Odwiedzin 37804227
Dziś 551
Piątek 26 kwietnia 2024

 
 

Forum: Na każdy temat - Zyciu w Finlandii

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorZyciu w Finlandii
mcmrbygg11


Wpisów: 481
Od: 2018-04-14
2019-12-08 19:31
Hej, czy są tutaj osoby co mieszkają lub mieszkali w Finlandii i maja jakies porównanie z życiem w Szwecji? Byliśmy od Czwartku w Rovaniemi kuusamo i okolicach. Zakochaliśmy się w tym kraju. Najlepsze jest to ze nie widziałem zbyt wielu przybyszów ze wschodu. Spotkaliśmy pl rodzine ale nie było czasu pogadac. Gdzie wg was się lepiej żyje? Nie to ze chce tam wyemigrować bo tutaj zostaje na jeszcze 10-20 lat ale może i jakoś się zwiąże z tamtym regionem. Jedyne co mnie przeraża to euro bo strasznie tam drogo. Ciekawe jakie są stawki za prace budowlane bo czytam to wychodzi na to ze oni lepiej zarabiają niż Szwedzi. Dzidki jeśli ktos coś napisze
  Profil uzytkownika: mcmrbygg11     
skoczek


Wpisów: 4902
Od: 2003-02-15
2019-12-09 00:00
"Byliśmy od Czwartku w Rovaniemi kuusamo"

A co ?? przyjechales sobie odebrac prezenty od Sw. Mikolaja ??
  Profil uzytkownika: skoczek     
mcmrbygg11


Wpisów: 481
Od: 2018-04-14
2019-12-09 11:21
tak. dla ciebie też był prezent. niestety nie moge powiedziec jaki bo tutaj też czyta młodzież. domyśl sie.
  Profil uzytkownika: mcmrbygg11     
violina
Gbg


Wpisów: 2004
Od: 2007-03-01
2019-12-09 13:23
W Finlandii bedzie Ci dobrze jak sie nauczysz jezyka, ale ogolnie biorac to Finowie nie specjalnie lubia cudzoziemcow. Za 10-20 lat swiat sie zmieni i planowac na tak dlugi okres nie warto.
  Profil uzytkownika: violina     
mcmrbygg11


Wpisów: 481
Od: 2018-04-14
2019-12-09 14:20
nie no nie wyprowadze się tam, tymbardziej nie będe sie uczył ich języka. już mi sie sam język wykreca jak tylko ich słysze.
  Profil uzytkownika: mcmrbygg11     
skoczek


Wpisów: 4902
Od: 2003-02-15
2019-12-09 14:54
mc napisal:
"tak. dla ciebie też był prezent. niestety nie moge powiedziec jaki bo tutaj też czyta młodzież. domyśl sie."

Oj tam , oj tam .. zes przestan ... myslisz ze mlodziez nie ma co do roboty tylko czytac to co wymodzi mc i skoczek na poloni info .pl??? ...optymista...

Jezeli zas chodzi o o te tereny to pewnie Mikolaj mial dla mnie noz samiski , bo jak tam ostatnio bylem w ichniej manufakturze to sobie taki zamowilem bo je zbieram.
No i skoro byl to prezent to sie ciesze bo wg zamowienia mial kosztowac 3 patole, ale jak tak jest jak mowisz to nawet pojade tam sam go odebrac.
  Profil uzytkownika: skoczek     
mcmrbygg11


Wpisów: 481
Od: 2018-04-14
2019-12-09 15:15
Chodzi ci o noże z rękojeścią z kości , poroża? Mam kilka takich noży
  Profil uzytkownika: mcmrbygg11     
skoczek


Wpisów: 4902
Od: 2003-02-15
2019-12-09 19:33
mc napisal:
"Chodzi ci o noże z rękojeścią z kości , poroża? Mam kilka takich noży"


To pewnie jeden dla mnie ...( no mowiles ze masz prezent dla mnie inaczej bym nie imputowal...slowo sie rzeklo kobylka u plotu

Te mniej skoplikowane to sa wlasnie takie , a te bardziej to w ich sklad wchodzi wiele materialow ozdobnych i kilka rodzaji skor ( slida).Rowniez klingi sa rozne.Te najprostsze , popularne to oczywiscie robione mechanicznie , te drugiej generacji to klepane recznie z kilku rodzaji metalu ( nie mozna ich ostrzyc mechanicznie) Ostatnia zas generacja ( te ktora mi pokazywali zarowno wyrob i jego powstanie to klepane a pozniej wypalane i jeszcze czyms pokryte ( zapomnialem czym ) praktycznie noz z ktory zawsze bedzie ostry.
Wyrob rekojesci to osobna sztuka.Rozne rodzaje rogu , rozne rodzaje drewna ,czasem drewno ktore wieki lezalo w ziemi albo w bagnie , miedz a czasem srebro.Slida rozne rodzaje skor , czasem inslag drewniany no i logo wytworcy.Zreszta klingi tez maja loga i w zaleznosci od tego kto robil taka jest wyrobu wartosc.
  Profil uzytkownika: skoczek     
Forum -> Na każdy temat -> Zyciu w Finlandii
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Dam Pracę (Värmdö )
Praca (Södertälje)
Praca od zaraz (Uddevalla)
firma sprzątającą poszukuje pracownika od zaraz (Sztokholm)
Dołącz do grona fachowców remontujących łazienki (Täby)
Pracownik återvinningscentral (Sztokholm)
Praca- sprzątanie (Tyresö )
Praca dla operatora koparki (Stockholm)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 3 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony