Odwiedzin 31085978
Dziś 3832
Czwartek 5 grudnia 2019

Forum: Na każdy temat - simply_Ola

Pokaż wpisy
Autorsimply_Ola
gumowa salami

Wpisów: 27
Od: 2019-10-19
2019-12-03 16:10
Najpierw odniose sie do nadzwyczaj wybiorczej selekcji tematow przez polonie info. Zamkneliscie mi temat bo zaczalem niepochlebnie pisac na temat Zydow . Dlaczego nie zamykacie tematow w ktorych notorycznie obrazany jest polski narod !? Ja to sobie sam wytlumacze po swojemu i odpowiedzi nie oczekuje.
-----------------
Simply_Ola napisala w temacie Zydzi ktory zostal przeniesiony do smietnika.

" Dlaczego Zydzi graja w eliminacjach do mistrzostw europy. Czyzby Izrael znalazl sie w europie ?

Wiekszosc ludzi nie wie bo nie chce im sie szukac w internecie odpowiedzi na to pytanie a dla ciebie to wspaniala okazja, zeby szczuc na Zydow.
Kiedy czytam wpisy takich antysemitow jak ty to nie moge oprzec sie wspomnieniom o cierpieniach jakie Zydzi doznali ze strony Niemcow ale i Polakow.
I nie moge oprzec sie wrazeniu, ze to pewnie tacy Polacy jak wy po likwidacji obozow w Sobiborze i w Belzcu pojawili sie na tych terenach i szukali zlota.
"To nie były incydenty, ale zorganizowany proceder, w którym brali udział mieszkańcy okolicznych miejscowości oraz przyjezdni, którzy chcieli się wzbogacić na przekopywaniu ogromnych cmentarzysk. "Na Icki" czy na Kozielsko chodzili młodzi, starzy, ojcowie rodzin, kawalerowie, matki z dziećmi. "Gorączka złota", która nastąpiła po Zagładzie, trwała do lat 80. ub. wieku"

Tak napisala (podejrzewam zydowka), ktora na poparcie swojej hipotezy zapodala link do tv tvn24.
Zdaje sobie sprawe ze simply_Ola jest pod silnym wrazeniem tak zwanego slawnego historyka jakim jest nijaki Tomasz Gross lub Jan Grabowski , zdaje sobie sprawe ze simply_Ola z latwoscia odnajuje w internecie informacje majace na celu dyskredytacje i SZCZUCIE na Polske / narod polski przez roznego rodzaju sortu pseudo dziennikarzy tudziez pseudo historykow jakim jest Gross a , ach no przeciez np gazeta wyborcza , a jakze !
Zdaje sobie sprawe i wiem ze simply_Ola poboznie wierzy w relacje plotkarskiej poczty pantoflowej, jak zaraza coraz bardziej panoszacej sie w internecie pod nazwa niby "swiadkow" ktorzy to swiadcza o Polakow wkladzie w holokaust. Nikt nie poddaje krytyce tego ze Wy Zydzi cierpieliscie podczas 2 wojny swiatowej , natomias dlaczego Wy Zydzi tak sie unosicie kiedy Polacy patrioci demaskuja Wasze klamstwa odnosnie rzekomego (przez was sfabrykowanej informacji) przesladowania Zydow.
Tylko Wy Zydzi cierpieliscie podzczas wojny ? A co powiedziec o Cyganach ktorzy na rowni z Zydami byli gladzeni , ale Oni nie potrafili zbudowac tak kolosalnego przedsiebiorstwa rekompensujacego staty powojenne, myslisz ze jest to w porzadku ? Skonczyla sie kasa od Niemiec , wiec zaczynacie szukac kasy gdzie indziej .

A wogole , to dlaczeg Twoi ziomkowie byli tak bogaci ze nawet zote zeby mieli , wtedy kiedy poza miastem ludzie na boso czesto chodzili , o Polsce mysle . Przeciez Polska przed wojna byla biedna . Skad twoi , simply_Ola ziomkowie mieli kase na zloto a nawet na zlote zeby !?

Pomysl simply_Ola o Zydowskim wkladzie po drugiej wojnie swiatowej w destabilizacje Polski , kiedy to Sovieci obsadzali co wazniejsze stanowiska wlasnie Zydami , pomysl ile szkody zescie wtedy POLSKIM PARTRIOTOM wyrzadzili . Walczyliscie/ walczycie przeciwko tym ktorzy Was goscili od stuleci , a Polska jako jedyny kraj w europie nigdy Was nie dyskryminowal !!! Nigdy ! Jestescie inni niz europejczycy wychowani w kulturze chrzescijanskiej i chyba wlasnie to jest przyczyna ciaglych zgrzytow. A Wasze biadolenie o tym jak wiele wycierpieliscie odluzcie na polke , gdyz nawet Niemcy cierpieli jako narod np wtedy kiedy alianci bombardowali ich zachodnie ziemie , i Polacy i Rosjanie i wiele innych narodow ...ach , no oprocz Szwedow, do ktorych tak mnogo spierdoliliscie zaraz po wojnie jak i w 1968 roku.
Wy Zydzi myslicie ze Waszym cierpieniem wykupiliscie zloty klucz ktorym mozna otworzyc wszystkie krolestwa lacznie z ich skarbcami ? Nie nie nie !

Profil uzytkownika: gumowa salami     
gumowa salami

2019-12-03 16:40
http://www.bibula.com/?p=3 1417

Owszem , mozna dyskutowac nad prawdziwoscia tych danych , ale jak wczesniej podalem , przeciez nikt nie rosci sobie pretensji lub nie konfliktuje sie np z gmina polskich Cyganow , czy np chomoseksualistow ktorzy tez byli exterminowani . Byli tez swiadkowie jehowy , jako odrebna wiezienna grupa, ktora , (jak dwie powyzej) nie domagali sie po wojnie rekompensat .
Pytanie do Zydow .
CZY WASZE ZYCIE JEST BARDZIEJ WARTOSCIOWE NIZ INNI KTORZY ZGINELI W OBOZACH ZAGLADY ?
black sabbath

Wpisów: 6643
Od: 2012-06-16
2019-12-03 19:11
ty jestes zdrowo pierd....y
  Profil uzytkownika: black sabbath     
simply_Ola

Wpisów: 8722
Od: 2011-01-04
2019-12-03 19:22
Nie pisz bzdur! Nie jestem Zydowka.
Nie obrazam narodu polskiego ale wstydze i brzydze sie Polakami, ktorzy maja takie poglady jak twoje.

Ja doskonale zdawalam sobie sprawe, ze jak napisze o pogromach czy poszukiwaczach zydowskiego zlota to nie zmienisz swoich pogladow bo jestes pelen nienawisci do Zydow ale uwazalam, ze nie moge byc obojetna, ze musze sprzecistawic sie mowie nienawisci bo moze byc tak:

"Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem.
Nie byłem przecież Żydem.
Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem.
Nie byłem przecież komunistą.
Kiedy przyszli po socjaldemokratów, nie protestowałem. Nie byłem przecież socjaldemokratą.
Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem.
Nie byłem przecież związkowcem.
Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował.
Nikogo już nie było”
- Martin Niemöller
  Profil uzytkownika: simply_Ola     
simply_Ola

2019-12-03 20:53
(...) Polska jako jedyny kraj w europie nigdy Was nie dyskryminowal !!! Nigdy !

Czegos glupszego to juz dawno nie czytalam na zadnym forum. Oj, widze, ze masz spore braki a ja niestety nie mam czasu, zeby napisac jak ta sprawa wygladala w Polsce na przestrzeni wiekow.
Wspomne tylko o postanowieniu Sejmu z 1768 r, ze Zydzi miejscy mogli zajmowac sie tylko tym na co pozwala uklady z miastami a to oznaczalo uzaleznienie Zydow od mieszczan. Ten Sejm z 1768 r zakazal Zydom zajmowac sie karczmarstwem i szynkarstwem, jesli nie przewidywaly tego porozumienia zawarte z mieszczanstwem. Tak wiec Zydzi utracili swoje dzierzawy karczm i szynkow.

Zgodnie z ustawami konstytucyjnymi Zydzi nie mogli nabywac i posiadac na wlasnosc dobr ziemskich ani nawet nieruchomosci miejskich ( tylko czasem w miastach prywatnych za zgodą ich wlascicieli mogli nabywac domy).

Radze zapoznac sie z sytuacja Zydow w Polsce w okresie miedzywojennym, zwlaszcza po smierci Pilsudskiego, np ze 20 października 1937 roku w wyniku antysemickiej studenckiej awantury, w salach wykladowych Uniwersytetu Warszawskiego utworzono tzw getto lawkowe.
a ustawa z 4 maja 1938 o ustroju adwokatury umozliwiala ograniczenie Zydom dostep do palestry.
alwa12

Wpisów: 8256
Od: 2015-08-26
2019-12-03 22:12
Stoje w rozkroku, bo zadnej ze Stron nie chce urazic.

Prawda jest ze przed wojna takze na Uniwersytecie Wilenskim bylo getto lawkowe.
Jak mi to moj ojciec opowiedzial to nie chcialam wierzyc.
Bo w szkole podstawowej bylo pelno naszych kolezanek i kolegow Zydow i razem sie bawilismy, razem wagarowalismy,
razem tluklismy donosicieli, a tu raptem taka wiadomosc.

Prawda jest ze na terenach Sobiboru i nie tylko latami
ludnosc gromadnie przekopywala tereny i prawda jest
ze przez dziesieciolecia to byl temat zakazany dla
prasy, radia i telewizji.
Wiem ze powstaly reportaze na ten temat i nagrania,
i ze naczelni musieli sie tlumaczyc w KC i ze dopiero
po 80 roku ukazal sie jeden z tych programow.

Prawda jest ze Gross i jemu podobni to zaklamani
Polakozercy, ktorzy czerpia duzy profit za robienie
matu i oczernianie Polakow, nie baczac na to ze
zeruja na smierci swoich wspolbraci ujmujac im patosu
nieszczescia, byle by nabic juz ktorys kolejny raz
kabze zydowskiej organizacji pt.Holokaust.

Profil uzytkownika: alwa12     
Ostatni Mohikanin

Wpisów: 406
Od: 2016-02-19
2019-12-03 23:50
Prawda jest ze przed wojna takze na Uniwersytecie Wilenskim bylo getto lawkowe.

I co w tym było takiego złego ?
  Profil uzytkownika: Ostatni Mohikanin     
alwa12

2019-12-04 00:01
Musze cos dodac zanim i tyen temat wyladuje w smietniku.

Wracajac do Polakow przekopujacych tereny po Zydach
w celu znalezienia zlota.
trzeba sobie zdac sprawe co to byli za ludzie i ile
przeszli w czasie 5 lat wojny.
Najpierw przeszli po nich sowieci w 39, potem szkopy
jak napadli na ZSRR, potem szkopy sie cofali i znow
przewalili sie przez te terenym za chwile weszli znow sowieci i wszystkim wiadomo co wyprawiali z polska ludnoscia. W miedzyc´czasie bandy upa napadaly takze ta ludnosc, bo oni nie tylko mordowali na Wolyniu, takze
w Bieszczadach i wyzej w strone Lublina.

Potem przyszla komuna i tam ludnosc zyla w ciaglym strachu, po wojnie.

Ta ludnosc jako calosc przezyla najwiecej strachu, nedzy
glodu i rozpaczy po stracie bliskich.

Tam byla nedza jeszcze w latach 70 i 80.

Ja nie usprawiedliwiam, tylko staram sie zrozumiec
takie postepki. Gdyby to byly jednostki to
mozna by bylo mowic ze to hieny, ale to byly masowe
wypady calych wsi, wiec problem musial lezec glebiej.

W dodatku byl to temat zakazany w czasie komunistycznych
rzadow w Polsce, dlaczego ???

Bo rzadzacy bali sie pokazac ze tam jest nedza i ze
ludzie robia to z biedy.
W socjalizmie polskim nie bylo miejsca na biede.

Jezdzilam w te tereny w delegacje, owszem plantatorzy tytoniu mieli sie nie zgorzej, ale ogolnie to byla
bida i male uswiadomienie.

Wschodnia Polska w porownaniu z zachodnia to dwa inne swiaty, przynajmniej do 85 roku kiedy wyjechalam tu.

Obozy koncentracyjne nie raz pokazaly ze czesto lobuz
stawal sie aniolem i stac go bylo na ludzkie odruchy,
a taki np.adwokat czy inny urzednik pekal i sie smacil

Glod, strach nagromadzony latami moze wyzwalac rozne instynkty, to co tu sie dziwic tej ludnosci ?

Oczywiscie nie popieram takich zzchowan i nie rozgrzeszam, tylko staram sie zrozumiec, zakladajac
jak ja bym sama sie zachowala.

A wracajac do smietnika i tematu ktory tam wyladowal
to moze tez trzeba spojrzec glebiej, moze Moderacja
w ten sposob kolejny juz raz ratuje egzystencje tego
Forum ? Pomysl.

alwa12

2019-12-04 00:15
Mohikanin, bylo bardzo duzo zla, studenci bili sie
ze soba.
Moj ojciec nigdy by nie opowiadal takich bzdur.
Opowiedzial to jak juz bylismy podrosnieci i jako fakt
bez komentarzy w ta czy inna strone.

Wiesz jaki to byl dla mnie szok i jak zaczelam sie wstydzic ?? ja,mloda nastolatka , bez zupelnej winy
wychowana w szacunku do kazdego czlowieka ?
wychowana na przykazaniach, wychowana jako harcerka
i dumna z Polski i z tego ze jestem Polka ?

ja nie moglam tego dlugo przelknac i gdyby nie mieszane
polsko-zydowskie towarzystwo w szkole to by mi ten wstyd
zostal na zawsze.

Za 68 nie czulam wstydu, bo to rzad rozgrywal te karty
a nie zwykli Polacy, ale za te lawki czulam sie jakos
i odpowiedzialna i stlamszona, bo w glowie mi sie
to nie moglo pomiescic- tyle.
simply_Ola

2019-12-04 10:01
"Getto ławkowe – forma dyskryminacji Żydów wprowadzona na polskich uczelniach w latach 30. XX wieku. Polegała na wydzieleniu części sali lekcyjnej lub wykładowej i przeznaczeniu jej dla studentów pochodzenia żydowskiego, którzy nie mieli prawa dowolnego wybierania miejsc.
(...) W latach 30. pod wpływem endeckich nacjonalistycznych organizacji młodzieżowych (m.in. Młodzieży Wszechpolskiej i ONR) rektorzy wielu polskich szkół wyższych utworzyli tzw. getta ławkowe, które były jednym z przejawów pogarszających się stosunków polsko-żydowskich i nasilającego się antysemityzmu w środowiskach akademickich. W salach wykładowych wyznaczano ławki, w których musieli siedzieć studenci żydowskiego pochodzenia.
(...)Zajścia związane z wprowadzaniem gett dezorganizowały naukę. Często kończyły się obrażeniami wśród ich uczestników, zwłaszcza Żydów, dochodziło także do wypadków śmiertelnych.
Zajścia organizowane przez nacjonalistyczną młodzież, działającą pod wpływem endecji i narodowych radykałów, miały miejsce niemal we wszystkich polskich miastach uniwersyteckich – Krakowie, Warszawie, Wilnie i Lwowie.
(...) Na Uniwersytecie Warszawskim w latach 30. studenci zrzeszeni w ONR bili Żydów oraz chrześcijan, chcących okazać im solidarność i zajmujących wraz z nimi miejsca w getcie ławkowym. Wśród poszkodowanych była m.in. Irena Sendlerowa.
Do bójek członków ONR ze studentami żydowskimi, którzy nie zajmowali wyznaczonych im miejsc i stali w czasie wykładów, dochodziło także na Politechnice Warszawskiej, gdzie getto ławkowe wprowadzono na początku roku akademickiego 1937/1938."
https://pl.wikipedia.org/w iki/Getto_%C5%82awkowe
Ostatni Mohikanin

2019-12-04 10:30
Getto ławkowe nie było takie złe icki znały swoje miejsce w szeregu to były rozsądne decyzje kadry naukowej w przed wojennej Polsce.

Ostatni Mohikanin

2019-12-04 10:32
Oczywiście stosowane formy przemocy przez studentów potępiam ale sam pomysł nie był zły.
Ostatni Mohikanin

2019-12-04 11:03
Za 68 nie czulam wstydu, bo to rzad rozgrywal te karty
a nie zwykli Polacy, ale za te lawki czulam sie jakos
i odpowiedzialna i stlamszona, bo w glowie mi sie
to nie moglo pomiescic- tyle.

Dla mnie sytuacja jest prosta i w miarę logiczna lata 20 30 w Polsce to okres tworzenia polskiego państwa po 123 latach zaborów dobrze nie odzyskaliśmy niepodległości jak już kolejny wróg nie tyle co stał pod granicą a był w Polsce i prowadził dzialalnośc wywrotową.

Mowa tutaj o komunistach i kluczowej głownej roli żydów w ruchach komunistycznych.
Weźmy sobie np Maksymiliana Horwitza Waleckiego który był w składzie KC nowo utworzonej komunistycznej parti polski nawoływał aby Polaków i odbudowywane przez nich państwo niszczyć zwalczać burzyć obalać unicestwiać obracać w perzynę i rozsadzać !

To oczywiste że ta walka nie toczyła się w podziemiu a na ulicach na uniwersytetach wszędzie.

Dlatego pisanie o polskim przed wojennym antysemityzmie jest śmieszne i takie bajki można wmawiać dzisiejszym pokoleniem wychowanym na netflixie a nie dobrze znającym historie ludziom.

simply_Ola

2019-12-04 12:26
Getto ławkowe nie było takie złe icki znały swoje miejsce w szeregu

Aha, to dyskryminacja nie jest zla.

Na poczatku lat 30- tych tylko 2 % Zydow bylo urzednikami panstwowymi, profesorami bylo 7 i to mimo wysokiego poziomu wyksztalcenia i ani jeden Zyd nie byl dyrektorem panstwowej szkoly sredniej.

Ostatni Mohikanin

2019-12-04 13:02
Tak jak napisałem nie było dyskryminacji wyssanej z palca miała ona swoje konkretne podłoże zreszta ta historia jest bardzo skomplikowana bo z jednej strony narodowcy tępili żydowskich komunistów a z drugiej strony współpracowali i pomagali żydowskiemu ruchowi rewizjonistycznemu Żabotyńskiego.

black sabbath

Wpisów: 6643
Od: 2012-06-16
2019-12-04 16:00
polske to ruscy powinni zagarnac i zrobic porzadek raz na zawsze,bo to przeciez glupi narod ,puscic takich gdzies to tylko wstyd,jesli na paru zydach opiera sie ich opinie w narodzie ....to najlepsze lekarstwo jest puscic tam ruskich,niepotrzeba muslimow
  Profil uzytkownika: black sabbath     
gumowa salami

2019-12-04 18:53
"Ola"
Przyjme na klate twoje lgarstwo o niby mojej nienawisci , widac - jaka tv taki komentator.

A teraz jeszcze raz napisze ze nie lubie Zydow za ich klamstwa obecnie rozpowszechniane , i mam do tego prawo tak sadzic , a mysle po tym jak sytuacja na swiecie sie klaruje , mianowicie ;
Palestyna
Iran
Stany Zjednoczone
Roszczenia powojenne wobec Polski
Nacisk lobby zydowskiego na zachamowanie niby "antysemityzmu" , co przykladem jest deklaracja Lövena po wygranych wyborach .
Wiem ze Wy zydzi pracujecie wytrwale i ciezko nad wydumanym problemm antysemityzmu , z ktorym , notabene kiedys mieszkajac w Polsce nigdy sie nie spotkalem !
Powtorze pytanie:
-skad Polscy Zydzi mieli zlote zeby i wlasne kamiennice przed wojna , kiedy to Polska byla biedna , a idac tropem Twoich mysli , jak to sie stalo ze bedac w niszu spolecznym ( przeciez tak pisalas ) , nagle przychodzi wojna i Zydzi okazuje sie ze sa bardzo bogaci? I to tak bogaci byli, ze pamietaja o swoim bogactwie do dzis .
A inne pytanie :
Jak to sie stalo ze Zydzi przez ponad 700 lat nie umieli sie zintegrowac z Polakami swoimi sasiadami, i dalej szczuja na takich jak ja . Zydowska mowa nienawisci na Polakow !!!

gumowa salami

2019-12-04 19:09
"Ola" , pomijajac te dywagacje , posluze sie aforyzmem - nie ma skutku bez przyczyny .
I teraz pytam , dlaczego Nazistowskie Niemcy , Francja , Wlochy ... podczas drugiej wojny swiatowej eksterminowali Zydow i inne kultury - ale skupmy sie na Zydach , dlaczego wlasnie Zydzi ktorzy nie mieli wlasnego panstwa w Europie , byli benyficjentem tak zacieklego przesladowania ?
gumowa salami

2019-12-04 19:30
poprawiam sie . napisalem "sasiadami " . Mialo byc gospodarzami , taki maly blad a tak wiele moze znaczyc , biorac pod uwage materialny slinotok owze!
Forum -> Na każdy temat -> simply_Ola
Pokaż wpisy

MECHANIK SAMOCHODOWY (STOCKHOLM)
Firma sprzatajaca zatrudni od zaraz (Stockholm)
Dam prace (Stockholm )
Praca przy sprzątaniu Göteborg (Göteborg)
Stolarz (MALMÖ)
Szukam wspòlnika (Stokholm)
POSZUKJE UKRANIA FACECi. STOLARZ MALARZ (GÖTEBORG)
Sprzątanie (Stockholm)
Więcej

Świąteczny sernik z piernikami
Smaki życia na obczyźnie
Toskańska sesja małego Francesco.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Chorus Polonicus Gothoburgensis – koncert świąteczny
Smaki życia na obczyźnie
Prezentownik Szwecjobloga
Szwecjoblog - blog o Szwecji
U podnóża Himalajów, czyli Nepal z Rainbowem
Gabi & the new direction
Dwór Artusa w Gdańsku.
Duchy kościoła św. Jadwigi Eleonory.
Wystawa Walka i Cierpienie. Obywatele polscy podczas II wojny światowej (2019.08.30 - 2019.09.04)
Polskie filmy fabularne na Carl International Film Festival w Karlskronie (2019.08.23 - 2019.08.28)
Wystawa: 15 lat PL w UE (2019.07.11 - 2019.08.29)

Odwiedza nas 70 gości
oraz 2 użytkowników.

2019-12-08 Jarmark bożonarodzeniowy https://t.co/3z0VBnT3vU
2019-12-06 Jarmark bożonarodzeniowy https://t.co/eJB5dWRUE7
2019-12-07 Jarmark bożonarodzeniowy https://t.co/5zAGfMFdKj
2019-12-07 Koncert jubileuszowy Chorus Polonicus Gothoburgensis https://t.co/egnx3p0yze
W czym tkwi tajemnica zadowolonych klientów Halebop https://t.co/LY14t2Hfif
Wiecej
wzrosła liczba osób żyjących w Polsce w ubostwie
warte obejrzenia
Programista/Operator CNC Szwecja
Poznam pana na jedną noc !
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia

© Copyright 2000-2019 PoloniaInfoNa górę strony