Odwiedzin 37877086
Dziś 315
Niedziela 19 maja 2024

 
 

Forum: Na każdy temat - "Ten tekst nie jest do Ciebie"

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autor"Ten tekst nie jest do Ciebie"
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16850
Od: 2000-09-01
2010-01-07 01:36
Pomyślałem, szczególnie po doświadczeniach kilku ostatnich dni na forum, że podzielę się z wami pewną ważną wiedzą o internecie, komunikacji międzyludzkiej i nowych mediach.

Tradycyjnie publikowanie informacji zawsze było drogie, dlatego media, żeby inwestycja się opłaciła, musiały zwracać się do jak najszerszej grupy czytelników. Programy telewizyjne, gazety codziennie, programy radiowe, itd. zwracają się "do wszystkich". Gdy tradycyjne media opublikują artykuł, lub pokażą program telewizyjny, którego szerokie masy nie zrozumieją, jest to dla nich porażką nie tylko ekonomiczną ale także wpływa negatywnie na renomę. Tak było odkąd pamiętamy, dlatego nie myślimy, że może być inaczej.

Z pojawieniem się internetu, koszt publikowania informacji bardzo się obniżył. W wielu wypadkach jest równy zero. Każdy może dziś wystartować bloga, otworzyć galerię własnych fotografii i filmów, czy dyskutować jakieś sprawy które go interesują na publicznych forach, nie inwestując złamanego grosza. Ponieważ nie trzeba inwestować pieniędzy, nie ma też potrzeby zwracania się do szerokiej publiczności, żeby te pieniądze odzyskać. Dziś nie jest czymś dziwnym czytać artykuły czy wpisy na forach, których żadne tradycyjne media by nie opublikowały, ponieważ nie zainteresują nikogo oprócz może kilku osób. Ale w nowych mediach nie ma to znaczenia. Tak długo jak publikowanie wiadomości nic nie kosztuje, to nawet jak przeczyta ją z zaciekawieniem jedna tyko osoba, to już coś. Nawet jak nikt nie przeczyta, to też nie strata.

Cała ta zmiana spowodowana zniknięciem kosztów publikacji, spowodowała, że internet dosłownie eksplodował od wszelkiego rodzaju informacji. Czegokolwiek byśmy nie szukali w internecie, to na pewno to znajdziemy. Jest cała masa ciekawych tekstów, zdjęć i informacji, ale również cała masa nieciekawych głupot, pisanych przez jakichś kompletnych debili, nudziarzy.... wydawać by się mogło. Ale tak nie jest. Jeżeli czytasz jakiś tekst w internecie, również dyskusję tu na forum i uważasz, że jest głupi a autor jest totalnym debilem, to znaczy to tylko jedną rzecz: Ten tekst nie jest do Ciebie!

Im prędzej to zrozumiesz, tym łatwiej będzie ci w internecie. Nie każdy tekst w internecie pisany jest do Ciebie. Wręcz przeciwnie, większość nie jest. Również tu na forum. Z wyżej opisanych powodów nie muszą być. I nie jest to rzeczą złą. Jest to jednak kolosalna zmiana w tradycyjnym sposobie pojmowania świata, w którym większość z nas się wychowała, czyli, że wszystkie publikowane informacje zwracają się do nas.

Należy o tym pamiętać następnym razem jak pojawi się tu na forum jakiś kolejny andrzej33, robin hood, Borrka, kajetan, Darsim, Uwe, czy inny przynudzacz. Jeżeli teksty tej osoby są dla ciebie totalnie bez wartości, to nie znaczy, że są one złe. Znaczy po prostu, że nie są dla Ciebie. Zostaw je więc w spokoju dla ludzi, dla których są ciekawe a ty poszukaj czegoś co tobie pasuje. Krytykowanie dyskusji która nie zwraca się do Ciebie jest tak samo nie na miejscu jak podejście w restauracji do stolika obok i wyśmiewanie z dyskusji, którą prowadzą siedzący tam ludzie. Świadczy o totalnym braku wychowania.
  Profil uzytkownika: kajetan     
sebastian.jaw


Wpisów: 2005
Od: 2006-12-02
2010-01-07 02:04
Lapie to. I zgadzam sie z tym.
Ja nie wchodze na np dzial KULINARIA i nie szukam wpisow zachwalajacych potrawy ze szpinaku by moc tam sie rozsiasc i nawrzucac jaki ten szpinak to syf dla mnie i do czego jest podobny. ITP. Przyklady mozna mnozyc.

Czesciej jednak moze byc tak ze jak juz ktos co przeczyta tzw niechcacy i tam mu cos nie przypasuje to sie czuje jak pepek swiata i odpala mu sie reakcja na zasadzie
"Co mi tu bedzie jakis jelop mowil jak ja wiem ze jest inaczej"

  Profil uzytkownika: sebastian.jaw     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2010-01-07 06:21
Nie jarze...
Na forum siadamy przy jednym stoliku, aby sie tylko nie przkrzykiwac i nie wyzywac, to bedzie w miare kulturalnie.
No i jeszcze powinna to byc kanjpa bez alkoholu najlepiej...
  Profil uzytkownika: bolek1970     
szedi


Wpisów: 3458
Od: 2008-10-02
2010-01-07 06:53
Kajetan
"Czegokolwiek byśmy nie szukali w internecie, to na pewno to znajdziemy."
Oczywiście że można wszystko znaleźć tylko nie zawsze są to informacje prawdziwe.

"Należy o tym pamiętać następnym razem jak pojawi się tu na forum jakiś kolejny andrzej33, robin hood, Borrka, kajetan, Darsim, Uwe, czy inny przynudzacz. Jeżeli teksty tej osoby są dla ciebie totalnie bez wartości, to nie znaczy, że są one złe. Znaczy po prostu, że nie są dla Ciebie. Zostaw je więc w spokoju dla ludzi, dla których są ciekawe a ty poszukaj czegoś co tobie pasuje"

Nie porównywał bym andrzejka hooda oraz jego mutacji do reszty wymienionych przez Ciebie przynudzaczy z prostego powodu ten pierwszy sili się na wykreowaną w danej chwili personę i za cenę ośmieszenia broni swojego stanowiska ,a po zmianie nicka staje po drugiej stronie nieudolnie udając stonowanego filozofa.Ci drudzy są dłuższy czas na forum i trochę bardziej skoncentrowany na czytaniu ich wpisów forumowicz błyskawicznie wyczyta kiedy sobie robią "jaja" i jakie mają poglądy na poszczególne tematy.
Oczywiście intencje Twoje Kajetan zrozumiałem jednak nie sądzę aby Twój pomysł spotkał się z aprobatą tu na forum.Forum by umarło z nudów czego osobiście bym sobie nie życzył.Można zaostrzyć kary za hardcorowe wpisy i to może trochę zbliżyć się do tego co proponujesz ale nie obiecywałbym zbyt wiele.
Odnoszę wrażenie że w momencie gdybyśmy logując się na forum podawali prawdziwe dane sprawdzane przez Admina to wielu z nas zmieniło by sposób wyrażania swojego zdania (ze mną na czele).Póki co jedyna rzecz która mnie irytuje to poruszana już często wielonickowość.Licznik wskazywałby prawdziwe dane
  Profil uzytkownika: szedi     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16850
Od: 2000-09-01
2010-01-07 08:49
"Oczywiście intencje Twoje Kajetan zrozumiałem jednak nie sądzę aby Twój pomysł spotkał się z aprobatą tu na forum."

szedi, to nie jest moj pomysl. To jest dzisiejsza rzeczywistosc. W dzisiejszych czasach kazdy moze cos napisac publicznie, kazdy praktycznie to robi, co spowodowalo, ze to co jest napisane "publicznie" nie koniecznie zwraca sie kazdego, tak jak teksty pisane "publicznie" zwykly robic jeszcze 10 lat temu. Wiele osob tego nie rozumie, co powoduje frustracje i narzekanie na autorow poruszajacych tematy, ktore nas dokladnie nie interesuja. Zamiast te tematy poprostu omijac.

Co do porownania andrzejka hooda z innymi rozmowcami to wlasnie o to mi chodzi! To jest Twoje subiektywne porownanie, ktore nic wiecej nie mowi oprocz tego, ktore teksty/autorzy "sa dla ciebie". Gdy pisal robin hood, to jednak to jego smecenie znajdowalo swoich kilku fanow, ktorzy z nim pisali, tak samo andrzej33. Z drugiej strony wpisy Borrki czy Uwego wiele razy byly wysmiewane jako nudne zrzedzenie starych prykow, a moje powracajace dyskusje z true na temat wyzszosci telewizorow lcd nad plazma czesc ludzi napewno uwaza za przejaw jakiejs psychicznej choroby.

  Profil uzytkownika: kajetan     
adventure
Ani tu, ani tam


Wpisów: 1344
Od: 2009-01-26
2010-01-07 10:04
Wiele osob tego nie rozumie, co powoduje frustracje i narzekanie na autorow poruszajacych tematy, ktore nas dokladnie nie interesuja. Zamiast te tematy poprostu omijac.

Jest jeszcze druga strona medalu. Wiele osób to rozumie i potrafi wykorzystać. Czasem w sposób, o jakim się nawet "fizjologom" nie śniło.
Dlatego pisząc nawet coś konkretnie do kogoś, nie do wszytskich, miejmy świadomość, że to jest Internet. Może to przeczytać Twój partner, sąsiadka plotkara i adventure będąc we Lwowie, że nie wspomnę o społeczności Indian Yanomami w Ekwadorze, włoskiej mafii i papieżu Benedykcie. Wiem po sobie, że czasem ciężko się kontrolować, ale trzeba.
  Profil uzytkownika: adventure     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2010-01-07 10:47
'Ale tak nie jest. Jeżeli czytasz jakiś tekst w internecie, również dyskusję tu na forum i uważasz, że jest głupi a autor jest totalnym debilem, to znaczy to tylko jedną rzecz: Ten tekst nie jest do Ciebie! '

ja tez rozumiem Kajetan przeslanie, ale mam watpliwosci, ze rozciagajac powyzszy tekst na wszystkie przypadki, nie popelniasz bledu. W necie, jest kupe tresci, od ktorych staja wlosy. Jezeli ktos pisze ewidentna bzdure, trudno na to nie zareagowac, i to z mysla o nastepnych czytajacych, ktorzy ladnie podana debilna papke mogliby uznac za prawde. Mysle, ze zrobienie malego zawirowania moze kogos zmusic do pomyslenia.

Ale zgodze sie, ze raczej nalezy odpierac argumenty a nie komentowac poziom intelektualny autora, lub narodowosc autora. W dyskusjach politycznych i historycznych, problem lezy w tym, ze odkad ja pamietam, w obu tych dziedzinach interpretacja faktow, moze byc kompletnie przeciwstawna.



  Profil uzytkownika: karolina68     
duzozabardzochwalony


Wpisów: 146
Od: 2010-01-05
2010-01-07 10:55
Kazdy wpis powinien cos ciekawego wnosic a jednak 95% tego nie robi, bladzimy, jestesmy tylko ludzmi.
Wiele osob nie moze sie opanowac widzac np wpisy trolla andrzejka i jego klonow i grzeszy komentarzami.
Moze wprowadzenie edytu wlasnych wpisow pomoze nieopanowanym, wiem, to ryzyko strasznego balaganu.

  Profil uzytkownika: duzozabardzochwalony     
Danielus81
stockholm


Wpisów: 2874
Od: 2008-03-25
2010-01-07 11:11
Mnie draznia dwie sprawy na forum:

1. Wielo nickowosc ktora prowadzi do najwiekszych spiec i zabaw emocjonalnych inymi forumowiczami. Jednym slowem ujmujac to " prowokacja" powiazana z zakladaniem kilku nickow.

2. Brak zachecania do rozmowy a raczej odstraszania przez weteranow forumowych i uszczypliwe teksty wobec nowo piszacych.

Punkt drugi jest dosyc powazny gdyz zacisnia rozmowe tylko wokol wyjadaczy. Kto jest silniejszy psychicznie i nie daje sie prowokowac nie bedzie zwracal na to uwagi.
Ale kto jest slabszy poprostu odpusci i9 nie bedize pisal nic. Lub odpije pileczke i odwzajemni sie tym samy a potem to juz ostra wymiana zdan jak to bylo w przypadku Lobuziaka i spolki

Starsi wyjadacze jako doswiadczeni forumowicze jak by tak okazali wiecej szacunku dla nowo piszacych a rowniez mniej reagowali na prowokacje trolli to sytuacja zapewne by sie zmienila.

Chyba ze wyjadacze juz tacy sa i nic z tym nie moga zrobic. Wiec wtedy moderatorzy powinni bardziej rygorystycznie traktowac weteranow i kasowac ich czesciej.
  Profil uzytkownika: Danielus81     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16850
Od: 2000-09-01
2010-01-07 11:26
"Jezeli ktos pisze ewidentna bzdure, trudno na to nie zareagowac"

Nie rozumiemy sie chyba. Nie chodzi mi, ze mamy sie zgadzac ze wszystkimi pogladami. Jezeli jest ci trudno nie zareagowac na jakas bzdure, to widocznie temat jest ci na tyle bliski, ze chcesz jakies fakty sprostowac, czy cos.

Chodzi mi np. o to, ze jezeli ktos otwiera totalnie bzdurny temat pod tytulem "Jaka jest teraz u ciebie pogoda", to nie wchodze tam i nie pisze "ty idioto, co to kogo obchodzi, sprawdz sobie na yahoo weather jak nie wiesz" tylko poprostu nie czytam tego tematu, poniewaz najwyrazniej nie jest dla mnie. Jak widac inni zabieraja tam glos, wiec dla nich widocznie jest interesujacy.
  Profil uzytkownika: kajetan     
szedi


Wpisów: 3458
Od: 2008-10-02
2010-01-07 12:21
Danielus wszystko fajnie i logicznie napisane ale ja mimo że nie jestem ani weteranem ani wyjadaczem mam problem z odróżnieniem trola od nowo przybyłego forumowicza.
Były nicki (nawet nie tak dawno) które po kilku dniach ujawniały swoje prawdziwe "imię" i byli to wyjadacze tłumacząc że chcieli sprowokować,doświadczyć lub inne gówno zrobić.

Kajetan jeżeli jest techniczna możliwość ograniczenia ilości nicków z jednego komputera to namawiam do tej opcji.Oczywiście nie wyeliminuje to wynaturzeń i każdy będzie mógł odpalać sobie w robocie czy z innego kompa swoje drugie "ja" ale większość wydaje mi się że zrezygnuje z tego typu zabawy i pozostanie przy swoim.
  Profil uzytkownika: szedi     
Danielus81
stockholm


Wpisów: 2874
Od: 2008-03-25
2010-01-07 12:31
Kultrua osobista i jeszcze raz kultura. To my forumowicze tworzymy to forum to my dajemy przyklad i wizerunek jaki wokol siebie tworzymy. To my nadajemy charakter. I tak jak bedizemy traktowac innycvh tak inni beda traktowac nas. To jest nasze miejsce spotkan, rozrywki oraz wielkie zrodlo wiedzy i doswiadczenia. Ale jak ludzie beda sie wyzywac i ponizac to nikt nie bedize chcial takiego forum czytac ani piosac. Ja juz koncze swoje filozofie i wracam do codziennosci

Zycze wszystkim milego forumowania, zabawy i pozytywnych odpowiedzi na zadane przez was pytania
  Profil uzytkownika: Danielus81     
Badboy


Wpisów: 23049
Od: 2004-06-10
2010-01-07 13:06
"ja mimo że nie jestem ani weteranem ani wyjadaczem mam problem z odróżnieniem trola od nowo przybyłego forumowicza"

100% pewnosci nie ma nigdy, ale w ostatniej awanturze to ja akurat tak kogoś zdefiniowałem, więc może kilka słów wyjaśnienia, kilka pierwszych wpisów całkiem niewinnie, chwilę później lekka zaczepka i po pierwszej odpowiedzi "nie po myśli" wyjeżdżanie z opinią, że ktoś sobą nic nie reprezentuje i niczego "nie ma", równocześnie deklaracja, że jest się gotowym ujawnić swoje dane osobowe, nazwę firmy i numer buta, etap następny to czepianie się nicków, bredzenie o honorze i notorycznie powtarzające się aluzje homoseksualne, ten sam schemat w dokładnie tej samej kolejności pojawił się po raz trzeci,może jestem naiwny, ale nie wierzę w takie zbiegi okoliczności, zwłaszcza że nadużywanie pewnych rzadko spotykanych sformułowań też zdradza wspólnego autora


"Punkt drugi jest dosyc powazny gdyz zacisnia rozmowe tylko wokol wyjadaczy. Kto jest silniejszy psychicznie i nie daje sie prowokowac nie bedzie zwracal na to uwagi.Ale kto jest slabszy poprostu odpusci i9 nie bedize pisal nic. Lub odpije pileczke i odwzajemni sie tym samy a potem to juz ostra wymiana zdan jak to bylo w przypadku Lobuziaka i spolki"

z Łobuziakiem to jednak nie całkiem tak było, pisał od dawna w wielu tematach z sensem i nikt mu krzywdy nie robił ani go nie ignorował, co jakiś czas rzucał jakimiś bzdurnym hasłami i przez długi czas też nikt nie reagował, chyba właśnie przez wzgląd na to, że oprócz tego pisał też sensownie, nawet ja się powstrzymywałem mimo, że przecież jestem tu z polecenia Mossadu , poproszony wreszcie o jakieś fakty a nie tylko inwektywy zaczął walić tekstami "zajrzyj do google" i chyba z braku jakiejś sensownej argumnetacj zaczął się nakręcać coraz bardziej, co było dalej to chyba wiadomo

  Profil uzytkownika: Badboy     
Danielus81
stockholm


Wpisów: 2874
Od: 2008-03-25
2010-01-07 13:16
Najlpeszmy wyjscie w przypadku negatywnego posta jest olanie go?? Nie odpieranie ataku?? jezeli ktos purubje mnie w jakis sposob przez posta sprowadzic do prarteru lub sprowokowac. Wjezdzam mu na ambicje dajac przylady iz nie na miejscu jest jego zachowanie i skierowane do nieodpowiedniej rozmowy. Tutaj wypowiadajacy sie wlasnie nie macie tego zachamowania przed odpowiedzia na prowokujacy post Ja swojego czasu bylem jak granat bez zawleczki naszczescie przeszlo. Reagowalem impulsywnie na niektore okolicznosci. Jak ktos uwaznie sledzil Niedizelne wieczorowe to tam nie raz wybuchalem emocjonalnie jadac pelna para. Tera mam do w du... Najbardziej boli olewka a moderatorzy zrobia swoje Ale jak ktos zaczyna a drugi odpowiada tym samym to zaczyna sie walka ostrymi zdaniami.
Kompletnie bezsensowna bo tak naprawde nic ona nie zmieni a pogorszy sytuacje.

Ciocia zawsze mi mowila zle ksiazki synku czytasz zle
  Profil uzytkownika: Danielus81     
duzozabardzochwalony


Wpisów: 146
Od: 2010-01-05
2010-01-07 13:25
Najlepiej ignorowac trolla ale czasami wpada sie w pulapke dyskusyjna, a najgorzej wychodza ci ktorzy stana po stronie trolla i na jego poziomie..
  Profil uzytkownika: duzozabardzochwalony     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16850
Od: 2000-09-01
2010-01-07 13:26
"Kajetan jeżeli jest techniczna możliwość ograniczenia ilości nicków z jednego komputera to namawiam do tej opcji."

Nie ma takiej mozliwosci. W wiekszosci przypadkow nie mozna z pewnoscia okreslic, czy chodzi o jeden i ten sam komputer. Poza tym, dosc czesto sie zdaza, ze z tego samego komputera pisze kilka osob mieszkajacych w tym samym mieszkaniu.

Co mozna zrobic, to znaczenie utrudnic rejestracje, zadac identyfikacji przez telefon komorkowy, itd. Ale to dosc drastyczne ograniczenia, ktore i tak mozna obejsc.
  Profil uzytkownika: kajetan     
sebastian.jaw


Wpisów: 2005
Od: 2006-12-02
2010-01-07 13:59
Na forum siadamy przy jednym stoliku, aby sie tylko nie przkrzykiwac i nie wyzywac, to bedzie w miare kulturalnie.

W zadnym wypadku to nie jest ten sam stolik. To moze byc conajwyzej jedna duza knajpa. Ale nigdy ten sam stolik.
Wyobrazasz sobie ze przy jednym stoliku siedzi np. Kolo Gospodyn Wiejskich, Kibice jakiejs druzyny, satanisci i hedonisci, informatycy oraz fani/ki biznesmena z Torunia?
Bo ja nie. Tylko nie mow ze blyskotliwosc i inteligencja polega na dostosowaniu sie i ze kazdy z kazdym moze na kazdy temat kulturalnie porozmawiac.
Moze i moze. Tylko czy chce. Ja np. z beretami to bym najchetniej rozmawial tylko za pomoca pistoletu.
I jak ktos nie skuma co chce przez to powiedziec to powie ze nietolerancyjny jestem...


Co mozna zrobic, to znaczenie utrudnic rejestracje, zadac identyfikacji przez telefon komorkowy, itd. Ale to dosc drastyczne ograniczenia, ktore i tak mozna obejsc.

To byloby najlepsze. Trudnosci sprawilyby ze byloby nas mniej ale pisali by tutaj ludzie bardziej wiarygodni.
Taka akcja pt "WERYFIKACJA". Ale by sie towarzystwo wykruszylo, ha.
Choc to pewnie z marketingowego punktu widzenia kloci sie z polityka PoloniaInfo
  Profil uzytkownika: sebastian.jaw     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16850
Od: 2000-09-01
2010-01-07 14:19
"Kazdy wpis powinien cos ciekawego wnosic a jednak 95% tego nie robi"

Na pewno kazdy wpis cos tam wnosi. Mozliwe, ze 95% wpisow nie jest interesujace dla Ciebie, ale nie znaczy to, ze nie sa interesujace dla kogos innego.

Badboy, co do twojego ostatniego odkrycia trolla, to jestem prawie pewien, ze chyba jednak nie miales racji. Nie wiem co powoduje, ze wiele osob zachowuje sie w podobny sposob. Miejsce pochodzenia, wychowanie? srodowisko w ktorym sie obracaja? Jednak tak jak pisalem wczesniej, praktycznie wszystkie takie zgadywanki sa chybione. Czesc jest taka glupia, ze wiekszosc widzi, ze to nie prawda, ale przeciez padaly tu np. takie posadzenia (ktorym niektorzy nawet przytakiwali) jak "robin hood = robinofstockholm" "darsim = kajetan", "robin hood = piotrek7878", "janne wlasciwy" = "zabardzochwalony", "BadBoy" = "zabardzochwalony" itd itp. ale czesc ludzi naprawde zachowuje sie w bardzo podobny sposob jak inne osoby, pomimo, ze sa calkowicie kims innym.

Nalezy myslec o tym, ze nazywajac kogos trollem masz statystycznie o kilka razy wieksze ryzyko, ze nie masz racji, niz ze masz. Przynajmniej tu na tym forum.
  Profil uzytkownika: kajetan     
shubren
betonowy las


Wpisów: 1521
Od: 2007-05-30
2010-01-07 14:22
Odciski palcow ja bym wam radzil zaczac pobierac...nastepnie zaswiadczenie od psychiatry...zaswiadczenie o niekaralnosci...rekomendancje...ksero paszportu...zaswiadczenie o pracy bo przeciez wiadomo ze socjalowcom sie w domach nudzi spac nie moga itp tak ze pisza wiecej bzdur niz ciezko pracujacy...a wogole to ja bym sie przeniusl na jakis chinski serwer...oni juz to zalatwiom...a moze zacznijcie pobierac oplaty za zarejestrowanie nika lub kaucje...w razie bana kaucja przepada...hehehe...ja to naprawde wszedzie widze pieniadze...musze chyba pojsc do jakiejs szkoly biznesmenow...
  Profil uzytkownika: shubren     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16850
Od: 2000-09-01
2010-01-07 14:22
"Choc to pewnie z marketingowego punktu widzenia kloci sie z polityka PoloniaInfo "

Wrecz przeciwnie, bysmy mogli pozytywnie weryfikowac tylko jednostki, ktore nam najlepiej pasuja
  Profil uzytkownika: kajetan     
duzozabardzochwalony


Wpisów: 146
Od: 2010-01-05
2010-01-07 14:50
Na pewno kazdy wpis cos tam wnosi.
Na pewno ale czy mozna wniesc cos ciekawego piszac np. x tysiacy wpisow na ten sam temat? Moge sie mylic.

Latwo rozszyfrowac na Zofie Borrkowa czy darsimowych Morrisa, Bambi, Bubbe itp, dla mnie sa sympatyczni.
Polowanie na trolle 'zlosliwe' to chyba jak walka z wirusem AIDS.
  Profil uzytkownika: duzozabardzochwalony     
sebastian.jaw


Wpisów: 2005
Od: 2006-12-02
2010-01-07 15:03
Wrecz przeciwnie, bysmy mogli pozytywnie weryfikowac tylko jednostki, ktore nam najlepiej pasuja

No to na co czekacie???

Moze dobrym rozwiazaniem byloby (juz sie spotkalem z tym na innych forach) ze osoby zweryfikowane maja pelny dostep do wszystkiego, natomiast dla tych niezweryfikowanych jest tylko kawalek tego tortu. Np. niezlym, moim zdaniem (!), pomyslem byloby gdyby osoby NIEzweryfikowane mogly czytac wszystko lecz nie moglyby moc dyskutowac. Przynajmniej w tych bardziej zapalnych forach jakim jest "na kazdy temat" czy "3po3".

Wkurza mnie zawsze ze jakis leb kryjacy sie pod nickiem edek_z_krainy_kredek nie majacy w profilu nawet maila albo majacy i_tak_nie_dojdzie@pocaluj_mnie_w_de.se
ma czesto najwiecej do wykrzyczenia. Obrazajac wszystko i wszystkich. To takie troche jak w jednym filmie.
- Pocaluj mnie w dupe!!!
- Pokaz sie!
Na co ten schowany - Spierdalaj!!!
..i w dluga...

  Profil uzytkownika: sebastian.jaw     
Badboy


Wpisów: 23049
Od: 2004-06-10
2010-01-07 15:07
"W zadnym wypadku to nie jest ten sam stolik. To moze byc conajwyzej jedna duza knajpa."

mnie się to bardziej kojarzy ze swingerklubem, do jednych się podłączamy i walimy ile wlezie, a innych omijamy szerokim łukiem
  Profil uzytkownika: Badboy     
lukaszlukasz
Göteborg


Wpisów: 265
Od: 2009-03-26
2010-01-07 15:22
BB akurat pilem kawe ale jak przeczytalem o swingrerklubie to tak parsknolem smiechem ze trzeba czyscic lapka.A tak powaznie to forum jest bardzo ciekawe moze dlatego ze to caly przekroj spoleczny.
  Profil uzytkownika: lukaszlukasz     
sebastian.jaw


Wpisów: 2005
Od: 2006-12-02
2010-01-07 15:26
BB no jest tak!
A dziewczyny jak nie chca z nikim innym procz swojego (lub ten jej zabrania!) to zawiazuja biala wstazke na rece i juz wiadomo "JESTES OBCY -NIE DOTYKAJ!"

Ale to nie ten temat, haha.

Choc funkcja bialej wstazki by sie tu przypadala niekiedy
  Profil uzytkownika: sebastian.jaw     
adventure
Ani tu, ani tam


Wpisów: 1344
Od: 2009-01-26
2010-01-07 15:30
Ale to dosc drastyczne ograniczenia, ktore i tak mozna obejsc.

Prawda.
Ale mimo to zakładamy alarm do samochodu. Można to zargumentować jakoś bardziej rozsądnie, tylko jak...
A. Już wiem.
Badania przeprowadzone przez amerykańskich naukowców dowodzą, że proces weryfikacji odstarsza 50 procent intruzów.
  Profil uzytkownika: adventure     
sebastian.jaw


Wpisów: 2005
Od: 2006-12-02
2010-01-07 15:32
Dobre adventure

Bo wlasnie chodzi o intruzow i cwaniakow rodem wyjetych z balu dla przebierancow...
  Profil uzytkownika: sebastian.jaw     
duzozabardzochwalony


Wpisów: 146
Od: 2010-01-05
2010-01-07 15:34
"..proces weryfikacji odstarsza 50 procent intruzów."

A jak wiekszosc forumowiczow nie przejdzie weryfikacji?
  Profil uzytkownika: duzozabardzochwalony     
sebastian.jaw


Wpisów: 2005
Od: 2006-12-02
2010-01-07 15:36
Ci co zechca da rade...
  Profil uzytkownika: sebastian.jaw     
adventure
Ani tu, ani tam


Wpisów: 1344
Od: 2009-01-26
2010-01-07 15:39
A jak wiekszosc forumowiczow nie przejdzie weryfikacji?

Wrócę jeszcze raz do portalu "Potęgi Prasy". Gdy ktoś zakłada użytkownika, musimy go zatwierdzić. Jeżeli nick nie jest w formacie imie.nazwisko, prosimy o ponowne zarejestrowanie się w serwisie używając jako identyfikatora powyższego formatu.
Zdziwilibyście się jak niewiele osób ponownie się rejestruje. Mimo że można przecież wpisać cokolwiek. Ale zachowując format
  Profil uzytkownika: adventure     
sebastian.jaw


Wpisów: 2005
Od: 2006-12-02
2010-01-07 15:43
Wlasnie...
O prawdziwych danych juz nie wspominajac...

A te wszytkie anonimy zdziwia sie jak kiedys odpala sobie Google Dashboard...
  Profil uzytkownika: sebastian.jaw     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2010-01-07 15:46


trolle sa najbardziej zdeterminowani w zakladaniu nowych kont, wiec dla nich obejscie zabezpieczen moze byc nawet podniecajaca gra. Ja nie widze wiec, szans na walke z nimi.




trudno sie dyskutuje, jezeli ma sie inne poglady, to jest fakt. Ja zauwazylam, ze krytykujac trzeba tez uwazac zeby nie byc zaszufladkowanym jako zwolennik,, nawet jezeli sie tylko krytykuje. Ten 0-1 system w dyskusjach, prowadzi do zubozenia dyskusji. I do podniesienia, niepotrzebnie emocji.
  Profil uzytkownika: karolina68     
duzozabardzochwalony


Wpisów: 146
Od: 2010-01-05
2010-01-07 15:50
Mnie chodzilo o poprzedni wpis Kajetana:

..bysmy mogli pozytywnie weryfikowac tylko jednostki, ktore nam najlepiej pasuja..
  Profil uzytkownika: duzozabardzochwalony     
adventure
Ani tu, ani tam


Wpisów: 1344
Od: 2009-01-26
2010-01-07 15:52
trolle sa najbardziej zdeterminowani w zakladaniu nowych kont, wiec dla nich obejscie zabezpieczen moze byc nawet podniecajaca gra.

Nie są. Znajdą sobie inne forum.
Ale oczywiście część będzie walczyć. Dla administratora też to czasem jest podniecającą grą. Niestety to nieodłączny element życia sieciowego: są administratorzy i ci po drugiej stronie.
A no i są jeszcze "modzi", którym się obrywa za to, że kasują i za to, że nie kasują. W równym stopniu. Niektórym ciężko w to uwierzyć, ale oni też czasem śpią. Rzadko, ale jednak.
  Profil uzytkownika: adventure     
shubren
betonowy las


Wpisów: 1521
Od: 2007-05-30
2010-01-07 16:00
Co wy tu ludziska chcecie przebierac weryfikowac itd...przecie tu pisze z jakies 15 osob...forum zdycha...gdzie jest Darsim...Magge...Kamma...i inni zawodnicy...macie tu tylko tego waszego woscimoscia Borrke...co wam pluje w twarz a wy myslicie ze to deszcz...i jeszcze paru innych wiernych...ktorych banujecie...i jeszcze chcecie przebierac...cieszcie sie tym czym macie...a nie weryfikacje wam sie snia...zbanujcie Borrke...za obrazanie Jozkow Wackow...waszych mam...co to niby dziwkami w polsce byly zanim sie ze szwedami pochajtaly...a zobaczycie ze forum odzyje i bedzie fajnie...przeciez tutaj ludzie sie wstydza normalnie pisac..bo siedzi ci tu taki woscimosc i mobinguje...
  Profil uzytkownika: shubren     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16850
Od: 2000-09-01
2010-01-07 16:00
Kilka szwedzkich duzch stron, m.in TV4 uzywaja Facebooka jako loginu przy pisaniu komentarzy. Podobno problemy praktycznie calkiem zniknely i nikt nie robi z siebie idioty, jak mozna kliknac i zobaczyc kto jest kim.
  Profil uzytkownika: kajetan     
Borrka
Hospicjum na Wilsona


Wpisów: 17561
Od: 2003-04-06
2010-01-07 16:05
O czy Wy mowicie ?

Trolling zaczyna byc interesujacy, gdy administrator narzuca jakas "linie" ideologiczna.
A innych pogladow nie toleruje.

Poloniainfo pozwala na wszystko, z lekkim przechylem w kierunku politycznej poprawnosci.

Gdyby Kajetan jako prawde objawiona egzekwowal "Sverige är Fantastiskt", pobawilibysmy sie w lamanie banow.

Ale pozostaje jedynie:
Tak, tak moj Gerwazenku...tak, tak moj Kajetanciu"
  Profil uzytkownika: Borrka     
duzozabardzochwalony


Wpisów: 146
Od: 2010-01-05
2010-01-07 16:13
Na polskim forum pisze sie, mam racje a moj przeciwnik to debil, na szwedzkim przedstawiamy swoj poglad bez decyzji o racji i stopniu uposledzenia innych. To jest
forum dla szwedzkiej polonii i powinno kompromisowac.
  Profil uzytkownika: duzozabardzochwalony     
adventure
Ani tu, ani tam


Wpisów: 1344
Od: 2009-01-26
2010-01-07 16:23
Kilka szwedzkich duzch stron, m.in TV4 uzywaja Facebooka jako loginu przy pisaniu komentarzy.

Dąży do tego łódzki oddział Gazety Wyborczej. Aż jestem ciekaw, co z tego wyjdzie. W każdym bądź razie poprzednie wakacje były chyba przełomowe dla polskiego Internetu.

Gdyby Kajetan jako prawde objawiona egzekwowal "Sverige är Fantastiskt", pobawilibysmy sie w lamanie banow.
Ale po co? Przecież można założyć własne forum: bez banów, rejestracji, moderatorów. Są większe wyzwania niż łamanie banów: konto Polańskiego w Szwajcarii na przykład.
  Profil uzytkownika: adventure     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16850
Od: 2000-09-01
2010-01-07 17:10
Troll musi miec publicznosc, bo ktos go musi karmic. Na wlasnym, pustym forum nie jest ciekawie.


Poza tym, najlepszym trollowaniem jest przeginanie we wlasciwa strone. Wejsc na forum np. chrzescijanskie i byc takim dobrym i zacieklym chrzescijaninem, zeby wyleciec za to

Ja ogolnie nie jestem zwolennikiem zabezpieczen, gdzie jakas administracja musi rzeczy manualnie zatwierdzac. Wiem jak sam dzialam, jezeli nie da sie czegos zrobic samemu, od razu, to ide gdzie indziej, chyba, ze nie ma wyboru.
  Profil uzytkownika: kajetan     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2010-01-07 17:40
> Na polskim forum pisze sie, mam racje a moj
> przeciwnik to debil, na szwedzkim przedstawiamy swoj
> poglad bez decyzji o racji i stopniu uposledzenia
> innych. To jest forum dla szwedzkiej polonii i
> powinno kompromisowac.


Rozumiem żart, ale odpowiem poważnie.
Jestem "w sieci" od czasów zanim przeciętny śmiertelnik słyszał o internecie. Wtedy to były BBS-y - serwery z którymi się łączyło modemem przez telefon. Były w różnych krajach- USA, UK, D ale też PL. Piszę to, żeby Wam dać trochę perspektywy na moje doświadczenie.

I teraz morał:
od kiedy jestem "w sieci", z największym chamstwem
i co za tym idzie najgorszym modowaniem spotykałem się właśnie na polskich "stronach". A wcale nie na nich przebywałem najwięcej. Dobra, nie byłem na chińskich, albańskich i wielu innych, ale z tych dla nas najpowszechniejszych polskie zawsze były i są najgorsze.

I nie chodzi mi nawet o brzydki język, lecz o bezinteresowne, anonimowe wyżywanie się na innych.
Rozumiem, że życie w Polsce jest stresujące, ale to co się dzieje na polskich forach typu Gazeta czy Onet, to wyżywanie swoich frustracji na kim popadnie.

Dlatego uważam, że powinno to być tępione, żadnych "kompromisów" pod tym względem nie powinno być i chwała naszym modom, że mają siłę i że im się chce.
  Profil uzytkownika: mabr     
Oxen
Let's Rock Baby


Wpisów: 5717
Od: 2004-10-27
2010-01-07 17:58
Tja... interesujace. Uwazam, ze wobec tekstow "nie dla Ciebie", nie powinno byc tez i "Cerberow", ktorzy wladczo poskramiaja co bardziej zajadlych w dyspucie, robiac to niejednokrotnie patetycznie stronniczo...
  Profil uzytkownika: Oxen     
robinofstockholm


Wpisów: 4102
Od: 2008-05-13
2010-01-07 19:13
Mabr,

JA tez jestem dlugo na www.. od roku 1996.. pamietam moj pierszy domowy modem co maial predkosc 14.4

Ja tez daje ci racje jak chodzi o polskie portale www typ onet, gazeta.. sam czasami ogladam linki do artykolow co uzytkownicy poloniainfo sobie wklejaja.

Musze powiedziec ze komatarze co ludzie pisza na tych portalach.. sa wyjatkowo bardzo wredne, wulgarne.. zastanawiam sie nadal czy dla "polaka" jest to normale tak sie poslugowac sie slowami. Widac ze tam nie ma zadnej moderacji na tych portalach...

Bardzo dobrze ze poloniainfo ma doskonalych moderatorow co kasuja takie wulgarne slownictwo
  Profil uzytkownika: robinofstockholm     
Rumcajs


Wpisów: 859
Od: 2007-12-30
2010-01-07 21:42
Brawo1 Kajetan!

zaimponowales mi poziomem merytorycznym, jak medioznawca, i dobrymi przykladami,przyznaj sie jednak szczerze czy nie skopiowales tego tekstu z jakies angielsko jezycznej czy polskiej strony internetowej,jakiegos artykulu, jakiegos forum...

jezeli to twoje wlasne przemyslenia jestem pelen podziwu, a bede jeszcze bardziej jezeli uczwie powiesz,
obojetnia jakaby nie byla prawda.

szacun i...

HOWGH

  Profil uzytkownika: Rumcajs     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16850
Od: 2000-09-01
2010-01-07 22:02
Nie skopiowalem tekstu z nikad, ale pomysl nie jest moj. Pierwszy raz sie chyba zetknalem z tym, stwierdzeniem, ze "tekst nie jest do ciebie" i czynnikami ekonomicznymi publikowania w ksiazce "Here comes everybody", autorstwa Claya Shirky.

To jest branza ktora mnie interesuje i od czasu do czasu czytam sobie takie madre ksiazki
  Profil uzytkownika: kajetan     
sir_prize


Wpisów: 125
Od: 2007-11-27
2010-01-08 13:56
kajetan - bardzo dobrze przedstawiona, prosta, słuszna idea. aż dziw bierze, że tak trudno ją zrozumieć czy przynajmniej się z nią zgodzić całkiem sporej grupce forumowiczów.
życie na forum byłoby znacznie prostsze. niektórzy twierdzą że nudniejsze, ale to chyba zależy od tego co kogo podnieca...
  Profil uzytkownika: sir_prize     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2010-01-08 20:07
Same wymagania, od uzytkownikow, ale nic sie technicznie nie posunelo do przodu, od paru lat...
Moze tu warto, tez troche na przeciw wyjsc ???
Zamiast tego mamy nowych moderatowrow...
Winni sa jednak, "starzy wyjadacze"...
  Profil uzytkownika: bolek1970     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2010-01-08 20:11
"Zamiast tego mamy nowych moderatowrow..."

bo starych wykonczyliscie nerwowo
  Profil uzytkownika: iza     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2010-01-08 20:18
Ja ???
  Profil uzytkownika: bolek1970     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2010-01-08 20:21
Ja tylko nerwowo przetrwalem, tz wczesniesza "stara gwardie"...
Sam nie wiem, dlacego tu ponad 3000 wpisow wpisalem, nie zalezy mi, w zyciu nikogo z redakcji nie spotkalem(mimo checi najmilszych), wiec nie rozumiem. moze zrypana psychika...
  Profil uzytkownika: bolek1970     
synko_gniew_rybaka
Eire


Wpisów: 3607
Od: 2009-01-04
2010-01-08 21:17
"Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji"

Św. Tomasz z Akwinu

tak, że niewazne juz czy Kajetan jest autorem tego tekstu czy importował idee - bardzo słuszną, zresztą.

dlatego dam dobry przyklad i przepraszam obywatela rumcajsa jesli go kiedys obrazilem i życze mu wszystkiego dobrego w nowym roku oraz zeby w koncu zrozumial, ze nie wpisuje tych cytatów zeby zdobyc "popularnosc" tylko raczej w ramach pracy nad samym sobą. oczywiście wracajac do tematu - nikt nikogo do niczego nie zmusza.

bye bye
spadam "do roboty"
  Profil uzytkownika: synko_gniew_rybaka     
Forum -> Na każdy temat -> "Ten tekst nie jest do Ciebie"
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






PRACA (Brandbergen)
Poszukujemy pracownikow lub podwykonacow (VÅRBY)
Sprzatanie (Bandhagen)
brukarz - kostka granitowa (Knislinge )
Praca przy sprzataniu w Sztokholmie (Älvsjö)
Renovering av lägenheter- Stockholm (Stockholm)
PRACOWNIK ROBÓT NAZIEMNYCH (Sztokholm)
Städjobb- Stockholm (Stockholm)
Więcej





Zakładnicy Nocnego Duathlonu na pokładzie Ryanair.
Agnes na szwedzkiej ziemi
8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 7 gości
oraz 1 użytkowników.


Trollfabriken poloniainfo.se ?
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony