Odwiedzin 37802718
Dziś 3162
Czwartek 25 kwietnia 2024

 
 

Forum: Na każdy temat - Szwecka akcesja do NATO a Polskie Veto

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorSzwecka akcesja do NATO a Polskie Veto
Aroo100


Wpisów: 114
Od: 2021-08-21
2022-11-26 00:07
W ostatnich latach słuchałem wielu wypowiedzi władzy Szwedzkiej dotyczących zwrotu łupów historycznych z czasów potopu. Wypowiedzi były bardzo aroganckie i lekceważące stronę Polską.

Na stronach ambasady Szwedzkiej w Warszawie w zakładce pytania i odpowiedzi możemy przeczytać że (Ambasada Szwedzka stoi twardo na swoim stanowisku że żadnych zwrotów nie będzie.) Co ciekawe!! Ambasada jedynie może wypożyczyć  Polskie dzieła sztuki. To oznacza, że my Polacy możemy sobie pożyczyć swoją własność ale nie możemy zapomnieć oddać złodziejowi.

Arogancka postawa władz Szwedzkich domagała się na swój sposób pewnej odpowiedzi.

Doskonała okazja do tego jest Szwedzka akcesja do NATO. Uważam że Polscy politycy powinni zauważyć możliwość i rozegrać to na sposób aby ubić interes w tej kwestii i powiedzieć Veto. Oddajcie co nasze a my klepniemy wam wniosek. Dokładnie tak jak robi to Erdogan i Orban.

Jak myślicie czy gdybyśmy tak postawili sprawę to jak zachowali by się Szwedzi?
  Profil uzytkownika: Aroo100     
Pikowany_Kon


Wpisów: 13920
Od: 2015-10-25
2022-11-26 03:30
Obecny lewacki rzad w Warszawie moze nawet wyciagnac korek i spuscic wode z Bałtyku,tylko po to zeby utrudnic Szwecji wejscie do NATO.
  Profil uzytkownika: Pikowany_Kon     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2022-11-26 09:44
jak daleko w przeszłość trzeba iść żeby dociekać swoich własności???
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Aroo100


Wpisów: 114
Od: 2021-08-21
2022-11-26 10:04
Black Shabat.

Jak by ktoś tobie ukradł samochód 50 lat temu, to nadal jest to twój samochód i nadal ktoś inny nie powinien nim jeździć.
  Profil uzytkownika: Aroo100     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2022-11-26 10:21
jest coś co się nazywa preskrypcja (chyba tak to się mówi po polsku)
  Profil uzytkownika: black sabbath     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2022-11-26 10:24
Aroo masz racje,... jednak ja nie jestem za oddawaniem polskich skradzionych dziel sztuki, wiesz dlkaczego ?

Polska lezy miedzy dwoma mordeczymi mocarstwami bardzo
wrogo nastawionych do naszej Ojczyzny. I i II Wojna
Swiatowa dobitnie pokazala to. Gdyby te zrabowane przez Szwedow dziela, byly w Polsce przed II W.S. to do tej pory bysmy nie wiedzieli gdzie ich szukac. Niech sobie
spokojnie leza w Szwecji na uzytek calej ludnosci
swiatowej. Za chwile moga spasc bomby na Polske, oby nie.

W Szwecji sa bardziej bezpieczne niz w Polsce.

O obrotach cial niebieskich dzielo Kopernika lezaloby dzis u jakiegos starucha nazisty w prywatnych zbioech,
lub u Putina.

Niemniej boli ze nasze dobra narodowe nie leza w polskich muzeach, boli i to bardzo, jednak praktyczniej i bezpieczniej jest jak jest. przynajmniej narazie.
  Profil uzytkownika: alwa12     
melchior


Wpisów: 817
Od: 2018-08-18
2022-11-26 10:32
Aroo100 jest wyznawcą Starego Testamentu?
Szanujemy was żydów, ale Polska jest krajem katolickim i nasza wiara uznaje zarówno Stary jak i Nowy testament.
W Starym Testamencie naczelną zasadą jest "oko za oko,ząb za ząb", a w Nowym Testamencie zasadą jest " jeśli cie ktoś uderzy w prawy policzek, to nadstaw mu drugi" Mt 5,39.
Wiara katolicka, to wiara wybaczania,pojednania i szukania wspólnej soteriologicznej drogi.
Dlatego szanujemy was żydów,ponieważ pochodzimy wszyscy od abrahama, jednak uznajemy Pana naszego za tego ,który niesie pokój wszystkim i nie zywimy do nikogo urazy,ponieważ wybaczanie leży u podstaw chrześcijaństwa.
  Profil uzytkownika: melchior     
Aroo100


Wpisów: 114
Od: 2021-08-21
2022-11-26 11:23
Melchjor

Ja też jestem rzymskim katolikiem. (Polakiem) I w stu procentach się z tobą zgadzam że trzeba szukać tego co łączy a nie tego co dzieli.

Niemniej jednak okazja polityczna jest. Ale nic z niej nie wynika.

Gdybyśmy postawili sprawę na ostrzu noża to by nam oddali.

Warto zwrócić uwagę że Szwedzka prawica przychylnie odnosi się do zwrotów tych zabytków.
  Profil uzytkownika: Aroo100     
melchior


Wpisów: 817
Od: 2018-08-18
2022-11-26 14:46


Katolik nie miesza wiary z polityką.
Papież Wojtyła zawsze powtarzał "najważniejsza jest siła przebaczania".
Idz tą drogą, nie szukaj sensacji i naucz sie wybaczać.
  Profil uzytkownika: melchior     
melchior


Wpisów: 817
Od: 2018-08-18
2022-11-26 14:58


"„Wybaczanie NIE oznacza zgody na robienie nam przykrości, NIE oznacza też akceptacji dla oburzającego nas zachowania. Oznacza zerwanie z bolesną przeszłością i koniec rozdrapywania ran. Wybaczanie, oznacza życie w teraźniejszości i pozbycie się ciężaru przeszłości. Oznacza życie bez gniewu, frustracji i agresywnych myśli. Wybaczanie to pozbycie się złudzeń na zmianę przeszłości”.
  Profil uzytkownika: melchior     
Pikowany_Kon


Wpisów: 13920
Od: 2015-10-25
2022-11-26 17:57
Jesli w Polsce tak wyglada katolicyzm,to chron nas Panie od takich katolikow.
Jak jest okazja,to cos tam...a pozniej wystarczy ze sie wyspowiadam.
Wlasnie taka postawa odpycha dzisiaj mlodych ludzi od katolicyzmu.
  Profil uzytkownika: Pikowany_Kon     
ogarniamwiosne


Wpisów: 361
Od: 2019-03-21
2022-11-26 19:54


To jest postawa nie katolika, tylko
klasycznego Polaka. Jak ktoś ma problem, to można mu dołożyć dodatkowy problem, może coś da się przy tej
okazji ugrać .
Obrzydliwa postawa.



  Profil uzytkownika: ogarniamwiosne     
skoczek


Wpisów: 4902
Od: 2003-02-15
2022-11-27 01:16
Alwa napisal :"O obrotach cial niebieskich dzielo Kopernika lezaloby dzis u jakiegos starucha nazisty w prywatnych zbioech,
lub u Putina."

Taaaaaaa....Putin napewno jest tak zapatrzony w niebie ze z roztargnienia sra pod siebie.... Idz Ty Alwa do Ermitarzu i zobacz czy sa tam jakies polskie dziela sztuki , czy jakies inne polskie wartosciowe przedmioty choc jest ich wiele z innych krajow.
Co do rzeczy ktore znalazly sie w rekach szwedzkich to uwazam ze powinny tam zostac , bo to daje gwarancje ze mozna je tam bedzie ciagle ogladac, a w obecnych czasach lot do Sztokholmu to kwestia paruset zlotych i kto jest zainteresowany takimi rzeczami moze zawsze sobie je zobaczyc. Ja jestem przekonany natomiast ze gdyby np dzielo Kopernika pozostalo w kraju to albo znalazlo by sie w posiadaniu prywatnym jakies uczestnika Okraglego Stolu , albo by wyjechalo po tych posiedzeniach do kraju naszych starszych w wierze braci ....na 100 %
  Profil uzytkownika: skoczek     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2022-11-27 09:44
polityczna zagrywka, co ma NATO do oddania dzieł sztuki???? podejrzewam ze całkiem o coś innego chodzi,
  Profil uzytkownika: black sabbath     
JaNikt


Wpisów: 993
Od: 2016-04-16
2022-11-27 16:02


Zadziwiający jest "spryt" Aroo.
U nas w szkole takich asów nazywali krętacz.



  Profil uzytkownika: JaNikt     
Uwe
Alandy


Wpisów: 16547
Od: 2003-03-12
2022-11-27 17:42
Jeden z bardziej przerobionych tematów na forum - rewindykacja łupów z "potopu".
Warto zapoznać się n.p. z tematem sprzed dokładnie 10 lat. Tak jakby listopad sprzyjał polskim resentymentom: https://www.poloniainfo.se /forum/temat.php?temat=41307
  Profil uzytkownika: Uwe     
Aroo100


Wpisów: 114
Od: 2021-08-21
2022-11-27 23:15
JaNikt
Określenie kręracz nie pasuje do okoliczności. Nie można być krętaczem domagając się się zwrotu własności która należy do Narodu Polskiego.

Jak by tobie sąsiad ukradł samochód. Widział byś jak codziennie jeździ nim do pracy, to naturalną zeczą jest że domagał byś się zwrotu twojego mienia.
  Profil uzytkownika: Aroo100     
JaNikt


Wpisów: 993
Od: 2016-04-16
2022-11-27 23:35


Gdyby mi sąsiad ukradł samochód, wybudował mu ciepły garaż,zmieniał często olej,prał tapicerke,dbał o koła i lakier,przełużałby mu życie, to wziołbym flache,poszedł do niego i powiedział "niech ci służy długo,bo dobrym jesteś człowiekiem.

  Profil uzytkownika: JaNikt     
Forum -> Na każdy temat -> Szwecka akcesja do NATO a Polskie Veto
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Praca od zaraz (Uddevalla)
firma sprzątającą poszukuje pracownika od zaraz (Sztokholm)
Dołącz do grona fachowców remontujących łazienki (Täby)
Pracownik återvinningscentral (Sztokholm)
Praca- sprzątanie (Tyresö )
Praca dla operatora koparki (Stockholm)
🌟 Szukamy pracownikow do zespołu sprzątającego! (Stockholm)
Praca dla Ogolnobudowlanca (malmö)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 25 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony