Odwiedzin 37801220
Dziś 1664
Czwartek 25 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Wyjazd z Polski do Szwecji na stałe

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorWyjazd z Polski do Szwecji na stałe
Qomolangma


Wpisów: 2
Od: 2020-06-24
2020-06-24 16:48
Witam,

Myślę o wyjeździe do Szwecji z dziewczyną.

Spodziewamy się dziecka, a w Polsce jak sprawdzam oferty pracy to jest średnio. Ja inżynier, ona licencjat.

Myślę nad zrobieniem uprawnień na specjalistyczny sprzęt budowlany i wyjazd na okres 3 miesięcy, jak się uda to ściągnę ją do siebie.

Mieszkać chcę w dużym mieście lub niedaleko: Goteborg, tam juz pracowałem w 2018.

Myślę też nad Norwegią, ale to dalej i nie wiem jak z kosztami życia.

Opowiedzcie mi coś o socjalnym, możliwościach zarobkowych, a może sami macie kogoś znajomego kto szuka pracownika.

Za informacje dzięki, wieczorem sprawdzę! =]
  Profil uzytkownika: Qomolangma     
Poważny temat! Ten temat został oznaczony jako poważny. Oznacza to, że autor oczekuje poważnej dyskusji lub odpowiedzi na pytanie.
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2020-06-24 19:13
niewiem wogole jak tobie cos podpowiedziec ,jak juz byles raz to powinienes sprubowac ta sama droga,pytanie na forum swiadczy o zbyt duzej ostroznosci z twojej strony i do niczego nie prowadzi,albo tu albo tam ,,,konsekwencje ponosi sie pozniej,w innym przypadku to nie probowac,jechac na stala gwarantowana prace + mieszkanie i dobra placa to marzenienie niejednego,prawda jest calkiem inna,dziecko w drodze za mieszkanie zdrugiej reki chca niesamowite pieniadze i suma sumarum jestes w tym samym syfie i co gorsze zaczynasz kompletnie od poczadku,,,,,,,masz gdzies prace to pojedz i zobaczysz czy warto sciagnac rodzine,inzynierow jest w cholere znajac angielski masz pare procent szansy na prace ,bez jezyka to zadnej,paca i kielnia takie sa poczadki ,
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Qomolangma


Wpisów: 2
Od: 2020-06-24
2020-06-24 19:41
Kielnia i paca nie brzmią najgorzej, nie boję się pracy.

Chciałem dowiedzieć się, czy np pracując po 8h, 10h dziennie na budowie wystarczy mi na wynajem mieszkania i przeżycie, żebym mógł sprowadzić dziewczynę.

Jestem świadomy, że początki są ciężkie, a świat nie jest kolorowy.
Nie mam wygórowanych oczekiwań.

Angielski znam dobrze.
  Profil uzytkownika: Qomolangma     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2020-06-24 19:56
niema na to odpowiedzi dobrej,przyjedz i sprobuj i sam osadz,ale jesli znajdziesz mieszkanie domek do 8000 kr to powinno ciebie stac ale to tez zeby przezyc,w szwecji dobroc odczuwa sie jak dwie osoby pracuja,im dluzej mieszkaja tym wiecej swiadomi sa co zrobic zeby zmniejszyc wydawania pieniedzy na mieszkanie spoldzielcze,znasz jezyk angielski masz szanse????? na prace bardziej wykwalifikowana ale to tez trwa czas,ja na twoim miejscu zapytal sie juz w polsce jak mozna dostac taka prace poprzez firme polska(nieiwem jak to sie mowi po polsku) wyporzyczajaca ludzi do pracy na krotki okres a potem zobaczysz ,angielski znasz to masz jak najwieksze szanse jak i na prace oraz dobry zarobek
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Facet46
Szlachta nie pracuje


Wpisów: 4638
Od: 2009-03-25
2020-06-24 21:14
Jesli bierzesz pod uwage Norwegia popatrz tutaj:

http://www.uniflex.no/
  Profil uzytkownika: Facet46     
Facet46
Szlachta nie pracuje


Wpisów: 4638
Od: 2009-03-25
2020-06-24 21:18
W Szwecji tez:

https://www.uniflex.se/
  Profil uzytkownika: Facet46     
ag_b13


Wpisów: 530
Od: 2012-12-18
2020-06-25 10:36
inzynier a jaki kierunek ?
Twoja dziewczyna licencjat- jaki kierunek.
Znacie angielski?? Macie doswiadczenie w zawodzie?

W sztokholmie jest szansa na prace w korpo bez szwedzkiego ale wszystko zalezy od zawodu i odrobiny szczescia... Z mieszkaniami starsznie ciesko i strzasnie drogo.

Niestety w z powodu korony wiele osob stracilo prace wiec konkurencja na rynku pracy wieksza...a z mojego doswiadczenia wynika ze niestety jak sa 2 osoby na stanowisko ...szwed po gimnasium i obcokrajowiec po studiach bez jezyka...to w takiej konfiguracji szwed wygra.

  Profil uzytkownika: ag_b13     
Forum -> Życie w Szwecji -> Wyjazd z Polski do Szwecji na stałe
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






🌟 Szukamy pracownikow do zespołu sprzątającego! (Stockholm)
Praca dla Ogolnobudowlanca (malmö)
Sprzatanie (Sztokholm)
Firma zatrudni (Bandhagen )
praca w restauracji (stockholm)
Firma sprzatajaca - Cleanflat (STOCKHOLM)
Praca - sprzątanie (Spånga)
Spawacz 136/138 Sztokholm (Sztokholm)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 28 gości
oraz 0 użytkowników.


Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony