Odwiedzin 37781035
Dziś 1358
Piątek 19 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Covid-19 a szkoła

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorCovid-19 a szkoła
lucy12


Wpisów: 27
Od: 2007-09-30
2020-08-30 12:06
Witam!
Czytałam informacje dla rodziców odnośnie wytycznych w nowym roku szkolnym, jeśli chodzi o maluchy wszystko jest jasno opisane, ale sytuacja dla dzieci 12-letnich jest już inna mam pytanie czy jest potrzebny od pierwszego dnia choroby intyg od lekarza do szkoły?
chodzi mi tylko wyłącznie o szkołę, bo Vab jest dokładnie opisany. Dziękuje.
  Profil uzytkownika: lucy12     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2020-08-30 12:50
"Kan skolan kräva ett läkarintyg?

Skolan ska kartlägga och utreda orsaken till en elevs frånvaro. För att skolan ska kunna fatta korrekta beslut om vilka åtgärder skolan är skyldig att vidta i arbetet med att tillgodose elevens rätt till utbildning kan det, för vissa elever, innebära att ett läkarintyg eller ett läkarutlåtande e t c efterfrågas. En skola kan dock inte kräva ett läkarintyg. Skolans huvudman ska ta ställning om frånvaron ska bedömas som giltig eller ogiltig utifrån det underlag skolan fått fram i sin utredning av orsaken till frånvaron.

När skolans huvudman har bedömt att elevens sjukfrånvaro är giltig och eleven under en längre tid inte kan delta i undervisningen i skolan ska skolan ge särskild undervisning. Undantaget är om elevens läkare, på grund av elevens sjukdom eller liknande tillstånd, uttryckligen avråder från undervisning."


  Profil uzytkownika: pati_sko     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2020-08-30 12:51
Polecam zapytać mentora

  Profil uzytkownika: pati_sko     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2020-08-30 12:58
Jak to wyglada "w praktyce", pewno sama sie niedługo dowiem

Sezonowe wirusy już pukają do drzwi
  Profil uzytkownika: pati_sko     
lucy12


Wpisów: 27
Od: 2007-09-30
2020-08-30 13:18
Bardzo dziękuję, mój syn jest w trakcie zmiany mentora, który jest dodatkowo nieobecny w pracy nikt nie wie kto będzie nowym mentorem , ale postaram się kogoś dopytać w szkole. Jeszcze raz bardzo dziękuję za info.
  Profil uzytkownika: lucy12     
Emi40


Wpisów: 19
Od: 2018-03-07
2020-09-01 06:05
W gminie Sztokholm do 10 dni bez zaśw.lekarskiego. Potem indywidualnie każdy przypadek. Nie wiem jak będzie z nauczaniem w czasie nieobecnosci, bo z tym były różne zawirowania (m.in. związki włączyły się, aby nauczyciel nie musiał nauczać podwójnie-tych w szkole i tych w domach...)
  Profil uzytkownika: Emi40     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2020-09-01 07:32
Sztokholm - skolplattformen, teams (lub inne komunikatory)



Jednak:

"Det finns inte någon skyldighet för skolans huvudman att ge undervisning på distans när skolan är öppen. En elev eller vårdnadshavare kan alltså inte kräva att skolan ska ge undervisning på distans, även om möjligheten nu finns."

Wiecej o tym:

https://www.skolverket.se/ regler-och-ansvar/ansvar-i-skolfragor/dis tansundervisning#h-Mojligheteromskolanaro ppen



https://www.skolverket.se/ regler-och-ansvar/coronaviruset-och-covid -19---regler-for-skolor-och-forskolor/cor onaviruset---fragor-och-svar-utifran-skol lagstiftningen
  Profil uzytkownika: pati_sko     
Forum -> Życie w Szwecji -> Covid-19 a szkoła
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Brukarstwo (Täby)
Praca dla ogólno budowlańca (Skåne)
BLACHARZ, LAKIERNIK (SKOGAS)
mechanik samochodowy (SKOGAS)
Firma sprzątająca (Helsingborg)
Firma sprzątająca (Malmö,Lund, Ystad, Sjöbo i okolice)
Brukarzy, Pracy ziemne (UPPSALA)
Firma sprzatajaca (Åkersberga)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 23 gości
oraz 1 użytkowników.


Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony