Odwiedzin 37795721
Dziś 2756
Wtorek 23 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - personnummer

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autorpersonnummer
snajper


Wpisów: 15
Od: 2017-02-18
2019-07-03 15:57
Witam!

Mieszkam i pracuje w SV od paru lat oraz posiadam Szwedzkie obywatelstwo. Ściągnąłem do siebie dziewczynę z córeczka, mieszkają już u mnie prawie rok. Córeczka już od sierpnia tamtego roku rozpoczęła tutaj rok szkolny. Teraz staramy się o pn dla dziewczyn, wszystkie papiery na tip top tylko czepiają się o ubezpieczenie S1 lub jego podobne. W związku z tym, że moja dziewczyna nie pracuje w PL nie może dostać takiego ubezpieczenia S1. Co w takiej sytuacyj można zrobić? Za rok mieliśmy się pobrać, ale może jak tutaj pójdziemy do cywilnego to szybciej da się załatwić pn. Na zasadzie łączenia rodzin. Porady mile widziane.

  Profil uzytkownika: snajper     
Poważny temat! Ten temat został oznaczony jako poważny. Oznacza to, że autor oczekuje poważnej dyskusji lub odpowiedzi na pytanie.
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2019-07-03 17:59
Trzecia dziewczyna? Czy wciaz ta sama?
Poprzednie porady nic nie daly?
  Profil uzytkownika: pati_sko     
LARA333
Sthlm


Wpisów: 1878
Od: 2007-06-12
2019-07-03 20:18
  Profil uzytkownika: LARA333     
snajper


Wpisów: 15
Od: 2017-02-18
2019-07-04 12:37
Pati oczywiście, że ta sama w tym przypadku chodzi o
te nieszczęsne ubezpieczenie z PL S1.

  Profil uzytkownika: snajper     
Mrpacket


Wpisów: 1
Od: 2019-07-05
2019-07-05 20:46
hej snajper,
mam podobna sytuacje, tyle ze bez dziecka, a wystepowac o PN bedziemy w oparciu o wlasne srodki,
tzn moja dziewczyna pracuje zdalnie wiec moze pokazac przychod i dostac S1 z polskiego ZUSu.
Niestety jest to biurokratyczny proces, ruszaja dopiero wnioski z kwietnia, a pracodawca musi zmienic w ZUSie jej miejsce zamieszkania na szwedzki adres.

Bylismy sie rozeznac w SV osobiscie, plus pare telefonow i chca od nas (co tez mozesz przeczytac na stronie, z tego co rozumiem znasz jezyk)
-umowe o prace i 3 wyplaty (lönespec.)
nie oficjalnie mowi sie o 150 000 na rok, jej wychodzi ok, 130 000 z pensji polskiej, tak wiec poradzili zebym napisal list ze zobowiazaniem ze place za wynajem plus koszty wyzywienia, wiec ten koszt jej odchodzi.
Mile widziany jest tez "konto utdrag"
Ujme to tak jesli nie masz problemu z hajsem to od razu pisz list i przestawiaj ile masz na koncie. Mamona zawsze jest w cenie lol.
- ubezpieczenie S1, o to sie zglosilismy przedwczoraj osobiscie w ZUSie, to zadzwonili na drugi dzien czy adres zmieniony na szwedzki. Co ciekawe aplikacja mejlowa sprzed 3tyg. bez odzewu potwierdzenia do tej pory. Tak wiec wnioskuje ze nadal kroluje pieczec Pani w okienku ZUS.
Nie chce nam sie czekac na S1 z ZUSu, wiec cos kombinujemy prywatnie. Z tego co tu pisza musi byc na 10M sek i minimum rok czasu.
https://www.skatteverket.s e/privat/folkbokforing/flyttatillsverige/ medborgareeuees/duskalevapadinatillgangar /duflyttarsjalv.4.3810a01c150939e893f3548 .html

Ktos pisal w poprzednich watkach ze dostal PN na euro26. Nie wiem czy SV to weryfikuje, ale z tego co widze euro26 opiewa na 250 000 €, wiec brakuje jakby co 750 000 €. Bedziemy sie na dniach rozgladac co wiecej jest na rynku, mysle ze idzie cos znalezc to dam znac. Euro26 kosztuje jakies 170zl, ale osoba musi byc ponizej 30 lat.

Co ciekawe nie widze zeby wymieniali potrzebne S1 gdy wnioskujesz o PN jako czlonek obywatela Szwecji (ponizszy link). I to mi sie wydaje logiczne gdyz wtedy Twoi bliscy powinnibyc ubezpieczeni bo Ty placisz podatki. Ja tak przyjechalem w 2006 to cala 4 osobowa rodzina dostala PN dlatego ze tylko ojciec pracowal, a wtedy nie byl jeszcze obywatelem.
https://www.skatteverket.s e/privat/folkbokforing/flyttatillsverige/ tillhorenfamilj/tillensvenskmedborgare.4. 5a85666214dbad743ffd158.html

Trudnosci macie z tego powodu ze musicie uwiarygodnic Wasz zwiazek. Inaczej kazdy by przyjezdzal na dobre slowo i dostawal PN =)
Jesli nam nie przejda wlasne albo moje srodki to bedziemy probowac tak jak Wy, wtedy wlasnie trzeb udokumentowac ze nas zwiazek to nie sciema. Na podkladke mamy troche starych biletow lotniczych, wspolna umowe najmu z Polski na pare miesiecy, czy tez wspolne ubezpieczenie tego mieszkania.
Ciekawostka jest gdy spytalem czy musimy od poczatku skladac papiery uwiarygodniajace nasz zwiazek to powiedzieli mi ze nie. Podejrzewam ze sie upomna jak zwykle w drugiej turze hehe, chyba ze wierza gdy sie okazuje konto bankowe lol.

Pozdrwaiam i powodzenia

  Profil uzytkownika: Mrpacket     
snajper


Wpisów: 15
Od: 2017-02-18
2019-07-08 19:08
Hej, Mrpacket.
My wykupiliśmy prywatne ubezpieczenie w PL na rok, pokrywające leczenie w S dla dziewczyn (bo ja nie potrzebuje). Napisali, że to jest ubezpieczenie turystyczne i że nie przejdzie. W ubezpieczalni w PL mówili, że innego nie ma ubezpieczenia za granicą oprócz tego, co wykupiłyśmy. Ciekawostka jest, że przy składaniu papierów w sv urzędnik przyjmujący podanie powiedział od razu, że podanie zostanie odrzucone. Dodał później zeby złożyć podanie drugi raz za sześć miesięcy od daty złożenia pierwszego podania.Tłumaczył to w ten sposób że sv ma zarejestrowaną pierwszą date składania podania przy drugiej będą już wiedzieć, że byliśmy że sobą te sześć miesięcy. Powiedział, że za drugim razem dostaniemy pn. Ja w to trochę wątpię. Dziwne było też to, że przy składaniu papierów nie wziął od nas ubezpieczenia powiedział, że nie trzeba. Później musieliśmy donieś. Wychodzi na to, że dla nas jedyną szansą będzie ślub cywilny tutaj, a później składać papiery na łączenie rodzin.
Pozdrawiam i dzięki za wpis.
Daj znać jak coś załatwicie.



  Profil uzytkownika: snajper     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2019-07-09 06:38
Czy faktycznie o PN tak ciezko, ze dwa lata minely i wciaz takie trudnosci?


Pytam z czystej ciekawosci.
  Profil uzytkownika: pati_sko     
snajper


Wpisów: 15
Od: 2017-02-18
2019-12-15 21:53
pati - no niestety tak trudno
  Profil uzytkownika: snajper     
Forum -> Życie w Szwecji -> personnummer
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Personlig assistans Södertälje (Södertälje)
Firma zatrudni (Bandhagen )
Mycie okien (Stockholm)
Szukam do pracy. (Stockholm )
DAM PRACE / SPRZATANIE (Ödeshög)
Pracownik lesny ( röjning) (FAGERSTA)
zatrudnie , (Tanumshede)
Sprzątanie (Stockholm )
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 39 gości
oraz 0 użytkowników.


Sklepy Budowlane
Kolejny Polak ofiara szwedzkiego multikulti
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony