Odwiedzin 37808268
Dziś 637
Sobota 27 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - emigracja z majątkiem

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autoremigracja z majątkiem
pucolek
Kijewo Kròlewskie


Wpisów: 4
Od: 2021-01-16
2021-01-16 22:29
witam,
od kilku lat biję się z myślami czy chce dalej żyć w Polsce i choć czuję przywiązanie i chęć pozostania to wydaje mi się że za jakiś czas będzie bardzo źle politycznie, podatkowo itp... i będzie za późno żeby spróbować ułożyć sobie życie gdzieś indziej.

od kilku lat prowadzę firmę budowlaną i buduję domy jednorodzinne pod klucz w technologii szkieletowej Steico, mam cały niezbędny sprzęt włącznie z samochodami warty kilkaset tysięcy zł więc szkoda mi to wszystko zostawić...

oczywiście są też ludzie którzy dla mnie pracują ale ich na siłę nie zabiorę przecież

mam też żonę, syna i psa

no dobra dosyć o mnie,

chciałbym znaleźć pracę w zawodzie tzn znaleźć klientów na budowę domu, spakować cały sprzęt, założyć legalną firmę w Szwecji i robić usługi, oczywiście rodzinę chce zabrać ze sobą

potrzebuję pomocy w znalezieniu pracy dla siebie, dla żony, szkoły dla syna, mieszkania itd itd

jeżeli chodzi o język to niestety mówię tylko po polsku i angielsku, a żona tylko po polsku,

czy są tu jakieś osoby, firmy, które pomagają w takim procesie emigracyjnym, bo zdaję sobie sprawę z tego, że nie jest to łatwa sprawa, a nie kręci mnie sposób na zasadzie, że ja wyjadę na dwa lata, wszystkiego się nauczę i dopiero wtedy ściągnę rodzinę,

wiem że może być ciężko dlatego pytam czy coś się z moim przypadkiem da zrobić?
  Profil uzytkownika: pucolek     
Poważny temat! Ten temat został oznaczony jako poważny. Oznacza to, że autor oczekuje poważnej dyskusji lub odpowiedzi na pytanie.
mcmrbygg11


Wpisów: 481
Od: 2018-04-14
2021-01-16 23:40
Jeśli masz jak to piszesz majątek to przyjedz tutaj pierw sam na 2-3 msce. Spodoba się to kupuj dom. Polecam środkowa część bo tanio. Niestety to nie jest już ta Szwecja co 10 lat temu ale ja nie żałuję. Pracy jest dużo dla fachowców. Idealnym rozwiązaniem dla ciebie by było zatrudnić się na zasadzie polskiej działalności jako podwykonawca na ten okres. Omijaj sztokholm malmo i geteborg. Mój znajomy na południu szuka podwykonawców na tych zasadach i jest w pełni wypłacalny. Daj jakieś namiary na siebie
  Profil uzytkownika: mcmrbygg11     
pucolek
Kijewo Kròlewskie


Wpisów: 4
Od: 2021-01-16
2021-01-17 00:03
co masz na myśli dokładnie pisząc środkowa cześć ? dlaczego omijać większe miasta ?
  Profil uzytkownika: pucolek     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2021-01-17 04:26
"...wydaje mi sie ze za jakis czas bedzie bardzo zle
politycznie..."

Pucolek, jesli to jest jeden z powaznych powodow, dla
ktorego chcesz opuscic Ojczyzne...to chyba nie zdajesz
sobie sprawy w jak wolnym kraju zyjesz, mimo ze ten
kraj ma wiele ulomnosci.

Szwecja dzis to typowe NRD-owskie Stasi, a bedzie
jeszcze gorzej.

Niemniej kazdy ma wolny wybor, ale Twoje dziecko juz
nie, bo to Ty za nie decydujesz i to Ty wywrocisz mu
swiat do gory nogami.

Z tego co piszesz, to raczej masz dobry biznez w Polsce
tu bedziesz musial zaczynac od zera i dlugo pracowac
by wyrobic sobie marke i klientow.

Jesli jednak jestes tak zdeterminowany, to sluchaj
Mcmrbygg i omijaj wielkie miasta-zdrowiej
i bezpieczniej dla Twojej Rodziny no i lzej zyc.

Przyjedz najpierw sam na jakies 3,6 miesiecy,
To zadna rozlaka, bo stad do Polski to rzut beretem.

No i poczytaj troche o dzisiejszej Szwecji.

  Profil uzytkownika: alwa12     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2021-01-17 09:05
Szwecja dzis to typowe NRD-owskie Stasi, a bedzie
jeszcze gorzej.

juz dawno bym sie wyprowadzil,,,przyjedz zobacz ,,na gotowe przyjechac to troche ciezko,
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Kontener


Wpisów: 333
Od: 2020-04-26
2021-01-17 10:21
pucolek ty się wogóle nie nadajesz na emigrację
nie masz takiego podejścia do życia co to jest niezbędne do poradzenia sobie, jesteś wygodnicki i chciałbyś łatwo dojść do celu co widać już jak piszesz że nie kręci cie wyjazd samemu na początek. Argument polityczny to sobie wsadz w d.... to było dobre w komunizmie ale nie teraz człowieku. Jak ci nie pasuje polityka w Polsce to szwecja jest ostatnim krajem gdzie powinieneś mieszkac alwa dobrze pisze
Jak już tak bardzo chcesz to zacznij od przeczytania tego forum ale pewnie cię to nie kręci i czekasz na gotowca Ręce i nogi "sie urywajo" !
Na takich warunkach jak ty byś chciał to tylko fachowcy z zapewninoną pracą i mieszkaniem w szwecji a nie budowlaniec tutaj takich pełno jak ty nie poradzisz sobie.Bez obrazy ale to widać już po tobie.
  Profil uzytkownika: Kontener     
Kontener


Wpisów: 333
Od: 2020-04-26
2021-01-17 10:30
a jak jednak będziesz wyjeżdżał to nie zapomnij o ludziach co ich teraz zatrudniasz bo oni też pewnie mają rodziny i pracowali na ten twój majątek co chcesz ze sobą zabrać. Zeby nie zostali na lodzie bo jak widać nie ma ich w twoich planach
  Profil uzytkownika: Kontener     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2021-01-17 10:32
"ktorego chcesz opuscic Ojczyzne...to chyba nie zdajesz
sobie sprawy w jak wolnym kraju zyjesz, mimo ze ten
kraj ma wiele ulomnosci."


  Profil uzytkownika: pati_sko     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2021-01-17 10:33
"potrzebuję pomocy w znalezieniu pracy dla siebie, dla żony, szkoły dla syna, mieszkania itd itd"


Jakiej pomocy oczekujesz?
  Profil uzytkownika: pati_sko     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2021-01-17 10:46
kontener. piszesz z polski????
  Profil uzytkownika: black sabbath     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2021-01-17 10:55
duzo z obecnej emigracji przyjezdza i narzeka ze tu mu nie pasuje albo malo placa,zwolnili itd,,,,,ale zaden nie wraca???,,,,chyba dwoch na tym forum pisalo jak wrocic,,,alwa jest pierwsza co wraca od 30 lat.ja ciebie doskonale rozumiem ze chcesz wyjechac na gotowe ,masz rodzine i kto by niechcial miec wszystko od razu zalatwione,niestety jest inaczej niz sie wydaje,masz dwie dobre cechy na sam poczatek angielski i znasz fach,ra na sam poczatek to chec i odwaga ,
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Kontener


Wpisów: 333
Od: 2020-04-26
2021-01-17 11:23
dobre pytanie patisko, ciekawe jaka będzie odpowiedz
ma się majątek fach i zna obcy język ale co z tego jak człowiek wygodnicki i niezaradny
  Profil uzytkownika: Kontener     
Kontener


Wpisów: 333
Od: 2020-04-26
2021-01-17 11:30
patisko ty się śmiejesz ale tak naprawdę to czy ty kiedykolwiek spotkałas się z otwartą krytyką systemu czy polityków szwedzkich tak jak to jest w Polsce?
strajk? spontaniczna demonstracja? wszystko kontrolowane

  Profil uzytkownika: Kontener     
Kontener


Wpisów: 333
Od: 2020-04-26
2021-01-17 11:32
wszystko kontrolowane to mam na myśli szwecje oczywiście
  Profil uzytkownika: Kontener     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2021-01-17 11:37
prowadzic firme w polsce a przyjechac zeby samemu zapierniczac do dosc powazna decyzja ,niech zona prowadzi firme w polsce,poprzez ciebie (internet,skype,) a ty tutaj buduj przyszlosc,w razie czegos masz do czego wrocic
  Profil uzytkownika: black sabbath     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2021-01-17 11:41
wszystko kontrolowane to mam na myśli szwecje oczywiście

to jest zle czy dobrze ? dobry przykladem jest restauracja,,,na czarno brac zaplate to dobrze ale jak pandemia przyszla to nagle cha wynagrodzenia jakby restauracja miala niesamowite obroty,,,,z tego co piszesz to niemasz pojecia jak tutaj jest i zbyt krotko mieszkasz ,co maja strajki do tego nieznasz szwedzkiej mentalnosci skoro tak piszesz,napisz lepiej cos na temat
  Profil uzytkownika: black sabbath     
EnWrotka
Stockholm


Wpisów: 5129
Od: 2011-05-25
2021-01-17 11:45
No przecież na to co Pati pyta Pucolek dał odpowiedz , że potrzebuje/szuka osoby, firmy
które pomagają w takim procesie emigracyjnym.
I wydaje się, że taką osobę juz znalazl i jest to Mcmrbygg11.

Moze jednak są też takie firmy jednoosobowe, które za kawałek majątku Pucolka zorganizują mu prace i wyszukają klientów, załatwią szkolę i zakupią dom , wypiszą wniosek o personnumer i nawet kupią bilet na prom itd .
W sumie jak kogos stać to taki koncert życzeń moze sobie tez kupic.
Nawet niektórzy reklamują się na bazarze , może oni będą wiedzieć co z takim przypadkiem zrobić.

A tak ode mnie.Poco szukać bułek jak chleb na miejscu.
Ale kto bogatemu zabroni
Wg mnie Kontener swietnie tu pisał..


  Profil uzytkownika: EnWrotka     
melchior


Wpisów: 818
Od: 2018-08-18
2021-01-17 11:53
My mozem sie ze szwagrem zająć takim posredniakiem.
Daj nam cynk na mila co i jak, a my reszto zorganizujem.
  Profil uzytkownika: melchior     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2021-01-17 12:00
polak w szwecji chce uswaiadamiac polaka w polsce jak mu jest dobrze tam gdzie mieszka,a sam wyemigrowal do szwecji i jest mu tak "zle" ze od razu odradza przyjazdu rodakowi,
  Profil uzytkownika: black sabbath     
EnWrotka
Stockholm


Wpisów: 5129
Od: 2011-05-25
2021-01-17 12:02
Ależ Melchiorze szwagier by musial umieć napisac umowe na papierze .Przeciez Pucolek nie zapłaci na jego ładne oczy i słodki bajer.
Choc różnie w zyciu bywa , może dacie radę....
kupic bilety na prom.
  Profil uzytkownika: EnWrotka     
EnWrotka
Stockholm


Wpisów: 5129
Od: 2011-05-25
2021-01-17 12:07
"polak w szwecji chce uswaiadamiac polaka w polsce jak mu jest dobrze tam gdzie mieszka,a sam wyemigrowal do szwecji i jest mu tak "zle" ze od razu odradza przyjazdu rodakowi,"


Ja mysle , ze to nie chodzi o odradzanie ale o informację tym w Polsce , że tu manna nie leci z nieba a pieniądze nie leżą na ulicy i nie wystarczy mieć tylko koszyk i raz ręce w górę po manne a potem ukłon po kase.






  Profil uzytkownika: EnWrotka     
EnWrotka
Stockholm


Wpisów: 5129
Od: 2011-05-25
2021-01-17 12:17
"za jakiś czas będzie bardzo źle politycznie, podatkowo itp.." pisze Pucolek



No ale w Polsce na działalności to chyba nie ma 50% podatku jak w Szwecji?
  Profil uzytkownika: EnWrotka     
prawda123


Wpisów: 204
Od: 2018-10-11
2021-01-17 12:25
"No ale w Polsce na działalności to chyba nie ma 50% podatku jak w Szwecji?"

W polsce wiekszosc działalnosci jest całkowicie wstrzymana i to chyba na dlugi czas.
  Profil uzytkownika: prawda123     
EnWrotka
Stockholm


Wpisów: 5129
Od: 2011-05-25
2021-01-17 12:32
"W polsce wiekszosc działalnosci jest całkowicie wstrzymana i to chyba na dlugi czas."

Jak "chyba "to dobry argument na przyjazd Pucolka na pewien okres bez ciągania rodziny i psa. Co już kilka osób w temacie wcześniej stwierdzilo.

Budowlanka tez wstrzymana?
Czytalam, ze restauracje , fryzjerzy , siłownie i tego typu podobne.
  Profil uzytkownika: EnWrotka     
prawda123


Wpisów: 204
Od: 2018-10-11
2021-01-17 12:42
I gdzie ci budowlancy bedą sie zywic? jak zarcie lezy odłogiem.
W polsce było około 2.5 mln robotnikow budowlanych ruskich,ukraincow,białorusow,litwinow,rum unow,kazachow.
A teraz ich nie ma , rynek lezy.
  Profil uzytkownika: prawda123     
Kontener


Wpisów: 333
Od: 2020-04-26
2021-01-17 12:48
w szwecji też kryzys nawet w budowlance a jak teraz mają to prawo kryzysowe to rząd może zadecydować o pozamykaniu tego co w innych krajach już dawno jest pozamykane
tak pewnie będzie

  Profil uzytkownika: Kontener     
Kontener


Wpisów: 333
Od: 2020-04-26
2021-01-17 12:54
no i szczepionka w drodze, nagonka jak cholera
jak kto się nie zaszczepi to będzie wróg numer jeden
niby wolność ale spróbuj człowieku odmówić szczepienia to demokratycznie a raczej socjaldemokratycznie cię udupią
  Profil uzytkownika: Kontener     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2021-01-17 15:02
szczepienia to demokratycznie a raczej socjaldemokratycznie cię udupią

i dobrze, po to jest szczepionka,,, psy sie szczepi przeciwko wściekliźnie nie bez potrzeby ,bo i ludzi można zarazić
  Profil uzytkownika: black sabbath     
mikolajf
Stockholm


Wpisów: 402
Od: 2008-09-27
2021-01-17 15:11
Do Szwecji przyjeżdżali ludzie od zawsze. I dalej przyjeżdżają. W/g mnie Szwecja to dobry kraj do emigracji. Dzisiaj wszędzie jest trudno ale tutaj może nieco łatwiej. Gdyby mi dziś przyszło mieszkać w PL to natychmiast bym wyjechał bez zastanowienia się. Ale to jest bardzo osobista decyzja. Rób tak żebyś sobie nie pogorszył. Przygotuj się na to, że Szwecja i tutejsze społeczeństwo to kraj socjalistyczny. Ok 30% to socjaliści, 10% to komuniści i kilkanaście% to wywrotowcy MP. Reszta się nie liczy, przepychają się nawzajem ale nie mają żadnego przebicia. Jedyna partia opozycyjna to SD ale oni też niczego nie zmienią. Jak Ci to politycznie odpowiada to przyjeżdżaj.
  Profil uzytkownika: mikolajf     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2021-01-17 15:21
jaki ty masz problem z socjaldemokracja,? pojedz do usa i zobaczysz jak masz tutaj dobrze ,moze sam za MP nie jestem ale super mnie sie tutaj mieszka ,nikt mnie nie przesladuje ,podatki mam najmniejsze w szwecji ,suma podatkow odpowiadajacym zapotrzebowan jest idealna,na co narzekac,jeden z nielicznich krajow gdzie mozna super zyc jesli oboje pracuja ,smiac sie tylko z usa,kuzyn placi 10000 dolarow rok w rok za posiadanie zwlyklego domu ,a pieprza niedowiarkowie ze placimy duze podatki ,nawet niemaja pojecia jak malo placimy,ja zostaje a do polszy moge pojechac kiedy bede mial ochote
  Profil uzytkownika: black sabbath     
mikolajf
Stockholm


Wpisów: 402
Od: 2008-09-27
2021-01-17 15:31
Black sabbath: a gdzie Ty wyczytałeś, że ja mam problem z socjaldemokracją? Gdybym ja miał jakiekolwiek problemy w Szwecji to dawno by mnie tu nie było. Mieszkam tu od 55 lat i bardzo sobie chwałę.
  Profil uzytkownika: mikolajf     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2021-01-17 15:50
  Profil uzytkownika: black sabbath     
mcmrbygg11


Wpisów: 481
Od: 2018-04-14
2021-01-17 19:42
Chcesz to daj mejla do siebie. Ja gadałem dziś że znajomym to nawet cała twoja ekipę zatrudni na zasadzie wypożyczenia i miał byś proc jeszcze z tego. On daje zakwaterowanie w małej wiosce. Cisza spokój. Poznasz system i podejmiesz decyzję czy Ci pasuje. Aktualnie przez wirusa trzeba się sporo nagimnastykować by zarobić. Ja mam o tyle dobrze ze nawaliło śniegu w mojej okolicy i są fuchy prywatne odśnieżanie.
  Profil uzytkownika: mcmrbygg11     
pucolek
Kijewo Kròlewskie


Wpisów: 4
Od: 2021-01-16
2021-01-17 19:55
o kurcze ale słabo, gdzie 3 polaków tam 8 kłótni

Polak z polski wyjedzie ale polskość jak widać zostaję ...

troche wiocha powiem tak was czytać, oczywiście nie wszystkich ...

chodziło mi o dobrze skonstruowane argumenty za i przeciw albo tak jak ktoś napisał firmy które zajmują się procesem emigracyjnym i absolutnie nie jestem wygodnicki bo mimo tego że nie muszę to cały czas zasuwam z chłopakami fizycznie ...

i tak gdybym chciał, bez problemu wyjechał bym i jeszcze pewnie co nie, którzy z was żebrali by o robotę u rodaka, bo znam takich jak Wy, ludzie problemowi, wszędzie im źle,

a mi nie jest źle, jest mi dobrze boję się tylko tego że za chwilę z tak małej firmy jak moja nie zostanie nic, bo dzieję się w Polsce źle politycznie, małe firmy padają jedna za drugą, coraz to większe podatki, coraz to nowe opłaty, koszty utrzymania rosną, a przychody stoją w miejscu, ludzie chcą dostawać coraz więcej ale klienci za usługi chcą płacić coraz mniej, potężne firmy rozwijają się nie płacą podatków itd bo ich stać na prawników, księgowych a małe coraz bardziej cierpią, i kto wie czy za chwile będzie wg szansa wyjechać...

argumenty na zasadzie: "żyjesz w wolnym kraju", lub " nie wiesz jak masz dobrze" to sobie proszę wsadzić między książki, choć nie wiem czy tam też znajdą dobre miejsce,

o kurcze pewnie za wysoki poziom języka i nie którzy nie ogarną więc napisze prosto:

od tej pory proszę tych którzy nie mają nic konkretnego do powiedzenia o niewypowiadanie się!

jeżeli uważasz że musisz wylać z siebie jak zła jest szwecja to napisz 10 argumentów dlaczego jest tak strasznie chujowo!

a tych co się znają zapraszam do dyskusji, dziękuję.


ps. jednym z argumentów który zdecydował że wybrałem Szwecję to to, że nie poddała się covidowemu szaleństwu które obserwuję się na całym świecie z kilkoma wyjątkami, mam pełno znajomych w niemczech, angli, norwegi, ale tam COVID "strasznie szaleje i zbiera żniwo", jeżeli macie zdanie na ten temat to też się wypowiedzcie proszę,



  Profil uzytkownika: pucolek     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2021-01-17 20:24
jeżeli uważasz że musisz wylać z siebie jak zła jest szwecja to napisz 10 argumentów dlaczego jest tak strasznie chujowo!
poczekaj na alwe to tobie napisze ,,gwarantowane,,,,,
pakuj i przyjeżdżaj ,bo tez moga zamknąć Szwecję ,moze nietakt jak gdzie indziej ale cos jest w drodze
  Profil uzytkownika: black sabbath     
EnWrotka
Stockholm


Wpisów: 5129
Od: 2011-05-25
2021-01-17 20:35
Dowaliłes Polaku.
Przyjdzie następny ,który naprawdę bedzie chciał przyjechac , zapyta a wszyscy na forum go oleją bo pomyslą , że tak sam jak poprzedni cham.
Powinienes podziekowac za to co Ci napisali .

Tak tak nie ogarniamy tak wysokiego poziomu języka polskiego jakim piszesz.
Może zyczysz sobie po szwedzku?

I słuchaj rodaku...to forum ogólno dostępne i można się wypowiadac na dany temat w sposób jaki forumowicz uwaza.

A Ty powinienes wybrac co Ci pasuje a co nie .
Jesli 30 wpisów nie ograniasz to rację mają niektórzy , że sobie tu nie poradzisz bo wyzej srasz niż dupe masz.

Argument, że chcesz przyjechać z powodu bezszalenstwa covidovego jest tak głupi, że od razu widac iż wszedłes na forum dla jaj.

Witaj na forum Pucolku.Mam nadzieję , że pobawisz się jeszcze i się popucujemy.
  Profil uzytkownika: EnWrotka     
pucolek
Kijewo Kròlewskie


Wpisów: 4
Od: 2021-01-16
2021-01-17 20:50
uderz w stół a sztućce się odezwą; cytując klasyka

szkoda... no trudno,

  Profil uzytkownika: pucolek     
EnWrotka
Stockholm


Wpisów: 5129
Od: 2011-05-25
2021-01-17 21:01
Uderz młotkiem o ściane ale uwazaj bo bylo malowane .
- cytujac budowlanców , którzy sie znają na swojej robocie.
  Profil uzytkownika: EnWrotka     
Kontener


Wpisów: 333
Od: 2020-04-26
2021-01-17 21:10
Jak ci wiocha nie pasuje to nawet powyższa oferta nie będzie odpowiadać, poczekaj to odezwą się firmy z samego centrum Sztokholmu w dodatku z mieszkaniem dla ciebie i oczywiście rodziny i psa, a w ofertach będziesz przebierał jak w ulęgałkach
dla oświecenia podam ci jeszcze chociaż na to nie zasługujesz, że szwecja nie ma zaostrzeń bo do tej pory ten kraj nie miał prawa na kryzys tylko na wojnę i rząd miał związane ręce nie mogli wprowadzić zaostrzeń ani ograniczeń
teraz to prawdopodobnie nastąpi bow końcu to prawo mają, liczba zgonów przekroczyła 10 tys i wciąż rośnie
służba zdrowia podobno najlepsza na świecie na kolanach od samego początku pandemii
starych od razu na palitywne oddzały kierowali z wyrokiem śmierci



  Profil uzytkownika: Kontener     
Anna ZM
Göteborg


Wpisów: 521
Od: 2011-10-25
2021-01-17 21:17
Nie słyszałam o firmach pomagających w emigracji, ale dysponując pewnym kapitałem jest to do załatwienia.
Szwecja ma wiele zalet. Natura, zdrowe środowisko, transparentność przepisów, łatwośc dochodzenia swoich praw w sądach, darmowa nauka dla dzieci i dorosłych, równość wobec prawa. Ogólnie to uczciwi ludzie mogą spać spokojnie.
Wielu Polaków uważa za wadę to, że trudno tu kombinować.
Policja nie bierze łapówek. Nie ma "kasty". Nie jest łatwo zarobić coś nielegalnie. Największy problem to na początek mieszkanie, ale jeśli masz pieniądze to możesz je wynająć. Jeżeli masz dobrych ludzi i funkcjonującą firmę w Polsce to na początek możesz wysłać oferty współpracy do większych firm budowlanych. N.pp SERNEKE, PEAB itd. Pomagam jako doradca polskim firmom, które prowadzą prace na terenie Szwecji. Nie jest to zbyt skomplikowane. Ja mieszkam w Göteborgu i w tej chwili bardzo dużo się tu buduje. Zarówno obiekty mieszkalne jak i infrastrukturę.
Jeśli myślisz poważnie to skontaktuj się ze mną przez adres mejlowy: polonus26@gmail.com
  Profil uzytkownika: Anna ZM     
Kontener


Wpisów: 333
Od: 2020-04-26
2021-01-17 21:19
rząd wypiął dupę na wszystko i oddał sprawy epidemii w ręce psychopaty o nazwisku Tegnell
ta szwedzka strategia to wielkie gówno co zaczyna już tak śmierdzieć że sami politycy tego nie wytrzymują
polityk odpowiedzialny za bezpieczeństwo państwa wyjechał na wyspy kanaryjskie, minister finanów wyjechała na narty a sam statsminister chodził po galerii handlowej mimo że sam umoralniał naród aby tego nie robić
ten rząd jest skończony
  Profil uzytkownika: Kontener     
Kontener


Wpisów: 333
Od: 2020-04-26
2021-01-17 21:22
jak ci się nie podoba polityka podatkowa rządu polskiego to sobie sprawdz szwedzkie podatki i porównaj.
  Profil uzytkownika: Kontener     
Kontener


Wpisów: 333
Od: 2020-04-26
2021-01-17 21:41
annazm jako pracownik szwedzkiego skatteverket bardzo ci pomoże upłynnić ten twój majątek, skorzystaj z jej rad i koniecznie do niej napisz
  Profil uzytkownika: Kontener     
mcmrbygg11


Wpisów: 481
Od: 2018-04-14
2021-01-17 21:48
Czemu kolego podchodzisz tak pesymistycznie? Pomimo że mieszkam na zadupie to uważam że jest zajebiscie. Mając własną firmę budowlana wystarczy ci dwóch pracowników by na ciebie pracowali i byś był utrzymać się z rodziną. Ja niestety należe do tej drugiej grupy i ciągle jeżdzę z chłopakami na zlecenia. Teraz niestety jest bardzo mało pracy przez wirusa choć mam już troche tematów nagrane na wiosne. Teraz jest czas na relax na ryby i na jazde skuterem śnieżnym. Daj swój adres kolego to ci wyślę namiary na znajomego co was urządzi. Da wam stała prace. kilka mscy i będziesz wiedział co i jak w Szwecji wstępnie. Zawsze będziesz mógł wrócic do Kaczylandu bo w Polsce jest masa zlecen budowlanych. Mając gotówkę nie ma problemu z wynajęciem mieszkania. PN to też nie duży problem mając środki.
  Profil uzytkownika: mcmrbygg11     
Anna ZM
Göteborg


Wpisów: 521
Od: 2011-10-25
2021-01-17 22:45
Nie wiem skąd takie przekonanie, ale ani nie pracuję ani też nigdy nie pracowałam w szwedzkim urzędzie skarbowym, ale interesuję się prawem szwedzkim zwaszcza prawem podatkowym i prawem pracy. Miałam na ten temat kilka wykładów na zlecenie konsulatów w Malmö i Sztokholmie.
  Profil uzytkownika: Anna ZM     
mcmrbygg11


Wpisów: 481
Od: 2018-04-14
2021-01-17 23:09
Anna skontaktuje się z tobą mejlowo jutro. Może dasz rade pomóc mi w jednym nietypowym temacie. Potrzebuje księgowosci dla mojej firmy na odległość bo mam cały czas Szweda a mój język jest na poziomie 20-30%. U nas nie ma nic polsko języcznego. A też nie chciałbym się wpakować w jakieś bagno. Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: mcmrbygg11     
EnWrotka
Stockholm


Wpisów: 5129
Od: 2011-05-25
2021-01-17 23:22
Potwierdzam forumowiczka Anna ZM 14 listopada 2010 miala spotkanie informacyjne w konsulacie stockholmskim nt " Prawa pracownicze w Szwecji”.Przedstawiała się wówczas jako
stały współpracownik urzędów konsularnych RP w Szwecji i polonijnych portali internetowych.
A 11listopada2007r forum poloniainfo przeprowadzał z nią wywiad.

Ale jest to forum anonimowe więc nazwiska nie podaje.
  Profil uzytkownika: EnWrotka     
EnWrotka
Stockholm


Wpisów: 5129
Od: 2011-05-25
2021-01-17 23:28
Oj sorry jeszcze
2009-11-15 'Prawa pracownicze w Szwecji' - spotkanie z Anną ZM w konsulacie stockholmskim
  Profil uzytkownika: EnWrotka     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2021-01-18 05:43
Anna z jedyna konkretna osoba na tym forum a mcbyggg wie co pisze .nie szpanuje jezykiem szwedzkim i pisze w prosty sposob dla zainteresowanego .ja bym sprobowal . Co ma do stracenia???
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Kontener


Wpisów: 333
Od: 2020-04-26
2021-01-18 09:45
mrmbygg ty nie znasz szwedzkiego a oferujesz pomoc komuś w osiedleniu się w szwecji? w dodatku gdzieś w jakiejś dziurze
no ludzie!
  Profil uzytkownika: Kontener     
Bartender
▁ ▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █


Wpisów: 3031
Od: 2017-03-11
2021-01-18 10:47
"o kurcze pewnie za wysoki poziom języka i nie którzy nie ogarną..."

Prawie mi zajady popękały ze śmiechu, jak to przeczytałem. Zaskoczony jestem, że podstawówkę skończył tak kalecząc język polski
  Profil uzytkownika: Bartender     
EnWrotka
Stockholm


Wpisów: 5129
Od: 2011-05-25
2021-01-18 11:05
Hehe złymi kategoriami teraz myslisz Kontener.
Anna prawdopodobnie zna perfekt szwedzki, Mikolajf jest tu 55lat więc tez zna doskonale a Mvcmr kiepsko zna szwedzki.
Anna i Mcmr zaoferowali pomoc .
Tylko ze Anna moze pomóc wypisac jakis wniosek, doradzić,cos przetłumaczyć, dac namiary itd
Ale to Mcmr ma znajomości, jest na miejscu, sprawdził teren , ma robotę a jej nadwyżke chce dać komus, radzi sobie w Szwecji itp

Anna roboty innej niż doradztwo moze nie znajdzie a Mcmr przeżyje bez roboty łowiąc ryby.

Jak znajdziesz sie człowiek na bezludnej wyspie to znajomość kilku języków nie pomoże przetrwać ale wiedza o tym jak rozpalić ognisko.

Jak zgubi sie czlowiek w wielkim mieście to znajomość języków pomoże ale jak nie będzie umiał np włączyć nawigacji to trzeba go zaprowadzić za rączkę.
A ktos kto nie zna języka wyciągnie mapę i dojdzie do celu.
Itd oczywiście najlepiej zeby czlowiek umiał wszystko: języki, zmienić kolo w aucie na zadupiu i wiedzieć gdzie północ na podstawie rosnącego mchu.
No i mądrość polega też na tymi , żeby umieć potrafić wykorzystać wiedzę i doświadczenie jaką się ma.
Uf ale dużo napisałam :- P




  Profil uzytkownika: EnWrotka     
Kontener


Wpisów: 333
Od: 2020-04-26
2021-01-18 14:15
EnWrotka to że ja myślę inaczej niż ty nie oznacza że myślę zle. widać że autor wpisu nie jest zainteresowany takimi jak mmrbygg i nie ma sensu nachalnie się narzucać jak to robi mrbygg. annazm podała kontakt do siebie i jak gość będzie chciał to z niego skorzysta
co prawda annazm dużo tu pisze ale tak naprawdę to ja bym nigdy nie skorzystał z rad osoby o której nic nie wiem bo to że gdzieś tam miała jakiś wykład w konsulacie nie daje gwarancji że ma kompetencje i że bierze konsekwencje za swoje rady. Może ma jakąś firmę z poradnictwem ale to wtedy powinna podać swoje dane i firmy Bez tego to trzeba bardzo uważać
  Profil uzytkownika: Kontener     
EnWrotka
Stockholm


Wpisów: 5129
Od: 2011-05-25
2021-01-18 14:48

Kontener wnioski wyciągnęłam na podstawie wcześniejszego Twojego wpisu .Tak napisalam bo tak wówczas myslalam.
Jednak im blizej dochodzisz do lasu tym drzewa wyraźniej opisujesz więc teraz jestem w stanie zmienić zdanie i cofam poprzednią ocenę iz masz zle myślenie .Moze jednak ciuteńke inne niz moje ale jednak mądre bo przekonująco, świetnie wytłumaczone.
Nie mam teraz czasu o tych drobnych różnicach w myśleniu sie rozpisywać ale musiałam Ci napisać że dobry z Ciebie dyskutant



  Profil uzytkownika: EnWrotka     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2021-01-18 15:32
a ja uwazam ze jesli nie skorzysta z tego co mcmrbygg oferuje(przynajmniej tak jak to on opisuje) to lepszej okazji nie bedzie mial,
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Anna ZM
Göteborg


Wpisów: 521
Od: 2011-10-25
2021-01-18 16:24
Wszyscy macie rację, ale sposób podejścia do sprawy zależy od planów kandydata na emigranta. Jeśli chce on pracować w Szwecji za nieco większą stawkę niż w Polsce to powinien szukać zatrudnienia na prowincji. Jest tam spokojniej i mniejsze koszty mieszkania. Jeśli zaś ma w planach prowadzenie chociażby średniej wielkości firmy budowlanej w Szwecji, to powinien zacząć od kontaktów z większymi firmami i zaoferować swoje usługi na początek jako firma polska. Znam kilka polskich firm, które działają na rynku szwedzkim od wielu lat jako podwykonawcy dużych projektów. Ich właściciele nie chcą się tu przenieśc na stałe, bo lepiej czują się w Polsce w swojej miejscowości, gdzie mają wysoki status społeczny, znajomości u lokalnych władz i innych przedsiębiorców. W Szwecji byliby anonimowi i nikt nie podziwiałby ani ich samochodów ani dużej willi. Poza tym kluczem do dobrego życia w Szwecji jest jednak znajomość języka a nie każdy ma na to ochotę.
  Profil uzytkownika: Anna ZM     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2021-01-18 16:42
zgadza sie w 100%,aleja uwazam ze anonimowosc ma swoje super zalety ,lepiej dla dzieci i rodzicow,ale to tylko moje zdanie, po zatym w szwecji trzeba zdrowo sie nabiegac jako pracodawca ,
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Anna ZM
Göteborg


Wpisów: 521
Od: 2011-10-25
2021-01-18 16:52
BS to są twoje preferencje. Ja na przykład lubię oglądać swoje zdjęcia z dalekich podróży, ale zdaję sobie sprawę z tego, że wielu Polaków najchętniej chwali się zdjęciami swoich domów lub samochodów.
  Profil uzytkownika: Anna ZM     
Anna ZM
Göteborg


Wpisów: 521
Od: 2011-10-25
2021-01-18 16:54
Zapomniałam dodać,że na temat anonimowości i prowadzenia firmy mam takie samo zdanie jak ty BS, ale właśnie dlatego my mieszkamy w Szwecji a inni pozostali w Polsce.
  Profil uzytkownika: Anna ZM     
Kontener


Wpisów: 333
Od: 2020-04-26
2021-01-19 08:35
thanks EnWrotka
ty też masz mądre i przekonywujące wpisy trzeba przyznać
pozdro
  Profil uzytkownika: Kontener     
Forum -> Życie w Szwecji -> emigracja z majątkiem
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Dekarz/Blacharz/Takläggare/Pappläggare (Stockholm)
Pomoc w ogrodzie Vallentuna (Vallentuna)
Dam pracę Pracownik budowlany Karlstad Varmland (Hammarö)
PRACA. (Stokholm)
Dam prace sprzątanie (Stockholm)
Dam prace firmie sprzątającej (Stockholm)
Tłumaczenie (Sztokholm)
Praca dla doświadczonego stolarza (Sztokholm)
Więcej





Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 5 gości
oraz 0 użytkowników.


Dzis palạ koran w Skärholmen
nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony