Odwiedzin 37896175
Dziś 745
Niedziela 26 maja 2024

 
 

Forum: Auto-Moto - sprowadzenie auta do polski

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autorsprowadzenie auta do polski
flo333


Wpisów: 10
Od: 2008-10-20
2008-10-20 14:27
pytanko-chce kupic auto uzywane w szwecji ale nie posiadam nr person. czy moge je kupic na pl dokumenty? ile mam czasu na wyjazd tym autem od daty zakupu co i gdzie musze zalatwic? a jesli nie moge ja to czy np znajomy posiadajacy taki nr moze wziasc na siebie a wtedy dopiero ja od niego? ile on moze takich tranzakcji przeprowadzic? wielkie dzieki za kazda podpowiedz. pozdro for all
ps. szukalem info w podobnych tematach ale nie znalazlem wszystkiego.
  Profil uzytkownika: flo333     
flo333


Wpisów: 10
Od: 2008-10-20
2008-10-20 17:28
a jeszce jedno- gdy znajomy kupi je na siebie i ja tym autem pojade do pl i na podstawie umowy kuna- sprzedazy je zarejestruje na siebie a potem wysle jemu "se" tablice i dowody od auto to przejdzie taki myk? nie bedzie mial nikt problemu z takiego rozwiazania?
prosze o podpowiedz bo juz mam bilet na prom i zostalo mi 12dni na zakup auta
  Profil uzytkownika: flo333     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2008-10-21 09:14
Jedyny problem to jeśli ten znajomy robiłby to "taśmowo", to mógłby się do niego przyczepić urząd podatkowy. Ale jeśli jedno, dwa auta- to najlepsze rozwiązanie z powodu rozbieżności między polskimi i szwedzkimi przepisami
  Profil uzytkownika: mabr     
flo333


Wpisów: 10
Od: 2008-10-20
2008-10-23 23:47
wielkie dzieki mabr, juz kupilem to jest jego drugie auto i on tu mieszka i pracuje. a zapytam jeszcze tylko o jedno ile on moze takich aut kupic w roku i czy to jest rok od 01.01 do 31.12 czy 12 miesiecy od daty zakupu pierwszego auta? pozdrawiam i dzieki
  Profil uzytkownika: flo333     
KrzysiekMMz


Wpisów: 7
Od: 2008-10-24
2008-10-24 15:50
flo333,

Jeśli możesz to powiedz, co zamierzasz zrobić z ubezpieczeniem? Czy wykupiłeś jakieś w PL?

Pzdr
  Profil uzytkownika: KrzysiekMMz     
KrzysiekMMz


Wpisów: 7
Od: 2008-10-24
2008-10-24 15:55
Jeszcze jedno pytanko. Czy można zarejestrować auto w PL a później dopiero wysłać tablice i pół tego żółtego świstka do właściciela w Szwecji (zakładam, że jest to nasz znajomy jak w przypadku flo333) aby on wyrejestrował auto. W sumie przez jakiś czas samochody byłyby zarjestrowane w obu krajach .
  Profil uzytkownika: KrzysiekMMz     
flo333


Wpisów: 10
Od: 2008-10-20
2008-10-26 19:54
a wiec ja tu wyczytalem ze moj kumpel zamawia sobie drugi nowy dowod koszt 50kr a ja na starych jade do pl on na drugi dzien jak ja bede w pl wysyla czesc nowewgo dowodu do vv z zaznaczonym polem export ja wtedy rejestruje i odsylam mu wszystkie papiery se wraz z tablicami oraz kserem pl nowego dowodu rejestr a on to wysyla jako potwierdzenie tego ze auto jest zarej w innym kraju do vv ubezpieczenie jest na niego dopuki ja nie zarej auta w pl i sam juz oplace. tak to wyglada w moim przypadku, mam nadzieje ze nie bede mial problemow ani on tak zrozumialem to co wycz
  Profil uzytkownika: flo333     
KrzysiekMMz


Wpisów: 7
Od: 2008-10-24
2008-10-27 18:23
tutaj jest wszystko ładnie napisane na przykładzie hAeS'a kombinatora

http://www.poloniainfo.se/ forum/temat.php?temat=24046
  Profil uzytkownika: KrzysiekMMz     
flo333


Wpisów: 10
Od: 2008-10-20
2008-10-29 15:12
ps. znajomy w momencie kiedy ja przekrocze granice w dolna czec dowodu wpisuje moje dane jako przyszlego nabywcy?i po zarejestr w pl odsylam mu te wszystkie papiery z tablicami a on w moim imieniu wysyla to do vv jako potwierdzenie zarejestr pojazdu w innym kraju? dobrze to wszystko zrozumialem? dzieki za odpowiedzi i pozdrawiam wszystkich forumowiczow
  Profil uzytkownika: flo333     
Forum -> Auto-Moto -> sprowadzenie auta do polski
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Praca Rusztowania (Stockholm/Katowice )
Mechanik samochodowy (Haninge)
Sprzatanie (Tensta)
Violas Team AB (Sztokholm)
Malarz - szpachlarz (Sztokholm)
Firma sprzatajaca - Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Praca (Goteborg )
Sprzatanie (Tystberga )
Więcej





Zakładnicy Nocnego Duathlonu na pokładzie Ryanair.
Agnes na szwedzkiej ziemi
8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 17 gości
oraz 1 użytkowników.


Żart na stronę
W PL działała zorganizowana grupa przestępcza?
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony