Odwiedzin 37806176
Dziś 2500
Piątek 26 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Przelewy do Polski.

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorPrzelewy do Polski.
Janka22


Wpisów: 10
Od: 2011-10-23
2022-11-24 19:58
Moze ktos sie orientuje jaki jest limit jednorazowego przelewu do Polski z banku SEB. Czy jest tez jakis limit roczny?
  Profil uzytkownika: Janka22     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2022-11-25 02:53
Mozesz wyslac 50.000kr rocznie, jak jest w SEB banken musisz sie u nich dopytac bo oni zmienili przepisy
wysylek, tylko nie pamietam czy chodzi o firmy czy prywatne osoby. Oplacasz takze w banku wysylke. Im wiecej
wysylasz tym wiecej placisz, sprawdz jaka wymiane dyktuja i czy Ci sie oplaca wysylac wlasnie przez ten bank.

nie moge wiecej pomoc, bo ja jak wysylam wieksza sume to podaje pieniadze przez prywatne osoby, a w Polsce sobie sami wymieniaja korony w momecie kiedy jest najlepszy kurs.
  Profil uzytkownika: alwa12     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2022-11-25 02:54
Jak wysylasz 10.000kr lub wiecej, to bank automatycznie
zawiadamia Skatteverket- taka szwedzka wolnosc.
  Profil uzytkownika: alwa12     
martech


Wpisów: 22
Od: 2022-08-14
2022-12-07 16:38
A jeśli mogę zapytać to jakiego rzędu jest strata przy przelewaniu kasy z banku szwedzkiego do banku polskiego w porównaniu z przewiezieniem kasy przez granicę i wymiany w kantorze w PL. Rozważam w sytuacje awaryjne kiedy bym musiał przesłać kasę ASAP.
  Profil uzytkownika: martech     
pawelpawel


Wpisów: 643
Od: 2007-06-10
2022-12-07 18:20
Nie ma zadnej straty. Bardziej oplaca sie wymienic SEK w szwedzkim banku /tam gdzie masz konto/ i wyslac juz wymienione PLN do Polski. Unikasz przewalutowania w polskim banku, gdzie spready sa o wiele mniej korzystne. Koszt przelewu z banku szwedzkiego na konto w Polsce to 50 SEK, w euro 0 SEK /nie dotyczy przelewow ekspresowych/- za Swedbankiem.
Nie sluchaj Alwy, ze mozna wyslac do 50 tys SEK rocznie. Mozesz wyslac ile chcesz tylko od przelewu 150 tys. SEK i wiecej bank ma obowiazek zawiadomic Skatteverket.
Nieprawda tez, ze im wiecej wysylasz tym wiecej placisz.
Wysylasz 1000 SEK placisz 50 SEK oplaty, wysylasz np. 100 tys. rowniez placisz 50 SEK.
  Profil uzytkownika: pawelpawel     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2022-12-09 08:44
Pawel, za zwiekszona platnosc w zaleznosci od sumy
wysylkowej, przepraszam. cos mi sie pomylilo

Co do 50 tys.kr to taka wiadomosc dal mi wujaszek Google

Natomiast suma powyzej 150 tys.kr i ze dopiero wtedy bank powiadamia Skattev. to chyba masz na mysli firmy.

Jak raz od wielkiego dzwonu wyslesz wiecej 10.000kr, to moze nie powiadomia jak masz u nich konto na ktore wplywaja regularne zarobki, ale jak wysylasz np. co drugi miesiac taka sume, badz pewien ze Skattev. o tym wie.
Chyba nie wiesz w jak kontrolowanym panstwie zyjemy.
Ocvzywiscie ze nie dostaniesz powiadomienia ze Skatte. ale beda miec Cie pod lupa- w Szwecji obowiazuje pelna inwigilacja.

ps. SWedbank to robi- wiem napewno, mozliwe ze inne banki przymykaja oko, ale ten bank jest bardzo...i bardzo
  Profil uzytkownika: alwa12     
Pikowany_Kon


Wpisów: 13920
Od: 2015-10-25
2022-12-09 18:31
Warto wiedziec co sie mowi
  Profil uzytkownika: Pikowany_Kon     
martech


Wpisów: 22
Od: 2022-08-14
2022-12-14 16:02
Ale ja się właśnie pytałem jaka jest różnica na tych spreadach i opłatach. Zdaje sobie sprawę że optymalnie jest przewozić gotówkę i wymieniać po dobrym kursie i tak też będę chciał robić. Ale w sytuacji awaryjnej będę musiał zrobić przelew, więc się pytam jaka będzie strata, 5% czy więcej? Zakładam że i tak wyjdzie lepiej niż Western Union czy inne usługi pseudo-gotówkowe.

A co do wścibstwa Skatteverket to US w PL dąży do podobnego pseudo-europejskiego standardu, ma wgląd do konta i dostaje informacje o przelewach powyżej limitu, informacje od pracodawców. Ostatnio była "afera" jak Poczta Polska zaczęła zgłaszać przekazy pocztowe do US, mimo że powinna od dość dawna to robić.
  Profil uzytkownika: martech     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2022-12-14 18:35
jaki jest w tym problem?????
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Aroo100


Wpisów: 114
Od: 2021-08-21
2022-12-14 19:45
Martech

Jak będziesz chciał gotówkę wypłacić. To będą się pytać w szwedzkim banku na co gotówkę chcesz przeznaczyć 😁to mów że na lody.

Niedawno przelewałem gotówkę do Szwecji to byli zainteresowani oprócz sumy która przelewam innymi środkami na polskim rachunku. A skąd masz a ile itp
  Profil uzytkownika: Aroo100     
JaNikt


Wpisów: 994
Od: 2016-04-16
2022-12-14 22:53

Jakoś nikt mnie nie pytał po co wypłacam gotówke.

  Profil uzytkownika: JaNikt     
Forum -> Życie w Szwecji -> Przelewy do Polski.
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Sprzatanie na dzis / transport (Södertälje)
Tłumaczenie (Sztokholm)
Praca dla doświadczonego stolarza (Sztokholm)
Firma Sprzątające (Helsingborg)
FIRMA SPRZATAJACA (VÄNDELSÖ)
Dam Pracę (Värmdö )
Praca (Södertälje)
Praca od zaraz (Uddevalla)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 36 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony