Odwiedzin 37802463
Dziś 2907
Czwartek 25 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Utrata pracy ,bezpodstawne zwolnienie

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorUtrata pracy ,bezpodstawne zwolnienie
Iba32


Wpisów: 10
Od: 2019-07-31
2019-07-31 17:23
Witam proszę o pomoc pochodzę z okolic Malmö i poszukuje osoby ,firmy która pomoże mi w wyegzekwowaniu należności i dokumentów.
Po 9 latach legalnej pracy jako niewolnik ( 300 godzin w miesiącu bez opłat za nadgodziny pracę w weekendy i bez płatnego urlopu :+()dziś zostałem zwolniony i wyrzucony z kwatery pracowniczej .
Powiedziano mi że nic mi nie przysługuje ani wypowiedzenie ,ani świadectwo pracy ,a także że nie otrzymam wypłaty za ostatni miesiąc .
Nie wspomnę że na wypłatę czekam zawsze po około 2 miesiące ,nigdy nie otrzymałem lönkvitto co uniemożliwiło mi uzyskanie stałego personnummer,nie uzyskałem ubezpieczenia ,a pracodawcą fałszuje i nie daje rozlicZeń podatkowych .
Każde moje pismo do skatteverkrt trafiało do kosza .
Mam dużo dowodów na fałszowanie ,kradzieże i zatrudnianiu ludzi n czarno .
Proszę o pomoc gdyż jestem wykończony psychicznie i nie wiem co mam dalej robić .
  Profil uzytkownika: Iba32     
Poważny temat! Ten temat został oznaczony jako poważny. Oznacza to, że autor oczekuje poważnej dyskusji lub odpowiedzi na pytanie.
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2019-07-31 18:18
9 lat pracy ???????nic nie wywalczysz,kontakt z dziennikarzem moze cos dac jesli masz na to dowody
  Profil uzytkownika: black sabbath     
LARA333
Sthlm


Wpisów: 1878
Od: 2007-06-12
2019-07-31 20:01
A co na to zwiazki ?
  Profil uzytkownika: LARA333     
LARA333
Sthlm


Wpisów: 1878
Od: 2007-06-12
2019-07-31 20:02
Pracowales jako niewolnik bo Sam na to pozwoliles...
Masz umowe o prace ?
  Profil uzytkownika: LARA333     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2019-07-31 20:05
Po 9 latach legalnej pracy...naprawde legalnej ???

Ani platnego urlopu, ani lönebesked, ani platnych nadgodzin i w sumie po 9 latach zadnych widokow na PN

I Ty piszesz ze to byla legalna praca ???
tyrajac 300 godzin w miesiacu ???

Byles niewolnikiem zatrudnionym na czarno, pytanie
jest, dlaczego 9 lat to akceptowales ???

Bo zamiast w wolnym czasie lapac darmowy kurs jezyka
z Yt to gapiles sie na polskie wiadomosci czy kanaly.

Dzis po 9 latach siedzisz z palcem w zyci i sie dziwisz.

Nawet jak znasz jezyk, w co nie wierze, to czemu bedac tutaj nie rozladales sie za czyms innym ???

Nie bierz mi za zle tego wpisu, bo jesli chodzi o Ciebie to mleko sie wylalo, moj wpis ma sluzyc
innym niewolnikom, bo takich tu nie brak.

Musisz zglosic sprawe na policje...a czy to cos da
to raczej loteria.

Moim zdaniem powinienes szukac drugiej pracy, albo
wracac do Polski, poki nie wyplukales sie z ostatnich
pieniedzy.
W olsztynskim mozna dobrze zarobic przy rybach,
mozna zarabiac w sadach, to da Ci jakos przezyc
i jak chcesz przyjechac spowrotem to sie przygotuj do tego, czyli jezyk-podstawy za fryko z yt.

Norwegia zatrudnia do pracy przy rybach z marszu,
nie musisz znac jezyka, daja umowe i lokal.
Poszukaj na stronach.
  Profil uzytkownika: alwa12     
LARA333
Sthlm


Wpisów: 1878
Od: 2007-06-12
2019-07-31 20:25
Alwa przy jakich rybach ?
Gdzie ?
  Profil uzytkownika: LARA333     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2019-07-31 20:28
A jakie Ty chciales rozliczenia podatkowe jak nie
miales umowy o prace i zadnych lönebesked ?

Forse dostawales do reki, czy na jakies konto ?

Bo jak na konto to bylby jakis slad ze jednak byles zatrudniony...

Po 9 latach Cie wykopali, czym podpadles ?

I co Skattev. wywalal do kosza ? Twoje skargi pisane
odrecznie ? czy jakies dokumenty ?
Masz kopie tych papierow poswiadczona przez Skattev.
z data przyjecia skargi ?

Czy tylko anonimowo bazgrales ? jesli tak to nic nie
masz...prasa sie tym nie zajmie, policja przyjmie
Twoja skarge i nic nie zrobi bo nie wyrabiaja czasowo
i finansowo z zatrzymaniami gwalcicieli i mordercow.

Moja rada to szukaj prcy i wez sie za jezyk

rozumialabym gdybys wnosil zale po pol roku takiej pracy, ale 9 lat ???...
  Profil uzytkownika: alwa12     
LARA333
Sthlm


Wpisów: 1878
Od: 2007-06-12
2019-07-31 20:30
Sytuacja ktore opisales brzmi jakbys pracowal na czarno.Policja nic tu nie pomoze.
  Profil uzytkownika: LARA333     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2019-07-31 20:50
Lara,

Tu nie podam, bo ludzie ktorym wszystko podaje sie na tacy traca instynkt samozachowawczy i potem takie
kwiatki ...

Ktos kto chce sie pozbierac musi robic to sam, ....

jest lato, cieplo to mozna przenocowac gdzies w polu
czy szopie u bambra do odjazdu promu, mozna zabrac sie stopem do Ystad albo mozna poszukac pracy w Norwegi
wpisujc po polsku w wyszukiwarke....

  Profil uzytkownika: alwa12     
Iba32


Wpisów: 10
Od: 2019-07-31
2019-08-17 16:46
Nic nie rozumiecie a odrazu krytykujecie zamiast próbować pomóc.
Miałem umowę od 9 lat na stałe Tilsvidare ,w Skacie odciągane składki co roku ale nigdy nie miałem zapłacone za nadgodziny j pracę w dni wolne od pracy ale to jest pryszcz .
Byłem niewygodny gdyż broniłem Polaków którzy mieli śmieszne stawki i byli pomiarami przez Szwedów ,zostałem zwolniony tylko za to że buntowałem innych i zabierałem głos walcząc o lepsze warunki ,zrozumcie że jeśli ma się rodziny na utrzymaniu w Polsce to człowiek godzi się na wiele .
Ale do sedna ,Właściciel s dniu wyjazdu na urlop do Polski ,,,,oczywiście bezpłatny ,zajechał mi drogę i powiedział że mam więcej nie wracać do pracy ,i że mam godzinę na zabranie swoich rzeczy albo wyrzuci wszystko na śmieci ...
Nie dostałem wypowiedzenia Z pracy ,świadectwa pracy ani zaświadczeń i przebytych kursach ,,,nie mam nic żadnego dokumentu zostałem potraktowany jak pies i nie mogę nic zrobic nawet zarejestrować się jako bezrobotny bo nie otrzymałem świadectwa pracy i wypowiedzenia .

W ciężkich chwilach godzisz się na wszystko aby utrzymać rodzinę ale ja potrzebuję pomocy aby uzyskać dokumenty oraz zaskarżyć firmę ze został z dnia na dzień bez środków do życia ,a po tylu latach x tego co się orientuję przysługuje 4 miesięczne wypowiedzenie ,słowne upokorzenie a potraktowanie jak psa nie może być tak pozostawione w ten sposób pozbyli się kilkunastu pracowników i to trwa nadal .
Także proszę się nie wydurniac i odsyłać na jabłka bądź ryby do Norwegii tylko oczekuje pomocy od rodaków którym się powiodło i są w stanie pomóc a nie krytykować.
  Profil uzytkownika: Iba32     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2019-08-17 16:57
https://www.rive.se/uppsag d/?gclid=Cj0KCQjwy97qBRDoARIsAITONTIxMzGz BikavhMtDNVp-AG8xLJqz75kBqJ0jiggcE6kEAejg gpamfsaAmA8EALw_wcB

skontaktuj sie z nimi
  Profil uzytkownika: black sabbath     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2019-08-17 23:12
Iba32, tu nikt sie nie wydurnial, przeczytaj Twoj pierwszy wpis….co mielismy zrozumiec, czy nie zrozumiec,jesli
napisales ze nigdy nie dostales "lönkvitto" i ze to
uniemozliwilo Ci otrzymanie ubezpieczenia i PN ???

Teraz piszesz ze miales umowe tillsvidare i ze skatt
byl oplacany...no kuzwa, to przez 9 lat nie skontaktowales
sie ze Skattev. i nie pobrales zaswiadczen do Fk ?

Pracodawca nie zalatwia PN tylko Ty sam.., toz miales zameldowanie i dostawales co roku deklaracje do
wypelnienia…
ja juz nie wiem czy ja czegos tu nie rozumiem
czy rozsypal sie jakis worek z inaczej myslacymi ?

Piszesz ze wywalono Cie za to ze walczyles o prawa Polakow-wspolpracownikow...bardzo chwalebne..

Gdzie sa dzis Ci Polacy o ktorych walczyles ?
Sa z Toba ?

moze warto cala grupa udac sie do odpowiednich wladz- policja ? - i zlozyc zbiorowe oskarzenie ???

Jabka, rybki polecalam wychodzac z zalozenia ze potrzebujesz z mety stanac na nogi, wlasnie myslac ze
masz w Polsce rodzine na utrzymaniu i myslac dzieki
Twojemu pierwszemu wpisowi ze tyrales 9 lat na czarno.

Tu nikt nie mial zamiaru z Ciebie kpic.

Zycze powodzenia i naprawde rozejrzyj sie za praca
w Norwegii- jest tam drozej ale lepiej sie zarabia.
I warunki sa lepsze i przepisy bardziej sa respektowane
Choc tez czasami mozna sie naciac

Zacznij uczyc sie jezyka z YT
  Profil uzytkownika: alwa12     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2019-08-18 00:21
Jesli deklarowales w Szwecji i miales umowe tillsvidare
to powinienesbyl sam wystapic do Skatte o PN przedkladajac umowe o prace a wtedy ubezpieczenie mialbys
z automatu.

Black Ci podal bardzo dobry link.
  Profil uzytkownika: alwa12     
Iba32


Wpisów: 10
Od: 2019-07-31
2019-08-18 12:19
Wszystko fajnie tylko składałem dokumenty kilka razy ,za pierwszym razem firma była zadłużoną w Skatteverket na około 1,5 mln sek i odmówili mi przyznania stałego PN ,za drugim razem zarządzali lönkvitto z ostatnich 6 miesięcy lecz pracodawca wyrzucił dokumenty do kosza i nie chciał mi udostępnić decyzji ,,odmownej gdyż nigdy nie dostałem specyfikacji wypłaty a co za tym idzie do Ubezpieczenia też jest potrzebny lönapecifikation.Reszta Polaków godzi się na pracę niewolniczą za 70 sek na godzinę i trzysta godzin w miesiącu ,nie wspomnę o zamieszkiwaniu w zagrzybiałych 4 osobowych pokojach .
To ich decyzja i jak to bywa ja się odzywałem i kłóciłem dla dobra wszystkich i dla tego pozbyli się mnie bo byłem dla nich niewygodny .
To ich sprawa niech w niewoli tyrają dalej bo gdyby wszyscy się postawili byłoby inaczej a tak jak to bywa zawsze znajdzie kilku judaszy którzy za kilka koron sprzedadzą swoją dupę.

Post służy pomocy w uzyskaniu od pracodawcy dokumentów o szkoleniach ,wypowiedzenia z pracy ,i świadectwa z pracy które pozwolą mi podjąć kolejne kroki czyli poszukiwanie pracy i zarejestrowanie się w urzędzie pracy .
Gdyż skoro nie dostałem pisemnego zwolnienia z pracy i wypowiedzenia to widnieje jako nadal zatrudniony w tej firmie ,jeśli jest inaczej proszę mnie poprawić .
  Profil uzytkownika: Iba32     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2019-08-18 12:37
Iba32 koniecznie skontaktuj sie z tymi jurist z linku
ktory podal Ci Black.

Czy masz wszystkie deklaracje skatowe ?

Jesli nie, mozesz uzyskac kopie w Skatteverket.

Ja tylko sie zastanawiam jak mogles deklarowac skatt
bez PN ?
  Profil uzytkownika: alwa12     
simply_Ola


Wpisów: 8853
Od: 2011-01-04
2019-08-18 15:00
@ BS i Alva,
dlaczego polecacie mu biuro z Borlänge a nie z Malmö skoro on tam mieszka?

Cytuje fragment ich warunkow bo mysle, ze ich nie czytaliscie:
8. Faktureringsrutiner
(...)
Byrån tillämpar olika timarvode för olika typer av ärenden. Arvodet varierar mellan 2 250 kronor till 5 000 kronor (inklusive mervärdeskatt) och debiteras som lägst per påbörjad arbetstimme och tidspillan är
1 700 kronor (inklusive mervärdeskatt) per timme.
Det slutliga arvodet fastställs dock vanligtvis utifrån ytterligare faktorer såsom exempelvis nedlagd tid, komplexitet, den sakkunskap, skicklighet, erfarenhet samt övriga resurser som uppdraget krävt, de värden som uppdraget rör, tidsnöd och uppnått resultat.
Vid övernattning på annan ort tillämpar Byrån en logiavgift om 800 kronor (inklusive mervärdeskatt) per övernattning .
https://rive.se/allmanna_v illkor.pdf
Czy po przeczytaniu tego fragmentu ich warunkow w dalszym ciagu polecacie mu to biuro?
  Profil uzytkownika: simply_Ola     
Iba32


Wpisów: 10
Od: 2019-07-31
2019-08-18 16:39
Mam wszystkie deklarację że skattu od 2012 roku i 4 umowy o pracę ,na stałe ,miałem cały czas samoordningsnummer czyli tymczasowy ,ja chcę poprostu uzyskac dokumenty i wypowiedzenie jakie mi przysługuje nic więcej bo bez tego nie mogę się zarejestrować.
  Profil uzytkownika: Iba32     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2019-08-18 18:51
simply.....masz racje , a masz cos innego lepszego????
  Profil uzytkownika: black sabbath     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2019-08-18 18:53
Ola a sa gdzies tansze ?

Przyznaje ze nie spojrzalam gdzie oni sie znajduja,
zaufalam podanemu linkowi myslac ze to w Malmö.

Jesli Iba chce sie sadzic to ma tu w listewce polskie
firmy.

Za zlozenie pisma do sadu FK (2 strony A4)zazadano
7500kr na wstepie- pismo bylo juz przygotowane po szwedzku
chodzilo o rzut okiem i ewentualna mala korekte ujec prawnych…. Sztokholm.
Oczywiscie w kolejnosci tego "rzutu okiem" bylo ew.podpisanie fullmakt na prowadzenie sprawy.
A juz samo prowadzenie sprawy to nastepne koszta...

  Profil uzytkownika: alwa12     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2019-08-18 18:58
Acha, pierwsza wizyta kosztowala 2000kr. Gosc sie
mniej dowiedzial niz ode mnie i z prawnego forum.

Ola, ja majac taka wiedze jak Ty zalozylabym biuro doradcze, powaznie.
  Profil uzytkownika: alwa12     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2019-08-18 18:59
Iba 32,,,gdyby to na mnie trafilo to bym sie skontaktowal z jakims dziennikarzem,

czy pracodawca jest szwedem? na jakim poziomie jest twoj szwedzki???
  Profil uzytkownika: black sabbath     
simply_Ola


Wpisów: 8853
Od: 2011-01-04
2019-08-18 20:21
Nie dostałem wypowiedzenia Z pracy ,świadectwa pracy ani zaświadczeń i przebytych kursach.
Post służy pomocy w uzyskaniu od pracodawcy dokumentów o szkoleniach ,wypowiedzenia z pracy ,i świadectwa z pracy które pozwolą mi podjąć kolejne kroki czyli poszukiwanie pracy i zarejestrowanie się w urzędzie pracy .


Jezeli pracodawca odmawia Ci wydania Abetsgivarintyg i zw. zawodowe nie moga Ci pomoc bo nie nalezysz to nie pozostaje Ci nic innego jak skierowac sprawe do sadu i w tym moze Ci pomoc np:
http://www.madsenpartners. se/polska/

Sprobuj zarejestrowac sie w Arbetsförmedlingen na podstawie umowy o prace albo kontrolluppgifter ze Skatteverket.
O zasilek dla bezrobotnych mozesz wystapic do Anp lfa kassan:
https://www.a-kassa.se/van liga-fr%C3%A5gor/arbetsl%C3%B6s-utan-a-ka ssa
  Profil uzytkownika: simply_Ola     
simply_Ola


Wpisów: 8853
Od: 2011-01-04
2019-08-18 21:47
Pomysl skontaktowania sie z dziennikarzem nie jest zly

ale przypuszczam, ze on nie zna jezyka szwedzkiego wiec musi sie skontaktowac z dziennikarzem, ktory zna polski, np Maciej Zaremba Bielawski.
Moglby tez skontaktowac sie z svt Uppdrag granskning, zadzwonic 031–83 70 54 w godz od 10 do 11 wtorek, sroda i czwartek albo wyslac do nich e-mail granskning@svt.se.
https://www.svt.se/nyheter /granskning/ug/tre-dagar-i-veckan-kan-du- ringa-till-var-tipstelefon
  Profil uzytkownika: simply_Ola     
Ostatni Mohikanin


Wpisów: 436
Od: 2016-02-19
2019-08-19 07:21
Po 9 latach legalnej pracy jako niewolnik ( 300 godzin w miesiącu bez opłat za nadgodziny pracę w weekendy i bez płatnego urlopu :+()dziś zostałem zwolniony i wyrzucony z kwatery pracowniczej .

Nie żal mi takich jak ty ba nawet ciesze się kiedy słysze o takim czymś.Wiem zaraz polecą na mnie gromy że mam zero współczucia Itd ale mam to gdzies.Sami sie zniżacie do poziomu niewolnika a pozniej płaczecie ze zostaliscie wydymani.
  Profil uzytkownika: Ostatni Mohikanin     
Iba32


Wpisów: 10
Od: 2019-07-31
2019-08-19 09:34
Mokikanin nie znasz sprawy a piszesz durne komentarze ,powtarzam nie oczekuje współczucia tylko pomocy i wiedzy którą przekaże innym po zakończeniu sprawy .
Nie mogę zarejestrować się i podjąć pracy gdyż na dzień dzisiejszy nie otrzymałem wypowiedzenia z pracy i według prawa jestem nadal zatrudniony .
Osobę która kierowała tą firmą ,,,,właściciele Szwedzi ,,,przez 9 lat nie można wyrzucić z pracy zajeżdżając mu drogę na godzinę przed odlotem i powiedzieć nie wracaj więcej masz godzinę na zabranie rzeczy albo wszystko zostanie wyrzucone ,jest biuro gdzie można przedstawić powód dać wypowiedzenie do podpisania i żegnam .
Broniłem Polaków którzy otrzymywali 60 sek na godzinę i mieszkali w trudnych warunkach i za to byłem już niewygodny i najlepsze wyjście to pozbyć się go .
Ludzie nie otrzymali nawet rozliczenia skattedeklaration za zeszły rok .
Jak mam iść do Skattu bez dokumentów i powiedzieć że już nie pracuje bo tak mi Szef powiedział .
  Profil uzytkownika: Iba32     
LARA333
Sthlm


Wpisów: 1878
Od: 2007-06-12
2019-08-19 12:09
Pytalam sie co na to zwiazki ?
  Profil uzytkownika: LARA333     
Iba32


Wpisów: 10
Od: 2019-07-31
2019-08-19 15:19
Nie byłem zapisany do związków gdyz poinformowano mnie że bez stałego numeru PN nie mogę nigdzie się zapisać ,nie wiem ale chyba pozostaje mi adwokat bo nie widzę innego rozwiązania .
Zgłaszałem już tyle spraw odnośnie BHP ,o traktowaniu ludzi o kłamstwach podatkowych ,złodziejstwo i otruwaniu ludzi a w Szwecji wszyscy mają wyjebongo.
  Profil uzytkownika: Iba32     
Iba32


Wpisów: 10
Od: 2019-07-31
2019-08-19 15:30
To jest paranoja że nie ma sposobu na gnoja !!! W Polsce nie ma prawa zaistnieć także sytuacja ,a firma byłaby zamknięta niezwłocznie .
Uważajcie co jecie bo Szwedzkie eko sreko to bujda .
Szwed który zatrudnia nielegalnie Polaków ,potem zatrudnia firmę Polska aby nie płacić podatków w SE,nadomiar tego Polska firma zatrudnia 10 Ukraińców ,oczywiście nielegalnie ,,,Policja po pół roku wpada deportuje wszystkich i nikt nie ponosi konsekwencji gdyż teraz taniej sama firma sprowadziła kolejnych tym razem 12 Polaków na umowy śmieciowe płaci im 70 sek a 70 sek wkłada w swoją kieszeń .
Weterynariat Szwedzki który nie reaguje na ogólną pleśń grzyba i zaniedbania .
Szwed który co roku bezkarnie wyrzuca z pracy po kilkanaście osób bez żadnych konsekwencji ,kradnie i oszukuje ludzi ,nie wspomnę o fałszowaniu dokumentów i deklaracji podatkowych .
I wszystko jest oki bo Szwedzi wurzędach nie mają czasu na takie sprawy i wolą nie reagować ,chyba faktycznie lepiej się spakować i wracać do Polski ,,tylko jak wrócę to udostępnienie wszystkie zdjęcia i dokumenty dotyczące oszustw i nie ludzkich warunków pracy .
  Profil uzytkownika: Iba32     
Bartender
▁ ▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █


Wpisów: 3031
Od: 2017-03-11
2019-08-19 15:46
Fachurra, to ty???

https://m.mojanorwegia.pl/ forum/view/3/dyskusja-ogolna/26614/oboz-p racy-czyli-pamietnik-fachurry.html
  Profil uzytkownika: Bartender     
Bartender
▁ ▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █


Wpisów: 3031
Od: 2017-03-11
2019-08-19 16:00
https://www.google.com/url ?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.po loniainfo.se/forum/temat.php%3Ftemat%3D30 093&ved=2ahUKEwjAm5Goio_kAhX6wsQBHSX5Cy4Q FjAEegQIBxAB&usg=AOvVaw0hYaE79vYdaoiaWDzw VFgx&cshid=1566223187884
  Profil uzytkownika: Bartender     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2019-08-19 16:02
iba32 troche przeginasz,watpie za tak jest w 100% co piszesz,piszesz bo reagujesz ze ciebie wywalil;on ma prawo zatrudnic polska firme,a co polska firma robi to jest ich problem,powinienesz predzej myslec co z soba zrobic????watpie tez ze wywalil ciebie z tego powodu co opisujesz,bo dlamnie to dziwne ze niebuntowales sie duzo wczesniej tylko po 9 latach,kiedys pisalem ze warto jest sie zapisac do zwiazkow,dla tych co nieznaja jezyka i praw,chciwosc jest powodem tego,niejestem za zwiazkami ale z innych powodow,wiekszosc takich wiesniakow jak twoj byly szef niechce i niepozwolil sobie zeby ktos sie zapisa do zwiazkow ,ale on tego nie musi wiedziec,jesli mozesz to powiedz tym polakom co tam pracuja to samo co ja pisze,wyleciales miesiac temu ???? czy nie zapozno na zrobienie cos w tym kierunku co ty bys chcial zrobic
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Ostatni Mohikanin


Wpisów: 436
Od: 2016-02-19
2019-08-19 16:06
Uważajcie co jecie bo Szwedzkie eko sreko to bujda .
Szwed który zatrudnia nielegalnie Polaków ,potem zatrudnia firmę Polska aby nie płacić podatków w SE,nadomiar tego Polska firma zatrudnia 10 Ukraińców ,oczywiście nielegalnie ,,,Policja po pół roku wpada deportuje wszystkich i nikt nie ponosi konsekwencji gdyż teraz taniej sama firma sprowadziła kolejnych tym razem 12 Polaków na umowy śmieciowe płaci im 70 sek a 70 sek wkłada w swoją kieszeń .

Kolego pierwsze zasadnicze pytanie czy podejmujac prace w tej firmie Szwed przykladal tobie pistolet do glowy przy podpisywaniu umowy o prace ?

To co napisze bedzie brutalne i przykre ale tak jak powyzej mam to w dupie.Wy nadwislanskie buraki (bo slowo Polak nie przechodzi mi przez gardlo)Bijecie rekordy w ponizaniu siebie nawzajem godzicie sie na kazde warunki i nie zwazacie na nic wazne zeby byla praca i mozliwosc nadgodzin.Nie obchodza was przepisy bhp bo jestescie nadwislanskie buraki co my nie damy rady ?

Takich firm w Szwecji dziala pelno sam w takich robilem na poczatku ale po kazdej rewolcie jakiej probowalem za kazdym razem aby wam mentalnym niewolnikom polepszyc warunki pracy w lagrze czesto dostawalem buta z firmy.Zreszta poswiecalem sie dla was czeresniaki nie majac z tego nic chodzilo mi tylko zebyscie nie dali soba poniewierac bo macie cos takiego jak godnosc.

Dzisiaj po kilku lat zycia tutaj nauczylem sie ze nie ma co sie bawic w Spartakusa tylko dbac o swoja dupe i najblizszych.

Wiem jak sie czujesz teraz zginales kark a na koncu dostales kopa to boli i bedzie bolec jeszcze dlugo jednak dostales nauczke i mam nadzieje ze otworzysz oczy i drugi raz nie dasz sie wydymac.


  Profil uzytkownika: Ostatni Mohikanin     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2019-08-19 18:54
takich jak iba32 jest pelno,na poczatku bylo fajnie,gwarantowana placa i w porownaniu do polski dosc dobrze platna ,ale czasy sie zmieniaja i swiat idzie do przodu,a siedzi sie w tym samym miejscu,przykre,,,,,,wczesniej napisalem ze nic sie niewygra nienalezac do zwiazkow(sa przypadki ze wygralosie) ale konsekwencje moga byc jeszcze gorsze,gwarantowane jest ze nikt taka osobe nie zatrudni wiecej
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Zygmunt Freud
Psykiater


Wpisów: 162
Od: 2007-06-08
2019-08-19 19:20
Jedyne wyjscie to szukac chyba nowej pracy, Bo szkoda nerwow i zdrowia.Urzad pracy albo alfa kassan moze sama skontaktowac Sie z pracodawca i poprosic o Twoj arbetsgivareintyg.Nie wiem jednak czy bez P.N mozesz Sie zarejestrowac w urzedzie pracy.
Tak wiec szukaj nowej pracy bo szkoda zdrowia.

Dzisiaj nikogo nie obchodzi ze kogos z roboty zwolnili. Szwedzi postekaja i nic poza tym.
Wyobraz sobie ze na a kasse co niektorzy czekaja do 15 tygodni w miedzy czasie tracac dach nad glowa za prace i placenie podatkow.
  Profil uzytkownika: Zygmunt Freud     
simply_Ola


Wpisów: 8853
Od: 2011-01-04
2019-08-19 20:07
Jak mam iść do Skattu bez dokumentów i powiedzieć że już nie pracuje bo tak mi Szef powiedział .

Musisz im powiedziec, ze zostales zwolniony z pracy a poniewaz pracodawca nie chce Ci dac swiadectwa pracy to prosisz ich, zeby Ci dali kontrolluppgifter(= wykaz wyplaconych wynagrodzen przesylany do nich przez Twojego pracodawce). W ten sposob bedziesz mial dowod, ze pracowales i ile zarabiales, i na tej podstawie sprobujesz zarejestrwac sie w posrednictwie pracy.
  Profil uzytkownika: simply_Ola     
Iba32


Wpisów: 10
Od: 2019-07-31
2019-08-19 22:03
Mam wyciągi z banku z wpływami na konto ,dziś nawiązałem kontakt z adwokatem .
Według niego nie ma pośpiechu trzeba zdobyć dokumentację i pozwać firmę do sądu .
Za bezprawne zwolnienie ,potem za nadgodziny i urlop a na koniec za okres przebywania bez pracy czyli pozbawienie środków do życia gdyż przez to iż nie otrzymałem wypowiedzenia i świadectwa pracy nie mogłem pociąć pracy oraz zarejestrować się na bezrobociu .
Jak myślicie czy ma rację ??
  Profil uzytkownika: Iba32     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2019-08-19 22:22
Zygmunt Freud, piszesz ze jedyne wyjscie to szukac nowej
pracy, masz racje, tez to napisalam w pierwszym wpisie.

Te sprawy beda sie ciagnac, a rodzine trzeba nakarmic.

Iba32 caly czas komentuje posty, a nic nie pisze czy
dzis skontaktowal sie z polskim adwokatem z linku, ktory
Mu Ola podala.

***********************

Iba przestan tracic czas na pisanie o eko-sreko, bo my to wiemy...zacznij dzialac.

Jesli nie masz zadnych oszczednosci na koncie i uzyskasz
PN, to nalezy Ci sie tzw. rättshjälp, czyli u
adwokata placisz tylko za pierwsza wizyte, reszte oplat placi panstwo Twojemu adwokatowi, czy przegra czy wygra.

Ale musisz byc, jak to mowia, goly i wesoly.

I oczywiscie PN.

Rob jak Ci Ola napisala.

I nie zaluj na wizyte u adwokata..moze Ci pomoze z PN

******************************

A tak wlasciwie to Mochikanin ma duzo racji.
Kazdy ma dzis inernet, chocby w telefonie, i zamiast
korzystac i uczyc sie po pracy, kuc slowka, to nie,
siedza na polskich kanalach i politykuja ze soba czy
Pis wiecej nakradl, czy PO---kuzwa, nie rozumieja
ze sami siebie okradaja...a potem rozpacz i palec w de.


  Profil uzytkownika: alwa12     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2019-08-19 22:24
Adwokat ma racje.

moj wpis minal sie z Twoim.
  Profil uzytkownika: alwa12     
Iba32


Wpisów: 10
Od: 2019-07-31
2019-08-20 09:59
Niestety ten adwokat tak jak przypuszczaliscie jest bardzo kosztowny,jest też Novictum który ogłasza się na tym portalu ale podobno oszukał już bardzo dużo osób ,3 września lecę do Sztokholmu do adwokata o którym wspomniałem .
5000 sek za pełnomocnictwa i złożenie wniosków do sądu a także onpokrycie części kosztów sprawy .
Po wygranej sprawie wynagrodzenie procentowe dla adwokata .
To jedyne rozwiązanie bo tutaj nikt mi nie pomoże .W odpowiedzi że Skatu otrzymałem wyjaśnienie żebym zgłosił to na Policję a o stały numer muszę mieć specyfikację pracy bo dla nich to niemożliwe i niewiarygodne że przez tyle lat nie otrzymywałem specyfikacji .Będę próbował a potem otworzę Bloga z informacjami ,filmami i zdjęciami aby wszyscy wiedzieli że w tych czasach dochodzi cały czas do łamania prawa i oszustw podatkowych przez Szwedów którzy mają wyjebongo na wszystko a Polacy niestety są nadal traktowani jak drugi sort.
  Profil uzytkownika: Iba32     
Iba32


Wpisów: 10
Od: 2019-07-31
2019-08-20 10:08
Alwa tak jak cały czas tłumacze nie mogę podjąć żadnych kroków bez wypowiedzenia i świadectwa pracy .
Nie mogę szukać pracy i nie mogę się zarejestrować jako bezrobotny bo nie uzyskałem wypowiedzenia i co według prawa oznacza że jestem nadal zatrudniony w tej firmie .
Jeśli nie uzyskałem pisemnego osobistego wręczenia wypowiedzenia które powinienem podpisać to pracodawca ma 14 dni na wysłanie poczta pisemnego wypowiedzenia z podaniem powodu zwolnienia .
Dziś moja 21 dzień ,pisałem już 3 maile i smsy z prośbą o pisemny powód zwolnienia z pracy i nie uzyskałem odpowiedzi .
Dlatego musi zareagować adwokat bo na moje telefony nie reagują ,poprostu myślą że pozbyli się kolejnego niewygodnego Polaczka który dręczy ich o jakieś nadgodziny i specyfikację pracy .
Jestem w kropce bo nie mogę nic zrobić bez dokumentów nawet w Polsce muszę przedstawić świadectwo pracy ,dlatego tłumacze tak się nie robi nawet w Szwecji oki chcesz kogoś zwolnić to daj mu wypowiedzenie i świadectwo pracy i żegnam a ja zostałem wyrzucony jak pies i jest mi z tym źle że będąc tam kierownikiem przez 8 lat wyrzucili mnie jak psa za to że zacząłem się ubiegać o swoje prawa .
  Profil uzytkownika: Iba32     
Ostatni Mohikanin


Wpisów: 436
Od: 2016-02-19
2019-08-20 10:09
Sa traktowani jak drugi sort poniewaz godzą sie sami na takie traktowanie tyle w temacie skoncz plakac i zapomnij o sprawie.
  Profil uzytkownika: Ostatni Mohikanin     
simply_Ola


Wpisów: 8853
Od: 2011-01-04
2019-08-20 10:19
Ja slyszalam o ludziach co klamia, ze sa adwokatami i to wlasnie w Malmö. Radze Ci sprawdzic czy ta osoba z ktora nawiazales kontakt rzeczywiscie jest adwokatem w Szwecji.
Podaje Ci link gdzie mozesz to zrobic.
Wystaraczy jak wpiszesz tam jego imie, nazwisko, miejscowosc w ktorej ma biuro a pod slowem Titel zaznaczysz w kwadrciku advokat i klikniesz na sök.
https://www.advokatsamfund et.se/Behover-du-advokat/Sok-advokat/
Jezeli masz zamiar skierowac sprawe do sadu pracy i liczysz na odszkodowanie to nie musisz sie z tym spieszyc ale jezeli chcesz dostac zasilek z Alfa kasy to jak najszybciej powinienes zarejestrowac sie w AF bo powinno sie zrobic pierwszego dnia bezrobocia.
  Profil uzytkownika: simply_Ola     
simply_Ola


Wpisów: 8853
Od: 2011-01-04
2019-08-20 12:12
Jak szukasz adwokata z Polski do spraw sadowych w Szwecji to sprawdz czy zna szwedzkie prawo i czy jest adwokatem bo ten pan Jan Tadeusz Janik z Novictum nim nie jest.
https://rejestradwokatow.p l/adwokat/ewidencja/nazwiska/Janik+/imie/ Jan+/drugie_imie/Tadeusz+/izba/7/wykonywa nie_zawodu/on/szukaj/Szukaj

Mnie sie wydaje, ze ten pan skonczym studiów na Wyższym Studium Zawodowym Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej PWSFTviT w Łodzi
http://www.filmpolski.pl/f p/index.php?osoba=11152497
  Profil uzytkownika: simply_Ola     
simply_Ola


Wpisów: 8853
Od: 2011-01-04
2019-08-20 12:57
Ja znam szwedzkiego adwokata, ktory mowi po polsku i mieszka w Polsce ale ja go nie polecam komus kto tu mieszka bo po co on ma tu przyjezdzac skoro tu sa szwedzcy prawnicy i adwokaci, ktorzy znaja jezyk polski.
Np ci co oglaszaja sie w katalogu firm:
https://www.poloniainfo.se /firmy/index.php
  Profil uzytkownika: simply_Ola     
LARA333
Sthlm


Wpisów: 1878
Od: 2007-06-12
2019-08-20 21:56
Kolego na poczatek sprobuj w Zwiazkach nawet jesli do nich nie nalezales.
To nic nie kosztuje a czasem warto - nic nie ryzykujesz dzwoniac do nich.
  Profil uzytkownika: LARA333     
Bengta


Wpisów: 32
Od: 2019-02-24
2019-08-24 04:56
Sprawa dla dziennikarza. Szwedzki adwokat z tłumaczem. Sąd przydziela tłumacza. . Podać sprawę do sądu. Taki zwykły sad . W Szwecji nie ma sadu pracy. Związki których chyba nikt nie opłacał raczej tu nie pomogą.Chlopie gdzie masz lata do emerytury i składki. ??? Ślad zatrudnienia masz. Świadków powinieneś też mieć. Trzeba niestety mieć kasę na adwokata.
  Profil uzytkownika: Bengta     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2019-08-24 10:16
oczywiscie ze sprawa dla dziennikarza ,z tym ze trzeba takiego znalesc?,problem z dziennikarzem jest taki ze oni nie opisuja sprawy (bo ktos cos powiedzial) przewaznie dzwonia lub mailuja do pracodawcy o konkrety,wtedy pracodawca daje swoja wersje a dziennikarz porownuje z piewsza wersja i decyduje czy wart pisac ,dziennikarz morze przewaznie "zastraszyc"?pracodawce przez samo skontaktowanie z nim i nic wiecej,ujawnienie nazwiska iba 32 moze mu pogorszyc przyszlosc w znalezeniu pracy,
  Profil uzytkownika: black sabbath     
simply_Ola


Wpisów: 8853
Od: 2011-01-04
2019-08-24 16:07
Podać sprawę do sądu. Taki zwykły sad . W Szwecji nie ma sadu pracy.

Nie pisz bzdur i nie wprowadzaj ludzi w blad.
Oczywiscie, ze w Szwecji jest Sad Pracy ( Arbetsdomstol). W niektorych rodzajach sporow wnosi sie pozew do Sadu Pracy a w niektorych do Sadu Okregowego ( Tingsrätt) i od tego wyroku mozna sie odwolac do Sadu Pracy.

http://www.arbetsdomstolen .se/pages/page.asp?lngID=2&lngLangID=1

http://www.arbetsdomstolen .se/pages/page.asp?lngID=9&lngLangID=1
  Profil uzytkownika: simply_Ola     
Forum -> Życie w Szwecji -> Utrata pracy ,bezpodstawne zwolnienie
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






firma sprzątającą poszukuje pracownika od zaraz (Sztokholm)
Dołącz do grona fachowców remontujących łazienki (Täby)
Pracownik återvinningscentral (Sztokholm)
Praca- sprzątanie (Tyresö )
Praca dla operatora koparki (Stockholm)
🌟 Szukamy pracownikow do zespołu sprzątającego! (Stockholm)
Praca dla Ogolnobudowlanca (malmö)
Sprzatanie (Sztokholm)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 23 gości
oraz 1 użytkowników.


Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony