Odwiedzin 38065836
Dziś 1393
Sobota 27 lipca 2024

 
 

Forum: Na każdy temat - Pomoc dla kolegi

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorPomoc dla kolegi
barbraworka


Wpisów: 15
Od: 2023-03-18
2023-03-18 15:25
Dzień dobry...
Jestem tutaj dla mojego mojego kolegi bo on zrobiłby to samo. Chorował troszkę ponad 2 tygodnie w tamtym miesiącu co doprowadziło w obecnym miesiącu do braku funduszy. Utrzymuje swoją rodzinę w Polsce i wysyłając w tym miesiącu pieniądze prawie nic nie zostawił dla siebie. Obecnie ma na koncie 4 sek a do wypłaty jeszcze troszkę. Osobiście bym mu pomogła lecz jestem teraz w Polsce a banku szwedzkiego nie posiadam. Kolega prosi tylko i wyłącznie o zrobienie zakupów spożywczych by mógł przeżyć do wypłaty, osobiście podjedzie w miejsce gdzie można na kartę SL. Jeżeli nie masz czasu na zakupy możesz wspomóc go finansowo wysyłając cokolwiek do niego osobiście. Wierzę że znajdzie się jakaś dobra osoba.
  Profil uzytkownika: barbraworka     
Poważny temat! Ten temat został oznaczony jako poważny. Oznacza to, że autor oczekuje poważnej dyskusji lub odpowiedzi na pytanie.
Mr.Jerry


Wpisów: 13
Od: 2016-05-06
2023-03-18 17:36
Hej Barbra Chętnie pomogę. Gdzie mam wysłać?
  Profil uzytkownika: Mr.Jerry     
barbraworka


Wpisów: 15
Od: 2023-03-18
2023-03-18 17:41
Napisz do mnie na maila barbraworka@gmail.com
  Profil uzytkownika: barbraworka     
barbraworka


Wpisów: 15
Od: 2023-03-18
2023-03-20 18:26
Uzyskaliśmy pierwszą pomoc. Jest mi z tego powodu niezmiernie miło że jednak ktoś okazał wielkie serce. Cieszę się że moje starania nie poszły na marne. Przez ten krotki czas usłyszałam kilka obelg w moją stronę oraz jedna osoba umówiła się w określony miejscu i ewidentnie skłamała przez co straciła czas i nadzieję mojego kolegi. Mam jeszcze jedną prośbe. Nie chciałabym by z powodu ciężkiej sytuacji został sam w te święta w Szwecji. By mógł polecieć do rodziny. Dzieci na pewno by się ucieszyły. Jak masz chęć pomóc to po prostu to zrób. Dobro wraca z podwójną siła. Pozdrawiam
Basia
  Profil uzytkownika: barbraworka     
barbraworka


Wpisów: 15
Od: 2023-03-18
2023-03-21 22:47
200 osób przeczytało 1 osoba pomogła. Zrozumiała bym gdyby jeszcze ktoś zadał jakieś pytanie by bardziej poznać sytuację, osobę czy nawet wesprzeć dobrym słowem a tu zero interakcji. Brawo rodacy. Tacy właśnie jesteśmy. Żeby kogoś hejtować czy wytykać błędy to pierwsi by zrobić coś dla drugiego człowieka bez korzyści - zero chętnych. Dziękuję z całego serca...
  Profil uzytkownika: barbraworka     
Mr.Jerry


Wpisów: 13
Od: 2016-05-06
2023-03-22 06:57
Ja tez mam prośbę do Ciebie.
Spierd…. stąd!
Ilu ludzi juz tak zrobiliście?
A jeśli jestes taka dobra przyjaciółka to kup mu bilet do Polski. Sa bardzo tanie. Nie potrzeba do tego szwedzkiego banku 😂
  Profil uzytkownika: Mr.Jerry     
Bartender
▁ ▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █


Wpisów: 3055
Od: 2017-03-11
2023-03-22 13:48
Mr.Jerry

  Profil uzytkownika: Bartender     
barbraworka


Wpisów: 15
Od: 2023-03-18
2023-03-22 17:20
Mr jerry jak dla Ciebie bilety w okresie świątecznym są tanie to pewnie jakiś milioner jesteś. Oszust i kłamca bez serca. Byś był słowny to sam osobiście mógłbyś go spotkać i poznać jego sytuacje. Ale lepiej być człowiekiem bez serca, uczuć i hejtować. Nie pozdrawiam. A jak przeszkadza to nie czytaj i znajdź sobie jakieś zainteresowania poza byciem ważnym w internecie. Bo twoje życie musi być strasznie nudne.
  Profil uzytkownika: barbraworka     
alwa12


Wpisów: 12912
Od: 2015-08-26
2023-03-22 19:28
Barbara, prosze sie uspokoic i nie wrzucac wszystkich
do jednego worka. Nie masz pojecia ilu Polakow z tego Forum pomagalo i nadal pomaga. I ilu Polakow za swoja
pomoc mialo jako zaplate tylko klopoty i problemy.

Nie ublizaj nam, bo to najlatwiej.

Zdaj sobie sprawe, ze tu nie ma bogaczy, kazdy zasuwa jak maly parowoz by utrzymac rodziny tak tu jak i w Polsce. a czesto by tylko utrzymac sie na powierzchni- wiec wyluzuj

Druga sprawa to Twoj kolega byl chory przez 2 tygodnie
i zostal bez pieniedzy, czyli pracuje na czarno, bo inaczej dostalby zwrot za zwolnienie lekarskie ze
szwedzkiego ZUS, czyli F-kassan.
A jakby musial czekac na wyplate z F-kassan do nastepnego miesiaca- bo tak to wyglada, to Socjal dalby
mu na zycie pieniadze, ktore po otrzymaniu zasilku musialby zwrocic spowrotem.

Dlaczego pracodawca, ktory go zatrudnia na czarno i na tym dwukrotnie zarabia nie wyplacil mu zaliczki
na konto przyszlej pensji ?

Twojemu koledze pozostaje zglosic sie do Armii Zbawienia

tam dostanie jesc za darmo, a nawet bezzwrotny zasilek pieniezny

https://www.fralsningsarme n.se/hitta-till-oss/

To jest link do wszystkich punktow pomocy tej Armii
z adresami i telefonami do nich.

*******************************

I ostatnia uwaga : czasami w zyciu trzeba uzbroic sie w cierpliwosc, polknac zabe i wziasc sie z zyciem za bary
a dzieciom nic sie nie stanie jak raz spedza Swieta bez ojca, moze wlasnie to nauczy tego ojca zeby szukac
pracy na bialo i uczyc sie jezyka kraju do ktorego
sie wyjezdza, przynajmniej w podstawowym zakresie.

Nie wymagaj od nas bysmy stawiali bilety do Polski
bo wlasnie przed Swietami ludzie maja potrojne finansowe
zobowiazania wobec bliskich, a przeciez nikt w tym czasie nie zarabia potrojnie.

Jesli tak lezy Ci na sercu los kolegi to zrob zbiorke
w Polsce wsrod swoich znajomych, rodziny, przyjaciol, kolegow z pracy zamiast nam tu uragac.
  Profil uzytkownika: alwa12     
barbraworka


Wpisów: 15
Od: 2023-03-18
2023-03-22 19:42
Nie było tematu. Proszę zgłosić post by usunęli i nie życzę nikomu świat w samotności ponieważ ktoś sobie w danym momencie nie daje rady - taka kara dla niego.
Życzę miłego wieczoru.

Jak to powiedział Mr Jerry spie... z tąd bo naprawdę nie ma co tu szukać.

POST ZAMKNIĘTY
  Profil uzytkownika: barbraworka     
kawaler


Wpisów: 12166
Od: 2008-10-01
2023-03-22 19:54
https://www.stadsmissionen .se/vad-vi-gor/matmissionen
Jedzenie i ubrania,strona po polsku

Matutdelning. Tack vare våra fantastiska volontärer och generösa restauranger, hotell och affärer har vi möjlighet att dela ut mat varje vardag kl 9.30 i .

S:ta Clara kyrka codziennie godz. 09:30 rozdawanie jedzenia,
odrzuty ze sklepów, hoteli, restauracji.
  Profil uzytkownika: kawaler     
kawaler


Wpisów: 12166
Od: 2008-10-01
2023-03-22 20:02
Ten kolega az taki wierzacy?
zwykle ludzie najwieksza wage przywiazuja do swiat Bozego narodzenia chociaz jest mniej wazne.

Kolega niech ten czas odosobnienia poswieci na modlitwe i post. Niech sie poswieci dla rodziny w Polsce.

Polacy kiedys jezdzili do USA do pracy na rok albo dwa i nie bylo internetu ani telefonów komorkowych gdzie sie dzwoni za darmo i widzi sie na ekranie.
Pisali listy i moze jedna rozmowa telefoniczna w miesiacu.

Nie róbcie histerii


  Profil uzytkownika: kawaler     
alwa12


Wpisów: 12912
Od: 2015-08-26
2023-03-22 20:05
Kawaler , fajnie ze to wrzuciles, mialam szukac w starych
tematach, bo jak pamietam, to chyba Ola cos podobnego
kiedys podala.

Moze sie przyda innym Polakom, ktorzy wpadli w poslizg.
  Profil uzytkownika: alwa12     
kawaler


Wpisów: 12166
Od: 2008-10-01
2023-03-22 20:14
Moze jest jakas fundacja polonijna która funduje bilety lotnicze dla pracowników czasowych w Szwecji zeby mogli spedzac swieta z rodzinami w Polsce?

No przynajmiej zeby mogli poleciec do Polski na Boze Narodzenie, Wielkanoc i Wszystkich Swietych.


  Profil uzytkownika: kawaler     
alwa12


Wpisów: 12912
Od: 2015-08-26
2023-03-22 20:15
Barbara, nie jeden Polak i ne jeden raz spedzal Swieta
sam na obczyznie i nikomu korona z glowy nie spadla.

Na Forum jest Dzial Nauka i Temat wstawiony przze mnie :
"szwedzki dla poczatkujacych" podaj go koledze, bedzie
mu lzej sie poruszac po stronach i szukac odpowiedniej
pracy gdy troche przyswoi jezyk szwedzki- bardzo wygodna
nauka.

Co do tego, ze temat zamkniety, nie masz racji, bo temat
sama zalozylas i on jest, a ze Ci teraz glupio to nic
na to nie poradze. Wlasnie takim zachowaniem zrazasz innych do dawania pomocy.
  Profil uzytkownika: alwa12     
alwa12


Wpisów: 12912
Od: 2015-08-26
2023-03-22 20:22
Kawaler, kiedys Ambasada, czy Konsulat pomagal kupowac
bilet do kraju pochodzenia, ale po powrocie klient
musial zwrocic pieniadze. Czy teraz tak jest nie mam pojecia.

Fakt jest faktem ze nawet pracodawca sie wypial, chociaz
wiedzial ze jak zatrudnia na czarno to gosc zostal bez forsy, no chyba ze stracil takze prace.

Jak to ostatnie to nic innego jak powrot do domu, lub
szukanie nowej pracy,np.na stronie jobbsafari.

Zreszta mam na temat tego wpisu i tej sprawy swoja teorie, ale nie bede tu o tym pisac.
  Profil uzytkownika: alwa12     
kawaler


Wpisów: 12166
Od: 2008-10-01
2023-03-22 20:26
Zaduszki w Szwecji sa wyjatkowo przygnebiajace i jeszcze te szwedzkie luteranskie blade smutne znicze dopelniaja obraz smutku i rozpaczy,
podczas gdy w Polsce na grobach sa kolorowe czerwone, zielone, zólte az sie chce zyc


  Profil uzytkownika: kawaler     
kawaler


Wpisów: 12166
Od: 2008-10-01
2023-03-22 20:31
W jedna strone zawsze pomgali, ludzie gubia pieniadze, paszporty, i musza wrócic do kraju. Ci co popelnili jakies przestepstwo sa wydalani na koszt Szwecji.
  Profil uzytkownika: kawaler     
alwa12


Wpisów: 12912
Od: 2015-08-26
2023-03-22 20:38
Jestem ciekawa dlaczego ta dziewczyna nie przesle koledze
chocby 50 zl zeby mial pieniadze oplacic ogloszenie tu na Forum na Bazarze/ pomaranczowa listewka na samej gorze/
ze szuka dorywczej pracy jak sprzatanie przed Swietami
itp. a moze znalazlby cos lepszego- wystarczy poczytac
ogloszenia na tymze Bazarze i napewno cos sie znajdzie.

Ale nie, sfinansujcie bilet do Polski, bo dzieciom
przykro, no przykro, ale chyba lepiej jak znajdzie sie
prace i zarobek a nie jechac z golym pupskiem bez perspektyw na przyszlosc.

Dzieci kosztuja teraz i w przyszlosci i lepiej pomyslec
o przyszlosci idzie lato dzieci rosna i potrzebuja ubran
wiekszych butow itd.... no wkurzylam sie takim laickim
mysleniem tej Pani, dobre serduszko nie zalatwi
problemu.
  Profil uzytkownika: alwa12     
alwa12


Wpisów: 12912
Od: 2015-08-26
2023-03-22 20:41
Kawaler, a Tobie co z tymi Zaduszkami ? Wielkanoc na karku
  Profil uzytkownika: alwa12     
alwa12


Wpisów: 12912
Od: 2015-08-26
2023-03-22 20:45
"... az chce sie zyc" i calowac
  Profil uzytkownika: alwa12     
kawaler


Wpisów: 12166
Od: 2008-10-01
2023-03-22 20:51
Chcialem umotywowac potrzebe wyjazdu do Polski na Wszystkich Swietych, bo wielka polska tradycja jest odwiedzanie grobów naszych zmarlych.
I moze byc z tego powodu bardzo smutno.

Obecnie w Szwecji zaczal sie sezon budowlany i dziesiatki tysiecy robotników z Polski spedzi swieta Wielkanocne w Szwecji z dala od rodziny.
  Profil uzytkownika: kawaler     
alwa12


Wpisów: 12912
Od: 2015-08-26
2023-03-22 20:58
Wiem Kawaler, ale nie moglam sie powstrzymac, bo jak mnie znasz lubie zartowac, a cos ostatnio tu dosc nudnawo
  Profil uzytkownika: alwa12     
barbraworka


Wpisów: 15
Od: 2023-03-18
2023-03-22 21:12
Pani to wszystko widzę wie na każdy temat. Kiedyś ludzie wyjezdzali do Stanów a ja miałam zdrowie i nie musiałam nosić peruki więc wiem co to czas spędzony z rodziną. Każdy ma swoje priorytety, niestety.
Miłej zabawy wszystkim. Przynajmniej dałam wam zajęcie, nie nudzicie sie.
Żegnam Was.
  Profil uzytkownika: barbraworka     
alwa12


Wpisów: 12912
Od: 2015-08-26
2023-03-22 21:53
Kobieto, wyluzuj, owszem na wielu rzeczach sie znam i znam zycie, bo dlugo zyje na tym swiecie i wiatr nie raz wial mi w tzw. goly zad co nauczylo mnie, ze jak upadasz to musisz jeszcze szybciej sie podniesc.

Dostalas tu linki i troche rad miedzy wierszami- skorzystaj i...zapewniam ze nie robimy sobie zabawy,
tylko jestesmy konkretni bo zycie niejednego z nas chlastalo i wyciagnelismy wnioski, pozdrawiam.
  Profil uzytkownika: alwa12     
Jarosław.19m


Wpisów: 1
Od: 2023-03-29
2023-03-29 18:07
Cześć Barbara! Zgodzę się jednogłośnie z osobami które twierdzą że nie można wrzucać wszystkich do jednego worka. Jeśli ktoś nie chce pomóc to jest jego indywidualna sprawa. Nie ma tutaj pewnie zbyt duzo osób które mają tyle pieniędzy odlozonych żeby móc kupić bilety twojemu koledze. Podejście masz trochę niewłaściwe lecz ja to rozumiem. Sam nie raz pomagałem ludzia w potrzebie. Zrzutka to świetny pomysł. Rodzina i znajomi powinni pomoc. Napisz proszę do mnie maila Jarosław.19m@gmail.com. z miłą chęcią dorzucę cegiełkę by się udało. Ja nie zbiednieje a szczęście i zdrowie jest ważniejsze od pieniędzy które sterują całym światem.
  Profil uzytkownika: Jarosław.19m     
barbraworka


Wpisów: 15
Od: 2023-03-18
2023-03-30 16:57
👍
  Profil uzytkownika: barbraworka     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2023-03-30 17:14
wyplata była 24 ,więc powinien mieć pieniądze na koncie,nastepnym razem niech stanie przed kościołem ,fizyczny kontakt daje lepszy rezultat
  Profil uzytkownika: black sabbath     
barbraworka


Wpisów: 15
Od: 2023-03-18
2023-03-30 20:44
Na tej grupie co jeden to lepszy... Nie znasz człowieka, sytuacji w jakiej jest to się nie wypowiadaj. Chce mu pomóc w czymś o czym pisałam wcześniej i już skończyłam ten temat w tym miejscu. Tutaj prędzej można znaleźć "mądrale" znające się na wszystkim, wrózki które wiedzą o człowieku więcej niż on sam oraz kilka chamów i ludzi, którzy czerpią satysfakcję z czyjegoś nieszczęścia. Nie pozdrawiam.
  Profil uzytkownika: barbraworka     
alwa12


Wpisów: 12912
Od: 2015-08-26
2023-03-30 21:46
To niby ja jestem ta madrala ?

Jesli tak, to napisze Ci kilka slow :

1-Black ma racje, "kolega" dostal kilka dni temu wyplate

2-Na bilet mu starczy i na slodycze dla dzieci oraz
na zaopatrzenie lodowki w Polsce, a moze nawet na piwo.

3- Czy przekazalas "koledze" linki do miejsc doraznej pomocy, ktore ja i Kawaler podalismy i link do nauki
jezyka szwedzkiego ?

4- tak na wielu rzeczach sie znam i jedno Ci powiem :
do klamania potrzeba ciut wiecej inteligencji.
  Profil uzytkownika: alwa12     
barbraworka


Wpisów: 15
Od: 2023-03-18
2023-03-30 22:31
Uderz w stół a nożyce się odezwą.
Jesteś osobą, która tylko i wyłącznie spekuluje. To że masz doświadczenia życiowe i za pewne do najmłodszych nie należysz nie czyni Cię mądrą. Mądry człowiek uczy się każdego dnia, głupi wie wszystko...
Jak kiedyś będziesz potrzebowała pomocy to napisz do mnie. Wybierzemy razem kościół pod którym staniesz, a ja pomodlę się za twój fizyczny kontakt z bliźnim, podobno daje super rezultaty. Naprawdę zaczyna mi się tutaj podobać z wami. Jest tak fajnie, tak toksycznie.
  Profil uzytkownika: barbraworka     
alwa12


Wpisów: 12912
Od: 2015-08-26
2023-03-30 23:38
Ile pieniedzy w Polsce zebralas dla swojego "kolegi" ?

Po dwoch dniach od pierwszego wpisu skarzysz sie
ze obrzucono Cie obelgami- gdzie ?

Caly czas masz pretesje, mimo pomocy i dobrych rad, czy tak zachowuje sie normalna, uczciwa kobieta proszaca
o wsparcie dla innych ?

Zdajesz sobie sprawe jaka krecia przysluge swoim chamskim zachowaniem zrobilas ludziom, ktorzy naprawde potrzebuja pomocy ??? Nie !

Idz i opamietaj sie !

Bez odzewu !

  Profil uzytkownika: alwa12     
Bartender
▁ ▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █


Wpisów: 3055
Od: 2017-03-11
2023-03-31 01:54
Ty Baśka nie świruj. Nie masz konta w szwedzkim banku? To mu przez Western Union wyślij kasę i przestań tu żebrać.

Najpierw typ nie miał co jeść, później za co lecieć na święta do Polski. Zaraz się dowiem, że z powodu 2 tyg. chorobowego nie może Maybacha kupić i szuka bezdomnych, którzy mu go sprezentują

Zarówno pomoc jak i naciągactwo ma swoje granice. Hamuj piętą i nie obrażaj uczestników tego forum, bo wielu z nich pomogło rodakom, zanim ty się tu pojawiłaś.

I odbij dwa kroki w bok od Alwy, bo gdyby ona tu zrobiła zbiórkę na lot do Polski, to poleciałaby tam prywatnym jet-em, tyle kasy by wpłacili ludzie.

Idź naciągać ludzi gdzieś indziej.

  Profil uzytkownika: Bartender     
Bartender
▁ ▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █


Wpisów: 3055
Od: 2017-03-11
2023-03-31 02:01
"...by z powodu ciężkiej sytuacji został sam w te święta w Szwecji"

Jakiej ciężkiej sytuacji?!?

Bo był 2 tyg. na zwolnieniu chorobowym?

Chyba wam się sufit na głowę spierdolił Barbro

  Profil uzytkownika: Bartender     
alwa12


Wpisów: 12912
Od: 2015-08-26
2023-03-31 03:55
Bar, dziekuje za az tak wysokie notowania
az sie zarumienilam

Udalo Ci sie z tym Maybachem od bezdomnych
  Profil uzytkownika: alwa12     
nobody


Wpisów: 843
Od: 2011-05-18
2023-03-31 12:38
barbraworka napisz do Kasi co w burdelach swiatla gasi moze go przyjmie se chłopina wyjmie i se zakutasi to nie bedzie musial do polski jechac.A tam powaznie to watek do usuniecia bo sciema sciema pogania.I nie warto sie wdawac w zadne dyskuje i przekomarzenia.Ze wogole ktos mysli ze przekreci kogos na kase przez taki wpis na forum.Malo inteligentne.
  Profil uzytkownika: nobody     
alwa12


Wpisów: 12912
Od: 2015-08-26
2023-03-31 15:04
"...napisz do Kasi co w burdelach swiatla gasi..."

Nobody, tego jeszcze nie slyszalam, ale juz kupilam, hah.

********************

Styl pisania i styl reagowania wypisz wymaluj przypomina
mi kogos z tego Forum- ciekawe jak pewna grupa ludzi
zupelnie sie nie rozni.
  Profil uzytkownika: alwa12     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2023-03-31 15:50
ja dam jak znam,niedam bo nieznam,
  Profil uzytkownika: black sabbath     
barbraworka


Wpisów: 15
Od: 2023-03-18
2023-03-31 18:00
Dlatego lepiej być samotnym wilkiem niż w stadzie z baranami. Każdy mógł napisać prywatnie by np. zdzwonić się, spotkać, porozmawiać by lepiej poznać sytuację, osobę ale od samego początku spekulacje i oskarżenia o oszustwo. Mam taką ochotę powiedzieć wam co o was myślę, każdemu z osobna ale po co? Wy od tego jesteście.
Kolejny wasz ruch, dalej mieszajcie mnie z błotem i plujcie na mnie.
  Profil uzytkownika: barbraworka     
alwa12


Wpisów: 12912
Od: 2015-08-26
2023-03-31 21:49
Nikt normalny, majacy troche oglady nie bedzie sie
wypytywac o szczegoly sytuacji nieznanej osoby, bo to
jest naruszenie integritet osoby o ktorej piszesz.

Jesli sytuacja jest tragiczna to nie slowka pocieszajace
sa potrzebne, ale konkret, a Ty juz na samym poczatku
swoimi uwagami bez zdania racji spieprzylas sprawe.

Mam pytanie retoryczne : Czy to Twoj ziec nabija Twoja
corke w butelke ze nie ma pieniedzy na przyjazd,
(mozliwe jednak ze rzeczywiscie nie ma), a Ty zrozpaczona patrzeniem na corke i wnuki chwytasz sie ostatniej deski ratunku ?

Jesli tak, to trzeba bylo pisac prawde.

Zaznaczam, ze to tylko moje spekulacje i naprawde nie kpie, staram sie dojsc prawdy, za co z gory przepraszam.



  Profil uzytkownika: alwa12     
barbraworka


Wpisów: 15
Od: 2023-03-18
2023-03-31 22:41
Alwa ja naprawdę już nie mam siły i wiem że nic już nie wskuram tutaj ale jeżeli naprawdę chcesz bym Ci odpisała na twoje wszystkie pytania od kiedy zaczęłaś je zadawać to nie ma problemu. Napisz do mnie maila a wytłumaczę Tobie wszystko od kiedy zaczęłaś wypisywac że moj kolega ma umowę na czarno. Tu nie bede pisać kolejnych wypocin bo j tak wszyscy mają mnie za oszustkę.
  Profil uzytkownika: barbraworka     
alwa12


Wpisów: 12912
Od: 2015-08-26
2023-03-31 22:47
Sluszna decyzja.
  Profil uzytkownika: alwa12     
kawaler


Wpisów: 12166
Od: 2008-10-01
2023-04-01 00:22
Wielu zirytowala ta prosba bo to nie jest zadna trudna sytuacja,
Ponad milion Polaków wyjechalo do Anglii i napewno wielu by chcialo se poleciec do Polski na swieta a ich nie stac.

Sa prawdziwe problemy i dramaty i ci ludzie staraja sie wlasnymi silami z tego wyjsc lub przy pomocy rodziny blizszej i dalszej, nastepnie przyjaciól, potem kolegów i znajomych.

Ile ten nieborak ma lat? Wnioskuje ze kolo czterdziestki
wiec jakis czas na tym ziemskim padole zyje, i dlatego powinien urochomic swój network- siatke ludzi którzy darza go przyjaznia i ufaja mu.

No chyba ze juz sie zapozyczyl u wszystkich i popalil mosty skoro szuka pomocy u obcych ludzi.

Niesamowita bezczelnosc zeby robic szantaz emocjonalny przed swietami tutaj na forum bo ktos teskni do domu i musi koniecznie byc na swieta z rodzina,

Miliony Ukrainców nie wie czy sie jeszcze wogóle kiedykolwiek zobaczy z rodzina,








  Profil uzytkownika: kawaler     
Forum -> Na każdy temat -> Pomoc dla kolegi
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Poszukujemy pracownikow (Malmö)
Sprzątanie LUND/MALMÖ (LUND/MALMÖ)
Sprzatanie na terenie Åkersberga - Auto sluzbowe (TÄBY)
Cleaning work- Stockholm (Stockholm)
Cleanflat-firma sprzatajaca (Sztokholm i okolice)
ZBROJARZ , STOLARZ BUDOWLANY (sztokholm)
Sprzatanie- Stockholm (Stockholm)
Praca dla spawacza / montera (Enskede)
Więcej





Kościół w Härkeberga
Agnes na szwedzkiej ziemi
Młyn Överby w Sollentunie
Agnes na szwedzkiej ziemi
Skinnarviksringen w Sztokholmie
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielojęzycznośc czterolatki - podsumowanie
Polska Mama Za Granicą
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji


Odwiedza nas 19 gości
oraz 1 użytkowników.


Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony