Odwiedzin 37785196
Dziś 1966
Sobota 20 kwietnia 2024

 
 

Forum: Turystyka - Pieszo przez świat rekord świata.

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorPieszo przez świat rekord świata.
Danielus81
stockholm


Wpisów: 2874
Od: 2008-03-25
2021-07-27 12:13
Witam serdecznie.

Chciałbym przedstawić nasz projekt przejścia najdłuższego szlaku świata, pieszo !!!

Okolo 25 tys km, około 3 lat wędrówki.

Przygotowania trwają pełna para i nad projektem pracuje juz 4 osoby.

Plan przejścia od Kapsztadu do Magadanu.

Wszystkie strefy czasowe, wszystkie pory roku.
12 par butów na osobę, idziemy we dwójkę.

Jeśli się powiedzie i przeżyjemy pobijemy rekord świata, zapiszemy się w księgach historii.

Jednak wyprawa wymaga wsparcia finansowego. A projekt możecie wesprzeć na stronie Patronite.

https://patronite.pl/piesz oprzezswiat

Wystarczy symboliczne 10 zloty to zaledwie 25 koron szwedzkich. Oczywiście można wesprzeć większą kwota i zdobyć tym samym upominki, kartki z każdego kraju przez który będziemy przechodzić. Beda również niespodzianki, upominki, zaproszenia na prelekcje, dla vipow będzie możliwość dołączenia do wyprawy.

Zrezygnowaliśmy z dużych sponsorów którzy obwiesza nas logiem i narzuca wymagania. Chcemy to zrobić dla nas dla rodaków. Pokazać z czym będziemy się zmagać, jakie trudności, przeszkody, problemy pojawia się na czarnym kontynencie. Bedzie pełna relacja na żywo filmiki i zdjęcia.

Rodacy liczymy na wasze wsparcie. Tylko dzięki wam projekt dojdzie do skutku.

  Profil uzytkownika: Danielus81     
Poważny temat! Ten temat został oznaczony jako poważny. Oznacza to, że autor oczekuje poważnej dyskusji lub odpowiedzi na pytanie.
Danielus81
stockholm


Wpisów: 2874
Od: 2008-03-25
2021-07-27 12:15
Mozecie również wesprzeć nas udostępniając portal patronite w mediach społecznościowych . Nasza wdzięczność będzie ogromna.
  Profil uzytkownika: Danielus81     
Danielus81
stockholm


Wpisów: 2874
Od: 2008-03-25
2021-07-27 12:16
Zle nie portal a mój profil na portalu patronite
  Profil uzytkownika: Danielus81     
mcmrbygg11


Wpisów: 481
Od: 2018-04-14
2021-07-27 12:22
Michał pater jest w tym najlepszy. Widać że nastała moda na wspieranie osób co zapewne nigdy nie przepracowali ani jednego dnia fizycznie. Ostatnio takie czasy. Wesprzyj bo ja mam pracę przy kompie na fb yt itp. W dupach się ludziom poprzewracało.
  Profil uzytkownika: mcmrbygg11     
Danielus81
stockholm


Wpisów: 2874
Od: 2008-03-25
2021-07-27 12:27
Niestety jesteś w błędzie Kto mnie zna to wie ze ciężko pracuje by realizować swoje cele. Nawet 7 dni w tygodniu. Ale dziękuje za opinie, miłego dnia.
  Profil uzytkownika: Danielus81     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2021-07-27 13:27
ja jestem za tym dlatego ze sam chciałbym to zrobić ale teraz za późno ,może nie będziecie tacy głupi jak ten co poszedl bez butów i wszystko byłoby w porządku gdyby nie zaangażował się w inne programy,
  Profil uzytkownika: black sabbath     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2021-07-27 13:31
jedyne co mnie boli to to ze na takie coś można samemu sobie zapracować i to nie jest coś aż tak drogiego ,ale jak napisałem wcześniej lubię pomysł
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Danielus81
stockholm


Wpisów: 2874
Od: 2008-03-25
2021-07-27 13:48
Niestety black koszta są większe niż by się wydawało.
Sam sprzęt kosztuje duzo, wizy, pozwolenia, odzież która się niszczy podczas takich wędrówek. Przeszedłem tydzień temu cala gotlandie wybrzeżem w pełnym słońcu 550 km gorącym piasku i kamieniach. Buty zajechałem po 220 km przetarte spodenki w kroku, połamane kijki, dziury w skarpetach, przetarte koszulki od plecaka.

Do tego dochodzi cala logistyka, szkolenia od ataków afrykańskich zwierząt, vizy i pozwolenia, kurs medyczny z pogryzień, ukąszeń, pierwszej pomocy chorób afrykańskich. Zebranie kontaktów w każdym z krajów, załatwienie surowicy przy ukąszeniu czarnej mamby. Wynajęcie wojskowego który przejdzie z nami Zimbabwe. Częste napady na turystów z bronią palna.

Piach i palące skore słonce niszczy sprzęt. Musimy wysłać część zapasowego sprzętu do zaufanego kontaktu w każdym z krajów. Osoby zaangażowane w projekt które będą pomagały w prowadzeniu relacji na youtube czy face. Beda pracować po kilka godzin dziennie. Nad tym by można było oglądać nasz wyprawę na żywo.

Musimy się przygotować odpowiednio. Będziemy tam zdani tylko na siebie. I narażeni na rożnego typu niebezpieczeństwa. Sama Syberia jest zabójcza.
  Profil uzytkownika: Danielus81     
melchior


Wpisów: 816
Od: 2018-08-18
2021-07-27 14:05
A jaki jest cel takiej wędrówki?
  Profil uzytkownika: melchior     
Danielus81
stockholm


Wpisów: 2874
Od: 2008-03-25
2021-07-27 14:27
Celem jest pokazanie światu warunków jakie panują w afryce. Poznanie afrykańskiej kultury zwyczajów, histori, nakarmienie najbardziej potrzebujących dzieci.
Część środków przekażemy na miejscu do organizacji które walczą tam z głodem i brakiem wody.

Chcemy tez zapisać się na kartach historii i zrobić coś czego jeszcze nikt na świecie nie dokonał.

PO wejściu na Kilimandżaro i spędzeniu 21 dni w Tanzanii zakochałem się w afryce, a ze mój styl życia to piesze wędrówki postanowiłem ze chce ja przejść cala. W Tanzanii miałem mnóstwo ciekawych rozmów z mieszkańcami czarnego lądu. Pierwsze co to naciąganie na kasę i wyciąganie z turystów jak najwięcej. Po kilku rozmowach myślą ze żyjemy jak w raju. Ze pieniądze rosną na drzewach. Nie maja pojęcia ile za wszytko płacimy. Podatki, woda ciepła woda zimna, prąd, fakt żyje nam się lepiej ale żeby mieć musimy ciężko pracować kosztem zdrowia. A jedzenie mamy sztuczne pakowane w plastik. Oni zaś nie płacą podatków, maja naturalne jedzenie, owoce warzywa, wszystko pachnie i smakuje. A mięso chodzi po pastwiskach i może oglądać gwiazdy. I jaki był rezultat rozmowy ? współczuli !! Ale i ja im współczuje bo żyją w skrajnym ubóstwie .

Celów jest duzo, i co chwila pojawiają się nowe.
Uświadamianie życia w europie, łamanie stereotypów , oni uważają ameryke i Europe za najgorsze co ich spotkało w życiu. Gdyż Europa i Ameryka niszczy ten kontynent dla zysków, kasy i władzy.

Idziemy tam z pokazaniem ze biali nie są źli, ze nasze serca tak samo pompują krew jak ich, ze kolor skory nie ma znaczenia.

Jest ryzyko ze nas zabija, okradną, porwą dla okupu.
Ale wole to niż wegetować z pilotem w reku przed telewizorem. OD wyprawy do Tanzanii minęło 8 miesięcy a ja wciąż mam z kilkoma osobami kontakt z tamtej części świata. Również pomagają w organizacji wyprawy.
  Profil uzytkownika: Danielus81     
melchior


Wpisów: 816
Od: 2018-08-18
2021-07-27 14:37
I sądzisz,że oni tego nie wiedzą?
Jak byłem w 71r z podobnym przesłaniem w w Harare w Zimbabwe to oni wiedzieli wszystko to, o czym my nie mieliśmy pojecia, znali firmy, które ich wyzyskują, nazwiska Europejczyków, którzy ich grabią.
Te problemy trzeba rozwiązywać w Europie, w USA.
  Profil uzytkownika: melchior     
melchior


Wpisów: 816
Od: 2018-08-18
2021-07-27 14:40
A już tak całkiem realnie,
"nakarmienie najbardziej potrzebujących dzieci" wymaga biegu nie 10 zapalencow, ale 10 milionów poważnych gości, którzy mają 100mld dolców. Skala jest ogromna.
A Ty masz ochote na przygode.
  Profil uzytkownika: melchior     
Danielus81
stockholm


Wpisów: 2874
Od: 2008-03-25
2021-07-27 14:49
Melchior, oczywiście masz racje. Ale na miejscu jest łatwiej nakarmić dzieci na ulicy, czy spotkać się z fundacja i przekazać środki. Będziemy szli przez cala afrykę, przez wioski miasta i miasteczka. Gdzie chociażby 0,25 % nakarmimy to już sukces. A wizerunek dobrych białych ludzi wzrośnie.

Bedac w Tanzanii wiesz co zrobilem ?

Dzieciaki widząc aparat na szyji proszą o zdjęcia ostawiają się i pozują. A zza rogu wyskakuje rodzic i krzyczy o pieniądze za zdjęcia.

Stanowczo odmówiłem mówiąc ze to dzieci same chciały, ze ja się nie prosiłem. I w każdej chwili mogę skasować zdjęcia na oczach rodziców.

W zamian powiedziałem ze mogę im kupić udo owcy, 15 kg. I co się stało. Rodzic powiedział ze zawsze turyści przestraszeni dają pieniądze. Ale pojawiły się łzy w oczach gdy zaproponowałem 15 kg mięsa.

Uściski na pożegnanie i zaproszenie na obiad w drodze powrotnej. Wszystko cala relacja jest u mnie na stronie pieszo przez świat.
  Profil uzytkownika: Danielus81     
Danielus81
stockholm


Wpisów: 2874
Od: 2008-03-25
2021-07-27 14:53
Melchior, nie wszyscy wiedza, nie wszyscy maja dostęp do mediów. Wielu z nich pracuje na farmach od rana do wieczora by wyżywić rodzinę. Przynajmniej ci których ja spotkałem.
  Profil uzytkownika: Danielus81     
JaNikt


Wpisów: 992
Od: 2016-04-16
2021-07-27 16:16
Jest tyle dzieci w Europie potrzebujących opieki, jedzenia i zainteresowania, w moim bloku widze takich dwoje.
  Profil uzytkownika: JaNikt     
karma


Wpisów: 550
Od: 2016-01-07
2021-07-27 16:46
I jak zwykle nastepuje metamorfoza tematu.Za chwile bedziemy rozmawiac o afrykanskich uchodzcach. A przeciez tu chodzi o wyczyn o ktorym malo komu sie nawet sni.
-" Celem jest pokazanie światu warunków jakie panują w afryce. Poznanie afrykańskiej kultury zwyczajów, histori, nakarmienie najbardziej potrzebujących dzieci". - to mnie akurat nie przekonuje ale sama idea tak. To bylby wyczyn nie lada . I w dodatku polski. Popieram i wrzuce Wam " cegielke" do portfela
  Profil uzytkownika: karma     
Danielus81
stockholm


Wpisów: 2874
Od: 2008-03-25
2021-07-27 17:29
Karma dziekuje 🙏 w imieniu całego zespołu który pracuje nad projektem.
  Profil uzytkownika: Danielus81     
Danielus81
stockholm


Wpisów: 2874
Od: 2008-03-25
2021-07-30 09:55
Witam ponownie.
Wprowadziłem kilka znaczyć zmian na profilu patronite.

https://www.facebook.com/1 905493102997532/posts/2934056756807823/

https://patronite.pl/piesz oprzezswiat
  Profil uzytkownika: Danielus81     
JaNikt


Wpisów: 992
Od: 2016-04-16
2021-07-30 10:35

Wazo nzuri, mbaya zaidi na utekelezaji!
  Profil uzytkownika: JaNikt     
Danielus81
stockholm


Wpisów: 2874
Od: 2008-03-25
2021-07-30 10:59
Niestety JaNikt. Ale masz rację. Najlepszy pomysł z najgorszych 😁 decyzję są trudne
Nie mamy zaplecza finansowego. Pomysł Nie powstał 5 lat temu a pol roku temu. Logistyka i zapewnienie jak najbezpieczniejszych warunków zależna jest od środków finansowych. Jest to trzy lata wędrówki. W bardzo trudnych, ciężkich i niebezpiecznych warunkach. Ruszył caly sztab organizacyjny. Bedzie mnóstwo fajnego materiału zdjęciowego i filmowego.
  Profil uzytkownika: Danielus81     
mcmrbygg11


Wpisów: 481
Od: 2018-04-14
2021-07-30 12:35
Ja mogę dołożyć się do projektu pod warunkiem że będziecie rozdawać worki na śmieci. Byłem w Egipcie Tunezji Maroku oraz RPA. Nigdzie nigdy tyle śmieci nie widziałem. Bycza się całe dnie i robią dzieci. Zero myśli by coś zrobić. Zero. Jak dla mnie to się nie dziwię ze są wykorzystywani.
  Profil uzytkownika: mcmrbygg11     
Danielus81
stockholm


Wpisów: 2874
Od: 2008-03-25
2021-07-30 13:23
Ten sam problem jest w Tanzanii i nie tylko. Brak organizacji utylizacji śmieci, brak koszów na śmieci. Jak i służb które sprzątają ulice. Chociaż w tanzani widziałem akcje raz w tygodniu sprzątanie dookoła własnego domu. A przed domem kupa śmieci która później zostaje spalona. Później cala okolica śmierdzi palonym plastikiem i innymi śmieciami.
  Profil uzytkownika: Danielus81     
mcmrbygg11


Wpisów: 481
Od: 2018-04-14
2021-07-30 21:21
Więc z mojej perspektywy oni żyją jak śmieciarze i nic nie trzeba już pokazywać. Totalnie ich nie rozumiem. Jak cię widzą tak cie piszą. Szkoda wydanego centa ma te bandę nie robow. Proste i tyle
  Profil uzytkownika: mcmrbygg11     
Danielus81
stockholm


Wpisów: 2874
Od: 2008-03-25
2021-07-30 22:36
Nie do końca się z Toba zgodzę. Spędziłem 21 dni w tanzani i wiele godzin poświeciłem na rozmowy z tubylcami. Podróżowałem autobusami, busami, marszrutami, motocyklami. Integrowałem się z nimi nie robiąc z siebie bogacza z Europy jak niektórzy biorą kredyt i jada tam szpanować. Będąc tym samym łatwym celem do naciągania. Raczej żyłem skromnie po za wynajmowaniem lokalnych młodych przewodników. Z ostatnim spędziłem aż 6 dni. Płaciłem mu dniówkę 25 koron szwedzkich plus jedzenie 15 koron dziennie i nocleg jeśli przemieszczaliśmy się na duże odległości. W zamian miałem lokalne ceny i wprowadził mnie w ich świat. Normalnie płacisz podwójnie nie znając realiów i cen lokalnych. Byl wdzięczny ze miał prace. A to jak wyglądają ulice to częściowo wina władzy. Ktora ma to w dupie. Oni chcieli by żyć czysto ale nie maja gdzie składować tych śmieci, nie maja spalarni, czy wysypiska. Stolica ok, gdzieś wywożą ale wioski niestety tona w śmieciach. I spotkałem naprawdę porządnych fajnych mieszkańców czarnego lądu. Mamy kontakt do dziś. Sami ubolewają nad swoja sytuacja dlatego tez duza część ucieka do europy.
  Profil uzytkownika: Danielus81     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2021-07-31 13:37
"Zrezygnowaliśmy z dużych sponsorów którzy obwiesza nas logiem i narzuca wymagania. Chcemy to zrobić dla nas dla rodaków. Pokazać z czym będziemy się zmagać, jakie trudności, przeszkody, problemy pojawia się na czarnym kontynencie. Bedzie pełna relacja na żywo filmiki i zdjęcia.

Rodacy liczymy na wasze wsparcie. Tylko dzięki wam projekt dojdzie do skutku."



do czego to doszło? jakie to dziwne czasy nastaly?

chce sie spełnic wlasne marzenia - zrzutke sie organizuje, dodajac tam jakies "gornolotne cele"


chce sie sprzedac wlasnej produkcji, ale slabo idzie - zakłada się insta/jołtube i bzdury opowiada i zbiorki organizuje na " "dobre cele"


chcialoby sie naprawic sprzeglo, ale nie ma sie kasy - to podaje sie numer konta




ja wiem, ze sie znajda sponsorzy (nie od dzis funkcjonuje wielkie haslo marketingowe "przyjdzie głupi i kupi")

ja wiem, ze ktos sie znajdzie, ze bedzie mi pieprzyl, ze sie czepiam, ze Polakow sie powinno wspierac, ze kreatywnosc trzeba wspierac, ze pewno zazdroszcze pomyslu, i inne bla bla bla



niemajętną geniuszke/niemajętnego geniusza był wsparła


  Profil uzytkownika: pati_sko     
Bartender
▁ ▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █


Wpisów: 3030
Od: 2017-03-11
2021-07-31 14:14
Mam ochotę na ogórka małosolnego, takiego jak się w ojczyźnie jadało, ale tu są drogie i mnie nie stać. Wspomóżcie rodaka w przypomnieniu sobie smaku ojczyzny.

Będę ogóra wciągał słuchając hymnu na baczność, obiecuję

Podaję numer konta: J3b4ć P!5 (***** ***)

  Profil uzytkownika: Bartender     
Bartender
▁ ▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █


Wpisów: 3030
Od: 2017-03-11
2021-07-31 14:15
Pati za komentarz!
  Profil uzytkownika: Bartender     
karma


Wpisów: 550
Od: 2016-01-07
2021-07-31 15:57
Pie---icie drodzy Panstwo . A czyz nie rozpiera Was duma, czytajac w obcej prasie takie nazwiska jak"Teliga, Kukuczka, Rutkiewicz, Halik z Dzikowska, Pawlikowska, Kaminski... etc etc. Jesli nie, to juz nie jestescie Polakami. Myslicie, ze ci ludzie zrobili to wylacznie z wlasnych funduszy?... Zapewniam, iz nie ( moze Teliga nie skorzystal z zewnetrznej pomocy finansowej ale dostal wsparcie w innej formie). Poza tym to byly inne czasy. Teraz to nawet za darmo sie nie wys--sz.
Zalozyciel tematu zaiste nas troche sciemnia z tym glownym sponsorem . Teraz jest niezmiernie trudno pozyskac takowego tym bardziej, ze sponsor z tego nic nie ma .
Mimo wszystko "uwazam rze" takich Polakow jak Danielus81 warto nie tylko wspierac ale i motywowac, dopingowac i wolnych chwilach trzymac kciuki zeby sie im udalo . Wiecej empatii . A Wy tu wyskakujecie z jakims spalonym sprzeglem i ogorkiem
  Profil uzytkownika: karma     
Danielus81
stockholm


Wpisów: 2874
Od: 2008-03-25
2021-07-31 16:30
Dziękuję Karma po raz drugi. Odezwij się do mnie na priv. A już się zacząłem zastanawiać czy robić relacje z tej wyprawy dostępna w socjal mediach. Tak staramy się również o sponsorów sprzętu odzieży którą będziemy testować podczas wyprawy i przesyłać raporty z funkcjonalności. Również możemy wziąć kredyt a materiał który powstanie zatrzymać tylko i wyłącznie dla siebie.
To nie tylko dwa lata przygotowań pracy dzień w dzień.
To również ciężka wyprawa z dużym obciążeniem fizycznym i psychicznym. Wiem ze po tej wyprawie już nigdy nie będziemy tacy sami jak teraz.
  Profil uzytkownika: Danielus81     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2021-07-31 19:10
"czyz nie rozpiera Was duma, czytajac w obcej prasie takie nazwiska jak"Teliga, Kukuczka, Rutkiewicz, Halik z Dzikowska, Pawlikowska, Kaminski... etc etc. Jesli nie, to juz nie jestescie Polakami"


to pojechal


wspomniane wyzej nazwiska do zalozyciela tematu - to tak jakby mnie zestawic z Wisława Szymborska.
Ja tez pisałam wiersze.
Duma



PS
podroznikow amatorow, korzystajacych z m.in. patronite jest na peczki na jołtubach i instagramach.
wymagasz, zebym byla z nich dumna, bo w przeciwnym wypadku odbierzesz mi obywatelstwo?


  Profil uzytkownika: pati_sko     
Danielus81
stockholm


Wpisów: 2874
Od: 2008-03-25
2021-07-31 19:20
patisko amatorów ? a zapoznałaś się z moja historia podróżowania ?
  Profil uzytkownika: Danielus81     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2021-07-31 19:23
dopisek:

"podroznikow amatorow, korzystajacych z m.in. patronite jest na peczki na jołtubach i instagramach."

cenie jedynie tych, ktorzy swoja praca spelniaja swoje podroznicze marzenia.
tak, dosc czesto korzystaja z patronite - (ale najpierw daja cos od siebie), ewentualnie zakladaja swoje "biznesy - sklepy".
szantazow tam nie ma " jak se sam zbiere kase na wyjazd, to wam nie pokaze nic z wyjazdu".

o szok. poruszylo mi to wnetrze.





oczywiscie, ze zycze powodzenia w spelnianiu marzeń.
jak kazdemu innemu



  Profil uzytkownika: pati_sko     
Danielus81
stockholm


Wpisów: 2874
Od: 2008-03-25
2021-07-31 19:33
Przekonałaś mnie Patisko, można zamknąć temat. To był błąd. Patronite tez pójdzie do zamknięcia. Nie było tematu. Widać nie warto się dzielić.
  Profil uzytkownika: Danielus81     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2021-07-31 19:37
"patisko amatorów ? a zapoznałaś się z moja historia podróżowania ?"

na insta widzialam zdjecia. ładne widoki.
i co z ta historia podrozowania?
ze gdzies sie tam wspinales, ze Tanzania wspomniana?
to ze co? ze juz nie amtor, zwykly czlowiek lubiacy podroze (nie w miejsca turystyczne) tylko podroznik?

bo nie rozumie


poniewaz Cie kojarze z poloniaingo, wiec pamietam i organizacje koncertow (konkurencje komus zrobiles albo Tobie zrobiono??? tu mnie pamiec zawodzi), jakies opuszczanie Szwecji pamietam, jakas organizacje wypadow do lasu z dzieciakami "oboz przetrwania".
no ale co ztym dalej?


jak w ostatnim wpisie moim. powodzenia zycze

a sobie wyrazam irytacje sponsorowaniem kogos tam w internetach & socialmediach.


  Profil uzytkownika: pati_sko     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2021-07-31 19:41
"był błąd. Patronite tez pójdzie do zamknięcia. Nie było tematu. Widać nie warto się dzielić."

cenna rada,tak od serca- zachec ludzi, zeby chcieli zobaczyc Twoja podroz.
nie zaczynaj od wyciagania reki po sponsoring.


masz insta, ladne zdjecia. ciekawe.
daj od siebie cos, zeby Tobie dano.
zachec.


ja tez mam ladne zdjecia na insta
mam ciut wiecej fallow
a jestem zwyklym turysta be? ambicji rozwijania moich SM
  Profil uzytkownika: pati_sko     
Danielus81
stockholm


Wpisów: 2874
Od: 2008-03-25
2021-07-31 19:45
Wiesz ile kosztuje intenret w afryce ? wiesz ile czasu trzeba poświęcić żeby zmontować materiał na youtube z przejścia dwóch kontynentów ? Ile czasu zajmuje robienie relacji na żywo ? By cały świat mógł oglądać nasza wędrówkę ? W dupie to mam. Nie będzie relacji i podróż będzie tańsza i zaoszczędzę baterie i czas. Bede mógł się cieszyć wyprawa. Nie myśląc o tym ze trzeba wysłać kartki i pamiątki z każdego kraju patronatom. Odejdzie duzo pracy logistycznej i nie będę potrzebował nikogo do pomocy. NO uświadomiłaś mi to ze idę w złym kierunku. Dziękuję
  Profil uzytkownika: Danielus81     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2021-07-31 20:04
" Ile czasu zajmuje robienie relacji na żywo ? By cały świat mógł oglądać nasza wędrówkę ? W dupie to mam. Nie będzie relacji i podróż będzie tańsza i zaoszczędzę baterie i czas. "


takim podejsciem mozna bardzo zachecic ludzi

w dobrym kierunku idzie ci gromadzenie chetnych do sponsoringu.

roszczeniowy koles, ktory mial ambicje zostac jołtuberem.


tak, teraz to ja czuje dume.
takie typowe polskie roszczeniowe zachowanie. nic ino wspierac.

  Profil uzytkownika: pati_sko     
Danielus81
stockholm


Wpisów: 2874
Od: 2008-03-25
2021-07-31 20:14
Nie chce wsparcia rezygnuje Poradzimy sobie bez
  Profil uzytkownika: Danielus81     
Danielus81
stockholm


Wpisów: 2874
Od: 2008-03-25
2021-07-31 20:27
Relacja z przejścia dwóch kontynentów tylko dla patronatów na zamkniętej grupie. Pozdrawiam.
  Profil uzytkownika: Danielus81     
ÅÖÄ
Globus Polski!


Wpisów: 12896
Od: 2008-10-24
2021-07-31 20:29
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: ÅÖÄ     
ÅÖÄ
Globus Polski!


Wpisów: 12896
Od: 2008-10-24
2021-07-31 20:31
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: ÅÖÄ     
ÅÖÄ
Globus Polski!


Wpisów: 12896
Od: 2008-10-24
2021-07-31 20:33
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: ÅÖÄ     
Danielus81
stockholm


Wpisów: 2874
Od: 2008-03-25
2021-07-31 20:36
Na szwedzkie 300 tys koron . Na 2 osoby na 3 lata wędrówki.
  Profil uzytkownika: Danielus81     
ÅÖÄ
Globus Polski!


Wpisów: 12896
Od: 2008-10-24
2021-07-31 20:39
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: ÅÖÄ     
ÅÖÄ
Globus Polski!


Wpisów: 12896
Od: 2008-10-24
2021-07-31 20:43
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: ÅÖÄ     
Danielus81
stockholm


Wpisów: 2874
Od: 2008-03-25
2021-07-31 20:51
Niestety m.i.n Orlen i ich wymagania przyczyniły się do nie powodzenia jednej z wypraw Aleksandra doby.

Na każdy z 14 krajów potrzebujemy od 4 do 6 tys złotych.

Pobyt w danym kraju i przejście go waha się w granicach od 20 dni (Zimbabwe ) do 50 dni (Zambia) i podobne wielkością inne reszta krajów. Na chwile obecna kolega z Moskwy sprawdza na miejscu możliwość uzyskania wizy rosyjskiej 3x biznesowa po 180 dni. Jednak problem pojawia się w momencie gdy 180 dni jest podzielone na 2x po 90 dni na każde półrocze. Kolega sprawdza czy jest możliwość uzyskania specjalnej wizy. Jeśli się tego nie da przeskoczyć. rozważamy z Gruzji Złotym szlakiem Kazachstan-Rosja-Mongolia-Rosja wtedy wyrabiamy się w wizie turystycznej 90 dni. I Omijamy Syberie wielkim lukiem.
  Profil uzytkownika: Danielus81     
Danielus81
stockholm


Wpisów: 2874
Od: 2008-03-25
2021-07-31 21:00
Jeśli chodzi o sponsoring sprzętu markowych producentów mam swoich sprawdzonych i przetestowanych. W górach i na płaszczyznach. Również podczas ostatniego przejścia gotlandi linia brzegowa. Sa zainteresowani testowaniem nowych produktów ulepszonych lub poprawionych. W zamian będą dostawać informacje gdzie się przetarły, podarły, rozpruły, czas schnięcia , odprowadzania wilgoci, itp itd.

Pierwsza partia będziemy testować już pod koniec roku w Keni. W celu sprawdzenia sprzętu, odzieży, siebie, złapania kontaktów przed wyprawa główna. 47 dni i 981 km od Granicy z Tanzania do Granicy z Etiopia.
  Profil uzytkownika: Danielus81     
ÅÖÄ
Globus Polski!


Wpisów: 12896
Od: 2008-10-24
2021-07-31 23:18
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: ÅÖÄ     
Danielus81
stockholm


Wpisów: 2874
Od: 2008-03-25
2021-07-31 23:51
Dziękuję. Nawiąże kontakt w tygodniu a tymczasem...

https://www.facebook.com/1 905493102997532/posts/2935117646701734/
  Profil uzytkownika: Danielus81     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2021-08-18 23:59
Danielus, podaj numer konta na ktore mozna przeslac dotacje, bo gowno z tego zrozumialam, jacys autorzy,
trzeba sie logowac przez Fb itp..

Nie jestem na fejsie i nigdy nie bede-mam wstret
nie dokonca umotywowany.

Popieram takie akcje jak Twoja, sama nigdy bym sie nie
wybrala tysiace kilometrow na piechty- jestem zapalona
zeglarka i kajakarka.

Najwazniejsze to miec odwage spelniac marzenia.

************************

Jak znasz Afryke, to mam nadzieje ze jedna z form pomocy bedzie zakup lekkich sandalow dla dzieci
kobiet i mezczyzn- u Wietnamcow w Polsce mozna kupic tanio nawet na kilogramy.

Buty, poza woda i smietnikami to najwiekszy problem
w Afryce, specjalnie u nomadow, ktorzy na pustynnych twardych terenach wypasaja swoje bydlo, kozy i
wielblady, chodzac setki kilometrow na boso.

Ich stopy, pokrwawione, czesto przypominaja racice wielbladzie.
Do szpitala, czy sklepu tez wedruja dziesiatki kilometrow- na boso.

Wiem ze zabranie sandalow to bagaz jest bardzo duzy, objetosciowo, ale lekki.

Duzo stamow afrykanskich ma taka kulture ze nie moga
zalatwiac swoich potrzeb za tzw. drzwekiem i maja
do tego wyznaczone specjalne miejsce /lepianke i tam
musza wejsc w butach. Czesto jest tak ze pol wioski czeka w kolejce by moc pozyczyc buty by isc i sie
zalatwic.

Druga sprawa to zabierzcie kolorowe materialy dla kobiet i dzieci by mogly wyciac sobie jakies ubrania

Dla mezczyzn koszule. Dobra sprawa jest zabranie
srodkow przeciwbolowych, dyzenfekcyjnych do ran

Zycze powodzenia i podaj normalny nr.konta by przeslac troche forsy.
  Profil uzytkownika: alwa12     
Danielus81
stockholm


Wpisów: 2874
Od: 2008-03-25
2021-08-20 21:45
Dziękuję Alwa12 za wsparcie.

Cały czas główki pracują. Szukamy fundacji która działa w afryce. I myślimy żeby zrobić to z fundacja. Walka z głodem, śmieciami, odzieżą. Przykładowo, jeśli dojdziemy do morza śródziemnego to fundacja dostarczy w wybrane przez nas miejsca odpowiednie środki.

Rozmawialiśmy tez o zaopatrzeniu w worki na śmieci kilkanaście rolek na każdy kraj i zorganizowanie sprzątania kilku wiosek ale problem co dalej z tymi workami. Z butami będzie ciężko ze względu na to iż nasze wózki będą wypełnione sprzętem i woda pitna, czasem jedzenie i woda musi być na 7 dni wędrówki bez możliwości zaopatrzenia w nowa.

Wozki są male i dostosowane do naszych potrzeb. Jednak będziemy zaznaczali miejsca na mapie gdzie ta pomoc jest najbardziej potrzebna. Będziemy przechodzić przez miejsca gdzie nie docierają turyści. Gdzie nie ma żadnego dochodu z turystyki.

Na Patronite jest potrzebne zalogowanie się ale facebook nie jest jedyna opcja. Wpłatę można również zrobić jednorazowa jak i ukryć osobę która wpłaca.

Przykładowo jest opcja jednorazowej wpłaty. najniższy próg 10 złotych =25 koron szwedzkich wtedy robi się jednorazowa subskrypcje na 3 miesiące i wpłaca 30 złotych od razu. Po trzech miesiącach subskrypcja wygasa automatycznie. I patron decyduje czy przedłuża.

Również nasi patroni są traktowani szczególnie. Dla chętnych kartki, pamiątki, grupa zamknięta na facebooku. Gdzie dajemy informacje o postępach w przygotowaniach, treningach, rozliczeniach z wydanych pieniądzy na cele wyprawy.

Ilość patronów tez pomaga nam w promowaniu naszego profilu przez same Patronite.

Polecam założenie fikcyjnego konta na facebooku i dołączenie do naszej zamkniętej grupy

Oczywiście mogę podać nr. konta ale nie lubie tego robić. Konto jest Polskie specjalnie założone na potrzeby wyprawy.

Mbank PL26 1140 2004 0000 3302 8149 9956

Z góry ogromne podziękowania za wsparcie finansowe, będzie przeznaczone na szczytne cele. A każda złotówka będzie rozliczona oficjalnie.
  Profil uzytkownika: Danielus81     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2021-08-20 23:33
Danielus, otworz poczte.

Jak bedziecie w Kenii to sprubojcie piwa u Masajow,
ktore sami wyrabiaja- jest pyszne i bardzo mocne

Nie tykajcie miray= kath nazwa zalezy w jakim panstwie
ale to te same liscie, np.Somalia nie posiada tego
narkotyku- musza szmuglowac.

Natomiast za te liscie mozna niejedna rzecz zalatwic
u wioskowych tuzow, jak transport, noclek, przewodnik itp.takze dobrze miec troche w zapasie, ale tylko w srodkowej Afryce, bo w plolnocnej mozna podpasc- tam
islam jest bardziej rygorystyczny.
  Profil uzytkownika: alwa12     
Danielus81
stockholm


Wpisów: 2874
Od: 2008-03-25
2021-08-21 09:41
Która poczte? Obecnie używam dwóch.
Pieszoprzezswiatfb@gmail.com I
Dkkorzeniewski@gmail.com

Kath jest mi dobrze znany. Nawet w sztokholmie miałem okazję posmakować tego specyfiku. Nie polecam, ponoć silnie uzależnia.
  Profil uzytkownika: Danielus81     
Danielus81
stockholm


Wpisów: 2874
Od: 2008-03-25
2021-09-15 19:55
Pieszo z Sundsvall do Sztokholmu okolo 14 dni i 500 km. Test wózka i trenning.

Dzieki spot gen 4 można śledzić moje położenie w czasie rzeczywistym.

https://www.facebook.com/1 905493102997532/posts/2965634583650040/
  Profil uzytkownika: Danielus81     
nobody


Wpisów: 840
Od: 2011-05-18
2021-09-15 20:50
Wezcie zamiast podrozowac zasadzajcie drzewa i zbierajcie smieci wokolo siebie.Uwazacie ze chocby uznac to co chcecie zrobi za prawde to jest to warte wsparcia?Dla mnie to swiadoma proba wyludzenia pieniedzy pod pozorem zbiorki na wyimaginowane plany.Chcesz podrozowac to sobie zarob i jedz a nie zebraj na zbiorkach.Wcale sie nie zdziwie jak pod pozorem zbiorek zalozycie fundacje albo jaka organizacje etc.Zgloscie sie do tvn moze wam z discovery uczkna troche ba nawet sfinansuja.
  Profil uzytkownika: nobody     
Danielus81
stockholm


Wpisów: 2874
Od: 2008-03-25
2021-09-16 08:09
Dziękuję za Twoja opinie. I mentalność Polska nigdy nie przestanie mnie zaskakiwać. Od wieków nic się nie zmienia.

Napisałem post na Szwedzkich grupach i różnica w komentarzach i chęci pomocy jest diametralna. Dlatego też przestawiamy się na promowanie Szwecji a nie Polski. Nie ma u nich takiej zawiści, złośliwości i zazdrości. A wsparcie projektu jest dobrowolne.

My i tak zrobimy ta trasę bez względu na wszystko. Ale w języku Szwedzkim i angielskim.

Przykre ze rodakom nie zależy by rodacy dokonywali niedokonanego. Nie ma co się przejmować. Trzeba robić swoje 😉

Pozdrawiam.
  Profil uzytkownika: Danielus81     
Danielus81
stockholm


Wpisów: 2874
Od: 2008-03-25
2021-09-16 09:15
Wpis jednego z naszych patronów.Na grupie dla patronów.

Od małego w Szwecji ludzie żyją zgodnie z filozofia friluftsliv wiec jest wieksza ilość wędrowców i przez to zrozumienia. Mentalność i bardziej pozytywne podejście do życia tez jest inna. Jest Was dwoje wiec możecie reprezentować i Polskę i Szwecje😉
  Profil uzytkownika: Danielus81     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2021-09-16 12:44
"mentalność Polska nigdy nie przestanie mnie zaskakiwać. Od wieków nic się nie zmienia.

Napisałem post na Szwedzkich grupach i różnica w komentarzach i chęci pomocy jest diametralna. "

w slowach czy tez pieniezna roznica?



bo jak widze to ostatni twoi sponsorzy to polskie nazwiska.
tazke ta mentalnosc chyba nienajgorsza, co?


chyba ze masz na mysli polska mentalnosc pod katem fochania sie, bo ktos ma inne zdanie, spojrzenie.



ja np mam w dupie bunczucznych ludzi
i takich nigdy nie wespre.
i to moj wybor





  Profil uzytkownika: pati_sko     
Danielus81
stockholm


Wpisów: 2874
Od: 2008-03-25
2021-09-16 13:02
Patisko i w słowach, czynach i pieniężna. I nie tylko. Teraz idę z Sundsvall do Sztokholmu i na trasie oferują, nocleg, jedzenie, prysznic i pytają jak mogą wesprzeć finansowo. Dla nich po powrocie z tego treningu będzie inna opcja niż patronite. A naszych patronów traktujemy szczególnie. Dostają materiały które nie ukazują się publicznie.

Zasługują na to.



  Profil uzytkownika: Danielus81     
Kontener


Wpisów: 333
Od: 2020-04-26
2021-09-16 17:39
[Wpis wykasowany przez Moderatora. ]
  Profil uzytkownika: Kontener     
Danielus81
stockholm


Wpisów: 2874
Od: 2008-03-25
2021-09-16 18:15
Szok jak to forum nisko upadło.

To już ostatni wpis. Proszę o zamknięcie tematu i do śmietnika 🤣🤣😂😂
  Profil uzytkownika: Danielus81     
Kontener


Wpisów: 333
Od: 2020-04-26
2021-09-16 18:18
[Wpis wykasowany przez Moderatora. ]
  Profil uzytkownika: Kontener     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2021-09-17 03:54
No faktycznie szok

Mozna Danielusa nazwac zebrakiem, ale ja i wiele innych
osob, ktore juz raczej nigdy nie wybiora sie na takie trasy, nawet z biurem turystycznym, dziekuje ze takie
osoby sa, bo dzieki nim mozemy nacieszyc oczy roznymi
odcieniami barw, jakie kazda pokazywana kraina ma
do zaprezentowania.

A tym bardziej w czasie pandemi, gdzie nie tylko
starsi jak ja, ale i rzesze mlodych jest uwiezione
w swoim malym poletku.

kontener, nie przyszlo Ci do glowy, ze na swiecie
sa inwalidzi uwiezieni na wozkach inwalidzkich
i ze czesto np. w Polsce nie moga wyjsc na zewnatrz
ze wzgledu na schody ktore nie maja zjazdu ???

Co tak sie rugasz, wodka byla za ciepla ???

Nie kazdy jest stworzony do morderczego kieratu
od switu do nocy.

Ja dziekuje wszystkim Danielusonom ze sa, ze maja
odwage wyzwac swiat na pojedynek i zmierzyc sie
z przygoda, chociaz nie siedze na wozku inwalidzkim.

Kiedys w polsce byla zelazna kurtyna i my, wtedy
mlodzi nie mielismy takich mozliwosci, potem przyszedl wiek dorosly, rodzina, dzieci i trzeba bylo
zarabiac, mimo ze juz na zachodzie, dzis jest czlowiek wolny, dzieci z gniazda wyfrunely, forsa jest, ale juz nie ten wiek zeby zeglowac po oceanach
wedrowac pieszo po roznych zakamarkach kuli ziemskiej
czy fruwac lotnia.

A chec i ciekawosc swiata zostala...wiec ja dziekuje
wszystkim takim "zebrakom" bo dzieki nim chociaz
sobie poogladam...poza tym nigdy nie cierpialam
zbiorowych wycieczek z biurem turystycznym...ble

A Ty Kontener zdejmij wreszcze klape od tego
kontenera ze swojej lepetyny.

  Profil uzytkownika: alwa12     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2021-09-17 04:10
I niech nikomu zal dopy nie sciska z zazdrosci ze sa ludze, ktorzy potrafia polaczyc przyjemne z pozytecznym
i rzeszo osob pokazac swiat z innej srony, od strony
ktorej zadne turystyczne katalogi nie pokaza.

Pomyslcie ilu Rosjan, Ukraincow, Bialorusinow
znajacych j.polski, ilu Polakow w trzecim juz w trecim pokoleniu, rozsypanych na naszym globie, ktorzy moga
to przeczytac- taki chlew i to na niesmiala prosbe
malej dotaci rzucona przez Polaka.

Nic dziwnego ze mowia o nas Polak Polakowi wilkiem.
  Profil uzytkownika: alwa12     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2021-09-17 04:13
Teliga i jemu podobni tez na pierwsze podroze nie wyjeli ze swojego konta...moze kiedys taki Danielus
dojdzie do rangi takich Teligow- zycze mu z calego
serca
  Profil uzytkownika: alwa12     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2021-09-17 06:53
nie, ze pochwalam sposob w jaki wypowiedzial sie Kontener (chodzi o dobor slow).

ale kur*a, chyba wszyscy jestesmy tu dojrzali:

krytyka nie jest zazdroscia
krytyka nie jest hejtem

Polak nie ma w obowiazku wspierac Polaka
tylko dlatego, ze pochodza z tego samego kraju




Jest wielu polskich hobbistow-podroznikow.



W dzisiejszych czasach, w socialmediowych czasach, łatwo mozna zobaczyc kto wzbudza sympatie wsrod odbiorcow.
Nie wystarczy ponarzekac na poloniainfo m.in. na polska mentalnosc.
Tez trzeba dac cos od siebie (SM mam na mysli).

A bardzo łatwo (w SM) sprawdzic jak ktos ma o swoich odbiorcow, sponsorow.



czasy celebrytow z poloniainfo dawno sie skonczyly
na szczescie






  Profil uzytkownika: pati_sko     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2021-09-17 07:58
EDIT:


"A bardzo łatwo (w SM) sprawdzic jak ktos DBA o swoich odbiorcow, sponsorow."
  Profil uzytkownika: pati_sko     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2021-09-17 09:36
Pati przyznaje Ci racje ze Polak nie ma obowiazku
wspierania drugiego Polaka tylko dlatego ze jest
Polakiem, jak takze ze kazdy jest dorosly i krytyka
to jeszcze nie zazdrosc.

Mnie szarpnela nie ta "ku.wa" ale to "wypier.alaj"

Jakos tak nielowko mi sie zrobilo, choc sama nie jestem bez grzechow.

No coz, ja lubie "podrozowac" po takich zakatkach,
a i skorpiony w zyci nie gryza, czy inne pajaki,
no i w czasie takich "podrozy" mam dostep do swiezej wody i dobrze zaopatrzonej lodowki- wiec popieram
cudza mordege i poty ktore przy tym wylewa
  Profil uzytkownika: alwa12     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2021-09-17 17:30
używając słowa k..a wiadomo teraz ze kontener pracuje przy szpachlowaniu
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Kontener


Wpisów: 333
Od: 2020-04-26
2021-09-26 11:13
chuj ci do tego gdzie kto pracuje
pilnuj lepiej swojego mopa
  Profil uzytkownika: Kontener     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2021-10-02 03:38
lo matko i corko.....
  Profil uzytkownika: alwa12     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2021-10-02 03:41
Kontener, a Ty przypadkiem nie nazywales sie wczesniej
Psi chuj ?...bo byl tu taki,... do Ciebie podobny
  Profil uzytkownika: alwa12     
Kontener


Wpisów: 333
Od: 2020-04-26
2021-10-02 09:08

a ty to pewnie ta psi pizda, była taka do ciebie podobna
  Profil uzytkownika: Kontener     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2021-10-02 18:21
Nie bylo
  Profil uzytkownika: alwa12     
Kontener


Wpisów: 333
Od: 2020-04-26
2021-10-02 21:21
to teraz już jest
  Profil uzytkownika: Kontener     
Forum -> Turystyka -> Pieszo przez świat rekord świata.
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Praca w firmie sprzatajacej (Stockholm )
Potrzebuje hydrawlika (Stockholm )
MYCIE OKIEN (STOCKHOLM)
Sprzatanie minimum 50% lub 100% grafiki (Täby)
Praca (Värmdö )
Praca-sprzatanie (Täby)
Brukarstwo (Täby)
Praca dla ogólno budowlańca (Skåne)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 27 gości
oraz 1 użytkowników.


Kolejny Polak ofiara szwedzkiego multikulti
TEMU
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony