Odwiedzin 37841038
Dziś 643
Wtorek 7 maja 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Przeprowadzka a konto w banku SEB.

 
 

Pokaż wpisy
AutorPrzeprowadzka a konto w banku SEB.
Janka22


Wpisów: 10
Od: 2011-10-23
2024-01-04 21:54
Moze ktos sie orientuje. Jesli wyjezdzam do PL na stale, czy musze zamknac konto w banku?
Chcialabym je zostawic.
Czy bank w takim przypadku wysyla nowa karte na adres w PL jesli konczy sie jej waznosc?
  Profil uzytkownika: Janka22     
Anna ZM
Göteborg


Wpisów: 529
Od: 2011-10-25
2024-01-05 14:19
Zamykać konta nie musisz, ale możesz mieć problem z bank ID o ile nie masz szwedzkiego obywatelstwa.
W celu utrzymania ważności BankID, osoby nie posiadające szwedzkiego obywatelstwa muszą osobiście stawić się w banku z dokumentem tożsamości.
Szwedzcy obywatele skanują paszport lub narodową ID/kort elektronicznie.
  Profil uzytkownika: Anna ZM     
Kawosz


Wpisów: 5
Od: 2024-01-04
2024-01-06 13:55
Mozesz oczywiście zachować swoje konto w banku. Aby otrzymać nową kartę potrzebujesz zawiadomić bank o nowym adresie. Bank pobiera jakąś sumę za obsługę konta, np 50 kr rocznie i te pieniądze powinny być na koncie.
Anna, znowu udzielasz nieprawidłowej informacji. Obywatelstwo nie ma nic wspólnego z bank id, natomiast numer personalny jest niezbędny. I nie ma zadnych problemów z logowaniem, chyba ze się nie uaktualni aplikacji.
  Profil uzytkownika: Kawosz     
Anna ZM
Göteborg


Wpisów: 529
Od: 2011-10-25
2024-01-06 16:11
Kawosz, akurat tutaj ty się mylisz. Miesiąc temu był u mnie Polak bez obywatelstwa szwedzkiego, któremu kończyła się ważność Bank-ID. Zalogował się intenetowa na swoim koncie bankowym, aby ją przedłużyć. Przeszliśmy wszystkie wstępne kroki do momentu, kiedy trzeba było zeskanować i wkleić szwedzki dokument tożsamości. On miał tylko SKV ID-kort. Wówczas pojawił się tekst, że wymagany jest szwedzki paszport lub narodowa ID-kort, natomiast on musi się osobiście stawić w banku. Zrobił to i wszystko udało się załatwić. Jest to już drugi taki przypadek. Poprzedni Polak nie mieszka już w Szwecji i ważność jego Bank-ID wygasła. Dzwonił do mnie, bo niestety nie może się nigdzie zalogować.
  Profil uzytkownika: Anna ZM     
Anna ZM
Göteborg


Wpisów: 529
Od: 2011-10-25
2024-01-06 16:14
Poza tym Kawosz napisałeś: ...Anna, znowu udzielasz nieprawidłowej informacji...
Kiedy wczeniej udzieliłam nieprawidłowej informacji?
  Profil uzytkownika: Anna ZM     
Kawosz


Wpisów: 5
Od: 2024-01-04
2024-01-06 19:22
Problemy jakie ty miałas z kims tam nie mają nic wspólnego z pytaniem osoby zakładajacej temat. Nie bierz się za coś o czym nie masz pojęcia bo tylko stwarzasz problemy i utrudniasz ludziom zycie.

  Profil uzytkownika: Kawosz     
Kawosz


Wpisów: 5
Od: 2024-01-04
2024-01-06 19:28
A swoją drogą to tylko ktoś mocno chory na głowę mógł dać ci mozliwość majstrowania przy swoim bank id i wlogowywaniu się na konto.
  Profil uzytkownika: Kawosz     
pawelpawel


Wpisów: 643
Od: 2007-06-10
2024-01-07 00:43
"Bank pobiera jakąś sumę za obsługę konta, np 50 kr rocznie i te pieniądze powinny być na koncie."

Za 50 kr rocznie to w Szwecji nie ma juz nic. Blizej 50 kr miesiecznie.
  Profil uzytkownika: pawelpawel     
Anna ZM
Göteborg


Wpisów: 529
Od: 2011-10-25
2024-01-07 23:09
Kawosz, może ty najpierw sprawdzisz to, co piszesz.

Oto co bank NORDEA podaje na swojej stronie jak można przedłużyć ważność BankID.
Så förnyar du ditt mobila BankID innan giltighetstiden går ut
...pkt 4. När du aktiverar ditt BankID behöver du bekräfta din identitet med hjälp av ditt svenska pass eller nationella id-kort (ej körkort). En instruktion på hur identifieringen går till visas på din telefon.
  Profil uzytkownika: Anna ZM     
Forum -> Życie w Szwecji -> Przeprowadzka a konto w banku SEB.
Pokaż wpisy






Sprzatanie- Sztokholm (Älvsjö)
Sprzatanie (Stockholm)
Mechanik samochodowy Göteborg (Göteborg Partille)
REMONTY BADRUM (YSTAD)
Grund works, gardens, teracess (Stockholm )
Firma sprzątająca zatrudni Panie (Stockholm (Älvsjö))
Praca dla koparkowego (Stockholm)
Praca w Malmö (Malmö)
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 8 gości
oraz 0 użytkowników.


Dzis palạ koran w Skärholmen
Szwecja gospodarzem Eurowizji 2024.
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony