Odwiedzin 37877163
Dziś 392
Niedziela 19 maja 2024

 
 

Forum: Auto-Moto - Sprowadzenie uzywanego auta do Polski

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorSprowadzenie uzywanego auta do Polski
D`arek
Swarzędz


Wpisów: 19
Od: 2008-04-11
2008-04-13 12:01
Witam, Mam zamiar kupic od rodziny 3-letni samochod i sprowadzic go do Polski .
Przejrzalem wszystkie posty na tym i innych forach i wyszlo mi krok po kroku co nasępuje :
1. Przed zakupem samochodu wlasciciel zamawia duplikat dowodu rejestracyjnego
2. Kupno samochodu z VAT-em z przebiegiem pow.6000 km i uzywanym min. 6 m-cym (warunek zeby zakwalifikowac pojazd jako uzywany).
3. Podpisanie umowy Kupna - sprzedazy
4. Wyjazd i przyjazd do Polski na oryginalnych tablicach z oryginalnym ubezpieczeniem pojazdu, oryginalnym dowodem rejestracyjnym (2 czesci)i aktualnym przegladem.
5. W Polsce:
- tlumaczenie dokumentow
- przeglad w Stacji Kontroli Pojazdow
- oplata akcyzy
- oplata recyklingowa
- wizyta w Wydziale Komunikacji
- odeslanie tablic i ubezpieczenia celem wyrejestrowania samochodu w Szwecji ( o ile nie zrobi tego Wydzial Komunikacji w Polsce).
Poniewaz opisana wyzej przeze mnie procedura jest zlepkiem roznych opinii internautów prosze o potwierdzenie ewentualnie skorygowanie, poprawienie lub dopisanie czy czegos nie przeoczylem. dzieki bardzo, pozdrawiam D`arek
  Profil uzytkownika: D`arek     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2008-04-13 13:26
Co do umowy kupna-sprzedaży: równocześnie wypełnia się część dowodu rejestracyjnego będącą kartą pocztową, służącą do zgłoszenia do Vägverket zmiany właściciela lub eksportu auta.

Co do ubezpieczenia: w Szwecji ubezpieczenie nigdy nie przechodzi na nowego właściciela, musisz je sobie sam zamówić.
  Profil uzytkownika: mabr     
D`arek
Swarzędz


Wpisów: 19
Od: 2008-04-11
2008-04-13 19:50
Czyli dwukrotnego przyjazdu do Szwecji sie nie uniknie??? Raz podpisac umowe i zaplate drugi raz z wyrobionym w Polsce na podstawie umowy ubezpieczeniem po odbior auta???
  Profil uzytkownika: D`arek     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2008-04-13 23:12
Zawsze możesz dostać w Szwecji samordningsnummer (tymczasowy nr personalny) i tu załatwić ubezpieczenie.
  Profil uzytkownika: mabr     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2008-04-14 09:14
nie wiem czy cos sie zmienilo , ale tak jak pisalem wczesniej , przed nowym rokem sprzedalem passata -07 rocznik znajomemu, dalem mu oba dowody rejstr,(zolty i niebeiski) i umowe sprzedazy , pojechal na moich nr. rejstr. do polski , w polsce go zarejstrowal, odeslal mi spowrotem nr. rejstr, i kopie polskiego dowodu auta zarejstrowanego w polsce , drugi dowod (chyba zolty) wypisalem ze auto sprzedane na export , odeslalem nr. i kopie polskiego dowod , i po wszystkim ..
  Profil uzytkownika: szary     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2008-04-14 11:42
Jeśli właściciel od którego kupujesz auto zgodzi się, żebyś jechał "jego" autem (wg papierów) to oczywiście jest to chyba najprostszy sposób.
  Profil uzytkownika: mabr     
D`arek
Swarzędz


Wpisów: 19
Od: 2008-04-11
2008-04-15 17:06
Szary ,
wobec tego ,na jakim ubezpieczeniu wyjechał kuzyn? W grę wchodzą trzy możliwości: 1. wyrobił tymczasowe w Szwecji ( jeśli tak czy wyrobil je od ręki ?), 2. wyrobił w Polsce ( z umową K-S do Polski po ubezpieczenie i z ubezpieczeniem po raz drugi po auto do Szwecj) lub wyjechal z Twoim ubezpieczeniem ale w świetle tego co pisał wczesniej Mabr (cyt."Co do ubezpieczenia: w Szwecji ubezpieczenie nigdy nie przechodzi na nowego właściciela, musisz je sobie sam zamówić") w tym momencie ubezpieczenie bylo niewazne i kuzyn ryzykował wpadkę w przypadku kontroli o czym pewnie nieświadomie nie wiedział ?
  Profil uzytkownika: D`arek     
D`arek
Swarzędz


Wpisów: 19
Od: 2008-04-11
2008-04-15 17:35
Mabr napisałeś cyt."Jeśli właściciel od którego kupujesz auto zgodzi się, żebyś jechał "jego" autem (wg papierów) to oczywiście jest to chyba najprostszy sposób".
Przeciez po umowie kupna sprzedaży nie jest to już "jego auto" więc czemu ma sie nie zgodzić?
  Profil uzytkownika: D`arek     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2008-04-15 18:06
D`arek, jak na jakim ubezpieczeniu ?? na moim , auto stalo namnie i ubezpieczenie , jak tylko wjechal do polski to odrazu wyrejstrowalem (avställning).
  Profil uzytkownika: szary     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2008-04-15 19:17
Właśnie. Chodzi o zgłoszenie eksportu dopiero jak już będziesz z tym autem w Polsce. Inaczej są problemy z ubezpieczeniem- szwedzki Vägverket od tego roku zaczął wymagać załatwienie ubezpieczenia w kraju docelowym, czyli w Polsce. Ale póki nie masz umowy to ciężko takie ubezpiecznie w PL załatwić i kółko się zamyka.
  Profil uzytkownika: mabr     
babel


Wpisów: 17
Od: 2008-04-18
2008-04-18 22:07
D`arek mozesz jechac spokojnie tym autem do polski . Sam tak robilem i zadnych problemow nie bylo . Tutaj jest sie ciezko czegos dowiedziec , poniewaz ty pisza same MADRALE co mysla ze wszystkie rozumy pozjadaly . Poczytaj troche to sam sie przekonasz jak ludzie pisza , jeden tak drugi tak , poprostu nikt nic nie wie a gada
  Profil uzytkownika: babel     
ulaczka
Sztokholm/Warszawa


Wpisów: 1942
Od: 2000-09-04
2008-04-18 23:18
babel, a konkretnie to co wnosisz do dyskusji?
Na ktore z pytan D'arka odpowiedziales?

Nienajlepszy poczatek...
  Profil uzytkownika: ulaczka     
babel


Wpisów: 17
Od: 2008-04-18
2008-04-19 19:47
Ulaczka , tak konkretnie to napisalem ze moze jechac do Polski . A wiem to bo sam tak robilem . A pisze tak bo czytam tu dosc sporo i widze co ludzie pisza i krew mnie zalewa .
  Profil uzytkownika: babel     
ana0909


Wpisów: 2
Od: 2008-05-08
2008-05-08 21:02
do d'arek
Darek mam do Ciebie prośbę napisz mi jak to wszystko wygląda, bo mój jest teraz w Szwecji w pracy i planuje kupić 7-letnie autko. Czytam te fora i w głowie mam mętlik, a patrząc po dacie Twoje informacje będą najświeższe. Możesz mi napisać czy naprawdę opłaty są strasznie drogie, bo też takie coś czytałam, że w ogóle sie nie opłaca sprowadzać. Z góry dziękuję za pomoc.
  Profil uzytkownika: ana0909     
D`arek
Swarzędz


Wpisów: 19
Od: 2008-04-11
2008-05-09 15:11
Oplaty w Polsce wygladaja nastepujaco:
1. Tłumaczenie dokumentów - ok. 90-150zł
2. Pierwsze badanie techniczne - 169 zł
3. Urząd Celny - opłata skarbowa - 17 zł
4. Urząd Celny - akcyza (zależna od pojemności skokowej silnika i wartości pojazdu z umowy kupna-sprzedaży lub faktury- do 2 ltr. - 3,1%)
5. Urząd Skarbowy - 160 zł
6. Wydział Komunikacji - 790 zł (z opłatą recyklingową)
7. Kserokopie dokumentów i inne opłaty - 15 zł

Do tego dolicz koszty podróży , dojazdy do urzędów a na koniec jeszcze również niemała kwota potrzebna na wykupienie obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Czy oplaty są wysokie? Wg. mnie tak, jesli sprowadzasz auto pow.7 lat a FV jest na rzeczywista kwote jaka zaplacilas. Malo jesli sprowadzasz np. dwulatka a FV opiewa np. na 1/3 ceny. Powodzenia , pozdrawiam
  Profil uzytkownika: D`arek     
ana0909


Wpisów: 2
Od: 2008-05-08
2008-05-09 20:37
dzięki bardzo za informacje, a jeszcze mam pytanko w sprawie tablic jakie wykupić w Szwecji, jak to wszystko wygląda i ile to suma sumarum kosztuje. Przepraszam za kłopot i dziękuję. pozdrawiam
  Profil uzytkownika: ana0909     
D`arek
Swarzędz


Wpisów: 19
Od: 2008-04-11
2008-05-12 14:38
Najprosciej przyjechac na szwedzkich numerach ,jesli to niemozliwe w jakims watku powyzej jest odpowiedz na Twoje pytanie. Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: D`arek     
Adik
Mariefred


Wpisów: 72
Od: 2006-11-18
2008-05-17 16:57
Zamierzam tez przytargac do PL auto stad, ale w nastepujacy sposob i nie wiem czy to mozliwe?

Podczas kupna tutaj auta, jedna czesc dowodu (zolty) zostawia sobie wlascicel w celu wyrejestrowania, a druga czesc otrzymuje kupujacy? jezeli tak i w tym dowodzie byl zaznaczeny export to wysyla sie wraz z tablicami do vagverket i otrzymuje specjalne tablice exportowe wraz z podwojnym dowodem, czyli del1 i del2? z tego zo pamietam to ma sie na export miesiac czasu(?) Mozna tutaj na miejscu wykupic jakies miesieczne ubezpieczenie w celu eksportu? i czy do tego jest potrzebny personalnumer?

Podroz do polski w celu wykupieni aubezpieczenia odpada, proszenie wlasciciela przed kupnem, aby wyrobil duplikat dowodu tez, pewnie jeszcze istnieje ryzyko, ze jak sie nie ubezpieczy odrazu to nalicza bajonskie sumy i sie upomni po dwoch tygodniach szwedzka ubezpieczalnia.
  Profil uzytkownika: Adik     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2008-05-17 18:48
Tak, możesz w ten sposób załatwić tablice eksportowe.
Ale kilka "ale":

- Drugiej częśći dowodu rejestracyjnego nie zostawiasz broń Boże poprzedniemu właścicielowi, tylko razem ją wypełniacie, podpisujecie. Bedzie to podanie o wyrejestrowanie i otrzymanie tablic eksportowych.
Naklejacie znaczek i wysyłacie (konkretnie połowę drugiej części czyli pół kartki A4)

- tablice eksportowe są ważne 3 miesiące a nie 30 dni, ale aby je otrzymać auto musi mieć aktualny przegląd, zapłacony podatek a Ty musisz w Polsce wykupić ubezpieczenie na import i podać na podaniu szwedzki adres, na który ci te tablice przyślą.
Nie może to być adres sprzedającego.

Zobacz ten temat, wpis datowany 2008-02-12 00:18:
http://www.poloniainfo.se/ forum/temat.php?temat=20258
  Profil uzytkownika: mabr     
Adik
Mariefred


Wpisów: 72
Od: 2006-11-18
2008-05-17 20:17
to wszystko jest chore, przeciez ktos, kto by chcial przyjechac z polski kupic auto i w ten sam dzien wrocic to tylko laweta lub jechac bez ubezpieczenia.

Rozumiem, ze wypelniona del2(zolta) wysylam do vägverket (wraz z sprzedajacym?)oraz z polskim ubezpieczeniem, ktorego nie ma mozliwosci wykupic w inny sposob, jak tylko osobiscie w polsce do ktorego beda potrzebne szwedzkie dokumenty auta. Doslownie nie rozumiem tego. Pewnie nie mozna kupic ubezpieczenia po kilku tygodniach i dopiero wtedy wyslac podanie o eksport tylko, ze w tym przypadku sprzedajacy nie bedzie mial mozliwosci wyrejestrowania auta.

W teori proste, ale w praktyce nie mozliwe. Po auto mam 500km i z PL ubezp. nie ma mozliwosci jechac po kupno auta. Jedynie mozna kupic auto i poprosic sprzedajacego, ze jak wykupie ubezp to wysle te podanie o tablice, ale tutaj kolejny problem bo w polsce bede dopiero w lipcu, a auto chcialem kupic w tym miesiacu bedac przy okazji w Göteb. Przeciez auto nie moze stac miesiac czasu bez ubezp. a z drugiej strony jezeli nawet bym wykupil w polsce te ubezp to zanim nim wroce to minie waznosc 30tu dni.

Nie wiem czy sytuacja jest zrozumiala, ale nie mam zadnego pojecia jak z tego sensownie wyrobic.
  Profil uzytkownika: Adik     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2008-05-17 20:56
To, że w Polsce ubezpieczenie trzeba załatwiać osobiście, to niestety tylko polski problem. Szwedowi to nawet do głowy nie przyjdzie, bo tu od dziesięcioleci wszystko załatwia się przez telefon i ewentualnie pocztą.

Jeśli kupisz auto i od razu zrobisz avställning
(czasowe wyrejestrowanie) to auto owszem, może stać bez ubezpieczenia. Tu tak nie jest jak w Polsce że musisz mieć ubezpieczenie obojętnie czy autem jeździsz czy nie.

Od 31-go dnia Vägverket pozwoli ci wykupić szwedzkie ubezpieczenie na eksport. Przeczytaj ten podany przeze mnie temat.
  Profil uzytkownika: mabr     
D`arek
Swarzędz


Wpisów: 19
Od: 2008-04-11
2008-05-18 10:47
ADIK- mozna isc na skroty jesli jest rzeczywiscie tak jak pisal kilka watkow powyzej szary, cyt.

"nie wiem czy cos sie zmienilo , ale tak jak pisalem wczesniej , przed nowym rokem sprzedalem passata -07 rocznik znajomemu, dalem mu oba dowody rejstr,(zolty i niebeiski) i umowe sprzedazy , pojechal na moich nr. rejstr. do polski , w polsce go zarejstrowal, odeslal mi spowrotem nr. rejstr, i kopie polskiego dowodu auta zarejstrowanego w polsce , drugi dowod (chyba zolty) wypisalem ze auto sprzedane na export , odeslalem nr. i kopie polskiego dowod , i po wszystkim .. "

Warunek: 1.aktualny przegląd
2.aktualne ubezpieczenie ( musisz przekonac sprzedajacego , że po przyjezdzie do Polski odeslesz je bezzwloczznie wraz z dow.rejestracyjnym i kopia polskiego dowodu ).

  Profil uzytkownika: D`arek     
Adik
Mariefred


Wpisów: 72
Od: 2006-11-18
2008-05-20 14:49
Czym dalej zaglebiam sie w te cale procedury to mniej wiem, faktycznie tutaj sa same bledne kola i wszystko do gory nogami.

Zaden normalny szwed nie zgodzi sie sprzedac auto, aby pojechalo na jego ubezpieczeniu jakiemus mlodemu polakowi, aby pojechal do kraju, gdzie wg szwedow na ulicach panuje rozbuj. Nawet nie smiem sie o to sprzedajacego pytac.
Druga sprawa to to, ze auto chce kupic w tym miesiacu bedac przy okazji sluzbowego wyjazdu do Göteborgu i musze wszystko zalatwic za jednym zamachem. Do polski dopiero jade na samym poczatku lipca. Nowlasnie tutaj jest problem, jezeli wykupie wszystko na 30dni, to termin sie skonczy przed wyjazdem. Wyrejestrowac auto i przez miesiac patrzec na nie pod domem tez glupio.
Jedynie co mi przychodzi do glowy to normalnie przerestrowac auto na siebie tutaj, a pozniej nim normalnie wrocic do PL i przerejestrowac, ale to chyba jako na mienie przesiedlencze? choc sam nie wiem jakie musza byc warunki. Minusem tego tez jest wysokie tutaj ubezpieczenie.
Jezeli juz musialbym sie fatygowac do kraju po ubezpieczenie to moze odrazu zalatwic wszystkie procedury rejestracyjne i wrocic z tablicami tymczasowymi i ubezpieczeniem na nie, ale z tego co sie orientuje to na takich tablicach nie mozna wyjezdzac poza granice...
Na stronie VV. nie widze nic o ubezpieczeniu, natomiast jest napisane o waznosci rejestracji exportowych na jeden miesiac, a nie trzy jak piszesz mabr.
Po informacji telefonicznej z VV. pani oznajmila, ze wszystkie szczegoly sa na stronie, dodala tez, ze mozna sie poruszac na terenie szwecji na tablicach exportowych bez ubezpieczenia(?!) ktore nalezy wykupic po wjezdzie do docelowego kraju. Nie powiedziala tez nic, ze jest one potrzebne, aby otrzymac tablice, na ktore sie czeka do 7miu dni, a pozniej je trzeba odeslac.
Na zalaczniku PDF o podaniu o otrzymanie tablic exportowych napotkalem na kolejna ciekawostke. Prawie na samym dole jest napisane, ze sprzedajacy musi osobiscie dopilnowac i wyslac wraz z zolta czescia dowodu tablice auta. Takze jak czlowiek ma do domu wrocic? bez tablic na aucie?
Ale walnelem referat ale kto pyta nie bladzi.
  Profil uzytkownika: Adik     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2008-05-20 15:07
> Na stronie VV. nie widze nic o ubezpieczeniu,
> natomiast jest napisane o waznosci rejestracji
> exportowych na jeden miesiac, a nie trzy jak
> piszesz mabr.

Tablice eksportowe są ważne co najmniej 3 miesiące na auta nowe i tylko 1 miesiąc na auta używane, sorry.

Auto używane:
http://www.vv.se/templates /page3____1007.aspx

Auto nowe:
http://www.vv.se/templates /page3____1024.aspx
  Profil uzytkownika: mabr     
gordo


Wpisów: 67
Od: 2007-11-01
2008-05-20 16:16
a ja dwa tygodnie temu kupilem auto, pojechalem nim do Nynashamn, bez zadnego ubezpieczenia. w Polsce bylem w zeszla niedziele i w poniedzialek mialem juz polskie blachy. fakt, mialem pewne obawy przed ewentualna kontrola policji, ale udalo sie. z kolejny autem tez tak zrobie. musze tylko odeslac tablice do vv z kopia polskiego dowodu rejestracyjnego. pozdrawiam.
  Profil uzytkownika: gordo     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2008-05-20 16:17
zapomnialem ze niema kontroli w nynäs .. teraz to i juma mozna wyjechac
  Profil uzytkownika: szary     
gordo


Wpisów: 67
Od: 2007-11-01
2008-05-20 16:53
no i jezdzi. zawsze spotykam kilku znajomych...
  Profil uzytkownika: gordo     
redeye


Wpisów: 219
Od: 2006-12-05
2008-05-20 21:33
jestem swieżo po nieudanej :-P próbie załatwienia tillfallig registering

wiekszość informacji powyzej to szczera prawda, ale nie do końca
na poczatek szczerze polecam,....zapomnijcie o czasowej rejestracji
to koszmar biurokratyczny, w dodatku przemili pracownicy vagverket nie maja o tym pojęcia !!!
auto kupiłem 21.04 i od tego dnia uparcie (nie wiem z reszta czemu) walczyłem z systemem o czasowa rejestracje

podstawowa wiadomość to:
OSOBA ZE SZWEDZKIM PERSONNUMMER'em NIE MOZE ZAREJESTROWAC SAMOCHODU CZASOWO !!!

dowiedziałem sie o tym po 3 tygodniach wzajemnych telefonów , liscików i kolejnych wymaganych dokumentach
(po drodze vv zgubił tablice , ktore wysłałem)
przez tych ignorantow wykupiłem 2 ubezpieczenia na ten sam samochod, jedno w se , a drugie w pl
musiałem skorumpowac agenta ubezpiecz. w pl i namówic go do zawacia polisy bez nr rej pojazdu co jest nielegalne

(tego nr nikt nie moze znac bo przeciez vv jeszcze go nie nadał :-D)

po wysłaniu im wszystkiego oprócz mojej nerki czekałem cierpliwie, wierząc naiwnie w szwedzki supersystem ...
i wtedy zadzwoniła kolejna przemiła pani z informacja, ze nie moge sie ubiegac o tillfalig registering bo mam personnummer

skonczyłem sprawe rejestrujac auto normalnie, po ludzku:-P jak kazdy tutaj i takie przerejestruje w pl na siebie mój brat, bo to on jest własciwie ofiara tego pomysłu z czasowa rej.

pozdrawiam i powodzenia


  Profil uzytkownika: redeye     
Adik
Mariefred


Wpisów: 72
Od: 2006-11-18
2008-05-20 23:08
Ale mina :/ w takim razie jestem ciekaw po co jest rubryka w podanoiu o eksport na szwedzki personal numer?
Noi caly moj plan z eksportowym legalem legl w gruzach. Z tego wychodzi, ze sa dwa rozwiazania.
Legalny, kupuje auto, wypeniamy del2 na szwedzki adres kupujacego i wraz z sprzedajacym wysyla sie do VV. Czeka sie do 7dni na nowy dowod juz na wlasne nazwisko, wykupuje sie normalne ubezpieczenie i nie wiem czy cos jeszcze i ma sie pelna tutejsza rejestracje, Jedzie do PL, tam na podstawie dowodu na wlasne nazwisko oraz umowy kupna, ktora jest na szwedzki adres (?) rejestruje auto, nastepnie wysyla szwedzkie tablice wraz z kopia polskiego dowodu do vv.se i wyrejestrowuja auto.
Mniej legalny, kupuje auto, wypelnia del2 z zaznaczeniem na eksport wpisujac PL adres oraz wypelnia duplikat dowodu, ktory sprzedajacy wczesniej zamowil, nastepnie wysyla on swoj do vv. w celu wyrejestrowania, a kupujacy z drugim calym dowodem i umowa jedzie do PL (na gape) i rejestruje auto, nastepne czynnoci jak powyzej.
Jezeli cos pominelem to prosze o sprostowanie.
  Profil uzytkownika: Adik     
redeye


Wpisów: 219
Od: 2006-12-05
2008-05-21 18:56
mysle, że bezpieczniej i chyba łatwiej, załatwic sprawe wegług wersji 1
co do ubezpieczenia to polecam folksam, maja polską obsługe (tel 0771585908), facet ktory tam pracuje był jedyna kompetentną osoba w całej tej aferze
ubezpieczyłem auto na kwartał za około 270sek/miesiac, wiec to nie tragedia

i jeszcze jeden argument przeciw czasowej rejestracji

mój brat załamany tutejsza biurokratyczna katastrofą, postanowił dowiedziec sie wszystkiego o procedurach rejestracji auta ze szwecji.
rozmawiał z kierowniczka wydziału komunikacji w urzedzie miasta w szczecinie i wszystko było ok dopóki w/w kierowniczka nie pokazała mu wzornika ze szwedzkim dowodem rej i wzorem tablic rej jakie akceptuja
pani nie chciała nawet słyszec o jakis czerwonych, wywozowych tablicach i dowodzie innym niz oni maja na zdjeciach
według krajowych urzedników takowe nie istnieja wiec nie mozna zarejesrtowac z takimi niczego w pl
pani kier. była bardzo sroga i stanowcza węsząc jakiś podstęp...
wiec nawet gdyby sie udało z tillfallig regist. to w szczecinie byłaby wtopa na 100%
moze w polsce jest inaczej, ale u nas w szczecinie
nie ufaja nikomu
i jeszcze : w trakcie rejestracji w pl upewnij sie czy urząd wysle tablice i del2 dowodu rej do vagverket i kiedy to ewentualnie zrobi
od tego zalezy czy i ile dostaniesz zwrotu kasy z folksam za niewykozystane ubezpiecz.
jesli coś ci sie wyda podejrzane, to zabierz tablice i dowod rej i sam je wyslij

znam typa , ktory musial placic za kolejne miesiace ubezpieczenia auta w se mimo ze było zarej. w pl

pozdrawiam

  Profil uzytkownika: redeye     
siny


Wpisów: 5
Od: 2008-05-16
2008-05-21 19:02
Czyli do rejestracji w Polsce potrzebne jest tłumaczenie tylko niebieskiego Del 1 ???
  Profil uzytkownika: siny     
redeye


Wpisów: 219
Od: 2006-12-05
2008-05-21 19:12
nie
nie jest tak łatwo
trzeba dostarczyc i zapłacic za wszystko

w pl wiedza nawet o kontrollmarke
po zgubieniu starych tablic, vv przysłał mi nowe ale bez nalepki
w pl widza o niej i wymagaja....
  Profil uzytkownika: redeye     
konza


Wpisów: 20
Od: 2008-03-21
2008-05-21 19:18
musze powiedziec ze żeczywiscie w polsce co miasto yo inne prawo rejestracji np. przy rejestracji w gdyni za pierwszym razem dostalem spowrotem DEL 2 dowodu (orginal) za drugim razem gdy rejestrowałem auto w tym samym urzedzie powiedziano mi ze w zadnym wypadku orginalu niedostane jedynie kopie z potwierdzeniem ze zarejestrowano pojazd w PL natomiast ostatnio sprowadzilem auto do Mlawy gdzie zabrano orginaly dwuch czesci oraz tablice i powiedziano ze bez nich nie zarejestruja w PL nawet potwierdzenia nie dali tylko powiedzieli ze trzeba podanie napisac do starostwa (normalnie cyrk) wiec najpierw sie lepiej dowiedziec czego madre glowy w urzedzie potrzebuja
  Profil uzytkownika: konza     
siny


Wpisów: 5
Od: 2008-05-16
2008-05-25 19:24
Jak sprawdzić czy Szwedzki przegląd techniczny jest aktualny? Pozdr. siny
  Profil uzytkownika: siny     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2008-05-25 20:39
Najprostszy sposób to spojrzeć na naklejkę na tylnej rejestracji. Jest na niej napisany rok i miesiąc do którego jest ważny przegląd i zapłacony podatek.

Np. jeśli jest cyfra 4 to to przegląd ma być zrobiony przed kwietniem a podatek zapłacony w kwietniu.
  Profil uzytkownika: mabr     
Forum -> Auto-Moto -> Sprowadzenie uzywanego auta do Polski
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






PRACA (Brandbergen)
Poszukujemy pracownikow lub podwykonacow (VÅRBY)
Sprzatanie (Bandhagen)
brukarz - kostka granitowa (Knislinge )
Praca przy sprzataniu w Sztokholmie (Älvsjö)
Renovering av lägenheter- Stockholm (Stockholm)
PRACOWNIK ROBÓT NAZIEMNYCH (Sztokholm)
Städjobb- Stockholm (Stockholm)
Więcej





Zakładnicy Nocnego Duathlonu na pokładzie Ryanair.
Agnes na szwedzkiej ziemi
8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 6 gości
oraz 0 użytkowników.


Trollfabriken poloniainfo.se ?
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony