Odwiedzin 37806904
Dziś 3228
Piątek 26 kwietnia 2024

 
 

Forum: Turystyka - Blog o podróżowaniu i nie tylko

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorBlog o podróżowaniu i nie tylko
Agnieszka.L.


Wpisów: 12
Od: 2019-07-22
2019-07-22 02:13
Witam, jestem autorką bloga Discovering our World (www.discovering-our-world.com). Pasjonuję się podróżami, kulturą, sztuką i językami. Blog zrodził się z pasji pisania i podróżowania. Mogę obiecać, że moje artykuły będą zarówno uczciwe, jak i praktyczne i pokażą prawdziwą stronę podróżowania. Nie mam zwyczaju “osładzac” rzeczy. Z wykształcenia jestem dziennikarzem i pracowałam jako reporter oraz redaktor czasopism w Polsce, Francji i Chicago, IL, zanim przyłączyłam się do świata blogowania na temat podróży. Staram się zainspirować ludzi do zaspokojenia ciekawości przygód i znaleźć sposoby, aby dopasować więcej podróży do ich stylu życia. Wszystkie posty są wypełnione poradami, które pomogą wam w zaplanowaniu własnych wycieczek i podróży. Wszystkie posty są pisane po angielsku i po polsku. Zapraszam do lektury, komentarze mile widziane
  Profil uzytkownika: Agnieszka.L.     
Poważny temat! Ten temat został oznaczony jako poważny. Oznacza to, że autor oczekuje poważnej dyskusji lub odpowiedzi na pytanie.
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2019-07-22 04:24
Brzmi zachecajaco.....ale czemu Twoja strona sie nie otwiera ??? ...pokazuje sie tylko napis po szwedzku :
"inte säker" czyli niepewna strona ....

  Profil uzytkownika: alwa12     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2019-07-22 04:47
Jestes na polskim Forum, wiec pisz po polsku, taki
regulamin tego forum to raz, a dwa, ze tak wypada,
bo nie wszyscy znaja j.angielski, choc maja hajs bywybrac sie na urlop w nieznane i rozkoszowac sie egzotyczna
przyroda.

Tu ludzie tyraja w pocie czola na zycie i urlopy
i nie wszyscy maja czas by sie doksztlcac, choc
chetnie pojechaliby na zasluzony i wypracowany
w pocie czola jakis odmmienny urlop...ktory Ty
proponujesz...

Natomiast dziwi mnie Twoja mala wyobraznia, szczegolnie
ze piszesz ze jestes redaktorka i to z tak duzym wielokrajowym doswiadczeniem.

Agnieszka, nie chce Ci dowalac, ale takie Twoje
deklaracje zobowiazuja....do chocby najmniejszej wiedzy i najmniejszej emptii.

Polacy w Szwecji na wysokich stanowiskach, a takich
nie brak w tym kraju, nie potrzebuja szukac na blogach
wiadomosci co gdzie i jak w trawi piszczy.....

Tak samo Polacy-najczesciej budowlancy, sprzatacze,
nie znajacy ani j. szwedzkiego, a ledwie j. angielski w mowie, a nie w pismie, dzis praktycznie nie potrzebuja
zadnego jezyka procz polskiego, bo wystarczy kilka
wyraow w google i caly swiat stoi otworem...wlacznie
z ciekawostkami danego obszaru....

Rozumiem ze chcesz zrobic reklame Twojemu blogowi
i chce wierzyc ze jest naprawde ciekawy, ale...
napisz wszystko po polsku, by trafic na klientow,
lub czytaczy...i podaj pewna stronke....bo tak to
guzik...i nie pisz ze jestes/bylas redaktorka w wielu
krajach jak nie pojmujesz jak trafic do Czytelnika.

Jeszcze troche nauki przed Toba, czego Ci zycze, by
to zaowocowalo lepszymi anonsami
  Profil uzytkownika: alwa12     
nobody


Wpisów: 840
Od: 2011-05-18
2019-07-22 11:17
Zalatuje mi to jakaś influencerka.
  Profil uzytkownika: nobody     
LARA333
Sthlm


Wpisów: 1879
Od: 2007-06-12
2019-07-22 12:25
No i co ?
  Profil uzytkownika: LARA333     
Stasiekek


Wpisów: 2
Od: 2019-07-22
2019-07-22 14:09
Blog zapowiada się obiecująco, z wielkim zaciekawieniem przeczytałem post o 14 lipca... Życzę powodzenia w dalszym pisaniu!
Świetne fotografie do artykułów!
  Profil uzytkownika: Stasiekek     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2019-07-22 15:46
nawet doby temat spier...cie,napewno poczytam i porownam z moim doswiadczeniem
  Profil uzytkownika: black sabbath     
kanadolka
Dziki Zachód


Wpisów: 5374
Od: 2004-06-10
2019-08-14 10:20
Agnieszka...mieszkasz w Stanach? mam nieograniczona ilosc biletow do latania. gdzie jest najfajniesze miejsce by poleciec z phoenix na trzy, cztery dni? nie zadne kulturowe wycieczki, bo tych mam powyzej uszu. nie lasy sekwojowe, nie vegas, nie grand canyon, nie los angeles, nie san diego, nie santa barbara i nie solvang, nie san francisco. gdzie poleciec by odpoczac, tak naprawde odpoczac. okolice washnigton, oregon..., moze alaska? takie jakies piekne spokojne miejsce, gdzie mozna sluchac szumu fal i lasow. mieszkam w Phoenix, wiec zadnych palm i kaktusow. . i na razie nie moge planowac dluzszych wycieczek niz trzy, cztery dni. mam tak serdecznie dosyc tych upalow i wycieczek do Show Low by pobyc w normalnej temperaturze. tylko tam nie ma oceanu. dlatego mysle o washington i oregon, alaska ale nie mam pojecia gdzie leciec. hawaii nie cierpie.
  Profil uzytkownika: kanadolka     
pelniaksiezyca


Wpisów: 1427
Od: 2013-06-21
2019-08-15 16:59
hej kana, polecam Alaske i Kanade, Oregon tez brzmi obiecujaco, chyba sa tam jakies winiarnie.
  Profil uzytkownika: pelniaksiezyca     
kanadolka
Dziki Zachód


Wpisów: 5374
Od: 2004-06-10
2019-08-16 08:35
Kanade mam w palcu, przynajmniej te zachodnia i toronto, gdzie mieszkalam sporo lat. british colombia jest piekna, ale nie chce przekraczac granic, bo to wariatkowo

  Profil uzytkownika: kanadolka     
kanadolka
Dziki Zachód


Wpisów: 5374
Od: 2004-06-10
2019-08-16 08:41
a propos alaski...ja nie pytam ogolnie, ja pytam dokladnie gdzie poleciec? dokladny namiar. pelnia...ta zmiana kierunku w interesie to jedna z najlepszych decyzji w moim zyciu. juz mam chetnych na dwie franczyzy. miesiac od otwarcia. w czterech duzych gazetach "o mnie pisali" a jutro przychodzi fotograf pstrykac moje dania bo bedzie pelna strona w pazdziernikowym Phoenix Magazin o moim nowym pomysle. rewelka. "only in America"
  Profil uzytkownika: kanadolka     
Agnieszka.L.


Wpisów: 12
Od: 2019-07-22
2019-08-27 22:19
Witam wszystkich. Na wstepie i przede wszystkim przepraszam, ze tyle czasu nikomu i na nic nie odpisywalam. Praca.

Bedzie kilka postow, ale postaram sie odpisac kazdemu.

Na wstepie chcialam przeprosic za brak polskich liter, ale na nowym laptopie ich po prostu jeszcze nie zdazylam zainstalowac. Nie sadze, ze bedzie to bardzo przeszkadzalo w czytaniu. Za zrozumienie z gory dziekuje.
  Profil uzytkownika: Agnieszka.L.     
Agnieszka.L.


Wpisów: 12
Od: 2019-07-22
2019-08-27 22:22
alwa12, napislas (napisales?)

Brzmi zachecajaco.....ale czemu Twoja strona sie nie otwiera ??? ...pokazuje sie tylko napis po szwedzku :
"inte säker" czyli niepewna strona ....

Ktora strona sie nie otwiera? www.discovering-our-world.com otwiera sie bez zadnych problemow. Nie ma nigdzie wspomnianego przez Ciebie napisu. Proponuje sprawdzic jeszcze raz, moze zle wpisalas (es?) adres strony?
  Profil uzytkownika: Agnieszka.L.     
Agnieszka.L.


Wpisów: 12
Od: 2019-07-22
2019-08-27 22:24
nobody napisales (as?):

Zalatuje mi to jakaś influencerka.

Bynajmniej. Nie wiem, skad taki wniosek. Jestem agentem podrozy, przewodnikiem po poludniowej Kalifornii oraz autorka bloga. Z influencerkami, jak to ujales (ujelas?) mam tyle wspolnego, co Los Angeles ze sniegiem. Mozesz mi wierzyc lub nie.
  Profil uzytkownika: Agnieszka.L.     
Agnieszka.L.


Wpisów: 12
Od: 2019-07-22
2019-08-27 22:26
LARA333 napisalas:

No i co ?

Czy mozesz rozwinac pytanie? Chetnie na nie odpowiem, ale nie rozumiem kontekstu. No I co w zwiazku z czym? Z tym, co napisalam? Chyba nic, chodzilo mi o zwykla informacje, gdyby ktos byl zainteresowany. Logiczne, ze nie kazdego zainteresuje. To wszystko.
  Profil uzytkownika: Agnieszka.L.     
Agnieszka.L.


Wpisów: 12
Od: 2019-07-22
2019-08-27 22:42
alwa12 napisalas (napisales?)

Jestes na polskim Forum, wiec pisz po polsku, taki
regulamin tego forum to raz, a dwa, ze tak wypada,
bo nie wszyscy znaja j.angielski, choc maja hajs bywybrac sie na urlop w nieznane i rozkoszowac sie egzotyczna przyroda.

Tu ludzie tyraja w pocie czola na zycie i urlopy
i nie wszyscy maja czas by sie doksztlcac, choc
chetnie pojechaliby na zasluzony i wypracowany
w pocie czola jakis odmmienny urlop...ktory Ty
proponujesz...

Natomiast dziwi mnie Twoja mala wyobraznia, szczegolnie
ze piszesz ze jestes redaktorka i to z tak duzym wielokrajowym doswiadczeniem.

Agnieszka, nie chce Ci dowalac, ale takie Twoje
deklaracje zobowiazuja....do chocby najmniejszej wiedzy i najmniejszej emptii.

Polacy w Szwecji na wysokich stanowiskach, a takich
nie brak w tym kraju, nie potrzebuja szukac na blogach
wiadomosci co gdzie i jak w trawi piszczy.....

Tak samo Polacy-najczesciej budowlancy, sprzatacze,
nie znajacy ani j. szwedzkiego, a ledwie j. angielski w mowie, a nie w pismie, dzis praktycznie nie potrzebuja
zadnego jezyka procz polskiego, bo wystarczy kilka
wyraow w google i caly swiat stoi otworem...wlacznie
z ciekawostkami danego obszaru....

Rozumiem ze chcesz zrobic reklame Twojemu blogowi
i chce wierzyc ze jest naprawde ciekawy, ale...
napisz wszystko po polsku, by trafic na klientow,
lub czytaczy...i podaj pewna stronke....bo tak to
guzik...i nie pisz ze jestes/bylas redaktorka w wielu
krajach jak nie pojmujesz jak trafic do Czytelnika.

Jeszcze troche nauki przed Toba, czego Ci zycze, by
to zaowocowalo lepszymi anonsami




To bedzie nieco dluzsza odpowiedz, odniose sie do kazdego pargrafu osobno.

Po kolei.

Alez ja napisalam moj post na Forum po polsku, calkowicie, bez wtretow w jakimkolwiek obcym jezyku. Jesli mozesz, wyjasnij o co Ci chodzi, gdyz kompletnie nie rozumiem gdzie nie napisalam postu po polsku?

Co ma wyksztalcenie czy znajomosc jezyka do urlopu? A czy ja komukolwiek kaze jechac na odmienny urlop? Kazdy wybiera to, co dla niego najlepsze z propozycji, ktore sa dostepne. Moja jest tylko jedna z wielu, i mam takie samo prawo jak kazdy inny, zeby moja forme, bloga i uslugi reklamowac. Co tez robie. Po polsku. Wiec bynajmniej nikt sie specjalnie uczyc jezyka nie musi, zeby z mojej oferty skorzystac.
kto bedzie chcial, wejdzie na blog. kto bedzie chcial, poczyta posty. Kto nie, po prostu ominie. I tyle. Nie ma co pisac, kto potrzebuje a kto nie, kto bedzie czytal, a kto woli sprawdzac ciekawostki gdzie indziej.

Prosze wyjasnij o co Ci konkretnie chodzi z "mala wyobraznia i brakiem empatii". To, ze napisalam, co robie, co chce przyblizyc czy zareklamowac, oznacza "mala wyobraznie i brak empatii"? Przyznam, ze tego punktu kompletnie nie rozumiem.

Ciesze sie, ze Polacy zarowno w Szwecji jak i w Polsce dobrze sobie radza, jest to powod do dumy. Owszem, w internecie mozna znalezc praktycznie wszystko, i dlatego moj blog i moja forma tez tam istnieja. Wlasnie po to, aby byly jednymi z miejsc w internecie, gdzie mozna sobie wszystkie ciekawostki znalezc. Po polsku. Dla Polakow. Czy to w kraju czy za granica.
Po raz kolejny zarzucasz mi brak pisania po polsku, bardzo bym prosila o sprecyzowanie, gdyz kazdy moj post, zarowno na Forum jak i na blogu, napisany jest po polsku.

Ja bym bardzo prosila, abys jednak nie probowal podwazac moich kwalifikacji. Kim jestem / bylam nie pisze po to, aby sie chwalic czy oszukiwac, jak jest potrzeba, wszystko mozna sprawdzic. Jesli napisalam, ze bylam redaktorka, to taka jest prawda, i Twoje zdanie "i nie pisz ze jestes/bylas redaktorka w wielu krajach jak nie pojmujesz jak trafic do Czytelnika." niestety nie ma zadnych konkretnych podstaw. Do czytelnika trafiam, o to sie martwic nie musisz. Zarowno moj blog jak i moje artykuly ciesza sie bardzo duzym powodzeniem.

Piszesz: "Jeszcze troche nauki przed Toba, czego Ci zycze, by to zaowocowalo lepszymi anonsami"
Coz, za zyczenia dziekuje, uczyc sie czlowiek uczy cale zycie. Moim zdaniem moj anons byl w porzadku, napisany milo, po polsku, gramatycznie i zgodnie z prawda. Ty tak nie uwazasz, twoje prawo.


  Profil uzytkownika: Agnieszka.L.     
Agnieszka.L.


Wpisów: 12
Od: 2019-07-22
2019-08-27 22:58
kandolka, napisalas

Agnieszka...mieszkasz w Stanach? mam nieograniczona ilosc biletow do latania. gdzie jest najfajniesze miejsce by poleciec z phoenix na trzy, cztery dni? nie zadne kulturowe wycieczki, bo tych mam powyzej uszu. nie lasy sekwojowe, nie vegas, nie grand canyon, nie los angeles, nie san diego, nie santa barbara i nie solvang, nie san francisco. gdzie poleciec by odpoczac, tak naprawde odpoczac. okolice washnigton, oregon..., moze alaska? takie jakies piekne spokojne miejsce, gdzie mozna sluchac szumu fal i lasow. mieszkam w Phoenix, wiec zadnych palm i kaktusow. . i na razie nie moge planowac dluzszych wycieczek niz trzy, cztery dni. mam tak serdecznie dosyc tych upalow i wycieczek do Show Low by pobyc w normalnej temperaturze. tylko tam nie ma oceanu. dlatego mysle o washington i oregon, alaska ale nie mam pojecia gdzie leciec. hawaii nie cierpie.


Tak, mieszkam w Stanach, w Kalifornii. Z checia pomoge w wyborze. Jak nie masz nic przeciwko, podaj mi prosze swoj adres email, latwiej sie nam bedzie porozumiec niz na Forum.
Pozdrawiam.
  Profil uzytkownika: Agnieszka.L.     
Forum -> Turystyka -> Blog o podróżowaniu i nie tylko
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






PRACA. (Stokholm)
Dam prace sprzątanie (Stockholm)
Dam prace firmie sprzątającej (Stockholm)
Tłumaczenie (Sztokholm)
Praca dla doświadczonego stolarza (Sztokholm)
Firma Sprzątające (Helsingborg)
FIRMA SPRZATAJACA (VÄNDELSÖ)
Dam Pracę (Värmdö )
Więcej





Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 26 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Dzis palạ koran w Skärholmen
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony