Odwiedzin 37778942
Dziś 2990
Czwartek 18 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Ubezpieczenie

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorUbezpieczenie
snajper


Wpisów: 15
Od: 2017-02-18
2020-04-19 20:50
Hej!
Czy mógłby ktoś doradzić jakieś dobre ubezpieczenie zdrowotne z Polski? Jest oczywiście potrzebne przy składaniu podania o pn.
  Profil uzytkownika: snajper     
Poważny temat! Ten temat został oznaczony jako poważny. Oznacza to, że autor oczekuje poważnej dyskusji lub odpowiedzi na pytanie.
Anna ZM
Göteborg


Wpisów: 521
Od: 2011-10-25
2020-04-20 23:59
Nie bardzo rozumiem po co ci to ubezpieczenie. Na jakiej podstawie chcesz otrzymać ten numer, bo jeśli masz pracę lub przyjechałeś do żony, to żadne ubezpieczenie z Polski nie jest ci potrzebne. W Szwecji każdy mieszkaniec jest ubezpieczony w FK.
  Profil uzytkownika: Anna ZM     
Pomocna


Wpisów: 272
Od: 2016-08-05
2020-04-21 07:35
Anna, moze sprostujesz (znowu). Nawet bez nr per jest sie ubezpieczonym? A obywatel wedlug ciebie to kto dokladnie?
  Profil uzytkownika: Pomocna     
Pomocna


Wpisów: 272
Od: 2016-08-05
2020-04-21 09:30
sorki anna, napisalas mieszkaniec a nie obywatel
  Profil uzytkownika: Pomocna     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2020-04-21 19:11
Snajper od jakis trzech lat załatwia dziewczynie p-nummer.


Zapamietalam
  Profil uzytkownika: pati_sko     
snajper


Wpisów: 15
Od: 2017-02-18
2020-04-21 23:09
Siemka!
Ubezpieczenie jest nie dla mnie tylko dla mojej żony i córki. Ja pracuje tutaj już parę ładnych lat i posiadam obywatelstwo. Mieszkamy razem prawie dwa lata, siedem miesięcy temu wzielismy slub cywilny w SE.
W tamtym roku skladstaraliśmy podanie o pn (Flytta till Sverige) w tedy jeszcze jako sambo. Oczywiście odrzucili podanie pomimo tego że mieliśmy potrzebne dokumenty. Mój wyciąg z kąta, roczne rozliczenie,zarobki, pisemko że zobowiązuje sie do utrzymywania żony i jej córki oraz oczywiście ubezpieczenie które nie przeszło. Teraz czas na drugie podejście z tąd moje pytanie powyżej. Z tego co sie orientuje to ubezpieczenie w FK przysługuje tylko osobą które posiadają Pn. Żonie przyznali tylko tak zwany samordnings nummer.

PS:
Pati - znam ludzi co i po 3 lub 4 latach czekali na Pn, więc nie jest tak źle
  Profil uzytkownika: snajper     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2020-04-22 05:57
No ja trzymam caly czas za Ciebie kciuki


Gratulacje zmiany stanu cywilnego
  Profil uzytkownika: pati_sko     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2020-04-22 05:58
Nie mam pojecia co do ubezpieczenia. Niestety.
  Profil uzytkownika: pati_sko     
Pomocna


Wpisów: 272
Od: 2016-08-05
2020-04-22 07:00
AnnaZ zara ci poda paragrafy, zarzadzenai i wszystko inne, gdzie stoi wyraznie, jakie masz prawa i ze per nr ci sie nalezy
  Profil uzytkownika: Pomocna     
Anna ZM
Göteborg


Wpisów: 521
Od: 2011-10-25
2020-04-23 23:03
Do Snajpera:
Ubezpieczenie w Szwecji obejmuje osoby mieszkające w Szwecji, t.zn z PN, są to t.zw.Bosättningsbaserade förmåner oraz osoby tylko pracujące w Szwecji, posiadające samordningsnummer, są to t.zw. Arbetsbaserade förmåner. Myślę, że jako obywatel znasz język szwedzki więc przeczytaj Socialförsäkringsbalk (2010:110)Kap 5 i Kap 6. N.p. Polacy posiadający samordningsnummer również są ubezpieczeni w FK i pobierają n.p.świadczenia na dzieci oraz leczą się w Szwecji.
Co do twojej sytuacji to nie dziwię się, że SKV odmówił numeru twojej wówczas jeszcze dziewczynie. Zawdzięczasz to innym Polakom, którzy oszukiwali system i za pieniądze rejestrowali swoje niby partnerki. SKV żąda zwykle dowodów, że mieszkaliście minimum 6 miesięcy razem a to było niemożliwe skoro ty mieszkasz w Szwecji a ona oficjalnie w Polsce. Myślę, że teraz będzie ci łatwiej, ale nie zaszkodziłoby, gdyby żona podjęła tu pracę. Wówczas mając umowę na stałe otrzymałaby numer personalny bez trudu. Zresztą myślę, że po takim długim okresie pobytu tutaj powinna już pracować, ale to oczywiście jest wasza prywatna sprawa.
  Profil uzytkownika: Anna ZM     
Forum -> Życie w Szwecji -> Ubezpieczenie
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Praca dla ogólno budowlańca (Skåne)
BLACHARZ, LAKIERNIK (SKOGAS)
mechanik samochodowy (SKOGAS)
Firma sprzątająca (Helsingborg)
Firma sprzątająca (Malmö,Lund, Ystad, Sjöbo i okolice)
Brukarzy, Pracy ziemne (UPPSALA)
Firma sprzatajaca (Åkersberga)
Brukarz (Stockholm)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 38 gości
oraz 1 użytkowników.


TEMU
Zbiórka na zabawę
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony