| Autor | Kajetan i AI |
Uwe Alandy

Wpisów: 16634 Od: 2003-03-12
| 2026-06-03 22:40 Od razu piszę: Nie "nasz" Kajetan, tylko inny, najwyraźniej też urodzony w Polsce, bierze udział w eksperymencie. Jest zatrudniony jako barista przez Monę, która istnieje tylko wirtualnie ale zarządza czymś w rodzaju kafeterii.
Są niestety problemy, Mona oferuje sałatki nieistniejące z powodu braku kuchni. Klienci, się dziwią, kapitał na start już zużyty ale całość wzbudza zainteresowanie, również niemieckiej telewizji państwowej:
https://www.zdf.de/video/m agazine/heute-in-europa-1-100/heute---in- europa-vom-3-juni-2026-100#startTime=662 |
| | |
kajetan Sztokholm

Wpisów: 17008 Od: 2000-09-01
| 2026-06-08 00:13
Widzialem.
https://omni.se/barista-i- vasastan-har-en-ai-som-chef-som-att-jobba -med-en-person-med-demens/a/rrMv88
https://www.dn.se/ekonomi/ ai-roboten-mona-driver-kafe-i-vasastan-sa -ar-hon-som-chef/ |
| | |
LukiPL

Wpisów: 93 Od: 2023-04-17
| 2026-06-08 11:07 Tak samo wygląda praca "na aplikacjach" w Amazon, czy Uber. "Komputer" decyduje co masz robić tak żeby było najoptymalniej dla firmy która płaci za prąd do komputera. |
| | |
kajetan Sztokholm

Wpisów: 17008 Od: 2000-09-01
| 2026-06-09 11:00 Dla pracownika pewnie to wyglada podobnie, ale w tym wypadku to masz LLM, ktory zarzadza cala firma. |
| | |