Odwiedzin 37780435
Dziś 758
Piątek 19 kwietnia 2024

 
 

Forum: Na każdy temat - Układanie życia po wyroku

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorUkładanie życia po wyroku
ogarniamwiosne


Wpisów: 360
Od: 2019-03-21
2021-02-17 20:49

Czy ta sytuacja jest normalna, czy ja jestem przewrazliwiona?

https://wiadomosci.wp.pl/g orzow-wielkopolski-skazana-za-przemyt-nar kotykow-dostala-prace-w-policji-660923782 8840288a

Skazana w Szwecji za przemyt 100 kg narkotyków odnalazła sie w szeregach policji w Polsce.
  Profil uzytkownika: ogarniamwiosne     
EnWrotka
Stockholm


Wpisów: 5123
Od: 2011-05-25
2021-02-18 07:31
Tytuł tematu wg mnie ciekawy.
Ale nie ogarniam czy temat o policjantce czy Ogarniętej.

Czy mogłabyś Ogarnięta jakos to pytanie zgrabniej napisać?


Ps
Bo nie wiadomo jak odpowiedzieć gdy pytasz czy sytuacja jest normalna .Ale która, jaka sytuacja ?
że ukladala sobie zycie po wyroku
czy, że ją zwolnili
czy , że ją skazali
czy , że ją zatrudnili,
czy że Ci szkoda że tyle narkotyków jej zabrali itd.

I nie da się też odpowiedzieć o Twoim przewrażliwieniu skoro nie napisałaś jakimi emocjami się kierujesz.
Na razie to mogę powiedzieć,że nie mogłabys brać udziału w teleturnieju Va banque bo tam grający zadają pytania.
  Profil uzytkownika: EnWrotka     
Kontener


Wpisów: 333
Od: 2020-04-26
2021-02-18 08:19
ogarniamwiosne, ja ci to wytłumaczę
ta kobieta mieszkała czy przebywała w Szwecji skoro była w skazana w SE
tutaj w Szwecji poznała funkcjonowanie szwedzkiej policji i postanowiła tę wiedzę wykorzystać w Polsce,
czyli że można sobie pracować w POlicji będąc przestępcą

Np fakt, że jeden z najwyższych szefów policji szwedzkiej przez wiele lat wykorzystywał seksualnie nieletnie dziewczyny i robił inne obrzydliwe rzeczy, o których nie wspomnę
  Profil uzytkownika: Kontener     
Kontener


Wpisów: 333
Od: 2020-04-26
2021-02-18 08:29
ta kobieta była w rejestrze karnym szwedzkim ale nie w polskim i w ten sposób udało jej się zatrudnić
ona najprawdopodobniej w ogóle nie podała, że kiedykolwiek była w Szwecji i dlatego nie sprawdzano jej CV


  Profil uzytkownika: Kontener     
melchior


Wpisów: 815
Od: 2018-08-18
2021-02-18 08:33
Chyba nie wiesz o czym mówisz Kontener.
Rejestr skazanych w UE jest jeden.
  Profil uzytkownika: melchior     
Kontener


Wpisów: 333
Od: 2020-04-26
2021-02-18 08:34
a tak w ogóle to absolutnie nie wierzę w tę dziennikarską informację, że była złapana w Szwecji na przemycie 100 kg narkotyków
to mogła być jakaś ilość ale nie 100 kg bo Szwecja za taką ilość narkotyków zaje.....a by ją totalnie
tam jeszcze wiele informacji się nie zgadza ale tutaj nie chodzi o prawdę tylko dokopanie polskiej policji
  Profil uzytkownika: Kontener     
EnWrotka
Stockholm


Wpisów: 5123
Od: 2011-05-25
2021-02-18 08:40
O kurcze Kontener.Ułożyłes nowy zyciorys kobiecie .
Nie wiem tylko skąd porównanie przemytniczki narkotyków do faceta ze skłonnościami pedofilskimi.

Wyrok za pedofilie ciągnie się za czlowiekem do konca zycia.Różne przestępstwa są zacierane w papierach po chyba 5latach, morderstwa chyba po 10.

Wyrok za jakieś przewinienie jest karą i powinien być resocjalizacją.
Konkretnie to nie ma szwedzkiego uzasadnienia wyroku .Kto wie jak ten przemyt wyglądał. Ale 100kg narkotyku to sie w bagażu podręcznym raczej nie zmieści.
Nie ma nic złego, że mloda dziewczyna po wyroku kontynuuje zycie zgodnie z prawem.
  Profil uzytkownika: EnWrotka     
Kontener


Wpisów: 333
Od: 2020-04-26
2021-02-18 08:40
co do twojego pytania to jest to niestety normalne, że osoba skazana w danym kraju może znależć zatrudnienie w innym, bo rejestr międzynarodowy jest od niedawna
  Profil uzytkownika: Kontener     
Kontener


Wpisów: 333
Od: 2020-04-26
2021-02-18 08:44
co do twojego przewrażliwienia to podobnie jak enwrotka i wiele innych "Polakow" bardzo sie starasz aby wyciagnąć wszystko co się da aby tylko zdyskredytować rząd PiSu w POlsce i bruzdzić ile się da
na tego typu patologiczne przewrażliwienie nie ma lekarstwa
  Profil uzytkownika: Kontener     
EnWrotka
Stockholm


Wpisów: 5123
Od: 2011-05-25
2021-02-18 08:54
Haha gadasz Kontener jak naćpany.
Ja nawet nie pomyslalam w tym temacie o Pisie a tym bardziej łączyć Pis z narkotykami.
Ale skoro sugerujesz, że ten rząd może mieć z tym cos wspólnego to Tobie jako znawcy Pisu wierzę.
  Profil uzytkownika: EnWrotka     
melchior


Wpisów: 815
Od: 2018-08-18
2021-02-18 09:41
O czym wy dyskutujecie? po co mieszać do tego polityke?
Istnieje Europejski Rejestr Skazanych, tam ta pani figuruje,5 min mi to zajeło zeby sprawdzic.
  Profil uzytkownika: melchior     
Kontener


Wpisów: 333
Od: 2020-04-26
2021-02-18 10:10
Enwrotka
Skoro nie rozróżniasz podstawowych pojęć w języku polskim to nic dziwnego że masz poważne problemy z e zrozumieniem skomplikowanych pojęć i problemów
Jedynie prowokacje wychodzą ci dobrze bo one nie wymagają intelektu
  Profil uzytkownika: Kontener     
EnWrotka
Stockholm


Wpisów: 5123
Od: 2011-05-25
2021-02-18 10:22
A to teraz wiem Kontenerze skąd Twoje prowokacje.
Ta była z Twojej strony ostatnia w tym temacie .
Poczytam teraz Twoje rozumienie skomplikowanych pojęć i problemów.
Mozesz sobie je wymianiać z Melchiorem.
To ten co na forum zawsze zaczyna każdy wpis zdaniem "chyba nie wiesz o czym mówisz?" lub" a o czym Wy mówicie?"
Poinformuj go , że nie dyskutowaliśmy o polityce a jedynie wymieniliśmy jednorazowe wzmianki z pogranicza politycznego.
Mozecie spokojnie kontynuować temat o układaniu życia po wyroku.

  Profil uzytkownika: EnWrotka     
Kontener


Wpisów: 333
Od: 2020-04-26
2021-02-18 10:46
EnWrtka skoro nie rozumiesz pojęcia prowokacja to można zrozumieć twoje błędy w rozumowaniu i brak świadomości tego co piszesz



  Profil uzytkownika: Kontener     
ogarniamwiosne


Wpisów: 360
Od: 2019-03-21
2021-02-18 14:27
Miła jest ta wymiana zdań miedzy wami, ale nic z niej nie wynika.
Czego Wrotka nie rozumiesz? Może wystarczy, zanim zaczniesz pisać,ze włączysz myslenie?

Skoro dziewczyna była skazana za przemyt hurtowych ilości substancji zakazanych, to kara jest 10-12 lat, skoro do polskiej prewencji górna granica wieku to 32 lata, to co ona jako nastolatka juz popełniła jedno z najcięższych przestepstw?
Wyrok za narkotyki nie wymazuje sie.
Wystarczy sięgnąć do rejestru skazan.
Mój kuzyn jak chciał byc policjantem to przeszedł normalna droge, a nasza rodzina cała była przepytana na tą okolicznośc. I co nikt z rodziny nie wiedział,że ona siedziała ileś lat?
  Profil uzytkownika: ogarniamwiosne     
ogarniamwiosne


Wpisów: 360
Od: 2019-03-21
2021-02-18 14:34
"bo rejestr międzynarodowy jest od niedawna"



Nie dawaj mi Kontener takich odpowiedzi, sprawdziłam, rejestr jest od kwietnia 2012r, a więc od 10 lat.


Ludzie, ja tu pytam niezwykle sporadycznie, ale jak juz to robie, to oczekuje normalnych odpowiedzi, a jak ktoś czegoś nie wie, albo kompletnie sie nie orientuje, to po co się odzywa? Jak chcesz pogadać wrotka, to podam Ci telefon, zawsze moge Cie wysłuchać, dam Ci się wygadać.
  Profil uzytkownika: ogarniamwiosne     
EnWrotka
Stockholm


Wpisów: 5123
Od: 2011-05-25
2021-02-18 15:11
Niechce mi się tych Twoich Ogarnięta głupot , które wypisałaś nawet komentować i prostować.
A nawet jak mi się zachce to jest ich zbyt dużo a nie mam tyle czasu.
Miałaś jedynie racje w jednym " że była miła wymiana zdań" dopóki się nie odezwałaś.





  Profil uzytkownika: EnWrotka     
EnWrotka
Stockholm


Wpisów: 5123
Od: 2011-05-25
2021-02-18 18:22
No juz mam troszkę czasu.To wypisze grzechy główne zanim mi się coś ugotuje.

Po 1 )rozumiem Ogarnięta, że brakuje Ci kogoś z kim możesz pogadac stąd propozycje podawania telefonu a kiedyś nawet chęć wysyłania na forum zdjęć swojego faceta, żeby go ocenić.
Nie wiem czy to do Ciebie dociera ale to jest forum anonimowe dyskusyjne pisane a nie portal z ogłoszeniami towarzyskimi .
Pisze się na forum po to , żeby nie zapomnieć języka pisanego a nie mówionego.

Po 2)Cieszę się , że rzadko piszesz na forum bo przecież pisałaś, że wchodzisz tu tylko wtedy jak chcesz sobie poprawić humor .A jak sama kiedys wspomnialaś poprawiasz sobie humor tylko wtedy jak komus jest gorzej.
Stąd może ten chaotyczny temat pisany wieczorową porą o jakiejś dziewczynie i pytanie o przewrażliwienie.

Po 3) wiesz , że gdybym się nie odezwała bo pies z kulawą nogą mógł nie zareagować na ten temat.
Nie sądzisz, że zbyt mało osób tu pisze?
Dzięki temu, że coś napisalam mogłaś sie potem wygadać i dopisać fantazje o dziewczynie policjantce .Pewnie od razu poczułaś się lepiej.
Nie musisz mi dziękować.

Po 4)muszę sprostować, że nie ma info jaki policjantka dostała wyrok .Wyrok mógł byc grzywną.I na pewno wymazuje się wyroki, nawet profile DNA osób są wymazywane .
Nie pisz wiec bzdur niesprawdzonych.

Po4)Pamiętam takie zdarzenie , że w Stockholmie wybuchła raca pozostawiona po nowym roku a w Polsce podano ze był zamach .Więc nie ma się co podniecac , że to na pewno było 100kg.

Po 5) te Twoje głupie pytania czy była nastolatką popełniając przestępstwo, czy rodzina wiedziała wskazują, że sama nie wiesz .A przecież twierdzisz:"jak ktoś czegoś nie wie, albo kompletnie sie nie orientuje, to po co się odzywa?" .

Po6) jak zakłada się temat z pytaniem to znaczy , że pytasz bo czegoś nie wiesz.
Zadając pytanie na forum nie wiesz kto odpowie i jak.
Po uzyskanej odpowiedzi raczej wypada podziękować a nie mądrować się , że ja wiem lepiej .Upominanie Kontenera , żeby nie dawał takiej odpowiedzi jaką oczekiwałaś było bezczelnością.

Po7) jak nie umiesz zadawać pytań to się chociaż Ogarnięta naucz odpowiadać na pytania.
  Profil uzytkownika: EnWrotka     
ogarniamwiosne


Wpisów: 360
Od: 2019-03-21
2021-02-24 19:06


I jak zwykle żadnej mądrej konkluzji.
  Profil uzytkownika: ogarniamwiosne     
Forum -> Na każdy temat -> Układanie życia po wyroku
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Brukarstwo (Täby)
Praca dla ogólno budowlańca (Skåne)
BLACHARZ, LAKIERNIK (SKOGAS)
mechanik samochodowy (SKOGAS)
Firma sprzątająca (Helsingborg)
Firma sprzątająca (Malmö,Lund, Ystad, Sjöbo i okolice)
Brukarzy, Pracy ziemne (UPPSALA)
Firma sprzatajaca (Åkersberga)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 13 gości
oraz 0 użytkowników.


TEMU
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony