Odwiedzin 37853840
Dziś 437
Sobota 11 maja 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Ogłoszenia i praca na portalu

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorOgłoszenia i praca na portalu
CzesiuGrzesiuCzesiu


Wpisów: 4
Od: 2021-07-19
2021-07-19 16:44
Witam wszystkich,

W regulaminie portalu umieszczając ogłoszenie o pracy należy przestrzegać szwedzkiego prawa, regulacji.

Mam pytanie?

Czy ogłaszający się.,którzy szukają osób do pracy nie powinni umieszczać danych do kogo wysyła się swoje dane, jeśli tym bardziej chodzi o ochronę danych i RODO. Druga sprawa nie wiesz kto jest po drugiej stronie,czy pracodawca to nie niewiarygodny podmiot lub wróży to kombinacją. Niektórzy jak zaobserwowałem to już dobre kilka lat się ogłaszają.

Sprawdziłem popytałem ludzi poczytałem przepisy i porównałem ze szwedzkimi ogłoszeniami i chyba domyślacie się jak jest.

Moim zdaniem administrator powinien to uregulować.

Ogłoszenia typu "szwedzka firma poszukuje budowlańców ...itd.itp." Kontakt zdzisiufirmasverige@...itd.itp.
lub byggmalmo@... I jednorazowe telefony. Lub Firma sprzątająca o gruntownej pozycji na szwedzkim rynku szuka pań do pracy - kontakt kasiajobbstadfirma@... lub jadzia2098@...

Nie powinny być realizowane. Nikt nie ma ochoty wysyłać swoich danych do Kazika, Jadzi, czy Dionizego. Najczęściej potrzebują od jutra, bo ktoś uciekł lub Kazio lub Rysiu kombinował z wypłatą lub umową lub jest bieganinka i pokłony dla Andżeeja szofa cfonioka firemki.

Dla mnie jeśli powinno być Nazwa firmy, osoba kontaktowa, telefon, ew. wymiar godzin, forma zatrudnienia, miejsce pracy.

Rekordzista od ponad szesciu lat jobbin... umieszcza wspaniałe ogłoszenia o pracy, ale nie podaje danych kiedy go zapytasz. Mi udało się. Oddzwania najpierw Krysia lub Pankracy i bada teren. Umowy nie dają tylko kombinacje.

Spotkałem wiele osób które nie mają na początku szans w szwedzkich firmach i są skazani na fijmy svenska bykk lub stäjdning. Dochodzi do rozpaczy i problemów. Nie wspominając o psychopatach, którzy już mają miljony i traktują ludzi jak roboty.

Czy te 20 SEK jest dla administratora ważniejsze od godności, prawdy i obowiązków?
  Profil uzytkownika: CzesiuGrzesiuCzesiu     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2021-07-19 20:51
ja moge pospekulować,ale czasami jest ze w szwedzkiej firmie pracuje już polak i przez niego jest ten kontakt-ogłoszenie,(firma może go poprosiła o takie coś,,,szwedzka firma???? co wtym złego skoro firma nazywa się np andrzejAB ,jest w Szwecji zarejestrowana to i szwedzka,
  Profil uzytkownika: black sabbath     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16845
Od: 2000-09-01
2021-07-19 22:09
Rynek pracy tak często wygląda. Pośrednicy itp i nikt nie podaje dla kogo tak naprawdę zatrudnia. To dopiero (czasem) wychodzi przy pierwszych kontaktach. Administratorom bazaru trudno jest automatycznie wyłapywać ogłoszenia, które wyglądają jak norma w branży.
  Profil uzytkownika: kajetan     
CzesiuGrzesiuCzesiu


Wpisów: 4
Od: 2021-07-19
2021-08-20 05:46
Jak najbardziej się zgadzam. Skoro firma poprosiła to dlaczego taka tajemniczość? Piszę, bo często dużo kombinatorów się ogłasza. Administratorowi niby jest ciężko wpływać na ogłoszenia, ale na forach bardzo szybko reaguje na słowa pt.

"Kazik nie lubi Zdzisławy"

I szybko je usuwa.

Poszedłem więc dalej i postanowiłem sprawdzić. Zadzwoniłem więc do Czesiów AB, do dwóch nawet udałem się osobiście i okazało się zgodnie z przewidywaniami...Kombinatorstwo.

Moim zdaniem każdy kto podaje nazwę firmy, prawdziwy telefon nie ma nic do ukrycia. Ogłoszenia podpisane typu:

- Pracodawca
- Kazik Bygg
- Kasia firma
itp.itd.

Odrazu wróżą kantem.

Jakie jest moje przesłanie?

Covid ma dwa oblicza. Wynikło z tego też coś dobrego. Lewusy i kombinatorzy wrócili do domu, a fenomeni z A1 obłożeni są już w Szwecji podatkami lub za stawki jakie proponowali (najczęściej niższe niż się dostaje w pracy na godzinę) wrócili do Polski.

Może nadszedł czas, aby jeszcze bardziej wywołać presję i nakłonić do przestrzegania prawa kombinatorów i naciągaczy, psychopatycznych milionerów, którzy wykorzystują ludzi.

Jest to bardzo łatwe. Piszę w imieniu osób, które biegają za 5 koron jak robociki, mieszkają na pokoju u innego cwaniaka. Wpaja im się teorie, że tak jest. Nie przestrzega się podstawowych praw.

Są już nawet takie kołchozy, że jeden mijlijoner zatrudnia ludzi, drugi jego kumpel kupił dom na raty i wynajmuje pokoje dla pracowników. I tak latami.

Dlatego więc napisałem tego posta, ponieważ przypadkiem spotkałem takiego człowieka. Pokazałem mu jak powinno wyglądać życie w Szwecji, a jak wyglądało jego życie w ciągu ostatnich 5 lat.

Myślicie, że szef polok cfoniok był zadowolony? Szef z furą i komórą, wypasiony i napasiony. Kumpel stracił 4 tys za pokój. A pracownik domaga się swoich praw.

Jaki finał?

Pan zmienił swoje życie, poznał kobietę, zamieszkali wspólnie, wstąpił do związków i płaci A-Kassa, sefowi już przeszło, ale szuka teraz drugiego jelenia.
  Profil uzytkownika: CzesiuGrzesiuCzesiu     
mcmrbygg11


Wpisów: 481
Od: 2018-04-14
2021-08-20 07:43
Trafiłeś w sedno. Ale często się ogłaszają 2-3 firmy które podają dane a powszechnie wiadomo że nie płacą swoim pracownikom wszystkich pieniędzy i dlatego jest rotacja. Za to ogłasza się mój znajomy z południa który wypłaca i szuka ludzi na stałe ale mówi 90 proc to oszołomy które w poniedziałek nie potrafią być w pracy bo pochlali. Też przerabiam ten temat dosyć często ale od razu się żegnam z takimi pracownikami jeśli pojadę do nich i czuć alkohol. Tylko że wypłacam im od razu kasę cała zaległą. Proste ale niektórzy wola wyrzucić i powiedzmy nie zapłacić za ostatnie 2 tyg. Och dorobili się w Szwecji. Tak gadają w Polsce. Auto w leasing i nie płaci pracownikom których zwolnią. Kilkadziesiąt takich osób w roku i już masz na dobre auto. Ale to można wywnioskować po rozmowie co to za Janusze. Najlepsi są ci co nie mają zapasu gotowki a biorą ludzi. Klient zwleka z płatnością i wyrzuca bez kasy szef pracownika. Chore. Wtedy posty tu lub na fb że oszust itp.
  Profil uzytkownika: mcmrbygg11     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16845
Od: 2000-09-01
2021-08-20 14:00
"Administratorowi niby jest ciężko wpływać na ogłoszenia, ale na forach bardzo szybko reaguje na słowa pt.

"Kazik nie lubi Zdzisławy"

I szybko je usuwa."


Takie rzeczy widac. Latwo tez jest zauwazyc i usunac z bazaru ogoloszenia typu "Dam prace na czarno" czy "Sprzedam alkohol" itd. bo to tez widac. Natomiast takie ogloszenia o ktorych piszesz wygladaja jak zwykle ogloszenia.

"Poszedłem więc dalej i postanowiłem sprawdzić. Zadzwoniłem więc do Czesiów AB, do dwóch nawet udałem się osobiście"

Dokladnie. I domyslam sie, ze gdybys mial byc zatrudniony przy administrowaniu bazaru, to chcialbys za zainwestowanie takiej ilosci czasu w sprawdzenie jednego ogloszenia dostac za to wyzsze wynagrodzenie niz to 7.50kr czy ile tam z tych 20kr zostanie po tym jak paypal i panstwo wezma swoje.

Ogloszenia drobne maja zwykle to do siebie, ze nikt nie sprawdza czy tresc sie zgadza. Serwis zwraca sie do osob doroslych i kazdy ma jakas tam swoja odpowiedzialnosc za to na co sie zgodzi, obojetnie czy chodzi o prace, mieszkanie, czy zakup starej sofy.
  Profil uzytkownika: kajetan     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2021-08-20 15:19
wczym jest problem???? nigdzie niema normy jak ogloszenie powinno byc napisane,wydaje sie podejrzane niedzwon
  Profil uzytkownika: black sabbath     
karma


Wpisów: 550
Od: 2016-01-07
2021-08-20 18:21
Kilka lat mi zajelo skompletowanie dobrej i fajnej ekipy.
mcmrbygg11 masz racje, ze 90% to oszolomy. Jednego kiedys spytalem co potrafi najlepiej, co umie... to mi odpowiedzial - lepiej zapytaj czego nie umie to nie bede musial mowic-
  Profil uzytkownika: karma     
alwa12


Wpisów: 12801
Od: 2015-08-26
2021-08-20 19:07
  Profil uzytkownika: alwa12     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2021-08-20 19:56
Kilka lat mi zajelo skompletowanie dobrej i fajnej ekipy.

karma ty napewno byles jednym z takich samych na samym poczatku,
wiekszosc chce sie pokazac z dobrej strony raz ze chca zawszelka cene miec prace dwa ze chca zarabiac i nic wtym dziwnego ,dobra ekipe???? poczekac troszke jak sie beda ulatniac
  Profil uzytkownika: black sabbath     
karma


Wpisów: 550
Od: 2016-01-07
2021-08-20 20:46
Pewnie ze bylem jednym z takich samych i dlatego nie rzucalem sie na kase od razu ( jak obecnie bywa przewaznie wsrod wiekszosci potencjalnych rzemieslnikow (czyt. pracownikow). Kazda prace traktowalem jak nauke, a jak nabralem wprawy to moglem zaczac sie cenic. I szukalem specjalistow, a nie uczniow. Ty chyba zawsze pracowales na etacie.
  Profil uzytkownika: karma     
Forum -> Życie w Szwecji -> Ogłoszenia i praca na portalu
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Mechanik samochodowy. Meca Verkstad (Gnesta)
Praca w Danii (Handen)
Pilnie potrzebuje stolarzy. (Göteborg)
Prace Budowlane Sztokholm (Sztokholm)
Dam prace przy sprzataniu Uddevalla i okolice (Uddevalla)
Ogolnobudowlanca (malmö)
Plytkarz (solna)
Firma sprzatajaca w Staffanstorp (Staffanstorp)
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 6 gości
oraz 0 użytkowników.


Dzis palạ koran w Skärholmen
Podatek od dochodów w Polsce
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony