Odwiedzin 37838873
Dziś 1984
Poniedziałek 6 maja 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Ponowne rozliczenie podatku

 
 

Pokaż wpisy
AutorPonowne rozliczenie podatku
Kuba1414


Wpisów: 13
Od: 2021-08-29
2023-12-13 14:27
Witam. Sprawa wygląda tak że próbuje ugrać coś w skatteverket i wnosiłem o ponowne rozliczenie podatku za wcześniejsze lata to jest 2018 i 2019. Problem jest taki że jak za 2017 mi się udało bez problemu to teraz już trafiłem na kogoś co ten problem robi.

Wygląda to tak że dostawałem pytania dla czego? po co? czemu? itp a na odpowiedzi czekałem po kilka miesięcy

Skończyło się że dostałem taka wiadomość:

"In order to be taxed according to the Income Tax
Act, we need you to fill in your employment income in the income declaration
in box 1.1, sign it and send it."

Wygląda że oni nie mają żadnych papierów z tych lat i muszę im wysłać na papierze bo online się nie da już nic zrobić.

Teraz pytanie brzmi czy ktoś może wie na jakim dokumencie mam i to wysłać? (bo ja tylko znam ten żółty co oni zawsze wysyłają ale tego chyba nie dostane za te lata?)
  Profil uzytkownika: Kuba1414     
Anna ZM
Göteborg


Wpisów: 529
Od: 2011-10-25
2023-12-13 20:34
Jeśli jesteś w Szwecji, to przejdź się do najbliższego urzędu skarbowego i poproś o wydruk zarobków z wszystkich lat pracy w Szwecji.. Może trafiłes na osobę, która nie ma dojścia do tych informacji, albo jest nierozgarnięta.
Poza tym możesz nie odpowiadać i za jakiś czas wysłać ponowne podanie o korektę deklaracji "Omprövningsbegäran". Może trafisz na kogoś innego. Z tym, że za rok 2018 masz czas tylko do końca grudnia tego roku.
  Profil uzytkownika: Anna ZM     
Kuba1414


Wpisów: 13
Od: 2021-08-29
2023-12-14 01:38
Tu jest właśnie problem bo jestem teraz w Pl. Szkoda że o tym nie pomyślałem bo rozmowy trwają już jakieś 6 miesięcy i teraz znowu zapytałem jakie papiery mam jej wysłać ale co z tego jak to było 3 tyg temu i dalej nie mam odp. A wiem właśnie że za 2018 czas mnie goni dla tego nie chce popełnić błędu wysyłając im coś i znowu im nie będzie pasować. Mam od pracodawcy KU13 Inkomstår 2018 ale nie wiem czy to im wystarczy. Kiedyś powiedział mi w skacie że liczy się data zgłoszenia o ponowne rozliczenie podatku. Ale chyba muszę dalej to ciągnąć z tą osobą która mnie teraz prowadzi .
  Profil uzytkownika: Kuba1414     
Anna ZM
Göteborg


Wpisów: 529
Od: 2011-10-25
2023-12-14 11:31
KU13 powinno wystarczyć. Wyślij oczywiście kopię. Najlepiej mejlem, aby mieć dowód wysłania.
  Profil uzytkownika: Anna ZM     
Kuba1414


Wpisów: 13
Od: 2021-08-29
2023-12-20 13:04
Już miałem przygotowane te ku13 ale pani dzisiaj wysłała mi normalna deklaracje tylko za 2018 i 2019. Więc raczej już wszystko ok będzie. Dziękuje za pomoc.
  Profil uzytkownika: Kuba1414     
Forum -> Życie w Szwecji -> Ponowne rozliczenie podatku
Pokaż wpisy






REMONTY BADRUM (YSTAD)
Grund works, gardens, teracess (Stockholm )
Firma sprzątająca zatrudni Panie (Stockholm (Älvsjö))
Praca dla koparkowego (Stockholm)
Praca w Malmö (Malmö)
Firma zatrudni (Bandhagen )
sprzatanie (Stockholm)
Praca wykończenia budownictwo (Anderslov)
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 31 gości
oraz 1 użytkowników.


Szwecja gospodarzem Eurowizji 2024.
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony