Odwiedzin 37805394
Dziś 1718
Piątek 26 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Sprzedaż domu

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorSprzedaż domu
ania40


Wpisów: 12
Od: 2010-06-15
2022-08-30 10:46
Witam serdecznie ,planujemy sprzedać dom i kupić większy.Zastanawiam się kiedy potencjalny nabywca czy tez pośrednik przelewa pieniądze -czy zaraz po podpisaniu umowy kupna (z np.3-miesięcznym terminem wyprowadzki),czy w dniu oddania kluczy?Duzo z Was przerabialo ten temat i wie co i jak .Miłego dnia zycze.
  Profil uzytkownika: ania40     
melchior


Wpisów: 817
Od: 2018-08-18
2022-08-30 11:40

Wszystko zależy jak się umówicie i czy bedzie skredytowana tranzakcja czy gotówkowa, ale są możliwe:

a. w dniu podpisania umowy
b. w dniu przekazania kluczy
c. w dowolnym terminie zaakceptowanym przez obie strony.
  Profil uzytkownika: melchior     
ew_sa


Wpisów: 243
Od: 2012-11-29
2022-08-30 13:10
Handpeninng to 10% uzgodnionej wczesniej ceny za nieruchomosc; wplaca sie w momencie podpisania kontraktu kupna sprzedazy, reszte sumy w dniu otrzymania kluczy. To jest ogolnie przyjete ale moga zaistniec inne rozwiazania w zaleznosci od umowy pomiedzy partnerami transakcji,uwaga, pisemnej.
Moja rada: porozmawiac ze swoim bankiem lub posrednikiem.
  Profil uzytkownika: ew_sa     
Anna ZM
Göteborg


Wpisów: 521
Od: 2011-10-25
2022-08-30 16:26
Vid köp av fastighet är ett vanligt förekommande upplägg att upprätta två dokument; dels ett köpekontrakt och dels ett köpebrev. Köpekontraktet innehåller de villkor som ska gälla mellan säljaren och köparen, t ex hur betalningen ska ske, när tillträdesdagen ska ske och vad som ska gälla vid eventuellt kontraktsbrott. Köpebrevet är däremot ett enkelt dokument som oftast består enbart av en sida. Genom att underteckna köpebrevet bekräftar parterna att alla villkor i köpekontraktet är uppfyllda. Köpebrevet är dessutom ett kvitto på att säljaren har fått pengarna.

Najpierw spisałabym köpekontrakt czyli umowę dokładnie określająca warunki sprzedaży. Wówczs pobiera się też zaliczkę ,najczęsciej 10 procent i wpisuje w umowie że n.p. przepada ona jeśli kupujący się wycofa. Klucze przekazałabym dopiero w momencie pełnej zapłaty, bo co jeśli nabywca nie dostanie pożyczki, zachoruje albo nawet umrze.
Można też wziąść całą zapłatę w momencie podpisywania tej umowy. Byłam kilkakrotnie tłumaczem w takich sytuacjach. Podpisanie umowy i przekazanie kluczy odbywało się w banku, który jednocześnie przelewał całą kwotę zapłaty na konto sprzedającego. Jest to bardzo pewny sposób. Najlepiej zrobić to w banku udzielającym pożyczkę nabywcy.
  Profil uzytkownika: Anna ZM     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2022-08-30 16:45
Tak, to prawda, zawsze bierze sie 10% od ceny posiadlosci
Tez kiedys probowalam sprzedac i czlowiek sie wysofal
a mnie zostalo 150.000kr w kieszeni za co poprawilismy
chate- dzieci sie do tej poprawy dolozyly i zrobil sie fajny duzy dom z ktorego teraz wszyscy korzystamy.
Wlasnosc przepisalam na dzieci, by nie placic podatkow.
  Profil uzytkownika: alwa12     
ania40


Wpisów: 12
Od: 2010-06-15
2022-08-30 19:56
Dziekuje wszystkim za odpowiedzi.Mam jeszcze jedno pytanie -czy te 10 procent,które wplaci potencjalny kupiec moze byc wykorzystane przeze mnie jako cześć mojego handpening,które ja również muszę zapłacić kupując inny dom?
  Profil uzytkownika: ania40     
Forum -> Życie w Szwecji -> Sprzedaż domu
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Dam Pracę (Värmdö )
Praca (Södertälje)
Praca od zaraz (Uddevalla)
firma sprzątającą poszukuje pracownika od zaraz (Sztokholm)
Dołącz do grona fachowców remontujących łazienki (Täby)
Pracownik återvinningscentral (Sztokholm)
Praca- sprzątanie (Tyresö )
Praca dla operatora koparki (Stockholm)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 31 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony