldem", choc mozna latwo stwierdzic ze po polsku szyld to tylko wywieszka nad sklepem. Takze ironizowanie na temat Oswiecimia i przytaczanie lacinskich cytatow jest nie na miejscu bo mamy doczynienia z miejscem potwornej zbrodni. To jest prawicowosc gazety ta zla przwicowosc. Takze sugestje zebym gdzie indziej sobie poszedl sa nie na miejscu to chyba nie "dzch" rzadzi Forum? Takze sugestje zebym sie ujawnil to podyskutujemy, co to jest?
  Profil uzytkownika: frajer     
j23


Wpisów: 3544
Od: 2000-09-15
2010-02-16 09:51
I wedlug mnie bardzo tendencyjna,bardzo prawicowa.

To chyba w zyciu nie widziales prawicowej gazety.

Zapomniales jeszcze zarzucic NGP, ze jest antysemicka - taka sama bzdura jak ten zarzut o rzekomej prawicowsci.
  Profil uzytkownika: j23     
Danielus81
stockholm


Wpisów: 2874
Od: 2008-03-25
2010-02-16 16:11
Ale co tu ujawniac jak juz wszystko bylo ujawnione w NGP.

Polecam ciekawa lekture.

Strona 2 i 6 .

"Sames tego chciał....."

http://www.polonica.se/ngp 228.pdf
  Profil uzytkownika: Danielus81     
dzch


Wpisów: 4287
Od: 2010-01-18
2010-02-16 19:34
To jest super, intryga dyplomatyczna dla ubogich.
Teraz rozumiem wrogosc Aleksa (frajera) do NGP, to byla komiczna "zemsta" .
Fajnie ze sie teraz wpisuje ludziom na wszystkich mozliwych blogach

"Jeszcze parê miesiêcy temu pisywal do Nowej Gazety Polskiej i nie plakal, ze mu nikt nie placi za jego artykuly, jeszcze kilkanascie tygodni temu chodzil na piwo z „odrazajacymi typami” wspólpracujycymi z NGP."
  Profil uzytkownika: dzch     
frajer


Wpisów: 602
Od: 2010-01-25
2010-02-16 20:28
Nikomu, i nic nie zarzucam bez powodu, prosze spokojniej panowie. Pisal,ale nie Aleks, ale zaluje, mozna przeciez zmienic zdanie? Piwo tez zaluje ze pil z ludzmi ktorzy nasmiewaja sie z Obamy ze nie jest calkowicie bialy. I szybko to piwko skonczyl i wyszedl, chyba pamietacie?
  Profil uzytkownika: frajer     
Oxen
Let's Rock Baby


Wpisów: 5717
Od: 2004-10-27
2010-02-16 21:17
*Danielus81*...
Tez to czytalem i przyznam, ze bardzo mieszane uczucia mialem gdy juz ochlonalem...
Bawie sie tu na Forum troche w awanturnika - rebelianta (choc szczerze i z sercem na dloni), nie zdajac sobie sprawy, ze konsekwencje owej zabawy moga byc bardzo rozne. Naiwny jestem, bowiem traktowalem ten sposob kontaktu jako swoista rozrywke, ale i nauke. Pouczajac innych poznawalem tez sam siebie. Natomiast ta lektura z NGP powalila mnie - i juz. Tak wiele gnoju moze sie miescic na "zwyklym" forum, i ludzie, ktorzy nawet sprawy sobie nie zdaja, ze moga byc manipulowani. Glupio mi i wkur*iony tez jestem...
:{
  Profil uzytkownika: Oxen     
Danielus81
stockholm


Wpisów: 2874
Od: 2008-03-25
2010-02-17 05:53
Ja tam nic do frajera nie mam bo po co i skad?? Rozumiem ludzi ktorzy maja jakies fobie i schizy ze wszyscy sa przeciwko nim. Jednak jak by mnie to spotkalo i tak bym ise zachowywal to pewnie zaczol bym nad tym pracowac. Chodzic do poradni. LUb starac sei jakos zmienic. Bo takie nastawienie do wszystkich ze wszyscy sa zli moze doprowadzic do powaznych konsekfencji.
  Profil uzytkownika: Danielus81     
Oxen
Let's Rock Baby


Wpisów: 5717
Od: 2004-10-27
2010-02-17 08:41
(...) "konsekwencji" dla siebie samego i innych. Czesto swiat wydaje nam sie byc niesprawiedliwym, bo i takim on jest, ale... Zycie jednak plynie dalej, a skoro jest ono nam dane tylko jedno, to warto je przezyc w miare rozsadnie: czego sobie i innym z tego miejsca zycze.
A moze powrot do lat 70-tych tzn. "make love not war"?!
(:{
  Profil uzytkownika: Oxen     
dzch


Wpisów: 4287
Od: 2010-01-18
2010-02-17 09:59
Jezeli facet po 60tce uwaza ze wszyscy sa zli i musi to zmienic wpisujac sie ludziom na bloggach.. Nie wiem czy jakas poradnia pomoze.
  Profil uzytkownika: dzch     
frajer


Wpisów: 602
Od: 2010-01-25
2010-02-17 10:23
Danielus, zacznij pracowac nad ortografia, to trudna sztuka. Ja "wpisuje sie i bede wpisywac" nie na wszystkich blogach, ale na blogach PIS, Radia Maryja, Kongresu. Ludzie ktorzy maja jakie takie pojecie o tym co dzieje sie w polskiej polityce rozumieja dlaczego.
  Profil uzytkownika: frajer     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2010-02-17 10:35
frajerze- nie masz sie czego przyczepic to sie czepiasz ortografii? a potem moze i do interpunkcji dojdzie? i ze brak polskich znakow?

FYI: na tym forum ortografii sie nie czepia.
kazdy pisze jak umie. niektorzy tu sie urodzili i po prostu nie umieja lepiej, a niektorzy po prostu nie umieja lepiej i juz
  Profil uzytkownika: iza     
PaweleM


Wpisów: 889
Od: 2010-01-29
2010-02-17 10:36
Ludzie ktorzy maja jakie takie pojecie o tym co dzieje sie w polskiej polityce rozumieja dlaczego.

Chwala Bogu ze ja od tego z daleka
  Profil uzytkownika: PaweleM     
dzch


Wpisów: 4287
Od: 2010-01-18
2010-02-17 10:51
Mialem kiedys na podworku zlosliwego dziadziusia ktory siadal na laweczce przed domem i przeklinal wszystkich przechodniow. Babcia ktora z nim mieszkala mowila ze na jego humory pomagaja tylko proszki na miekki stolec.
  Profil uzytkownika: dzch     
Oxen
Let's Rock Baby


Wpisów: 5717
Od: 2004-10-27
2010-02-17 11:39
*Frajer*
Ortografia... To takie czepianie sie garbatego, ze ma proste dzieci. Moj syn (20) urodzony tutaj, dobrze mowi po polsku, natomiast z pisownia cienko. Wazne jest to, ze chce i sie stara!
  Profil uzytkownika: Oxen     
ALEKSY


Wpisów: 730
Od: 2009-12-06
2010-03-17 12:56
Jesli chcesz czytac artukuly z NGP a nie chodzisz do kosciola ani sklepu spozywczego to mozesz poczytac artykuly takze na poloniainfo.se /gratis nadsylane i gratis do czytania/!!!!! Np"Szyldu ciag dalszy.." dzis juz.
  Profil uzytkownika: ALEKSY     
ALEKSY


Wpisów: 730
Od: 2009-12-06
2010-03-19 06:09
"Szyldu ciag dalszy".Jeszcze raz sprawdzalem, szyld po polsku znaczy tylko napis nad zakladem rzemieslniczym. Po co uzywamy szyld wobec tablicy oswiecimskiej wyjasnie niebawem. Ciao!
  Profil uzytkownika: ALEKSY     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2010-03-19 06:16
Tablica oswiecimska- teraz to juz wogole palnoles...
Jaka tablica ? Zajrzyj do slownika i tym razem, bo tablica, to to napewno nie jest....
  Profil uzytkownika: bolek1970     
ALEKSY


Wpisów: 730
Od: 2009-12-06
2010-03-22 14:27
Tablica tez jest moze nieodpowiednio, lepiej napis po prostu. Ale chodzilo mi o to ze SZYLD osmiesza troche sprawe :Kradziez szyldu, wyrok 10 lat moze. A tu nie do smiechu przeciez.
Jest nowy numer NGP!
  Profil uzytkownika: ALEKSY     
ALEKSY


Wpisów: 730
Od: 2009-12-06
2010-03-23 07:48
Mam juz nowy numer NGP i jest moj ulubiony felietonista, pan A.S, Pisze, tym razem o "Pisarzach", czyli o sobie, hm./"Malenka czesc calosci"/ Niestety i tym razem nic nie kapuje, slowa leja sie ciurkiem, nieposkladane w zdania, w kazdym razie w zdania sensowne. A oto cytat, aby nie byc goloslownym. Autor pisze" Hemingway powiedzial kiedys:Nie jest mozliwe byc jednoczesnie pisarzem i gentlemanem.Nieglupio powiedziane i cos w tym jest, pisarstwo lezy na styku rzeczy i imaginacji. Literaci twierdza ze pisarstwo to spowite mglami mitow, schizofranicznych zludzen, brutalnie samotne zajecie"
Dla wyjasnienia gentleman to dobrze wychowany czlowiek i Hemingway chcial po prostu skromnie powiedziec ze on nim nie jest. A co z tego wyciaga pan S? Potok bzdur! Reszta utworu pana S. podobn.
A moze NGP zaczyna byc pismem satyrycznym? Jak sadzicie?
  Profil uzytkownika: ALEKSY     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2010-03-25 19:08
Przyznam Aleksy, ze posprawdzalem prase polska, jak opisuja "szyld" oswiecimski, i rzeczywiscie podzial jest pol, na pol, czyli tablica i napis.
Przyznaje, ze szyld moze byc tu nie na miejscu, chociaz ja z tym problemu nie mam...
pzdr,
  Profil uzytkownika: bolek1970     
ALEKSY


Wpisów: 730
Od: 2009-12-06
2010-04-04 19:24
Nowy numer NGP. Gazeta zaczyna coraz bardziej przypominac humor z zeszytow szkolnych. Jest artykul o nieuczciwych Polakach a wlasciwie Polkach - sprzataczkach. Podobno to problem narastajacy bo "Panie nie umieja obslugiwac odkurzacza" i wylewaja plyny i wlewaja w siebie alkohol.Straty poniosla"PREZNA FIRMA SPRZATAJACA"/orginalna gramatyka NGP/ Panie Redaktorze, jesli firma jest sama sprzatajaca to po co jej polskie sprzataczki?
  Profil uzytkownika: ALEKSY     
ALEKSY


Wpisów: 730
Od: 2009-12-06
2010-04-09 16:39
Nowy numer mojej ulubionej NGP. Pan Redaktor, w ploteczkach, bo to pewno zabawne pisze ze nie ma bazdomnych Polakow, No jasne NGP wie zawsze lepiej. Natomiast DN, dosc powazne dziennik juz w marcu zamiescil wywiad z para bezdomnych Polakow koczujacych na Slussen.Ale takich rzeczy lepiej nie widziec.
  Profil uzytkownika: ALEKSY     
Gloria
Sztokholm


Wpisów: 76
Od: 2010-03-20
2010-04-21 22:09
Jestem w Szwecji od półtora roku i artykuł o Annie K. jest chyba jedynym, który do tej pory zainteresował mnie w NGP. Zainteresował. I tyle. Niewiele wniósł.
Potrzeba gazety, która będzie pisać o tym, jak sobie radzić w Szwecji, o naszych sprawach, a nie o Poli Negri czy innych bzdurach! Do czego to komu?
Zawsze biorę NGP i zawsze na coś się wkurzam- a to na to, że tekst z 2 przeniesiony na 12, a to na gramatykę, a to na ortografię i interpunkcję...
Gazeta jest słaba. Nie przekonam się, że nie...
  Profil uzytkownika: Gloria     
ALEKSY


Wpisów: 730
Od: 2009-12-06
2010-04-22 04:03
Oczywiscie masz racje. Problem w tym ze trudno robic gazete samemu, jednoosobowo.Trudno tez opierac sie na osobach, tylko i wylacznie tych samych, od lat gaworzacych o swoich rzekomych zaslugach w walce o demokracje .Piszacych wylacznie dla faktu zobaczenia swego nazwiska w druku. Trudno takze robic gazete, gdy wspolpracuje sie z tak zwanymi wladzami, czy to beda lewicowe , czy narodowo patriotyczne.A propos ostatniego numeru NGP to znow sugestia ze Anders H. jest chory psychicznie. Artykul niepodpisany, Kto to ? Anders H. nie jest wariatem, to grozny nazista. Wariatem nie byl ani Hitler ani jego kumpani. Po co wsuwac nam kit?????
  Profil uzytkownika: ALEKSY     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2010-04-22 17:06
Hitler, to byla kukla w rekach syjonistow, jak bys nie wiedzial...
Ten caly Anders H, to debil, ale do Hotlera mu daleko...
  Profil uzytkownika: bolek1970     
Facet46
Szlachta nie pracuje


Wpisów: 4638
Od: 2009-03-25
2010-04-22 18:22
w kwestii bezdomnych:

http://fakty.interia.pl/sw iat/news/mamy-problem-z-bezdomnymi-z-nowe j-ue,1467656d
  Profil uzytkownika: Facet46     
ALEKSY


Wpisów: 730
Od: 2009-12-06
2010-04-30 11:21
W ploteczkach NGP powiadamia nas ze nie ma bezdomnych Polakow w Sztokholmie albo ze sa tylko w glowach nas, internetowych oszolomow. A wczoraj na stacji Östermalm takich, koczujacych trzech widzialem. Gdyby Pan Redaktor NGP przesiadl sie z samochodu do metra, toby zobzczyl tez. I moze przestalby bujac w oblokach, ze to nia ma kryzysu i ze jest fajnie, tylko trzeba chciec i miej przebojowa forme.
  Profil uzytkownika: ALEKSY     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2010-04-30 12:38
Pan Redaktor napisal prawde,jadac samochodem nie widac bezdomnych.

Aleksy opowiem Ci przyklad z zycia wziety;w komisie samochodowym zauwazylem takiego podobnego do tych z metra "koczujacego".Wsiadl do nowej E-klasy Mercedesa,wszyscy ludzie sie ogladali,zapytalem wlasciciela co on o tym mysli?,czy sie nie boi,ze mu zabrudzi?.On odpowiedzial,ze go zna to jest rolnik i nie pierwszy samochod tej klasy u niego kupuje

Uczepiles sie Aleksy tej NGP,najlepiej nie czytaj tej gazety,bedziesz zdrowszy i pogodniejszy.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
ALEKSY


Wpisów: 730
Od: 2009-12-06
2010-04-30 14:02
Rolnik, nowego Mercedesa, o co ci chodzi? Naprawde, co chcesz powiedziec?
Nikogo sie nie czepiam, podaje fakty SA BEZDOMNI POLACY W SZTOKHOLMIE. Cos nie pasuje do obrazu, tak jak NGP?
  Profil uzytkownika: ALEKSY     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2010-04-30 17:20
Moral z tego taki,ze Ci,ktorych nazywasz koczujacy,bezdomni,wcale nimi byc nie musza.


Aleksy probujesz nas wciagnac w swoje porachunki z NGP,jak masz jaja idz do nich powiedz,co lezy Ci na watrobie.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
ALEKSY


Wpisów: 730
Od: 2009-12-06
2010-04-30 17:33
Sluchaj dobry czlowieku, jak gazeta pisze bzdury to mam prawo oponowac i takze na tym forum. Do gazety sie nie idzie i nie mowi co mam do nich. Jest bardzo niebezpieczne gdy prowadzi sie polityke oglupiania ludzi. To ze ktos lezy na ulicy swiadczy ze jest w slabej sytuacji i nalezy mu pomoc anie ze ma na Mercedesa. Jak tego nie rozumiesz to nic nie pomoge.Pisze nie do ciebie a do ludzi myslacych!
  Profil uzytkownika: ALEKSY     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2010-04-30 17:59
Aleksy,gdzies wyczytalem,chyba w NGP,ze kiedys byles normalnie myslaca osoba.

Po tym co napisales "ktos lezy,widac ze jest w slabej kondycji"

Kto ma zajac sie tym slabym nieborakiem? NGP?
Czy redaktor piszacy dla NGP powinien byc zawsze i wszedzie tam,gdzie ktos slabo sie poczuje i upadnie?
  Profil uzytkownika: JOLAND     
ALEKSY


Wpisów: 730
Od: 2009-12-06
2010-05-04 18:55
nowy numer mojej ulubionej gazety. A w nim wiele o Smolensku. A oto przyklad radosnej tworczosci propagowanej przez redaktora NGP.Rzecz o zmarlym tragicznie Prezydencie:

"Odszedl Rycerz nowego wieku,
Rycerz niedoceniany,
odeszla z nim jego Druzyna
Pozostal czas refleksji
nad wlasna postawa
/czasami nie byla wlasciwa/,
nad Jego poslaniem
jasnym i godnym uznania
aby budowac grod nowoczesny
Polski silnej i niezaleznej,
trzeba umacniac fundamenty
z cegiel historii tak bezcennych
jak wklad narodu ofiarowany
w imie Ojczyzny i wolnosci"
TP
Klippan
Klippan znanna jest z brutalnego morderstwa dokonanego na imigrancie. Takze jako siedlisko rasistow i tak zwanych patriotow. Teraz mamy takze polska Klippan. Dzieki NGP.

  Profil uzytkownika: ALEKSY     
Forum -> Sprawy polonijne -> Nowa Gazeta Polska
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Pracownik lesny ( röjning) (FAGERSTA)
zatrudnie , (Tanumshede)
Sprzątanie (Stockholm )
Röjare-Huggare (Sundsvall)
Praca dla ogólno budowlańca (Västerås)
Röjare - praca na wykaszarce (Timrå)
kuchnia (Stockholm)
Monter rusztowania (Östergötland)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 31 gości
oraz 1 użytkowników.


Kolejny Polak ofiara szwedzkiego multikulti
Sklepy Budowlane
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony