Odwiedzin 37807021
Dziś 3345
Piątek 26 kwietnia 2024

 
 

Forum: Na każdy temat - Działalność Gospodarcza w Szwecji

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorDziałalność Gospodarcza w Szwecji
Aroo100


Wpisów: 114
Od: 2021-08-21
2023-05-16 21:19
Na naszym forum pojawiało się wiele wątków dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej w Szwecji. Wiele było pytań. A ja już od miesiąca prowadzę działalności w Szwecji co prawda nie w branży budowlanej ani sprzątającej a inwestycyjnej ale wejście na rynek każdej firmy jest podobne. Więdz dzielę się doświadczeniem i poradą.

1. Jeżeli wchodzisz na Szwedzki rynek z Polską działalnością gospodarczą, nie wchodź jako jednoosobowa działalność gospodarcza. Tracisz pieniądze na podatkach.

2. Zarejestruj w Polsce spółkę Z.O.O albo prostą spółkę akcyjną P.S.A. Spółki możesz zarejestrować w systemie s24.

3. Jak już masz zarejestrowaną spółkę w Polsce, to po przyjeździe do Szwecji rejestrujesz Bolagsverket filię spółki Polskiej albo rejestrujesz Szwedzką spółkę AB w której Polska spółka jest głównym udziałowcem co pozwala na transfer zysków z Szwecji do Polski.

4. Aby ułatwić sobie start warto zapisać się do Polsko Szwedzkiej izby handlowej w której też są zrzeszone banki Szwedzkie co ułatwi otworzenie rachunku Szwedzkiego w ramach wspołpracy izby.

5. Jeżeli chcesz mieć firmę w Szwecji a mieszkać w Polsce zastanów się nad usługami powierniczymi tak zwanego zarządu nominowanego, po Szwedzku, chyba się nazywa externstyrelse. Są to trochę większe koszty ale wasz biznes jest w dobrych rękach.

Wiele większych firma Szwedzkich zatrudnia Polskich podwykonawców. Najczęściej są to mniejsze firmy jednoosobowe z Polski. Współpraca B2B na jednoosobowej działalności powoduję większe ryzyko biznesowe oraz większe obciążenia podatkowe czego można uniknąć zakładając spółkę które posiada osobowość prawną.

Polskie spółki opłacają się kiedy nie jesteście Szwedzkimi rezydentami podatkowymi a PIT ( Private income Tax ) odprowadzacie w Polsce.

W niektórych przypadkach w Polskich spółkach możecie korzystać z CIT Estoński. Co może okazać się bardzo korzystne
  Profil uzytkownika: Aroo100     
Poważny temat! Ten temat został oznaczony jako poważny. Oznacza to, że autor oczekuje poważnej dyskusji lub odpowiedzi na pytanie.
Forum -> Na każdy temat -> Działalność Gospodarcza w Szwecji
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Dam pracę Pracownik budowlany Karlstad Varmland (Hammarö)
PRACA. (Stokholm)
Dam prace sprzątanie (Stockholm)
Dam prace firmie sprzątającej (Stockholm)
Tłumaczenie (Sztokholm)
Praca dla doświadczonego stolarza (Sztokholm)
Firma Sprzątające (Helsingborg)
FIRMA SPRZATAJACA (VÄNDELSÖ)
Więcej





Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 25 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Dzis palạ koran w Skärholmen
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony