Odwiedzin 37802327
Dziś 2771
Czwartek 25 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Mandat za parkowanie

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorMandat za parkowanie
jacekplacek997


Wpisów: 20
Od: 2014-09-24
2022-07-08 16:34
Witam.

Właśnie dostałem mandat za parkowanie i wszystko byłoby ok, gdyby nie to, że:

1) stałem na "terenie budowy", gdzie ,"teoretycznie" nie powinni mieć wstępu by dawać mandaty, gdyż było to 5 za bramą wjazdową.

2) Nie było nigdzie znaku zakazu (zrobiłem nawet wideo i zdjęcia i okazało się, że zakaz postoju jest jakieś 300m wcześniej, po czym jest skrzyżowanie typu wschód-zachód-północ-południe) i jadąc prosto kolejne 200m jest wjazd na moją budowę.

3)Montuję windę 10 piętrową i niezbędny dla mnie jest postój i rozładunek na tej budowie, a tu mi mandat przywalili po 6 minutach czekania

Wg przepisów powinien być powtórzony znak zakazu postoju, by mógł obowiązywać, gdyż zakaz przestaje obowiązywać po skrzyżowaniu.

Teraz najlepsze - zadzwoniłem i Pan powiedział, że skoro nie ma znaku, że można parkować, to znaczy, żę nie można ???
Wszystko ok, tylko dlaczego w takim razie wcześniej przy wjeździe taki znak zakazu jest ? Czy wobec powyższego tam też powinno go nie być, skoro wszędzie nie wolno parkować.

(P.S To miejsce o którym piszę jest naprzeciw Forum Nacka).

Ma ktoś wiedzę, czy powinienem się odwoływać, czy nie ???
  Profil uzytkownika: jacekplacek997     
Poważny temat! Ten temat został oznaczony jako poważny. Oznacza to, że autor oczekuje poważnej dyskusji lub odpowiedzi na pytanie.
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2022-07-08 16:51
ich nie obchodzi ze ty niemasz gdzie parkowac,my mamy taka sama sprawe codziennie i czasami akceptuje sie mandat ktory pozniej placi klient,zeby sie odwolac od mandatu wpierw musi sie go zaplacic,wiekszosc mandatow 99.9% jest sprzedanych dla firm ktore beda pobierac za mandat od ciebie i to potrafi trwac pare miesiecy,z tego co piszesz wlepili tobie mandat slusznie,radzilbym zaplacic bo przyjdzie upomnienie a potem sprzedaja ten mandat dalej a tam juz 200kr drozej ,potrafia wyslac upomnienie pare dni pozniej od ostatniej daty do zaplacenia i komornik,tak mnie sie zdarzylo,zaplac i masz zglowy
  Profil uzytkownika: black sabbath     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2022-07-08 16:57
a jak znak parkowania wygladal? mial moze kwadrat a na zottym tle okragly znak parkowania
  Profil uzytkownika: black sabbath     
jacekplacek997


Wpisów: 20
Od: 2014-09-24
2022-07-08 17:21
Znak zakazu był, ale przed wcześniejszym skrzyżowaniem.
Po skrzyżowaniu jest droga 200m i potem wjazd nabudowę i przed tym skrzyżowaniem znaku żadengo nie ma.
  Profil uzytkownika: jacekplacek997     
jacekplacek997


Wpisów: 20
Od: 2014-09-24
2022-07-08 17:25
Najgorsze, że w trakcie jak pisałem tu na forum, to dostałem następny mandat teraz na swoim parkingu. Przez te nerwy jak wysiadałem, to zapomniałem zapłacić i okazało się, że 10 minut przed tym jak mi się przypomniało, to dostałem drugi bilecik.

Dzisiejszy dzień zapamiętam. Zwykle mam 1 mandat na rok,a dziś 2 w jeden dzień.
  Profil uzytkownika: jacekplacek997     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2022-07-08 17:31
jest znak zakazu parkowania na całym osiedlu czy tez okręgu ,bez względu ile skrzyżowań jest, ile teraz jest 1300kr??????
  Profil uzytkownika: black sabbath     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2022-07-08 17:38
w niektórych miejscach można uzyskać pozwolenie na parkowanie od właściciela budowy czy tez terenu, ale to już po szkodzie dla ciebie,mysmy czasami musieli iść z klamotami 1km do zaparkowanego auta ,tak niestety jest w Sztokholmie,
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Forum -> Życie w Szwecji -> Mandat za parkowanie
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Dołącz do grona fachowców remontujących łazienki (Täby)
Pracownik återvinningscentral (Sztokholm)
Praca- sprzątanie (Tyresö )
Praca dla operatora koparki (Stockholm)
🌟 Szukamy pracownikow do zespołu sprzątającego! (Stockholm)
Praca dla Ogolnobudowlanca (malmö)
Sprzatanie (Sztokholm)
Firma zatrudni (Bandhagen )
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 22 gości
oraz 0 użytkowników.


Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony