Odwiedzin 37801713
Dziś 2157
Czwartek 25 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Kontrola testów Covid od 28 grudnia 2021 r.

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorKontrola testów Covid od 28 grudnia 2021 r.
Grzegorz Kalmar


Wpisów: 8
Od: 2022-01-06
2022-01-06 16:36
Witam.
Jeżdżę do Szwecji od 13 lat kilka razy w roku w celach turystycznych, czasami zarobkowych, rodzinnych i ogólnie cieszę się, że mogę po raz kolejny odpocząć od Polski.
W związku z wprowadzeniem obowiązkowych testów przy przekroczeniu promowym granicy PL-SE, czy testy te są sprawdzane każdemu po przypłynięciu do Ystad promem? Czy to robione jest wyrywkowo? Kto to robi - celnicy czy Policja?
Dodam, że zdziwiłem się, bowiem Szwecja bardzo liberalny kraj pod względem Covida i obowiązek testów.
Jesteśmy zaszczepieni 3 dawkami, więc ryzyko minimalne, ale lepiej dmuchać na zimne.
  Profil uzytkownika: Grzegorz Kalmar     
Kontener


Wpisów: 333
Od: 2020-04-26
2022-01-06 20:02
skoro jesteście zaszczepieni to po co pytasz?
  Profil uzytkownika: Kontener     
mironka


Wpisów: 58
Od: 2003-07-05
2022-01-06 20:05
Niestety , mylisz się. Musicie zrobić sobie test w Polsce, z tłumaczeniem na język angielski. Zapłacić za to pieniądze. 130-220 zł na łebka w zależności od laboratorium. Wystarczy test antygenowy. Sprawdz,czy jest możliwość zrobienia testu na terminalu promowym przed wypłynięciem. Ja podróżuję StenaLine z Gdyni i oni akurat nie mają punktu wykonującego testy. Test nie może być starszy niz 48 godzin i chodzi tu o czas przekraczania granicy szwedzkiej. W każdym mieście jest teraz jakieś laboratorium robiące testy z tłumaczeniem na angielski. Szwecja wprowadziła te nowe zasady z powodu Omikrona.
  Profil uzytkownika: mironka     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2022-01-06 20:21
Grzegorz, jesli znasz j.szwedzki, to poczytaj jak jest
w Ystad

https://samnytt.se/tusenta ls-utlanningar-utan-negativa-covidtest-av visas-vid-granserna/

Chodzi o to ze wszystkich sprawdzaja poza tymi co przyjechali z bajkowych krain proszac o azyl- takie
dyrektywy szwedzkiego rzadu.
Czyli nam spowrotem namorniki na pyski, wstep wzbroniony
do publicznych instytucji, wypad z pracy dla niezaszczepionych, a tysiace przybyszow jest wpuszczane
bez zadnych badan--wedlug zasady pie.dol blizniego
swego az koszula spadnie z niego i niech covid nam
panuje, podatnikow niech ruguje

****************

Jak jestes zaszczepiony to wjezdzasz normalnie- tak mi sie zdaje, bo co jeszcze wymysla jest niewiadoma
  Profil uzytkownika: alwa12     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2022-01-06 20:23
O, Mironka juz powiedziala to co ja podejrzewalam

Mironka mozesz podac link do tej strony ?
  Profil uzytkownika: alwa12     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2022-01-06 20:36
cos sie porobilo bo ziecia odwoziłem do anglii,test na covid mula zrobić 48 godz, przed wyjazdem ,był po trzech strzepionkach i sprawdzali dokładnie na arlandzie,calkiem możliwe ze zrobili wszędzie na granicach
  Profil uzytkownika: black sabbath     
mironka


Wpisów: 58
Od: 2003-07-05
2022-01-06 20:49
https://www.folkhalsomyndi gheten.se/nyheter-och-press/nyhetsarkiv/2 021/december/nya-foreskrifter-om-resor-fr an-28-december/

Teraz nie ma znaczenia czy szczepienie jest czy nie .
Pewnie będą sprawdzac skrupulatnie wszystkich pierwsze tygodnie a potem tylko wyrywkowo.
Jak w ubiegłym roku wprowadzono obowiązek testowania byłam sprawdzana 2 razy . Patrzą dokładnie na datę i godzinę testu. Póżniej sobie odpuścili i sprawdzali wyrywkowo.
Chyba to była gränspolisen ale nie dam sobie gowy uciąć.
  Profil uzytkownika: mironka     
ag_b13


Wpisów: 530
Od: 2012-12-18
2022-01-10 08:49
ja przylecialam z warszawy 8 stycznia i nikt testow na skavscie nie sprawdzal a samolot byl pelniutki.
  Profil uzytkownika: ag_b13     
KasiaTom


Wpisów: 1227
Od: 2010-09-23
2022-01-10 17:03
@black co to sa te strzepionki?
  Profil uzytkownika: KasiaTom     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2022-01-10 17:58
to bylo w dzień przed nowym rokiem ,48 godz przed wyjazdem musiał mieć test na covid ,miał tylko mały plecak ze sobą a musiał stać w kolejce z tymi co maja bagaż ,córka musiała zrobić listę gdzie był kogo spotkał(to tylko żeby wyśledzić ewentualną corone, wiem ze miał ze trzy a4 ,covid pass i dokładnie sprawdazali,byl trzy razy szczepiony w Anglii,on jest anglikiem to przy przyjeździe do domu musiał jeszcze jeden test zrobić ,ale to już w swoim domu,
to się zmienia zdnia na dziec także dzisiaj to nieważne ?????
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Marta_wawa


Wpisów: 532
Od: 2015-11-16
2022-01-13 12:18
My wracaliśmy we wtorek StenaLine, było chyba 5 bramek, wszystkich sprawdzali.
  Profil uzytkownika: Marta_wawa     
gregg


Wpisów: 181
Od: 2012-11-19
2022-01-13 13:24
Ciekawe kiedy dadza sobie z tym spokoj, juz nawet w Szwecji w mediach glownego scieku slychac ze dane o Covid sa przesadzone, byl nawet artykul zdaje sie w DN.
A na razie lupia ludzi na kase...
  Profil uzytkownika: gregg     
karma


Wpisów: 550
Od: 2016-01-07
2022-01-13 18:01
Wczoraj wracalem Polferries z Gdanska to sprawdzali kazdego. Kto z id-kort i pobytem... bez problemu. Bylem jako pieszy. Jak w wehikulach to nie wiem.
  Profil uzytkownika: karma     
Grzegorz Kalmar


Wpisów: 8
Od: 2022-01-06
2022-01-15 22:24
Dziękuję za informację. Pytałem, bowiem od 28 grudnia wprowadzili obowiązek testów i chciałem bez testu wjechać, ale skoro testują wszystkich, to spoko, zrobię test w Świnoujściu i po kłopocie.
Nocny prom ma o tyle dobrze, że jak zjeżdżam rano w Ystad to nikogo tam nie ma, a teraz płynę dziennym, więc celnicy pewnie będą.
A ci kolorowi to szkoda gadać, traktowani są lepiej niż normalnie pracujący ludzie, czy z SE, czy PL. No cóż, może kiedyś przejrzą na oczy.
Ale dzięki jeszcze raz za podpowiedzi. Testujemy się.
Dam znać jak to było w Ystad.
  Profil uzytkownika: Grzegorz Kalmar     
Forum -> Życie w Szwecji -> Kontrola testów Covid od 28 grudnia 2021 r.
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Pracownik återvinningscentral (Sztokholm)
Praca- sprzątanie (Tyresö )
Praca dla operatora koparki (Stockholm)
🌟 Szukamy pracownikow do zespołu sprzątającego! (Stockholm)
Praca dla Ogolnobudowlanca (malmö)
Sprzatanie (Sztokholm)
Firma zatrudni (Bandhagen )
praca w restauracji (stockholm)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 37 gości
oraz 0 użytkowników.


Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony