Odwiedzin 37803611
Dziś 4055
Czwartek 25 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Praca jako kierowca w systemie

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorPraca jako kierowca w systemie
Brand84


Wpisów: 6
Od: 2020-09-05
2020-09-07 12:07
Witam

Chciałbym się zapytać czy być może ktoś orientuje się odnośnie pracy jako kierowca C,E w sytemach takich jak 2 tyg na 2 tyg lub 2/1, 3/1 etc. w szwedzkich firmach transportowych? Być może są agencje, które zajmują się rekrutacją kierowców do krajów skandynawskich?

Byłbym wdzięczny za jakąkolwiek odpowiedź czy sugestię.
Pozdrawiam!
  Profil uzytkownika: Brand84     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2020-09-07 12:27
Napisz jak u Ciebie ze znajomoscia jezyka szwedzkiego i angielskiego

Tu gzies jest temat i jak pamietam to szwedzkie firmy wymagaja j.szwedzkiego, moze sie mylę.
  Profil uzytkownika: alwa12     
Brand84


Wpisów: 6
Od: 2020-09-05
2020-09-07 12:53
Dziekuję za odpowiedź.

J. agnielski komunikatywny , szwedzki bardzo podstawowy, tzn. potrafię się przedstawić po szwedzku, zapytać o drogę czy lokalizację np biura powiedzieć która godz. itp. Nadal staram się uczyć szwedzkiego. Doświadczenie to jeździłem przez ok 4 miesiące na zestawie ciągnik siodłowy plus naczepa wywrotka w Polsce.

Fatycznie przeglądając oferty dla kierowców na szwedzkich stronach jest bardzo dużo ogłoszeń z wymogami biegłego szwedzkiego w mowie i piśmie. Dlatego zastanawiam się czy być może są też jakieś agencje które specjalizowałyby się w pracy dla kierowców oraz jako że nie mieszkam w Szwecji oferowały pracę w systemach czasowych jak wspomniałem w swoim pierwszym wpisie.
  Profil uzytkownika: Brand84     
Zygmunt Freud
Psykiater


Wpisów: 162
Od: 2007-06-08
2020-09-07 13:23
Mnie Sie wydaje, ze latwiej o prace bedziesz mial w Niemczech czy innych krajach.Tutaj jezyk raczej jest wymagany dla kierowcow, plus szwedzkie prawo jazdy(nie polskie wymieniane w Szwecji),plus ukonczone szwedzkie szkole nia.
Wysylaj cv do roznych firm transportowych, moze Cie zatrudnia, warto sprobowac.
  Profil uzytkownika: Zygmunt Freud     
Brand84


Wpisów: 6
Od: 2020-09-05
2020-09-07 13:58
Do Zygmunt Freud

Faktycznie jest dużo ofert dla kierowców w podobnych systemach na Niemcy, jest też trochę agencji które specjalizują się w rekrutowaniu kierowców do Niemiec. Niestety już miałem okazję skorzystać i poniosłem bardzo przykre doświadczenia. Kilka lat temu pracowałem w Szwecji jako spawacz i w pracy miałem doczynienia tylko ze szwedami (współpracownicy, kierownictwo) z czego pozostały mi bardzo pozytywne wspomnienia dlatego postananowiłem spróbować powrócić do pracy w Szwecji już nie jako spawacz tylko jako kierowca. Na pracę w systemie zwracam uwagę tylko dlatego że jestem jedynym opiekunem dla mojego starszego taty więc niektóre systemy pracy jakie występują w zawodzie kierowcy pozwoliłyby mi na to żeby móc pracować i jednocześnie pozostać przy opiece
nad moim tatą. Dzięki za odpowiedź
  Profil uzytkownika: Brand84     
Ostatni Mohikanin


Wpisów: 436
Od: 2016-02-19
2020-09-07 17:15
Zaczne od tego że kierowców brakuje w Szwecji i ze znalezieniem pracy nie ma żadnego problemu.Nie wiem co ci ludzie za pierdoły wypisują język angielski w zupełności wystraczy oczywiście są jakieś firmy które wymagają tylko szwedzkiego ale z angielskim nie ma problemu próbuj.


A ty Freud wygrałeś nagrode debila roku zanim zaczniesz pisac ponownie takie idiotyzmy prześpij się porządnie.

plus szwedzkie prawo jazdy(nie polskie wymieniane w Szwecji),plus ukonczone szwedzkie szkole nia.
  Profil uzytkownika: Ostatni Mohikanin     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2020-09-07 17:21
ja moge sie podpisać pod tym co ostatni..... napisał,praca jest tylko wysyłać cv ,
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Brand84


Wpisów: 6
Od: 2020-09-05
2020-09-07 18:05
Próbowałem pisać do ok. kilkunastu szwedzkich firm transportowych których ogłoszenia udało mi się znaleźć na szwedzkich portalach pracy z zapytaniem o pracę. Dodam że uwzględniałem tylko te ogłoszenia, w których język szwedzki nie był zastrzeżony jako wymóg. Starałem się tłumaczyć moje zapytanie poprzez translator tak aby było w j. szwedzkim. Niestety póki co bez sukcesów. Myślę że być może łatwiej by było o taką pracę gdybym mieszkał na stałe w Szwecji, ale moja sytuacja mi na to niestety nie pozwala dlatego zależy mi na pracy na tz.w "systemach" Mam kolegę, który mieszka w okolicy
Västerås i, u którego mógłbym się "zachaczyć" w razie konieczności jeśli chodzi o "bycie na miejscu". Niestety kolega pracuje w brażny budowlanej i mimo iż próbował mi pomóc tym temacie to nielstety bez sukcesu ze względu na inną branże w której pracuje. Dlatego postanowiłem spróbować a tym forum. Być może jest ktoś kto jest w tym bardziej zorientowany i móglby mi coś doradzić za co z góry byłbym Bardzo Wdzięczny!
  Profil uzytkownika: Brand84     
Ostatni Mohikanin


Wpisów: 436
Od: 2016-02-19
2020-09-07 18:37
Oczywiście że łatwiej jest załatwiać sobie prace będac na miejscu lepiej jest jeszcze jak masz znajomego który taką prace tobie nagra wtedy przyjezdzasz na tzw gotowe.Szukaj mam nadzieje że uda ci się coś znaleźc
Ja sam jestem kierowca tyle że jeżdze bez składu i po mieście wiec takie systemy w których ty szukasz pracy sa mi obce i właściwie nie znane.Ale jak napisałem w poprzednim poście kierowców potrzeba i będzie potrzeba jeszcze więcej.
  Profil uzytkownika: Ostatni Mohikanin     
Brand84


Wpisów: 6
Od: 2020-09-05
2020-09-07 18:54
Ostatni Mohikanin

Dziękuję za odpowiedź. Bedę próbował
  Profil uzytkownika: Brand84     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2020-09-07 19:42
Brand, nie korzystaj z translate, bo tylko bzdury
wychodza. Napisz cv po angielsku.

Jak nie czujesz sie na silach, to napisz po polsku
i daj do tlumaczenia.
Warto zainwestowac kilkaset zl. bo praca kierowcy
jest calkiem dobrze platna i to sie zwroci.

Powodzenia.
  Profil uzytkownika: alwa12     
Anna ZM
Göteborg


Wpisów: 521
Od: 2011-10-25
2020-09-07 22:51
Pomagam przy deklaracjach kilku polskim kierowcom. Pracują oni w firmie Skaraslättens Åkeri AB. Może tam spróbujesz.
Pamiętaj tylko, żeby dostać od początku umowę o pracę. Nie podpisuj jej jeśli czegoś nie rozumiesz. Ważne, żeby były podane zarobki BRUTTO, tzn. przed podatkiem oraz ilość godzin, które musisz przepracować w tygodniu a także czy wynagrodzenie urlopowe jest wypłacane dodatkowo, czy też wliczone w stawkę.
Przeczytaj o tym w VADEMECUM POLAKA W SZWECJI. Chcę cię ostrzec, bo w branży transportowej jest najwięcej oszustw. Przez ostatnie 10 lat spotkałam wielu kierowców oszukanych przez swoich pracodawców. Absolutnie nie godź się na t.zw pracę na własną działalność z A1. Jest to w Szwecji nielegalne. Poza tym co miesiąc żądaj specyfikacji wypłaty. Pracodawca, który nie chce ci jej dać prawdopodobnie kręci a nawet może przywłaszcza sobie odciągnięty ci podatek.
  Profil uzytkownika: Anna ZM     
Brand84


Wpisów: 6
Od: 2020-09-05
2020-09-08 08:42
alwa12 i Anna ZM

Serdczenie Dzięki za informacje! Postaram się z tym CV po angielsku i będę próbował

Odnośnie "Skaraslättens Åkeri AB" to zdaje się ich strona? www.skaratransport.se

Spróbuję się odezwać. Serdecznie Pozdrawiam!
  Profil uzytkownika: Brand84     
Anna ZM
Göteborg


Wpisów: 521
Od: 2011-10-25
2020-09-08 11:15
Tak, zgadza się. Oni jeżdżą w jakimś systemie czasowym. Właśnie rozmawiałam z kierowcą, który został zatrudniony około 2 tygodni temu, ale dokładnie nie wiedział na czym polega ten system.
Powodzenia!
  Profil uzytkownika: Anna ZM     
goryl


Wpisów: 79
Od: 2011-08-30
2020-10-15 13:28
Jezeli chcesz wykonywac prace jako kierowca zawodowy kat. C musisz posiadac szwedzki yrkeskompetensbevis. Czyli miesiac w szkole, 25000kr z portfela plus egzamin, plus koszta egzaminu
  Profil uzytkownika: goryl     
Poldas


Wpisów: 1
Od: 2020-12-14
2020-12-14 23:41
Witam.
Jestem kierowca z amerykańskim CDL
( odpowiednik C+E )
Czy istnieje możliwość przepisania tego prawka na szwedzkie ?
  Profil uzytkownika: Poldas     
EnWrotka
Stockholm


Wpisów: 5128
Od: 2011-05-25
2020-12-15 10:54
Wyglada na to, że nie ma możliwości wymiany prawa jazdy amerykańskiego na polskie.
Wymiana tylko z krajów EES.





Tyvärr är det så att han måste ta om körkortet i Sverige när han varit registrerad som bosatt i Sverige under ett år (har han alltså varit här 6 månader har han ett halvår på sig att fixa nytt innan det amerikanska blir ogiltigt i Sverige). Det går inte att byta ut eller konvertera ett amerikanskt körkort mot ett svenskt.


https://www.transportstyre lsen.se/sv/vagtrafik/Korkort/har-korkort/ utlandska-korkort/
  Profil uzytkownika: EnWrotka     
EnWrotka
Stockholm


Wpisów: 5128
Od: 2011-05-25
2020-12-15 11:16
Sorry...
Nie ma możliwości wymiany prawa jazdy amerykańskiego na szwedzkie.
  Profil uzytkownika: EnWrotka     
Forum -> Życie w Szwecji -> Praca jako kierowca w systemie
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Dam Pracę (Värmdö )
Praca (Södertälje)
Praca od zaraz (Uddevalla)
firma sprzątającą poszukuje pracownika od zaraz (Sztokholm)
Dołącz do grona fachowców remontujących łazienki (Täby)
Pracownik återvinningscentral (Sztokholm)
Praca- sprzątanie (Tyresö )
Praca dla operatora koparki (Stockholm)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 8 gości
oraz 1 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony