Odwiedzin 37782390
Dziś 2713
Piątek 19 kwietnia 2024

 
 

Forum: Na każdy temat - Siostra spiewająca w języku Jezusa Chrystusa

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autor Siostra spiewająca w języku Jezusa Chrystusa
warded


Wpisów: 40
Od: 2019-03-31
2019-11-23 15:48
Śpiewająca siostra zakonna Maria Keyrouz :
https://youtu.be/yjbV7EVdI hQ
Nie jest ona w Szwecji osobą nieznaną : występowała na festiwalu muzyki sakralnej w Uppsali w 2008r, dawała koncerty w Kulturhuset (2000r) i w Oskarskyrken (1998) w Szokhomie. Urodzona w 1963r w Libanie, od 1987r we Francji, zakonnica jednego z chrześcijańskich kościołów Bliskiego Wschodu tzw maronitów, ma stopień doktora z muzykologii i antropologii (Sorbona 1991). Jest autorką kilkunastu płyt nagranych wraz z założonym przez siebie międzyreligijnym zespołem « Ensemble de la Paix », założycielką i prezydentem Międzynarodowego Instytutu Śpiewu Sakralnego w Paryżu. Występuje w najbardziej prestiżowych salach koncertowych na świecie. Dochody ze swej muzycznej działalności przeznacza na działalność swej fundacji pomagającej dzieciom « Enfance pour la Paix »…
Tu śpiewa Ojcze Nasz w języku macierzystym Jezusa Chrystusa tj po arameejsku:
https://youtu.be/SEDbgpMYh B0
Język aramejski ma ok trzech tysiący lat pisanej historii, był administracyjnym językiem imperium perskiego i długi czas podstawowym językiem Bliskiego Wschodu. Wraz z greckim był kiedyś jednym z codziennych języków w Judei, używał go Jezus Chrystus, jest językiem niektórych ksiąg biblijnych i językiem Talmudu. Niektóre Kościoły Wschodnie używają aramejskiego jako języka liturgicznego. Dziś aramejski jest używany jako pierwszy język przez wiele małych chrześcijańskich i innych grup etnicznych. Rodzina języków aramejskichjest uważana za wymarła – choć mówi nimi nadal ok. 4 milionów osób, głównie w Syrii (jedną z miejscowości chrześcijańsko-aramejskich jest tam paro-tysięczna Maaloula znana i z tego że była ona w 2013r okupowana przez islamistów), w Iraku, w diasporze w Libanie, w Stanach Zjednoczonych ale też i Szwecji itd.
Patrz tez:
https://www.kcrw.com/music /articles/the-otherworldly-voice-of-soeur -marie-keyrouz
https://journalofmusic.com /criticism/live-reviews-marie-keyrouz-and -her-vocal-ensemble-peace
  Profil uzytkownika: warded     
Poważny temat! Ten temat został oznaczony jako poważny. Oznacza to, że autor oczekuje poważnej dyskusji lub odpowiedzi na pytanie.
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2019-11-23 17:46
moj boze?????????????
  Profil uzytkownika: black sabbath     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2019-11-29 01:12
Black, co sie tak glupio dziwisz i wzywasz Boga
nadaremno i to przez male "b" ?

Temat mnie rozciekawil na tyle ze zaczelam czytac na necie o jezyku aramejskim, jego historii itd.

Czlowiek zyje w wiecznym pedzie i rzadko pomysli o takich
ciekawych rzeczach, a tu pac i podane na tacy przez
Wardeda bylo ciekawie poczytac i poglebic wiedze,
nie na tyle zebym mogla dyskutowac, ale czegos sie
dowiedzialam i dzieki za ten temat
  Profil uzytkownika: alwa12     
warded


Wpisów: 40
Od: 2019-03-31
2019-12-06 15:34
Jeszcze jedno: Maaloula jest znana wśród Polaków i z tego, że kwaterowali tam (ok.2 miesięcy) polscy żołnierze
gen.Andersa...
  Profil uzytkownika: warded     
skoczek


Wpisów: 4902
Od: 2003-02-15
2019-12-06 17:42
Wszedzie spiewy ,modlitwy , hasla : Bog , Honor , Ojczyzna, powitania : niech bedzie pochwalony , szczesc Boze i inne,A w rzeczywistosci jeden drugiego by w lyzce wody utopil.....
To ja sie pytam:
JAK TO JEST ???????
  Profil uzytkownika: skoczek     
photodigital


Wpisów: 56
Od: 2015-03-24
2020-02-02 21:13
ZYJEMY W CZASACH KOSMOSU,odkryc,technologii,komputerow a tu takie cos??? spadnie asteroida i bedzie po zawodach,zaden spiew jakimkolwiek jezyku juz bedzie nieslyszalny i i nie pomoze!!! sredniowiecze nic wiecej!!! pozdrawiam
  Profil uzytkownika: photodigital     
Forum -> Na każdy temat -> Siostra spiewająca w języku Jezusa Chrystusa
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Sprzatanie minimum 50% lub 100% grafiki (Täby)
Praca (Värmdö )
Praca-sprzatanie (Täby)
Brukarstwo (Täby)
Praca dla ogólno budowlańca (Skåne)
BLACHARZ, LAKIERNIK (SKOGAS)
mechanik samochodowy (SKOGAS)
Firma sprzątająca (Helsingborg)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 31 gości
oraz 0 użytkowników.


TEMU
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony