Odwiedzin 37777524
Dziś 1572
Czwartek 18 kwietnia 2024

 
 

Forum: Na każdy temat - Co zrobić w tej sytuacji ?

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorCo zrobić w tej sytuacji ?
Wiktoria570


Wpisów: 6
Od: 2020-03-31
2021-01-21 23:09
Wiec chodzi o auto. Niestety zostało zarysowane (nie przeze mnie) nie wiem kiedy i gdzie to sie stało ale podejrzewam że dzisiaj nad ranem się to stało na parkingu sąsiad wycofując mógł zarysowac więc postanowilam napisać do szefa że niestesty auto zostało zarysowane i że jestem pewna w 100% że tego nie zrobiłam ponieważ dzień wczesniej przeglądałam auto i nic takiego nie zauważyłam co lepsze jest to po stronie kierowcy więc nie dałoby się nie zauważyć. Szef dzwoni do mnie i mówi
że w 100% jest pewny że to ja zrobiłam i że nie chcę sie przyznać do tego bo większość osób ktore zsrysują samochód nie chcą sie przyznać do tego no to ja odpowiadam ze jest to głęboka i dość duża rysa i że gdybym coś takiego zrobiła to napewno bym poczuła. On mi odpowiada że nie poczulabym i mówi że ściągną mi z wypłaty 5 tysiecy koron. Popytałam się paru osób i wszyscy ktorych pytałam twierdzą że nie mają prawa mi odbić z wypłaty. Mało tego auto jest w leasingu i ma ubezpieczenie i auto casco napewno też ma. Dodam też że wiele osób mówi że to są oszuści. Niestesty nie mam dowodów na to że ja tego nie zrobilam i nie wiem co robić w tej sytuacji gdzie się udać?? Może ktos miał kiedyś podobny problem ?
  Profil uzytkownika: Wiktoria570     
melchior


Wpisów: 815
Od: 2018-08-18
2021-01-21 23:19
za 5 tys, to w dobrym warsztacie co najwyzej majster moze tylko popatrzec na auto, szczególnie jak jest nove.
  Profil uzytkownika: melchior     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2021-01-21 23:20
Auto napewno jest ubezpieczone i szef nie ma prawa
potracac Ci z pensji, bo i tak dostanie ubezpieczenie
wiec to by byla kradziez Twoich pieniedzy z jego strony.

Napisz mu ze go oskarzysz o kradziez, mozesz sama
sprawdzic po numerze rejestracyjnym auta, gdzie to
auto i jak jest ubezpieczone.
Wejdz do dzialu Auto motor... tu na Forum i tam jest
duzo na ten temat.
  Profil uzytkownika: alwa12     
melchior


Wpisów: 815
Od: 2018-08-18
2021-01-21 23:26
Na jakiej zasadzie uzytkujesz auto firmowe?
  Profil uzytkownika: melchior     
Wiktoria570


Wpisów: 6
Od: 2020-03-31
2021-01-21 23:32
Podpisywałam umowę w której pisze "pracownik jest zobowiązany do zachowania należytej ostrożności w trakcie użytkowania samochodu oraz przejmuje odpowiedzialność za jego ewentualne uszkodzenia oraz kradzież powstale na skutek nieprzestrzegania warunkow niniejszej umowy o ktorych mowa w pkt3. Pracownik będzie obciązony kosztami naprawy za uszkodzenia powastałe z jego winy lub nie uwagi."
  Profil uzytkownika: Wiktoria570     
melchior


Wpisów: 815
Od: 2018-08-18
2021-01-21 23:38
Kazdy leasing ma obowiazkowo ubezpieczenie, nie ma napraw na własna reke . Szef musi to zgłosic i wszystko odbywa sie bezgotówkowo. Nie moze ciebie niczym obciazac, chyba ze nie zaciagnełas recznego i auto sie stoczyło,nie zamknełas drzwi i nalało sie wody itd..
  Profil uzytkownika: melchior     
melchior


Wpisów: 815
Od: 2018-08-18
2021-01-21 23:39
szef to Polak?
  Profil uzytkownika: melchior     
Anna ZM
Göteborg


Wpisów: 521
Od: 2011-10-25
2021-01-21 23:41
W opisanej sytuacji pracodawca nie ma prawa żądać od ciebie odszkodowania. Mówi o tym 4 kap.1 § Skadeståndslagen:

4 kap. Arbetstagares skadeståndsansvar
4 kap. 1 §
För skada, som arbetstagare vållar genom fel eller försummelse i tjänsten, är han ansvarig endast i den mån synnerliga skäl föreligger med hänsyn till handlingens beskaffenhet, arbetstagarens ställning, den skadelidandes intresse och övriga omständigheter.

Po pierwsze nie ty spowodawałaś uszkodzenie. Pracodawca musiałby to udowodnić. Po drugie odszkodowanie płaci jedynie pracownik, który umyślnie lub poprzez wyjątkowe zaniedbanie doprowadził do szkody. Po trzecie samochód jest ubezpieczony.
Uważam, że powinnaś porozmawiać z pracodawcą powołując się na przepisy prawne, a jeśli mimo to potrąci ci coś z pensji to najpierw powinnaś poprzez komornika zażądać zwrotu potrąconej kwoty, a jeśli pracodawca nadal będzie się upierał, podac go do sądu. Znam dobrego i uczciwego polskiego prawnika, który ci napewno pomoże.
  Profil uzytkownika: Anna ZM     
Wiktoria570


Wpisów: 6
Od: 2020-03-31
2021-01-21 23:41
Niestesty w tej firmie jest tak ze jesli cos sie z autem stanie to albo robi sie na wlasną reke albo obcinają z wyplaty 5 tys. Dodam ze szef mówił cos na temat ubezpieczenia ze jest tylko jesli szkoda wynosi powyzej 5 tysiecy koron. Czy jest cos takiego ?
  Profil uzytkownika: Wiktoria570     
Wiktoria570


Wpisów: 6
Od: 2020-03-31
2021-01-21 23:51
Dodam tez ze auto jest w złym stanie tzn. Ze z kazdej strony są jakieś rysy, zderzak odpada a pracodawcy chodzi tylko o to żeby kasę za to wyciągnąć a i tak nic nie robi z autem
  Profil uzytkownika: Wiktoria570     
Wiktoria570


Wpisów: 6
Od: 2020-03-31
2021-01-21 23:59
Proszę o jakiś kontakt do Anna ZM
  Profil uzytkownika: Wiktoria570     
Anna ZM
Göteborg


Wpisów: 521
Od: 2011-10-25
2021-01-21 23:59
Wiktorio, w trakcie pisania odpowiedzi zobaczyłam twój następny wpis. Jeśli podpisałas zobowiązanie w umowie, to ten wpis może zobowiązywać cię do wynagrodzenia szkody. Z tym, że jest tam sformułowanie ""pracownik jest zobowiązany do zachowania należytej ostrożności...oraz przejmuje odpowiedzialność za jego ewentualne uszkodzenia ...powstale na skutek nieprzestrzegania warunkow niniejszej umowy o ktorych mowa w pkt3. Pracownik będzie obciązony kosztami naprawy za uszkodzenia powstałe z jego winy lub nie uwagi."
Moim zdaniem pracodawca musiałby udowodnić, że nie zachowałaś należytej ostrożności oraz że uszkodzenie powstało z twojej winy lub nieuwagi. Przeczytaj jeszcze raz swoją umowę i przemyśl, czy pracodawca może ci udowodnić nieprzestrzeganie jej warunków.
Inna kwestia to też koszt naprawy, bo pracodawca poniesie ewentualnie jedynie koszt t.zw. ryzyka własnego.
  Profil uzytkownika: Anna ZM     
Anna ZM
Göteborg


Wpisów: 521
Od: 2011-10-25
2021-01-22 00:04
Wiktorio, tutaj używam mejla

polonus26@gmail.com

Przyślij mi twój numer telefonu, bo może nie chcesz podawać na forum a napewno oddzwonię do ciebie. Sprawdź, czy mejl doszedł do mnie, bo niedawno zmieniłam operatora i czasem zajmuje to dłuższy czas.
  Profil uzytkownika: Anna ZM     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2021-01-22 05:47
To tzw självrisk i zalezy od umowy na Prawo sciagnac z wyplaty. Tak jest w niektorych hemtjänst.jak sie niechce chodzic na pieszo to pracodawca moze taka umowe miec.z tym ze cos jest nietak. Bo zakazdym razem placic 5000 bo jest rysa?? Musi Oddac do firmy zeby pomalowali.stympade ze ty musisk zaplacic självrisk
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Kontener


Wpisów: 333
Od: 2020-04-26
2021-01-22 10:04
ty annazm chyba nie zdajesz sobie sprawy z tego że koszty prawnika już na dzień dobry to tysiące koron a sąd to nawet dziesiątki tysięcy jak nie setki
nikt o zdrowych zmysłach nie idzie w szwecji do prawnika czy do sądu żeby walczyć o tak małą sumę
nie wpędzaj kobiety w koszty bo to nie ma sensu

  Profil uzytkownika: Kontener     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2021-01-22 10:29
No i kto tu czyta po lebkach ?

Toz AnnaZM wymienila najpierw rozmowe z pracodawca,
potem komornika, a na koncu prawnika.

Wiec jakie wpedzanie w koszta ? Tym bardziej ze jakby
na koncu sprawa trafila do sadu to skarzaca ma bankowo
wygrana sprawe i to pracodawca pojdzie z torbami po tym
jak bedzie musial oplacac koszta sadowe.

Inna sprawa ze dziewczyna moze z miejsca stracic prace,
chociaz to akurat wyszloby jej na dobre, bo pracuje
u bandyty ziutka, polaczka-cwaniaczka.

  Profil uzytkownika: alwa12     
EnWrotka
Stockholm


Wpisów: 5123
Od: 2011-05-25
2021-01-22 10:42
"jakby na koncu sprawa trafila do sadu to skarzaca ma bankowo
wygrana sprawe ".


Jakby tak było to w sumie po co najpierw rozmowa z pracodawcą, potem komornik, potem prawnik przecież można by od razu isc do sądu skoro sprawa wygrana.

Ale na bank nigdy takiej pewnosci nie mozna mieć kto by wygral i kto by poszedł z torbami.

  Profil uzytkownika: EnWrotka     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2021-01-22 11:08
Bankowo, bo szwindel z daleka widac.
Nawet nie jestem pewna czy pracodawca moze obciazyc
kobiete kosztami självrisk, bo to jego samochody
a swiadkow nie ma ze jego pracownica popelnila blad.

Juz samo zadanie 5000kr za ryse jest na niekorzysc
pracodawcy, bo niby skad wzial ta sume ?
oszacowal juz szkode w warsztacie ? czy sume sobie
z tylka wzial?
Z daleka widac ze dorabia sie na potraceniach z pensyj
naiwnych i zastraszonych pracownikow.


  Profil uzytkownika: alwa12     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2021-01-22 11:13
Takiemu skuwielkowi to tylko obic morde w ciemnym kacie,
rozpalic zelazo do czerwonosci i zimnym koncem w dupe
wsadzic. Dlaczego zimnym ? zeby nigdy nie mogl sobie
wyjac.
  Profil uzytkownika: alwa12     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2021-01-22 11:23
A czy to nie jest czasem tak, ze w przypadku gdy auto firmowe zostanie np porysowane na parkingu to nalezy zrobic najpierw"skadeanmälan", zeby ewentualnie pozniej ubezpieczalnia pokryla koszty?



Nie mam auta firmowego, ale taka mysl mi pierwsza przyszla do glowy.



Jezeli pracodawca bedzie mogl ubiegac sie od ciebie zadoscuczynienia, to najpierw musisz zobaczyc fakturke z kosztami.

No chyba, ze podpisalas jaks dziwna umowe z pracodawca juz z gotowa sumka za wszelkie przewinienia.

  Profil uzytkownika: pati_sko     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2021-01-22 11:28
Najwazniejsze- gdy sie nie podpisalo dziwnych umow z pracodawca, to pracodawca nie moze odtracac z pensji za naprawy auta firmowego.

Tym bardziej, gdy pracodawca nie przylapal pracownika np na zarysowaniu auta.


Tak to wyglada w Szwecji.


  Profil uzytkownika: pati_sko     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2021-01-22 11:30
W same sedno.
  Profil uzytkownika: alwa12     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2021-01-22 11:43
Jesli umowa jest szemrana, to tez ta umowe mozna podwazyc
Pracodawca nie moze zmuszac pracownikow do podpisywania
umow ktore sam sobie wymysla. Prawo jest prawem czy
pracodawcy sie podoba, czy nie.
AnnaZM dobrze zrobila ze podala do siebie kontakt,
bo przyjrzy sie temu punktowi nr.3 w tej umowie.
Tez jestem ciekawa co zawiera ten punkt 3.

Moj byly mial samochody firmowe i nigdy nie zadal
zwrotu od pracownika za uszkodzenie.
Wszystko pokrywalo ubezpieczenie, nawet mial ubezpieczenie na självrisk.
  Profil uzytkownika: alwa12     
EnWrotka
Stockholm


Wpisów: 5123
Od: 2011-05-25
2021-01-22 11:44
A mnie się coś obilo o uszy,że są ubezpieczenia od jakiej kwoty.Moze ubezpieczyciel zwraca koszty od 5tys a pracodawca z własnej kieszeni te do 5tys.
Więc jeśli Wiktoria podpisała taką "incercyze" to pracodawca ma wygrane.Kwestia tylko tego czy takie podpisane zobowiązanie jest zgodne z prawem czy kaprysem pracodawcy.
(Np jak pracownik banku pan X rozwali krzesło na którym siedzi i wartosc naprawy jest niższa niż 5tys to bank płaci ze swoich. Jak wyzsza to pokrywa ubezpieczenie , które bank wykupił.
Ale jak Pan X podpisal zobowiązanie to musi udowodnic czy sie bujał czy krzesło rozwaliło się ze starości.
A jak Pan X wysadzi w powietrze bank nawet z jego winy to ubezpieczyciel pokrywa koszty naprawy bo suma jest ogromna.Nawet jak Pan X zawinił.)

Ale tak myślę, że tu chodzi o auto, które powinno być objęte swoim ubezpieczeniem tak jak mowi Pati a nie takim od szkód wyrządzonych w firmie.

A z drugiej strony jeśli ktoś byłby pracodawcą i mial limitowane ubezpieczenie i 50 pracowników, którzy codziennie np psują kran . Czyli nie pokrywa to ubezpieczenie a nowy kran kulic musi to można isc z torbami placac za nieszanowanie mienia firmy .



  Profil uzytkownika: EnWrotka     
Kontener


Wpisów: 333
Od: 2020-04-26
2021-01-22 12:45
enwrotka jest jak piszesz
5 tys självrisk który pokrywa pracownik w razie czego
w umowie stoi jak byk co i jak
to mają nawet duże firmy prywatne
można się wykłócać o sformułowania ale pracodawca ma ubezpieczenie na ew. koszty sądowe a pracownik nie
  Profil uzytkownika: Kontener     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2021-01-22 13:17
Jezeli auto by zostalo zarysowane w godzinach pracy, to självrisk pokrywa pracodawca.

Byc moze, gdy auto sluzbowe z ktorego korzysta sie w czasie prywatnym (förmånsbil) zostalonzarysowane w niedziele pod kosciolkiem czy galeria, to pracodawca moze wymagac, ze pravownik placi självrisk.



W przypadku gdy pada podejrzenie, ze auto zostalo zarysowane na parkingu w miejscu zamieszkania pracownika.

Auto ubezpieczone przez pracodawce.
Przy parkeringsskador mozna ubiegac sieo ersärrning.
Czy pracownik ma placic självrisk?
Hmmm ?




  Profil uzytkownika: pati_sko     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2021-01-22 13:29
Juz sobie znalazlam w inernetach z tym czasem przed i po pracy.

"I händelse av olycka på fritid och på resa till och från arbete, svarar den anställde själv för självrisken, maximalt ett visst angivet belopp"


Tekst z 2015. Moze cos sie zmienilo.


https://www.tjanstebilsfak ta.se/sp_cpt/forsakringar-och-sjalvrisker /
  Profil uzytkownika: pati_sko     
JaNikt


Wpisów: 992
Od: 2016-04-16
2021-01-22 13:30
I po co tyle hałasu? Wez zapłac te 5 tysi i nie kombinuj, nie jest to jakis piniądz a unikniesz problemow.
  Profil uzytkownika: JaNikt     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2021-01-22 13:36
Z drugiej strony jest tez tak napisane w internetach:

"Min anställda förstörde företagets bil - kan jag kräva ersättning?
Efter att en av mina anställda varit ute på uppdrag med företagsbilen så upptäckte jag en stor bula och repor på bilen. Jag är övertygad om att skadorna orsakats under tiden han haft bilen. Kan jag kräva honom på självrisken som behöver betalas till försäkringsbolaget?
Troligtvis inte. Arbetstagare har ett mycket begränsat skadeståndsansvar gentemot arbetsgivare. En arbetstagare kan bara bli skadeståndsskyldig om det finns synnerliga skäl.

Det är synnerliga skäl om arbetstagaren varit grovt oaktsam eller agerat uppsåtligt. För det fall din anställde varit grovt oaktsam när han kört bilen, eller om han medvetet skulle ha orsakat skadorna, kan han anses vara ersättningsskyldig för skadan och därmed självrisken.

Om det ”bara” är en olyckshändelse så är det företaget som får stå för det."



https://www.foretagarna.se /juridisk-faq/anstallning/sjalvrisk-vid-s kada-av-foretagsbilen/


  Profil uzytkownika: pati_sko     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2021-01-22 19:34
dzisiaj sprawdziłem ,pracodawca niema prawa zsiagnac z wypłaty ,Anna zm ma 100% racji,moze i pracodawca sam niema pojęcia co ma zrobić????
  Profil uzytkownika: black sabbath     
kratka


Wpisów: 880
Od: 2012-02-18
2021-01-22 21:40
nie ma prawa sciagnac pieniedzy
  Profil uzytkownika: kratka     
Zygmunt Freud
Psykiater


Wpisów: 162
Od: 2007-06-08
2021-01-22 21:55
Dziewczyna pewnie ma dylemat zaplacic czy nie zaplacic. Jak zaplaci to pracodawca bedzie Sie cieszyc z oszustwa, jak nie zaplaci to bedzie Sie bala ze polaczysko ja zwolni.

Ja powiem tak nie placic!!!
Cywilizowana firma szanuje swoich chlebodawcow.i Jezeli zaczely Sie takie kretactwa w firmie to pora po szukac czegos innego. Szkoda zdrowia.
  Profil uzytkownika: Zygmunt Freud     
Zygmunt Freud
Psykiater


Wpisów: 162
Od: 2007-06-08
2021-01-22 21:57
A moze on sam rysuje te samochody
  Profil uzytkownika: Zygmunt Freud     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2021-01-23 00:10
JaNikt, jesli 5000kr jest dla Ciebie smieszna suma,
to moze sceduj ta kwote z wlasnego konta na rzecz
poszkodowanej.

Jak raz sie ugnie i zaplaci, to bedzie co chwila placic
chocby za to ze nie jest wielbladem.

Albo jestes na prochach, albo masz gietki kregoslup
i przepraszasz ze zyjesz, albo sam nacinasz Polakow ?

O prace dzis jest ciezko, ale nie mozna sie dawac tak
rolowac, przychodzi moment ze trzeba sie postawic, bo
u takiego "pracodawcy" zawsze beda coraz wieksze klopoty i coraz wiekszy wyzysk.
Nie rozzuchwalajmy bandytow zerujacych jak cmentarne hieny na naszej ciezkiej pracy i naszych zarobkach.

Mam pytanie do Zalozycielki :

Czy oplacasz jakas A-kasse ? Jesli tak to nie boj
sie zwolnienia, bedzie troche cienko przez jakis czas
ale prace znajdziesz.

Taki dran, nawet jak uzna Twoje racje i odpusci,
to w przyszlosci moze Ci podlozyc jakies czesci, lub
swoj wlasny portfel i oskarzy Cie o kradziez i jeszcze
lewych swiadkow podstawi.

Walcz o swoje prawa i rozgladaj sie za nowa praca,
bo harujesz u wyjatkowego ogryzka, a nie u czlowieka.

I dopoki tam jestes, to miej oczy dookola glowy.

Powodzenia
  Profil uzytkownika: alwa12     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2021-01-23 00:13
Zygmunt moze miec racje w tym ze to moze sam wlasciciel rysowac samochody- tez mi to przeszlo przez mysl.
  Profil uzytkownika: alwa12     
Kontener


Wpisów: 333
Od: 2020-04-26
2021-01-23 11:37
skąd ty zygmunt wiesz że to przekręt
i że sam pracodawca robi rysy
to chore co piszesz bo nikt nie ryzykuje 5 tys kr kosztów firmy w razie jak pracownik nie zapłaci
zwłaszcza jak ma się kilka takich przypadków
sama pisze że podpisała zgodę na tego typu koszty
nie ma co gdybać
  Profil uzytkownika: Kontener     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2021-01-23 13:53
ja po prostu wierze ze on sam niewie co powinno się zrobić,
  Profil uzytkownika: black sabbath     
JaNikt


Wpisów: 992
Od: 2016-04-16
2021-01-23 23:21
Ja bym zapłacił i miał swiety spokój. Po co sie denerwowac.
  Profil uzytkownika: JaNikt     
Zygmunt Freud
Psykiater


Wpisów: 162
Od: 2007-06-08
2021-01-24 01:23
Kontener-ja znalem takich pracodawcow co z ubezpieczalni za szkody pieniadze pobierali oraz pracownikom z wyplaty urywali.
  Profil uzytkownika: Zygmunt Freud     
Kontener


Wpisów: 333
Od: 2020-04-26
2021-01-24 09:42
to że ty znałeś to nie znaczy że tak jest i w tym przypadku
zreszą to normalne ei legalne że tak robili bo z ubezpieczalni dostawali normalne odszkodowanie a od pracownika självrisk czyli koszty własne ktorych ubezpieczenie nie pokrywa
zawsze są te koszty własne a polakierowanie nawet małej częsci samochodu w szwecji to olbrzymie koszty
twoja rada żeby nie płacic wpędza dziewczynę w jeszcze większe kłopoty a może nawet utratę pracy
a następny pracodawca też będzie wymagał podpisania klauzuli



  Profil uzytkownika: Kontener     
kratka


Wpisów: 880
Od: 2012-02-18
2021-01-24 09:45
Kontener uwazasz ze ok pracowac u takiego pracodawcy?
  Profil uzytkownika: kratka     
Kontener


Wpisów: 333
Od: 2020-04-26
2021-01-24 09:59
przeczytaj ze zrozumieniem co wyżej napisane i sobie odpowiedz
  Profil uzytkownika: Kontener     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2021-01-24 10:28
moze i wystarczy tylko porozmawiac z pracodawca,po co dramatyzowac.co on ma do wygrania ona zaplaci ryzyko wlasne i po wszystkim,ja podejrzewam ze to tak bylo ???? powiedziala ze jest rysa i nie z jej winy,a on powiedzial ze bedzie musiala zaplacic ryzyko wlasne bo jesli nie to moze i najlepiej sciagnac z wyplaty,moze i nielegalne ale najbardziej wygodne dla ich oboje
  Profil uzytkownika: black sabbath     
EnWrotka
Stockholm


Wpisów: 5123
Od: 2011-05-25
2021-01-24 11:20
"podejrzewam że dzisiaj nad ranem się to stało na parkingu sąsiad wycofując mógł zarysowac "

Skoro Wiktoria podejrzewa sąsiada o zarysowanie dość poważne to chyba można na aucie sąsiada sprawdzić czy na jego aucie nie zostały ślady lub kawałki lakieru.?


  Profil uzytkownika: EnWrotka     
Anna ZM
Göteborg


Wpisów: 521
Od: 2011-10-25
2021-01-26 00:10
Sprawa częściowo się rozwiązała. Podaję prawidłową odpowiedź na wypadek, gdyby ktoś znalazł się w podobnej sytuacji.
Otóż gdyby Wiktoria nie podpisała zobowiązania odpowiedzialności materialnej za samochód, to pracodawca musiałby udowodnić jej winę zgodnie z moim poprzednim wpisem, czyli "Skadeståndslagen". Niestety fakt podpisania zobowiązania powoduje obowiązek udowodnienia niewinności przez Wiktorię. Jest to w jej wypadku trudne, bo nie może ona udowodnić w jaki sposób samochód został uszkodzony bez jej winy.
Musi ona pokryć koszty naprawy udokumentowane przez pracodawcę lub sama załatwić naprawienie samochodu.
Ta sprawa nie była łatwa, więc musiałam skonsultować ją z prawnikiem Krzysztofem Lipinskim, który jest specjalistą w prawie szwedzkim. Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości to proszę zadzwonić do niego.
Kristoffer LIPINSKI tel. 0700 40 6666
  Profil uzytkownika: Anna ZM     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2021-01-26 05:50
Tak pisalem wczesnie bo tak jest w hemtjänsten w niektorych dla tych wygodnych co niechca chodziic na piechote teraz jest czarno na bialym.Anna zm fajnie zes sie tym zajelas
  Profil uzytkownika: black sabbath     
JaNikt


Wpisów: 992
Od: 2016-04-16
2021-01-26 08:52
Od tygodnia powtarzam,zapłac te 5 tysi, i tak bedzie to najtaniej.
  Profil uzytkownika: JaNikt     
Kontener


Wpisów: 333
Od: 2020-04-26
2021-01-26 09:05
ciekawe skąd ten pan lipinski ma swoje informacje
chyba z internetu
jeszcze niedawno był sprzedawcą w ikea
a tu nagle doradca prawny
jakiś farbowany lis
  Profil uzytkownika: Kontener     
JaNikt


Wpisów: 992
Od: 2016-04-16
2021-01-26 09:09
buhaha.... prawnik nad prawnikami
  Profil uzytkownika: JaNikt     
EnWrotka
Stockholm


Wpisów: 5123
Od: 2011-05-25
2021-01-26 09:30

"Kopernik tez była kobietą".
I nie jednemu psu na imię Burek.

Moze jeden KL pracuje w Ikea a drugi KL jest specjalistą w prawie.
Zadzwon Janikt czy Kontener i zapytajcie się pana KL czy są szafy 5drzwiowe to będziecie wiedzieć jakim jest specjalistą.
  Profil uzytkownika: EnWrotka     
JaNikt


Wpisów: 992
Od: 2016-04-16
2021-01-26 09:35
Pan Anna Zm juz budzi u mnie zohydzenie, a co dopiero jakis tam sprzedawca.
  Profil uzytkownika: JaNikt     
EnWrotka
Stockholm


Wpisów: 5123
Od: 2011-05-25
2021-01-26 09:51
"Pan Anna Zm juz budzi u mnie zohydzenie"

O jasny gwint Janikt.!
Nie musiałeś się publicznie chwalić, że się chciałeś z kimś całować i Ci się nie spodobało.
  Profil uzytkownika: EnWrotka     
Kontener


Wpisów: 333
Od: 2020-04-26
2021-01-26 10:22
dzwoń enwrotka i sprawdzaj ja nie musze
  Profil uzytkownika: Kontener     
Kontener


Wpisów: 333
Od: 2020-04-26
2021-01-26 10:25
ten pan pewnie przeczytał wpisy wyżej i dowiedział się z nich co trzeba odpowiedzieć
  Profil uzytkownika: Kontener     
EnWrotka
Stockholm


Wpisów: 5123
Od: 2011-05-25
2021-01-26 10:32
A po co mam dzwonić jak ja nie potrzebuje porady prawnej.
Ty Kontener dzwon , może przyda Ci sie jak sie okaże, że to nie farbowany lis i nie sprzedawca w Ikei i będziesz potrzebował porady jak wybrnąć ze zniesławienia .
  Profil uzytkownika: EnWrotka     
EnWrotka
Stockholm


Wpisów: 5123
Od: 2011-05-25
2021-01-26 11:38
A z drugiej strony to mysle , że nie powinno się podawać danych innych bo jest to forum anonimowe i reklama tutaj może być różna

Jakby Anna napisała,że zna prawnika,który wie " co zrobić w takiej sytuacji"a ktoś by napisał, że to pewnie jakiś sprzedawca i farbowany lis to byłoby ok.
Ale Anna podała imie, nazwisko telefon co można sprawdzić w np eniro , hitta ,ratsit.
AnnaZM podaje na forum swojego meila.Ktos zainteresowany może do niej napisać i wówczas uzyskał by konkretny kontakt.

Ps.Tak mysli tez moja teściowa Pelagia Upierdliwska tel 07000000 - specjalistka od sprzedaży piasku na pustyni.Mozna korzystać z tego numeru do woli.
  Profil uzytkownika: EnWrotka     
JaNikt


Wpisów: 992
Od: 2016-04-16
2021-01-26 11:45
Dlatego napisałem, ze podawanie cudzych danych budzi u mnie zohydzenie.
  Profil uzytkownika: JaNikt     
EnWrotka
Stockholm


Wpisów: 5123
Od: 2011-05-25
2021-01-26 11:56
Powód zohydzenie Janikt piszesz teraz.
Napisałeś wcześniej , że ktoś budzi w Tobie zohydzenie nie podając powodu .Zresztą sprzedawca też Cie zohydza a nie pisał nic na forum

Dlatego ja Ci teraz pisze - Janikt jestes forumowym ohydniotwórcą
  Profil uzytkownika: EnWrotka     
JaNikt


Wpisów: 992
Od: 2016-04-16
2021-01-26 12:48
A ja ci pisze,że gówno mnie obchodzi co ty piszesz, bo twoje flustracje dyndają mi koło pióra.
  Profil uzytkownika: JaNikt     
EnWrotka
Stockholm


Wpisów: 5123
Od: 2011-05-25
2021-01-26 13:08
A jakos mnie nie dziwi co mógłbyś napisac Janikt-ohydniotwórco.
Dzięki, że potwierdzasz iz miałam racje.
A ,żeby Ci coś dyndało koło pióra to trzeba je mieć.
Na ponad 600wpisow to tylko walisz w klawiaturę ciągle te same nudne teksty.
  Profil uzytkownika: EnWrotka     
JaNikt


Wpisów: 992
Od: 2016-04-16
2021-01-26 13:20
Poziom nudy w twoich tekstach siega poziomu klasycznego ośmiotysięcznika.
  Profil uzytkownika: JaNikt     
EnWrotka
Stockholm


Wpisów: 5123
Od: 2011-05-25
2021-01-26 13:36
No jest lepiej Janikt, widzę , że jednak potrafisz sięgnąć szczytów. A i ciśnienie już tak Ci się nie podnosi.

Teraz możesz w inny sposób powiedzieć swoje zdanie , że nie podoba Ci się podawanie cudzych danych na forum i to gówno jednak Cie obchodzi.
Zrób to w mniej ohydny sposób. Dzięki za zabawę.Cmok.
  Profil uzytkownika: EnWrotka     
JaNikt


Wpisów: 992
Od: 2016-04-16
2021-01-26 13:40

Baw sie w swoim gronie a mnie dupy nie zawracaj.
  Profil uzytkownika: JaNikt     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2021-01-26 15:22
Dlatego napisałem, ze podawanie cudzych danych budzi u mnie zohydzenie.

janikt. to jest konkretna odpowiedz + potwierdzenie ,,,dla zainteresowanych ,,,anna zm napisala tak ze poprawniej i konkretniej nie mozna
  Profil uzytkownika: black sabbath     
JaNikt


Wpisów: 992
Od: 2016-04-16
2021-01-26 15:57
I niech dołączy jeszcze adres pana L. bo ja bym chciał z nim w domu pogadać.
  Profil uzytkownika: JaNikt     
Anna ZM
Göteborg


Wpisów: 521
Od: 2011-10-25
2021-01-26 16:00
Ja również staram się unikać podawania danych na forum, ale tym razem zrobiłam wyjątek z dwóch powodów:
1. Krzysztof Lipinski ogłasza się na facebooku oraz wielokrotnie próbował umieścić swój anons na Poloniiinfo, ale nikt w redakcji nie odpowiedział na jego telefon.
Jest on prawnikiem mieszkajcym w Szwecji, ze szwedzkim dyplomem i mogę go polecić.
2. Spotkałam się z wieloma rodakami oszukanymi przez prawników z Polski. Znam dwa takie nazwiska. Jeden to mężczyzna podający się za adwokata, nie wiem może nim jest. Nazwisko zaczyna się na J. Pobrał on dużo pieniędzy od różnych ludzi i nigdy nie rozpocząl nawet żadnej sprawy. W oszustwach pomaga mu córka mieszkająca w Szwecji. Przeciwko niemu toczy się obecnie sprawa w Polsce, którą wytoczyli mu właśnie oszukani Polacy ze Szwecji.
Druga osoba to kobieta o nazwisku zaczynejącym się na R.
Mieszka ona również w Polsce. Mam kopię dokumentu w którym sąd szwedzki zakazał jej reprezentowanie klientów w Szwecji z powodu niekompetencji.
Myśle, że takich oszustów jest więcej.
Każda sprawa sądowa jest ważna i kosztowna dla klienta. Google już dawno dają możliwość wystawiania opinii różnym usługodawcom i produktom. Ja wybierając fryzjera czytam wszystkie opinie zamieszczone na internecie, więc opinia o prawniku nie powinna być czymś karygodnym.
  Profil uzytkownika: Anna ZM     
JaNikt


Wpisów: 992
Od: 2016-04-16
2021-01-26 16:06
I co to kogo obchodzi?

Kajetan, interweniuj w takich sprawach, cudze żale nas nie interesują.
  Profil uzytkownika: JaNikt     
EnWrotka
Stockholm


Wpisów: 5123
Od: 2011-05-25
2021-01-26 16:35
Ojoj ale się Janikt wyżaliłeś Kajetanowi aż sie zainteresowałam.

Ps.
A za kogo Ty Janikt mówisz " nas"??.
To Ci "nasi" takie tępaki , że nie mają własnego zdania żeby napisać i Ty mówisz w ich imieniu czy przyznajesz się, że za kilka nicków tu piszesz ?
No to może jednak interwencja by się przydała.
  Profil uzytkownika: EnWrotka     
EnWrotka
Stockholm


Wpisów: 5123
Od: 2011-05-25
2021-01-26 16:38
" Wielokrotnie próbował umieścić swój anons na Poloniiinfo, ale nikt w redakcji nie odpowiedział na jego telefon.".

To może na bazarze niech sprobuje.
Ale jak na prawnika to chyba ma małą siłę przebicia skoro nie potrafi załatwić takiej prostej sprawy jak reklama na poloniainfo.
  Profil uzytkownika: EnWrotka     
JaNikt


Wpisów: 992
Od: 2016-04-16
2021-01-26 16:44
Ty jednak jestes pierdolniety.
  Profil uzytkownika: JaNikt     
EnWrotka
Stockholm


Wpisów: 5123
Od: 2011-05-25
2021-01-26 17:14
"..pierdolniety."


Chyba końcówka powinna być -.....nieta.
Ale może to do Kontenera lub do Kajetana lub do BlackaS


Tak czy siak Wy Janikt jednak jestescie tępymi donosicielami
  Profil uzytkownika: EnWrotka     
Kontener


Wpisów: 333
Od: 2020-04-26
2021-01-26 19:55
nie wiem annazm za kogo ty się uważasz bo nie ma możliwości sprawdzenia ani twoich kompetencji ani wykształcenia ani w ogóle niczego co dawałoby ci prawo udzielania rad
żeby kogoś polecać to trzeba najpierw samemu coś znaczyć
czy ty też masz problemy z kontaktem z redakcją i nie możesz ogłaszać swoich usług z imieniem nazwiskiem nrtel, danymi do identyfikacji itp?
towarzystwo wzajemnej adoracji jakieś sie porobiło
  Profil uzytkownika: Kontener     
Kontener


Wpisów: 333
Od: 2020-04-26
2021-01-26 20:01
gdzie ciebie można sprawdzić annazm
bo skoro nawet fryzjera powinno się sprawdzać to ciebie tym bardziej

  Profil uzytkownika: Kontener     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2021-01-26 21:48
Jaka milusińska drama





  Profil uzytkownika: pati_sko     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2021-01-27 01:25
AnnaZM, mam nadzieje, ze tego rodzaju przysrywki jak wyzej, nie zniecheca Cie do udzielania rad na Forum.

Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: alwa12     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2021-01-27 01:29
Kontener, najwazniejsze, ze Ty cos znaczysz....
...jak stoisz przed lustrem, tez pozdrawiam
  Profil uzytkownika: alwa12     
Anna ZM
Göteborg


Wpisów: 521
Od: 2011-10-25
2021-01-27 16:33
Tylko, taki drobny komentarz.
Temat dyskusji był poważny i tak potraktowałam moją odpowiedź. Dlatego też wolałam skonsultować ją z zawodowym prawnikiem. Krzysztof przeanalizował sprawę Wiktoii nieodpłatnie za co jestem mu wdzięczna i podałam jego dane ponieważ nie chcę przypisywać sobie zasługi za jego pracę.
  Profil uzytkownika: Anna ZM     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2021-01-27 17:30
po jaki h ....dodawać jakieś głupie komentarze ,temat rozwiązany i zakończony ,,punkt
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Kontener


Wpisów: 333
Od: 2020-04-26
2021-01-27 19:05
takich "zawodowych" prawnikow to na pęczki na tym forum
ktoś powinien im podziękować za "zasługi"
  Profil uzytkownika: Kontener     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2021-01-27 20:50
Jak cos, to ja mam na swoim koncie podstawy entreprenadjuridik

Na linkedin tego sie nie zobaczy, bo nie mam linkedin
A na fejsbukach tez nie wpisalam w swoje zaslugi i osiagniecia 😆




PS
Porad (za darmo) mozna szukac tez przez neta. Np slynne Lawlin.se.
Wiele tam jest powtarzajacych sie pytan.

Choc wiadomo, najlepiej na poloniainfo.se - tu pelno ekspertow.
Sporadycznie, polak polakowi wilkiem


Ja jestem Ministrem do spraw poszukiwawczych dr specjalista linkolog.

Chociaz, jest tez kilka innych czlonkow poloniainfo.se co umią w linki.

Ale pati jest the best
  Profil uzytkownika: pati_sko     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2021-01-27 20:51
*lawline.se
  Profil uzytkownika: pati_sko     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2021-01-27 21:09
Jak to dobrze ze mieszkam w lesie i moge sie poruszac
gdzie chce, jak chce i bez naryjnika na mordzie
bo widze ze wszyscy na Forum zdrowi i covid Was
nie dopadl, tylko ta pier###ona pandemia rzuca sie
Wam na mozgi

Pociesze, to kiedys minie no bo idzie juz nowa
pandemia
  Profil uzytkownika: alwa12     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2021-01-27 21:12
Pati, oczywiscie ze jestes the best, ale cos ostatnio
sie rozleniwilas i Anna musi zapieprzac za dwoje
  Profil uzytkownika: alwa12     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2021-01-27 22:55
oj,to ja szybko biegnem lecem zrobić
rachunek sumienia
zal za grzechy
& mocne postanowienie poprawy
  Profil uzytkownika: pati_sko     
Anka33


Wpisów: 1406
Od: 2014-05-28
2021-02-01 13:28
"nie wiem annazm za kogo ty się uważasz bo nie ma możliwości sprawdzenia ani twoich kompetencji ani wykształcenia ani w ogóle niczego co dawałoby ci prawo udzielania rad...gdzie ciebie można sprawdzić annazm bo skoro nawet fryzjera powinno się sprawdzać to ciebie tym bardziej"

Co za ludzie, tylko sie doczepic, dowalic.
Najgorsze to co mowia o Polakach powstaje wlasnie z takich zachowan. Za kilka groszy zjadl by z pod siebie gowno a innym przypisuje swoje zachowanie. W kazdym dopatruje sie tego co sam robi.

P.Aniu przykre ze za darmowe porady zostala Pani tak obrazona, ale niech Pani wybaczy prostakom!
  Profil uzytkownika: Anka33     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2021-02-01 21:13
Anka, prostakom nie nalezy wybaczac, tylko lac
na odlew po ich niewyparzonych ryjach, bo inaczej
nigdy sie nie naucza.
Cham zrozumie tylko po chamsku, bo inny poziom
pojmowania jest mu niedostepny.
  Profil uzytkownika: alwa12     
Forum -> Na każdy temat -> Co zrobić w tej sytuacji ?
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Sprzatanie 50%-100% grafiki (Täby)
Mycie okien i prace ogrodowe (Stockholm)
Sprzątanie domów i mieszkań Stockholm (Stockholm)
Sprzątanie (Göteborg )
Praca w lesie (Fröslida )
Renowacja ram okiennych (Huddinge )
Personlig assistans Södertälje (Södertälje)
Sprzatanie (Södertälje/ Nykvarn)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 30 gości
oraz 2 użytkowników.


Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony