Odwiedzin 37784928
Dziś 1698
Sobota 20 kwietnia 2024

 
 

Forum: Na każdy temat - Banki głupie pytania

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorBanki głupie pytania
Aroo100


Wpisów: 114
Od: 2021-08-21
2022-08-07 23:17
Drodzy forumowicze, mam do was pytanie dotyczące procedur bankowych związanych z zadawaniem nie bójmy się użyć tego (słowa głupich pytań.)

Mianowicie: Od 4 lat spłacałem pożyczkę studencką do CSN na podstawie ( betalningsplan) posiadam szwedzkie konto bankowe tylko do celu opłacania rat.

Niedawno po analizie ekonomicznej  doszedłem do wniosku że opłaca mi się spłacić całość i mieć spokój. Jak postanowiłem tak przeszedłem do działania. Wykonałem przelew,  i co? Od tego miejsca zaczyna się walka wolnego człowieka z opresyjnym systemem.

Szwedzki bank blokuje przelew tłumacząc się względami bezpieczeństwa  oczywiście  chodzi o moje bezpieczeństwo i moich bliskich,  argumentując że muszę odpowiedzieć na pytania. Pierwsza seria pytań była na pozór logiczna gdyż dotyczyła jak korzystam z usług banku. (Cyk Wysłałem)

Niestety bank uznał że ich wiedza jest niewystarczająca.  No i w celu zapewnienia  bezpieczeństwa mi jak i moim bliskim zadał kolejne pytania które dotyczyły jak korzystam z usług w polskim banku, ile mam środków na polskim koncie bankowym i z kąd pochodzą środki  ( na koncie w polskim banku ) czy i gdzie prowadzę działalność gospodarczą.

Na tą serię pytań zdecydowanie oduwiłem udzielania jakichkolwiek odpowiedzi. Uzasadniłem swoją odmowę iż skoro bank polski nie ma wątpliwości co do legalności zdeponowanych  na moim koncie środków to próba wyłudzenia od wolnego człowieka informacji o jego stanie posiadania w jego kraju rezydencji podatkowej stanowi naruszenie moich dóbr osobistych i godności. To była rozmowa telefoniczna.

W odpowiedzi bank z wielką wyższością tak jak by rozmawiał z potencjalnym kryminalistą uznał że jak nie odpowiem na pytania to w odpowiedzi za nieposłuszeństwo dokona aktu zamknięcia konta (wypowie umowę) i zamrozi środki i tak na pustym koncie szwedzkim.

Odpowiedziałem im że proszę bardzo mogą zamykać, nie będę spowiadać się przed jakimś banksterem na zlecenie komunistycznego rządu.

Mam do was pytanie, czy macie podobne doświadczenia takiego braku poszanowania cudzej przestrzeni osobistej?

Czy w Szwecji urzędnicy uważają że ich obywateli da się zastraszyć siłą aparatu państwa?
  Profil uzytkownika: Aroo100     
Poważny temat! Ten temat został oznaczony jako poważny. Oznacza to, że autor oczekuje poważnej dyskusji lub odpowiedzi na pytanie.
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2022-08-08 01:22
Banki maja swoje rutyny i musza sprawdzac pochodzenie
pieniadza, by nie miec klopotow ze Skatteverket, ktore
kontroluje operacje bankowe.

Taki maly przyklad: jak wysylasz jednorazowo pieniadze zagranice powyzej sumy 10.000kr to bank ma obowiazek zawiadomic Skattev. o tej operacji.

Moze najlepszym rozwiazaniem byloby umowic sie na spokojna, osobista rozmowe z juristem tego banku
i wyjasnic co i jak ?

Poza tym Polska i Szwecja nalezy do Unii i jestes tutaj
obywatelem Unii i Szwecja jest w pelnym prawie stosowac
wobec Ciebie swoje reguly i przepisy.

Rozumiem ze czujesz petle zaciskajaca sie wobec takiego
postepowania i takiej kontroli, ale taka prawda.

Szwecja ma prawo, a nawet obowiazek sprawdzic Twoje
dochody w Polsce, tak jak sprawdza emerytow czy nie
biora podwojnych emerytur, jak sprawdza sprzedaz majatkow w Polsce przez zamieszkalych tu Polakow by
przypilnowac placenie skatt do szwedzkiej kasy,

Polska i Szwecja maja taka umowe, zreszta cala Unia ma
taka umowe miedzy krajami.

Dolcevita sie skonczylo.

CSN to zbojecka firma i mieli juz nie jeden proces o
pozyczki, mozliwe ze Twoj bank broni po cichu interesow
CSN, bo jak dzis splacisz calosc to obie firmy nie zarobia na rentach z Twojej kieszeni- ale to tylko moje
domysly, co nie znaczy ze nie maja obowiazku Cie sprawdzic.
  Profil uzytkownika: alwa12     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2022-08-08 06:30
Jezeli chcesz korzystac z banku, dostosuj sie do zasad banku.

Szwecja to nie Polska


Proste
  Profil uzytkownika: pati_sko     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2022-08-08 06:32
"Czy w Szwecji urzędnicy uważają że ich obywateli da się zastraszyć siłą aparatu państwa?"


Zastrasznaie?

  Profil uzytkownika: pati_sko     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2022-08-08 15:46
czy to ciezko odpowiedziec na proste pytania?????jesli niechcesz to twoja wola ale nie ludz sie ze bedziesz klientem tego banku,po jaki h...j robic sobie proste problemy,bo ty uwazasz ze komunisci???????,po prostu nie nadajesz sie zeby mieszkac wtym kraju,dla mnie to proste.
  Profil uzytkownika: black sabbath     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2022-08-08 18:08
"CSN to zbojecka firma i mieli juz nie jeden proces o
pozyczki, mozliwe ze Twoj bank broni po cichu interesow
CSN, bo jak dzis splacisz calosc to obie firmy nie zarobia na rentach z Twojej kieszeni- ale to tylko moje
domysly, co nie "



Czy mozesz podac jakies linki, w ktorych sa opisane te procesy?




Chyba,ze to co napisalas to sobie jaja robisz
  Profil uzytkownika: pati_sko     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2022-08-08 18:45
to jest przyklad polskiej glupiej spekulacyjnej mentalnosci,
  Profil uzytkownika: black sabbath     
nobody


Wpisów: 840
Od: 2011-05-18
2022-08-08 19:44
Bank dziala zgodnie z prawem w tym przypadku na podstawie przepisow o praniu pieniedzy jak juz pisala Alwa.Niepowaznym wydaje sie byc butnym w tej sytuacji.To nie widzi misie banku.Sa zobligowani prawnie.

https://www.swedishbankers .se/fakta-och-rapporter/faktablad/daerfoe r-maaste-banken-staella-fraagor-penningtv aett/
  Profil uzytkownika: nobody     
nobody


Wpisów: 840
Od: 2011-05-18
2022-08-08 19:52
Prawie pewne ze ta sytuacja doprowadzi do tego ze zaczną cię sprawdzać w Polsce i w Szwecji bo bank musi to zgłosić. Wiec lepiej działać szybko i ładnie przeprosić swoje ego i nie obrazac się na bankowe procedury. Ale każdy sam podejmuje decyzje.
  Profil uzytkownika: nobody     
Aroo100


Wpisów: 114
Od: 2021-08-21
2022-08-08 20:17
Black Shabbat

Owszem można odpowiedzieć na proste pytania.  Tylko wiele zależy od tego, w jaki sposób urzędnik zadaje pytania. Bo jeżeli forma wypowiedzi urzędnika nasuwa  poczucie że jesteś niewolnikiem, to godność osobista podpowiada że warto zakończyć współpracę z taką instytucją finansową.

Posiadam też rachunki bankowe w Wielkiej Brytanii prywatne i dwa firmowe.  Natomiast różnica polega na tym że w Wielkiej Brytanii nie zadają za wiele zbędnych pytań. A Jak się zdaży że urzędnik dzwoni i pyta to forma wypowiedzi przmi następującą

"Szanowny Panie. Przepraszamy że niepokoimy ale musimy zadać następujące pytania. Czy łaskawy Pan łaskawie zechciał by na nie odpowiedzieć" Na tak postawione pytanie to jeszcze można się zastanawiać.

W Polsce w też specjalnie nie zadają a jak zadają to w na sposób mniej arogancki bo u nas w Polsce rozmowa jest krótka.

Natomiast dziś w południe zrobiłem przelew z polskiego banku bez jakiś specjalnych potyczek. A jednak się da.
  Profil uzytkownika: Aroo100     
Aroo100


Wpisów: 114
Od: 2021-08-21
2022-08-08 20:19
Nobody

Ustawa nie reguluje obowiązku odpowiadania na pytania.
  Profil uzytkownika: Aroo100     
Aroo100


Wpisów: 114
Od: 2021-08-21
2022-08-08 20:22
Nobody

Mogą mnie sprawdzać. Ja nigdy nic nie zgodnego z prawem nie zrobiłem. A nawet nigdy mandatu nie dostałem 🙂🙂
  Profil uzytkownika: Aroo100     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2022-08-08 20:22
nie pisz mnie o bankach w wielkiej Brytani bo wiem jak tam funkcjonuje ,,,,są 100 lat za murzynami
  Profil uzytkownika: black sabbath     
nobody


Wpisów: 840
Od: 2011-05-18
2022-08-08 20:28
---Banki muszą stawiać niektóre pytania
Krótko mówiąc, ustawa w sprawie
przeciwdziałania praniu brudnych
pieniędzy przewiduje, że banki muszą
dokonywać oceny ryzyka związanego
z wykorzystywaniem ich do prania brudnych
pieniędzy oraz finansowania terroryzmu.
Prawo stawia wysokie wymagania wobec
banków, nakładając na nie obowiązek
dysponowania wiedzą na temat swoich
klientów oraz załatwianych przez nich---


Cel transakcji
Dokonując wpłaty lub mając zamiar
przeprowadzić inną transakcję, należy
odpowiedzieć na szereg pytań oraz
okazać ważny dowód tożsamości. Może to
dotyczyć transakcji, których podłoża bank
nie rozumie.
W takim przypadku urzędnik bankowy ma
obowiązek zapytać o cel transakcji, źródło
pochodzenia środków oraz cel, zgodnie
z którym mają być one spożytkowane, itp.
W niektórych przypadkach, bank może
wymagać umów, pokwitowań, faktur lub
innych dokumentów potwierdzających
oświadczenia klienta....
...
  Profil uzytkownika: nobody     
Anna ZM
Göteborg


Wpisów: 521
Od: 2011-10-25
2022-08-08 20:30
Mój znajomy prosił mnie o pomoc w podobnej sprawie. Bank szwedzki nie chciał wykonać transakcji między Szwecją a Polską bez uprzedniej odpowiedzi na wiele pytań.
Wysłaliśmy zapytanie o podstawy prawne i taką otrzymaliśmy odpowiedź:

"...Grunden för att banken efterfrågar nu aktuell information är att banken har en lagenlig skyldighet att ha en fullgod kundkännedom om sina kunder. Vidare får banken vare sig upprätthålla en affärsförbindelse eller utföra enstaka transaktioner om banken inte anser sig ha tillräcklig kännedom om kunden för att bland annat kunna hantera risken för penningtvätt eller finansiering av terrorism (jfr. 3 kap. 1 § lag om åtgärder mot penningtvätt och finansiering av terrorism). Vidare får banken heller inte utföra transaktioner som på skälig grund kan misstänkas utgöra ett led i penningtvätt eller finansiering av terrorism (jfr. 3 kap. 3 § lag om åtgärder mot penningtvätt och finansiering av terrorism). Härvidlag skall det något förenklat också tilläggas att med ”penningtvätt” skall förstås varje form av ekonomisk brottslighet.Inom ramen för bankens kundkännedom följer vidare att banken skall bilda sig en godtagbar uppfattning om syftet och arten kring såväl affärsförbindelser som transaktioner (jfr. bl.a. 3 kap. 12 § lag om åtgärder mot penningtvätt och finansiering av terrorism) och i händelse av bedömt högre risk vidta skärpta åtgärder för detsamma. Detta innebär i praktiken att banken – för att exempelvis kunna genomföra en transaktion – behöver ha i sammanhanget fullgod kundkännedom..."

Kto zna szwedzki i ma ochotę to niech przetłumaczy.
  Profil uzytkownika: Anna ZM     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2022-08-08 22:56
Pati, smiech to zdrowie.

Pogrzeb sobie kilka dobrych lat wstecz na stronach
Aftonbladet i Expressen, moze znajdziesz, bardzo
rozpisywano sie o cyrkach z pozyczkami z CSN
(i ze splatami) sprawy byly skierowane do sadu.
  Profil uzytkownika: alwa12     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2022-08-08 23:14
Aroo, jestes w Szwecji, a nie w Anglii.

Ja rozumiem Twoje wkurzenie, ale to ze tak sie dzieje
i ze szary zjadacz chleba narazony jest na kontrole
i kontrole kontroloi, zawdzieczamy ludziom, ktorzy
sa nieuczciwi, kryminalistom pioracym forse, takze
w milionach- taka prawda.

Pisales ze masz tu konto i w dodatku puste.

Jesli splacales pozyczke co miesiac czyli zalozmy 3000 kr
wplacajac na to konto i dokonujac przelewu na CSN, to
bank nie interesowal sie tak mala suma, ale jak
chciales splacic hurtem reszte pozyczki, zakladam ze
suma poszla w kilkadziesiat tysiecy, to bank wlaczyl
czerwone swiatlo.

Gdyby te pieniadze przyszly z Twojego konta w Polsce
na Twoje konto w Szwecji, to bank nie zadawaby pytan.

Jak w Szwecji wplaciles duza sume pieniedzy na te
puste konto, to bank sie pyta skad masz taka sume.

Zreszta Nobody Ci to wyjasnil i AnnaZ tez.

Nie dziw sie formie pytan, nie masz pojecia z iloma
cwaniakami dziennie musza banki rozmawiac- to tylko
ludzie i czasami maja dosc jak slysza w dialekcie
nieeuropejskim : "jag har rättigheter för fan, knulla
din mamma",,, nie dziw sie ze personel jak slyszy ze
nie chciales odpowiedziec na proste pytania, ma dosc
i z mety potraktowal Cie z rezerwa.

Idz do banku tak jak pisalam w pierwszym wpisie, i porozmawiaj spokojnie- bedzie to najlepsze wyscie dla
Ciebie.
  Profil uzytkownika: alwa12     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2022-08-08 23:29
No chyba ze nie mozesz udokumentowac tych pieniedzy.

Wtedy wyplac ta sume spowrotem i pojedz do Polski
wlac sobie na konto w Polsce i przelej do Szwecji
Lepiej wplacic na konto komus z rodziny i ten ktos
niech przeleja Ci na Twoje konto w Szwecji.

Dobrz by bylo zeby suma sie troche roznila od tej sumy,
ktora wplacilae w Szwecji. w dol albo w zwyz.

Pytanie czy bank zablokowal Ci koto na amen, czyli czy masz mozliwosc wyplaty tch pieniedzy.

Jesli nie, to jeszcze raz powtorze, idz i porozmawiaj
powiedz ze Ci rodzina gotowke przywiozla na splate
bo nie wiedziala ze tak nie powinno sie robic, ze
sa zacofani i nie znaja przepisow- moze chwyci jak
przeprosisz za klopot, mowiac ze sam dostales problemy
przez niewiedze rodziny.

Ale czy to chwyci, nie wiem
  Profil uzytkownika: alwa12     
gregg


Wpisów: 181
Od: 2012-11-19
2022-08-10 00:08
Aroo napisal w pierwszym poscie ze wykonal przelew wiec nie byla to wplata gotowki na konto, co byloby na pewno sluszna przyczyna do stawiania takich pytan przez szwedzki bank.
Druga rzecz to to ze przelew byl na CSN a nie na jakas radykalna organizacje, czy inny podmiot z nazwijmy to czarnej listy.
W tej sytuacji rzeczywiscie mozna sie troche poczuc jak obywatel bantustanu ktorego bank jest niewiarygodny dla Szwecji. Skoro srodki znalazly sie juz na polskim koncie to powinny byc przyjete bez takiego wywiadu bo przepisy o finansowaniu terroryzmu itp obowiazuja w calej unii.


  Profil uzytkownika: gregg     
melchior


Wpisów: 815
Od: 2018-08-18
2022-08-10 07:02


Mając takie nastawienie, to jak najszybciej wyprowadziłbym sie z takiego kraju, gdzie sa takie nieludzkie banki.
Jest na swiecie tyle krajow gdzie wolnosci jest wiecej,gdzie nie ma głupich pytań.
  Profil uzytkownika: melchior     
Black_sabath


Wpisów: 1204
Od: 2015-07-31
2022-08-10 11:36

Mnie ostatnio w banku też chcieli o coś pytać,ale jak podałem nazwisko Capone o nic więcej nie pytali. Panienka upewniła się tylko o imie, jak usłyszała Al, to pytań więcej nie było.
  Profil uzytkownika: Black_sabath     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2022-08-10 18:18
niektorzy polacy to jedna wielka patologia,wstyd robia bo szwed sobie pomysli co za idioctwo tutaj przyjezdza,na poziomie centralnej afryki,sprzedalem kiedys auto poszlem do banku wplacic na konto i tez pelno do wypelniania i pytania a skad i za co ,wpisalem dane to co chcieli i wszystko poszlo jak po masle,po co sobie robic niepotrzebnych problemow,jakies konspirujace teorie itd wies nic wiecej,a al capone wpis to juz wogole wielkie gowno,
  Profil uzytkownika: black sabbath     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16834
Od: 2000-09-01
2022-08-10 18:44
Poszanowanie klienta w szwedzkich bankach jest poniżej wszelkiej krytyki, ale co zrobisz? Wszystkie banki co do jednego tu tak działają. Småpåvar.
  Profil uzytkownika: kajetan     
Polopicante


Wpisów: 365
Od: 2018-08-19
2022-08-10 18:49

Bo w innych krajach jest inaczej? Chyba niewiele wiecie.
  Profil uzytkownika: Polopicante     
Aroo100


Wpisów: 114
Od: 2021-08-21
2022-08-10 21:22
Uściślę  moje wypowiedzi w pewną całość.Już sprawa jest uregulowana, zrobiłem przelew z polskiego konta na konto CSN przy użyciu Iban i swift, chociaż trochę drożej wyniosło.

Wypowiedziałem bankowi umowę na meila odpisując że w zaistniałej sytuacji jedynie mogę im podać rozmiar buta i obwód pasa.

Natomiast rozmawiałem z moim bankiem w polsce o procedurach europejskich i w polsce wygląda to w ten sposób.

1. Polskie banki mają segmentacje klientów.
2. Polskie banki zadają szczegółowe pytania klientom którzy, kiedyś,- byli skazywani wyrokami za jakieś malwersacje finansowe.
3. Jeżeli chodzi o finansowanie teroryzmu dotyczy to klientów najczęściej nie narodowości polskiej którzy potencjalnie mogą finansować takie operacje.
4. Potęcjalny kowalski, który ma czyste papiery, nie jest podawany (szczegółowej) weryfikacji.
5.Każdy przelew powyżej 15.000 euro jest zgłaszsny fiskusowi do weryfikacji.
6. Banki w wyjątkowych sytuacjach, mogą zadać dodatkowe pytania, związane z korzystaniem przez klienta z usług i produktów bankowych w ich banku.

W moim przypadku bank przekroczył uprawnienia ponieważ:- Mieszkam w polsce, i jestem zameldowany w polsce. Na mocy decyzji skatteverket, jestem zwolniony z podatków szwedzkich. 

Po drugie. Bank w pierwszej serii pytań, otrzmał szczegółowe informacje dotyczące przelewu, jak i tej konkretnej sumy środków.

Przekroczenie polegało na tym że, bank w swojej nadgorliwości  był zainteresowany bardziej środkami które znajdują się na polskim koncie na zasadzie( ile i skąd. ) Tak jakby nie uznawał zabezpieczeń polskich banków.

A poczytałem sobie szwedzkie strony na temat szwdzkich banków to dziwi mnie że szwedzi jeszcze na ulice nie wyszli. Jawna inwigilacja.
  Profil uzytkownika: Aroo100     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16834
Od: 2000-09-01
2022-08-10 22:38
” poczytałem sobie szwedzkie strony na temat szwdzkich banków to dziwi mnie że szwedzi jeszcze na ulice nie wyszli. Jawna inwigilacja.”

Na codzień to nie jest problemem. Większość ludzi musi raz do roku odpowiedzieć na standardowe pytania o swoim koncie. Wszystkie transakcje są między kontami, nikt nie kupuje samochodu czy domu za worek gotówki, wszystkie pieniądze na kontach mają swoją historię więc nie trzeba o nie pytać. Dopiero jak chcesz nagle zrobić coś innego miż zwykle to się schody zaczynają.
  Profil uzytkownika: kajetan     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16834
Od: 2000-09-01
2022-08-10 22:40
Najgorzej to jest jak chcesz firmę założyć i potrzebujesz kartę do płacenia. Albo kilka kart. Ja pier…
  Profil uzytkownika: kajetan     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2022-08-11 00:23
Huhuha,huhuha nasza Kajetanka bardzo zla

No, Kajetan, ale banki Ci podpadly

Co prawda nigdy nie zakladalam wlasnej firmy, ale tez nigdy nie spotkalam sie ze zlym traktowaniem, ani moj maz co mial firme na firmie i jeszcze w innej firmie dorabial dodatkowo (wraz ze mna), Do dzis snia mi sie faktury i rozliczenia, ktore prowadzilam. Moze to dlatego ze mala miejscowosc i wszyscy znali sie nie tylko z widzenia.

Jak czytam Wasze wpisy to wlos na glowie mi sie jezy.
Pewnie mieliscie ubaw jak poradzilam Aroo by skleil historyjke o gotowce- wtwdy nie zalapalam, ze dokonal
przelewu na co Gregg zwrocil mi uwage,
Pod slowem Honoru mialam takka sytuacje 2 lata temu.
Kos z rodziny mojego znajomego przywiozl spora gotowke dla niego do Szwecji, gosc byl krotko w Szwecji i nie oriewntowal sie w przepisach, wplacil do banku, bank przyjal, ale zablokowal wyplaty.
Rozmowa z ich juristem, gdzie bylam posrednikiem pomogla
Stad moja porada,gadac zawsze mozna i dogadywac sie tez.

Aroo, to jest skandal, ze tak Cie potraktowano, dostali przelew z polskiego banku i na tym powinna zakonczyc sie cala historia, a uwagi tu wyzej, typu ze polska ciemnota, ze zamieszkaj w innym kraju, sa ponizej pasa.

Dobrze zrobiles wymawiajac czlonkostwo tego banku,

Mozesz podac nazwe banku, ktory tak Cie potraktowal ?
  Profil uzytkownika: alwa12     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2022-08-11 00:29
...wymawiajac czlonkostwo *w tym banku*...
  Profil uzytkownika: alwa12     
Black_sabath


Wpisów: 1204
Od: 2015-07-31
2022-08-11 07:16

Jak czytam te wasze żale o bankowych trudnościach, to zapewniam,że procedury bankowe to bułeczka z masłem w porównaniu z procedurami w Skogsstyrelsen, gdzie z pozoru prościutką sprawę załatwiałem 1.5 roku, a pytań było kilkaset.
8y654r3e2w1q`
  Profil uzytkownika: Black_sabath     
violina
Gbg


Wpisów: 2004
Od: 2007-03-01
2022-08-11 12:33
W zadnym innym kraju nie spotkalam takiego lekcewazenia i ignorowania klienta jak w Szwecji. Postepujac w sposob niezbyt przyjemny dla klientow zaslaniaja sie przepisami z EU, chociaz w wielu przypadkach wcale te przepisy nie powinny byc i nie sa stworzone aby utrudniac zycie klientom. Podejrzewaja zwyklego, szarego zjadacza chleba o pieniezne afery a sami robia milionowe "szwindle" i im to uchodzi na sucho.
  Profil uzytkownika: violina     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2022-08-11 15:21
banki ucza sie caly czas,zwykly zjadacz otworzyl sobie konto w np swedbank i jak je juz mial to mogl sobie przelac 2 miljardy z rosji a juz ze szwecji dalej niebylo problemow,.z stad biora sie nowe reguly,violina co ty mozesz powiedziec na temat innych bankow w innych panstwach??? w anglii to by tobie oczy wypadly na jakim niskim poziomie sa,w usa jeszcze nie wejdziesz a juz sie boisz bo wartownik ma reke na spluwie,raz mialem problem z moim bankiem jak byla wymiana pieniedzy i trwalo to 5-6 tygodni,ale pieniadze wyplacili,kiedys jeden jugol powiedzial mnie tak jak uda sie tobie pozyczyc 1mln to nigdy nie bedziesz mial problemow z pozyczeniem drugiego,to byly poczatki lat 80 tych,a pozyczyc pierwszy raz bylo mordega,
  Profil uzytkownika: black sabbath     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2022-08-11 15:22
i im to uchodzi na sucho.

akurat trafilas. zobacz ile swedbank zaplacil kary
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Polopicante


Wpisów: 365
Od: 2018-08-19
2022-08-11 17:44


Zadziwiająca jest ta wiedza o międzynarodowych systemach bankowych.Fachowcy pełną gębą.
  Profil uzytkownika: Polopicante     
Bartender
▁ ▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █


Wpisów: 3030
Od: 2017-03-11
2022-08-11 23:45
Dziwisz się Polo?!?

Toć każdy Polak to fachowiec od wszystkiego. Ekonomista, wirusolog, taktyk wojenny, prawnik - co tylko chcesz, ma wiedzę na każdy temat. Szczególnie temat aktualnie opisywany w prasie bulwarowej

Pozdro mordeczko

  Profil uzytkownika: Bartender     
violina
Gbg


Wpisów: 2004
Od: 2007-03-01
2022-08-12 16:11
Ja nie mowie o systemach bankowych tylko o traktowaniu klienta z wlasnego i dlugiego doswiadczenia. Zeby poznac wszystkie systemy, przepisy i sposoby obrotem pieniedzy, to nie wystarczy zycia jednego czlowieka. Na to trzeba wielu lat i mocnej, ekonomicznej glowy.
Poza tym kazdy kraj ma wlasny system i przepisy, ktore ciagle sie zmieniaja w zaleznosci od sytuacji i potrzeb danego kraju. EU probuje te systemy ujednolicic i sami widzicie co z tego wychodzi - straszna biurokracja.
  Profil uzytkownika: violina     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2022-08-12 17:41
Toć każdy Polak to fachowiec od wszystkiego

to ty do nich tez nalezysz???????kazdy ma swoje doswiadczenia jeden gorszy druli lepszy,,co do "doswiadczenia" za granica ,,,niekazdy jest murarzem czy stolarzem ,sa tacy co mieszkaja 2 lata ale sa tacy co mieszkaja 40 i wiecej,do ligwistow to polacy nie naleza dlatego tez nowo przybylym mozna wyjasnic co niektore rzeczy,ktore sa czasami dziwne tak samo jak te nieszczekajace psy czy picie wody z kranu
  Profil uzytkownika: black sabbath     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16834
Od: 2000-09-01
2022-08-12 20:15
"Ja nie mowie o systemach bankowych tylko o traktowaniu klienta z wlasnego i dlugiego doswiadczenia."

Dokladnie tak! To juz pal szesc ze przepisy sa jakie sa, ale ze czlowiek jest traktowany jakby im wielka jakas szkode wyrzadzal, ze akurat w ich banku chce sie miec konto. Albo ze oni robia jakas wielka przysluge zezwalajac mi laskawie miec karte platnicza (nie kredytowa) zezwalajaca na placenie moimi wlasnymi pieniedzmi z mojego wlasnego konta. Jeszcze jakies 20 lat temu nie bylo takich problemow.
  Profil uzytkownika: kajetan     
melchior


Wpisów: 815
Od: 2018-08-18
2022-08-12 20:35

Gdybym uznał,że w moim kraju bank łamie moje podstawowe prawa i zadaje za duzo pytan, to natychmiast udałbym się na emigracje.
Także odwagi Panowie! Nie bądzcie mazgajami, widze,że niektórym ciężko jest zaakceptować ogólnie przyjęty porządek.
  Profil uzytkownika: melchior     
martech


Wpisów: 22
Od: 2022-08-14
2022-08-25 20:34
Myślisz że Szwecja to dziwny kraj, w Polsce przekazy pieniężne na poczcie powyżej pewnego progu też są sprawdzane, wymagana pełna identyfikacja z dowodu osobistego. To jest wymysł poczty, tylko wynika z przepisów UE które są od dawna, tyle poczta niedawno dostosowała do nich swoje wewnętrzne zasady.
  Profil uzytkownika: martech     
Forum -> Na każdy temat -> Banki głupie pytania
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Potrzebuje hydrawlika (Stockholm )
MYCIE OKIEN (STOCKHOLM)
Sprzatanie minimum 50% lub 100% grafiki (Täby)
Praca (Värmdö )
Praca-sprzatanie (Täby)
Brukarstwo (Täby)
Praca dla ogólno budowlańca (Skåne)
BLACHARZ, LAKIERNIK (SKOGAS)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 17 gości
oraz 0 użytkowników.


Kolejny Polak ofiara szwedzkiego multikulti
TEMU
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony