Odwiedzin 37801887
Dziś 2331
Czwartek 25 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Pomoc z pobytem

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorPomoc z pobytem
zebulonsv


Wpisów: 3
Od: 2020-11-18
2020-11-18 20:40
Witam,

Jestem szwedzkim obywatelem i pobralem sie z Polka ponad rok temu. Mam stala prace i niezle zarobki, ale.....
Stralismy sie o uppehållsrätt i nam odmowiono 2x w Skatteverket.
Zarzadano od zony zabezpieczen finansowych na min 30000€ + ubezpieczenie zdrowotne na 2 lata, itp.
Potrzebujemy porady a moze i nawet pomocy adwokackiej.
Ktos sie na tym zna?

Jesli osobiscie to Malmö i okolice.

Pozdrawiam JK

  Profil uzytkownika: zebulonsv     
Anna ZM
Göteborg


Wpisów: 521
Od: 2011-10-25
2020-11-18 22:52
Co tu jest nie tak. Jak długo mieszkacie z żoną? Jeżeli po ślubie nie mieszkaliście razem to urząd skarbowy ma podstawy podejrzewać, że wasz związek jest nieprawdziwy, t.zn tylko na papierze n.p. że żona zapłaciła panu za to.
Żona jako obywatelka polska nie musi się starać o prawo pobytu, bo je ma i może przebywać w Szwecji 3 miesiące. Najlepiej, żeby w tym czasie zamieszkała z panem, czyli pod wspólnym adresem. Urząd skarbowy zwykle wymaga, aby osoby będące w związku udowodniły conajmniej półroczny okres wspólnego życia t.zn n.p.mieszkanie, konto bankowe itd. Adwokat tu dużo nie pomoże, myślę że lepiej wydać pieniądze na lekcje szwedzkiego dla żony.
Oczywiście, najlepiej by było gdyby żona podjęła tutaj pracę na stałe. Wówczas bez problemu dostanie numer personalny, czyli prawo pobytu w Szwecji oraz wszystkie ubezpieczenia.
  Profil uzytkownika: Anna ZM     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2020-11-19 09:28

Skontaktujcie sie z adwokatem w Malmö, specjalizujacym sie w migrationsrätt.
Koniecznie sprawdzcie, czy adwokat ma te specjalizacje.

Nalezy szukac pod haslem "migrationsrätt advokat Malmö".

Sa biura, ktore udzielaja gratis wstepnej porady prawnej w tych sprawach, dalsze prowadzenie sprawy odplatnie.

Warto umowic sie co do stalej ceny poprowadzenia sprawy, aby potem nie bylo zaskoczenia.

Warto.

  Profil uzytkownika: Lunab     
zebulonsv


Wpisów: 3
Od: 2020-11-18
2020-11-19 20:58
Do pani Anni ZM, Zona mieszka ze mna od 1,5 roku tzn mniej wiecej od slubu.
  Profil uzytkownika: zebulonsv     
Anna ZM
Göteborg


Wpisów: 521
Od: 2011-10-25
2020-11-20 00:30
Jeżeli mieszkacie razem tak długo,to rzeczywiście SKV jest w błędzie. Czy dostaliście decyzję na papierze, bo jeśli tak to można się od niej odwołać. SKV musi wysłac odwołanie do sądu adminisracyjnego, ale jeśli nie chcieli wam przyjąć podania o numer personalny to wynika to albo ze złośliwości, albo niewiedzy urzędnika. Zdarzyło mi się to parę razy, kiedy pomagałam Polakom zameldować żonę przybyłą z Polski. Wystarczy wtedy energicznie zażądać przyjęcia podania i pouczyć urzędniczkę, że żona ma prawo do osiedlenia się w Szwecji, jeśli jej mąż tu mieszka. Co do ubezpieczenia to należy jej się jak każdemu mieszkańcowi Szwecji. Ja zwykle dołączłam do podania akt ślubu, zaświadczenie o zarobkach męża i jego oświadczenie, że zobowiązuje się utrzymywać żonę do momentu kiedy będzie ona miała własne dochody.
Żona musi wypełnić blankiet FLYTTNING TILL SVERIGE.
Może to zrobić w urzędzie skarbowym lub na internecie
https://skatteverket.se/pr ivat/folkbokforing/flyttatillsverige/till horenfamilj.4.5a85666214dbad743ffd145.htm l
a potem musicie razem pójść do SKV.
  Profil uzytkownika: Anna ZM     
zebulonsv


Wpisów: 3
Od: 2020-11-18
2020-11-21 16:20
@ Anna ZN
To ponoc tak nie dziala jak sie bierze slub w Szwecji. Kazali mi sie zameldowac w Polsce 6 miesiecy na zasadzie "fri rörlighet" a potem starac sie o pobyt dla zony.
Dlatego szukamy pomocy od kogos kto ma doswiadczenie, albo zna sie na prawie.
  Profil uzytkownika: zebulonsv     
nobody


Wpisów: 840
Od: 2011-05-18
2020-11-21 20:23
Czy wypelnialiscie wniosek z tym kreatorem zanim poszliscie do SKV?
https://www1.skatteverket. se/fhxp51/inv_anm/valkomstsida


  Profil uzytkownika: nobody     
nobody


Wpisów: 840
Od: 2011-05-18
2020-11-21 20:30
Jakby fakrycznie z jakiegos pwodu odrzucili to zostaje zarejestrowac zone w AMS i niech szuka 6 miesiecy pracy mieszkajac razem i majac wspolne wydatki i zycie a potem zlozyc znowu.Choc uwazam ze ktos z skv przy skladaniu cos namieszla i rozpatrywany byl wnioske w oparciu o jakis przepis obywateli z poza uni albo wedluz zwiazku partnerskiego a nie malzenstwa.
  Profil uzytkownika: nobody     
nobody


Wpisów: 840
Od: 2011-05-18
2020-11-21 20:32
Czy podane byly 2 obywatelstwa? czy tylko jedno?
  Profil uzytkownika: nobody     
nobody


Wpisów: 840
Od: 2011-05-18
2020-11-21 20:35
Nie wiem czy ktos nie opieral sie czasami na tym zapisie

Svenskar räknas normalt inte som EU-medborgare i det här sammanhanget, men svenskar som nyligen har bott i ett annat EU-land eller i Schweiz kan omfattas av reglerna för uppehållsrätt


https://www.migrationsverk et.se/Privatpersoner/EU-medborgare-och-va raktigt-bosatta/Arbeta-studera-eller-bo-i -Sverige-for-EU-medborgare/Uppehallsratt- for-familj-som-ar-EU-medborgare.html
  Profil uzytkownika: nobody     
nobody


Wpisów: 840
Od: 2011-05-18
2020-11-21 20:39
..Jestem szwedzkim obywatelem..

Zakladam moze blednie ze rowniez polskim stad pytanie o to czy podane byly 2 obywatelstwa.Jesli jest tylko szwedzkie to pytania nie bylo
  Profil uzytkownika: nobody     
nobody


Wpisów: 840
Od: 2011-05-18
2020-11-21 21:01
Jakie daty wpisaliscie we wniosku?Prawdziwe tj ten rok w tyl czy obecne?Moze SKV uznal ze zona mogac przebywac tylko legalnie 3 miesiace utracila legalny pobyt bo byla dluzej.Aby byc legalnie duzej musialaby spelniac warunki pobytu.Chyba ze macie bilety z polski i mozecie udowodnic ze pobyt byl przedluzany tj powrot do polski i znowu 3 miesiace pobytu
...Obywatel Unii może jednak zawsze opuścić kraj, w którym zamieszkuje, aby niezwłocznie powrócić na kolejne trzy miesiące i tym samym móc ponownie „legalnie” korzystać ze swobodnego przemieszczania się. Procedurę można powtarzać wielokrotnie iw praktyce określenie, jak długo dana osoba przebywa w Szwecji, może być bardzo trudne...

https://www.migrationsinfo .se/migration/eu/rorlighet-inom-eu/

Jest tez ponizsze rozwiazanie
https://www.migrationsverk et.se/Privatpersoner/EU-medborgare-och-va raktigt-bosatta/Uppehallstillstand-for-EU -medborgare.html

  Profil uzytkownika: nobody     
nobody


Wpisów: 840
Od: 2011-05-18
2020-11-21 21:03
Co do ostaniego linku
..Andra nära anhö­riga.. nie dotyczy zony meza a np.rodzicow.
  Profil uzytkownika: nobody     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2020-11-22 08:39
zebulow...pisze niedokonca ,jak niewie dlaczego nie moze zostac w szwecji????telefonu niema ,po prostu malzenstwo jest uznane za fikcyjne,niema innej alternatywy ,kiedys urzad migracyjny rekomendowal zeby slub odbyl sie na terenie polski a osoba powinna starac sie o pobyt przez ambasade szwedzka w polsce,zapomnialem dodac ze slub wziety w szwecji (jak w tym przypadku) to pierwsza odpowiedz automatycznie dostawalo sie negatywna ,dlatego ze o taki pobyt trzeba sie starac z kraju pochodzenia,slub tutaj i powrot do swego kraju inaczej ,,,odmowa,moze cos sie zmienilo teraz,wyzej opisuje mojego kolegi przypadek
  Profil uzytkownika: black sabbath     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2020-11-22 09:28
ten wpis poprzedni jest dzisiaj nieważny sprawdzałem i dużo sie zmieniło od tego czasu

https://skatteverket.se/pr ivat/folkbokforing/flyttatillsverige/medb orgareeuees/duskalevapadinatillgangar/duf lyttarsjalv.4.3810a01c150939e893f3548.htm l
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Anna ZM
Göteborg


Wpisów: 521
Od: 2011-10-25
2020-11-22 23:30
Nadal nie podałeś, czym motywował urząd skarbowy decyzję odmowy. Ciekawi mnie również, że jeśli żona przebywa w Szwecji od 1,5 roku to dlaczego nie podjęła dotąd pracy.
W takim przypadku problem rozwiązał by się sam.
  Profil uzytkownika: Anna ZM     
Forum -> Życie w Szwecji -> Pomoc z pobytem
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Pracownik återvinningscentral (Sztokholm)
Praca- sprzątanie (Tyresö )
Praca dla operatora koparki (Stockholm)
🌟 Szukamy pracownikow do zespołu sprzątającego! (Stockholm)
Praca dla Ogolnobudowlanca (malmö)
Sprzatanie (Sztokholm)
Firma zatrudni (Bandhagen )
praca w restauracji (stockholm)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 26 gości
oraz 0 użytkowników.


Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony