Odwiedzin 37800479
Dziś 923
Czwartek 25 kwietnia 2024

 
 

Forum: Na każdy temat - Uwaga na zywnosc z Polski

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorUwaga na zywnosc z Polski
Pikowany_Kon


Wpisów: 13920
Od: 2015-10-25
2023-04-15 17:21
Uwazajcie co przywozicie z Polski, bo tam jest od lipca armagedon, Ukraina zarzuciła Polske zbozem,warzywami,nabiałem, nawet miodem,artykuły sa poza kontrolą unijna i czesto nie spełniaja norm.

https://burbonik.pl/2023/0 4/14/choloropiryfos-ukraina-zboze-pestycy dy/

Miod techniczny:
https://www.portalspozywcz y.pl/slodycze-przekaski/wiadomosci/po-zbo zu-technicznym-techniczny-miod-pszczelarz e-zaniepokojeni-kolejnym-przekretem,22246 5.html

Drób,mieso,nabiał,jajka

https://businessinsider.co m.pl/finanse/handel/drob-i-jaja-z-ukrainy -zalewaja-polske-jest-niepokoj/7beh7h1


Produktów nikt nie bada, nie sa znane ilosci, ale juz widac ogromny problem

  Profil uzytkownika: Pikowany_Kon     
Poważny temat! Ten temat został oznaczony jako poważny. Oznacza to, że autor oczekuje poważnej dyskusji lub odpowiedzi na pytanie.
Pikowany_Kon


Wpisów: 13920
Od: 2015-10-25
2023-04-17 13:57
Juz widac,ze problem jest znacznie powazniejszy niz sądzono jeszcze kilka dni temu:

https://www.money.pl/gospo darka/zboze-z-ukrainy-to-dopiero-poczatek -pszczelarze-alarmuja-6888340710685632a.h tml
  Profil uzytkownika: Pikowany_Kon     
ew_sa


Wpisów: 243
Od: 2012-11-29
2023-04-17 20:29
Nie siej paniki. Ten kto przezyl konsumpcje polskiej zywnosci ten zmoze ukrainska. Polski miod! Kupowany w Biedronce albo na targu od "prawdziwego" pszczelarza. Doprawiony ukladem okresowym pierwiastkow z wyjatkiem metali szlachetnych.
  Profil uzytkownika: ew_sa     
kawaler


Wpisów: 12117
Od: 2008-10-01
2023-04-17 21:02
Moze to ukrainski owies wykonczyl konie w Janowie?

Od lat najbardziej oszukane produkty to olej z oliwek i miód,

italian extra virgin oil sprzedawany po 150 kron za flaszke bywa mieszany ze zwyklym olejem.
We Wloszech jest mafia oleju w oliwek.

Drogie miody sa tez mieszane z gorszymi.

  Profil uzytkownika: kawaler     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2023-04-17 22:15
I Nutella, ktora dzieci tak uwielbiaja

Mozna wymieniac w nieskonczonosc i Ew_sa ma racje
z tym, ze jak polska zywnosc nas nie zabila,
to zmozemy i ukrainska.

Niedawno kupilam polskie jablka, piekne, o wiele tansze,
ugryzlam i szybko wyplulam-smak metalu w buzi trzymal
sie ponad dwie godziny mimo szczotkowania zebow
i plukania jamy ustnej
  Profil uzytkownika: alwa12     
Polopicante


Wpisów: 365
Od: 2018-08-19
2023-04-19 20:22


Ewuniu, omijaj Biedronki szerokim łukiem, tam nie ma nic do jedzenia,nawet karma dla psów nie jest zjadliwa.

A w miodzie nie ma metali ciżekich, tylko syrop glukozowo-fruktozoway.

Naprawdę w kuchni potrzebna jest odrobina wiedzy i zdrowego rozsądku.
  Profil uzytkownika: Polopicante     
yoka


Wpisów: 1851
Od: 2015-05-14
2023-04-21 20:03


Czytam wątek o żywności w Polsce i troche jestem tym przerazony. Dlaczego nikt wcześniej nie miał na tyle wyobrazni, że uwalniając rynek dla produktów z Ukrainy zrujnuje polskie rolnictwo.
Przecież Ukraina ,to kraj typowo rolniczy, który jest w stanie wyżywić całą UE.
Ich produkty nie przechodzą kontroli fito-sanitarnej,dlatego zawierają środki ochrony roślin już dawno zakazane w UE.


W temacie są też "kwiatki", w stylu:

"Doprawiony ukladem okresowym pierwiastkow z wyjatkiem metali szlachetnych." chodzi o miód.

Polecam zaznajomić się z tematem miodu,żeby takich
złotych myśli raczej nie upubliczniać.

" The sampled material (freshly collected by bees' nectar and mature honey) was analyzed for trace elements: copper (Cu), cadmium (Cd) and lead (Pb) contents using an ICP method. The research was carried out in the northern Lower Silesia region in year 2002. A total number of IOC samples of freshly collected by bees nectar and mature bees' honey. Every 1000 mg from each proof was decomposed in 10 ml nitric acid spectral pure. The biological materials were liquidized and mineralizated by microwave method (type MARS 5 CEM), whereas for quantitative analysis of toxic metals contents ICP technique was applied (ICP AES Varían company). The higher contents of these elements were found in freshly collected by bees' nectar. On dry matter basis, mature honey contains from 25,0% to 33,3 % less trace elements than does freshly collected nectar. The remaining analyzed metals stepped out in considerably lower concentrations: lead suitably 0,33 and 0,22 mg·kg
⁻¹ of d. m., copper - 0,31 and 0,23 mg·kg
⁻¹ of d. m. As well as cadmium - 0,08 (in nectar collected by bees) and 0,06 mg·kg
⁻¹ of d. m. (in mature honey)."

  Profil uzytkownika: yoka     
yoka


Wpisów: 1851
Od: 2015-05-14
2023-04-21 20:06


" We Wloszech jest mafia oleju w oliwek."

To też myśl odkrywcza, tyle że nie do końca prawdziwa.
  Profil uzytkownika: yoka     
kawaler


Wpisów: 12117
Od: 2008-10-01
2023-04-21 22:09
https://www.forbes.com/sit es/ceciliarodriguez/2016/02/10/the-olive- oil-scam-if-80-is-fake-why-do-you-keep-bu ying-it/?sh=7b9d6489639d

‘Ndrangheta

https://www.reuters.com/ar ticle/us-italy-crime-food-idUSKBN1602BD
  Profil uzytkownika: kawaler     
kawaler


Wpisów: 12117
Od: 2008-10-01
2023-04-21 22:12
What is the strongest Mafia in Italy?
'Ndrangheta
"Rooted in the poor southern region of Calabria, the once rural 'Ndrangheta is considered Italy's wealthiest and most powerful mafia, with a growing global reach now covering more than 40 countries."
  Profil uzytkownika: kawaler     
yoka


Wpisów: 1851
Od: 2015-05-14
2023-04-21 22:16

Popatrz na date.
  Profil uzytkownika: yoka     
yoka


Wpisów: 1851
Od: 2015-05-14
2023-04-21 22:23


Sytuacja zmieniła się w 2021r.
Rząd powołał specjalne oddziały Guardia di Finanza do zwalczania importu olivy, To była specjalna grupa wyposażona w opancerzone wozy i długą broń właśnie do likwidacji kontrabandy.
Raport Coldiretti za 2022 pokazuje zupełnie inne metody fałszowania typowych włoskich produktów.
Najgłośniejszą sprawą jest proces Barilla.
  Profil uzytkownika: yoka     
ew_sa


Wpisów: 243
Od: 2012-11-29
2023-04-21 22:58
https://wiadomosci.gazeta. pl/wiadomosci/7,174372,29674864,cyjanowod or-to-absolutna-nowosc-co-lezy-na-polach- i-plynie.html

Nie mam zamiaru wdawac sie w dyskusje o polskim jedzeniu i jego jakosci. Od z gora dwudziestu lat najrozmaitsze instytuty branzowe, uczelnie itp. bija na alarm. Do tego dochodzi zatrute powietrze, zatrute rzeki i jeziora, wody gruntowe..
Ja sama nigdy z Polski niczego nie przywozilam bo nie czulam potrzeby a jednoczesnie balam sie dolegliwosci zoladkowych. Teraz i tu dojdzie plaga obnizonej jakosci artykulow zywnosciowych. Zaczelo sie od kurczakow, miesa, pojawily sie nowe gatunki serow i mnostwo zywnosci pod marka sieci handlowych. Dobrze ze idzie lato i zwiekszy sie wybor jarzyn. Przyszlosc gastronomiczna nie wyglada rozowa.
  Profil uzytkownika: ew_sa     
ew_sa


Wpisów: 243
Od: 2012-11-29
2023-04-21 23:18
Yoka! To co w Polsce sprzedaje sie pod nazwa miodu nie ma z miodem nic wspolnego.
Nawet smaku tego wytworu nie okreslisz.
W Skåne mozesz kupic doskonaly miod i inne wyroby w malych sklepikach przy uprawach czy hodowlach. Trzy razy do roku przez pare tygodni odbywa sie Bondens Egen Marknad. Wtedy dopiero widac co tu sie produkuje. Podobnie jest w innych czesciach Szwecji. Niestety, rynek jest zdominowany przez trzy wszechobecne sieci handlowe co w zasadzie uniemozliwia wejscie na rynek malym producentom.
Ale to juz inna para kaloszy.
  Profil uzytkownika: ew_sa     
Polopicante


Wpisów: 365
Od: 2018-08-19
2023-04-29 14:33


To jakby apel do ewy, która lubi zakupy w stylu biedronkowym:
https://www.msn.com/pl-pl/ zdrowie/nasze-zdrowie/alarm-w-popularnych -sklepach-w-polsce-z-p%C3%B3%C5%82ek-wyco fano-te-produkty-poznaj-list%C4%99-jest-i ch-36-s%C4%85-z-biedronki-lidla-kauflandu /ar-AA1atJ2e?ocid=msedgntp&cvid=5ddcd2a1c 9cd4aeda1a5a20e197d750b&ei=24
  Profil uzytkownika: Polopicante     
yoka


Wpisów: 1851
Od: 2015-05-14
2023-04-30 09:03
Tutaj, na południu "obrót" miodem,olivkami,warzywami,owocami a nawet pieczywem i serem wygląda zupełnie inaczej. To wszystko są prodotti locali, wytwarzane u rolników na miejscu.
Wczoraj byłem w oliviarni, z maszyny kapała oliva,podstawiłem bańkę i kupiłem 5L extra oliwy za 40E.

W poprzednią sobotę pomagałem podbierać pierwszy miód z mniszka i tzw. maliny leśnej,prosto z ula do ręcznej wirówki, a na końcu kapie niefiltrowana "rozkosz" smaku, pycha! Nie wiem ile to kosztuje, bo jeszcze nigdy nie płaciłem. Tutaj najlepszy jest figowy,ma smak przypalonej słońcem figi. W Polsce podobny jest gryczany.

Tak samo jest z rybami,mięsem,wędlinami,warzywami, najfajniej jest z chlebem, bo kupuje raz w tygodniu jeden bochenek,średnicy około 70cm, to jest wielki bochen, który zachowuje świeżość kilka dni, babcia ma piec,który pewnie pamięta jeszcze jej babcie.
  Profil uzytkownika: yoka     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2023-04-30 10:36
co do miodu,,,,,,mialem kolegę który uprawiał miód (ekologiczny) kupiłem słoik i nie szlo tego zjeść,smak miodu zależy od kwiatów wogole środowiska w którym pszczoły żerują,kiedys jak byłem w Polsce na jednej wsi pod Wrocławiem spróbowałem miód w którym się zakochałem,(prywatnie robiony) ale ile tego można zjeść a po czasie robi się twardy a wtedy nie mogę tego jeść bo cukier czuć jak z torebki ,
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Pikowany_Kon


Wpisów: 13920
Od: 2015-10-25
2023-04-30 11:05
Warto wysluchac tego rolnika:

https://www.youtube.com/wa tch?v=AMGONAVeYGE
  Profil uzytkownika: Pikowany_Kon     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2023-04-30 13:05
napewno dużo racji, tak samo jak Polacy przyjechali do pracy w Szwecji zaraz po wejściu do unii ,Europa naciska na Polskę żeby kupowała artykuły z ukrainy ( żeby im pomoc ekonomicznie) i taki rezultat będzie nieunikniony,polskie rolnictwo będzie jak w Szwecji ,,nieopłacalne,to jest początek całej ekonomi w Polsce ,ukraina ma to do siebie ze może wyżywić cala Europę ,niewiem czy ktoś pamięta program o dwóch szwedach co tam wyjechali dość dawno temu i produkują żywność na zachód,niepamietam dokładnie co ale dużo się o nich mówiło,takich jak oni to nic Holandia czy inne kraje a może i sami Polacy robią podobnie
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Pikowany_Kon


Wpisów: 13920
Od: 2015-10-25
2023-04-30 13:48
Ale co tu ma Europa naciskac?

Toz to polski rzad zwrocił sie do Komisji Europejskiej o zniesienie cła na produkty z Ukrainy. Trzy dni temu na rolniczej komisji INTA gdzie miało byc głosowanie o wstrzymanie tej sytuacji nikt z pisu nie przyszedł! To im zalezy zeby rozwalic polskie rolnictwo.

https://www.rmf24.pl/rapor ty/raport-wojna-z-rosja/news-cla-na-zboza -z-ukrainy-europoslowie-pis-zignorowali-w azna-de,nId,6700015#crp_state=1
  Profil uzytkownika: Pikowany_Kon     
Pikowany_Kon


Wpisów: 13920
Od: 2015-10-25
2023-04-30 13:59
O co chodzi w tej polityce, to ja sam juz nie rozumiem,
pis miało repolonizowac,popierac co polskie, a teraz głosuje przeciwko polskiemu rolnikowi


https://kresy.pl/wydarzeni a/ue-przedluzyla-bezclowy-import-artykulo w-rolnych-z-ukrainy/
  Profil uzytkownika: Pikowany_Kon     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2023-04-30 15:34
rolnicy zawsze byli ta grupa co państwo dokładało żeby nieszły w bankructwao dzisiaj za dużo się produkuje żywności ,,watpie ze pis chce zniszczyć rolników ,natomiast chce mieć pod kontrole nadwyżki produkcji, tak jest mniej więcej w Szwecji,
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Pikowany_Kon


Wpisów: 13920
Od: 2015-10-25
2023-04-30 19:17
To tłumaczenie chyba nawet nie trąca w minimalny sposób problemu.
  Profil uzytkownika: Pikowany_Kon     
Forum -> Na każdy temat -> Uwaga na zywnosc z Polski
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






praca w restauracji (stockholm)
Firma sprzatajaca - Cleanflat (STOCKHOLM)
Praca - sprzątanie (Spånga)
Spawacz 136/138 Sztokholm (Sztokholm)
Potrzebna pomoc na dzis (ok 4 godz.) (Södertälje)
sprzatanie Bålsta (Bålsta )
Sprzątanie/Grafik/Sztokholm (Sztokholm )
Praca od zaraz! (Malmo)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 14 gości
oraz 0 użytkowników.


Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony