Odwiedzin 37799471
Dziś 3248
Środa 24 kwietnia 2024

 
 

Forum: Auto-Moto - Zniszczone polskie prawko czy mogę jeździć

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorZniszczone polskie prawko czy mogę jeździć
Marena35


Wpisów: 22
Od: 2022-07-29
2023-05-11 22:11
Dobry wieczór. Mam bardzo poważne pytanie. Mój synek wyjął z torebki moje polskie prawko. Jest całkowicie zniszczone. Codziennie dojeżdżam do pracy. Szwedzka policja ma wgląd do bazy w Polsce? Wiele się mówiło o takiej bazie że powstanie. Mam zdjęcie tego dokumentu ale nie wiem czy to przejdzie przy kontroli. Nowy dokument będę miała dopiero za 2 tygodnie. Martwić się czy jeździć? Wiem że tutaj ogólnie administracja i służby są bardzo wyrozumiali jak załatwiamy wszelkie sprawy. 😬😬
  Profil uzytkownika: Marena35     
nobody


Wpisów: 840
Od: 2011-05-18
2023-05-12 13:24
Nie nie powinno sie jezdzic bez prawa jazdy.W polsce prosta pilka bo jest mprawojazdy ale niestety za rganica nie dziala.Co do postepowania to znalazlem tylo taki zapis
"Co zrobić, jeśli prawo jazdy zostało zagubione za granicą? W pierwszej kolejności należy zgłosić zdarzenie miejscowej policji, która przekaże kierowcy dokument umożliwiający poruszanie się po krajach UE. Dokument ten jest ważny przez 30 dni. Wskazane jest również skontaktowanie się z ambasadą i polskim konsulatem, gdzie kierowca uzyska wszelkie niezbędne informacje na temat tego, co musi w tej sytuacji zrobić. Po powrocie do Polski kierowca powinien jak najszybciej złożyć wniosek o wydanie duplikatu prawa jazdy we właściwym urzędzie komunikacji."
Dochodzi zapewne kwestia pobytu w szwecji i koniecznosci wymiany prawa jazdy bo do tego mogliby sie przyczepic.

  Profil uzytkownika: nobody     
Bartender
▁ ▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █


Wpisów: 3031
Od: 2017-03-11
2023-05-12 14:30
"...koniecznosci wymiany prawa jazdy..."

Nie ma konieczności wymiany unijnego prawa jazdy na szwedzkie. Jest tak samo ważne niezależnie od długości pobytu w Szwecji.

  Profil uzytkownika: Bartender     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2023-05-12 15:11
500kr kary za to ze niema się przy sobie,moga być dociekliwi a wglądu niemają jeszcze ,trzeba mieć pecha żeby być zatrzymanym
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Marena35


Wpisów: 22
Od: 2022-07-29
2023-05-12 18:38
Jestem to dopiero 8 mscy i 3 razy już miałam akcje alkomat. Dokumentów nigdy nie sprawdzali. Mam już zamówiony nowy dokument.
  Profil uzytkownika: Marena35     
nobody


Wpisów: 840
Od: 2011-05-18
2023-05-12 20:47
Odnosilem sie do tego.Obowiazku wymiany nie ma ale do pewnego momentu.Jesli waznosc sie konczy a przez to rozumie ze bedzie ponownie wyrabiany dokument bo ulegl uszkodzeniu to juz wchodza te zasady.

https://www.transportstyre lsen.se/sv/vagtrafik/Korkort/har-korkort/ fornya-korkortet/nytt-korkort-fran-utland et/

Analogicznie bo to wprost implementowane z unijnej dyrektywy

https://serwisy.gazetapraw na.pl/transport/artykuly/1444620,zagranic zne-prawo-jazdy-w-polsce-jak-wymienic.htm l

https://europa.eu/youreuro pe/citizens/vehicles/driving-licence/driv ing-licence-renewal/index_pl.htm
  Profil uzytkownika: nobody     
Forum -> Auto-Moto -> Zniszczone polskie prawko czy mogę jeździć
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









praca w restauracji (stockholm)
Firma sprzatajaca - Cleanflat (STOCKHOLM)
Praca - sprzątanie (Spånga)
Spawacz 136/138 Sztokholm (Sztokholm)
Potrzebna pomoc na dzis (ok 4 godz.) (Södertälje)
sprzatanie Bålsta (Bålsta )
Sprzątanie/Grafik/Sztokholm (Sztokholm )
Praca od zaraz! (Malmo)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 21 gości
oraz 2 użytkowników.


Rozwod w Szwecji i opieka nad dzieckiem
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony