Odwiedzin 37780207
Dziś 530
Piątek 19 kwietnia 2024

 
 

Forum: Turystyka - Podróż Stena Line z psem

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorPodróż Stena Line z psem
haaka


Wpisów: 183
Od: 2012-05-11
2020-08-06 15:58
Witam!
Mam pytanie do osób podróżujacych do i z Polski Stena Line. Wiem że muszę wykupic specjalna kabinę i piesek musi mieć paszport. W paszporcie mam ogólne szczepienia plus wscieklizna. Czy to wystarczy czy musi być jeszcze odrobaczony zarowno przed wjazdem do Polski jak i później do Szwecji? Muszę gdzieś dodatkowo zgloscic przewoz psa czy wystarczy że podjezdzam samochodem do odprawy w porcie i pokazuję jego paszport razem z biletem? Jest jakaś roznica przy wjezdzie później z powrotem do Szwecji? Tull na przyklad? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Wiem że można przeczytac na stronie Jordbruksverket i już to zrobiłam ale chcę też zapytać jak to jest w praktyce. 😊
  Profil uzytkownika: haaka     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2020-08-06 16:57
haaka pewne rzeczy musisz nauczyc sie sama rozwiazywac,pisze jak byk w internecie,
https://www.stenaline.se/f ragor-och-svar/om-batresan/djur-med-pa-re san-polen
  Profil uzytkownika: black sabbath     
haaka


Wpisów: 183
Od: 2012-05-11
2020-08-06 18:45
Black daruj sobie zupełnie niepotrzebne komentarze. Moje pytanie jest do osób podróżujacych z psem a Ty zdaje się do takich nie nalezysz więc po prostu zajmij się czymś innym niż traktowanie wszystkich jak glupkow.
  Profil uzytkownika: haaka     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2020-08-06 19:33
dalej niezrozumialas
  Profil uzytkownika: black sabbath     
electra


Wpisów: 3440
Od: 2005-05-02
2020-08-07 22:41
NIe musisz psa odrobaczac , przeciw wsciekliznie musisz psa zaszczepic , w Szwecji szczepi sie raz na 3 lata , do
Polski musisz szczepic kazdego roku wiec dodatkowo musi byc szczepiony nawet jak szczepionka jest wazna w Szwecji,
Psa trzeba zglosic do TUll na granicy lub przez internet , dostaniesz kod i gdy celnik sie zapyta wtedy podasz ,
Jezeli to szczeniak i szczepisz pierwszy raz to szczepionka jest dopiero wazna po 21 dniach.
Na promie specjalna kabina i paszport , na niektorych promach wymagany kaganiec wiec lepiej sie zaopatrzec zeby nie bylo problemu
  Profil uzytkownika: electra     
electra


Wpisów: 3440
Od: 2005-05-02
2020-08-07 22:48
W praktyce nikt nie wymagal kaganca ale zawze mamy , nigdy nie zglaszalismy do Tull ale raz byli i pytali powiedzielismy ze nie wiedzielismy i nic nie zrobili , chipa nie mogli sprawdzic bo im sie zawieruszyl czytnik i nie mogl znalesc, Teraz zglaszam w obie strony bo nie wiadomo na jakiego sluzbiste sie trafi.
  Profil uzytkownika: electra     
haaka


Wpisów: 183
Od: 2012-05-11
2020-08-08 17:01
Dziękuję Elektra. Znalazłam na stronie Tullverket gdzie się zglasza psa przy wjezdzie do Szwecji. Czy jadac do Polski też muszę go gdzieś zgloscic? Według polskiej strony urzędu celnego to tak naprawdę podróżujac w granicach Unii nie trzeba zglaszac przewozu psa. No ale chca to można szybko przez internet zgloscic ale czy jadac np na 1 dzien do Kopenhagi z Malmö muszę w drodze powrotnej zadeklarowac szybko psa przez internet. Tak to rzeczywiście wyglada w praktyce?
  Profil uzytkownika: haaka     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2020-08-08 17:48
cos nietak z toba bo piszesz ze przeczytalas na stronie tull????? a jak tobie podalem link zebys przeczytalas to wszystko co powinnas wiedziec to napisalas zebym sobie darowal
  Profil uzytkownika: black sabbath     
haaka


Wpisów: 183
Od: 2012-05-11
2020-08-08 19:27
Black może trochę grzeczniejszym tonem. Nie jesteśmy znajomymi i nie zycze sobie żebyś tak się do mnie odzywal. Znam tresc zawarta w twoim linku i tam nie ma info o koniecznosci zgloszenie psa do tull w momencie wjazd do Szwecji a tego właśnie chciałam się dowiedziec. Bardzo chetnie przeczytam info podawane przez Ciebie tylko czas chyba nauczyć się być bardziej uprzejmym.
  Profil uzytkownika: haaka     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2020-08-08 21:08
Black, nawet gdybys uklakl na oba kolana, to tez
bedzie zle

***************

Haaka, zadzwon do tull i sie dowiedz.

Jesli masz bilet tur-retur i psa zgloszonego jako pasazera i wykupiona specjalna kabine dla psa
w te i we te to chyba logiczne ze maja w systemie
Twoj powrot razem z psem.

Jesli nie masz tur-retur i powrotny bilet i kabine bedziesz kupowac w Polsce to oczywisa rzecza jest
ze zglaszasz psa.
  Profil uzytkownika: alwa12     
electra


Wpisów: 3440
Od: 2005-05-02
2020-08-09 21:40
Haaka , trzeba zglosic w obie strony , dzwonilam do Tull i pytalam . Jezdze z psem od 6 lat i jestem na bierzaco .NIe jestem osoba ktora kieruje sie "a bo jakos sie uda" .Urlop chce spedzac bez problemow.
  Profil uzytkownika: electra     
electra


Wpisów: 3440
Od: 2005-05-02
2020-08-09 21:48
Jesli chodzi o Danie to nie wiem , musisz sprawdzic , teraz jest bardzo duzo o przemycie psow przez granice.
  Profil uzytkownika: electra     
electra


Wpisów: 3440
Od: 2005-05-02
2020-08-09 21:57
Psa do szwedzkiego Tull trzeba zglosic za kazdym razem gdy przekraczasz granice . Nie ma to nic wspolnego z biletem promowym w jedna czy w druga strone.
Jak nie zglosisz przez net , powinnas jechac na czewona linie , tak jak bys miala cos do oclenia. Mozna zadzwonic na granicy , ale po co jak latwiej zrobic to przez internet na spokojnie .
  Profil uzytkownika: electra     
electra


Wpisów: 3440
Od: 2005-05-02
2020-08-09 22:03
tu zglaszasz :
https://privattjanster-dju ranmalan.tullverket.se/#!/start
  Profil uzytkownika: electra     
Forum -> Turystyka -> Podróż Stena Line z psem
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Brukarstwo (Täby)
Praca dla ogólno budowlańca (Skåne)
BLACHARZ, LAKIERNIK (SKOGAS)
mechanik samochodowy (SKOGAS)
Firma sprzątająca (Helsingborg)
Firma sprzątająca (Malmö,Lund, Ystad, Sjöbo i okolice)
Brukarzy, Pracy ziemne (UPPSALA)
Firma sprzatajaca (Åkersberga)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 4 gości
oraz 0 użytkowników.


TEMU
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony