Odwiedzin 37783983
Dziś 753
Sobota 20 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Mieszkanie z drugiej ręki.

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorMieszkanie z drugiej ręki.
Anna033


Wpisów: 11
Od: 2021-11-29
2021-12-09 16:49
Hej. Zwracam się do Was z pytaniem bo może ktoś będzie z Was umiał mi doradzić co powinnam zrobić .
Otóż przez 3 lata miałam mieszkanie z drugiej ręki od Araba. Czynsz płaciłam mu też do ręki ale faktury z mojego konta. Umowy nie mieliśmy ponieważ wcześniej mieszkała tam koleżanka i wszystko było ok. Adresu też nam nie dał .Teraz po 3 latach nagle podniósł nam czynsz o 1600 sek mówiąc że spółdzielnia podniosła mu czynsz o 1000 sek i musi płacić nowe ubezpieczenie 600 sek miesięcznie. Wypowiedzieliśmy mu mieszkanie 3 miesiące wcześniej ( chociaż umowa była tylko ustna ) że się wyprowadzamy . Nagle on powiedział że czynsz pod koniec miesiąca płacimy za dany miesiąc co jest nie prawda bo zawsze pod koniec miesiąca płacimy za nowy miesiąc. On również wypowiedział mieszkanie spółdzielni tylko że miesiąc po nas i on ma do stycznia. Kazał nam w mieszkaniu naprawić wszystko co mu nie pasowało ( zrobiliśmy to ) chociaż przed nami mieszkało jeszcze 3 inne rodziny i to było już wcześniej zepsute. Zapłaciliśmy mu za grudzień ( ostatni miesiąc ) chociaż już od końca listopada tam nie mieszkamy. Klucze mu oddaliśmy, mieszkanie wysprzątalismy ale nagle on zaczął wysyłać faktury za styczeń do płacenia i kazał nam zapłacić jeszcze połowę za styczeń ponieważ on nie będzie płacił za dwa mieszkania i jeszcze mówi że nie zapłaciliśmy mu za grudzień. Powiedzieliśmy mu że wszystko zrobiliśmy jak trzeba i nie będziemy więcej płacić ale on ciągle pisze do nas, dzwoni, mówi że musimy zapłacić. Nie obchodzi go ze poinformowaliśmy go 3 miesiące wcześniej tylko musimy zdać i opłacić jego mieszkanie. Jeszcze wysyła zdjęcia ze źle posprzątaliśmy, ale niektórych rzeczy nie da się lepiej .Dodam że mieszkanie jest bardzo stare, wszędzie winylowa podłoga, łazienka tez bez płytek itp. Co powinniśmy zrobić jak do niego nic nie dociera ? Jak się od niego uwolnić ?
  Profil uzytkownika: Anna033     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2021-12-09 17:08
anna ..umowa ustna nie zobowiązuje was kompletnie do niczego,mozecie mu palec pokazać i powiedzieć żeby spierać.....l nic wam nie może zrobić,nie płaczcie ani grosza więcej bo będziesz głupcem,opuszcic mieszkanie i sobie porostu pójść ,jak będzie się odgrażał to napisz na forum tutaj jeszcze raz to poradzimy co masz zrobić
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Anna033


Wpisów: 11
Od: 2021-11-29
2021-12-09 17:12
To chciałam usłyszeć. Dziękuję. Nie chodzi o to by my nie chcieliśmy kogoś oszukać. Umówiliśmy się tak , więc 3 miesiące wcześniej mu zgłosiliśmy że do grudnia i za grudzień. Mu zapłaciliśmy . Wszystko było ok do momentu jak powiedziałam że nie zapłacę mu faktury za internet za styczeń bo do grudnia mieliśmy mieszkanie i zaczęło się że 30 listopada zapłaciłam mu czynsz za listopad a nie grudzień ,że my go oszukali i musimy mu dać jeszcze połowę za styczeń bo on nie mów płacić dwóch mieszkań. Szuka, robi zdjęcia że coś źle mieszkanie wysprzątane. On chce obciążyć nas kosztami za to że on oddaje mieszkanie. Ciągle próbuje nasz oszukać i nowe rzeczy wypisuje i mówi że to my go oszukaliśmy że on ma przez nas problemy. Wiemy że zrobiliśmy wszystko dobrze ale zastanawiam się mimo to czy on może nam coś zrobić, gdzieś zgłosić lub coś .
  Profil uzytkownika: Anna033     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2021-12-09 17:51
600kr za ubezpieczenie i co miesiąc???? tyle płaci się za auto a nie za mieszkanie ,jak przyjdzie jeszcze raz to powiedz mu ze zadzwonisz hyresnämnden i zapytasz jak to właściwie jest???? zobaczysz jak zmięknie
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Anna033


Wpisów: 11
Od: 2021-11-29
2021-12-09 18:02
Tak nam powiedział. Jak poinformowaliśmy go o tym że się wyprowadzamy to powiedział że możemy wrócić do starego czynszu i on to wszystko ogarnie ale my i tak się wyprowadzilosmu płacąc za grudzień chodź tam nie mieszkamy. Zaczął do nas pisać że my go oszukaliśmy bo on poniósł koszty na siebie wszystkie i że on płaci 8000 za mieszkanie plus ubezpieczenie. Wysłał mi zdjęcie jaka ma ubezpieczalnie. Sprawdziłam cenę i mają 85 na miesiąc a mieszkanie kosztuje 5000 a nie 8000 tak jak pisze , ale my mu płaciliśmy 7000 bo tyle później znów kazał. Wysyła mi faktury do płacenia ale nie pokazuje za jaki okres tylko mówi że to ostatnie za grudzień. Chociaż za i internetu już zapłaciłam bo faktura za grudzień przyszła początkiem listopada płatna do 28 listopada i czekamy tylko na fakturę za prąd . Wymyśla różne rzeczy, wiele razy nas próbował oszukać podczas wypowiedzenia ale siedzieliśmy cicho, zapłaciliśmy wszystko co było w ustnej umowie i się wyprowadziliśmy informując że nie zapłacimy mu za styczeń bo mieliśmy mieszkanie do grudnia i nie będziemy opłacać przez dwa miesiące dwóch mieszkań. I zaczął się problem z nim.ze my oszuści, że problemy mu zrobiliśmy itp. pisze na zmianę do mnie i męża. Jest to stresująca sytuacja jak dostaje się takie wiadomości przez cały dzień w pracy a zwłaszcza że wiemy że zrobiliśmy wszystko ok tylko nie daliśmy się oszukać i czekaliśmy cierpliwe by się wyprowadzić i wtedy mu powiedzieć że nie damy się więcej oszukać.
  Profil uzytkownika: Anna033     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2021-12-09 18:21
Zachowanie typisk dla tej nacji. Gdzie sie da to zlupic
skore.

1. oszukuje Was ze ubezpieczenie wynosi 600kr

2. nie wiem jaki metraz, ale czynsz nie mogl podskoczyc o 1000 kr. bo to zalezy od metrazu i rocznie czynsz podskakuje o jakies 1,4% do 2,70 %
Szczegolnie niskie podwyzki sa w starych mieszkaniach

3. facet wypowiedzial mieszkanie i musi od daty wypowiedzenia placis przez 3 miesiace czynsz, nawet jak sie wyprowadzi...jesli nie wypowiedzial od 1 danego
miesiaca, tylko gdzies w srodku miesiaca czy pod koniec miesiaca, to ten czas sie nie liczy i musi placic
od najnlizszego 1 nowego miesiaca przez 3 miesiace
mimo ze sie wyprowadzi

I tu chce sobie odbic na Was, czyli nabiera Was zebyscie to Wy zaplacily.

Tak jak Black pisze, powiedzcie ze skontaktujecie sie z Hyresverket- zamknie buzie bo wtedy bedzie mial
duze problemy ze wynaja na czarno cale mieszkanie

Mozna bez pytania wynajac pokoj, ale trzeba tam samemu mieszkac, a on nie mieszkal.

Glupio zrobiliscie naprawiajac szkody ktorych nie
zrobiliscie.

Wyprowadzcie sie i zmiencie numery telefonow a takze adresy majlowe- on Wam gowno moze zrobic.

****************************************

A na przyszlosc nawet jak sie wynajmuje na czarno
to spisac umowe , lub chociaz zadac pokwitowania
na pismie za kazdym razem uiszczania czynszu.

Przy wprowadzeniu do mieszkania sfotografowac cale mieszkanie, podlogi, czy nie ma dziur, sciany
kuchnie, lazienke, okna, kazde drzwi , no wszystkie usterki, opisac na papierze i wynajmujacy musi to podpisac ze w takim stanie wynaja mieszkanie.

i ostatnie : nie wynajmowac od Arabow i Cyganow !
  Profil uzytkownika: alwa12     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2021-12-09 18:23
olej go I niemyśl o tym, jak zadzwoni to powiedz ze jeśli jeszcze raz zadzwoni to zadzwonisz na policję,ja bym hu...a podpierdolil do hyresnämnden oni mogą sprawdzić czy czasem nie nadpłacaliście zaduzo i możecie mieć prawo do tych pieniędzy,
  Profil uzytkownika: black sabbath     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2021-12-09 18:28
Ciekawe jakie on Wam wystawia faktury ?

Idz do sklepu z ksiazkami (bökhandel/ kup taki jeden
zeszycik(?) faktur i wystaw mu pisemne 2 faktury
jedna za nadplacony czynsz za grudzien
a druga za naprawy szkod w mieszkaniu ktrore byly jak
sie wprowadzilas.

Ciekawe co on wtedy zrobi, pewnie przeklnie i odpusci
widzac ze trafila kosa na kamien

Wyslij listem poleconym.
  Profil uzytkownika: alwa12     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2021-12-09 18:29
Albo w PDF na jego mail z opisem co i jak i dlaczego.
  Profil uzytkownika: alwa12     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2021-12-09 18:38
sklep : bokhandel

**************

Black to tez moga zrobic, ale to na pozniej gdyby sie nie odwalil, narazie niech tylko postrasza.

On napewno zrozumie ze za to takze przywali sie do niego Sktteverket i obliczy go z calego czasu posiadania tego mieszkania ze wynajmowal nielegalnie
Jak jest to kilka lat to pojdzie z torbami za zalegle oplaty skatowe, taki domiar mu walna ze siadzie, poza tym
moze stracic prawo do mieszkania i wyladowac na ulicy.

Ta dziwka napewno zna te przepisy, a robi w jujki niewinna i zielona dziewczyne.

  Profil uzytkownika: alwa12     
Anna033


Wpisów: 11
Od: 2021-11-29
2021-12-09 18:55
Chciałam się właśnie upewnić że nie odpisywanie na wiadomości i zablokowanie numeru będzie słuszne w tej sytuacji. Mogłabym zrobić tak jak mówicie z tym zeszytem ale mimo wszystko po tym co się dzieje on nie nie zrozumie bo ja napisałam mu litanie i wyszczególniłam wszystko to jak on próbował nas oszukać i dlatego nie mamy zamiaru mu w najmniejszy sposób pomóc i dać połowy kasy za styczeń. On nie widzi u siebie winy , na zarzuty jak nas oszukiwał nie odpisal mimo że wysłałam mu dowody ale on ciągle kręci , owija w bawełnę itd. podejrzewam że zna zasady ponieważ sam kazał płacić do ręki, w razie jak ktoś przyszedł przez te lata miałam udawać żonę i że nie gadam po szwedzku i go informować. Był w porządku do czasu aż nie chciał nas oszukać ma czynszu i my daliśmy mu wypowiedzenie. Zastanawia mnie czy on może gdzieś mnie zgłosić bo wiem już że ja mogę mu narobić problemów ale czy on może podać mnie gdziekolwiek za to że nie chce mu zapłacić ?
  Profil uzytkownika: Anna033     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2021-12-09 18:55
Jak bym byla na twoim miejscu to wyslalabym mu te
dwie faktury w PDF z opisem przy kazdej, a na koncu
maila w ostatnim zdani podalabym termin zwrotu
nadplaconych pieniedzy 2 tygodnie z ostateczna wplata
i ze jak nie zaplaci w danym terminie to sprawe kierujesz do Kronofogden /szwedzki komornik/

I ze zaplata ma byc doreczona osobiscie do Ciebie
za Twoim pisemnym pokwitowaniem odbioru, bo w takiej foremie jemu placilas czynsz.

przeciez nie podasz mu swojego konta, podaj w miejsce konta adres dostawy pieniedzy, czyli adres tego mieszkania ktory wynajmowalas od niego.

Jak zaplacilas za grudzien to masz prawo tam mieszkac do konca grudnia.

Jesli dalej bedzie sie stawiac to zglos to tak jak
Black radzi-

jesli on ma juz nowy kontrakt na nowe inne mieszkanie to tez moze to stracic jak sprawa nabierze rozbiegu.

Tyle ze moze sie potem mscic. bo to jest bardzo msciwe plemie, wiec narazie tylko go postrasz, a na drugi raz
uwazaj w co sie pakujesz, czyli zdjecia mieszkania
w obecnosci wynajmujacego, nie zapomnij cyknac lodowki
i wszystkich szafek i szaf wewnatrz, oraz wanny, kibla umywalki, kontaktow itp.

Powodzenia

  Profil uzytkownika: alwa12     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2021-12-09 19:09
On nic Ci nie moze zrobic, bo jak pisalam, wtedy sam by
podpadl i stacilby kontrakt oraz wszedlby na niego
Skatteverket/urzad podatkowy/ a w szwecji najwiekszym przestepstwem nie sa mordy i gwalty tylko oszukiwanie skarbowki, za to sa wieksze wyroki niz za gwalt z pobiciem. i horendalne kary pieniezne.


On mial obowiazek zglosic do swojej administracji
(hyresverket) ze chce wynajac mieszkanie i jakby dostal
pozwolenie / a dostalby tylko w takim przypadku gdyby nagle musial pracowac w innym miescie/ to musial by brac oplate miesieczna okreslona przepisami( kiedys to bylo
1400kr mies. po zaplaceniu czynszu i od tego placic podatek,- czego nie zrobil i tu wisi fikusowi olbrzymie pieniadze +olbrzymie kary pieniezne.

on o tym wie, ale ze jestes uczciwa i dalas sie wmanewrowac w naprawianie szkod ktorych nie zrobilas
i nadplacanie mimo ze wymowilas o czasie, to teraz
dalej probuje Cie naciagac.

olej go totalnie, zmien numery telefonow i zaznacz przy zmianie numerow zeby byly hemlig, czyli ukryte
Robisz to u swojego operatora,

Zmien adres poczty mailowej.
  Profil uzytkownika: alwa12     
Anna033


Wpisów: 11
Od: 2021-11-29
2021-12-09 19:11
Wiem właśnie że to mściwe plemię dlatego piszę tutaj o poradę . My zapłaciliśmy za grudzień dla świętego spokoju i wszystko inne też zrobiliśmy dla spokoju ale nie będziemy mu płacić ekstra i on nie rozumie tego dlaczego my mu nie zapłacimy, on nie ma pieniędzy na dwa czynsze i wręcz my musimy mu dać pieniądze. On ma takie podejście.
Dlatego tu napisałam bo zastanawiam się czy on może cokolwiek zrobić i nas zgłosić bo właśnie oni są mściwi więc nie odpuści tematu tak myślę. Więc też nie wiem jak do niego pisać żeby potem nie powiedział że go straszę czy coś ..
  Profil uzytkownika: Anna033     
Anna033


Wpisów: 11
Od: 2021-11-29
2021-12-09 19:12
Dziękuję Wam za porady.
  Profil uzytkownika: Anna033     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2021-12-09 19:19
Anna jeśli byś miała umowę na piśmie to według prawa macie tylko jeden miesiąc wypowiedzenia ,żadne trzy jak ten arab twierdzi
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Anna033


Wpisów: 11
Od: 2021-11-29
2021-12-09 19:34
Mam jeszcze pytanie już nie dotyczące tej sytuacji. Czy można jakoś zablokować wyszukiwanie informacji na swój temat w hitta.se i innych stronach ?
  Profil uzytkownika: Anna033     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2021-12-09 19:47
https://hitta.zendesk.com/ hc/sv/articles/207655179-Ta-bort-alla-min a-uppgifter-från-Hitta-se

  Profil uzytkownika: black sabbath     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2021-12-09 19:49
nr 1 jag är privat person później Andra mina uppgifter .tam musisz to co chcesz żeby niebyłe widać
  Profil uzytkownika: black sabbath     
kawaler


Wpisów: 12116
Od: 2008-10-01
2021-12-11 22:14
Powinnas sie dowiedziec ile sie placi czynszu w spóldzielni gdzie mieszkalas, to nie jest tajemnica.

Ciekawe ile wiecej od was pobieral czynszu, bo jest to regulowane, np. za umeblowanie mozna dodatkowo brac maksymalnie 15%. Jezeli pobieral wiekszy czynsz to jest przestepstwo... zagrozone grzywna i wiezieniem.

No i najwazniejsze... w Szwecji nie wolno wynajmowac mieszkania bez zgody spóldzielni, za to dstaje sie eksmisje nawet z mieszkania wlasnosciowego.


Spóldzielnie wyrazaja zgode na wynajem tylko w szczególnych przypadkach jak np. udokumentowana praca zagranica.

Bylo sporo takich przypadków ze wynajmujacy byl zobowiazany przez sad zwrócic nadwyzke swoim lokatorom,
wiec prawnie macie mozliwosc dostac kilkadziesiat tysiecy zwrotu
  Profil uzytkownika: kawaler     
Anna033


Wpisów: 11
Od: 2021-11-29
2021-12-28 11:26
Pisze ponownie bo on nie odpuszcza. Ostatecznie napisaliśmy mu dokładnie wszystko jak on na próbował oszukać żeby zrozumiał i dosadnie że nie zapłacimy mu więcej bo wypowiedzenie było do grudnia a za styczeń nie pomożemy mu zapłacić tej połowy. Gościu ciągle wypisuje, wysyła jakieś skopiowane rozmowy wcześniejsze co nie ma z niczym wspólnego. Ostatecznie w zeszła niedzielę napisaliśmy mu że jak nie da nam spokoju to go zgłoszę a on na to " i co powiesz? Że ty mnie oszukałas " więcej my nie odpisali mu i on w sumie też ale wczoraj dowiedziałam się od koleżanki że on dzwoni po ludziach i szuka z nią kontaktu bo przed nami ona tam mieszkała. Ona sama nie wie co ten typ od niej chce ale ja też nie wiem co on zamierza zrobić. Wiem z waszych wcześniejszych komentarzy że on jest na straconej pozycji i na policję nie pójdzie bo to on sam złamał prawo. My się że wszystkiego wywiązaliśmy ale w sumie czuje taki nie pokój bo nie wiem co on jeszcze wymyśli.
  Profil uzytkownika: Anna033     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2021-12-28 12:46
"Ostatecznie w zeszła niedzielę napisaliśmy mu że jak nie da nam spokoju to go zgłoszę a on na to " i co powiesz? Że ty mnie oszukałas "


jezeli chcesz tylko z nim rozmawiac, to powiedz ze "ok, ok tylko zadzwonie do spoldzielni i zapytam o te podwyzki, i ogolnie sie ich doradze co powinnam zrobic"
daj mu do zrozumienia, ze wiesz jak wyglada prawo wynajmu.
podpowiedzieli Ci tu juz na forum.


tylko, zeby to nie byly puste obietnice
jak Ci powie "to dzwon" to zadzwon


kto wynajmuje na nieuczciwych warunkach ten ma mieszkanie do stracenia
ewentualnie jakies tam inne konsekwencje.



  Profil uzytkownika: pati_sko     
Kontener


Wpisów: 333
Od: 2020-04-26
2021-12-28 13:30
on nie straci swojego mieszkania bo w razie czego będzie wyjaśniał, że cały czas mieszkał w mieszkaniu

nawet gdyby jakiś tam proces sądowy się toczył to będzie się toczył latami a póki nie ma wyroku on ma prawo w mieszkaniu mieszkać
a jak wyrok byłby niekorzystny dla niego to się będzie odwoływał i znowu upłyną lata
teraz w pandemii jeszcze trzeba dodać wudłużony cza sna wszystko
  Profil uzytkownika: Kontener     
Kontener


Wpisów: 333
Od: 2020-04-26
2021-12-28 13:38
zresztą sama piszesz, że on wypowiedział mieszkanie spółdzielni, więc mu nie zależy na tym mieszkaniu
to co na piśmie waży więcej niż to co ustne, więc wasze ustne wypowiedzenie może być kwestionowane

jak zrobiliście wszystko według umowy i sumienia to nie macie się o co martwić.

  Profil uzytkownika: Kontener     
Kontener


Wpisów: 333
Od: 2020-04-26
2021-12-28 13:46
dziwne, że w ogóle wynajmowaliście od araba.
jak nie ma dachu nad głową to widocznie nie przeszkadza, że arab

  Profil uzytkownika: Kontener     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2021-12-28 13:47
anna ,,co ten typ chce??????? niechęć płacić za dwa czynsze w jednym miesiącu,za to co ty mieszkasz i tam gdzie mieszka teraz ,daj sobie siana wyprowadzasz się i koniec
  Profil uzytkownika: black sabbath     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2021-12-28 13:48
bo ten piern,,,,arab zapozno wypowiedział mieszkanie
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Kontener


Wpisów: 333
Od: 2020-04-26
2021-12-28 13:57
co do kosztów wynajmu to w przyp. bostadsrätt do czynszu/avgift dolicza się koszty pożyczki bankowej, pożyczkę i jeszcze można zarobić do 40 tys koron rocznie bez płacenia podatku. Od sumy powyżej 40 tkr powinno płacić się podatek 30%

  Profil uzytkownika: Kontener     
Anna033


Wpisów: 11
Od: 2021-11-29
2021-12-28 16:26
Ciężko nawet z tym typem rozmawiać bo on wszystko narzuca nawet jak nie ma racji więc telefonów nie odbieramy i nie odpisujemy bo ciągle wałkowany jest ten sam temat a on ciągle swoje i do błędu się nie przyznaje bo jego zdaniem on nigdy nie próbował nas oszukać i tego nie zrobił. Jak już do koleżanki szuka namiarów to ja nie wiem co mu jeszcze w głowie siedzi i co wymyśli. Wszystko było w porządku kiedy nie dowiedział się że się wyprowadzamy i zaczęło mu o kasę chodzi. Umowy nie mamy żadnej ale z tej ustnej się wywiązaliśmy jak pisałam wcześniej. W ostatni weekend listopada się wyprowadziliśmy ale za grudzień dostał kasę , nawet już fakturę za styczeń zapłaciłam dla świętego spokoju ale stoimy przy swoim że że jego zachowanie, próby oszustwa itp nie pomożemy mu zapłacić czynszu i nie damy mu połowy kwoty a do niego można mówić i mówić i nic. Nigdy nie sądzili byśmy że taki problem z nim będzie i tak długo będzie się ciągnął
  Profil uzytkownika: Anna033     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2021-12-28 17:52
Anna, zalozylas temat 3 tygodnie temu...

Dostalas/dostaliscie tu na Forumn aprawde bardzo duzo fachowych rad od ludzi ktorzy dlugo tu mieszkaja
i zeby zjedli w niejednej przepychance i ktorzy
znaja przepisy.

Wyprowadziliscie sie w ostatni helh listopada

Oplaciliscie nawet nawet za styczen 2022, czego absolutnie nie musieliscie robic i ....

dalej bijecie sie z koniem..

Dlaczego ????

Jakis masochistyczny strach ???

No chyba ze wynajeliscie nowe lokum u nastepnego Araba

I teraz macie znow pod gorke.

KAZDY INTERES Z ARABEM TAK SIE KONCZY

Z Polakiem czesto tez, ale Polaka mozna zastopowac

ARABA NIE

Kiedy WY sie nauczyczycie/ to do wszystkich nowoprzybylych/ ze Arab zawsze na poczatku jest bardzo uprzejmy, a ta uprzejmosc to nic innego jak takija
czyli klamliwe zachowanie- co tez mozna odniesc do polskich hien zerujacych na nieswiadomosci Polakow.

****************************

A do Ciebie Anka033 to mam nadzieje ze ten Wasz Arab
nie jest w posiadaniu Waszych numerow personalnych ?

Kazde pismo gdzie widnieje numer presonalny, czy to wezwanie od lekaraz, czy to jakies powiadomienie z banku czy z internetowego sklepu, czy z innych zrodel tniemy na male kawaleczki tam gdzie widnieje PN czy SN
i dopiero wtedy wyrzucamy do smieci-

Zycze Wam wiecej rozsadku i wiecej ostroznosci
na ten nadchodzacy Nowy Rok oraz powodzenia

I juz sobie odpuscie ta hiene i zacznijcie zyc wlassnym zyciem zamiast dotowac zlodzieja i wyudzacza.

*****************************

  Profil uzytkownika: alwa12     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2021-12-28 18:47
Alwa prawdopodobnie tez bys tak kombinowala jak ten arab gdybys byla w jego sytuacji?????? szukal glupkow i sie przeliczyl ,to wszystko,niech sie czieszy to co dostal
  Profil uzytkownika: black sabbath     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2021-12-28 20:18
Black, nie obrazaj mnie.

Czy Ty sam kombinowalbys w ten sposob jak ten Arab ?

Mysle ze nie.

Co innego wypozyczyc na czarno, a co innego nabijac
w butelke i we wstretny sposob ludzi na ktorych i tak
niezle sobie zarobil.
Nie dosc ze okrada panstwo, to okrada ich z ostatnich pieniedzy i to ciezko zarobionych.

Zrobilbys tak ???
  Profil uzytkownika: alwa12     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2021-12-28 20:22
I w jakiej sytuacji jest ten Arab ???

Ze musi zaplacic czynsz i ze go wywalili ???

Spytaj sie dlaczego ???

Bo tak kombinowal nachalnie ze podpadl ???

Pytanie ilu naiwnych przed Anna narznal w ten sposob ???

Je.ac takich Arabow, czy inne jemu podobne hieny !!!
  Profil uzytkownika: alwa12     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2021-12-28 20:50
99% osob które wypożyczają mieszkanie z drugiej ręki są w taki czy inny sposób wykorzystywani bez względu czy to arab polak czy jeszcze inny, sam chciałbym zarobić na wypożyczeniu mieszkania,,,,,czemu nie jak jest zapotrzebowanie,
  Profil uzytkownika: black sabbath     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2021-12-28 21:38
Black, toz napisalam ze co innego wypozyczyc i zarobic
a co innego dodatkowo okradac ludzi, ktorzy oplacili
czynsz, i jeszcze dodatkowo nadplacili.

Wynajmij latem dla swiadow jehowy- grzeczni, cisi
i balaganu nie zrobia, a placa z gory- zadnych ubocznych
problemow.

Kiedys placili 400 do 800kr za lozko dziennie.

Przenies sie latem do dzieci lub jedz do Polski
i jak wezmiesz minimalna stawke za 4 lozka to masz 48.000kr/mies.
  Profil uzytkownika: alwa12     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2021-12-28 21:41
Czerwiec i pierwsza polowa lipca to najlepsza pora,
bo bardzo duzo zjezdza sie w tym czasie z zagranicy.

  Profil uzytkownika: alwa12     
Kontener


Wpisów: 333
Od: 2020-04-26
2021-12-29 10:28
wy macie problemy z nim a on z wami, niestety obie strony prawdopodobnie nie do końca są uczciwe z różnych powodów
mieszkaliście na czarno przez 3 lata, płaciliście na czarno itp.,
może to wypowiedzenie ustne zrobiliście jednak za pózno, powinno być najpózniej 30 września żeby nie płacić za styczeń.


  Profil uzytkownika: Kontener     
Anna033


Wpisów: 11
Od: 2021-11-29
2021-12-29 12:11
Z jego perspektywy my go oszukaliśmy , ja wiem że mieszkaliśmy na czarno 3 lata bo nie mieliśmy innego wyjścia, nie od samego początku człowiek umie język perfekcyjnie by załatwić wszystko. Napisałam na grupie tutaj bo szukałam porady bo nie znam do końca tutejszych przepisow. Umowy z nim żadnej nie mam ale 3 miesiące wcześniej mu powiedziałam że się wyprowadzamy i mimo że od końca listopada tam nie mieszkam już to za grudzień mu zapłaciłam i za rachunki też, nawet ten dodatkowy rachunek za styczeń dla świętgo spokoju ale jak on w czasie wypowiedzenia ciągle nas próbował naciągnąć ( nie udało mu się bo nie płaciliśmy mu nic po za tym co musieliśmy ) , w mieszkaniu naprawiliśmy zepsute rzeczy to mąż jest zły na to co on wyprawia i powiedział że nie pomoże za nic w świecie zapłacić mu połowę za styczeń, za to jak próbował nas oszukiwać. Może gdzieś też zrobiliśmy błąd, ale w tej sytuacji zastanawiamy się jak rozwiązać sprawę, jakie jest prawo, nie koniecznie z takiego powodu chcemy iść do sądu , ale nie wiemy co on jeszcze wymyśli. My sumienie mamy czyste bo go nie oszukaliśmy. Po prostu pokazaliśmy mu że on się przeliczył myśląc że mimo prób oszustwa dalej coś od nas wyciągnie. Ale ta nauczka dużo nerwów i stresu nas kosztuje. A obawiam się że nawet jeśli byśmy dali mu za ten 4 miesiąc to i tak się na tym nie skończy .
  Profil uzytkownika: Anna033     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2021-12-29 16:05
anna juz sie podpienilem jak naiwna kobieta jestes ,huj....i bym nie zaplacil nawet za styczen,on bedzie was rerroryzowal do usranej smierci,chcesz zeby nie dzwonil to wez z nim slub???????
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Bartender
▁ ▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █


Wpisów: 3029
Od: 2017-03-11
2021-12-30 14:00
"Kazde pismo gdzie widnieje numer presonalny ... tniemy na male kawaleczki tam gdzie widnieje PN czy SN i dopiero wtedy wyrzucamy do smieci-"

A cóż to za bzdury?!? Jako przedsiębiorca mam dostęp do PN każdej osoby o ile znam imię i nazwisko, a podejrzewam, że się przez te 3 lata mieszkania na czarno przedstawili arabowi A on z kolei na pewno zna jakiegoś przedsiębiorcę, lub sam nim jest.

Oczywiście oprócz tych co mają dane chronione. Kilka kliknięć w telefon...

  Profil uzytkownika: Bartender     
Bartender
▁ ▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █


Wpisów: 3029
Od: 2017-03-11
2021-12-30 14:08
https://www.dagensjuridik. se/nyheter/fastighetsratt/grannar-upptack te-olovlig-uthyrning-man-forlorar-hyrestr ea/

A tutaj przykład jak skończyć się może podnajem na czarno. Dzięki uczynnym sąsiadom

  Profil uzytkownika: Bartender     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2021-12-30 20:20
byly przypadki ze mieszkali na czarno a pozniej podali na policje ,gosc stracil mieszkanie i musial zaplacic spowrotem nadwyzke tym wynajmujacym na czarno
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Kontener


Wpisów: 333
Od: 2020-04-26
2021-12-31 08:19
anna, zrobiliście co mogliście w tej sytuacji
skoro on wypowiedział mieszkanie spółdzielni to zależało mu na zrobieniu napraw itp, co zrobiliście i jesteście jak najbardziej w porządku

trzymajcie się swojego
ostatecznie możecie zrobić anmälan na policję, nie musicie dawać tutułu tylko opisać sytuację
policja bedzie musiała wezwać go na przesłuchanie, was zresztą też
tego typu sprawy zwykle na tym się niestety kończą





  Profil uzytkownika: Kontener     
Rober


Wpisów: 92
Od: 2011-01-04
2021-12-31 22:20
"nagle on zaczął wysyłać faktury za styczeń do płacenia i kazał nam zapłacić jeszcze połowę za styczeń ponieważ on nie będzie płacił za dwa mieszkania i jeszcze mówi że nie zapłaciliśmy mu za grudzień."

..za bluffakturor & bedrägeri - za to tutaj otwierają sprawę karną; 600kr ubezpieczenie na miesiąc to kosztuje willa za 5 baniek a nie mieszkanie araba
  Profil uzytkownika: Rober     
Forum -> Życie w Szwecji -> Mieszkanie z drugiej ręki.
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









MYCIE OKIEN (STOCKHOLM)
Sprzatanie minimum 50% lub 100% grafiki (Täby)
Praca (Värmdö )
Praca-sprzatanie (Täby)
Brukarstwo (Täby)
Praca dla ogólno budowlańca (Skåne)
BLACHARZ, LAKIERNIK (SKOGAS)
mechanik samochodowy (SKOGAS)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 6 gości
oraz 0 użytkowników.


Kolejny Polak ofiara szwedzkiego multikulti
TEMU
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony