Odwiedzin 37779973
Dziś 296
Piątek 19 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Choroba afektywna dwubiegunowa-osobowość Borderlin

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorChoroba afektywna dwubiegunowa-osobowość Borderlin
Uahcim
Huddinge


Wpisów: 2
Od: 2023-02-06
2023-02-06 11:01
Witam, od 19 roku życia ( mam 30 lat ) choruje na chorobę afektywną dwubiegunową oraz posiadam osobowość Borderline. Aktualnie pracuje na budowie (szwedzka umowa) i daje mi to we znaki. Ciągłe przemęczenie, stres, lęki, brak energii do życia. Leczę się u polskiego psychiatry, biorę leki codziennie, które wysyłają mi rodzice z Polski. Gdzie w Sztokholmie mogę udać się do lekarza psychiatry , który pomógłby mi. Mieszkam na Huddinge. Znam język angielski komunikatywny. Szwedzkiego nie znam. Słyszałem że w Szwecji osoby, które udokumentują depresje mogą ubiegać się o krótszy tydzień pracy ale nie wiem ile w tym prawdy ponieważ na internecie nie mogę odnaleźć żadnego info w tym temacie. Z góry dziękuję za poradę od osób będących w temacie depresji i szwedzkiego kodeksu pracy. Pozdrawiam serdecznie
  Profil uzytkownika: Uahcim     
Poważny temat! Ten temat został oznaczony jako poważny. Oznacza to, że autor oczekuje poważnej dyskusji lub odpowiedzi na pytanie.
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2023-02-06 13:33
Jesli masz BankID to wpisz w google :

"Medichek Psykiatriker" otworzy sie strona i klikasz w :

Psykiatriker Södermalm

Tam jest cala lista psychiatrow i min Agata Ostapowicz,
ktora zajmuje sie choroba dwubiegunowa i nie tylko

To sa wizyty online.

Jesli masz taka BankID to by zamowic czas klikasz pod nazwiskiem lekasrza w pomaranczowe okienko z napisem :

boka tid med psykiatriker

Jesli nie masz BankID to zadzwon pod numer 1177

po polaczeniu uslyszysz : jesli mowisz po angielsku wcisnij : i tu podadza ci cyfre po angielsku
potem po angielsku beda chcieli bys podal swoj szwedzki persson numer, ale powiedza ze jesli nie chcesz podac PN
to zebys czekal

Jak dostaniesz polaczenie to rozmawiasz z pielegniarka
ktora powie Ci gdzie znajdziesz specjaliste od bipolär
- to jest nazwa szwedzka Twojej dwubiegunowej choroby.




  Profil uzytkownika: alwa12     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2023-02-06 13:51
Pielegniarka z ktora bedziesz rozmawiac ma obowiazek tajemnicy zawodowej, jest po wyzszych studiach i smialo
mozesz jej powiedziec jak sie czujesz, jakie leki bierzesz i ze potrzebujesz pomocy natychmiastowej.

O zmniejszonych godzinach pracy rozmawiasz z lekarzem juz na wizycie, a nie z pielegniarka, bo mozesz dac mylne sygnaly ze chodzi Ci tylko o to, a wtedy dadza Ci czas
do lekarza w dalszym terminie, np. za 3 miesiace.

Ty potrzebujesz spotkania lekarza w jak najszybszym czasie, bo moze trzeba zmienic leki.
  Profil uzytkownika: alwa12     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2023-02-06 16:46
w szwecji zaplacisz 1000kr/50min(sztokholm)tyle zona placila (dödsångest+ stress) znam osobe tutaj w szwecji co korzystala z polskiego psychiatry przez internet ,2 lata temu 250kr/g ,z naprawde dobrym rezultatem,
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2023-02-06 17:53
Choroba Borderline jest w Szwecji leczona przed wszystkim terapia (w niektorych przypadkach wspomagana farmakologicznie.
Borderline to nie jest depresja ale nie leczona/nie prawidlowo moze ja spowodowac.
W kodeksie pracy nie ma zapisow dotyczacych chorob.
W czasie uczestniczenia w terapii jest mozliwosc zwolnienia lekarskiego (na 100% lub, czesciej na 20-30%)

Musisz zaczac od kontaktu z tutejsza sluzba zdrowia/psykmottagning jest mozliwosc kontaktu przez tlumacza ale terapia przez tlumacza nie bedzie funkcjonowac. Znam osobe z ta diagnoza i jemu zajelo ok 2 lata zeby byc uznanym za zdrowy, ale caly czas nad soba pracuje uzywajac narzedzi, ktore dostal w czasie terapii.
  Profil uzytkownika: Ronj@     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2023-02-06 18:06
Podaje link do psychiatrow online

https://medicheck.se/psyki atriker/

To jest link do tych psychiatrow, m.inn. do tej Polki
o ktorej pisalam w pierwszym wpisie.

U lekarza mozesz dostac dlugie zwolnienie lekarskie, co raczej nie pomoze Ci zatrzymac pracy po zwolnieniu,
ale lekarz moze wystawic zwolnienie lekarskie obejmujace
1/4 czasu pracy, lub 1/2 czasu pracy, czyli z takim zwolnieniem pracujesz mniej godzin. Jak masz 8 godzinny
dzien pracy to pracujesz 6 godz.dziennie, 4 godz. dziennie.

By uzyskac takie zwolnienie musisz byc zarejestrowany
w Försäkringskassan- szwedzki ZUS, by byc tam zarejestrowanym musisz miec szwedzki pesel czyli PN.

Nie wiem jak to jest z SN- samordnigsnummer
  Profil uzytkownika: alwa12     
Uahcim
Huddinge


Wpisów: 2
Od: 2023-02-06
2023-02-06 21:23
Dziękuję za pomocne informacje. DZwonilem pod numer 1177 i przedstawiłem problem, następnie pani umówiła mnie na jutro koło godziny 8 rano na rozmowę, chyba, z pielegniarką. Zobaczę jak sytuacja się rozwinie. Jeszcze raz dziękuję za pomoc.
  Profil uzytkownika: Uahcim     
Forum -> Życie w Szwecji -> Choroba afektywna dwubiegunowa-osobowość Borderlin
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Brukarstwo (Täby)
Praca dla ogólno budowlańca (Skåne)
BLACHARZ, LAKIERNIK (SKOGAS)
mechanik samochodowy (SKOGAS)
Firma sprzątająca (Helsingborg)
Firma sprzątająca (Malmö,Lund, Ystad, Sjöbo i okolice)
Brukarzy, Pracy ziemne (UPPSALA)
Firma sprzatajaca (Åkersberga)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 2 gości
oraz 0 użytkowników.


TEMU
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony