Odwiedzin 37802812
Dziś 3256
Czwartek 25 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Arbetsförmedlingen i paszport

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorArbetsförmedlingen i paszport
KatarinaEHK


Wpisów: 1
Od: 2021-07-20
2021-07-20 22:30
Hej wszystkim,

Jestem tu po raz pierwszy.

Mialam umowiona rozmowe z Arbetsförmedlingen (jestem zarejestrowana jako bezrobotna). Znalazlam jednak prace na niepelny etat i szukam na pelny etat.

Podczas polaczenia telefonicznego nie moglam potwierdzic swojej tozsamosci przez BankID, cos tam nie dzialalo. Rozmowa sie odbyla.

Pani zadawala dziwne pytania, czy jestem narodowosci polskiej, czy mam pozwolenie na prace i zebym przeslala im kopie paszportu.

Dla mnie nie ma problemu,,,

Jednak - mam PN juz ponad 8 lat mam swoje mieszkanie, samochod. Troche poczulam sie zazenowana, bo Pani zamiast skupic sie na wsparciu zadawala mi pytania mojej tozsamosci.

Przeciez obywatele EU nie potrzebuja pozwolenia na prace. Skoro mam PN, place tu podatki, jestem w zwiazkach i A-Kassa mam mieszkanie i pojazd to co mam im udowadniac i po co takie dziwne pytania i potrzeby okazywania paszportu ? Troche sie tym poirytowalam i kompletnie tego nie rozumiem.

Bez problemu sie wszedzie loguje za pomoca BankID i kilka razy probowalam bez problemu na stronie Arbetsförmedlingen. TYlko podczas tej rozmowy byl problem.

Tresc wiadomosci:

Till denna e-postadress bifogar du foto på ditt pass. Vi behöver foto på uppslaget med information om dig samt på de röda pärmarna. Skriv ditt personnumer eller samordningsnummer i meddelandet.

Dziekuje za pomoc i pozdrawiam serdecznie
  Profil uzytkownika: KatarinaEHK     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2021-07-20 23:52
zadaj to samo pytanie i AF.
tylko od nich uzyskasz prawidlowa odpowiedz.
  Profil uzytkownika: pati_sko     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2021-07-21 08:01
moja zona byla bezrobotna 4 miesiace(pol roku temu) to jest paranoia co porobili z tym AF co trzeba wypelnic i rozmowa zawsze konczyla (mozna nazwac klotnia) nieszlo sie wogole dogadac jakby nie chcieli zrozumiec problemu ,doszlo do tego ze zona powiedziala im fuck i dostala powiadomienie od A-assy ze nie zaplaca i tak sie skonczylo,ma inna prace i przestala oplacac a-kasse,
  Profil uzytkownika: black sabbath     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2021-07-21 09:03
"nieszlo sie wogole dogadac jakby nie chcieli zrozumiec problemu ,doszlo do tego ze zona powiedziala im fuck i dostala powiadomienie od A-assy ze nie zaplaca i tak sie skonczylo,ma inna prace i przestala oplacac a-kasse,"



przestalo byc oplacalne siedzenie na bezrobociu. za duzo wymagaja, co?

nareszcie cos zaczeli robic z tym

ja pamietam, gdy ja bylam kilka lat temu na bezrobociu (nie dostawalam kasy, bo nie spelnialam odpowiednich warunkow - ale za to moglam byc na bezrobociu, korzystac z ich kursow, jednoczesnie pracujac killa godzin dziennie)

to tyle bylo "bezrobotnych" wykorzystujacych system, ze az mnie na wymioty zbieralo.
do roboty im sie nie chcialo.
garstka ludzi, ktorzy faktycznie potrzebowali wsparcia z AF.

mowie o ludziach spotkanych na kursie.


nie jest tu zaden przytyk do Twojej zony.
korzystajac z tego, w jaki sposob napisales sobie zwyczajnie komentuje



bycie na bezrobociu nie jest latwe, jesli faktycznie potrzebuje sie pracy, a ciezko znalezc.
ale AF nie jest instytucja, ktora ma prowadzic za reke.



  Profil uzytkownika: pati_sko     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2021-07-21 09:10
uprzedzajac - nie wiem czy obecnie jest mozliwosc bycie na bezrobociu, i pracowanie kilka godzin dziennie (u mnie byl vikariat).
byc moze czasem robia wyjatki

  Profil uzytkownika: pati_sko     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2021-07-21 09:13
około 10 lat temu byłam na bezrobociu, także od tamtej pory nawet zmienil sie sposob logowania na ich stronie
  Profil uzytkownika: pati_sko     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2021-07-21 13:44
zgadza się pati kiedyś to można było być cale życie(prawie) na bezrobociu, problem jaki dzisiaj jest ze poszło w druga stronę można powiedzieć ze lepiej zlikwidować ta instytucje, problem jaki ja widzę jest ze mogą przyjść czasy (a takie pamietam) ze niewarte było szukać pracy bo jej niebyło,utrudniac tak ale zrobić ze jest niemożliwością dostać pieniędzy na które się płaci ubezpieczenie jest głupota
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Forum -> Życie w Szwecji -> Arbetsförmedlingen i paszport
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Praca (Södertälje)
Praca od zaraz (Uddevalla)
firma sprzątającą poszukuje pracownika od zaraz (Sztokholm)
Dołącz do grona fachowców remontujących łazienki (Täby)
Pracownik återvinningscentral (Sztokholm)
Praca- sprzątanie (Tyresö )
Praca dla operatora koparki (Stockholm)
🌟 Szukamy pracownikow do zespołu sprzątającego! (Stockholm)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 30 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony