Odwiedzin 37823058
Dziś 2260
Środa 1 maja 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - zlobki w malmö

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autorzlobki w malmö
palka001


Wpisów: 24
Od: 2007-07-11
2007-07-11 15:57
Witam!Chcialabym wyslac dziecko do zlobka w malmö ale nie wiem czy sa i na jakich warunkach sa przyjmowane!prosilabym o adresy zlobkow!nie wiem tez czy oboje rodzicow musi pracowac aby dziecko bylo przyjete i od ilu lat!moja coreczka ma roczek!
  Profil uzytkownika: palka001     
ewa klo


Wpisów: 10
Od: 2007-07-10
2007-07-11 16:42
hej, pisalam troche na temat przedszkol:
http://www.poloniainfo.se/ artykul.php?id=853

w szwecji nie ma podzialu na zlobki i przedszkola, ew. moga byc "przedszkola dla mlodszych dzieci" - mniej wiecj do 3 roku zycia

liste przedszkol (förskola) powinnas znalezc na stronie:
http://www.malmo.se/skolau tbildning/forskoleverksamhet15ar.4.33aee3 0d103b8f15916800051896.html

pod haslem "för mer information" w dolnym prawym rogu znajdziesz wymienione poszczegolne dzielnice malmö - szukaj przedszkola tam gdzie mieszkasz...

wam i waszemu dziecku nalezy sie 15 godzin tygodniowo przedszkola, jesli jedno z was nie pracuje...

powodzenia!
  Profil uzytkownika: ewa klo     
aniuladoniula


Wpisów: 438
Od: 2007-03-01
2008-01-22 10:05
Witam! Mam sporo pytan na temat szwedzkich zlobkow.
Jak to wyglada w Stockholmie? Moze mi ktos pomoc znalesc spis takich przedszkoli dla najmlodszych? Od jakiego wieku dzieciaczka mozna zapisac do przedszkola (zlobka)? Czy maluszek musi miec skonczony rok? Czy kilkumiesieczne dziecko tez moze byc przyjete? Jesli tak to czy istnieje mozliwosc by byl karmiony naturalnym mlekiem przyniesionym z domu przez rodzicow? Na ile godzin w tygodniu moze byc przyjety? Oboje pracujemy, ale ja na pol etatu. Czy te godziny mozna sobie dowolnie ulozyc, czy jest jakas regula ze codziennie dziecko ma byc tyle samo czasu w przedszkolu?
Z gory dziekuje za odpowiedz!
Chetnie poznam opinie o przedszkolach najlepiej w Lidingo. to
  Profil uzytkownika: aniuladoniula     
deltron


Wpisów: 32
Od: 2008-01-04
2008-01-25 00:35
hej,

Czy to oznacza ze jak jedno z rodzicow nie pracuje to nie ma szans na 40h przedszkola dla dziecka?

pzdr
  Profil uzytkownika: deltron     
ewa
Sztokholm


Wpisów: 809
Od: 2000-09-11
2008-01-25 12:37
ma szanse jesli np. drugi z rodzicow uczy sie w pelnym wymiarze godzin (np. studia)

przedszkola roznia sie bardzo miedzy soba - byc moze w jednym personel moze sie zgodzic na karmienie dziecka mlekiem naturalnym, a w innym bedzie to nie do pomyslenia (dodatkowa praca dla personelu)
zreszta roczne dziecko juz "nie musi" pic mleka matki...

i szczerze mowiac to nie slyszalam o przyjmowaniu do przedszkol dzieci mlodszych niz rocznych, raczej regula jest ze przyjmowane sa dopiero po ukonczeniu 1 roku zycia

roznie jest tez jesli chodzi o godziny pobytu dziecka w przedszkolu - te dzieci, ktore maja prawo tylko do 15 godzin tygodniowo moga w jednym przedszkolu byc przyjmowane na 3 godziny dziennie, a inne przedszkole (np. to ktore ja znam) przyjmuje tylko na 5 godzin 3 razy w tygodniu

ja zanim zdecydowalam sie na wlasciwe przedszkole to obeszlam wszystkie w okolicy i wszedzie wypytalam o stosowana pedagogike, zwyczaje itp.
warto tez zapytac jaka jest rotacja personelu - im wieksza tym bedzie gorzej dla dziecka (gdy personel ma dobre warunki pracy to sie za czesto nie przenosi, a zle warunki pracy odbijaja sie tez na dziecku)

z tych miejsc ktore ja odwiedzilam zdecydowanie najbardziej podobaly mi sie przedszkola prywatne (rozne typy "kooperativ"), chociaz slyszalam ze zdazaja sie i fajne panstwowe

powodzenia!
  Profil uzytkownika: ewa     
aniuladoniula


Wpisów: 438
Od: 2007-03-01
2008-01-25 15:08
Ewo dziekuje za odp. Z tym karmieniem mlekiem chodzilo mi tylko w przypadku gdyby udalo sie zapisac malego jak bedzie mial kilka miesiecy. Pewnie tak jak piszesz zalezy to od personelu. W poniedzialek jade do komuny dowiedziec sie o te a'la zlobki. Bede wiedziala napewno czy takie sa czy nie.
Slyszalam ze bardzo dobre sa Montessoriförskolan.
  Profil uzytkownika: aniuladoniula     
aniuladoniula


Wpisów: 438
Od: 2007-03-01
2008-02-05 13:08
Bylam w komunie i przyjmowane sa dzieci po ukonczenie roczku. Czas oczekiwania 4miesiace. Jesli chce sie by dziecko chodzilo do przedszkola od jesieni to trzeba je zameldowac duzo wczesniej.
  Profil uzytkownika: aniuladoniula     
Dorotka_stokrotka
Eslöv


Wpisów: 62
Od: 2002-02-07
2008-02-19 10:31
Jesli masz wiecje pytan odnosnie przedszkoli to napisz do mnie.
  Profil uzytkownika: Dorotka_stokrotka     
Forum -> Życie w Szwecji -> zlobki w malmö
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Praca od zaraz Personlig assistans (Södertälje)
Szukam pracownika ogolnobudowlanego (Malmö)
szpachlówka, malarz, stolarz (Stockholm )
Stolarz (stockholm)
Firma sprzątająca zatrudni Panie (Stockholm (Älvsjö))
Sprzatanie Åkersberga i okolice (Åkersberga )
Praca dla doświadczonego stolarza (Sztokholm)
Sprzątanie Sztokholm (Älvsjö)
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 15 gości
oraz 1 użytkowników.


Diagnostyka Samochodowa
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony