Odwiedzin 37805833
Dziś 2157
Piątek 26 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - fotowoltanika solary

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autorfotowoltanika solary
mcmrbygg11


Wpisów: 481
Od: 2018-04-14
2019-09-30 16:22
Dzień doberek. Czy są tutaj rodacy co mają panele fotowoltaniczne? Sprawa wygląda tak. W naszym domu mieszkam wraz z żoną i 3 dzieci. W tym roku zrobiłem dobudówkę oraz dodatkowo przerobiłem stary budynek gospodarczy na 5 pokojowe mieszkanie dla pracowników. Łacznie jest 17 osób. Bardzo duże zużycie prądu no to wiadomo. Masa laptopów telefonów i TV. Ostatnio naprawdę odczułem po kieszeni za prąd. (moi pracownicy oficjalnie mają stawkę na ręke i już nic ich nie interesuje). Jest to środkowa Szwecja region Jamtland. Latem wiadomo słońcę naprawde mocno grzeje i długo a zimą to widno 4-5 godzin. Obliczyłem że potrzebowałbym instalacje z 20-25 KW. Czy jest możliwość by nadmiar energii w ciągu dnia oddawać do elektrowni a w godzinach porannych i wieczornych odbierać powiedzmy 80%? (tak to działa w Polsce). W ciągu dnia akurat oprócz Niedziel to nie ma nikogo oprócz dzieci i żony. Gdzie uderzyć by się tego dowiedzieć? Jestem tym poważnie zainteresowany lecz w grę wchodzi tylko zakup paneli w Polsce i montaż samodzielnie gdyż 1 z moich ludzi pracował przy tym 10 lat i ma uprawnienia elektryka szwedzkie. Proszę o porady.
  Profil uzytkownika: mcmrbygg11     
Poważny temat! Ten temat został oznaczony jako poważny. Oznacza to, że autor oczekuje poważnej dyskusji lub odpowiedzi na pytanie.
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2019-09-30 17:54
Jezeli nikt sie nie zglosi to zacznij od :

www.solcellskollen.se
  Profil uzytkownika: pati_sko     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2019-09-30 17:57
"Jestem tym poważnie zainteresowany lecz w grę wchodzi tylko zakup paneli w Polsce i montaż samodzielnie gdyż 1 z moich ludzi pracował przy tym 10 lat i ma uprawnienia elektryka szwedzkie. Proszę o porady."



"När en solcellsanläggning ska installeras måste alla elinstallationsarbeten utföras av ett elinstallationsföretag. Det inkluderar både likströms- och växelströmssidan. Företaget ska vara registrerat i Elsäkerhetsverkets företagsregister och får bara utföra elinstallationsarbete inom de verksamhetstyper som ingår i deras egenkontrollprogram. För solcellsanläggningar gäller att företaget ska vara registrerat för verksamhetstypen "Elproduktionsanläggningar". "
  Profil uzytkownika: pati_sko     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2019-09-30 18:00
"Ett elinstallationsföretag kan även anlita andra företag eller konsulter, till exempel snickare eller takläggare, att utföra vissa arbeten. I dessa fall måste de säkerställa att personerna verkligen uppfyller kompetenskravet enligt elinstallationsföretagets egenkontrollprogram. Arbete som avser montage av stativ eller infästningssystem omfattas av kraven för elinstallationsarbete i de fall de har elsäkerhetsegenskaper.

Om du själv är auktoriserad elinstallatör för arbetet kan du få utföra elarbetet på din egen elanläggning."







Moze juz to wszytsko wiesz, ale tak na wszelki wypadek

  Profil uzytkownika: pati_sko     
melchior


Wpisów: 817
Od: 2018-08-18
2019-09-30 22:36
Szanowma pani i na tym sie zna?
Odezwij się to pogadamy
Mam 2 zest. po 3szt. Używam już 3 lata.
  Profil uzytkownika: melchior     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2019-09-30 22:59
A co w tym nadzwyczajnego?

Pani ma dach, pani ma prad. Pani chciala placic nizsze rachunki.

Nie, nie mam swoich odnawialnych zrodel energii


Podalam tylko linka, na czas oczekiwania na znawce
Nie pieklij sie tak melchiorze
  Profil uzytkownika: pati_sko     
mcmrbygg11


Wpisów: 481
Od: 2018-04-14
2019-10-12 23:40
Dziękuje Pati za link. Znalazłem już takową firmę i koszt mojej instalacji wraz z robocizną to minimum 300 tys SEK. Mam całą zimę by o tym myśleć i odłożyć brakującą sumę. Działa to tutaj tak samo jak w Polsce.
  Profil uzytkownika: mcmrbygg11     
Forum -> Życie w Szwecji -> fotowoltanika solary
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






FIRMA SPRZATAJACA (VÄNDELSÖ)
Dam Pracę (Värmdö )
Praca (Södertälje)
Praca od zaraz (Uddevalla)
firma sprzątającą poszukuje pracownika od zaraz (Sztokholm)
Dołącz do grona fachowców remontujących łazienki (Täby)
Pracownik återvinningscentral (Sztokholm)
Praca- sprzątanie (Tyresö )
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 29 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony