Odwiedzin 37805612
Dziś 1936
Piątek 26 kwietnia 2024

 
 

Forum: Na każdy temat - Polskie książki w Szwecji

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorPolskie książki w Szwecji
zibex5@wp.pl


Wpisów: 4
Od: 2019-11-04
2019-11-04 20:52
Lubię czytać, ale za mało znam język szwedzki, aby czytać szwedzkie książki. Na szczęście każda biblioteka w Szwecji może Ci sprowadzić książkę polskojęzyczną z biblioteki głównej i wypożyczyć. Warunkiem jest, aby ta biblioteka główna daną książkę posiadała. Moja bibliotekarka za każdym razem prosi mnie, abym przygotował jej wykaz (przede wszystkim autorów) oraz tytułów. Ona z tym spisem wchodzi na jakąś stronę sprawdza i zaraz mówi: nie ma. Jeśli dam jej spis samych autorów to -owszem- sprowadzi tytuły, ale często są to książki, które już czytałem. Czy ktoś wie co to jest ta biblioteka główna i czy można wejść na jej hemsidan i samemu wybrać?
  Profil uzytkownika: zibex5@wp.pl     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2019-11-04 21:07
https://biblioteket.stockh olm.se/

Mozesz szukac po tytulach, autorach i slowach kluczowych.
  Profil uzytkownika: kajetan     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2019-11-04 21:17
Nie piszesz z jakiego miastes, ten link co podalem jest do Sztokholmu, moze u Ciebie jest jakas inna.
  Profil uzytkownika: kajetan     
Anreko
Rönninge


Wpisów: 28
Od: 2018-08-23
2019-11-04 21:32
wersja rozszezona do Kajetana to:

http://www.bibliotekistock holmslan.se/katalogsok

w zasadzie mozna zaryzykowac i napisac w google nazwe miasta i slowo biblioteket i w polu do wyszukiwania na stronie biblioteki wpisac fraze, tytul czy autora badz slowo polsk, polska.
  Profil uzytkownika: Anreko     
violina
Gbg


Wpisów: 2004
Od: 2007-03-01
2019-11-05 11:00
Robie wlasnie porzadki w mojej bibliotece i czesc ksiazek bede musiala oddac albo wyrzucic na makulature, chociaz serce boli, bo ksiazki kocham. Mam wiele wydan starych ale tez i nowych, wiec jezeli jestes zainteresowany, napisz czego szukasz, moze znajde w mojej bibliotece.
  Profil uzytkownika: violina     
zibex5@wp.pl


Wpisów: 4
Od: 2019-11-04
2019-11-05 11:28
Mieszkam w Vuollerim to jest w Norrbotten w pobliżu Jokkmokk. Jest tu spokojniej niż gdzie indziej.
Dziękuję za linka i za ofertę. o potrzebnych mi książkach napiszę oddzielnie. Teraz spróbuję tego linka.
  Profil uzytkownika: zibex5@wp.pl     
LARA333
Sthlm


Wpisów: 1878
Od: 2007-06-12
2019-11-05 11:40
Jak milo ze ktos jeszcze czyta ksiazki...
Ja zamawiam z bokusa - ceny ok.
  Profil uzytkownika: LARA333     
zibex5@wp.pl


Wpisów: 4
Od: 2019-11-04
2019-11-05 12:46
Do Lara333: ja to mam od małego, w dzieciństwie czytałem nawet pod kołdrą z latarką(bo ojciec nie pozwalał świecić lamp). I tak mi zostało.
Do Violi: szukam przede wszystkim książek Christiana Jacq pt:"Prawo pustyni" i "Sprawiedliwość wezyra"; są to dwie ostatnie pozycje cyklu tegoż autora : Egipski sędzia. Doskonały kryminał w realiach starożytnego Egiptu. Prócz tego nigdy nie odmówię Fantastyki, fantasy, a nawet kryminałów. Lubię też książki historyczne. lecz... nie wiem również gdzie Ty mieszkasz i jak droga będzie przesyłka, bo do(1300km) Sztokholmu to ja teraz nie wybiorę się.
  Profil uzytkownika: zibex5@wp.pl     
gumowa salami


Wpisów: 48
Od: 2019-10-19
2019-11-05 17:31
Robie wlasnie porzadki w mojej bibliotece i czesc ksiazek bede musiala oddac albo wyrzucic na makulature, chociaz serce boli, bo ksiazki kocham. Mam wiele wydan starych ale tez i nowych, wiec jezeli jestes zainteresowany, napisz czego szukasz, moze znajde w mojej bibliotece.

Violina , a jakie ksiazki masz , autorzy ? Jak wiele chcesz oddac ?
Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: gumowa salami     
zibex5@wp.pl


Wpisów: 4
Od: 2019-11-04
2019-11-05 19:40
Do Gumowej Salami: szukam przede wszystkim książek Christiana Jacq pt:"Prawo pustyni" i "Sprawiedliwość wezyra"; są to dwie ostatnie pozycje cyklu tegoż autora : Egipski sędzia. Doskonały kryminał w realiach starożytnego Egiptu. Prócz tego nigdy nie odmówię Fantastyki, fantasy, a nawet kryminałów. Lubię też książki historyczne.
Tylko: Ja mieszkam na północy Szwecji, więc w grę wchodziłaby tylko przesyłka pocztowa; oczywiście - koszty przesyłki ja pokryję. Jeśli zgodzisz się na ten kłopot, aby zapakować i nadać. Zresztą: nie wiem co chcesz usunąć ze swojej biblioteczki; musielibyśmy się w tym względzie porozumieć - dogadać.
Pozdrawiam
Zbigniew
  Profil uzytkownika: zibex5@wp.pl     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2019-11-05 19:56
http://librishelp.libris.k b.se/help/about_libris_swe.jsp
  Profil uzytkownika: Lunab     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2019-11-05 19:59
Pani w twojej bibliotece wchodzi do katalogu (link powyzej) obejmujacego wszystkie biblioteki w SE.

Teraz sam sobie mozesz sprawdzic, czy dana ksiazka jest dostepna.

Powodzenia i milego czytania!
  Profil uzytkownika: Lunab     
Moment


Wpisów: 368
Od: 2018-10-04
2019-11-06 10:00
Przeciez mozesz sobie spokojnie ksiazki zamowic w Polsce na adres kuriera ktory Ci je przywiezie do Szwecji. Z doswiadczenia podpowiem ze 30 kg ksiazek zaspokoi na jakis czas oczekiwania. Dogadaj sie z kurierem zeby nie zdzieral od kazdego kilograma, ale od calosci zamowienia. Oplaca sie.
  Profil uzytkownika: Moment     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2019-11-06 11:55
Jest tez mozliwosc wypozyczania ksiazek w wersji elektronicznej.

Byc moze sa nawet ksiazki w jezyku polskim, dostepne wlasnie w takiej wersji.
  Profil uzytkownika: Lunab     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2019-11-06 11:58

Wiele ksiazek po polsku mozna kupic w wersji elekronicznej w Polsce.

Odpada wtedy potrzeba dodatkowych oplat za transport i taszczenie ksiazek z miejsca na miejsce.

Bardzo wygodne rozwiazanie, chociaz nie zastepuje oczywiscie tradycyjnego kontaktu z ksiazka trzymana w rekach.....
  Profil uzytkownika: Lunab     
Moment


Wpisów: 368
Od: 2018-10-04
2019-11-06 17:33
Czesc ludzi nie uznaje lub zwyczajnie nie lubi tego typu kontaktu z literatura. Wszystko kwestia upodoban.
  Profil uzytkownika: Moment     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2019-11-06 17:38
Ja sie kiedys "zmusilem" do czytania na iPadzie (zona czytala w tym samym czasie ksiazke papierowa ktora ja chcialem czytac).
Po przeczytaniu kilku ksiazek w ten sposob bardzo sobie chwale. Teraz juz wiekszosc czytam elektronicznie.
  Profil uzytkownika: kajetan     
violina
Gbg


Wpisów: 2004
Od: 2007-03-01
2019-11-07 15:39
Zibex szkoda ale ja mieszkam na poludniu Szwecji w Onsala i to jest jeszcze dalej niz do Stokholmu. Poczta by Cie zrujnowala, bo oplaty maja strasznie wysokie. Tych ksiazek, ktorych poszukujesz nie mam, bo moja biblioteke jest pelna biografi i autobiografi znanych osob, mam duzo klasykow, powiesci historycznych opartych na faktach, pamietnikow ludzi znanych i nieznanych ale ciekawych. Wiele ksiazek bylo wydanych w latach 70 ubieglego stulecia, wiec to starocie. Mam takze duzo ksiazek wydanych w ostatnich latach, ale to przewaznie literatura niezbyt wartosciowa, bo teraz jest trudno znalezc cos dobrego.
Kryminalow i fantazji nie lubie i nie czytam, bo wychowana bylam na literaturze klasycznej i mam wiele ksiazek ale duza czesc w innych jezykach, wiec nie moge Ci nic ofiarowac.
Jezeli jednak chcesz to moge napisac liste tych ksiazek, ktore mam do oddania i moze przy okazji (jak bedziesz podrozowal w te okolice) cos dla siebie znajdziesz. Pozdrowienia od
  Profil uzytkownika: violina     
violina
Gbg


Wpisów: 2004
Od: 2007-03-01
2019-11-07 15:45
Gumowa salami jak chcesz to moge Ci wyslac liste tych ksiazek, ktore mam do oddania. Jezeli mieszkasz gdzies w poblizu (okolice Göteborga i Onsali) to byloby ok odebrac te ksiazki, bo poczta wysylac nie ma sensu, za drogo i ja mialabym ogromny klopot z wysylka, sil nie starcza na dzwiganie paczek.
Pozdrowienia
  Profil uzytkownika: violina     
Forum -> Na każdy temat -> Polskie książki w Szwecji
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Dam Pracę (Värmdö )
Praca (Södertälje)
Praca od zaraz (Uddevalla)
firma sprzątającą poszukuje pracownika od zaraz (Sztokholm)
Dołącz do grona fachowców remontujących łazienki (Täby)
Pracownik återvinningscentral (Sztokholm)
Praca- sprzątanie (Tyresö )
Praca dla operatora koparki (Stockholm)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 31 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony