Odwiedzin 37785719
Dziś 2489
Sobota 20 kwietnia 2024

 
 

Forum: Na każdy temat - Dla odmiany pozytywna wiadomosc z Polski

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorDla odmiany pozytywna wiadomosc z Polski
kawaler


Wpisów: 12116
Od: 2008-10-01
2023-04-20 12:24
https://polskieradio24.pl/ 5/273/artykul/3154109,Morskie-turbiny-wia trowe-dla-PGE-To-najwi%C4%99ksza-tego-typ u-inwestycja-w-Europie-

Polska Grupa Energetyczna wspólnie z dunska Örsted wybuduja 40 km od wybrzeza najwieksza farme wiatrowa w Europie.

https://baltica.energy/en? sc_lang=pl-PL
  Profil uzytkownika: kawaler     
Michalski


Wpisów: 158
Od: 2023-02-24
2023-04-20 14:29
Politycy tak twierdzą ale ja nie jestem wcale pewien czy rozwój technologii jest równoznaczny z polepszeniem jakości życia Ludzi. Człowiek jest "zwierzęciem gromadnym" i najlepiej się czuje wśród równych sobie, gdy tymczasem współcześni prorocy twierdzą, że ty masz być lepszy od sąsiada.
  Profil uzytkownika: Michalski     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2023-04-20 16:17
jakosc zycia??? roznie to mozna tlumaczyc
  Profil uzytkownika: black sabbath     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2023-04-23 23:44
Kawaler, z calym szacunkiem do Ciebie i z miloscia
w moim sercu, ale czy Ty tak na powaznie ?

Wiatraki w Baltyku ? tylko dla 4 milionow ludnosci ?

No k.... ..., niech sie tylko jeden spierdoli do wody,
tak jak w Szwecji jeden wiatrak zapaskudzil olbrzymie tereny lesne na lata, i caly Baltyk zatruty na setki lat.

Ile ta inwestycja bedzie kosztowac ??? multum !

To wogole sie nie oplaca ekonomicznie i klimatycznie.



  Profil uzytkownika: alwa12     
Bartender
▁ ▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █


Wpisów: 3031
Od: 2017-03-11
2023-04-24 00:36
Bo to się nie ma opłacać ani ekonomicznie, ani klimatycznie.
To ma się opłacać politycznie

  Profil uzytkownika: Bartender     
kawaler


Wpisów: 12116
Od: 2008-10-01
2023-04-24 09:31
Alwa, w jaki sposób wiatrak w Szwecji zniszczyl lasy?

Na morzu nikomu nie bedzie to przeszkadzac
  Profil uzytkownika: kawaler     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2023-04-24 15:44
To ma się opłacać politycznie
ludzie zmieniaja swoje zdanie od sytuacji,jak elektrownia w usa pier....w 1978??? to za wszelka cene zlikwidowac wszystkie ,taraz chce sie ich z powrotem ,bo juz minelo 40? lat od czenobylu,,elektrownia wiatrowa ma wieksza przyszlosc niz jadrowa, tansza i pewna ,
  Profil uzytkownika: black sabbath     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2023-04-24 20:47
Kawaler, nie moge sie dogrzebac do linku, wiem ze pisalam na ten temat. Jakis czas temu wiatrak sie zlamal i kopula spadla na ziemie, rozlalo sie tysiace litrow roby i skazilo na wiele, wiele lat hektary ziemi. To bylo w zeszlym roku i na jakis czas zamnelo buzie klimato-politykom.

Niech stawiaja wiatraki w Baltyku, to zaproszenie dla
Putina zeby sie odegrac za zniszczenie Nord Stream i za
udzial Polski w wojnie z Ukraina.

A niemiaszki tez moga miec w tym interes, tak jak kiedys
bylo z Heweliuszem i z wojna o transport morski.
  Profil uzytkownika: alwa12     
kawaler


Wpisów: 12116
Od: 2008-10-01
2023-04-24 21:44
Reczywiscie w turbinach wiatraków znajduje sie jakies 2000 litrów oleju.
  Profil uzytkownika: kawaler     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16834
Od: 2000-09-01
2023-04-24 22:00
Lepsze te wiatraki niz jak ludzie zima kaloszami w piecach pala w Krakowie

  Profil uzytkownika: kajetan     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16834
Od: 2000-09-01
2023-04-24 22:04
"Politycy tak twierdzą ale ja nie jestem wcale pewien czy rozwój technologii jest równoznaczny z polepszeniem jakości życia Ludzi. Człowiek jest "zwierzęciem gromadnym" i najlepiej się czuje wśród równych sobie, gdy tymczasem współcześni prorocy twierdzą, że ty masz być lepszy od sąsiada."

Dotychczas rozwoj technologii zawsze byl rownoznaczny z polepszeniem jakosci zycia ludzi. Moze nie wszystkich w tym samym stopniu i w tym samym czasie, ale jednak.
  Profil uzytkownika: kajetan     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2023-04-25 22:49
Nie mowiac o tych ktorzy dzieki rozwojowi technologii
tysiacami potracilo prace.

I zeby nie bylo ,jak najbardziej jestem za rozwojem technologii, bo na dluzsza mete zawsze sie poprawia,
a ze lby przy okazji tego rozwoju pospadaja, no to musi byc jakas cena- takie zycie.

Ja mam inne pytanie, dlaczego mimo rozwoju technologii
firmy spieprzaja do prymitywnych krajow i tam na prymitywnych maszynach, wykortzystujac slabych i dzieci
prowadza swoja produkcje za tzw. pizdziny grosz ?

Oczywiscie , bo taniej, bo mniejsze podatki, bo..

No to na pizdziny wuj jest ten caly rozwoj i komu to potrzebne ?

Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: alwa12     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2023-04-25 22:54
Niedlugo rozwoj dojdzie do tego ze samochody nawet
elektryczne, a moze te samosterujace bez kierowcy
nie beda sie oplacac, bo zamontuja nam wiatraki w odbyt
w zoladek czipa ktory w zalerznosci od skonsumowanego sztucznergo zarcia bedzie sterowac szybkosc i bedziemy wszyscy fruwac, pierdzac i napedzajac wiatraczki, bedziemy szczesliwi a ufo az sie zdziwi do czego ludzkosc juz doszla--

tak sobie tylko pitole
  Profil uzytkownika: alwa12     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16834
Od: 2000-09-01
2023-04-26 00:37
” Ja mam inne pytanie, dlaczego mimo rozwoju technologii
firmy spieprzaja do prymitywnych krajow i tam na prymitywnych maszynach, wykortzystujac slabych i dzieci
prowadza swoja produkcje za tzw. pizdziny grosz ?”


Wlasnie dlatego. Bluzka z HM by nie kosztowala 100kr jakby była uszyta przez pracownika z kolektivavtal w fabryce uwzględniającej ochronę środowiska.
  Profil uzytkownika: kajetan     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2023-04-26 01:20
Kajetan, dziekuje za odpowiedz, ale przyznaj sie, uznales ze nie tylko piatej klepki mi brakuje
  Profil uzytkownika: alwa12     
violina
Gbg


Wpisów: 2004
Od: 2007-03-01
2023-04-26 11:28
Polecam ksiazke Katrine Marcal "Att uppfina världen", ktora ciekawie opisuje rozwoj techniki i ekonomi, ktora z tym rozwojem sie laczy.
Konsekwencje uzywania ostatnich wynalazkow (mobile, ipady, internet itp) beda wiadome dopiero po jakims czasie (ca 50 lat) bo nie wiemy, jaki wplyw maja na zdrowie (fizyczne i psychiczne) ludzi. Kazdy wynalazek ma dwie strony, dzisiaj zachwycamy sie tylko tym, jakie daja nam korzysci i ekonomiczne dochody.
AI, o ktorej teraz glosno, moze nas przerosnac. Moze to troche przesada, ale widzialam robota, ktory na pytanie, co sadzi o ludzkosci, powiedzial, cytuje "my was zniszczymy" - moze to zalezalo od tego jak byl zaprogramowany, ale mimo tego, daje to do myslenia.
  Profil uzytkownika: violina     
Michalski


Wpisów: 158
Od: 2023-02-24
2023-04-26 11:46
Jeszcze kilka lat temu na spotkaniach młodzieży przy ognisku śpiewało się piosenki i rozmawiało o wszystkim, co było ważne, nieważne czy śmieszne. Dziś jest cisza, każdy patrzy w swojego smartfona, a najbardziej towarzyscy robią sobie selfie ze znajomymi.
Kasia bardzo kocha swoją babcię i kiedyś często ją odwiedzała. Teraz ma z nią częstszy kontakt bo kupiła jej komórkę i wysyła codziennie SMSa.
Zenek chodzi w koszulce z napisem Balecianga bo wszyscy jego znajomi w sieci twierdzą, że warto i że te kilka tysi€cy wydanych na ciuch podniesie jego status.

Pytanie: czy to, co technologia robi z ludzmi jest dla nich dobre?
  Profil uzytkownika: Michalski     
melchior


Wpisów: 817
Od: 2018-08-18
2023-04-26 12:37

Kiedy maszyny parowe nastawały w świecie,na jadący pociąg ludzie krzyczeli,że to diabeł, jak przyszła era telewizji, to szukali ludzi,którzy siedzą w skrzynkach. Połączenie internetowe z całym światem było czymś niewyobrażalnym.

Rozwuj techniki w dzisiejszym czasie jest :

1. niewyobrażalny dla zwykłego zjadacza
2. Konieczny!



  Profil uzytkownika: melchior     
Polopicante


Wpisów: 365
Od: 2018-08-19
2023-04-26 14:32


A do wszystkiego potrzebny jest zdrowy rozsądek.


  Profil uzytkownika: Polopicante     
Michalski


Wpisów: 158
Od: 2023-02-24
2023-04-26 14:36
A w bankomacie siedzi na bank Chińczyk...

Mniej ważne jest to co ludzie robią z techniką niż fakt, że technika zaczyna sterować zachowaniem ludzi w prawie każdej dziedzinie.
Uważasz, że jej rozwój jest konieczny ale to tylko Twoja prywatna opinia. Rozwój biotechniki i poznanie z grubsza budowy DNA nie spowodowało rewolucji w korygowaniu kodu genetycznego bo ludzie chcą pozostać ludzmi w sensie biologicznym.

Mam nadzieję na podobne regulacje w dziedzinie AI choć wszechobecna reklama robi ludziom sieczkę z mózgu przekonując ich o konieczności i nieodwracalności bytu sieciowego.
  Profil uzytkownika: Michalski     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2023-04-26 14:45
ta sieczke kazda generacja przechodzi
  Profil uzytkownika: black sabbath     
karma


Wpisów: 550
Od: 2016-01-07
2023-04-26 16:59
Wszystko ma swoje plusy i minusy ale niektore artykuly to az strach czytac.
https://dobrewiadomosci.ne t.pl/60591-udalo-sie-stworzyc-uniwersalna -komorke-macierzysta/
  Profil uzytkownika: karma     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16834
Od: 2000-09-01
2023-04-27 00:15
"Jeszcze kilka lat temu na spotkaniach młodzieży przy ognisku śpiewało się piosenki i rozmawiało o wszystkim, co było ważne, nieważne czy śmieszne. Dziś jest cisza, każdy patrzy w swojego smartfona, a najbardziej towarzyscy robią sobie selfie ze znajomymi.
Kasia bardzo kocha swoją babcię i kiedyś często ją odwiedzała. Teraz ma z nią częstszy kontakt bo kupiła jej komórkę i wysyła codziennie SMSa.
Zenek chodzi w koszulce z napisem Balecianga bo wszyscy jego znajomi w sieci twierdzą, że warto i że te kilka tysi€cy wydanych na ciuch podniesie jego status. "


To się zmienia. Kiedyś każdy patrzył w ognisko, teraz patrzy w smartfona ale rozmowy mają takie same. Nadchodzi moda w niektórych grupach bojkotowania socjalnych mediów przez młodzież i spotykania się zamiast. Co do ubrań, to nie powiesz chyba, że moda i status poszczególnych marek wśród młodzieży to jakaś nowość.
  Profil uzytkownika: kajetan     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16834
Od: 2000-09-01
2023-04-27 00:28
"AI, o ktorej teraz glosno, moze nas przerosnac. Moze to troche przesada, ale widzialam robota, ktory na pytanie, co sadzi o ludzkosci, powiedzial, cytuje "my was zniszczymy" - moze to zalezalo od tego jak byl zaprogramowany, ale mimo tego, daje to do myslenia. "

Tak, te wszystkie roboty i chat boty, które odpowiadają, że nas zniszczą to przesada.
Dan Brown napisał kilka lat temu książkę Origin, gdzie występuje zaawansowany AI. Wtedy 5-6 lat temu jak to czytałem to było interesujące science fiction ale te modele które mamy dzisiaj są już bardzo blisko tego z książki
  Profil uzytkownika: kajetan     
Forum -> Na każdy temat -> Dla odmiany pozytywna wiadomosc z Polski
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Praca w firmie sprzatajacej (Stockholm )
Potrzebuje hydrawlika (Stockholm )
MYCIE OKIEN (STOCKHOLM)
Sprzatanie minimum 50% lub 100% grafiki (Täby)
Praca (Värmdö )
Praca-sprzatanie (Täby)
Brukarstwo (Täby)
Praca dla ogólno budowlańca (Skåne)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 21 gości
oraz 1 użytkowników.


Kolejny Polak ofiara szwedzkiego multikulti
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony