Odwiedzin 37802459
Dziś 2903
Czwartek 25 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - TESTY PRZY WIEŻDZIE DO SZWECJI

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorTESTY PRZY WIEŻDZIE DO SZWECJI
dolarowiec


Wpisów: 33
Od: 2019-09-22
2021-02-12 19:22
Może ktoś sie orientuje jakie trzeba przedstawić dokumenty żeby nie był potrzebny test na coronovirusa przy wjeżdzie do Szwecji . Mieszkam w Szwecji od 5lat mam idekort umowe o prace , umowe najmu mieszkania - czy to wystarczy ?
  Profil uzytkownika: dolarowiec     
Poważny temat! Ten temat został oznaczony jako poważny. Oznacza to, że autor oczekuje poważnej dyskusji lub odpowiedzi na pytanie.
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2021-02-12 20:33
Może ktoś sie orientuje jakie trzeba przedstawić dokumenty żeby nie był potrzebny test na coronovirusa przy wjeżdzie do Szwecji

wrocisz z powrotem,
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Anna ZM
Göteborg


Wpisów: 521
Od: 2011-10-25
2021-02-12 20:43
Wejdź na stronę Ambasady Szwedzkiej w Warszawie. Tam znajdziesz bieżące informacje.
  Profil uzytkownika: Anna ZM     
dolarowiec


Wpisów: 33
Od: 2019-09-22
2021-02-13 07:43
Wszędzie Gdzie szukam napisane jest że z testu zwolnione są osoby mieszkające w SZWECJI - ale nigdzie nie mogę się doczytać jakie dokumenty należy mieć przy sobie żeby to udowodnić . Może ktoś przekraczał już granice po 6 lutym i ma taką informacje
  Profil uzytkownika: dolarowiec     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2021-02-13 10:22
"Styrka undantag
Observera att det är ditt ansvar som resenär att kunna styrka din rätt till undantag i gränskontrollen och/eller familjeband, till exempel med hjälp av anställningsbevis, tjänstgöringsintyg, lönebesked, födelse- eller adoptionsbevis, läkarintyg, begravningsinbjudan, dödsintyg, intyg från mödravård och/eller utdrag ur folkbokföringen. Observera att dessa endast är exempel. "
  Profil uzytkownika: pati_sko     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2021-02-13 10:25
Stad cytat:

https://polisen.se/om-poli sen/polisens-arbete/granspolisen/sa-paver kas/
  Profil uzytkownika: pati_sko     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2021-02-13 10:31
"Z obowiązku okazania testu zwolnieni są:

Obywatele SE
Osoby, które mogą udowodnić, że mieszkają w Szwecji
Osoby, które nie ukończyły 18 roku życia
Pracownicy sektora transportowego.
Osoby posiadające pilne powody rodzinne."

Ze strony gov.pl


Napisano:
"Osoby, które mogą udowodnić, że mieszkają w Szwecji"
Autor tekstu mial na mysli, posiadanie dokumentu potwierdzajacego zameldowanie.



Prosze bardzo
  Profil uzytkownika: pati_sko     
Anna ZM
Göteborg


Wpisów: 521
Od: 2011-10-25
2021-02-13 11:22
Dziwne jest dla mnie, że piszą o jakichś dokumentach, bo informacje o twoim zamieszkaniu są w urzędzie skarbowym. Jak chcesz to możesz ściągnąć ze strony urzędu skarbowego swoją metrykę, czyli personbevis i wydrukować ją.
Urząd skarbowy ma też informacje o twoim adresie i też to możesz wydrukować.
  Profil uzytkownika: Anna ZM     
ew_sa


Wpisów: 243
Od: 2012-11-29
2021-02-14 00:01
Na stronie domowej Policji sa wyszczegolnione grupy wjezdzajacych do Szwecji i wymagania dotyczace prawa do wjazdu lub odmowy.
Posiadajac zameldowanie w Szwecji (folkbokföring/mantalskrivning) wystarczy wylegitymowac sie uznanym ID-kort (prawo jazdy, ID wystawione przez bank lub Migratiosverket). Personnummer na karcie idetyfikacyjnej jest wystarczajaca informacja dla policji granicznej.
Jest jedno ale. W p. 1i 2 zostal podany odsylacz:
”Ska följa Folkhälsomyndighetens rekommendationer efter ankomst”
”Rekommendationer till dig som reser in i Sverige från utlandet — Folkhälsomyndigheten (folkhalsomyndigheten.se)”
Mysle ze dobrze to przeczytac bowiem tutaj pojawia sie sprawa testow oraz kwarantanny po przyjezdzie. Wprawdzie sa to ”rekomendacje” ale przy wprowadzonej ustawie o stanie pandemii nalezy je traktowac jako nakaz. W czasie kwarantanny (po przyjezdzie) nie otrzymujesz chorobowego. Twoj pracodawca ma prawo ciebie zwolnic z powodu nie przestrzegania rekomendacji. Plus pare innych kwiatkow. Zastanow sie czy warto wyjezdzac i ryzykowac dosc duzo. Policja sama twierdzi ze napotykaja na duze problemy w interpretacji nowych przepisow tak ze nie moge dodac niczego od siebie bo madrzejsze od moich glowy lamia sie.
  Profil uzytkownika: ew_sa     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2021-02-14 10:24
" Personnummer na karcie idetyfikacyjnej jest wystarczajaca informacja dla policji granicznej."


Byc moze.
Tylko czemu ma stronie policji wyszczegolnili jaki papier moze potwierdzic/umocnic ?


Byc moze niektorych przepuszczaja tylko na podstawie dokumentu z pn.

Ja nie wiem. Nie przekraczalam granicy w ostatnim czasie.
Taki bevis nie jest trudnym do zdobycia papierem

Ja, polegalabym na info z polisen.se, a nie interpretacji anonimowych czlonkow poloniainfo.se

  Profil uzytkownika: pati_sko     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2021-02-14 10:34
"W czasie kwarantanny (po przyjezdzie) nie otrzymujesz chorobowego. Twoj pracodawca ma prawo ciebie zwolnic z powodu nie przestrzegania rekomendacji."




Hmmm
Ze strony FHM:

"Medan du väntar på testning och sen på provsvaren bör du bete dig som om du har covid-19"


Takze, znow polecam czytac informacje ze zrodla, a nie interpretacji czlonkow poloniainfo.se.



  Profil uzytkownika: pati_sko     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2021-02-14 10:46


https://www.folkhalsomyndi gheten.se/smittskydd-beredskap/utbrott/ak tuella-utbrott/covid-19/skydda-dig-och-an dra/om-du-planerar-att-resa/rekommendatio ner-till-dig-som-reser-in-i-sverige/
  Profil uzytkownika: pati_sko     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2021-02-14 10:54
napewno to wiecej dotyczy osob ktorzy chca tu przyjechac np w odwiedziny a nie tych co zamieszkuja w szwecji i maja szwedzkie id
  Profil uzytkownika: black sabbath     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2021-02-14 11:08
Hmmm

Ze strony FHM

"Rekommendation
Detta gäller dig som är svensk medborgare eller utländsk medborgare som ingår i någon av de grupper som undantas från krav på negativt test vid inresa till Sverige och inte har testat dig inför inresan:

Testa dig så snart som möjligt efter ankomst och testa dig igen på dag 5 (gäller inte om du är född 2014 eller senare).
Stanna hemma och undvik nära kontakter i sju dagar. Det gäller även om testerna visade att du inte hade covid-19.
Detta gäller dig som är svensk medborgare eller utländsk medborgare som ingår i någon av de grupper som undantas från krav på negativt test vid inresa till Sverige och som har testat dig för inför inresan:

Testa dig på dag 5 efter ankomst (gäller inte om du är född 2014 eller senare).
Stanna hemma och undvik nära kontakter i sju dagar. Det gäller även om testerna visade att du inte hade covid-19.
Detta gäller dig som är utländsk medborgare och inte ingår i någon av de grupper som undantas från krav på negativt test inför inresa till Sverige:

Krav på negativt covid-19-test vid inresa
Testa dig på dag 5 efter ankomst (gäller inte om du är född 2014 eller senare).
Stanna hemma och undvik nära kontakter i sju dagar. Det gäller även om testerna visade att du inte hade covid-19."
  Profil uzytkownika: pati_sko     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2021-02-14 11:13
"napewno to wiecej dotyczy osob ktorzy chca tu przyjechac np w odwiedziny a nie tych co zamieszkuja w szwecji i maja szwedzkie id"



Odwiedzajacy i turysci nie wjada na teren Szwecji bez waznego, negatywnego testu.


  Profil uzytkownika: pati_sko     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2021-02-14 11:14
Cytat z godz. 11:08 jest z linka z godz. 10:46



  Profil uzytkownika: pati_sko     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2021-02-14 20:37
Zaznaczam ze nie mam wiekszego pojecia jakie przepisy
na dzis obowiazuja w przekraczaniu granic, bo jak
narazie nigdzie sie nie wybieram.

Chce zwrocic uwage na inny szczegol, jesli nie mam racji
to mnie poprawcie, cytuje :

"...wystarczy wylegitymowac sie uznanym ID-kort ( prawo
jazdy, ID wystawione przez bank lub Migratiosverket)."

Polakom z polskim obywatelstwem i posiadajacym PN,
ID-kort wystawia tylko Folkbokföring przy Skatteverket.

I to by bylo na tyle dla scislosci wiadomosci.
  Profil uzytkownika: alwa12     
Troll


Wpisów: 10
Od: 2020-04-03
2021-02-16 16:31
Witajcie
Może to nawet pytanie do Pati Sko
Mam nieruchomość z domem w Szwecji, dzisiaj uzyskałem od Lantmäteriet dokument zaświadczający o tym fakcie ( po szwedzku i angielsku)
Niemniej jednak nie jest to dokument który zaświadcza o zamledowaniu. Skatteverket odesłało mnie z kwitkiem twierdząc że Lantmäteriet dysponuje takim dokumentem..
Czy takie zaświadczenie wystarczy aby wjechać bez testu ( tym bardziej że moja podróż z domu w Polsce do Nynäshamn z domu trwa około 30 godzin, zaświadczenie ma być ważne max 48 h. Na wynik trzeba czekać kilka godzin więc jest to mało prawdopodobne abym zmieścił się w "widełkach" czasowych- stąd moje pytanie.
Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: Troll     
Marta_wawa


Wpisów: 532
Od: 2015-11-16
2021-02-16 16:42
[Wpis wykasowany przez Moderatora. Prosimy trzymać się tematu.]
  Profil uzytkownika: Marta_wawa     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2021-02-16 21:53
Na stronie policji napisano:
"Inga enskilda ärenden handläggs via mejl eller telefon. Det går inte att söka om undantag innan ankomst, det är alltid gränspolisen som fattar beslut utifrån den dokumentation som uppvisas vid gränsen"


Także, tymbardziej skad taka pati moze wiedziec

Przykro mi.
  Profil uzytkownika: pati_sko     
Anna ZM
Göteborg


Wpisów: 521
Od: 2011-10-25
2021-02-17 13:15
Do Trolla,
Posiadanie domu w Szwecji to nie to samo, co zamieszkanie w Szwecji. Można mieć domy i mieszkania w różnych krajach a zameldowanym jest się tylko w jednym. Ja mam na przykład mieszkanie w Polsce, ale mieszkam w Szwecji. O zamieszkaniu w Szwecji decyduje aktywny numer personalny. Piszę aktywny, bo niektórzy Polacy otrzymali kiedyś numery personalne a potem opuścili Szwecję na dłuższy czas i tym samym zostali wyrejestrowani w urzędzie skarbowym, czyli pomimo posiadania numeru personalnego nie są mieszkańcami Szwecji. Najlepsze jest obywatelstwo a poza tym może aktualny personbevis, czyli metryka z urzędu skarbowego.
  Profil uzytkownika: Anna ZM     
Troll


Wpisów: 10
Od: 2020-04-03
2021-02-17 15:07
Bardzo dziękuję za dotychczasowe informacje. Anno-ZM, na forum o Skatteverket zamieszczę niebawem pytanie bo nie chcę tutaj robić bałaganu - poproszę Cię wówczas o korektę mojej tezy bo widzę ( czytałem) że masz aktualne informacje w tym temacie .
BTW, dzisiaj rozmawiałem z obsługą terminala w Gdańsku. Robią testy tego samego dnia co rejs po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie - test i świadectwo w j. angielskim po opłacie 120 pln otrzymujesz po godzinie (przed wypłynięciem). Koniecznie trzeba sie rejestrować na kilka dni przed podróżą na określoną godzinę...nie wiem co ze spóźnialskimi. Może dla kogoś ta informacja będzie przydatna, mi ulżyło bo załapię się w tym przedziale czasowym (48h)
Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: Troll     
Forum -> Życie w Szwecji -> TESTY PRZY WIEŻDZIE DO SZWECJI
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






firma sprzątającą poszukuje pracownika od zaraz (Sztokholm)
Dołącz do grona fachowców remontujących łazienki (Täby)
Pracownik återvinningscentral (Sztokholm)
Praca- sprzątanie (Tyresö )
Praca dla operatora koparki (Stockholm)
🌟 Szukamy pracownikow do zespołu sprzątającego! (Stockholm)
Praca dla Ogolnobudowlanca (malmö)
Sprzatanie (Sztokholm)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 25 gości
oraz 1 użytkowników.


Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony