Odwiedzin 37823836
Dziś 3038
Środa 1 maja 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Wypowiedzenie umowy

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorWypowiedzenie umowy
MassageBusiness


Wpisów: 4
Od: 2020-01-16
2020-01-16 20:25
Witam wszystkich,
W zeszłym roku założyłam małą działalność gospodarczą. Pomijam już fakt, że została ona założona zanim otrzymałam personnummer, ale jak już go w końcu otrzymałam postanowiłam zorganizować kasę fiskalna. Umowę podpisałam 3.12.2019 przez internet, za potwierdzeniem BankID, niestety z przyczyn osobistych muszę wrócić do Polski i postanowiłam zamknąć działalność. Kasę odebrałam z punktu pocztowego 8.01.2020 i nawet nie podłączyłem jej do sieci, chciałam ja zwrócić. Niestety otrzymałam odpowiedź, że jest to niemożliwe, umowa nie przewiduje szybszego rozwiązania i ma trwać 48 miesięcy. W umowie nie ma żadnej informacji na temat okresu wypowiedzenia czy zapłacenia kary za jej zerwanie.
1/ Czy mogę coś z tym zrobić?
2/ Czy mogę zamknąć firmę przed rozwiązaniem tej umowy?
3/ Jakie są kroki zamknięcia działalności w Szwecji?
4/ Jak długo może to potrwać?
5/ Czy mogę ogłosić upadłość, nie mając kredytów i ile to trwa?
  Profil uzytkownika: MassageBusiness     
Poważny temat! Ten temat został oznaczony jako poważny. Oznacza to, że autor oczekuje poważnej dyskusji lub odpowiedzi na pytanie.
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2020-01-16 22:11
Zależy jaki rodzaj działalności. Jeżeli nie AB to jesteś osobiście odpowiedzialna za umowy firmy.

Na pewno mozesz sie z tego jakos wymigac. Jag zamkniesz firme to z kim beda mieli ta umowe jak firmy nie bedzie? Moze bedziesz musiala zaplacic cala sume za 48 miesiacy ale jezeli firma nie ma tylu pieniedzy i zbankrutuje to co zrobia? Tak czy inaczej Twoja odpowiedzialnosc za to zalezy od rodzaju działalności.
  Profil uzytkownika: kajetan     
MassageBusiness


Wpisów: 4
Od: 2020-01-16
2020-01-16 22:33
Jest to działalność jednoosobowa. Wszystko załatwiał i wypełniał księgowy, więc myślę, że to nie jest AB, bo z tego co kojarzę w AB trzeba mieć wkład własny, a ja takowego nie miałam.
  Profil uzytkownika: MassageBusiness     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2020-01-17 10:27
Skorzystaj jak najszybciej z ångerrätt.
Jest na to 14 dni od przyjecia przesylki.

Nie jest pewne, Czy akurat twoja transakcja to obejmuje, ale tym bedziesz martwic sie pozniej.
  Profil uzytkownika: Lunab     
MassageBusiness


Wpisów: 4
Od: 2020-01-16
2020-01-17 12:31
Jeśli chodzi o wypowiedzenie umowy, jest na to 14 dni gdy jestem konsumentem i coś kupiłam. Jeśli chodzi o umowę między dwiema firmami to zasady podobno są takie jak na kontrakcie. Wierzyć mi się nie chce, że mam płacić 4 lata za coś czego nawet nie aktywowałam i nie będzie moje na własność. Za wynajem czegoś, czego nie używam. Podobno nie ma możliwości wypowiedzenia umowy z nimi... Myślałam, że zapłacę karę, będę miała 3-miesieczne wypowiedzenie i tyle. Myliłam się.
  Profil uzytkownika: MassageBusiness     
Bartender
▁ ▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █


Wpisów: 3031
Od: 2017-03-11
2020-01-17 12:43
Wątpię w to, żeby artykuł który wkleję ci pomógł, bo to zapewne ty z nimi się skontaktowałaś, a nie oni do ciebie dzwonili, ale poczytaj.

https://www.google.com/amp /s/amp.svt.se/nyheter/lokalt/dalarna/nya- regler-ger-smaforetagare-angerratt-vid-te lefonforsaljning

Może warto byłoby się skontaktować z https://www.hallakonsument .se/ i spróbować to odkręcić?

Powodzenia!
  Profil uzytkownika: Bartender     
MassageBusiness


Wpisów: 4
Od: 2020-01-16
2020-01-21 23:45
A więc tak, jedyne co udało mi się uzyskać, to informacja, że mogę wcześniej spłacić kontrakt, bądź odstąpić najem innej firmie działającej na terenie Szwecji. Więc jeżeli któraś z firm byłba zainteresowana kontraktem na 48 miesięcy, za fajna nowa kase fiskalna, malutka marki WESTINT model: xAPT-103PEW. Proszę o kontakt. Nie chce, by ktokolwiek czuł się niedoinformowany czy oszukany więc udzielę wszelkich informacji oraz podeślę kontrakt jaki podpisałam zainteresowanym. Byłabym przeszczęśliwa, gdyby udało się znaleźć nowego najemcę.
Dziękuję za pomoc i zainteresowanie.
  Profil uzytkownika: MassageBusiness     
Forum -> Życie w Szwecji -> Wypowiedzenie umowy
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Firma sprzątająca zatrudni pracowników (Vellinge)
Dam prace sprzątanie (Stockholm)
Praca od zaraz Personlig assistans (Södertälje)
Szukam pracownika ogolnobudowlanego (Malmö)
szpachlówka, malarz, stolarz (Stockholm )
Stolarz (stockholm)
Firma sprzątająca zatrudni Panie (Stockholm (Älvsjö))
Sprzatanie Åkersberga i okolice (Åkersberga )
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 6 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Diagnostyka Samochodowa
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony