Odwiedzin 37807118
Dziś 3442
Piątek 26 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Rodo w Szwecji

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorRodo w Szwecji
mcmrbygg11


Wpisów: 481
Od: 2018-04-14
2019-11-11 19:38
Jakiś czas temu było głośno o Rodo. UE wymusiła takie przepisy. Jak to działa w Szwecji? Moje dane i ogólnie większości Ludzi w SE jest ogólnodostępna. Czy ktos może tak prostymi słowami napisać o co s tym wszystkim chodzi? Mi naprawdę zalezaloby aby wszystkie moje dane były ukryte. Pamietam jak się zaczęli z tym rodo to myslalem ze tak będzie. Pzdr
  Profil uzytkownika: mcmrbygg11     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2019-11-11 19:53
W Szwecji wszystkie dane sa jawne. Tak jest od czasu gdy jakis krol to dawno dawno temu postanowil, zeby uniknac panstwowej korupcji. Wszystkie dane osobowe sa z zalozenia jawne.

Nie wolno jednak ot tak sobie bez pozwolenia zbierac danych, jezeli nie jestes instytucja, ktorej to jest zadaniem, bo wtedy to prawo trumfuje RODO (nie mozna sie np. niestety wypisac ze Skatteverket).

Z kazdego rejestru (panstwowego i prywatnego) mozesz zarzadac wydruku swoich danych i z prywatnych mozesz zarzadac, zeby Cie wymazali. Ze wszystkich oprocz mediow, bo mozliwosc przetwarzania i drukowania danych w dziennikarstwie stoi ponad RODO.

Te wszystkie szwedzkie firmy jak hitta.se, eniro, ratsit, itd. przeskakuja wiec reguly w ten sposob, ze maja licencje mediow. I jako media moga publikowac co chca i mozesz im skoczyc.
  Profil uzytkownika: kajetan     
mcmrbygg11


Wpisów: 481
Od: 2018-04-14
2019-11-11 20:23
A nie można tego sądownie jakoś blokować? Nie mam pojęcia jak to działa ale strasznie mnie to irytuje
  Profil uzytkownika: mcmrbygg11     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2019-11-11 20:41
Sadownie nie mozesz ich blokowac, bo oni maja prawo po swojej stronie, jako ze sa mediami.

Jezeli masz tajne dane, to oni nie publikuja. Tylko chyba policja moze Ci utajnic dane, jezeli uznaja, ze jestes przesladowany albo jezeli miales "identitetsstöld". Inaczej nie.

Ale tajne dane to tez wiele innych problemow, bo w zadych rejesterach nie jestes widoczny, wiec otwieranie kont w bankach, czy wykupienie jakiegos abonemntu nagle sie staje problemem.

  Profil uzytkownika: kajetan     
Forum -> Życie w Szwecji -> Rodo w Szwecji
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Dam pracę Pracownik budowlany Karlstad Varmland (Hammarö)
PRACA. (Stokholm)
Dam prace sprzątanie (Stockholm)
Dam prace firmie sprzątającej (Stockholm)
Tłumaczenie (Sztokholm)
Praca dla doświadczonego stolarza (Sztokholm)
Firma Sprzątające (Helsingborg)
FIRMA SPRZATAJACA (VÄNDELSÖ)
Więcej





Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 32 gości
oraz 1 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Dzis palạ koran w Skärholmen
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony