Odwiedzin 37839143
Dziś 2254
Poniedziałek 6 maja 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Zwrot podatku za rok 2022

 
 

Pokaż wpisy
AutorZwrot podatku za rok 2022
bartekqwerty14


Wpisów: 16
Od: 2020-07-13
2024-01-03 13:05
Witam wszystkich,
Mam pytanie odnośnie zwrotu podatku. W Szwecji pracowałem kilka lat temu. Na początku Covidu gdy była największa panika wróciłem do Polski (marzec 2020). Za te 3 miesiące nie złożyłem wniosku o zwrot podatku, zawsze to jakieś grosze by wpadły. Czy po takim czasie mogę złożyć wniosek? Czy już nie warto i za późno? Pozdrawiam.
  Profil uzytkownika: bartekqwerty14     
alwa12


Wpisów: 12782
Od: 2015-08-26
2024-01-03 22:19
Bartek, a co Ci szkodzi zlozyc wniosek i to jak
najszybciej ? Glowy Ci nie utna, w najgorszym wypadku
nie dostaniesz. A moze dostaniesz, czego Ci zycze.

Nie trac czasu i skladaj wniosek, nic nie tracisz.
  Profil uzytkownika: alwa12     
Anna ZM
Göteborg


Wpisów: 529
Od: 2011-10-25
2024-01-03 22:30
Jeżeli należy ci się jakiś zwrot, to pieniądze leżą na twoim koncie w urzędzie podatkowym 10 lat.
Najlepiej dowiedz się jak wypadło twoje rozliczenie za rok 2020. Musisz do nich napisać i wysłać obecny adres do korespondencji, bo prawdopodobnie nie zostawiłeś swojego adresu.
Zmiany adresu dokonuje się wypełniając blankiet SKV 7542.
Jeśli jesteś pewien zwrotu, to możesz jednocześnie poprosić o przelanie nadwyżki na twoje konto we wskazanym przez ciebie banku, ale to już inny temat.
  Profil uzytkownika: Anna ZM     
Ktoś22


Wpisów: 1
Od: 2024-01-09
2024-01-09 08:09
Cześć mam pytanie dotyczące zwrotu podatku że Szwecji. Pracowałem kilka lat temu w Szwecji w roku 2023 pracodawca poinformował mnie że należy mi się zwrot podatku z świecki dostałem decyzję w czerwcu ile mi due należy i wg miałem napisać w niej swój numer konta do przelewu pieniędzy. Podałem numer konta i wręczyłem papier pracodawcy w wrześniu z tego co wiem pracodawca zaniósł ten papier do urzędu w październiku czyli podał mój numer konta do wysłania pieniędzy. Co tej pory pieniądze nie zostały wysłane na konto czy to normalne że due tyle czeka ? Z góry dzięki za odp. Podobny temat to postanowiłem się podpiąć.
  Profil uzytkownika: Ktoś22     
Anna ZM
Göteborg


Wpisów: 529
Od: 2011-10-25
2024-01-09 12:06
Oczywiście, że nic nie dostaniesz, bo zrobiłeś to nieprawidłowo. Pieniądze leżą na twoim koncie w urzędzie skarbowym 10 lat, więc masz dużo czasu, aby to załatwić.
A jak to przeczytasz na stronie internetowej urzędu skarbowego
https://www.skatteverket.s e/privat/skatter/skattekontobetalaochfati llbaka/utbetalningfranskattekontot/anmala konto.4.18e1b10334ebe8bc80004255.html

Om du vill registrera, eller ändra ett tidigare registrerat, utländskt bankkonto måste du skicka in nedanstående handlingar. Observera att alla handlingar måste skickas in i original, så du kan inte skicka in dem via e-post eller fax.
Privatpersoner
En anmälan om att registrera ett utländskt bankkonto måste vara underskriven av behörig person och ska innehålla följande uppgifter:
• Ditt namn och svenska person- eller samordningsnummer samt dina kontaktuppgifter.
• IBAN och BIC för ditt bankkonto.
• Namnförtydligande av underskriften.
Ett intyg från din bank som visar att du äger angivet bankkonto.
Intyget ska:
• innehålla ditt namn och din födelsedag.
• innehålla IBAN och BIC för ditt bankkonto.
• innehålla bankens namn och adress.
• vara underskrivet av en banktjänsteman, även namnförtydligande.
• vara daterat och får inte vara äldre än sex månader vid ansökningstillfället
Du ska skicka din anmälan tillsammans med godkända handlingar i original till postadress:
Skatteverket
205 30 Malmö
Jeśli chcesz informację po polsku, to zwróć się do mnie z tym pytaniem na adres emejlowy:
polonus26@gmail.com

P.S.
Sprawdzaj tekst przed zatwierdzeniem go, bo twój wpis na forum zawierał dużo błędów.
  Profil uzytkownika: Anna ZM     
Forum -> Życie w Szwecji -> Zwrot podatku za rok 2022
Pokaż wpisy






Mechanik samochodowy Göteborg (Göteborg Partille)
REMONTY BADRUM (YSTAD)
Grund works, gardens, teracess (Stockholm )
Firma sprzątająca zatrudni Panie (Stockholm (Älvsjö))
Praca dla koparkowego (Stockholm)
Praca w Malmö (Malmö)
Firma zatrudni (Bandhagen )
sprzatanie (Stockholm)
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 37 gości
oraz 0 użytkowników.


Szwecja gospodarzem Eurowizji 2024.
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony