Odwiedzin 37802811
Dziś 3255
Czwartek 25 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Powrót do Polski - formalności z urzędami i szkołą

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorPowrót do Polski - formalności z urzędami i szkołą
Magda_25


Wpisów: 12
Od: 2022-12-12
2022-12-12 18:22
Witam, od prawie roku mieszkam w Szwecji z córką, która chodzi tu do szkoły podstawowej. Postanowiłam wrócić do Polski, zgłosiłam dla dyrekcji w szkole zamiar powrotu i co za tym idzie, wypisanie dziecka ze szkoły. Dyrektorka powiedziała, że z uwagi na to, że dziecko ma obowiązek szkolny to mam podać adres w Polsce pod którym będziemy mieszkać oraz nazwę i adres nowej szkoły. Ujęła to tak, że będziemy "ścigani" w związku z tym czy dziecko chodzi w Polsce do szkoły. Szkołę w Polsce mam zamiar ogarnąć po powrocie z uwagi na rejonizację (jak wynajmę mieszkanie to wtedy dziecko pójdzie do najbliższej podstawówki). Pytanie brzmi czy oni mają prawo oczekiwać takiej informacji? W momencie jak zgłoszę tu w urzędach wyjazd na stałe to chyba nie powinno ich to obchodzić? Co do urzędów to muszę zgłosić wyjazd w Skatt i FS? Proszę o informację bo nie jestem w temacie co do prawa w Szwecji.
  Profil uzytkownika: Magda_25     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2022-12-12 18:29
magda nie musisz się tym za bardzo przejmować oni chcą jak najlepiej dla ciebie i córki,duzo rodziców porywa swoje dzieci (muzułmanie ) i zmusza do ślubu dlatego tak jest,
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Magda_25


Wpisów: 12
Od: 2022-12-12
2022-12-12 18:39
Black Sabbath rozumiem, tylko jak mam im podać te dane jak dziecko zostanie zapisane do szkoły dopiero po powrocie do Polski? Adresu stałego tam też nie mamy bo nie mam meldunku w Polsce.
  Profil uzytkownika: Magda_25     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2022-12-12 19:46
powiedz jak jest i niech sie sami skontaktuja z polskimi wladzami,podaj adres tam gdzie chcesz zamieszkac,niemasz kogos kto by tobie pomog e szwedzkim l,w jakim miescie mieszkasz?????

  Profil uzytkownika: black sabbath     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2022-12-12 19:49
jesli mieszkasz tutaj wiecej niz rok to twoj adres zamieszkania jest w szwecji,wracajac do polski sa takie same zasady jak przyjezdzasz do szwecji nawet jak jestes obywatelem polski,
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Marta_wawa


Wpisów: 532
Od: 2015-11-16
2022-12-12 20:26


Madziu, nie wracaj do tego ciemnogrodu, tam jest strasznie, zrób wszystko dla dziecka i zostań w normalnym kraju.


  Profil uzytkownika: Marta_wawa     
Aroo100


Wpisów: 114
Od: 2021-08-21
2022-12-12 21:45
Magda nie musisz się szkole tłumaczyć. Mozesz jechać kiedy chcesz. Wystarczy że zgłosisz w skattev.

Bardzo dobrze ze wracasz. Zrób to dla dobra dziecka.

Za parę lat nie daj Boże dziecko mogło by być wykolejonym genderystom. Chroń dziecko przed indoktrynacją gender w Szwecji.
  Profil uzytkownika: Aroo100     
Magda_25


Wpisów: 12
Od: 2022-12-12
2022-12-12 21:46
Black Sabbath nie mam adresu w Polsce bo mieszkanie wynajmę dopiero po powrocie do kraju. Chyba, że podam adres kogoś ze znajomych.. W momencie wyprowadzki nie minie jeszcze rok mojego pobytu w Szwecji, ale mam tu ja i córka PN i jesteśmy zgłoszone do FSK
  Profil uzytkownika: Magda_25     
Magda_25


Wpisów: 12
Od: 2022-12-12
2022-12-12 22:43
Dyrektorka tłumaczy to "obowiązkiem szkolnym" tylko jeśli ja wymelduje tu dziecko i zgłoszę powrót do Polski, to nie powinno być żadnego obowiązku i dociekania bo dziecko już nie jest tu zameldowane.. Mi się wydaje to logiczne, ale najwidoczniej nie jest...
  Profil uzytkownika: Magda_25     
Aroo100


Wpisów: 114
Od: 2021-08-21
2022-12-12 23:53
Magda 25

Ja na twoim miejscu bym zabrał dziecko do Polski. A do szkoły bym tylko zadzwonił poinformować że dziecko pojechało do Polski i kropka.

Szwedzi na temat twojego dziecka w Polsce i tak informacji nie dostaną bo RODO. Wiem bo znajomy opowiadał.

Też bym nie podawał prawdziwego adresu. Ja jak się wymeldowywałem ze Szwecji to wynajołem sobie wirtualny adres do korespondencji w Polsce dla osób prywatnych 30 PLN miesięcznie kosztuje.

Jak strona szwedzka coś miała to na adres virtualy wysyłali a firma mi skanowała pocztę i meilowała.

Szwedzi chcą dużo wiedzieć ale nie musisz im wszystkiego mówić ani informacji dostarczać z którymi nie mają nic wspólnego.
  Profil uzytkownika: Aroo100     
Magda_25


Wpisów: 12
Od: 2022-12-12
2022-12-13 09:21
Aroo100

No mnie cała sytuacja dziwi, bo skoro ja dziecko wymelduje tu, to strona Polska się powinna zajmować "ściganiem" obowiązku szkolnego a nie Szwecja, do której nigdy nie wrócimy i nie jesteśmy jej obywatelami.. Jutro idę do dyrektorki i wytłumaczę jej, że nie mam takich informacji i że mogę je wysłać mailem czy coś jak już będzie ogarnięte wszystko..
  Profil uzytkownika: Magda_25     
Inga291


Wpisów: 26
Od: 2022-12-05
2022-12-13 11:12
Magda olej ich, nie kloc sie tylko rob spokojnie swoje i czesc:
"Om en elev flyttar utomlands permanent och inte längre ska vara folkbokförd i Sverige upphör också skolplikten. Den upphör även om barnet fortfarande är folkbokfört i Sverige, men vistas utomlands varaktigt, alltså under en längre tid"
  Profil uzytkownika: Inga291     
Inga291


Wpisów: 26
Od: 2022-12-05
2022-12-13 11:14
zrodlo:
https://www.skolverket.se/ regler-och-ansvar/ansvar-i-skolfragor/sko lplikt-och-ratt-till-utbildning
  Profil uzytkownika: Inga291     
Inga291


Wpisów: 26
Od: 2022-12-05
2022-12-13 11:15
"Barn som är bosatta i Sverige har skolplikt. Barn som vistas utomlands varaktigt, alltså under en längre tid, har inte skolplikt. Barn som lever under sådana förhållanden att det är uppenbart att man inte kan begära att de ska gå i skolan har inte heller skolplikt.

Skolplikten gäller inte för barn som är asylsökande, har ansökt om eller fått ett uppehållstillstånd med tillfälligt skydd eller som är papperslösa, trots att de räknas som bosatta i Sverige enligt skollagen. Men de har ändå samma rätt till utbildning som barn med skolplikt."

Källa: 7 kapitlet 2–3 §§ och 29 kapitlet 2 § skollagen.
  Profil uzytkownika: Inga291     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2022-12-13 15:10
magda zrob to z głową ,nie słuchaj tego głupola Aroo bo możesz zle skończyć,polska jest w eu i po jaka cholerę robić sobie problemów,szkola w Szwecji ma za zadanie zmuszać dzieci do uczęszczania w szkole ,Szwedzi będą musieli się wytłumaczyć co się stało z dzieckiem kiedy nie wróci do szkoły
  Profil uzytkownika: black sabbath     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2022-12-13 15:12
ile corsa ma lat???
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Aroo100


Wpisów: 114
Od: 2021-08-21
2022-12-13 15:47
Black Shabat

I po ce te inwektywy w moim kierunku? Ja rozumię że po wielu latach w Szwecji jesteś przecwicielem prolentaiatu i twoj sposób myślenia jest całkowicie potporzatkowany władzy.

Umknął ci pewien fakt że dziecko jest obywatelem Polskim.

Postanowiłem poszukać po co władzy takie info gdzie dzieci dzie hzic do szkoły.

Otóż dlatego że władza chce kontrolować polskie dziecko za granicą w swoim kraju.

Tu jest link gdzie jest wszystko wyszczególnione
https://goteborg.se/wps/po rtal/start/forskola-och-utbildning/grunds kola/Langre-utlandsvistelse

Det här krävs för att ditt barn ska få göra sin skolplikt utomlands
Kraven är höga för att ditt barn ska få lov att fullgöra sin skolplikt på annat sätt än i skola i Sverige. Det är mycket ovanligt att ett barn får fullgöra sin skolplikt på annat sätt. För att vi ska bevilja att ditt barn får fullgöra sin skolplikt på att annat krävs tre saker:

Skolan i utlandet är ett fullgott alternativ till utbildningen i den svenska grundskolan
Vi bedömer alltid varje skola individuellt, och fattar beslut om skolan i utlandet är ett fullgott alternativ till utbildningen i den svenska grundskolan utifrån följande faktorer:

Skolan följer den svenska läroplanen
Skolan har kursplanerna i svensk grundskola som utgångspunkt i utbildningen

Czyli władza może zabronić polskim rodzicom na zabranie dziecka jak zdecydują że dana Polska szkoła im się nie podoba
  Profil uzytkownika: Aroo100     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2022-12-13 16:13
Otóż dlatego że władza chce kontrolować polskie dziecko za granicą w swoim kraju.
kontrolowac ????? konspiracyjny ciemnogród,,chcą jak najlepiej dla dziecka

w twoim przykładzie jest napisane dlaczego,
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Magda_25


Wpisów: 12
Od: 2022-12-12
2022-12-13 17:17
Black Sabbath skończone 7, uczęszcza do pierwszej klasy
  Profil uzytkownika: Magda_25     
Magda_25


Wpisów: 12
Od: 2022-12-12
2022-12-13 17:20
Inga dziękuję za ten artykuł, zwrócę dyrektorce uwagę na ten zapis o wymeldowaniu.
  Profil uzytkownika: Magda_25     
befsztyk


Wpisów: 920
Od: 2016-08-04
2022-12-13 18:12


Dziewczyno, nie bij tutaj piany. Nie ma to żadnego znaczenia co powiesz dyrektorce,podaj jej adres z głowy,nikomu z niczego nie musisz się tłumaczyć,nikt nie będzie ścigał Twojego dziecka,pakujesz walizy,dziecko i mówisz pa,pa.
Jazda się dopiero zacznie w Polsce /a znam podobną sytuacje/,pewnie wiesz o czym mówie, ale chyba jesteś na to przygotowana.
  Profil uzytkownika: befsztyk     
Aroo100


Wpisów: 114
Od: 2021-08-21
2022-12-13 18:40
Black Shabat

Ja nie rozumię twojego sposobu definiowania dobra dziecka.

Kto wie lepiej co jest dobre dla dziecka? Rodzice? Czy władza?

Załóżmu że Polski rodzic chce zabrać swoje Polskie dziecko do Polski. Występuje z wnioskiem do władzy szwedzkiej czy łaskawie wyrazić zgodę na wyjazd. Rodzic w wniosku pisze że zamierza dziecko posłać do szkoły katolickiej...... Władza po rozpoznaniu szkoły stwierdza że szkoła katolicka jest nie dobra.... Że nie służy dobru dziecka..... Co byś wtedy zrobił pokornie siedział??

Naszczescie że Polska władza nie traktuje poważnie szwedzkiej władzy w tym zakresie dobra dziecka
  Profil uzytkownika: Aroo100     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2022-12-13 18:44
Befsztyk dobrze radzi, ale jesli masz taka sytuacje,
ze musisz uciekac od faceta, wtedy juz nie chodz do szkoly tylko pakuj walizki, kup bilety w dwie strony
czyli np. powrotne za tydzien zebys nie miala przesrywki na granicy.
Najlepiej zrobic to przed Swietami w pierwszy dzien wolnego od szkoly, ale jesli pali Ci sie pod nogami to wyjezdzaj juz jutro.

Ja tylko zgaduje, bo nic nie napisalas o ojcu dziecka
i gdzie on przebywa.

Jesli masz kolorowego tatusia, to domniemywam ze dlatego szkola sie zainteresowala co dalej z dzieckiem, bo potem
sa komplikacje a oni boja sie wladz- czesto takie dzieci sa wywozone do kraju pochodzenia kolorowego tatusia i sluch o nich ginie, a takze o ich zonach z Europy.

mam nadzieje ze rzeczywiscie jedziesz do Polski i ze Twoj wpis to nie sciema i ze nie dalas sie namowic jakiemus Turkowi czy Arabowi na zmiane kraju.

Jesli nie mam racji i rzeczywiscie wracasz do Polski to
to nie dziw sie ze szkola sie interesuje, bo twoje tlumaczenie ze poslesz dziecko do szkoly jak ogarniesz wynajm jest jak dla mnie takze o kant de.

Dajesz sygnal ze wracasz do Polski i jestes z dzieckiem w stanie zawieszenia, bo nie masz lokum i nie masz gdzie wracac i Twoje dziecko tez- tak to zrozumiala szkola i ja tez tak rozumiem teoretycznie.

bo chyba masz gdzie sie zatrzymac-rodzina- by szukac mieszkania pod wynajm ?

Co naprawde z ojcem dziecka ? gdzie on mieszka ?

  Profil uzytkownika: alwa12     
ogarniamwiosne


Wpisów: 361
Od: 2019-03-21
2022-12-13 19:56


Masz jakąś odpowiedz jesli w Polsce zapyta Cie dyrektorka szkoły czy dziecko uczęszczało do szkoły? Będziesz potrafiła to udowodnić?

  Profil uzytkownika: ogarniamwiosne     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2022-12-13 20:02
Magda, jeszcze jedno :

Piszesz ze dziecka ma 7 lat, wiec wnioskuje ze albo
tu w Szwecji chodzi do pierwszej klasy podstawowki,
albo do szwedzkiej zerowki czyli förskolan.

W obu przypadkach niepotrzebne Ci papiery ze szwedzkiej
szkoly, bo :

przerywasz dziecku nauke w polowie roku szkolnego pierwszej klasy, czyli dziecko nie zna polskiego "rz"
"z" "ch" "h" "dz" Dz, dzi o z kreska, u otwarte.

dochodzi duza roznica w matematyce- w Polse jest
o przynajmniej dwa poziomy wyzsza w pierwszej klasie-

Jesli nawet uda Ci sie zapisac dziecko do pierwszej klasy w polowie roku, to zrobisz dziecku krzywde, bo
bedzie gonic material, miec poczucie nieudacznika w
grupie i stress (chyba ze dziecko przerabialo z Toba
dodatkowo material polski)

Druga sprawa to czytanie, dzieci w Polsce w polowie roku
juz czytaja dluzsze teksty, a Twoje dziecko czyta
po szwedzku, a nie po polsku.

Trzecia sprawa to roznica w klimacie szwedzkiej szkoly
i polskiej- to i tak moze byc szok dla dziecka jesli
nawet ma opanowany material polski.

Ja bym swojemu dziecku nie zafundoawala takiego
zimnego prysznica.

Powinnas oddac dziecko do polskiej zerowki by moglo zaczac we wrzesniu spokojnie pierwsza klase.

jesli dzieko chodzi tu do zerowki to zaden problem

W obu przypadkach nie potrzebne Ci zaswiadczenia
ze szkoly szwedzkiej, no chyba ze dziecko niesamowicie
zdolne i zna polski material i umie czytac polskie ksiazki-opowiadania i jest bardzo bystre w matematyce.


  Profil uzytkownika: alwa12     
Anna ZM
Göteborg


Wpisów: 521
Od: 2011-10-25
2022-12-13 20:24
Moje pytanie, gdzie jest ojciec dziecka i czy zgodził się na jego wyjazd do Polski. Jeśli ma władzę rodzicielską i mieszka n.p. w Szwecji, to musi wyrazić taką zgodę.
  Profil uzytkownika: Anna ZM     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2022-12-13 20:25
Aroo, ja rozumiem Twoje wpisy i cala degregolade
przepisow z de wzietych i wkurzajacych, ale Polska jest
w Unii i unijne przepisy obowiazuja.

W Szwecji i nie tylko tutaj, dziecko jest wlasnoscia, tu panstwa szwedzkiego a nie rodzicow.

Rodzice maja obowiazki wobec dzieci, ale to panstwo ma decydujacy glos w sprawach dziecka.

Przekraczajac polska granice, w tym wypadku do Szwecji,
to Szwecja decyduje o losach dziecka a nie rodzic.

Chcialo sie Unii to teraz sie ma...z calym unijnym "dobrodziejstwem".

Szkola nie pyta o przyszlosc dziecka gdy cala rodzina
opuszcza Szwecje.

Szkola z jakiegos powodu miala watpliwosci, ja tez je mam, bo matka dala taki sygnal ze jedzie wlasciwie
w nieznane, to raz, a dwa Magda nie napisala co z ojcem dziecka ?

jak jest tatus w Szwecji, obojetnie czy kolorowy czy zielony, czy Polak, to zachodzi pytanie czy sprawa
udzialu ojca w wychowaniu i uczstniczeniu w jego zyciu jest klarowna, czy ojciec dziecka zgodzil sie na wyjazd
itd.

Ja tylko snuje rozne wersje, dlaczego szkola jest w tym przypadku podejrzliwa.

mozliwe, ze ojciec dziecka mieszka w Polsce, a szkole
odbilo z natloku przepisow i tak jak Black pisal ze wystepuja uprowadzenia dzieci- moze szkola miala
takie przypadki i jest na wyrost ostrozna w imie dobra dziecka- ale to wie tylko Magda.

  Profil uzytkownika: alwa12     
ogarniamwiosne


Wpisów: 361
Od: 2019-03-21
2022-12-13 21:06


"W obu przypadkach nie potrzebne Ci zaswiadczenia
ze szkoly szwedzkiej,"

Ależ oczywiście że jest potrzebne, oraz kilka innych dokumentów tez.
  Profil uzytkownika: ogarniamwiosne     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2022-12-13 21:30
Ogarnij moj ostatni wpis.
  Profil uzytkownika: alwa12     
Magda_25


Wpisów: 12
Od: 2022-12-12
2022-12-13 21:33
Ojciec dziecka jest Polakiem i on też wraca do Polski, to on rozmawiał z dyrektorką przez telefon. Dziecko do zerówki chodziło w Polsce, radzi sobie dobrze jeśli chodzi o naukę, czy to polski czy matematyka. Nie jesteśmy żadną patologią. Najpierw przyjechał tu ojciec dziecka, ja z córką dojechałyśmy. Jesteśmy tu nie cały rok. Wracamy do Polski bo ani córka ani ja nie jesteśmy w stanie się tu odnaleźć po prostu i chcemy wrócić na ojczyznę.
  Profil uzytkownika: Magda_25     
Magda_25


Wpisów: 12
Od: 2022-12-12
2022-12-13 21:35
Befsztyk

"Jazda się dopiero zacznie w Polsce /a znam podobną sytuacje/,pewnie wiesz o czym mówie, ale chyba jesteś na to przygotowana."

Nie wiem o czym mówisz? Możesz wyjaśnić co masz na myśli?
  Profil uzytkownika: Magda_25     
Magda_25


Wpisów: 12
Od: 2022-12-12
2022-12-13 21:38
Alwa

"Dajesz sygnal ze wracasz do Polski i jestes z dzieckiem w stanie zawieszenia, bo nie masz lokum i nie masz gdzie wracac i Twoje dziecko tez- tak to zrozumiala szkola i ja tez tak rozumiem teoretycznie."

Nie powiedzieliśmy w szkole nic że nie mamy adresu, powiedzieliśmy tylko że chcemy wrócić i zapytaliśmy jakie formalności w związku z tym trzeba załatwić. Wtedy dyrektorka powiedziała to co napisałam w poście.
  Profil uzytkownika: Magda_25     
Aroo100


Wpisów: 114
Od: 2021-08-21
2022-12-13 21:56
Magda_25

Jak jest tak jak mówisz i wy jako rodzice podjeliscie decyzję o powrocie. Ja bym się nie prosił o pozwolenie bo oni będą chcieli szkole oceniać czy ma standardy szwedzkie. Mogą uznać że szkoła jest zbyt konserwatywna itp.

Najważniejsze żeby dziecko było szczęśliwe a nie urzędnik. Ja osobiście bym adresów nie zostawia tylko tyle co w skatte.
  Profil uzytkownika: Aroo100     
Aroo100


Wpisów: 114
Od: 2021-08-21
2022-12-13 22:00
Magda 25

Jak by coś miało być co moim zdaniem nie będzie to wiele przykładów pokazuje że Polska staje po stronie swoiego obywatela
.
  Profil uzytkownika: Aroo100     
Magda_25


Wpisów: 12
Od: 2022-12-12
2022-12-13 22:24
Aroo100

"Jak by coś miało być co moim zdaniem nie będzie" co masz na myśli? Co może być?
  Profil uzytkownika: Magda_25     
Magda_25


Wpisów: 12
Od: 2022-12-12
2022-12-13 22:27
Aroo100

Ja w ogóle nie przypuszczałam, że będzie taka sytuacja, że oni będą mieli problem z tym, że obcokrajowiec chce wrócić do swojej ojczyzny
  Profil uzytkownika: Magda_25     
ogarniamwiosne


Wpisów: 361
Od: 2019-03-21
2022-12-13 22:30

"Jak jest tak jak mówisz i wy jako rodzice podjeliscie decyzję o powrocie. Ja bym się nie prosił o pozwolenie bo oni będą chcieli szkole oceniać czy ma standardy szwedzkie. Mogą uznać że szkoła jest zbyt konserwatywna itp.

Co Ty chłopie pieprzysz? Nie powtarzaj wiadomości z tanich gazet, najpierw sprawdz zanim coś naskrobiesz, bo to brzmi jak bełkot człowieka z obciążonym sumieniem.
  Profil uzytkownika: ogarniamwiosne     
Aroo100


Wpisów: 114
Od: 2021-08-21
2022-12-13 22:56
Ogarniamwiosnę

Dokładnie nie rozumię twojej wypowiedzi. Która jej część mojej wypowiedzi jest nieprawdziwa?

Czy dla ciebie jest to normalne że władza chce wiedzieć za dużo?

Rodzina podjęła decyzję o powrocie i wracają. Po co pytania.

Czy jak Polacy jadą do Szwecji to Polska władza wnika co gdzie i jak?
  Profil uzytkownika: Aroo100     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2022-12-13 23:32
Magda, trzeba bylo napisac w pierwszym wpisie ze wracacie cala rodzina- uniknelabys spekulacji, ktore plynely
tylko i wylacznie z troski o Was.

Nikt nie podejrzewal Cie o patologie.
  Profil uzytkownika: alwa12     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2022-12-13 23:49
Idziecie do szkoly i prosicie o dokument stwierdzajacy ze dziecko chodzilo taki i taki czas do takiej i takiej szkoly-tyle i nic wiecej.

Gdyby rektor dalej wyjechala z watpliwosciami to prosze powiedziec ze w Polsce od ponad 100 lat jest obowiazek
uczeszczania do szkoly i jak rodzice sie nie stosuja to ida do wiezienia i ze Polska lezy nad Baltykiem a nie w Afryce ze jestesmy w Unii i mamy te same prawa co w Szwecji.

  Profil uzytkownika: alwa12     
Forum -> Życie w Szwecji -> Powrót do Polski - formalności z urzędami i szkołą
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Praca od zaraz (Uddevalla)
firma sprzątającą poszukuje pracownika od zaraz (Sztokholm)
Dołącz do grona fachowców remontujących łazienki (Täby)
Pracownik återvinningscentral (Sztokholm)
Praca- sprzątanie (Tyresö )
Praca dla operatora koparki (Stockholm)
🌟 Szukamy pracownikow do zespołu sprzątającego! (Stockholm)
Praca dla Ogolnobudowlanca (malmö)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 30 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony